Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) GhanBuri Ghan válasza MasterMark (#28500) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Köszönöm, ez tényleg működött!
Hasonló cipőben járóknak:
[link]
A TVEnableOverScan nem csinált semmit, a DigitalHDTVDefaultUnderscan-nek pedig négyet kellett értékül adni.

[ Szerkesztve ]

(#28502) olahjana


olahjana
tag

Hi
mi a diffi a j1990 és a j2900 között? csak az a pár MHz, vagy a celeron - pentium is jelent valami teljesítmény külömbséget?
Videóban számít ennyi?

(#28503) jacekLFS


jacekLFS
tag

Sziasztok

Sikerült osszeraknom egy htpct. A kérdésem az lenne hogy 2 kijelzon egyidejűleg lehetne e hasznalni a gépet úgy hogy 1 monitoron menne a windows es működne mint egy normális pc, illetve tvn pedig menne az xbmc vel a filmezés.

Egyidejűleg youtube es fb menne rajta es ilyen "apróságok" a masikon ugye xbmc
Asrock FM2A75-ITX
Proci: AMD A10 5800k Doboza, Lcpower hűtéssel.
Ram:
8GB TEAM GROUP VULCAN GOLD 2400Mhz DDR3 (2x4GB)
SSD:
32GB KingFast
HDD:
2 Tb red, 3Tb red
Táp:
FSP 250Wattos.

Ez lenne a masina. Válaszokat elore is köszönöm.

Üdv

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#28504) Gombinyó válasza jacekLFS (#28503) üzenetére


Gombinyó
őstag

Mehet, ha nem lesz gond a maximalizált ablak móddal. Teljes képernyős módban lerakja a tálcára az XBMC-t, ha "mellé" kattintasz a másik kijelzőn.

(#28505) jacekLFS válasza Gombinyó (#28504) üzenetére


jacekLFS
tag

Az mit jelent hogy felre kattintok? :-) igazából az elképzelés az hogy magmnak szeretnék egy htpct, hugomnak pedig ki szeretném váltani a laptopjat(nem egy mai konstrukció) ugy az esti órákban elkerülhetetlen lenne az egyidejű használat, ami igen zavaro lenne ha en filmeznek, o pedig kattintgatna a gepen es nekem film kozben elmenne a kep vagy is minimalizalodna. Kicsit tovabvive a gondolatot, ha igy nem megoldható, akkor maradjakegy dlna szervernel, es akkor a tv amit tud lejatszik, es akkor nem okozna problémát a kettős használat? Vagy megoldható ez xbmc illetve mas programmal, mert a htpc nekem pont arra kellene hogy amit tv nem jatszik le film azt o megtegye.

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#28506) Gombinyó válasza jacekLFS (#28505) üzenetére


Gombinyó
őstag

Gyakorlatilag a két kijelző egy idejű használatát. Ha fut a film teljes képrnyős módban a TV-n és a monitoron klikkelsz egyet, mert mondjuk el akarod indítani a böngészőt, akkor az XBMC-t lerakja tálcára. Maximalizált ablak módban nincs ilyen, ott megy tovább szépen mintha mi se történt volna csak, ha jók elmékszem nekem azzal régebben gondom volt pár éve. Néha szétesett a kép, de azóta már lehet, hogy megoldódott.

(#28507) canniball válasza Ciripke (#28498) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha újban gondolkodsz akkor AM1, ha használtban akkor egy Brazos lap is tudja amit szeretnél.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28508) skoos válasza #75912448 (#28459) üzenetére


skoos
őstag

Nu, haladunk.
Elmondom a pontos használatot, Ti is képben legyetek:
80% XBMC (70% flac zene, 30% film (1080p/24p, esetleg 3D)
20% némileg hardverigényes játék (Quake3, Portal, Race2- Logitech Momo kormánnyal)

Az XBMC-t iOS applikációval vezérelném, illetve, ha van távszabos megoldásotok (?). A többi wireless keyboard és egére lesz, vagy a kormány.

