Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Vikthor válasza hétalvó (#28250) üzenetére


Vikthor
nagyúr

kb... :D amúgy a cw02 még mindig HTPC ház a Silverstone szerint és nem kicsit dob a kényelmen, hogy távirányító is van hozzá pl, sok hdd support...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28252) Warter válasza hétalvó (#28250) üzenetére


Warter
őstag

Látom uncsizol és körbe járod az összes topicot trollkodni. :DDD:P

(#28253) hétalvó válasza Warter (#28252) üzenetére


hétalvó
addikt

uncsi van nagyon :O :P

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#28254) Vikthor válasza Tomacko (#28247) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nálam nincs "betolva" ikeás polcba, mert az nem szerencsés ugye... TV állványon van és a légkondi is ráfúj simán ha nagy meleg van nyáron, amúgy szellőzik rendesen.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28255) dabadab válasza hétalvó (#28250) üzenetére


dabadab
titán

"egy erős vga a különbség."

Meg egy eros processzor.
Meg egy eros tap.
Meg eros hutes.
Meg tobb ram.
Meg tobb hattertar (sot, hattertar, ugy egyaltalan).
Meg mas alaplap.
Meg mas haz.
Meg mas iranyitas.
Meg mas zajcsillapitas.
Meg mas elhelyezes.

De egyebkent tenyleg tok ugyanaz :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28256) Vikthor válasza dabadab (#28255) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egy kicsit túlzol :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28257) #75912448 válasza Vikthor (#28256) üzenetére


#75912448
törölt tag

"Leszámítógépezte" a hátépécédet! :))

(#28258) Vikthor válasza #75912448 (#28257) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jól megkaptam :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28259) dabadab válasza Vikthor (#28256) üzenetére


dabadab
titán

Ez a lista konkretan ugy keletkezett, hogy vegiggondoltam, hogy mi kellene ahhoz, hogy az en sajat HTPC-mbe bele tudjak rakni egy erosebb kartyat.

DRM is theft

(#28260) hétalvó válasza dabadab (#28255) üzenetére


hétalvó
addikt

nálad lehet spórolós htpc a divat :)

nálam a zajcsillapítás, nagytáp, matx alaplap, bd író i3/i5 8gb ram az ssd miatt és igen windows a oprendszer (server2012), hogy jól is szóljon.
silvertstone gd04 a ház az alapja ami igen csak htpc kategória.

nem mindenkinek a minimal brazos konfig a megfelelő. :N

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#28261) Vikthor válasza hétalvó (#28260) üzenetére


Vikthor
nagyúr

és pont ezt tartjuk tiszteletben, hogy mindenki "másképp csinálja" de ugyanakkor itt mindenki a HTPC családba tartozik.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28262) Szomj4s válasza canniball (#28249) üzenetére


Szomj4s
tag

Az a helyzet, hogy annyit nem szívesen költenék rá, ár-érték arányban szvsz nem nyújt többet, mint a Brazos. (Akkora teljesítmény nekem felesleges is) Az ion-okkal kapcsolatban mi az általános vélemény?

(#28263) canniball válasza Szomj4s (#28262) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint használt lesz. :)
A Brazost illetően: van neki topikja, keress rá a torrent szóra, biztos megtalálod mennyit tud ezügyben (úgy rémlik azt írták csak a sok szál mellett nem bírja a filmeket).
Az Ion még a Brazosnál is öregebb, úgy tudom a fHD-t viszi az is, de hogy amellett még (bár)mit tudsz(-e) vele csinálni azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28264) Jonesy84 válasza Szomj4s (#28262) üzenetére


Jonesy84
tag

Én brazost használok és ha az XBMC-nek állítok high prioritást akkor 120 torrentel is szépen vitte az FHD filmeket. Az viszont tény, hogy proci erőben elég gyengus.

(#28265) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,

Bocsánat, csak most jutottam ide.
Nagyon szépen köszönöm az észrevételeket!

Keresgéltem a házak között és egyenlőre ez a megoldás tetszik a legjobban:
http://www.fractal-design.com/home/product/cases/node-series/node-804

Ez még pont beférne egy dupla polchelyre.

