Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) Patice válasza istvan170 (#28900) üzenetére


Patice
Topikgazda

Újrarakás?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28902) #75912448 válasza Patice (#28879) üzenetére


#75912448
törölt tag

No, nem bonyolítanám túl. A8-7600 és a legújabb Catalyst - ami 8.1-re optimalizált - mellett hiba nélkül megy a Win 10, de nem meglepő módon mozin kb nulla eltérés kép és hangminőséget illetően. Kicsit fürgébb, optimalizáltabb összességében, de ez még nagyon nem a végleges 10 (inkább 8.2), úgyhogy nem látom értelmét cserélni. 1 év múlva visszatérünk rá :)

(#28903) istvan170 válasza istvan170 (#28900) üzenetére


istvan170
aktív tag

Rájöttem. A hardveres gyorsítást kell kikapcsolni. Tudja valaki esetleg, hogy mi baja lehet az XBMC-nek ezzel az Intel HD graphics cuccal?

(#28904) envagyok


envagyok
veterán

Nos leragadtam a 3.2.4-es openelecnél.
Ez kezeli az Xbox távirányítót alapból.
Viszont az istennek sem megy rá torrent program
A transmission is csak távirányító kliensként tölthető.
Nekem bármi jó lenne, csak a lényeg hogy maga a Htpc töltse a fileokat, lehessen távirányítani,
mivel pendriveon van jelenleg, ezért be lehessen állítani más mentési helyet, illetve tudjon figyelni
egy mappát ahova ha berakok egy torrent file-t, akkor elindítja.

A vu+-al meg mindig szenvedek.
Most be volt kapcsolva éjjel a Htpc, így végre leszinkronizálta.
El is indult egy adó, aztán 1-2 csatornaváltás után nem megy..
Illetve van mód arra, hogy ne ömlesztve legyenek a csatornák, hanem szolgáltatói csomagok szerint?

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28905) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

A CAD script-el lenne gondom.

Először felraktam a már jól belakott win 8.1 rendszeremre, és azt csinálta, hogy xbmc-n zenét hallgatva kb 0.5-1 perc körül elnémult, majd pár perc múlva magától magához tért és folytatta, vagy ha megmozgattam az egeret akkor is (mintha alvó módba tért volna).

Megnéztem minden beállítást, de nem jöttem rá mi lehet a gond. Win újrarak friss xbmc jó, optimalizálás után ugyanez.

Arra gyanakszom, hogy valamit én ronthattam el ezért kérdeznélek meg titeket, hogy van-e valakinek tippje mit :F

(#28906) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok!

Létezik-e olyan hangkártya ami egyben processzor is?

Illetve, olyan hangkártyára lenne szükségem amire csatornánként rá tudom kötni a végfokomat. Milyet tudtok ajánlani?

(#28907) PuMbA válasza istvan170 (#28903) üzenetére


PuMbA
titán

Intel oldaláról legújabb videódriver megvan? :) MPC-HC-ban tudsz a hardveres gyorsítással kicsit variálni, mert az Intel QuickSync és a DXVA natív között válthatsz a video decoder beállításoknál és akkor kiderül, hogy mi történt :)

Gabesz26: Ne CAD scriptezz :DDD Amúgy a JRiver Media Centernek jobb hangja van, mint az XBMC-nek. XBMC-t én amúgy Windowshoz nem használnék, mert az egy alapból Linuxra fejlesztett program és tökre más dolgokat használ, mint egy alapvetően Windowsos lejátszóprogram, innen származik a legtöbb gondja Windows esetén.

[ Szerkesztve ]

(#28908) Dave™ válasza envagyok (#28904) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van rtorrent is, csak 3.2-n picit nehezebb telepíteni mint a 4-esen. Keress rá az rtorrent telepítésre, van wikije.

(#28909) Gabesz26 válasza PuMbA (#28907) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A párom miatt muszáj az Xbmc, mert azt már megszokta, h tabletről tud mindent irányítani, és nem akarom összezavarni... :DDD (így filmezni is tud, és zenét hallgatni is ugyanarról a felületről akkor is, ha nem vagyok épp otthon)

Tudom, h jobb hangja van a jrivernek, sőt még a foobarnak is (én általában nem is xbmc-n hallgatok zenét), de a kényelem...