Regger javaslatára Win Server 2012 lenne az SW háttér. A lényeg, Fullos hangminőség és Fullos mozikép, 1080p/24p (a játékok nem érdekelnek).

Csak egy HDMI outot fogok használni, illetve a gigabites UTP csatit.

Amit kinéztem HW:

AM1H-ITX
Kabini 5350
90W FSP-NB90 CEC

2x2GB DDR3 RAM

120Gb SSD

120 remélem elég lesz ehhez a pár dologhoz, a film és hangadatok a NASon vannak.

A hűtést nem döntöttem még el, illetve a házat (MS-Tech ci70 ??). Ha hosszútávon jó megoldást tudtok aktív hűtésre, attól sem zárkózom el.

Megköszönném javaslataitokat!

Üdv,
skoos

(#28509) luckyman


luckyman
aktív tag

Sziasztok.

Úgy döntöttem, hogy nemsokára összerakok én is egy ilyen jószágot, mini-itx alapokon. Sok minden más lehetőség is megfordult a fejemben, de szerintem htpc lesz belőle.

Kis segítség kéne, hogy milyen irányba induljak el.
Ami az igény:

-film, torrent,böngészés, ebből akár kettő is egyszerre ( vagy film, vagy böngészés a háttérben torrent )
-mpc-hc+mad vr ne haladja meg a képességeit, de akár xbmc is lehet, bár az elsőnek jobb képe van tapasztalatom szerint, de nem számottevő különbség
-lehetőleg passzív ház, de egy csöndes venti nem kizáró ok, csak feleslegesen nem akarok költeni és nem vagyok jártas a hűtés témában (sem..)
-első körben egy 2.5-es hdd menne bele, később ez mellé talán a rendszernek egy kisméretű ssd, már ha dob annyit a boot időn meg a sebességen, hogy megérje, és akkor ne kelljen házat is cserélni
-23.976 úgy gondolom nem érint annyira, mert a jelenlegi tv-m nem tudja, a laptopról ha nézek filmet azt hiszem 60Hz-en tolja ki, nem zavar, mert nem észlelek semmi rendelleneset
-és a lényeg, nem akarok egy vagyont áldozni rá

Fenti céloknak mi a megfelelőbb,
- AMD vagy Intel ?
- celeron/sempron vagy pentium/athlon ? ( jól emlékszem, így hívják a gyengébbeket és az erősebbeket ? )
- integrált proci vagy nem integrált, külön megvásárolandó ?
- mennyi ram kell?

Most ennyi jutott eszembe.
Konkrét javaslatokat is szívesen vennék, legalább, hogy tudjak számolgatni.

És mindenképp valamilyen win menne rá, linuxot nem vágom.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#28510) #75912448 válasza skoos (#28508) üzenetére


#75912448
törölt tag

Csak hogy bonyolítsam: :) Nem ismerem az MS-TEC házakhoz mellékelt tápokat, de rendelhetők + external 60 Watt PSU, 120W PSU stb. Tehát ha paneltáppal veszed, akkor felesleges a DC bemenetes alaplap, elég lehetne az AM1B-ITX Asrock, vagy bármelyik AM1 ITX lap.

Kezdőként nem a Servert dobnám fel, hanem 8.1-et CAD scripttel, majd miután kiismered a HTPC lelkivilágát, mehetsz a Server irányába, amit eleve bonyolultabb konfigurálni, főleg ha játszanál is.

70% zenére sem biztos, hogy XBMC-t választanék, inkább JRiver, filmezni tudsz XBMC-vel, de majd összehasonlítod a hangminőségüket és eldöntöd...

És amit említettünk már többször, az AM1H-ITX lapot ha külső adapterről eteted, mindenképp kelleni fog némi aktív házhűtés, ami a lapra fúj, hogy a feszültségszabályzót hűtse.

