Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) canniball válasza _Smooth (#29241) üzenetére


canniball
nagyúr

No akkor hasonló problémával küzdők, hajrá! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29252) Gombinyó válasza MasterMark (#29250) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem vagyok benne biztos. A Dual Graphicshoz 6XX0 kártya kell viszont, ha aktiválom akkor nem él mindkét HDMI kimenet. Ha kikapcsolom a Dual Graphicsot akkor simán lekezeli a 3 kijelzőt és megy mindkét HDMI. Szóval lehet, hogy működne R7-es kártyával is.

(#29253) _Smooth válasza Gombinyó (#29252) üzenetére


_Smooth
senior tag

De ha jól értelmezem a problémáját (igazából egyáltalán nem tiszta, mit szeretne pontosan :D ), akkor nem CF-ben akarja futtatni az IGP-t és a VGA-t, tehát nem kell, hogy ilyen szinten pariban legyenek (az APU+HD6xxx kombók csak CF esetén érdekesek, nem?)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29254) hm15 válasza canniball (#29251) üzenetére


hm15
senior tag

Részletesebben, ezek a beállítások nincsenek hatással lejátszásra. Mindegy, hogy mindig, vagy indítás/leállítás van megadva. Úgy vélem valamit nagyon félrecsináltak az XBMC-ben.

Itt a 24p film mikor elindítom, látszik a képen, hogy 24p a film, 24fps lejátszás.

Eltelik némi idő, és megváltozik a lejátszás sebessége, a képen látszik, hogy 23.98-ra, ahogy az is, miként nő a frme skip számláló (ezután akad is egyet-egyet a kép kb percenként).

A lejátszó mindkét esetben elvben 1080p24 kimenetre vált, de a gyakorlatban mégsem.

Ezek a beállításaim (minden lehetséges variációt kipróbáltam):

A lejátszás szinkronizálással meg lehetne csinálni fix 24-re, de mindenképp audio resample nélkül is mennie kéne, régebben működött is az E350-nel. Ha egy újabb AMD HTPC tulaj megnézné saját rendszerében ugyanezt, esetleg előrébb jutunk. Ahogy említettem MPC-HC tudja mindkét fps-t.

(#29255) drdr válasza hm15 (#29254) üzenetére


drdr
senior tag

Én ilyet akkor tapasztaltam, amikor a film volt hibás. Nevezetesen DVD-t 23Hz-re (23.976) tömörítették mkv-ba. Elindul 23hz-en, majd egyszer csak átvált 24p-re v. 25-re már nem is emlékszem. A mozgások akadoznak.... (Lefuttattam rajta egy reclock-ot, ekkor a frekvencia helyreállt, de a hang mászott el a képtől (időben). Ha a másik frekvenciát állítottam be a reclock-kal, akkor a hang jó volt, de akadozott a kép...)

Ha kizártad azt, hogy a videód hibás és még fenn áll a probléma, érdemes lenne egy advancedsettings.xml-t kreálni és azt betolni az xbmc alá. Lehet megoldaná a frekvencia váltást. Emlékeim szerint korábban 1-1 mintát én is beraktam ide a topic-ba....

Legújabb amd driver és xbmc 13.2 és Kodi 14 beta1-gyel nekem nem voltak freki váltás/ugrási problémáim régóta, kivéve a fent említett hibás tömörítésű videót

Esetleg tégy fel vhová az adott videóból egy darabot v. az egészet pl. google drive v. dropbox. letöltöm és kipróbálom szívesen ...

[ Szerkesztve ]

(#29256) hm15 válasza drdr (#29255) üzenetére


hm15
senior tag

Az összes 24p film ezt műveli. Sok európai filmem van, így pedig nézhetetlenek.

(#29257) drdr válasza hm15 (#29256) üzenetére


drdr
senior tag

Akkor advancedsettings.xml lehet a megoldás...ill. egy próbát megérne

[ Szerkesztve ]

(#29258) hm15 válasza drdr (#29257) üzenetére


hm15
senior tag

Az is megvolt, összes fps érték, tartomány szerint beállítva min-max között.

(#29259) drdr válasza hm15 (#29258) üzenetére


drdr
senior tag

Hm. Akkor ez szívás. Valószínűleg én még nem találkoztam ilyen filmmel. Tudnál egy címet mondani amivel ki lehetne próbálni?

