Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) canniball válasza Melorin (#29849) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nekem egyelőre egy TV-be épített mplayernél kell többet produkálnia..."
Azt nem lesz nehéz túlszárnyalni. :D

"Már csak azon filózom, hogy win8-xbmc vagy openelec legyen első nekifutásra."
Az OE egy pendriveról is elfut, úgyhogy akár mindkettőt is próbálgathatod egyszerre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29852) drdr válasza Patice (#29845) üzenetére


drdr
senior tag

"Ez kép esetén nem olyan szembetűnő, mint mondjuk hangnál, de ugye minél feljebb megyünk minőségben, annál jobban számít minden kis apróság."

Miről is beszélünk? Veszteségmentes nagy felbontású és mintavételezésű pl. FLAC? Mert ugye minőségről mp3 esetén nincs értelme beszélni...

Viszont ezeket nem lehet kétféle képpen dekódolni (kitömöríteni), épp ezért veszteségmentes. Egyéb interpolációk és "minőségjavítások" épp eltorzítják az eredeti jelet ill. olyan összetevők kerülnek bele, amik bőven a hallható határ felett vannak (és nem is feltétlen volt benne az eredetiben sem).... A jitter az amivel számolni kell és itt kell a gyors processzor és/vagy az optimizált (kiherélt) OS.

Nagyjából a képre is ez igaz, ha nem kell skálázni, natív felbontás megy ki, abban az esetben legjobb a képminőség, ha hozzá sem nyúl semmi (hacsak nincs elcseszve alapból az eredeti BD, de ilyet még nem láttam).

[ Szerkesztve ]

(#29853) Patice válasza devil-k (#29846) üzenetére


Patice
Topikgazda

Alap esteben (szerintem) a legtöbb ember a NAS funkciókon a fájlok megosztását értik + esetleg DLNA az "okos" TV-k miatt + távoli elérés, biztonsági mentés és persze a torrent, bár ez szerintem csak kiegészítő funkció, nem sorolnám egyértelműen a NAS főfunkciók közé. Meg ugye a különböző RAID típusok kezelése.

Mikortól lehet gond? Minél több megosztási protokoll, DLNA, ilyen szerver, olyan szerver, automatikus szinkronizáció, automata cloud szinkronizáció, Plex átkódolás, torrent meg persze csak még tovább terheli, bár ezt korlátozással be lehet lőni ésszerűen.

(#29847) Melorin:

J1900 elég jó induló cuccnak. Hajrá! A medveölőket hagyd meg nekünk. :DDD

(#29849) Melorin:

A TV beépített lejátszóját könnyen legyűri majd a J1900 is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29854) Patice válasza drdr (#29852) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Miről is beszélünk? Veszteségmentes nagy felbontású és mintavételezésű pl. FLAC?"

Igen. + SACD.ISO, + Pure Audio Blu-ray, akár később DSD.

"Viszont ezeket nem lehet kétféle képpen dekódolni (kitömöríteni), épp ezért veszteségmentes."

Dekódolni nem is, de analóggá alakítva már lesz különbség: lásd a különböző hangkarakterű DAC chipek..

A jitter-t kell minél jobban lecsökkenteni igen, zenénél is. De azért a végeredményt még befolyásolja a hardver is bőven, nem csak a szoftver. Bár a szoftver szvsz. többet számít, mint a hardver.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29855) killerjohn


killerjohn
addikt

keresgélésem eredménye:

alaplap: ASRock AM1H-ITX
proci: AMD Athlon 5350
RAM: 4GB 1600MHz DDR3 (1 db szvsz elég)
ház: Cooler Master Elite 120

- notebook táppal etetve
- ODD nem kell
- belül 2xHDD + 1xSSD
- belső ventiket lehet hogy majd cserélem halkabbra, vagy esetleg be se kapcsolom őket
- controllernek wireless egér+bill
- szoftver: Windows 8.1 + VLC

Felhasználási területe: plazma TV-re illetve projektorra (kicsit régebbi modell) kötve lehessen rajta netezni, meséket/sorozatokat/filmeket(ritkán 3D) nézni, gagyi "5.1-es" Genius hangrendszeren szigorúan MP3 zenét hallgatni Google Play-ből (csak hogy fájjon...). Játszani a kutya se fog rajta, arra ott van az x360.

Mielőtt belemennénk abba, hogy az MP3 hallgathatalanul szar (nem az), 500.000 alatt nincs hangrendszer (van), és az aranyozott HDMI-n kívül nincs élet, a VLC nem tud lejátszani videókat (de tud) kérdezem: ez alkalmasnak tűnik egy HTPC-nek? Van benne logikai bukfenc? (pl nem is jó bele a RAM amit kinéztem, túl nagy a mobo ebbe a házba, stb). Vagy neadjisten a proci nem tolerálja a 16-20GB-os SBS 3D .mkv fájlokat...

