Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

na, hát ennél szebb hötöpöcö-házat... :) nem nagyon tudok még én sem elképzelni

(#29952) _Smooth válasza Tibiajax (#29951) üzenetére


_Smooth
senior tag

Egy jöhet ide is a cipőmbe szombaton :D
Tényleg gyönyörű ;)

Ugyanezt a formát nézegetem már egy ideje a Streacomnál... kijelző nélkül (arra annyira nem is lenne szükségem).
Az kb 20-25k között mozog.

(#29950) regger válasza _Smooth (#29949) üzenetére
2014-12-04 14:20:06

Nem akadnak az AMD-k (sem), az mindig beállítási probléma, valahol valami elcsúszik, user error. Legalábbis én még nem találkoztam akadó AMD-vel.

Ne érts félre, nem vagyok AMD hater, idáig 1-2 kivételtől eltekintve (P4 és egy C2D kitérő) szinte csak vörös cuccaim voltak. De soha nem is voltam egyiknek sem fanatikusa.
Illetve általánosítani sem akarok. Lehet, hogy csak beállításbeli probléma volt - de pl kétlem, hogy azonos feltételek mellett (frissen telepített OS mellett, egyéb extra programok nélkül, driverezve) az egyiknek folyamatosan dolgoznia kell valamin, míg a másik "le tud ülni".
Illetve jobb fogyasztás/teljesítmény arányt látok a kékeknél mostanság. Ha pl a gamer gépemben CPUt akarnék cserélni, csak az FX játszana, de azok is legalább 95W TDP, és kisebb teljesítmény (igaz, többnyire olcsóbb is), mint egy Core iX.
Aztán majd ugye a Core M procik, most itt ez a j1900as (ott az AM1-es athlonok jöttek még szóba alternatívaként - látatlanba merem azt állítani, nem bántam meg, h végül a cerka mellett döntöttem).

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29953) Tibiajax válasza _Smooth (#29952) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jah, most nézem én is őket. mivel tervezek külön egy lowprofile hangkarit is, azt a plex-házba nem fogom tudni berakni, a streacom-ba viszont igen
csak közben megláttam ezt :) de nyilván nem.. már csak az ára miatt se

(#29954) radi8tor válasza Tibiajax (#29951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg drágábbat se. :)
Kicsit el vannak szállva maguktól OrigenAE-nél.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#29955) _Smooth válasza radi8tor (#29954) üzenetére


_Smooth
senior tag

Széééép! O.O
De most mit mondjak... itt azért a Streacom is elég borsos áron megy.
Az Origen meg kijelzőt is tartalmaz (igaz, nem fanless, illetve azért csak nem 50k a kijelző).

Persze ebay-en se olcsóbb az az FC8 a maga Ł150-es árával... :(

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29956) a8l válasza devil-k (#29931) üzenetére


a8l
aktív tag

Várjuk a beszámolódat.
A hang hogyan jön ki az alaplapból?
Van rajta optikai kimenet?
Nincs HDMI az erősítőmön, most a hdmi megy közvetlenül a vetítőbe a hang meg optikán az erősítőbe (PioAX-5i)
Wint nem szeretnék rá, az openelec + xbmc -vel használható filmnézésre, nem kell más hozzá?
Arra gondoltam hogy egy gyors pendrive-ról is elfutna a rendszer 150-200MB/s olvasási tempó elég lehet és akkor nem kell bele SSD, bár én HDD-t raknék bele, jobban szeretem ha nem hálózatról játszik le bármit, gyorsabb sokkal ha közvetlen elérés van.

(#29957) Patice válasza a8l (#29956) üzenetére


Patice
Topikgazda

"...bár én HDD-t raknék bele, jobban szeretem ha nem hálózatról játszik le bármit, gyorsabb sokkal ha közvetlen elérés van."