(#29260) _Smooth válasza hm15 (#29254) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem tudom, mi okozhatja, de tényleg csak ennyit állítgattam át és azóta hibátlan.
Előtte nekem is ugyanúgy 24-et írt azon a kis infopanelen, most viszont 23,976 és 23,98.
Korábban az összes filmem (még a kis vacak SD felbontásúak is) szaggatott és szemcsés volt a kép. Most az összes, amivel próbáltam, hibátlanul szalad, talán kicsit még élesebb is, és sokkal tisztább (ha nem is tűntek el teljesen a szemcsék).
Régebben az eldobált képkockáknál is szerepelt egy (ha lassan is, de) növekvő szám, most jellemzően 0, vagy max 1.
Remélem, sikerül Neked is megoldást találnod, tudom, mennyire idegesítő :S

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29261) Gombinyó válasza _Smooth (#29253) üzenetére


Gombinyó
őstag

De. Ezért írtam, hogy lehet, hogy működne a dolog. Én is csak azért vettem HD6450-et, mert azt hittem, hogy csak azzal működik, de valószínűleg megy az újabb kártyákkal is.

(#29262) hm15 válasza drdr (#29259) üzenetére


hm15
senior tag

Szinte minden európában készülő film kerek 24 hz-es blu-ray kidásban. Tuti van nálad is néhány, kösz, hogy ránézel. Legújabb xbmc és kodi beta1.

(#29263) MasterMark válasza _Smooth (#29253) üzenetére


MasterMark
titán

Dual Graphic-ra gondoltam. Az is CF-nek számít ezek szerint? Illetve jobban járnék-e ezzel, vagy inkább egy R7?

Switch Tax

(#29264) MasterMark válasza MasterMark (#28933) üzenetére


MasterMark
titán

Erre valaki?

Azóta a Kodi-t raktam fel, azzal is csinálja.

Ma reggel felraktam a 14.9-es CCC-t, azzal pedig:

:W

Lejátszást még nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29265) code1005 válasza agent_k (#29242) üzenetére


code1005
senior tag

És valaki próbálta is itt a Plex-szes transzkódolást, pl. mobilra? Nem szeretnék olyat ami nem bírja ezt.

plata o plomo

(#29266) Kiskopika válasza code1005 (#29265) üzenetére


Kiskopika
senior tag

En jelenleg egy Toshiba l650 i3 2.1ghz laptoppal hasznalok plexet. 4gb rammal es allando torrenttel tv direkt lejatszassal, transzkod mobilra, es egy masik, szgepre tavoli eleressel (tehat transzkoddal) plex home theaterre nem okozott gondot.

Amugy en ezt a laptopot akarom kivaltani egy intel i3 4330t vel(35w)

[ Szerkesztve ]

(#29267) agent_k válasza code1005 (#29265) üzenetére


agent_k
őstag

Én megjártam a kálváriát vele... Annyit olvastam utána, mint itt szerintem senki.

J1800 kevés volt a transcoding-hoz, akadt, bufferelt sokat. 100%-os volt a cpu, tehát soha nem érte utól magát.
J1900 már két streamet is ki tud szolgálni és nem mobilos felbontásban.

(#29268) Dave™ válasza agent_k (#29267) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azt áruljátok már el, hogy miért jó ez a plexes transcodingos megoldás egy NAS filemegosztással szemben? Szeretném megérteni, lehet én vagyok túl konzervatív. Jelenleg NFS megosztással fut a NASról minden, és a HTPCn Openelec fut.

(#29269) agent_k válasza Dave™ (#29268) üzenetére


agent_k
őstag

Inkább elmondom én mire használom:
- hdmi-n megy a film az itthoni tv-re MPHC segítségével, oprendszer: Win7.
- plex.tv -> anyu nézi a filmeket távoli helyszinen
- plex.tv -> anyósom nézi a filmeket távoli helyszinen

A böngészőben van egy link, csináltam mind a kettőjüknek egy-egy fiókot, hozzáadtam a szerverem és le van a gond a megosztással meg az egyéb beállításokkal.

(#29270) Dave™ válasza agent_k (#29269) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja hogy online streamet ad, így már értem. Az nem volt világos hogy otthon miért jó ez. Köszi.