Megköszönném a segítséget, mert még ma meg kellene rendelnem ezeket...

[ Szerkesztve ]

(#29856) drdr válasza Patice (#29854) üzenetére


drdr
senior tag

Értem, az egyes DAC-ok másképp szólnak, de ez messzire nyúlik, csak a PC-re írtam a fentieket...

(#29857) hétalvó válasza Patice (#29822) üzenetére


hétalvó
addikt

Valamikor osszehozzuk.
Nem bonyolult van alaplapi hdmi-m is.

Lehet agyalni, nezni a szamadatokat, teljesitmenyt, multimedias tudast. A megjelenitett kep a lenyeg.
Celeron plusz gt630 remek kis paros szerintem.

A csendes alapfeltetel, hogy kicsi legyen nalam nem gyere be. Torrent server miatt kell a hely a hdd-nek. BD ironak is kell egy 5.25-os. Vga+hangkartya ez minimum matx. 12cm ventik. A linear tap se gond, ha befer.

Mindenkinek mas. Inkabb media servernek hivom a htpcm.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#29858) canniball válasza killerjohn (#29855) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez a ház elő szokott fordulni néha az aprón (ha esetleg szeretnél egy kicsit spórolni).

A tápnak nézd meg a csatlakozóját/csatlakozóit, hogy passzoljon a laphoz (ha megtetted akkor nem szóltam).

Mivel nem tud a lap DC-t valóban elég az egy RAM.

Ha szeretnéd kicsit megkönnyíteni az életedet a VLC helyett javaslom az XBMC-t (vagy valamelyik hasonló HTPC-szoftvert).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29859) #75912448 válasza drdr (#29852) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kerek 24 kérdésben van előrelépés azóta?

(#29855) killerjohn

12V, 4,0 A max. el tud indítani hosszútávon 2x3,5HDD-t plusz SSD? Ráadásul DC tápról elvben 2db HDD támogatott.

(#29860) drdr válasza #75912448 (#29859) üzenetére


drdr
senior tag

Nincs ötlete a gyereknek azóta. Épp tegnap kérdeztem, hogy tudok-e még segíteni vmiben. A válaszából nem derül ki, hogy foglalkoznak-e vele vagy sem.... Mivel a világon valsz. én jeleztem egyedül, valsz. ignorálni fogják...

Ide kéretik a panaszokat ömleszteni, ha kell szívesen segítek bárkinek logot is generálni (nagyon egyszerű) és azt feltölteni nekik (az is baromi egyszerű)...

[ Szerkesztve ]

(#29861) bajnokpityu válasza #75912448 (#29859) üzenetére


bajnokpityu
félisten

el tud.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29862) #75912448 válasza bajnokpityu (#29861) üzenetére


#75912448
törölt tag

OK, akkor az egy jó kis konfig, annyi, hogy ugyanott kapni - valószínűleg jobb minőségű - FSP-t is, talán annyit változtatnék rajta.

(#29860) drdr

Lehet, hogy a Windows részlegbe kellett volna külön topikot nyitni a kérdésnek, tisztán és érthetően megfogamzott címmel. Szvsz a DXVA-hoz nincs köze a jelenségnek, aki tud róla vagy segítene, lehetésges be sem néz oda. Ahogy látom RC1 is ugyanez, szomorú. Nem tudom próbáltad-e, ue az APU MPC-vel pöccre pontos minden fps-en.

(#29863) MasterMark


MasterMark
titán

Milyen torrent klienst használtok egyébként?

Switch Tax

(#29864) krichd1 válasza MasterMark (#29863) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29865) devil-k válasza krichd1 (#29864) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én is ezt használom. Az egyik legstabilabb kliens szerintem. Igaz, nem olyan "csili-vili", mint a többi, de kit érdekel? :DDD

- mozi bolondéria -

(#29866) radi8tor válasza killerjohn (#29855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Notebook tápból FSP alá ne menj, a többi kínai vacak. Még akkor is ha 4500-ért adják. :(

canniball: nem a lap nem tud Dual Channel-t, hanem az APU.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#29867) canniball válasza radi8tor (#29866) üzenetére


canniball
nagyúr

Elnézést kérek! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29868) LLKobe válasza canniball (#29848) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm a segítséget :R

Akkor pl. egy ilyen jó kéne hogy legyen ugyebár openelec-hez?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29869) holden72


holden72
tag

Sziasztok,
J1900-as alaplappal működő HTPC tulajokat kérdezem, hogy tudja-e az integrált videokártya a kadenciahelyes megjelenítést (drop frame nélkül), illetve a HDMI csatlakozón keresztül kiadja-e a HD hangokat is?
Ha igen, a válasz a fentiekre, akkor milyen szoftver mellett?
Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#29870) canniball válasza LLKobe (#29868) üzenetére


canniball
nagyúr

Elvileg jó (gyakorlati tapasztalatot nem tudtam guglizni).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29871) Celtis válasza LLKobe (#29868) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem kb. bármilyen távirányító jó openelechez, de általában MCE távokat szoktak venni.

