Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) BullZeye


BullZeye
veterán

Régebben elővettem, de akkor kudarcba fulladtam, így most megint kérdeznék.

Anime...

Lehet úgy animét kirakni Amber skinnek a főoldalra, hogy
- Médiatáras legyen, hogy frissítse az infókat magától
- Sorozatok és a Filmek részhez abszolút ne kerüljön át egy anime sem
- Főoldalra kitudjam rakni (hozzáadás kedvencekhez, majd főoldara beállításokból kirakni)

Fő problémám, hogy vagy szimpla fájlok kerülnek ki, vagy pedig a sorozatok szekcióba megjelenik az az anime, amelyiket felismeri a scrapper. Én pedig szeretnék Film, Sorozat, Anime szekciót (anime pedig movie anime + sorozatos anime)

Ez abszolút lehetetlen vállalkozás? Azt olvastam, hogy Smart Playlistel lehet, viszont akkor ugyanúgy ott van a Sorozatok részben minden felismert anime. (és határozottan keveset ismer fel amúgy)

(#29302) BullZeye válasza BullZeye (#29301) üzenetére


BullZeye
veterán

Na, ha jól értem, akkor az alap sorozatok mappát felejtsem el, és csináljak 3 smart listet.

(#29303) hm15 válasza bigdee888 (#29290) üzenetére


hm15
senior tag

13.2 és kodi. Akkor úgy látom marad a reménykedés, hogy javítanak rajta.

(#29304) MasterMark


MasterMark
titán

Az EAC3-at miért nem küldi át SPDIF-en a Kodi? Vagy ehhez már HDMI kellene?

Switch Tax

(#29305) code1005 válasza Kiskopika (#29295) üzenetére


code1005
senior tag

Pedig csak ez lesz: Multi-User Control.

[link]

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#29306) Magga válasza code1005 (#29305) üzenetére


Magga
aktív tag

Köszi, ezt jó tudni! :R

(#29307) MasterMark válasza #75912448 (#29293) üzenetére


MasterMark
titán

Még jó hogy ezt így leírtam, erre ma nézem az új Dolby Atmos teszt Blu-ray-t, és hát nem 24 Hz? :DDD

Nekem amúgy 24 Hz-en maradt.

#29304 <- Erre közben rájöttem hogy HDMI kellene.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29308) Kiskopika válasza code1005 (#29305) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Koszi, gondoltam, hogy ez marad csak. Ha elkeszulok a geppel akkor raprobalok egy havi elofizetessel. A fiam ugyis xboxon akarja kihasznalni, ahoz viszont egyenlore kell a pass. Bar arra kivancsi vagyok hogy vajon mind a ket profilnak passosnak kell lennie vagy csak a szerver oldalinak?! Hmmm.....?!

(#29309) code1005 válasza Kiskopika (#29308) üzenetére


code1005
senior tag

Szerintem ez úgy van, hogy egy szerver egy előfizetés, mindegy, hogy hány usert csinálsz.

plata o plomo

(#29310) Tomacko válasza Kiskopika (#29297) üzenetére


Tomacko
senior tag

Csak ötlet... esetleg mindenkinek saját profil létrehozása XBMC-be ?

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#29311) Kiskopika válasza Tomacko (#29310) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Xmbc nem ismerem. Kepes jelolni a megnezet filmeket/ sorozat epizodokat? Es ha igen akkor ket felhasznalo eseten elkuloniti azt? Bar az xboxos resze ott meghal megint. Sajna.

(#29312) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok.
Szeretnék venni egy j1900-as integrált asrock lapot.
Van normál tápos, és külső tápos verzió.
Tudnátok mindegyikhez vmi jó de olcsó házat ajánlani?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29313) _Smooth válasza envagyok (#29312) üzenetére


_Smooth
senior tag

Milyen méretben gondolkozol?
Azt ugye tudod, hogy ami külső tápos, az használható normál táppal is?
Illetve, hogy a külső tápos nem igényel semmi extrát - bármilyen házban használható. (a belső táp esetén lehet érdekes a méret, mivel egyes mATX házakban csak mATX tápok férnek el - illetve ITX esetén is van, amibe spéci kell).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29314) envagyok válasza _Smooth (#29313) üzenetére


envagyok
veterán

Ami fontos, az a zajtalanság.
Nem szeretnék nagyon ventilátort rakni, inkább vmi jól szellőző ház lenne jó.
Külső laptoptápom van is, de alaplapból a külső tápos kb. 9000-el több.
Így lehet jobban jönnék ki belső tápos házzal, csak nem tudom van-e olyanból fanless..
Méretben minél kisebb...