(#29271) envagyok


envagyok
veterán

Lehet kicsit hülye kérdés, de mit szóltok az alábbi vashoz?
Openelec elszabadult rajta?
Vagy xbmc Windows alatt?
USB-s osztóval tunerkártya, lan, infra vevő is lehet hozzá.
Nem mellesleg kiválthatná a laptopot is.
Milyen hang és kepminőséget tudhat a Hdmi-n kimenet?

http://www.odys.de/web/tablet-pc_wintab10_de.html

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29272) Gombinyó válasza MasterMark (#29263) üzenetére


Gombinyó
őstag

(#29273) envagyok


envagyok
veterán

Esetleg chromebook vagy Chrome box?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29274) drdr válasza hm15 (#29262) üzenetére


drdr
senior tag

Hm. Valóban át áll 23.98-ra. 1-2 percig bírja, közben egyre nő a cpu használat, majd amikor elér 70-80%-ot, akkor átvált. De tényleges frekvencia váltás nem történik, mert akkor egy pár másodpercre nekem elsötétülne a kép. Sajnos csak annyit látok, a tv-n és erősítőn is, hogy 24p. Ez lehet 24hz és 23.976 is. Nem tudom, nem tesz különbséget a kiírásban, szóval nem tudom mennyin fut valójában. De 23.976-os filmeknél nincs drop és szaggatás sem.

Kreált erre már bug-ot valaki? Jó lenne ha a release-re kijavítanák....

Más:
egy audio cd került tegnap a kezembe, Kodi lejátsza, de nem lehet beletekerni, csak track-eket ugorni. Az elején szaggat a lejátszás, olyan mintha cache-elné a cd-t, pár másodpercenként megszakad egy pillanatra a lejátszás, majd utána már csak kb. 10 mp-ként fordul a lejátszóhoz (ekkor már nem szaggat)....
Ezt tapasztalta valaki?

(ja, Kodi beta1-en....)

[ Szerkesztve ]

(#29275) _Smooth válasza _Smooth (#29231) üzenetére


_Smooth
senior tag

Csak megerősítésként, akkor a Q1900DC-ITX lap bármilyen noti RAMot megeszik? (DDR3 ofcourse)
Vagy háklis bizonyos márkákra, típusokra, frekikre, időzítésekre, stb...

Illetve a NB táp-on (ha állítható 15-24V között) hova érdemes? 9-19V-ot ír a lap. Igazából teljesen mindegy (minden szempontból), hogy 15, 16, 17, 18 vagy akár 19V-on üzemeltetem? (gondolom, az áramerősséget igazítja hozzá és maximálisan akkor is csak 70W-ot enged) - de mégis, ha van bármi jelentőssége, hogy mit kap...

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29276) hm15 válasza drdr (#29274) üzenetére


hm15
senior tag

Abszolút így van, elkezdi helyesen 24 Hz-en játszani, majd átvált 23.98-ra, innentől fogva úgy működik, hogy folyamatos képkocka skip mellett halad a lejátszás. Szerintem az újabb AMD APU-k mindegyikét érintheti. Intelt nincs lehetőségem kipróbálni. Bug-reportot nem találtam, hozzászólásokat sem, szerintem nem tudnak róla. Itt a fórumban már írta valaki, de ez elég rég volt, hosszú hónapok óta fennálló jelenség lehet.

Ezek után a frame skip számláló nálad is növekszik?

Tegnap este elkezdtük nézni a Nyomtalanul című filmet, de 10 perc után át kellett váltani MPC-HC-ra. Feleségem nem látja az apró akadásokat, én kikészülök tőle.

13.2 és Kodi beta1.

[ Szerkesztve ]

(#29277) code1005 válasza agent_k (#29267) üzenetére


code1005
senior tag

Én most egy ilyet nézegetek: ASRock-Q2900-ITX Ez erősebb mint a J1900, hátha ezzel nem lenne gond, max 2 stream lenne egyébként. Most egy AMD 4850e van, de az nagyon nem bírja.

plata o plomo

(#29278) drdr válasza hm15 (#29276) üzenetére


drdr
senior tag

Nekem A10-6800K van (Richland ha jól tudom) és ezt a filmet régebben néztem végig, még Gotham sem volt. Akkor nem tűnt fel az ugrás... pedig minden apróságot észre szoktam venni hangban is és képben is....

A skip 6-on állt, azon is indult, az alatt a pár perc alatt nem növekedett. De mindjárt elindítom, magára hagyom, megy egy félórát, órát, aztán jelentkezem....

