Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) Celtis válasza envagyok (#29150) üzenetére


Celtis
veterán

Szerintem ez már túl specifikus kérdés itt. Nem hinném, hogy bárki másnak pont ilyen eszközei lennének.
Azt javaslom, hogy használd a Google-t, illetve menj az Openelec fórumára.

Én annyit tudok mondani, hogy TBS6922 DVBS2 kártyával megy a HD adások vétele. Illetve most egy Tevii S471-et rendeltem, de azzal is mennie kell.

(#29152) Celtis válasza wopi (#29147) üzenetére


Celtis
veterán

Nincs benne titok. Nagyjából egyetlen lehetőség van, ez: HDMI CEC adapter Gondolom neked is ezt dobta a Google elsőre.

Nem olcsó, de csak egyszer kell kifizetni. A szállítás viszont baráti. Csak 6 USD és egy hét alatt itt van.
Még gondolkodtam, hogy a csupasz verziót veszem, de nem akartam az alaplapon forrasztgatni. Mondjuk csak két szál vezetéket kell a HDMI csatlakozóról elhozni. A másik előnye ennek az, hogy a gép dobozán belül van.

[ Szerkesztve ]

(#29153) Celtis válasza mhmpista (#29114) üzenetére


Celtis
veterán

Próbálgatom a CEC adaptert. Nekem csak akkor kapcsolja be a HTPC-t amikor kell. Sőt még jobb is mint vártam, mert nem a TV bekapcsolásával együtt indul a HTPC, hanem csak akkor, amikor a TV-n azt a bemenetet választom.
Ugyanúgy viselkedik kikapcsolt és alvó állapotból is. Annyi van, hogy ha elmegy a HTPC tápja, akkor a táp visszakapcsolása után nem megy a CEC-es bekapcsolás. Egyszer kézzel kell bekapcsolni. Utána már megy a ki/be CEC-en. Ugyanez volt a helyzet billentyűzettel és egérrel is.

(#29154) mhmpista válasza Celtis (#29153) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Na hát pont ezt szeretném. Így működik a ps3am is. De a cec nekem nem kapcsolja be... Nem értem. Alaplap hibás lenne? A tápon valamit nem jól dugtam össze? Hát fingom sincs mi lehet a gond.

(#29155) asanotadanob


asanotadanob
tag

Van az alábbi konfigom:

am1h lap, amd 5350 cpu, win 8, ccc, pana plazma

Az a problémám, hogy egy kicsit sötétnek látom a képet. A beltéri jelenetek, ill. az este játszódó jelenetek sötét részei összefolynak, részletszegények. Tudom, hogy a plazma feketéje überkirály, de ez azért sok. :) WDTV live smp-ről jöttem, ott ez a probléma nem állt fenn.

Próbálkoztam RGB/YBrCr beállításokkal, kontraszttal és fényerővel a gépen és a tv-n is, de minden a minőség rovására ment. Most full RGB-n használom.

Próbáltam alap XBMC-vel, DSplayerrel és MPC-HC-vel is.

Van esetleg valakinek erre valami ötlete, hogy merre turkásszak még?

Előre is köszi!

(#29156) MasterMark válasza asanotadanob (#29155) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lesz jó a színtér beállítás, azért sötét a kép.

Full RGB nem jó. Milyen Pana plazma?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29157) asanotadanob válasza MasterMark (#29156) üzenetére


asanotadanob
tag

Egy TX P42U10E, full HD-s.

(#29158) MasterMark válasza asanotadanob (#29157) üzenetére


MasterMark
titán

Azon valószínűleg nem lehet kapcsolni, hogy milyen jelet fogadjon, ha HDMI-n van összekötve.

Szóval Limited RGB-re tedd.

Switch Tax

(#29159) asanotadanob válasza MasterMark (#29158) üzenetére


asanotadanob
tag

Azzal sajna túl mosottak a színek. A kettő között kéne valami... Még nézegetem a win színkalibrációját, illetve nincs valami profibb kalibrálást segítő anyag?

(#29160) MasterMark válasza asanotadanob (#29159) üzenetére


MasterMark
titán

Ő de van.