Azért gigabites hálóval és egy elég jó NAS-sal már nem vennéd észre, hogy vinyón van a cucc, vagy hálózatról jön...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29958) #75912448 válasza _Smooth (#29952) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, mindkét oldalon van egy rakás jó lehetőség, Kabini, Kaveri, Haswell és Bay Trail, ezekre mind lehet építkezni ízlés szerint. Nem húzok ide vagy oda én sem, de ha ajánlani kell, szoftverek szerint szoktam tanácsot adni. Most Kodi mellett sem mindegy mit használunk, ahogy oprendszer szerint sem, nem beszélve ha GPU erő kell rendererhez. Mind-mind mást kívánhat...

(#29959) #03969024 válasza devil-k (#29946) üzenetére


#03969024
törölt tag

a legelső hátránya, hogy 2 db Popcorn árába kerül a HTPC.
No, még mielőtt néhány érdeklődő sikítva menekülne innen ettől a mondattól, azért jegyezzük meg, hogy a Popi árából is ki lehet hozni egy egész jó kis HTPC-t.
Lapot processzorral, passzív hűtéssel 20k körül,
RAM 2x2 GB kb. 12k
Oprendszer legyen valami LINUX, filléres pendrive-ról futtatva
Jó minőségű kockatáp kb. 12k
Távirányító 3-4k
Ház már szabadon választott, pár ezresért elfogadható használt fekvőket lehet kapni, de én egy ezresért vettem két üres CD-lejátszót, némi barkácsolással költözött bele a gép.
HDD-t most ne számoljunk, a médialejátszóhoz sem adnak...
Tehát, 50-60k-ból azért megáll a történet, s használhatóságban megugrottuk a Popit...

(#29960) #75912448 válasza #03969024 (#29959) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kabini is megvan 60 környékén, szvsz képben hozza a Popit, hangban lelépi.

(#29961) devil-k válasza Tibiajax (#29951) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez egy csodaszép ház! Én gondolkoztam rajta, de amikor megláttam az árát, akkor letettem róla, illetve az én célomhoz teljesen felesleges lenne ekkora méret.

(#29956) a8l

HDMI-t fogok használni. Akár Openelec is elég. :) Sokan arra esküsznek és régimódinak tartanak, mert akarok Win 8.1.-t rá.

"Arra gondoltam hogy egy gyors pendrive-ról is elfutna a rendszer 150-200MB/s olvasási tempó elég lehet és akkor nem kell bele SSD, bár én HDD-t raknék bele, jobban szeretem ha nem hálózatról játszik le bármit, gyorsabb sokkal ha közvetlen elérés van."

Nálam Synology NAS-ról futnak a filmek/zenék és semmilyen probléma nincs ezzel. :) Illetve külső HDD-t kötök hozzá, a rendszernek meg SSD és kész. Nem akartam belerakni 5-6 HDD-t. Az nem az én világom.

(#29959) lancerboy

Valóban, de nálam nem volt olyan kitétel, hogy szigorúan a Popcorn áráért raknék össze HTPC-t. Ha ez lett volna a cél, akkor felhívom a figyelmet az írásom elején erre. :) Ez olyan mint amikor az ember médialejátszót vesz. Ott is van 20.000 Ft-os, 45.000 Ft-os, 90.000 Ft-os és így tovább. Az írásom oka, hogy bemutassam, hogy miért váltottam, mire jutottam, folyamat, stb.

- mozi bolondéria -

(#29962) krichd1 válasza Tibiajax (#29951) üzenetére


krichd1
addikt

Lehet én vagyok az ízlésficamos, de ez egyáltalán nem tetszik. Kijelző helyett inkább megcsinálták volna passzív hűtésűre a házat, mint például az Akasa Euler.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29963) Sefter válasza krichd1 (#29962) üzenetére


Sefter
veterán

A hdplex stílusú házakból dunát lehet rekeszteni...

Psn ID: sefter_hun

(#29964) #03969024 válasza devil-k (#29961) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ne érts félre, mindenképpen respektálom a munkádat! Már 3 éve én is HTPC-t használok, közben mindkét topikot figyelemmel kísérem, először még vitáztam is, mostanában csak olvasgatok, s néha mosolygok... :)
Igazából a hezitálók miatt szóltam hozzá, mivel a legfontosabb érv a HTPC ellen az ára szokott lenni...