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29315) code1005


code1005
senior tag

A J2900-et miért kerüli mindenki, elvileg erősebb egy J1900-nél... Árban ugyan ott van.

[link]

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#29316) PeterPH válasza code1005 (#29315) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ja ugyanott, épp csak egy tizessel drágább :C

(#29317) code1005 válasza PeterPH (#29316) üzenetére


code1005
senior tag

Én 30e körül látom mindkettőt.

J1900
J2900

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#29318) canniball válasza code1005 (#29317) üzenetére


canniball
nagyúr

Q1900-ITX
Amit 29k-ért látsz az a Q1900DC-ITX, amire tápot is szereltek.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29319) _Smooth válasza envagyok (#29314) üzenetére


_Smooth
senior tag

Leghatékonyabban még mindig úgy tudnánk szűkíteni, ha méretet tudnánk.
ATX és mATX méretben talán megfizethető árban vannak viszonylag (vagy teljesen) zajtalan házak.
Tápot jellemzően még venned kell, ebből viszont vagy minimális zajt generáló ventiset, vagy akár teljesen zajtalan venti nélkülit is tudsz választani (ezek inkább ATX méretben).
De árban nagy valószínűséggel nem jössz ki jobban.

9k+ a lapon, viszont egy teljesen néma és sokkal hatékonyabb megoldás, amit bármilyen méretű (ITX, mATX, ATX... slim, félmagas, stb) házban el tudsz helyezni.

Nem tudom, erről kinek milyen tapasztalatai, véleménye van, de nekem elég szimpatikus.
Ebbe egy Q1900DC-ITX egy notebook táppal és már meg is vagy. Néma és alacsony fogyasztású (kb 20-25W egy SSD-vel)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29320) PeterPH válasza code1005 (#29317) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ne almát a körtével hasonlíts.
Az általad linkelt J1900-as beépített tápegységgel rendelkezik, naná hogy drágább mint a sima.

(#29321) code1005 válasza canniball (#29318) üzenetére


code1005
senior tag

Aha, én a DC változatot néztem.

plata o plomo

(#29322) canniball válasza _Smooth (#29319) üzenetére


canniball
nagyúr

"...ezek inkább ATX méretben..."
Számoljunk a paneltápokkal is. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29323) _Smooth válasza canniball (#29322) üzenetére


_Smooth
senior tag

Teljesen jogos, bár akkor inkább picoPSU. De ára ezeknek is olyan, hogy jobban megéri +9k venni egy DC lapot. (IMHO - aztán persze lehet ez is ízlés dolga)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29324) drdr válasza hm15 (#29285) üzenetére


drdr
senior tag

A hétvégén ismét megnéztem/lejátszottam pár (legalább) másfél órás anyagot, mind FHD volt. Tehát Kodi 14 beta1, AMD A10-6800, W8.1 Pro x64...

29.97: start drop/skip:0/0; a végén: 0/0
25.0: 0/7; 0/7
23.976: 0/6; 0/6

Szóval nekem úgy tűnik, Richlandon a legújabb Catalyst-tal, nincs gond, csak a 24Hz-es tartalmakkal...
(Persze ha beletekernék, akkor változna a skip és esetenként a drop is párat, sőt ha pause-t nyomok akkor is.)

[ Szerkesztve ]

(#29325) drdr válasza drdr (#29324) üzenetére


drdr
senior tag

... bocs, Kodi beta2 volt...

(#29326) dagobah


dagobah
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Összeraktam egy HTPC-t amire XBMCUbuntu-t telepítettem. Két gondom van vele:

1.
Egy androidos tabletről szeretném távirányítani, már több appot is kipróbáltam de egyik sem tud kapcsolódni a HTPC-n futó xbmc-hez. A gépnek fixre állítottam az IP-t a routeren az xbmc-ben minden távirányításhoz tartozó beállítást engedélyeztem. A hálózaton elérem a HTPC megosztott könyvtárait és a pingelésre is válaszol. Nem tudom mi lehet a gond?