Bár lehet rászánok még egy napot és próbálkozok az xbmc + külső zenelejátszó felállással

[ Szerkesztve ]

(#28910) dabadab válasza PuMbA (#28907) üzenetére


dabadab
titán

"a JRiver Media Centernek jobb hangja van, mint az XBMC-nek"

Ezt egyébként tényleg, rendesen kipróbálta valaki, mondjuk ABX teszttel?

"XBMC-t én amúgy Windowshoz nem használnék, mert az egy alapból Linuxra fejlesztett program és tökre más dolgokat használ, mint egy alapvetően Windowsos lejátszóprogram"

Ezeket a szamárságokat honnan veszed?

DRM is theft

(#28911) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, építenék egy HTPC. Csak nem tudom hol tudnék venni távirányitos számítógép házat, tudtok ajánlani?

Amibe beletenném az alábbiakat:
alaplap és CPU: https://www.pcx.hu/termek/asrock-q1900m-alaplap-69359 vagy https://www.pcx.hu/termek/asrock-q1900-itx-alaplap-64853
+ ssd
+ 4 giga ram

Erről mi is mi a véleményetek?

Előre is köszönöm!

(#28912) mpierre


mpierre
veterán

Visszatértem. :DDD

Próbálkoztam az mpchc-ből kicsikarni az 5.1-t ezek alapján. Nem sikerült.

Options > Internal Filters > Transform Filters > double click to open AAC or AC3 or DTS. Az első két lépés megvan, de utána sehol se lelek olyat, hogy transform filters.... A listában minden ki van pipálva. Az ac3 / dts, stb, de csak nem jön ki 5.1 a xonaron keresztül.

Az xbmc-vel nincs ilyen gondom, ott csak a kép esik néha szét. :DDD

Ötletek?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28913) PuMbA válasza dabadab (#28910) üzenetére


PuMbA
titán

"Ezt egyébként tényleg, rendesen kipróbálta valaki, mondjuk ABX teszttel?"

Nem kell kipróbálni, mert bárki hallja a különbséget. A JRivernek teljesen más hangleképező rendszere van, mint a többi lejátszónak és egyfajta "analógosabb" hangzást mahinál testesebb mélyekkel és simább magasakkal, mint például a Windows Phone-ok vagy a Meson Player a foobar-hoz képest.

"Ezeket a szamárságokat honnan veszed?"

Amikor próbáltam az XBMC-t elég feature szegény volt, kevesebb dolgot lehetett benne beállítani, mint egy MPC-HC-ban és az opciók nagy része tök ugyanaz volt, mint Linuxon az mplayer-nek, ami valljuk be, hogy Windowson egyáltalán nem elterjedt és nem véletlenül :) Most már LAV Filterst használ vagy milyen változások vannak azóta benne? DXVA módokat lehet már benne kapcsolgatni? :)

[ Szerkesztve ]

(#28914) dabadab válasza PuMbA (#28913) üzenetére


dabadab
titán

"Nem kell kipróbálni, mert bárki hallja a különbséget."

Namármost a rendes tesztek alapján pontosan lehet tudni, hogy a "bárki hallja a különbséget" kijelentések abszolút semmit nem jelentenek, ugyanis az emberek pontosan ugyanazt is képesek másnak hallani, ha azt gondolják, hogy két különböző dolgot hallanak. Az ilyen "mindenki hallja" dolgoknál nagyon meglepő eredményeket tudnak hozni a vaktesztek.

"JRivernek teljesen más hangleképező rendszere van, mint a többi lejátszónak és egyfajta "analógosabb" hangzást mahinál testesebb mélyekkel és simább magasakkal"

Ezzel azt akarod mondani, hogy a JRiverben kikapcsolhatatlanul benne van mindenféle torzítás (filterek, miegyebek)?