Akkor ezek szerint érdemes lenne megtartani az I5+7850 kombót max kicsit alul feszelni és visszább venni a teljesítményt?!

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#28266) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Megerősítést szeretnék kérni tőletek, hogy G1620-as Cerkával lehet-e extra igények nélkül HD-mozizni? DXVA-t szeretik ezek a procik? Illetve az integrált VGA-juk?
Előre is köszi a választ! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#28267) Patice válasza Játékos (#28266) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem igen.

Bár nem tudom pontosan ebben milyen az integrált VGA (talán HD4000-es), de csak a Haswell óta tudják az Intel procik a szinte tökéletes 23,976-ot (ill. azt elég jól közelítő értéket..)

DXVA menni fog, max néha láthatsz döccenést lejátszás közben. Ha nem vagy érzékeny az ilyesmikre, akkor jó választás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28268) Játékos válasza Patice (#28267) üzenetére


Játékos
addikt

Intel® HD Graphics van benne. Nekem zavarja a szememet a ricegés, de aki használni fogja, annak nem. Ezért írtam, hogy nincs különleges (bár kinek mi az...) igény vele szembe támasztva.
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#28269) Patice válasza Játékos (#28268) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor jó lesz. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28270) >Deego..


>Deego..
senior tag

Egy Intel Sandy G540 megfelelne HTPC alapnak?

Extra igényem nincs 720p filmek, internet, yoututbe, s jó lenne ha azért a FullHD videókkal is boldogulna.

Avagy tudnátok ajánlani mást? Lényegében csak a fent említett dolgokra kellene és budget kategória legyen.

Ami kéne cpu, lap, ram 25-30k-n belül.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#28271) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

gondolkodom egy komolyabb video-val bíró vga beszerzésén a htpc-be, leváltva az integrált sandy celeront..
van valami ötletetek esetleg, mit lenne érdemes beszerezni?

(#28272) Vikthor válasza Tibiajax (#28271) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egy 128 bites 6xxx vagy 7xxx-es radeon HD dedikált HDMI kimenettel megteszi, akár passzív coolerral.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28273) Tibiajax válasza Vikthor (#28272) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi, én is hasonlóra gondoltam..
hogyan vélekedsz, jobb képet kaphatok az ivy bridge-be integrált videochip-től?.. :F

(#28274) Vikthor válasza Tibiajax (#28273) üzenetére


Vikthor
nagyúr

sokkal jobb szerintem, ez dedikált hardver, erre a célra, a cpu meg csak számoljon mást... :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28275) Tibiajax válasza Vikthor (#28274) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

alapvetően nem lenne annyira borzalmas képe a integráltnak sem, de azért ha egészen közel megyek vászonhoz, nem gyenge zizegő zajokat látok a sötét háttereknél.... eléggé kiábrándító
kutatgatok a neten külföldi av-forumokon, van-e vajon valami komolyabb gyártónak valami videokártya-félesége, amit be lehet illeszteni htpc-be és egy mondjuk highend-felé hajló szintű képkimenetet ad, de nem nagyon találok. egyelőre azzal vigasztalom magam ha lenne is ilyen, mocskos árat kérnének érte úgyis, meg csak amcsiból lehetne beszerezni, stbstb.. bár ez utóbbi még a legkevesebb

(#28276) hétalvó válasza Tibiajax (#28275) üzenetére


hétalvó
addikt

nvidia gt730 nekem bevalt az ujfajta. ivy bridge-rol valtottam es megerte.
azota csak amulok milyen jo kepem van.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#28277) Tibiajax válasza hétalvó (#28276) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nna. ez bíztató :K ha ivy-ról váltottál - asszem egyébként nekem is az van, nem sandy - és érzékeled a különbséged, nyilván pozitív irányban, akkor ez nekem már több, mint bíztató.

(#28278) csabaizoli


csabaizoli
tag

Üdv!