Attól nem mosott lesz a szín hanem olyan aminek lennie kell.

Ezzel a képpel nézd meg, hogy elkülönül-e a kettő szín.

Ha igen, akkor jó a színtér beállítás, ha nem akkor pedig nem jó, és ezért látod túl sötétnek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29161) asanotadanob válasza MasterMark (#29160) üzenetére


asanotadanob
tag

Tökéletesen elkülönül.

Végigfuttattam a win színkalibrációját. Elég lehetetlen értékekre kellett belőni a TV-t, majd meglátom, hogy mit ért.

(#29162) MasterMark válasza Patice (#29143) üzenetére


MasterMark
titán

24 óra után 10 start/stop és 22 load/unload. Akkor gondolom jó lesz ez.

Már csak egy SSD kell rendszernek, és egy nem ciripelő táp. :DDD

Switch Tax

(#29163) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

A konfigom az adatlapomon olvasható.
Rendszer Win7 x64
AMD VGA Driver az utolsó elérhető béta verzió
Lejátszó progi a MPC-HC

Alapértelmezetten használom a VGA HDMI kimenetét ami megy a Házimozi erősítőbe.

Nem volt vele gondom egészen tegnapig...mikor is azt vettem észre , hogy ha a MPC-HC-ban leveszem a hangot akkor az nem csökken....tehát szól folyamatosan a nézett film és nem reagál a hangerőváltozásra.

Természetesen az erősítőn tudom állítani a hangot de nem akarok mindíg a távkapcs után nyúlkálni.

Mit kéne megnéznem ? Milyen beállítást kéne próbálnom?
Mer kezd az agyamra menni, hogy nem jövök rá...pedig lehet valami egyszerű dolgot néztem el.

Köszi a tippeket előre is !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29164) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Mi lehet a gondom, ha BD25 ill. BD50 3D ISO-ból nem megy a 3D PowerDVD-vel?
Lemezről már tudtam nézni, a Bluray 3D be van pipálva, azt dobja, hogy a stereo 3D nem elérhető, válasszak másik megjelenítőt. W1070 van. Ki kellene írnom lemezre?

(#29165) MasterMark válasza Borisz76 (#29163) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert ha kódolt hangsávot passthrough-ol éppen, akkor abba nem tudsz belenyúlni, mert az erősítő kódolja ki.

Switch Tax

(#29166) asanotadanob válasza MasterMark (#29160) üzenetére


asanotadanob
tag

Köszönöm a segítséget, tényleg sokat javult a képminőség, csak a kontrasztot és a fényerőt kellett rendesen kalibrálini az RGB limitedhez. Nem gondoltam volna. Úgy értelmeztem, hogy a full a teljes lehetséges színskálát lefedi, tehát részletesebb lesz a kép is.

[ Szerkesztve ]

(#29167) Patice válasza MasterMark (#29162) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen. Gondolom kb. 10x indult a géppel a lemez + be van kapcsolva a Win-ben a lemezek hibernálása.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29168) MasterMark válasza asanotadanob (#29166) üzenetére


MasterMark
titán

Az a baj, hogy ez nem olyan egyszerű.

Ha a TV limetedet vár, és te full-t küldesz rá, akkor elvesznek árnyalatok. Ha meg full-t vár és limitedet kap, akkor meg fakó lesz az egész.

Patice: :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29169) krisztian7


krisztian7
tag

Építenék egy htpc-t médialejátszásra, (no game) azokat a dolgokat felhasználva amik itthon vannak elfekvőben.
ASROCK B75M-ITX (most venném)
g620 (már megvan)
4gb kingston ddr3 (már megvan)
FSP 350w táp (már megvan)
Ehhez keresnék valami olcsóbb házat, kb 10-15e között, illetve a géppel kapcsolatban van vélemény? Tudom, hogy a sandy architektúra nem alkalmas a 24p pontos lejátszására, de eddig is erről néztem filmet meg egy egreat r6c lejátszóról, így ez nem fog zavarni, majd később lecserélem i3-ra, vagy külön vga-ra.