"Amikor próbáltam az XBMC-t elég feature szegény volt, kevesebb dolgot lehetett benne beállítani, mint egy MPC-HC-ban és az opciók nagy része tök ugyanaz volt, mint Linuxon az mplayer-nek, ami valljuk be, hogy Windowson egyáltalán nem elterjedt és nem véletlenül "

Azt ugye tudod, hogy az XBMC windows-only programként kezdte a pályafutását? :) (Az X az Xboxot jelentette, azon meg Windows volt (meg most is az van)). Az opciók azért hasonlítanak az mplayerre, mert mindkettő az ffmpeg könyvtárat használja videó codecnek - és az ffmpeg, köszöni szépen, nagyon is elterjedt Windowson is (btw az mpc-hc is azt használja).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28915) mpierre válasza mpierre (#28912) üzenetére


mpierre
veterán

:DD Megoldva. Ac3 filterben kellet bekapcsolni a dolbyt. Heh. :C

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28916) canniball válasza festina10 (#28911) üzenetére


canniball
nagyúr

Felejtsd el a távirányítós házakat, keress egy távirányítómenteset és hozzá usb-s távirányítót, mindjárt sokkal könnyebb lesz a dolgod (és kevésbé könnyebb a pénztárcád).

mpierre!
Beállítások->Belső szűrők - Dekódoló szűrők, itt duplaklatty arra a formátumra amit piszkálni akarsz. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28917) festina10 válasza canniball (#28916) üzenetére


festina10
tag

Köszi az infót.

Tudsz ajánlani kisméretű jó házat? és USB-s távirányított?

nem igazán vagyok egy pc guru :U

(#28918) canniball válasza festina10 (#28917) üzenetére


canniball
nagyúr

A kisméretű házakat nem nagyon ismerem így javasolni sem tudok csak annyit, hogy olyat keress amiben paneltáp van.

Nekem ilyen távirányítóm van, ~1k az ebayen (régebben valamivel drágábban itt az aprón is volt), de ha jobban tetszik boltban is kapni ilyesmit.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28919) hétalvó válasza dabadab (#28914) üzenetére


hétalvó
addikt

Az a baj tenyleg hallhato. Ahany program annyi fele hang.
CAD script felrakas utan csokken a differencia es kozelitenek egymashoz. Nalam!

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#28920) #75912448


#75912448
törölt tag

Ha már FFmpeg szóba került, megnéztem az új Kodi alfát DXVA-val, nálam -ami Kaveri plusz AM1 - ugyanúgy 23.9-en megy a kerek 24 anyag, 23.976 pedig skippel.

Szoftveres dekódolással beigazolódott a gondolatom, 23.976 tökéletes, 24.000 így is droppol. MPC mindkét platformon mindkét frekivel tökéletes, legyen hardveres ill szoftveres lejátszás.

Szóval Kodi DXVA mélyen elcseszett egyelőre, legalábbis AMD részről. (Win 10 ugyanaz, mint Server vagy 8.1., ha már fent volt, megnéztem azt is).

(#28921) PuMbA válasza dabadab (#28914) üzenetére


PuMbA
titán

"Ezzel azt akarod mondani, hogy a JRiverben kikapcsolhatatlanul benne van mindenféle torzítás (filterek, miegyebek)?"

Igen vannak benne "hangmódosítások", hiszen akkor nem szólna másképp a többi lejátszóktól. 64biten számoló egyedi hangmotorja van :) Ezért mondtam, hogy mindenki hallja egyből a különbséget, bár én nem torzításnak hívnám :)

"Azt ugye tudod, hogy az XBMC windows-only programként kezdte a pályafutását? "

Xboxot tudtam, de nem vágtam, hogy a Classic Xboxon Windows 2000-szerű töredék volt :) Mindenesetre a Linuxos lejátszókón én mindig mást beállításkultúrát láttam, azért tűnhetett Windowstalannak és nem tetszőnek :) Egy Windowsos lejátszóprogramnak alapvetőnek vettem, hogy minden Windowsos egyedi technológiát használjon vagy lehessen kiválasztani (Intel QuickSync, CUDA stb).