(#29965) devil-k válasza #03969024 (#29964) üzenetére


devil-k
nagyúr

Dehogy értettelek, NO offense!

A médialejátszó azért jó, mert "plug and play" és nem kell annyit szöszmötölni vele, mint egy HTPC-vel. Erre nem mindenkinek van igénye és kedve. Bár én úgy gondolom, hogy pl. egy Mede8er 600X3D árából (45.000 Ft), nem lehet akkora ugrást elérni HTPC szinten. Szigorúan csak szerintem.

Miért szoktál mosolyogni? :)

"Igazából a hezitálók miatt szóltam hozzá, mivel a legfontosabb érv a HTPC ellen az ára szokott lenni..."

Itt is tisztázni kell, hogy mire fogja használni a HTPC-t? Mozi? Zene? NAS? Letöltés? Játék? Vagy minden együtt? Hány HDD kell neki? Hány SSD? ...stb. Az sem mindegy, hogy BD-t akar nézni, vagy DivX-t... stb.

(#29963) Sefter

A házválasztás eddig a legnehezebb volt. Igaz, hogy kaptam hozzá segítséget egy kollégától, de nehéz szülés volt...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#29966) krichd1 válasza Sefter (#29963) üzenetére


krichd1
addikt

Normális áron nem igazán.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29967) #03969024 válasza devil-k (#29965) üzenetére


#03969024
törölt tag

Miért szoktam mosolyogni? Szerintem te is tudod a választ... Legjobban akkor mosolyogtam, amikor kiderült, a legjobb médialejátszó tulajdonképpen egy PC...

(#29968) devil-k válasza #03969024 (#29967) üzenetére


devil-k
nagyúr

Olykor a médialejátsztót gyártó cégek is tudnak kihozni 1-1 új dolgot, csak a kérdés az, hogy egyáltalán szüksége van-e rá az embernek? Sokan nem vágynak másra, csak hogy benyomják a filmet, menjen és kész. Mellékes a kép és hangminőség, a szolgáltatások kezelhetősége és lejátszószoftver rugalmassága.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#29969) _Smooth válasza #03969024 (#29959) üzenetére


_Smooth
senior tag

Friss tapasztalatok:

Asrock Q1900DC-ITX nekem €75-ből megvolt (amúgy 30eFt)
RAM-ok (SO-DIMM DDR3 Kingston 2×2GB 1333) használtan 6eFt volt
Táp egy Hama 12102 (70W 15-24V) szemtelenül olcsón megúsztam (hála a buta usereknek) :D amúgy kb 8eFt a Media Marktban.
SSD már adott volt, amúgy 17eFt-ért vettem Samu 830 64GB (manapság Crucial 120asok vannak 18-20k környékén), vagy 64-esek durván 14-15 körül.
Házat egy munkáért kaptam, de tényleg pár ezresért vesztegetnek használható darabokat (pár hete még mini ITX chieftec-et láttam iPonnál 8k környékén).

Ez így nekem 47eFt-ból jött ki. Egyébként ha hozzáadom a tápot, ipon áron veszem a lapot és kb 8k-t számolok házra, akkor is megáll 70eFt alatt (de már egy SSD-vel) - ha valaki HDD-vel akarja, 15-ért akkor is kap 1TB-t, vagy 20-ért 2TB-t és az ár akkor is kb ugyanez.

Szóval tényleg csak az igényeken múlik, hogy árban mekkora a difi egy Popcorn és egy HTPC között.
Ráadásul (ami nem kis szempont volt) ezen párom gond nélkül tud dolgozgatni, ha épp szükséges, vagy böngészni, bogarászni - ezért is került az enyémre Win.
Továbbá, ha valaki csóringer módon építkezik, ahogy én is :D akkor egy HTPC átmenetileg remekül használható egy PC hangfalszettel is (ha jól tudom, akkor nem nagyon van mediaplayer, amin 5.1 analóg kimenet lenne).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29970) #03969024 válasza _Smooth (#29969) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ott a pont! :)

(#29971) krichd1 válasza _Smooth (#29969) üzenetére


krichd1
addikt

Én azt a Hama tápot nem merném bevállalni hosszú távon.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29972) devil-k válasza krichd1 (#29971) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt én sem... :D Előítélet vagy tapasztalat?