(#29170) jacekLFS


jacekLFS
tag

Sziasztok
Az iránt érdeklődnék hogy ez a konfig alkalmas htpcnek? Xbmc és torrent futna rajta. Fhd filmek be 25 50 illetve 1 2 3d film, de ez nem létfontosságú. Illetve 45e ft bol lehet e jobbat kihozni? + - 10-15e ft "nem lényeg"
MSI AM1I alaplap
AMD Athlon 5350 4x2.05GHz 25W
Crucial 4GB 1600MHz DDR3
Seagate 320GB 2,5" SATA-II
Silverstone LC-06B 60W-os paneltáp

Válaszokat előre is köszönöm, üdv

[ Szerkesztve ]

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#29171) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Kifejezetten HTPC támában nem vagyok járatos....mindig is ATX méretű deszkáim és ahhoz való alkatrészeim voltak / vannak.

Tegnap viszont a kisfiam ( 8 éves ) panaszkodott , hogy az Ő gépe nagyon lassú, nem tud vele játszani ( napi 1 óra van neki engedélyezve ).

Ezért gondoltam ,hogy karácsonyra meglepem egy kicsi de "arányaihoz" képest erős géppel.

Első körben szétnéztem a "félkész" - barbone gépek között.

S találtam olyat ami szerintem a célra kifogástalan lenne:
- Néha netes ,flash alapú játékok
- Néha egy kis World Of tanks és hasonlók
- FHD film ( esetében ugye mesék ) nézése.

Tehát a kiszemelt masina és a működéséhez kellő alkatrészek :
Gép : ZOTAC ZBOX EN760
SSD : ADATA Premier Pro SP900 2,5" SSD 128 GB
Memo :Mushkin DIMM 8 GB DDR3-1600 Kit
Összesen kb 630 Euró.

Biztos vagyok benne, hogy ennyi pénzből "házilag" is össze lehet hozni egy ilyen teljesítményű gépet.
Legfeljebb nagyobb házban lesz...tehát nem ennyire kompakt mint a ZBOX.

Erre kérnék tőletek ajánlatokat, hogy milyen házat tápot, alaplapot, CPU-t vagy APU-t , VGA-t és memót stb..
Lehetőleg olyan alkatrészeket ajánljatok amik az ALERNATE honlapján is megtalálhatóak mert innen szeretném rendelni.

Vagy inkább ne is szenvedjek külön-külön alkatrészekkel ?

Előre is köszönöm a hasznos hozzászólásokat, segítséget !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29172) olahjana


olahjana
tag

Sziasztok
sajna nem jött válasz a kérdésre ezért felteszem újra

agyalok netezős torrentezős filmnézős alacsony fogyasztású PC-n.
most árban pariban van a qc5000 és a q1900. Melyiket érdemes? mi az amit az egyik nem tud de kellene?
Sajna nem vagyok képben mi kell erre.
max 1080p, vagy 3D, de BD3D nem lesz jellemző. NAS-nak is használnám.
mi kell a jobb proci vagy az erősebb video?
mini ház lesz hozzá noti táppal.
köszi

(#29173) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Próbálkozom a Debian és alá az XBMC telepítésével. Meg is történt, viszont az XBMC-nek már a menüje is nagyon szaggat, mintha nem használna hardveres gyorsítást.

Mit csináltam rosszul, hogyan tudom ezt javítani, beállítani? Tapasztalatok? :)

Asrock E350-M1-ről van szó.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#29174) alázógyík válasza jacekLFS (#29170) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha torrent is futna, akkor a hdd nagyon pici. A többi tökéletes. :K

(#29175) canniball válasza jacekLFS (#29170) üzenetére


canniball
nagyúr

A 3D-t nem tudom, a többire jó.

Borisz76!
A HTPC nem azt jelenti hogy kis méretű, hanem azt hogy házimozi gép; a kérdéshez ajánlom a milyen gépet vegyek? topikot. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29176) wopi válasza wopi (#29173) üzenetére


wopi
aktív tag

Ha valakinek van ötlete az előzőre, szívesen várom! :)

Más: A Kodi (ex-XBMC) Helix bétájával próbálkozott már valaki? Hogy megy, mennyire stabil?