Netre kellene gép olcsón, főleg élő sportközvetítés HD, flash, youtube ilyesmik...
Használtban gondolkodom, főleg AMD, ezekben jobb az integrált videókártya (ATI HD) mint az Intelben, külön kártyát pedig nem szeretnék, nem játszom ugyanis...
Ezt néztem ki:
HP 6005 PRO SFF (2010-es gép)
Állapot használt
Processzor AMD PhenomII B59 2x3400MHz (am3+)
Chipset AMD 785G
Memória 4GB DDR3
Merevlemez 250GB sata
Optika DVD író
Grafikus kártya ATI HD4200 max. 512MB Dx10.1 alaplapi
Alaplap HP Pro 6005
PCI-E foglalat 1db 16x low profil / 2db 1x
Sata / IDE 4 / -
PCI Slot 1
Ps2 / USB 2 / 8
Com / Lpt 1 / -
Ház típus Fekvő/álló (Desktop)

Memória vegyes márka 2x2GB DDR3 1333MHz
Általában Samsung, Hynix, Kingston, Kingmax

40 ezer házhoz szállítva, 1 év garival.
Kérdésem hogy a fenti oldalak mennének vajon szaggatásmentesen ezen a gépen? Feleslegesen nem szeretnék rá áldozni egy forintot sem....nem nagy élmény akadozva nézni egy meccset....
Ez ugye "gyári" HP gép, ha probléma van vele, tudom az alkatrészeit cserélni (pl. tápegység)?, driverek, programok, frissítések elérhetők hozzá könnyen?
Egyébként jól sejtem hogy ez halk, takarékos, megbízható gép alapjában véve? (tápra ~300W PFC-t ír...)
Válaszokat előre is megköszönöm...

(#28279) #75912448 válasza Tibiajax (#28277) üzenetére


#75912448
törölt tag

Megjött és kapható az alacsonyabb fogyasztású Kaveri is, ennél modernebb alapokra ma nem lehet HTPC-t építeni. Semmi szükség dedikált VGA-ra, az A8-7600 mindent tud, amit ma és egy darabig még tudni kell. Persze ha nálad a Sandy IGP-t kell leváltani VGA-ra, azzal nincs probléma.

Ezt láttátok?

(#28280) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

XBMC-hez külső lejátszóként szeretném a foobar2000-t használni zenefájlokhoz. Kicsit próbálkoztam a .xml fájl szerkesztésével délután, de hamar feladtam... :DDD

Tudna valaki segíteni, hogy pontosan mit kellene a playercorefactory.xml-be beírnom/szerkesztenem?

(#28281) hétalvó válasza #75912448 (#28279) üzenetére


hétalvó
addikt

egyszer egy ilyen osszehasonlito tesztet megneznek. szerintem igenis van ertelme a kulon vga-nak.
kulon memoria elony. nincs osszezsufolva az alaplapra minden, kulonallo csatlkozo. nalam joval jobb lett a kep mint az alaplapi kimenet.
hangnal ugyanez az eredmeny.
az hogy minden tudas benne van egy prociban attol nem biztos, hogy jo a kimente az alaplapon.
volt itthon 6450-em is azt pl egy percig se akartam megtartani, ezert a kis nv-ert pedig odavagyok. pedig soha nem voltam egyik oldal hive se.
raadasul ivy i3-am van quicksynccel minden foldi joval. tessek probalgatni!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#28282) canniball válasza #75912448 (#28279) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha zökkenőmentes lesz a névváltoztatás felőlem hívhatják Bélának is. :D Viszont mivel nem erősségem az angol nem teljesen értettem meg: az átkeresztelés oka csupán annyi hogy szerintük az XBMC már nem fedi a valóságot? És hogy kerül a képbe a Mozilla Foundation? Illetve tényleg nincs feltüntetve mikor jön a 14 vagy csak én nem láttam?

Gabesz26!
Én ezt a minta xml-t kimásoltam, átírtam amit kellett és egyből működött a dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28283) #75912448 válasza hétalvó (#28281) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezt a menetet a Trinityvel lezongoráztam, egy 78xx nálam nem hozott látható vagy hallható pluszt az egyébként multimédiára is kihegyezett AMD APU-val szemben. Ha gonosz lennék, némi plusz hőt és digitális zajt. ;] A Richland nem, de a Kaveri pont multimédia terén ugrott egy nagyobbat előre.