[ Szerkesztve ]

(#28511) luckyman


luckyman
aktív tag

OK, látom ám, hogy konkrét konfigok is voltak itt és majdnem mindenki ugyan azt építi. Aztán arra is rájöttem, hogy mégsem járható út ez, mert ha az asszony tv-t néz, akkor nem tudok netezni. Ez a projekt kimúlt sajna.

(#28512) kordasb


kordasb
tag

#28495 Warter: sajnos nem szedtem ertelmesen össze mit akaratam utannad szolo kollega összeszedte rendesen mit is szerettem volna söt azt is miert is nem fog menni ez CI kartyas moka miatt :)
(#28497) hati: kiprobalom ami javasoltal.

köszönöm mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#28513) skoos válasza #75912448 (#28510) üzenetére


skoos
őstag

Jobban járok egy nem DC adapteres alaplappal? Nekem az már mindegy, hogy milyen a táp. :)
Jobb szeretnék végleges megoldást összehozni, még, ha pár òrával több szìvással is jár, ha jobb a win server, legyen inkább az.

(#28514) #75912448 válasza skoos (#28513) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor jársz jobban vele, ha az említett házhoz eleve jár valamiféle paneltáp, márpedig itt ahogy nézem adnak hozzá. Ebben az esetben nem látom értelmét a DC-s lapnak adapterrel, természetesen más ház esetén igen.

Jobb a Server, főleg ha ilyen sokat sztereózol, ehhez már érdemes elgondolkodni a fizetős AUDIOPHILE OPTIMIZER beszerzéséről.

(#28515) Patice válasza #75912448 (#28514) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azt esetleg sikerült meghallgatnod, hogy a CAD-féle ingyenes script és a fizetős között mennyi a különbség hangban?

Most játszom a szoftveres oldallal zenére. Laptopon és asztalin is hallható volt a különbség a CAD script előtt és után.

Kíváncsi vagyok, mennyit számítana...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28516) #75912448 válasza Patice (#28515) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha hasonlítani kéne, kb a 8.1+CAD megfelel a nyers Servernek, a Server+Audiophile Op. egyértelműen jobb, a Servert lehet futtatni minimal server módban is, JRivert ajánlanék hozzá. A mozigép nálam 8.1+CAD, családiasabb a kezelése, ha sztereóznék vele, vagy külön masina lenne, akkor nem kérdés, hogy Server+Audiophile Op.

Nem tudjátok, hogy egy ilyen passzív ZOTAC GeForce GT 730-at milyen paneltáppal, pico, nano pico stb lenne érdemes kiszolgálni? Más márka hasonló típusánál 12V 20A-t ajánlanak ATX táp esetén. Ha létezik értelmes megoldás, később megosztom mit szeretnék kihozni egy full passzív konfiggal.

[ Szerkesztve ]

(#28517) Patice válasza #75912448 (#28516) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi!

Nálam most van a gépemben egy SSD, amin van 8.1 "a hétköznapokra" + egy Win Server 2012 R2 zenélésre.
WinServer-en csak a lejátszóprogram (JRiver 19.XX nem vágom pontosan fejből) van fent + pár napja lefuttattam rajta a CAD ingyenes scriptjét. Természetesebb, nyugisabb, tisztább hangot kaptam, először alig venné észre az ember, aztán a szokásos teszt zenéket hallgatva csak azt vettem észre, hogy egyre hamarabb kezd el járni a lábam, már nem a hibákat keresem, hanem kezd zenélni a rendszer. Van még mit azért fejlesztenem rajta, de az már nem szotfveres (tápellátás: tápkábelezés + tápszűrő, ami megint nem lesz olcsó).

Ezért kérdeztem csak. Tervben van a dedikált zenelejátszó PC is, addig próbálgatom a szoftveres oldalt a jelenlegi vason (ami a kiszolgáló lesz).

Csak még gyűtögetek. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28518) rudi77 válasza #75912448 (#28452) üzenetére


rudi77
tag

Letöltöttem instaláltam de nem jön elő a fluid motion!