[ Szerkesztve ]

(#28922) Celtis válasza envagyok (#28904) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem nem volt szükségem az OE-n torrentre, de a transmission felrakásnak úgy kéne mennie, mint az ágybaszarásnak.
http://wiki.openelec.tv/index.php?title=Add-on:transmission

Játszanod kell a VU+ beállításokkal.
Nekem ez a beállítás működött. A konfigfájl: HTPC\Userdata\addon_data\pvr.vuplus
<settings>
<setting id="channeldatapath" value="" />
<setting id="checkchannels" value="true" />
<setting id="checkgroups" value="true" />
<setting id="host" value="192.168.10.23" />
<setting id="iconpath" value="" />
<setting id="onegroup" value="" />
<setting id="onlinepicons" value="true" />
<setting id="onlycurrent" value="false" />
<setting id="onlyonegroup" value="false" />
<setting id="pass" value="xp1000" />
<setting id="recordingpath" value="" />
<setting id="setpowerstate" value="false" />
<setting id="streamport" value="8001" />
<setting id="timerlistcleanup" value="false" />
<setting id="updateint" value="2" />
<setting id="user" value="root" />
<setting id="webport" value="80" />
<setting id="zap" value="true" />
</settings>

A HTPC betölti a dreamboxon beállított boqueteket is. Hogy ezek között hogyan tudsz váltani az skin függő. Sajnos a bouquet listát nem tudod megjeleníteni, csak váltogatni köztük.
Tipp: Az élőtv főmenüben a TV csatornák menüpontot bökdösve váltogatja a bouqueteket.
A Confluence skin teljes képernyős TV módban a jobb/bal nyilakra lapoz a bouquetek között.

[ Szerkesztve ]

(#28923) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!
Volt egy kis gebasz az openelec-es gépemben lévő vinyóval. Kivettem és win7 alatt a checkdiskkel kijavítottam a hibákat. Ezután a visszapakolt vinyót ugyan látja a rendszer, de nem lép bele, nem játszik filmet.
Mi a f@sz baja lehet?

(#28924) dabadab válasza PuMbA (#28921) üzenetére


dabadab
titán

"Igen vannak benne "hangmódosítások", hiszen akkor nem szólna másképp a többi lejátszóktól. 64biten számoló egyedi hangmotorja van"

És akkor megint körbeértünk.
Bármikor, amikor előkerül ez, hogy X lejátszóprogram jobban szól, mint Y, ugyanezek kerülnek elő:
1. nincs megbízható teszt
2. nincs rendes indoklás, csak olyan állítások, amik:
2a: igazak, de nem támasztják alá a jobb hangminőséget
2b: nem igazak

Megnéztem a JRiver honlapját, ott határozottan állítják, hogy nem nyúlnak a hanghoz, tehát itt a 2b esete forog fenn, a "64 bites motor" meg a 2a esete, ugyanis egyrészt mindenki 64 biten számol (mivel a default lebegőpontos adattípus, a double az szabvány szerint 64 bites (a 32 bites processzorokon is, mielőtt még ebből félreértés lenne)), másrészt egy mp3-at vagy flacot nem lehet jobban vagy kevésbé jobban dekódolni, pont úgy, ahogy a 2+2 eredményét sem lehet jobban vagy kevésbé jobban megadni, az fixen 4.

(Egyébként a foobarról is szokták állítani, hogy az aztán annyira másképp szól, hogy ott a faq-ban direkt benne is van, hogy nem, nem szól másképp.)

DRM is theft

(#28925) MM válasza dabadab (#28924) üzenetére


MM
őstag

Ennek ellenére verzióról verzióra eltérő a hangja a foobarnak is... :)

(#28926) PuMbA válasza dabadab (#28924) üzenetére


PuMbA
titán

Én meghallgattam és akinek mutattam eddig mindenkinek egyből feltűnt... az, hogy a honlapon mit írnak...úgyis hülyeségeket :) Szerintem te is egyből észreveszed a különbséget, ha kipróbálod, mert egyértelmű, hogy valamilyen irányban módosítja a hangot, akkora a különbség :) 64 biten meg természetesen azért számol, mert csomó effektet tudsz rárakni és ne kerekedjenek ki nagy számolási hibák (EQ, Bitdepth simulator, JRSS Downmix, Shelf filterek, Phase, Room correction meg millió dolog.)

[ Szerkesztve ]

(#28927) radi8tor válasza kopidoo (#28923) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esetleg Linuxos topicban kérdezz rá mit tudnál tenni vele.