(#29872) drdr válasza #75912448 (#29862) üzenetére


drdr
senior tag

Megvan az új topic itt. Csak ne maradjak vele egyedül, mert akkor biztos le****ják és nekem épp csak egy ilyen anyag van kipróbálásra....

(#29873) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Csak én nem találtam XBMC topikot, vagy nincs neki :F

Egy gyors kérdésem lenne XBMC-vel kapcsolatban: a filmeknél szépen fel lehet ismertetni miről is van szó a port.hu-s scraper-rel ha egy a fájl nevével megegyező nfo fájlt mellé teszek a port.hu-s linkkel. Ezt sorozatoknál hogy lehet megcsinálni? Hova kell tenni az nfo-t és mire kell nevezni? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29874) canniball válasza LLKobe (#29873) üzenetére


canniball
nagyúr

A sorozat gyökér könytárába tvshow.nfo néven, benne a thetvdb.com-os linkkel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29875) LLKobe válasza canniball (#29874) üzenetére


LLKobe
veterán

:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29876) Plasticbomb válasza Melorin (#29849) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Én például, amikor majd belefogok, biztos, hogy windows és xmbc verziót fogok építeni. (Esetemben játékra is alkalmasnak kell majd lennie, mint a régi xbox classicomon.:) )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29877) wopi


wopi
aktív tag

Nem akarok okoskodni, de nem volna értelme külön XBMC/Kodi topicot létrehozni? Elég sok kérdés merül fel (bennem is) vele kapcsolatban.

Ha tévedek, felesleges felvetés, akkor elnézést!

(#29878) devil-k válasza wopi (#29877) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem nem lenne jó mindig átjárkálni egy másik topikba a szoftverek miatt. Inkább az első hozzászólásban kellene egy nagyon alapos leírást betenni.

- mozi bolondéria -

(#29879) radi8tor válasza wopi (#29877) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Régen volt két topic, de össze lett vonva egybe.

⭐ Stella

(#29880) killerjohn válasza radi8tor (#29866) üzenetére


killerjohn
addikt

köszönöm a válaszokat!

(#29881) Melorin


Melorin
addikt

Szintén XBMC kérdés: Port.hu scraper van beállítva. Viszont nagyon sok filmre tiszta béna találatot ad, amit hiába nevezek át, nem talál. Ilyen pl a Despicable Me. Egyszerűen nem ad rá semmit. Vagy a Mátrixra az Animátrix borítóját teszi. Ha kézzel próbálom frissíteni, szintén az Animátrix különféle borítóját dobja ki. Ilyenkor mi a teendő?

(#29882) canniball válasza Melorin (#29881) üzenetére


canniball
nagyúr

A film mellé egy ugyanolyan nevű nfo fájl, benne a portos linkkel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29883) Plasticbomb válasza Melorin (#29881) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Én hagytam alapbeállításon, nekem tökéletes angolul is. Viszont ellenőrizd le a fájl/mappa címét, nincs-e elírva. Nekem azért nem rakott be filmeket a médiatárba, mert egy betű el volt írva......

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#29884) BullZeye válasza Melorin (#29881) üzenetére


BullZeye
veterán

Mivel jobb amúgy a port.hu mint a universal? Port.hu-t egyszer próbáltam ki még a legelején, de akkor eltántorított, hogy minden filmet kézileg kellett hozzáadni, mert pontatlan volt, míg az unversal csak lefut és 95%ban megtalál mindent. A szövegek ugyanúgy magyarok hozzá..és mindenhonnan szedi a fanartokat.

(#29885) devil-k válasza BullZeye (#29884) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem sem jön be a port.hu, szerintem is borzasztó. TMDb vagy Universal szintén.

- mozi bolondéria -

(#29886) envagyok


envagyok
veterán

Mi a véleményetek az atom z3735/z3745-ről?
Támadt egy hülye ötletem:
Tabletet médialejátszóként!
30-40 körül lehet venni 1280*800 felbontású ssd-s windowsos tabot. Max 2k ért távirányítót, max 2k ért USB-s lan-t hozzá egy elosztóval. Intel hd grafikus kártya van bennük, elvileg openelec is elfuthat rajta, de jó a gyári Windows is.
40000-ből megvan egy teljesen hangmentes, abszolút alacsony fogyasztású Htpc, aminek három extra tulajdonsága van: elvihetem nyaralásra, ha kell, van egy táblagépem is, illetve ha csak zenét hallgatnék vagy digitális képkeretnek használnám, akkor nem kell tv-t kapcsolni.
Van z2520 proci is, ami 2*1.2-es, az 30 alatt van, de sztem kevés, de a z3735/z3745 4*1.33ghz-es.
Nekem a filmek nason vannak, így nem kell hdd, de usb-n azt is lehet ezekhez tenni. Illetve tv, műholdvevő USB-s kari is megy.