- mozi bolondéria -

(#29973) krichd1 válasza devil-k (#29972) üzenetére


krichd1
addikt

Igazából mindkettő, de nem pont ezzel a típussal találkoztam.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29974) devil-k válasza krichd1 (#29973) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, igen. Azért valljuk be, hogy a Hama termékek egy csoportja egy kalap kakát nem ér, de ettől függetlenül vannak közöttük egész jó kis termékek. Nyilván azért is ilyen "kelendő", mivel a nagyobb üzletek polcain szinte csak ezt látod.

- mozi bolondéria -

(#29975) #75912448 válasza krichd1 (#29971) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az FSP kis noti adapterei saját tapasztalatból merítve eddig nem okoztak csalódást. A drágábbik CEC típus full hangtalan, semmi cicergés, több védelmi áramkör. Ezekhez a a kis gépekhez kifejezetten ajánlottak szvsz.

(#29976) _Smooth válasza krichd1 (#29973) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én nem izgulok, de köszi az aggódást :)

Azt tudtátok, hogy a hama nem egy sufni üzlet, aki csak hordja be a felcimkézett kínai vackokat? (bár OEM cuccokat logóztatnak ők is, azért csak 90éves múlttal rendelkeznek, igen komoly minőségellenőrzéssel és logisztikával)
Biztos nem sokan tudnak róla, de a felelősségbiztosításuk kiterjed az általuk forgalmazott termék, gyártási hibából eredő meghibásodások okozta károkra is.
Ha falitartójuk miatt leesik a TV-d (és az bizonyíthatóan anyaghiba miatt történt, nem pedig a tipli fordult ki a falból), akkor kifizetik a tartód, a TV-d, és az alattuk megsérült bútort/burkolatot. Ismerősöm a legolcsóbb kis szutyi notebooktáskájukat vette meg (ezt mondjuk nem is értem, miért), majd annak a fém karabínere belül átlyukasztotta a bélést és rommá karmolta a gépet. Ki is fizették neki.
Szóval, ha ez a NB táp hazavágná a gépemet, akkor majd fizeti a biztosító. Elhiszem, hogy elkerülhető lenne a kellemetlenség, ha más márkát vennék, de nekem még nem volt rossz tapasztalatom velük, ellenben mással már igen (akkor mi a garancia, hogy egy nagy név 0% hibaaránnyal dolgozik és nem pont én fogok ki mégis egyet, ami majd kinyiffan - de legalább fizettem érte 10× árat)
Magyarországon annyira erős ez a sztereotípiákból építkezés - pl. csak a folkszvágen az autó... hadd ne mondjam, mennyi gond volt a céges golfokkal és skodákkal - az összes állt traileren/út szélén, 30ezrenként vezérműlánc, legalább egy, de akár két motorgenerál, hengerfej, dugattyúkar törés, elektromos gondok stb, pedig mindet úgy kezelik az üzletkötők, mint a sajátjukat - 4-5éves korukban úgy adjuk le őket, mintha kb 1éves tesztautók lettek volna egy szalonban.
Szóval én nem zárkózom el a B-brandektől sem. Asus-t istenítik sokan. Nekem csak egy volt, de azzal csak a gond. Azután egy Giga, amivel semmi gondom, majd onnantól kizárólag a sokak által lesajnált Asrock lapokkal dolgozom. Teljesen hibamentesen, remek teljesítmény mellet, kiváló áron.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29977) krichd1 válasza _Smooth (#29976) üzenetére


krichd1
addikt

Nem kell ilyen messze menni a tápoktól. Volt régebben egy Hama tápom ideiglenesen, mert otthon hagytam a sajátot és 5 napot nem bírt ki. Bár Dell laptop tápja is elszállt fél év után, ilyet sem veszek. Eddig FSP, MSI laptop táppal nincs bajom.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#29978) bajnokpityu válasza krichd1 (#29977) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem volt msim ami kihalt,és van olyan dell, ami talán 7 v 8 éves, és hibátlan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#29979) canniball válasza szuszinho (#29935) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nagy spanok lehettek a guglival. :D Én múltkor nem keveset nyomkodtam, több fájlt is kipróbáltam amit dobott de egyik sem volt jó...