Elhiszem, hogy nálad más a helyzet, lényeges a környezet. Sandy ill Ivy IGP-vel részemről pl kizárt HTPC felhasználásra, nem csodálom, hogy jobb minőséget érsz el dedikált VGA-val. Haswell más tészta. Persze lehetne fokozni a kérdést, ha bevonnánk egy 10-20M forintos vetítőt neki megfelelő körítéssel, és így vizsgálódnánk...

4k lejátszás viszont érdekes lehet, kell-e a jövőben erőmű vagy sem, kell combos VGA segítség vagy sem.

(#28282) canniball

Igen, mér semmi köze az eredeti elnevezéshez, és messze nem szimplán média center, plusz jogi problémák a névhasználattal. Tömöröen, se nem ikszboksz, se nem média center már.

(#28284) bajnokpityu válasza #75912448 (#28283) üzenetére


bajnokpityu
félisten

haswell pont olyan dolgokban lett szebb képű,mint amivel általában egy dedikált Ati AMD kártya jobb szokott lenni. Nem próbáltam ABzni, de enélkül is tökre elégedett vagyok haswell integráltjával.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#28286) Gabesz26 válasza canniball (#28282) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Köszi, ezt megtaláltam én is, viszont sajna nem sikerült ez alapján sem :( (nem vagyok nagy számtech zseni, de ennyire nem szokott semmi megakasztani)

Hogy könnyebb legyen segíteni leírom miket írtam bele:

<players>

<player name="foobar2000" type="ExternalPlayer" audio="true">
<filename>C:\Program Files (x86)\foobar2000\foobar2000.exe</filename>
<args>"{1}" /fullscreen /close</args>
<hidexbmc>false</hidexbmc>
<hideconsole>false</hideconsole>
<warpcursor>none</warpcursor>

<players>

<rules action="prepend">
<rule audio="true" player="foobar2000">
<rule filetypes="flac|mp3" player="foobar2000"/>

(Szerk.: a player name utáni sorok, és a rules action utáni sorok a fájlban beljebb vannak húzva, csak itt valamiért nem úgy jelenik meg)

[ Szerkesztve ]

(#28287) #75912448 válasza bajnokpityu (#28284) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pl 4130T kiváló alap, bármikor építkeznék rá, ahogy az újak közül az A8-7600-ra, vagy általános igényekre ( akár többre is) AM1H-ITX plusz 5350 Kabini (később 15W TDP Beema fejlesztési lehetőséggel) DC táppal. Bár utóbbiból nemrég építettem havernak gépet, hardveres dekódolással még mindig nyekereg bizonyos BD50-ek elindításakor, vagy egyéb lejátszó szoftverek esetén tekerés ill fejezet ugrásnál. Idióta driveres hiba, még a Brazos vagy annál gyengébbeknek sincs hasonló gondja.

Nem szentírás, szimpla véleményem, hogy az említettek mellé nincs szükség VGA-ra, ha egy 50-60k-s kártya nem hozz látható, hallható pluszt. Ha úgy jobban tetszik, értsétek úgy, hogy saját rendszerben vizsgálva, aminek természetesen vannak korlátai.

(#28282) canniball

Tulajképpen semmi változás nem lesz a névváltáson kívül, halad a fejlesztés normál ütemben, Kodi 14.0 alfa már létezik, végleges, stabil megjelenés gondolom még jó messze van...

(#28288) Patice válasza bajnokpityu (#28284) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hawell integrált VGA-val nekem is most már jók a tapasztalataim. XBMC 13.2 beta-val bohóckodom kicsit, eddig OK, a távirányításon akarok még faragni + felület, jukebox.

Alap esetben kicsit fakó volt a Dune-hez (HD-TV301) képest a PC, aztán kikapcsoltam a driverben, amit lehet és már így is jobb, szebb egy picivel, mint a Dune-é. És még nem csináltam semmit annak érdekében, hogy még jobb legyen (madVR, lavFilters, stb.). :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28289) Tibiajax válasza Patice (#28288) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

madVR, lavFilters
ööö.. ezekkel hogy/hol tudsz bohóckodni az xbmc-n belül?