⭐ Stella

(#28928) sb válasza #75912448 (#28920) üzenetére


sb
veterán

Asszem nem erőltetem egy darabig, ahogy a Win10-et se.
Igazából én még a 12.3-nál tartok. Valahogy már nem vonz ez a nagy fejlődés (=szívás az újjal).
Lehet, hogy megöregedtem?!? :DDD

(#28929) sb válasza istvan170 (#28903) üzenetére


sb
veterán

Ahogy PuMbA is írta: az intel driver körül lehet a gond.
Milyen proci pontosan? Nekem Sandy Bridge-en voltak ilyen DXVA anomáliák nagyon régen szar driverekkel.
aztán megoldották intelék.

(Azóta Ivy-n is volt hasonló, de ott nem a film, hanem az XBMC menüje esett szét 1-2 driverrel a film meg jó volt, később - jó sokára - azt is javították)

Amúgy nekem az rémlik, hogy az SB DXVA kompatibilitása még nem volt 100%-os, előfordul, hogy drivercsere sem oldja meg, de szerintem van esély a javításra.

(#28930) BullZeye válasza sb (#28928) üzenetére


BullZeye
veterán

Fejlődés? Lett valami jobb a 12.3 óta? Úgyértem feliratos addon pl egy kalap kaki az előzőhöz képest.

(#28931) istvan170 válasza sb (#28929) üzenetére


istvan170
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat! Ránézek a legújabb driverre, de asszem az van. XBMC-t nem cserélném le semmire, már annyira megszoktam. Most, hogy volt ez az anomália, megnéztem az MPC-HC-t, meg a VLC-t is de nekem valahogy nem adják. Androidos távirányításuk se tetszett, meg az xbmc után minden olyan macerásnak tűnik. Első szériás I5-520M van a laptopban, de mindennel elboldogul. Mióta kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, minden folyamatos újra. Ráadásul most ez a Kodi-t hagytam fent, de még semmi problémába nem ütköztem.

(#28932) asanotadanob


asanotadanob
tag

Kicsit elegem lett az asztali médialejátszó (WDTV - jó képminőség, kevés szolgáltatás), illetve az androidos XBMC-s lejátszók (Amlogic M8 - rosszabb képminőség, sok szolgáltatás) között kálváriából, úgyhogy eldöntöttem építek egy HTPC-t. Az alábbi konfigra gondoltam, az itt olvasottak alapján:

Adata 64GB ASP600S3-64GM-C SSD meghajtó 36 hó gar.
AMD Athlon X4 5150 AM1 box processzor 36 hó gar.
ASRock AM1B-ITX AM1 ITX alaplap 36 hó gar.
Codegen MX31-A2 300W fekete-ezüst ház 12 hó gar.
Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue HX316C10F/4 memória 36 hó gar.

A gondom egyedül a ház, illetve hogy ez így 52K, nálam a lélektani határ 45K lenne. Lehet ebből valahol faragni? 3D lejátszás nem kell, és a hangrendszerem is csak sztereo, viszont DTS-t kódolni sem a tévém sem az erősítőm nem tud. Win8 + XBMC párost gondoltam rajta futtatni, MPC-HC meghívással. A lejátszás NAS-ról menne, ezért torrent sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#28933) MasterMark


MasterMark
titán

Azt hittem új géppel megszabadulok a kékhaláloktól, de nem...

Random amikor vége a filmnek frekvencia visszaváltásnál atikmpag.sys hibával kékhalál. XBMC legújabb stabil, Catalyst 14.4-es.

Nem hiszem hogy hardver hiba lenne, mert másnál nem csinálja, csak XBMC-nél, és csak frekvencia visszaváltásnál. (Vagyis amikor elindítom a filmet, akkor is vált ugye frekvenciát, ott még sosem volt kékhalál.)

Ha bárki tud erre bármit ne tartsa magában. Most megpróbálom felrakni ezt a Kodi alfát hátha.