(#28519) #75912448 válasza Patice (#28517) üzenetére


#75912448
törölt tag

Dupla rendszer is rendben van, de mar reg rajottem, h sztereozni idoigenyes es penztarca gyilkos, hallgatok inkabb koncerteket :D

(#28518) rudi77

Van azota hivatalos, vegleges frissites, nalam abban is benne van. Classic mode, es film inditas utan katt a szemecskere (display video settings). Csak Blu-ray iso, mkv es m2ts ill egyebek tamogatas nincs. (meg, vagy a jovoben se lesz, nemtom)

Egyebken 2D BD eseten megint nincs auto freki valtas :O Idito egy szoftver ez, 2014-ben alap dolog kellene, h legyen. Nem is ertem mit hisznek, valtogassam az asztal 60Hz-et :F Barmok :B

[ Szerkesztve ]

(#28520) Patice válasza #75912448 (#28519) üzenetére


Patice
Topikgazda

"..de mar reg rajottem, h sztereozni idoigenyes es penztarca gyilkos..."

:))

Van benne valami. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28521) rudi77 válasza #75912448 (#28519) üzenetére


rudi77
tag

Mkv m2ts nem támogat!!!!!!
Akkor azért nem megy nálam. :W :W :W

(#28522) #75912448 válasza rudi77 (#28521) üzenetére


#75912448
törölt tag

Feltételezem ez nem a PDVD hibája, ráadásul úgy tudom egyelőre az egyetlen Fluid M. ready lejátszó szoftver. Jövőben változhat a támogatás lejátszó szoftver és lejátszandó anyagok terén is. Ellenben kiakaszt, hogy 85€-s Blu-ray player - sőt World No1 Movie and Media Player -, ne tudjon frekit váltani 2D-ben, annak ellenére, hogy a BD tartalmak kb 95%-a 24p-s. Más kérdés, hogy nem használjuk 2D-ben, de akkor is ;)

Esetleg alternatívaként: SmoothVideo Project (SVP) Megjegyzem a FM vásznon a vékony éleken ugyanúgy képes zavaró hibákra, ahogy az összes interpoláló eljárás - számomra megöl mindenféle mozihatást- , tévén judder-elleneseknek lehet opció. De annyira egyénfüggő....

(#28523) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Tényleg hallható különbség lenne, mondjuk egy am1h-itx lapon, ha win server alatt használnám az XBMC-t? Úgy emlékszem, egyszer már próbáltam telepíteni, de nem engedte, valami hibával megszakadt még az elején. Már nem is emlékszem mi volt. Nem is vacakoltam vele tovább, ment vissza az openelec. Kipróbálnám én is, mi a titka a telepítésnek? :D

(#28524) dabadab válasza t.zolka (#28523) üzenetére


dabadab
titán

"Tényleg hallható különbség lenne, mondjuk egy am1h-itx lapon, ha win server alatt használnám az XBMC-t?"

Nekem ez erosen techno-ezoterianak tunik, a szokasos audiofil blablanak, ahol rendkivul nagy es hallhato kulonbsegek vannak, egeszen addig, amig valaki tudja, hogy melyik az egyik es melyik a masik - aztan vakteszten ezek a "hatalmas kulonbsegek" semmive enyesznek.

DRM is theft

(#28525) t.zolka válasza dabadab (#28524) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ettől félek én is. És nem szeretnék sok-sok ejurót adni egy egyszerű loudness-ért. :D

(#28526) gorbep válasza t.zolka (#28525) üzenetére


gorbep
senior tag

Mi ez a nagy Server 2012 mizéria?...... Mielőtt pénzt adtok érte azért teszteljétek egy Audiophile Linux-al is.... :U

csak mert:

- Ingyenes
- Nem kell barkácsolni
- Egy CD-ről futtatható, én nem nyúl a rendszeredhez....zene végén reboot, és már is visszakapod a régi megszokott géped

-és csak mert..... JÓ!