(#29177) Celtis válasza wopi (#29176) üzenetére


Celtis
veterán

Miért nem raksz rá Openelec-et?

(#29178) wopi válasza Celtis (#29177) üzenetére


wopi
aktív tag

Korábban már írtam ezzel kapcsolatban. Sokáig használtam Openelec-et, legnagyobb megelégedésemre, viszont vannak olyan funkciók, amit ő nem tud kiszolgálni, nekem viszont szükségem volna rá. Ilyen pl a webszerver, amire alkalmi szinten szükségem volna.

(#29179) jacekLFS válasza alázógyík (#29174) üzenetére


jacekLFS
tag

Hasznaltan veszem, véletlen azt us bemasoltam, természetesen 2tb lesz benne + ssd ha elfér a házba. Köszi a vaszokat.

Ha már kaptál egy privát üzenetet, illik rá válaszolni, pénzbe az még nem kerül!(inteligencia viszont szükséges hozzá)

(#29180) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Van egy GIGABYTE GA-A75M-UD2H lapom és egy AMD A6-3500-ös procim 4GB RAM társaságában. Elsősorban 1080p-s filmek xbmc-n keresztüli nézésére és 3D-zésre használjuk. (A rendszer többi aktív tagja: Onkyo NR809, JVC X3, 3m széles vászonra vetítünk.)
Véleményetek, tapasztalaitok szerint érdemes lenne-e "frissíteni" a rendszert egy modernebb inteles konfigra? Volna-e érzékelhető különbség kép, hangminőség, használhatóság szempontjából.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#29181) PuMbA válasza dni (#29180) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem használsz speciális videórenderert, amihez kell egy kis videókártya kraft (madVR például), akkor nincs különbség :)

(#29182) asanotadanob válasza asanotadanob (#29166) üzenetére


asanotadanob
tag

Már csak annyi problémám lenne a képminőséggel, hogy FHD anyagoknál a sötét részek, illetve a színátmenetes hátterek pixelesen jelennek meg, mintha SD anyagot néznék. Ez mitől lehet, hogy lehetne finomhangolni?

Screen

(#29183) MasterMark válasza asanotadanob (#29182) üzenetére


MasterMark
titán

Ha ez printscreen-en is ilyen, akkor ilyen az anyag.

Switch Tax

(#29184) asanotadanob válasza MasterMark (#29183) üzenetére


asanotadanob
tag

Értem, köszönöm!

Több forrásnál, több lejátszóval is tapasztaltam, azért hittem, hogy ez valami driver, filter vagy dekódolás hiba.

(#29185) nemlehet


nemlehet
őstag

Sziasztok!

Jelenlegi Open Media Vault-os linux szerveret szeretném kicsit frissíteni. Jelenlegi egy ősrégi AMD Athlon X2 (még a régi barthon magos) 1 GB DDR, Asus A7N8X-E Deluxe lap van benne. Sajnos már stabilitási gondjaim vannak, főleg újraindítás után az alaplap már nem mindig látja megfelelően a vinyókat, ráadásul csak 2 sata I van rajta így se a sebesség, se a bővíthetőség nem az igazi. Arról nem is szólva, hogy 1,5 TB-nél nagyobb vinyót fel se ismer (bár ez jelenleg nem gond, de a későbbiekben az lesz).

A jelenlegi teljesítményszint teljesen elég arra amire a család használja, úgyhogy nem kell ide i7 meg 16 GB RAM. Ami fontos lenne, hogy minél kisebb fogyasztású legyen, lehetőleg sok HDD-t rá lehessen kötni (a házban 6-nak van hely) és gigabites lan legyen rajta. Ház (ATX, de szerintem mATX lap is rögzíthető bele) és táp van (300W FSP, azt nem cserélném ha nem kell), HDD szintén. Úgyhogy alaplap, CPU és memória javaslatok szeretnék kérni elsősorban.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29186) dni válasza PuMbA (#29181) üzenetére


dni
őstag

Köszi, akkor marad, a madVR-t majd most szeretném belőni, eddig még nem foglalkoztam vele.