Switch Tax

(#28934) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

kicsit messzebbről keveredtem ide, nem is tudom, hogy miért nem itt kezdtem. egy laptopból akartam barkáccsal htpc-t varázsolni, de már letettem az ötletről. tudnátok segíteni, és ötletet adni? vázolom a helyzetet és az igényeket.

van egy gigabyte t5140 házam, amihez ingyen jutottam, és ennek okán elhatároztam, hogy ez be fog kerülni a nappaliba a tévé alá. a ház adott eddig csak és egy 2.5" 40gb sata2 vinyó. fel kéne töltenem, a lehető legköltséghatékonyabban. mini itx deszka kell bele. a ram-ot még kitalálom, hogy 2 vagy 4 giga, irgalmatlan árakon mennek... amit nem tudok, hogy milyen deszkát nézzek, mert két opció van. vagy kap egy 1155-ös foglalatot és abba valami alap celeron/pentium procit, ez kb 15+10 ezer. vagy pedig egy integrált megoldást nézek. ez utóbbi szimpatikusabb talán, árban és hőtermelésben. bővíthetőség teljesítmény szempontjából nem fontos, max 2 hdd lesz rajta, talán már odd sem. konkrét javaslat deszkára integrált téren? nagyon megköszönném. semmi nem kell rá, ami ne lenne a legolcsóbb kategóriában is, hdmi fog kelleni. 1080p filmeket bírjon el a gép, meg néha egy kis netezést, túl sok multi-tasking nem lesz rajta.

ennyi van meg a tápból, ha jól informálódtam az elmúlt fél órában, akkor ez annyira nem rossz(már ha működik), csak egy külső trafó kell hozzá és már megy is. ide vonatkozó kérdésem: bármilyen laptophoz szánt táp jó lehet a teljesítményt figyelembe véve?

köszönöm előre is! :R

ui.:

os valószínűleg w7 lesz.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28935) AxBattler válasza hoffman_ (#28934) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem csapj le erre a cuccra, nem fogod megbánni. A postát meg vállalja ő. ;)

Szerk.: tévedtem, ez a lap újonnan kerül ugyanennyibe, de usb3 nélkül.

[ Módosította: radi8tor ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28936) Mankó


Mankó
veterán

Szerintetek van értelme kiváltani egy NAS-t (Zyxel 310) és egy médialejátszót (Medx600) egy HTPC-vel a jobb hangforrás elérése végett? A médialejátszó hdmi-vel megy egy Onkyo TX-NR 609-es erősítőbe. A megjelenítő egy Sony 55HX750.
A konfigba egy 3 Tb WD Red menne a NAS-ból. Fontosak lennének a HD hangok és a 3D is.
Az XMBC alkalmazást tudnám e használni okostelefonnal, azt használva távirányítónak?

Milyen hardverű htpc-t ajánlanátok, amivel tutira nem nyúlok mellé sem hang, sem kép terén a medx600-al szemben és a fogyasztása sem lesz az egekben? Az se lenne elhanyagolható, ha halk lenne.
S árban mennyi lenne az az összeg amit megéri rászánni, ami alá nem érdemes menni?
A válaszokat előre is köszi!

(#28937) Patice válasza Mankó (#28936) üzenetére


Patice
Topikgazda

A helyedben én először kicsit elgondolkoznék azon, hogy hogyan érhetnél el jobb hangot, mi az ami zavar benne, mi az amit el szeretnél érni.

Mai most van:
Két céleszközöd (Zyxel, Med600), HDMI-vel megy a hang az erősítődbe (Erősítő is OK), TV rendben van.

Ami lenne:

HTPC, amiből HDMI-vel menne a hang az erősítőbe. A többi ugyan az.

Gondolom most is az erősítő végzi a mozihangok dekódolását, ergó HTPC esetében is ez lenne, azaz ugyan úgy az erősítő végezné az átalakítást.

Azt nem írtad, hogy a zene terén szeretnél hangminőségben előrelépni, vagy mozihang terén. De bármelyiket is nézem, nem a forrásod a szűk(ebb) keresztmetszet jelenleg, hanem a hangcucc.

Nem azt mondom, hogy azonnal cseréld le, de szerintem ez még nem az a szint, aminél a jelenlegi forrásod lenne a gyenge, pláne HDMI-n.

Én max. a Med600-at cserélném le, ha nagyon változást akarsz, a NAS-t meghagynám.

Ugyan azzal az erősítővel max. jobb képed lehet, ha mondjuk közvetlenül a megjelenítőbe menne HDMI-vel a kép, koaxon meg mehetne az erősítőbe a hang.