(#29944) drdr!
Jól emlékszel, Win alatt volt a HD hangokkal probléma ahogy arról bigdee888 kolléga beszámolt; majd arról is hogy már nincs.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29980) Melorin


Melorin
addikt

Próbálgattam az XBMC-nek különböző skin-jeit. Azt tapasztalom, hogy a magyarra fordításuk nagyon gyatra. Ez csak nálam ilyen, vagy nálatok is fele magyar fele angol, ráadásul tele van elírással, nyelvtani hibákkal?

(#29981) devil-k válasza Melorin (#29980) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van olyan téma, amiből konkrétan hiányoznak az ékezetes betűk, ezáltal élvezhetetlen...

- mozi bolondéria -

(#29982) canniball válasza Melorin (#29980) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a Transparencyt használom, ilyesmi nem tűnt fel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29983) drdr válasza _Smooth (#29949) üzenetére


drdr
senior tag

Nyomják a release-eket mint a gép, (csak a hibák is legyenek javítva) akkor arra is fogok próbát tenni....

(#29979) Cannibal:
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29984) hétalvó válasza Tibiajax (#29951) üzenetére


hétalvó
addikt

Macmini :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#29985) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Mostmár egy kicsit kezdek ideges lenni, kérnék egy kis helpet:

XBMC (openelec) alatt szeretnék 2 dolgot megcsinálni:

1.: Ha fájl (mappalista) nézetben böngészek, akkor a kiválasztott film mappájára állva mutassa a borítót.
Ha maga a film fájl fölé állok akkor mutatja, ezt egy szinttel feljebb is szeretném, tehát ha a mappáján állok akkor is mutassa.

2.: Ez sem bonyolult:

Adott a mappaszerkezet:

Hogy tudok egy olyan nyomorult parancsikont kirakni a főmenűbe, aminek adhatom a FILMEK nevet, és ha belelépek a következőt látom:

-Akció
-Vígjáték
-sci-fi

Nem tűnik nehéz feladatnak, de rohadtul nem sikerül..... :(((

Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek :R :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29986) Magga


Magga
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki DLNA-t?
Olyan lejátszót keresek, ami DLNA-n keresztül folyamatosan játszik le, tehát lejátsza a DLNA szerveren véletlenszerűn generált 6 db sorozatrészt. Sok programot kipróbáltam már, de mindegyik megáll egy lejátszása után! :(((

(#29987) canniball válasza LLKobe (#29985) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Nem tudom filmeknél működik-e, zenéknél Transparency! felülettel (a gyári sajna nem képes rá) úgy tudtam megoldani, hogy az előadók mappájába manuálisan tettem egy-egy fanart.jpg, valamint egy folder.jpg fájlt. Előbbi értelemszerűen a hátteret jelenti, utóbbi pedig egy kisebb képet, albumoknál a borítót.
2. Szintén ezen felülettel van lehetőséged egyedi menüpontokat kitenni a főképernyőre, talán azzal. De médiatár módban nem próbáltad, ott nincs ilyen lehetőség?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29988) asanotadanob válasza LLKobe (#29985) üzenetére


asanotadanob
tag

Melyik skint használod?

*nem igazán értem, hogy miért nem a médiatárat használod erre, az megcsinálja automatikusan, amit te itt manuálisan szeretnél (legalábbis a műfajok szerinti rendezést).

Egyébként a legtöbb skin beállításainál be lehet állítani, hogy a kedvencelt elemek közül rakjon ki valamit a főmenübe. Gondolom meg lehet oldani, hogy kedvencek közé beteszed a Filmek mappát, és utána pedig azt a főmenübe.