(#29279) drdr válasza drdr (#29278) üzenetére


drdr
senior tag

7 skippel indult, 14 és fél perc után 26 skip. Valóban látszik egy kisebb ugrás amikor skippel, meg nem akad végülis, de nem folyamatos a mozgás...

[ Szerkesztve ]

(#29280) hm15 válasza drdr (#29279) üzenetére


hm15
senior tag

Nagyon furdal a kíváncsiság, hogy Intel processzorral is hasonlóan működik-e az XBMC-Kodi.

Nagyjából én is 1 perc/Skip ugrást tapasztalok, nem egy nagy rángás valóban, de látszik, különösen ha oldalmozgást végez a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#29281) drdr válasza hm15 (#29280) üzenetére


drdr
senior tag

Megoldható, este ki tudom próbálni egy i5-4670-en....

(#29282) hm15 válasza drdr (#29281) üzenetére


hm15
senior tag

hajrá :))

(#29283) bigdee888 válasza hm15 (#29280) üzenetére


bigdee888
tag

Pont tegnap neztem egy J1900-ason, 24, 23.976, 25 Hz-es frissutesu filmeknel, egyiknel se jott ossze tobb skip, mint amennyivel elindult.

(#29284) drdr válasza hm15 (#29282) üzenetére


drdr
senior tag

Csináltam pár tesztet Kodi 14 beta1-gyel. AMD A10-6800 és i5-4670... legújabb driverek.

Mindkettővel csak 24Hz-en van probléma. 23.976, 25.0 és 29.97Hz egyáltalán nem skippel egyiken sem legalábbis 5-10 perc alatt.... ill. az induláskor összeszedett drop és skip nem nőtt tovább. Ugye 24-en átvált 23.98-ra és kevesebb mint percenként skippel egyet...

[ Szerkesztve ]

(#29285) hm15 válasza drdr (#29284) üzenetére


hm15
senior tag

Tehát az Intel se tud 24-et? :U Érdekes... Vagyis javítom magam, nem a processzorok nem tudják, hanem az XBMC, mielőtt valaki félreérti. Egyre rosszabb ez a szoftver :W

Nézz végig egy filmet 23.976-on, ott is skippel néhányat mire véget ér, bosszantó, de a 24 Hz probléma súlyosabb. Valószínűleg debug log nélkül nem fog megoldódni, ha hónapok alatt nem történt változás.

(#29286) bigdee888 válasza hm15 (#29285) üzenetére


bigdee888
tag

Olvasd el legyszives az elozo hozzaszolasomat.

(#29287) Tomacko válasza hm15 (#29285) üzenetére


Tomacko
senior tag

Régebbi XBMC is ezt csinálja? Ha nem akkor együtt tudsz élni avval, hogy nem a legfrissebb verziót használod? Csak azért kérdezem, mert ha a régi funkciói kielégítik az igényeidet, akkor nem látom értelmét a frissítésnek, de ha az újban vannak olyan funkciók amikkel jóval könnyebb lenne az életed és sokkal kényelmesebb lenne vele a "házimozi" használat akkor megértem, hogy próbélkozol te is mint itt oly sokan.

Nem piszkálódás képp kérdeztem ezt és mondtam el a véleményem. Csak tényleg nem értem, hogy sokaknál miért lét kérdés a frissítés az új verziókra, legyen az akármi más egyéb is. Teszem, hozzá, hogy nem is olvastam utánna, és nem is próbáltam ki semmit az XBMC Frodo óta ami frissítés azóta kijött hozzá, mert számomra a 12.3 teljesen használható és az én "házimozi" igényeim a jó - kiválló képminőségnél kimerültek, tehát én a hűdesokpontegy hangzásokra és társaikra már nem tartok igényt, mivel sztereó rendszeren szólal "csak" meg :) nálam a zenehallgatásnak van alá rendelve a HTPC :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#29288) hm15 válasza bigdee888 (#29286) üzenetére


hm15
senior tag

Olvastam, de nem írtad melyik XBMC.

Tomacko

A 12-es XBMC-t nem próbáltam az új hardverekkel, új rendszer, új telepítés, gondoltam én. Régebben tényleg mentek ezek a dolgok hibátlanul.