Ja hogy ezt most nem sztárolja senki...... :W

Miért hisz mindenki egy divathullámnak a füle helyett??..... Marketing pszichózis.... :W

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#28527) Patice válasza gorbep (#28526) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egye fene, amint lesz időm ezt is kipróbálom.(Aztán visszajelzek.) Mert miért ne? :D

Köszi a linket! :R

(DAC support listán már elvéreztem, de nem hiszem, hogy nem lehet megetetni vele bármilyet. :U

(#28523) t.zolka:

Épp gondolkoztam rajta, lehet kipróbálom a legutóbbi XBMC-vel. Kíváncsi vagyok optimalizálás után is lehet-e telepíteni programokat, ha nem, akkor visszacsináltatom. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28528) #75912448 válasza gorbep (#28526) üzenetére


#75912448
törölt tag

De miért vered a fejed falba? - Itt vagy nekünk, hogy sztárold, ha már más nem teszi :) Az a baj, hogy XBMC-t és mozigépet feltételezvén hajamra kenhetem a Linuxot. Nyilván aki a mozihangját akarja jobbá tenni, az indul el különböző Win és scriptek, hack irányában, hogy mindent kipréseljen adott rendszerből. Aki pedig próbák nélkül bármit megvesz vagy elhisz, valóban magára vessen. Létezik ingyenes script, a fizetősnek van próbaverziója (vagy legalábbis volt), a W8.1 ill Server is elérhető próbaverzió formájában, azaz mindent ki lehet próbálni.

(#28529) gorbep válasza #75912448 (#28528) üzenetére


gorbep
senior tag

Nincs gond a mozival.....csak zenét hallgatni kell vele.....én nem vagyok Linux guru....meg se próbálnék egy házimozit beüzemelni rajta....... csak beboot, Dedbeaf+Jack audio.... ha már nem hallgatom a zenét, akkor reboot vissza a win-re.....

Max böngészek róla, ha a zene alatt valamit pl fórumozni akarok.

Nem sztárolom, csak szerintem kézenfekvő kipróbálni, főleg hogy ingyen van, és még a telepítéssel se kell a próbához bajlódni, tud olyat mint a Live CD.... először én is tartottam tőle, hogy valamelyik HDD-be belematat, de semmi gond nem volt, kivettem a CD-t a drive-ból ...reboot, és ment a win8.1 tovább.......

Patice: Miért kell DAC kompatibilitás? Spdif mögött honnan látja mi van? Esetleg max USB driver kell, ha azon mész a DAC-ra.... :U De van itt sok Linux Guru....biztos tud valaki segíteni.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#28530) #75912448 válasza gorbep (#28529) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nyugodtan "sztárold" ha jó, te írtad, hogy senki nem használja, mert nincs propagandája :) Kipróbálom majd, ha pendrájvról is megy gond nélkül.

(#28531) skoos válasza #75912448 (#28514) üzenetére


skoos
őstag

Ha segìtenél összeválogatni, feltelepìteni a gépet fullosra, megveszem az optimizert is, illetve a szükséges egyéb elemeket is.

A win server ugyan olyan jellegben müködik, mint a többi win (nextnextnextinstall)? És dosbox, vagy GOG játékok is ugyanùgy futnak rajta mint pl egy XP esetében?

Milyen hardvert javasolnál nekem az emlìtett MS-TECH házba?

Köszi!!

(#28532) tresh


tresh
addikt

Egy kis uncsi volt délután :D

[link]

(#28533) djg válasza Warter (#28491) üzenetére


djg
aktív tag

Szia Warter!

Köszi a tippet, kipróbáltam a serviio-t és szinte tökéletes!
Viszi az mkv-t is, a tévé látja az összes mappát, amit kell és le is játssza, ami elvárható.
Ami külön öröm, hogy nemhogy a 720p, de az 1080p-s mkv-k is röccenésmentesen mennek a hálózaton, pedig a program console-jában az audiót is eredeti minőségre tettem, nem kódolja le 2 channelre.