(#28290) Patice válasza Tibiajax (#28289) üzenetére


Patice
Topikgazda

XBMC-n belül sehogy, külső lejátszó programot meg lehet hívni, hogy a videókat (vagy zenéket) azzal játssza le, amikor meg vége, akkor térjen vissza XBMC-hez (lassan Kodi-hoz, átnevezték..) és így csak felületnek használnám az XBMC-t.

Még JRiver-rel akarom megnézni, mi a helyzet zene és film terén + távvezérelhetőség.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28291) BullZeye válasza #75912448 (#28279) üzenetére


BullZeye
veterán

Egy intel q1900-hoz képest ezek a Kaverik jobbak, szebbek, olcsóbbak, kevesebbet fogyasztanak, és kevesebb hőt termelnek?

szerk.:
Ja, ahogy nézem a proci maga többe kerül mint egy Asrock q1900 egybegép :)

[ Szerkesztve ]

(#28292) #75912448 válasza drdr (#27873) üzenetére


#75912448
törölt tag

Van már a Neonban is idővonal, ha nem zavaróan bugos, szvsz az egyik legszebb skin.

(#28288) Patice

Dinamikus vagy automatikus kontrasztot feltétlen szedd ki, ha jól emlékszem Haswell driverben is aktív alapállapotban és nagyon elcseszi a képet.

(#28293) tom_tol válasza Gabesz26 (#28286) üzenetére


tom_tol
addikt

Talán így ?

<players>
<player name="foobar2000" type="ExternalPlayer" audio="true">
<filename>C:\Program Files (x86)\foobar2000\foobar2000.exe</filename>
<args>"{1}" /fullscreen /close</args>
<hidexbmc>false</hidexbmc>
<hideconsole>false</hideconsole>
<warpcursor>none</warpcursor>
</player>
</players>

<rules action="prepend">
<rule audio="true" player="foobar2000">
<rule filetypes="flac|mp3" player="foobar2000"/>
</rules>

(#28294) Gabesz26 válasza tom_tol (#28293) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Köszi, tegnap este megpróbáltam ezt is, de nem volt jó :( .

Ha csak ennyit írok pluszban a "rules" részhez:

<rule name="flac/mp3" filetypes="flac|mp3" player="foobar2000"/>

akkor elindul a foobar, használni is tudom, viszont, ha visszalépnék xbmc-be akkor megfagy az xbmc... :O Ha beírom a "<rules action="prepend">" sort is, akkor el sem indul.

Ma már nem lesz időm, de holnap majd még próbálkozok vele.

(#28295) MasterMark


MasterMark
titán

30-40 k körül milyen alaplap - proci - ram kombót ajánlotok? Alapszinten játékra is.

Switch Tax

(#28296) MasterMark válasza MasterMark (#28295) üzenetére


MasterMark
titán

Proci - Alaplap - RAM

Vélemény? FSP Bluestorm II 400W-as tápom van.

Switch Tax

(#28297) Gombinyó válasza MasterMark (#28296) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hasonló konfigom van, a proci ugyanaz. Ezzel már tudsz 3D-zni is akár. A RAM elég sztem, automatikusan az APU 800 MB körül csippant le belőle. A táppal meg bőven fölé lőssz.
A régebbi játékok eldöcögnek rajta.

Annyi, hogy a gyári hűtés elég hangos tud lenni. Én 2 hét után cseréltem, mert zavart. Azóta mintha passzív gépem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#28298) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok,
Összeraktam egy j1900-as kis itx-es gépet, ami igy passzivan melegebb mint szeretném.
A lapon van 4 pines cpu es case venti csatlakozo is. Tudtok ajanlani par kisebb meretu ventit?
Szerintem ami szoba johet 4/5/6 cm.
Koszonom

(#28299) radi8tor válasza szabi__memo (#28298) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Léghűtés topicban tudnak ajánlani csendes ventiket.

⭐ Stella

(#28300) eboostr válasza MasterMark (#28296) üzenetére


eboostr
aktív tag

Amúgy a 2x2gb ram nem lenne gyorsabb?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.