2.
A HTPC-ben van egy ssd amire a rendszert telepítettem az ezen lévő könyvtárakat és fájlokat látom.
A filmekhez van bent egy 500GB-os hdd amit viszont nem látok (live linux alól látszik).
A hdd-t a rendszer telepítésekor nem engedte a telepítő becsatolni, gondolom ezért nem látszik, ezt utólag hogyan tudom megtenni?

Köszönettel: Attila

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#29327) asanotadanob válasza dagobah (#29326) üzenetére


asanotadanob
tag

1. XBMC beállításokon belül is engedélyezni kell a http elérést a 80-as porton, illetve a külső távirányítót is, olvastam olyat is, hogy a zeroconfot is, de nekem anélkül is működik. Azt hiszem a szolgáltatásoknál van mindkettő, de most nem tudom megnézni. Én a Yatse-t ajánlom távirányítónak, azzal még az MPC-HC is tudod irányítani.

Szerk.: Jah, XBMCbuntu, akkor az MPC-HC tárgytalan.

2. Ntfs a HDD?

[ Szerkesztve ]

(#29328) dagobah válasza asanotadanob (#29327) üzenetére


dagobah
csendes tag

Szia!

Köszi a választ.
Ezeket mindet engedélyeztem, de nem működik. A Yatse-t is próbáltam, közölte, hogy nem talál host-ot ha kézzel beállítom akkor meg szól, hogy nem tud kapcsolódni és nézzem át a hálózati beállításokat.
Próbáltam az XBMCremote appot is, az java script hibára panaszkodott, ha jól emlékszem.
A rendszerinfo alatt a hálózati részen valami 127-tel kezdődő IP cím van elsődleges dns kiszolgálónak megadva, arra gondoltam ezt átírom (persze ha lehet) a router IP címére. Nem tudom ezen múlik e, de más ötletem már nincs. Egyébbként a hálózaton látszik a gép és a ping-re is válaszol.

Igen a HDD ntfs és félig tele van filmekkel, bár ezeket át tudom külső hdd-re másolni, ha esetleg más fájl rendszer kéne rá.

[ Szerkesztve ]

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#29329) dagobah válasza asanotadanob (#29327) üzenetére


dagobah
csendes tag

Arról mi a véleményetek, véleményed, ha a linux helyett egy windows 7 home-ot rakok fel és arra telepítek XBMC-t? Esetleg az OpenELEC jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#29330) hm15 válasza drdr (#29325) üzenetére


hm15
senior tag

Akkor szívás ez a kereken 24p. Kipróbáltam kikapcsolt dxva-val, akkor nem a skip, hanem a drop növekedett, de kicsit lassaban és mindig egyszerre kettőt.

(#29331) Magga válasza dagobah (#29326) üzenetére


Magga
aktív tag

(#29332) dagobah válasza Magga (#29331) üzenetére


dagobah
csendes tag

Köszönöm, megnézem.

Pesszimista ember nem létezik. Aki azt állítja magáról, hogy pesszimista az valójában nem más, mint egy jólértesült optimista.

(#29333) MasterMark válasza dagobah (#29328) üzenetére


MasterMark
titán

A DNS-t ne írd át.

Switch Tax

(#29334) Celtis válasza dagobah (#29329) üzenetére


Celtis
veterán

Ha csak a felsoroltak kellenek, akkor az openelec bőven elég. Az SSD-t akár ki is veheted. RAM-ból is elég 1-2GB.

(#29335) sanzi89


sanzi89
addikt

Szenvedek már egy ideje egy Samsung UE40D5000-es TV-vel, hogy röccenés mentesen tudjak lejátszani 720p-s mkv-t DLNA-n keresztül. Ha tisztázódik a helyzet lehet megosztom a tapasztalataimat.