Amit viszont még nem tudok, hogy hol lehet beállítani az alapértelmezett nyelvet?
Pl. a batman begins mkv rendelkezik angol és magyar hangsávval is, de mindig az angol indul el. A console-ban úgy látom mindent magyarra állítottam, aminél lehetett legördülőből választani, bár konkrétan audio csatorna lehetőség nem rémlik, hogy lett volna.

Köszi!

(#28534) tom_tol válasza #75912448 (#28522) üzenetére


tom_tol
addikt

Amúgy mi ez a fluid motion ? Kerestem, de nem találtam használható infót.

TMT még mindig vált frekit.

(#28535) #75912448 válasza skoos (#28531) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem, nem és nem! Amit szeretnél a next-next-nexttel, elérheted W8.1-gyel, a Server felhasználási körtől függően eltérhet hálózatkezelésben, driverek konfigolásában, szoftverkörnyezetben, távirányítókezelésben és még sorolhatnám. Egyértelműen több buktatóval találkozhatsz. Többször leírtam neked: mi tart vissza attól, hogy kipróbáld az otthoni PC vagy laptopon? Pl az említett dosboxot sem tudom, hogy működik-e, a GOG játék fogalma nekem olyan mintha kínaiul beszélnél. :D

Ki akarsz hagyni egy lépést, amire a lustaságon kívül semmi más indokot nem tudnék felhozni. Hidd el, fájni fog, ha csalódnál valamiben és kukáznod kell a drága pénzen összeválogatott hardvereket és vagy szoftvereket.

Az MS-tech házat és a 90W-os tápját nem ismerem, ezért ajánlani sem tudok bele semmit. Elvben amelyik integrált Kabinit elsőnek mutattál, még a 60-as táppal is mennie kell.

Az MSI AM1I mini-ITX vagy ASRock AM1B-ITX plusz Athlon 5350-hez a 90W verziót próbálnám.

Az AM1H-ITX - Noti adapter - Athlon 5350 hármashoz pedig táp nélkül vadásznék, rendelnék házat.

És még egyszer utoljára: a Kabini BD50 ill remux kezelése hardveres gyorsítással (DXVA2) XBMC és MPC-HC alatt jelenleg némileg bugos, korábban írtam tapasztalatokat.

Összefoglalva, ha vakon akarsz belevágni akkor 8.1-gyel kezdj és maximum CAD script, amit vissza lehet állítani. Ha pedig Server és "audiofilkedni" szeretnél, akkor gyakorolj előtte.

Kabini helyett Intel 4130T Haswell alapon, vagy AMD A8-7600 Kaveri ill régebbi Richland, Trinity, ahogy Bay Trail J-Q1900 vagy 2900 is életképes megoldás.

(#28534) tom_tol

Pl itt is Idáig legjobb HTPC-m épült rá.

Most egy Haswell Celeron 1840T 35W, ASRock H81M-ITX, ZOTAC GeForce GT 730 (25W) passzív VGA alapra készülő HTPC-n megy az agyalás. Mindez az FC8 Evo Fanless Streacom hőelvezetős passzív házba. Ha marad ez a ház, márpedig szegényes a hasonló választék, egyelőre a táp erősen kérdéses. Találtam GT 730 specifikációk között ajánlott 12V 20A tápellátást, ami feltételezem túlbiztosított, de a sztenderd 12V 12A körüli Pico és paneltápok, de a HDPlex is erősen alatta van. Nem az enyém lesz, kísérleti példány különleges igényekhez, fizetős PDVD-vel (is)

(#28536) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

XBMC + TMT6 (external player) megoldással szenvedek: az uTotalMediaTheatre6.exe-t indítva tökéletesek a színek de ebből nem lehet a távirányító vissza gombjával kilépni - azaz, hogy vissza az XBMC-be, éppen ezért external player-ként inkább az uMCEPlayer6.exe-t hívom meg. Ebben viszont rosszak a színek, olyan zöldes lilás az egész.
Próbáltam egy másik gépen is de ugyanez a helyzet.
Mindkét gépben AMD kártya van.