De akkor máris vagy olyan HTPC alaplap kell, amin van koax és/vagy alaplapi tüske, vagy kell kapásból egy USB --> S/PDIF átalakító (+ akár külön táp ennek is), szóval egyből kb. a dupláját rá kellene költened, mint amennyibe a Med600 kerül. Alsó hangon.

És akkor még csak a képed lett jobb, HD hang sehol, esetleg valamennyit javulhat a koaxon kivezetett hang minősége, ha belefogsz a HTPC optimalizálásába. Igen, ha egy PC-ből akarsz jó képet, hangot kihozni, akkor egy célgépet kell építened szintén, amit csak arra használsz, amire szántad (mozi- és/vagy zene-lejátszónak). Mert az optimalizálással másra nem lesz alkalmas.

Szóval jól gondold meg. :))

Én inkább az egyszerűbb utat választanám a helyedben, hogy ne szívassam magam a fentiekkel sokáig.

Mi az egyszerűbb?

1. A jelenlegi rendszer finomhangolása, elhelyezéssel kísérletezni, akusztika átgondolása/ javítása,.
2. Kiegészítőkkel játszadozás, pl. tüskézés, alátétek, rezgéscsillapítás, állványozás
3. Erősítő csere
4. Hangsugárzó csere (akár csak a mélyládát)
5. Kábelezés (direkt a végére írtam, nem ezzel kell kezdeni!)

Szóval gondold át alaposan. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28938) sb válasza istvan170 (#28931) üzenetére


sb
veterán

Amit írtam az a DXVA-s, hw-s gyorsításra vonatkozik, azzal voltak gondok az elején SB-n.
És ezek szerint neked régebbi procid van... annál szinte biztos nem elég a DXVA kompatibilitás.

Hw gyorsítás nélkül viszont jónak kell lennie, ott csak annyi a hátrány, hogy többet fogyaszt ill. a cpu ereje határozza meg, hogy mit bír lejátszani, mihez elég erős. DXVA alatt meg kb. 10% cpu terhelés.

(#28939) banderasz77 válasza sb (#28938) üzenetére


banderasz77
addikt

Haswell alatt is vannak képi anomáliák a vezérlő ikonokkal XBMC-n, ott is sw gyorsítás kell Win alatt.
Openelec jó, műkszik.

[ Szerkesztve ]

(#28940) Mankó válasza Patice (#28937) üzenetére


Mankó
veterán

:R Rendben, akkor maradok az egyszerűbb megoldásnál, a meglévő hangrendszer finomításánál.

(#28941) sb válasza banderasz77 (#28939) üzenetére


sb
veterán

Haswellel nem volt semmi gondom XBMC alatt. Meg mint írtam idővel Ivy és Sandy alatt sem. Természetesen DXVA alatt, sw-ből már évek óta nem játszok le semmit. :)

Ez azt jelenti, hogy hozza az Intel a formáját és Haswellnél is elrontja amit lehet. :(
Ivy-n is volt olyan, hogy a filmmel nem volt gond, de a menü szétesett. Kb. röpke 2-3 hónapot kellett várni egy béta driverre, amivel megszűnt a hiba. (És aztán még 3-4 hónapot egy whql-re amivel másik 2-3 hiba is megszűnt :) )

[ Szerkesztve ]

(#28942) #75912448 válasza sb (#28941) üzenetére


#75912448
törölt tag

De látod, nem mindig a driver hibás DXVA alatt sem. Vagy nem csak a driver, hanem a a lejátszó és driver közötti összhang. Pl a Kaveri vagy Kabini nem dobál frémet MPC-HC (madVR) + DXVA sem, míg a Kodi 14 ultrasz@ar hardveres gyorsítással (szoftveressel természetesen kezesbárány).

(#28943) sb válasza #75912448 (#28942) üzenetére


sb
veterán

Most itt régi Intel procikról és régi (bevált) XBMC-ről volt szó.
Ott az XBMC résszel nyilván nem volt gond, minden mással hasított. Mindig driveres oldalról volt gond és ár megoldás is.

Ill. nem soroltam, de voltak ugye DXVA-n kívüli hibák is. A menü szétesés, a 16-235 kimenet, stb... mint ilyenek voltak.

azt látom, hogy most a Kodival ill. a lejátszó-driver összhanggal vannak inkább problémák, de régebben azért ez eléggé ki volt már egyszer forrva.