Várom a veleményeket.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29887) bigdee888 válasza envagyok (#29886) üzenetére


bigdee888
tag

Ez engem is erdekelne. :)

(#29888) envagyok


envagyok
veterán

Lehet rendelek egy ilyet:
http://www.aliexpress.com/item/PIPO-W4-Windows-8-1-tablet-pc-intel-Quad-Core-1GB-RAM-16GB-ROM-HDMI-OTG/32242934337.html

Előtte keresek tesztet róla.
Openelecet azért gondoltam, mert 1GB ram van csak ezekben, a 2 gigások vmiért sokkal drágábbak.
OE meg sztem vígan elfuthat 1 gigával.
Erintőképernyőt támogat az openelec?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29889) envagyok


envagyok
veterán

Vagy 35-ért egy 2/32gb-os
http://www.tinydeal.com/teclast-x80h-8-windows-81-atom-z3735f-tablet-pc-w-bluetooth-p-137495.html

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29890) Melorin válasza BullZeye (#29884) üzenetére


Melorin
addikt

Kipróbáltam az Universal-t, de ugyan olyan hülye neveket meg borítókat rak a filmre :F
Létezik, hogy a port-hu-s scraper lementett borítóit pakolja az universal is rá a filmekre?
Pontosan hogy állítottad be az universal scrapert? Átállítottad a letöltés forrását imdb-ről tmdb-re?

(#29891) LLKobe válasza Melorin (#29890) üzenetére


LLKobe
veterán

Szerintem a portos scraper-hez az nfo-s megoldás hibátlan. Nem kell tökölni a mappa meg a film átnevezgetésével, megcsinálod az nfo fájlt 30 másodperc alatt, és 100%-osan működik.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29892) envagyok válasza envagyok (#29889) üzenetére


envagyok
veterán

Inteles HDMI sticket próbált már valaki?
Pl.
http://www.aliexpress.com/item/Double-OS-MeegoPad-T01-Intel-Stick-Android-Windows-8-System-64-Bit-CPU-Intel-2G-RAM/32243556854.html

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29893) Melorin válasza LLKobe (#29891) üzenetére


Melorin
addikt

A műfajokból is kétféle van, pl. Crime és Bűnügyi, meg majdnem minden műfajból van angol is magyar is. Ez így nagyon durván kusza.

(#29894) devil-k válasza envagyok (#29892) üzenetére


devil-k
nagyúr

Használd a link gombot!

- mozi bolondéria -

(#29895) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Srácok, egy kérdést bedobhatok? :) Mindenféle előképzés nélkül egy sima PC felhasználó el tud pötyögtetni egy HTPC-t? Gondoltam összerakatok egyet, vagy neadj isten veszek használtan, aztán használom. Házimozi (50"-on, erősítővel, 6.1-el), zenehallgatózás, torrent. Igazából erre használom a sokat evő PC-met... :))
Vagy maradjak egy normálisabb médialejátszónál?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#29896) killerjohn válasza radi8tor (#29866) üzenetére


killerjohn
addikt

még ennyit kérdeznék, hogy egyéb paramétereiben rendben van? Bírni fogja ez az AMD proci a ~20 gigás SBS .mkv fájlokat? a tápos tanácsot megfogadom, nem gondoltam volna hogy számít a márka. Mondjuk amit linkeltél az nem tűnik cserélhető fejesnek - kérdés hogy jó-e ehhez az alaplaphoz...

amit még nem sikerült kiderítenem, hogy ebbe a mini-itx lapba milyen wifi kártyát tudok majd tenni.

[ Szerkesztve ]

(#29897) devil-k válasza Kovaratis (#29895) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze! Ugyanaz, mint egy PC, benne van a nevében is. Nem olyan ördöngösség ez, mint amilyennek látszik.

- mozi bolondéria -

(#29898) Melorin válasza Melorin (#29893) üzenetére


Melorin
addikt

1.5 órája rakosgatom az nfo-kat a filmek mellé és még nem látom a végét. Nagyon nincs rendben ez így. :W

(#29899) radi8tor válasza killerjohn (#29896) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó ehhez az a táp. ;)

20GB mkv-t és BluRayt valamint BluRay 3D-t is bírni fogja. No para.

Itt olvasgathatsz tapasztalatokat: Kabini topic

⭐ Stella

(#29900) devil-k válasza Melorin (#29898) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem a TMDb alapján keres. Rámegyek a filmre (i gomb), információ, "+" jel és kézi kereséssel kikeresem és kész. Nem kell semmilyen NFO-t sehova sem rakni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.