(#29289) canniball válasza hm15 (#29288) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha van hozzá energiád tehetnél egy próbát, most már engem is piszkál hogy vajon az XBMC vagy egyéb hibája.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29290) bigdee888 válasza hm15 (#29288) üzenetére


bigdee888
tag

13.1
Ti a kodi-t teszteltetek? Mert akkor bocsi a beleugatasert, arrol lemaradhattam.

[ Szerkesztve ]

(#29291) #75912448 válasza canniball (#29289) üzenetére


#75912448
törölt tag

Hiába koptattam a billentyűzetet. :D Nemrégiben 2x féloldalas hozzászólásban :) leírtam nagyjából ugyanezeket a problémákat. Ha felrakja a régi XBMC-t, azzal esetleg megjavul a lejátszás folyamatossága, de egy érintetlen Blu-ray-t már nem tud elindítani remegő kép nélkül.

Ne legyen igazam, de az XBMC abba pusztul bele, amibe anno a médialejátszók. Amíg a fő cél multimédiás tartalmak lejátszása volt, addig volt kapacitás hasonló, azaz a leglényegesebb hibákra koncentrálni, javítani. Miután millió ágra szerteágazik, szórakoztató központtá válik a szoftver, onnantól egyre kevesebb kapacitás marad a lejátszó részre, ellenben a kávét is megfőzi helyetted, ésatöbbi... azonban nem képes folyamatos képre, agyrém.

Az A8 Kaveri is ugyanezt csinálja Kodival, 24-es filmet 2-3 perc után 23.98-as sebességgel játssza, skippel szinte percenként. Szvsz nincs erőforrás az XBMC-t modernebb procikra hangolni, folyamatosan naprakészemen tartani, de még fél év távlatában sem. Bizonyíték erre, amit a DXVA részről anno leírtam, az is elqrt a Kodiban. Remélem leírhatom, hogy egyelőre, még használnám is, tetszik az új infó panel, pofásak a szkinek.

(#29292) MasterMark válasza #75912448 (#29291) üzenetére


MasterMark
titán

Még jó, hogy én 24 Hz-es anyaggal nem nagyon találkozok.

Switch Tax

(#29293) #75912448 válasza MasterMark (#29292) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pedig az Európában készült filmek döntő többsége ebben a formában adatik ki BD-n.

(#29294) canniball válasza #75912448 (#29291) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem hiába koptattad :) , mert arra emlékszem hogy neked is problémád van/volt. De úgy rémlett az újabb verzióval/verziókkal próbálkoztál. Ezek szerint a korábbiakkal is tesztelted?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29295) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Valaki segítsen aki használ plexet. Adott egy server a laptopon. Adott egy samsung tv mint lejátszó, és adott lenne még egy lejátszó. Azt szeretném, hogy amit a samsung tv nézek, azt ne jelölje a másik lejátszón megnézetnek. De ezt sehogy nem tudom beállítani, hogy külön kezelje. Létre hoztam már két felhasználói fiókot is, de így sem. Esetleg csak a fizetős plex pass al van erre mód? Ha mégse feleslegesen nem szeretnék előfizetni.

(#29296) Magga válasza Kiskopika (#29295) üzenetére


Magga
aktív tag

Én éppen emiatt használom a PLEX-et, és mivel egy szervert futtatsz, szerintem ezt nem is fogod tudni megoldani...
(Esetleg manuálisan, miután vége a filmnek/sorozatnak megjelölöd nézetlennek)

(#29297) Kiskopika válasza Magga (#29296) üzenetére


Kiskopika
senior tag

En is epp emiatt hasznalom, csak most bovulne a felhasznalok sora. Es amit en lattam, de o nem azt ne jelolje meg neki is. Erre keresek valami megoldast...

Vagy van lehetoseg egy gepen ket szerver futtatasara?

[ Szerkesztve ]

(#29298) agent_k válasza Kiskopika (#29297) üzenetére


agent_k
őstag

Virtuális gépen.

(#29299) PuMbA válasza #75912448 (#29291) üzenetére


PuMbA
titán

+1 Egyébként beállítottam a múltkor említett 23, 29 és 59 Hz-ez és tökéletesen vált, játszik így az MPC-HC :R Mondjuk a TV oldalán jó lett volna, ha ott is kiírja ezeket és akkor hamarabb rájöttem volna, hogy van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#29300) canniball válasza PuMbA (#29299) üzenetére


canniball
nagyúr

De a téma az XBMC-problematika; az MPCHC szerintem mindenkinél jól dolgozik. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.