Találkozott már valaki ilyen hibával?

.: Aláírás helye :.

(#28537) eboostr válasza #75912448 (#28522) üzenetére


eboostr
aktív tag

Biztos vált frekit, próbáld meg "mozi" módban.

(#28538) #75912448 válasza eboostr (#28537) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ott sem vált, néhány verzióval ezelőtt váltott 2D BD is. Azt még el tudom képzelni, hogy eltérő környezetben másként viselkedik, pl közvetlen tévére vagy vetítőre kötve, illetve erősítőt közbeiktatva, esetleg válogatós különböző megjelenítők esetén. Mindegy, nem nekem lett volna fontos, de a programozóknak sem lenne túl bonyolult legalább egy manuális lehetőséget írni a programba. Egyébként 3D OK.

(#28539) MasterMark válasza #75912448 (#28538) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen lejátszóról is van szó?

Switch Tax

(#28540) eboostr válasza #75912448 (#28538) üzenetére


eboostr
aktív tag

Hardveres gyorsítás be van kapcsolva? Lehet vmi frissítéssel majd megoldható lesz,

(#28539) Mastermark: Powerdvd 14 ultra

(#28541) MasterMark válasza eboostr (#28540) üzenetére


MasterMark
titán

A Cyberlink-es? Csak mert nálam az vált pedig frekvenciát. (Ja de csak az Avatárnál néztem, ami meg pont 3D BD. :D )

más: XBMC-ben ha DTS zenét játszok le, akkor nincs valami plugin arra hogy tudja hogy hol vannak a számok benne? Foobar-ba vagy MPCHC-ba behúzva mutatja a számokat.

Switch Tax

(#28542) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

CAD optimizer lefuttatása után nincs a gépen internet és nem működik a vnc server...

melyik szolgáltatásokat kell visszakapcsolnom, hogy újra működőképesek legyenek?

előre is köszi

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#28543) radi8tor válasza mandju (#28542) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Windows topicba fáradj a kérdéseddel!

⭐ Stella

(#28544) Warter válasza mandju (#28542) üzenetére


Warter
őstag

Ezeket kapcsold vissza:
- Rpclocator
- NlaSvc

(#28545) Warter válasza Warter (#28544) üzenetére


Warter
őstag

Sőt, az rpclocator nem is kell neked szerintem, mert azt a Tvservice miatt kapcsoltam vissza. Nézd meg, hogy elég-e a nlasvc.

radi8tor1: Kíváncsi lennék, hogy a Windows topicban hányan tudják, hogy mi az a CAD optimizer. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28546) mandju válasza Warter (#28545) üzenetére


mandju
senior tag

köszi, kipróóbálom

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#28547) #75912448 válasza eboostr (#28540) üzenetére


#75912448
törölt tag

Be persze, mindenhogy ki lett próbálva, :) ha az eredeti telepítéssel megy fel frissítés nélkül, akkor vált.

(#28542) mandju

Ezek szerint sikerült összehozni és OK a lap :)

Nagyot zuhant az A8-7600 ára, ha esetleg valakinek fáj rá a foga, 33,5>28

(#28548) Pgabor79 válasza #75912448 (#28547) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

...Árzuhanás...Csak így tovább...! :C

[ Szerkesztve ]

(#28549) tom_tol válasza Traptor (#28536) üzenetére


tom_tol
addikt

uTotalMediaTheatre6.exe, ezt indítsd el.

(#28550) Ekkosh


Ekkosh
tag

Már mindent megrendeltem az uj HTPC-he mire kiderült hogy ez az Asrock AM1H-ITX nem nagyon beszerezhető itt angliában. A hangminőséget mennyire befolyásolná ha lecserélném egy olcsóbb lapra picopsuval? Mennyire más a technologia? Köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.