(#29989) LLKobe válasza asanotadanob (#29988) üzenetére


LLKobe
veterán

Aeon v5. A kedvenceken már túl vagyok, de a mappákat nem listázza, csak rögtön a filmeket belőle...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29990) LLKobe válasza asanotadanob (#29988) üzenetére


LLKobe
veterán

*nem igazán értem, hogy miért nem a médiatárat használod erre, az megcsinálja automatikusan, amit te itt manuálisan szeretnél (legalábbis a műfajok szerinti rendezést).

Azért mert ha leszedi az infókat a filmhez a netről, a legtöbb filmhez rögtön legalább 3 kategóriát sorol (családi,vígjáték,dráma)...

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29991) asanotadanob válasza LLKobe (#29989) üzenetére


asanotadanob
tag

Ezt a skint nem ismerem mélyebben, de nem lehet esetleg egy újonnan létrehozott menüelemnél egyéni elérési utat megadni? Vagy akkor is csak a filmeket listázza ki?

(#29992) LLKobe válasza asanotadanob (#29991) üzenetére


LLKobe
veterán

Akkor is. De ebbe a percbe sikerült megoldani- az ACE skinnel. Abba pont 2 kattintás megcsinálni, és a mappalistákon is mutatja a borítókat. Ez nyert, a másik megy a levesbe.

Köszönöm a segítséget :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#29993) drdr válasza asanotadanob (#29991) üzenetére


drdr
senior tag

Szerintem nem lehet. Aeon Nox-on lehetett elég sok paramétert beállítani menu item-eknek, de nem sikerült nekem új gombot úgy megoldani, mint ahogy a "FILMEK" van alapból.

Nem akartam bonyolult dolgot, a FILMEK mellé egy MESE menü kellett volna. (lehet én voltam a béna, vagy rosszul közelítem meg a dolgot.)

(Azóta sajnos az Aeon Nox-ot sem használom, sajnos számomra használhatatlanná tették :( (bár az utóbbi időben nem néztem, majd talán a Helix release után) )

(#29994) Melorin


Melorin
addikt

XBMC nem tudja kiolvasni mkv-ból a feliratokat? Sem a film mellé letöltött .srt-t?
Ugyanezt a filmet MPC-HC-val lejátszva van mindenféle feliratom.

(#29995) Melorin válasza Melorin (#29994) üzenetére


Melorin
addikt

Transparency-vel nem volt, most visszaváltottam Confluence-re és újra van saját felirat, nem csak online talált.
Nagyon gáz, hogy különböző funkciókért változtatgatni kell a skineket. Egyre kevésbé tetszik az XBMC :(

(#29996) canniball válasza Melorin (#29995) üzenetére


canniball
nagyúr

Más lesz ott a gond, nálam Transparency alatt sincs gond a feliratokkal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29997) SN2O


SN2O
aktív tag

Sziasztok
Egy Asrock D1800M alaplapot tervezek venni, hangtalan HTPC-nek...szerintetek a hd és fullhd filmekkel nem lenne gondja? :R

(#29998) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Össze kéne raknom magamnak egy gépet, aztán mivel csak böngészek, meg sorozatot nézek (na meg torrentezek), így valami HTPC szerűségre gondoltam. Olvasgattam mostanában viszonylag sokat, így egy kabini, vagy j1900 alapú konfigra gondoltam. Az addig oké, hogy médiára nekem megfelelne, viszont nem tom, hogy maga a böngészés, youtubozás, mappák között mászkálás mennyire megy röccenés mentesen? Fogyasztás igazából nem érdekel, de azt a kompromisszumot keresem, ami még kényelmesen kielégíti az igényeimet, de nem is fogyaszt, melegszik, hangoskodik kihasználatlanul, tök feleslegesen.

Balga kérdés, de úgy elment mellettem az idő és a technika, hogy semmi összehasonlítási alapom nincs már.

(#29999) PeterPH válasza SN2O (#29997) üzenetére


PeterPH
senior tag

Viszi minimális CPU használattal, HW gyorsítással.

(#30000) Magga válasza PeterPH (#29999) üzenetére


Magga
aktív tag

XBMC-ben be lehet valahogy állítani, hogy intelligens lejátszási lista elemeit egymás után lejátsza, ne álljon meg egy után?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.