Jelenleg egy Ascrock J1900-as lapra épített Home Szerverrel próbálkozok, amire ráraktam a Plex Media Servert, és DLNA-n próbálok filmet nézni róla. A Samsung AllShare meg a Serviio akadozott, most ezzel próbálkozom. A kérdésem, hogy nem tudja esetleg valaki, hogy miként lehetne eltüntetni azt a sok felesleges Folder-t? Gondolok itt arra, hogy All Movied, Unwatched, Recently Released, stb. Nekem csak a by Folder kellene, és elég zavaró, hogy a mappák között kell keresgélni egy fél napot, mire odajutok, amire szükségem is van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#29336) canniball válasza _Smooth (#29323) üzenetére


canniball
nagyúr

Természetesen abszolút egyéni preferencia/igény kérdése.
És persze az árkülönbség miatt nem a picot írtam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29337) Kiskopika válasza sanzi89 (#29335) üzenetére


Kiskopika
senior tag

A plex media server beallitasaiban keresd, magyarul az iranyitopult alatt a pipakat amik nem kellenek vedd ki!

Ja bocsi ez csak az fooldali ajanlovol veszi ki a dolgokat!

[ Szerkesztve ]

(#29338) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok!
Olyan HDMI-s csatlakozóval ellátott alaplapot keresek, amin még optikai és koaxiális kimenet is van. Nézegettem a boltokban fellelhetőeket, de csak analóg + optikai kimeneteseket találtam. Lehet, hogy a HDMI elterjedése óta már nem is gyártanak olyat, amin pluszban mind a kettő digitális kimenet is megtalálható?

(#29339) MasterMark válasza t.zolka (#29338) üzenetére


MasterMark
titán

Tüske szokott lenni, arra lehet koax kivezetést rakni.

Switch Tax

(#29340) bigdee888 válasza MasterMark (#29339) üzenetére


bigdee888
tag

Hello!
Errol a tuskes kivezetesrol tudnal kicsit irni pontosabban, hogy hogyan lehetseges?
Koszonom!
(Egy Asrock Q1900-ITX alaplapom van, optikai kinenet van rajta, de koax nincs.)

(#29341) Celtis válasza t.zolka (#29338) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem max olyat találsz, amin alaplapi SPDIF tüske is van. Erre tudsz rádugni egy RCA csatlakozót direktben.
Egyébként az optikai csatkazóig digitális jel megy. Csak rá kell forrasztani egy kábelt az adatvezetékre. Nem bonyolult 3 lába van: táp, test, adat. Be kell tenni két ellenállásból egy osztót meg egy leválasztókondit aztán kész.

Az alábbi képen a balszélső csatinál lévő alkatrészek kellenek.
[/IMG

[ Szerkesztve ]

(#29342) Celtis válasza bigdee888 (#29340) üzenetére


Celtis
veterán

Ha van tüske az alapalapon akkor még egyszerűbb. Csak egy RCA csatlakozó kell az alábbi kép szerint. Ha csak kéteres a kábel az is jó. A koax kimenethez a VCC nem kell. Az csak az optikához van.

(#29343) t.zolka válasza MasterMark (#29339) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Pontos típust tudnál mondani?

Celtis, erről a műveletről bővebben mondanál pár szót? Vagy linkelnél egy oldalt, ahol utána olvashatnék?

szerk. közben látom megtetted :R

[ Szerkesztve ]

(#29344) MasterMark válasza t.zolka (#29343) üzenetére


MasterMark
titán

Pontos típust mire?

Általában van, van amin nincs, de van amin van. :) Keress olyat amin van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29345) t.zolka válasza Celtis (#29341) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Kifolyik a szemem, jól látom az értékeket: 150, 330 és 0,1? És ezt az alaplap melyik részére/csatlakozójára kell forrasztani? Látom az egyiket a testre, de a másikat?

(#29346) MasterMark válasza t.zolka (#29345) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom mi az az ábra, de ne forrassz semmit. :)

Egyel lejjebb van ábra, ha van olyan tüske, arra csak rá kell dugni.

Egyébként a jel az SPDIF, a föld meg a GND és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29347) Dave™ válasza bigdee888 (#29340) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem is ez van, ezen nincs tüske, csak optikai.

(#29348) bigdee888 válasza Celtis (#29342) üzenetére


bigdee888
tag

Koszonom!

Dave, neked is!

(#29349) MasterMark válasza bigdee888 (#29348) üzenetére


MasterMark
titán

Igen azon nincs. Viszont az optikai tüskéire is rá lehet forrasztani, már persze ha valaki barbárkodni szeretne. :DDD

Switch Tax

(#29350) bigdee888 válasza MasterMark (#29349) üzenetére


bigdee888
tag

Nem-nem, annyira nem letszukseglet. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.