Egyébként nagyon tanulságos volt amit leírtál a Kodiról, Kaveriről, stb...
Az utóbbi években ugye Intel is megoldotta a 24p-t, DXVA kompatibilitással se voltak már gondok, BD3D kompatibilitás is terjedt. Jöttek a Bay Trail, Kabini, Haswell, stb... cuccok, amik kb. mindent tudtak csípőből. A fent írt 1-2 átmeneti driver bugon átlendülve már az volt az ember érzése, hogy végre eljutottunk odáig, hogy bármit vehet, semmi gondja nem lesz. Win8+XBMC esetleg PowerDVD és hasít minden. Sőt, már a gyengébb szegmens is elég erős lett madVR-hez is.

Gondoltam az állóvizet majd csak a HEVC tudja felkavarni, de úgy látszik sikerül elrontani pár bevált dolgot is. :D

[ Szerkesztve ]

(#28944) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok!
Megtenné nekem valaki, akinél nem akadozik/receg a film (.mkv) lejátszás közben, hogy küld nekem egy optimális XBMC/Openelec beállítást?
Akármit állítok rajta, nekem valahogy nem akar összejönni, és már qrvára idegesít! :W

Hátha számít, Asrock AM1H-ITX a lap közvetlenül összekötve egy Benq w750-es vetítővel.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28945) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok,

a következő konfig megér 30e Ft-ot?

Gigabyte GA-J1800n-d2h
Samsung 2gb ddr3
M-920-01 mini itx ház
+ egy 320-as vinyó

Ez a GPU tud hardveres gyorsítást HD filmeknél?

Köszi!

(#28946) PeterPH válasza adodaniel (#28945) üzenetére


PeterPH
senior tag

Szvsz igen.
Van benne HW gyorsítás, MPC-HC, és XBMC alatt is tökéletesen elboldogul FullHD tartalmakkal is.

(#28947) #75912448 válasza sb (#28943) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, fejlődünk visszafelé. :) Persze lehet offolni a hardveres gyorsítást, és kivárni a javítást (nem győzöm hangsúlyozni alfa állapotról beszélünk Kodi esetén). Mindkét platform röhögve elbír CPU erővel is mindennel. Ha pedig valaki szeret izegni mozogni filmekben, akkor szoftveresen még pontosabb is lehet a lejátszás. Nálam a Kaveri plusz MPC szoftveresen ment mindig, chroma és egyebek megy gpu-ból, a családbarát felhasználású AM1 plusz XBMC pedig DXVA-val, de azt Kodival kilőttem mert 2 szobával arrébb is zavar ha eldob egy képkockát :DDD

(#28946) PeterPH

Ha szempont, Bay Trail + Windows alatt nincs HD audio bitstream, Openelec OK ebből a szempontból. Azért említem mert kolléga ismerős HM topikból, de nem tudom milyen AVR-t használ.

(#28948) adodaniel válasza #75912448 (#28947) üzenetére


adodaniel
őstag

Hoppá, ha nincs bitstream, az gond. AVR-3808-at egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#28949) sb válasza #75912448 (#28947) üzenetére


sb
veterán

Hát igen. Vagy maradni kell a régi, jól bevált cuccoknál.
Szülőknél még mindig a sok-sok éve vett 1 magos, de 2 magosra unlockolt Sempron fut.
Került kb. 7e Ft-ba ezelőtt minimum 5-6 éve? Win7+XBMC felment és azóta is hibátlan rajta minden.
Egy film nem volt amit ne nyomott volna a 880G-be ültetett kis HD4250. Pedig nem mai technika. Reccenésmentes 24p-vel természetesen.

szerk: Jobban meggondolva még soha nem volt jobb 24p, amit láttam volna.
Ivy-n ugye szar volt, Nv Ion-on droppolt, XBMC konfig hekk után nem droppolt, de nem volt pontos. Llano-n volt drop, aztán most talán nincs, de néha beremeg kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#28950) Yahhher válasza adodaniel (#28945) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Volt ilyenem, tudja, remek kis cucc.

B.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.