Tegnap viszont teljesen újra telepítettem a gépet és a korábbi Win7-et a topicban olvasottak alapján W8.1 váltotta le. A PowerDVD-t használom a 3D Blu-Rayek megjelenítésére, 3D módban minta kicsit szellemképes volna az új rendszeren. Emlékeim szerint korábban nem volt ilyen problémám, próbáltam a mélység állító csúszkával játszani a programban, de nem lett jobb.
Mi lehet a probléma és hogyan lehetne orvosolni?

Van-e valamilyen leírás, hogy hogyan volna érdemes beállítani AMD-s rendszeren a W8.1-et, MPC-HC-t, XBMC-t a legjobb kép és hangminőség eléréséhez.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#29187) PuMbA válasza dni (#29186) üzenetére


PuMbA
titán

Alapbeállításon mindennek jól kell működnie. Ha szellemképes, akkor a videó valamiért nincs jól dekódolva, nekem még ilyen sose volt, driver probléma... :) Catalyst Control Centerben kapcsold ki az összes videó képjavító funkciót és színbeállítást, kivéve az egyenletes videólejátszás kényszerítését, automatikus deinterlacingot és a pulldown észlelést.

[ Szerkesztve ]

(#29188) drdr válasza Celtis (#29153) üzenetére


drdr
senior tag

HDMI CEC-nél egyéb parancsok is átmennek? Gondolok itt a navigáló gombokra, Play/Stop, Prev/Next....

Nekem HTPC -> HM erősítő -> TV a felállás. Vajon az erősítő vezérelné a HTPC-t??? (A TV képes ki/bekapcsolni az erősítőt...)

(#29189) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Gondolkodm az ion330-as gépem lecserélésén.
Amire kellene a htpc: 24/7 folyamatos üzemben:
Film, zene játszás
Torrent letöltés
WIFI hozzáférési pont működtetése.(minél gyorsabb, annál jobb) plusz gigabit lan
Samba server, NAS
Műholdvevő, dvb-T nézés, streamelés szerverként.

Amire gondoltam :
AMD Athlon 5350, 4x 2.05GHz kb. 16k
Alaplap : ASRock AM1H-ITX külső tápos 17k körül.
4GB DDR3
Vmi kicsi ssd, ill. egy nagyobb hdd

Elvileg a fenti funkciókat tudja az openelec?
A wifi acces pont érdekelne, hogy enged-e több eszközt, illetve milyen openelec kompatibilis 450mbps-es N-es, illetve gyorsabb ac-s wifi eszközöket ismer?
Szerintetek ez belemegy a régi Asrock ION330 dobozába?

Mi a véleményetek róla?

Szerintetek idle-ben ez mennyit fogyaszthat?

HD-s hanganyag átmegy hdmi-n vele?
Képminőségéről van tapasztalat?

Vagy érdemesebb mást venni?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29190) mntn


mntn
tag

Sziasztok!

Össze tudnátok állítani egy teljesen alap konfigurációt internetezésre, netes játékokra? A lényeg, hogy a Farmerama és hasonló böngészős társai akadás mentesen elfussanak 1280x1024-es felbontáson. Árban a lehető legolcsóbb megoldás, mert tényleg csak a fenti paramétereknek kell megfelelni.

Köszönöm előre is.

szerk.: Uhh elnézést most látom, hogy rossz témába írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#29191) Warter válasza mntn (#29190) üzenetére


Warter
őstag

(#29192) Celtis válasza drdr (#29188) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, átmegy egy csomó gombnyomás. Navigációs nyilak, ok, főmenü, opciók, vissza, exit, szines gombok, számgombok, lejátszás vezérlő gombok, prog +/-. Szóval teljesen kezelhető az xbmc.

(#29193) drdr válasza Celtis (#29192) üzenetére


drdr
senior tag

... és akkor ez most neked TV-ből v. erősítőből (is)?

(#29194) Celtis válasza drdr (#29193) üzenetére


Celtis
veterán

Tv-ből. HDMIs erősítőm nincs. Az viszont biztos, hogy a TV táv hangerő gombok az erősítőt vezérlik.

(#29195) Gombinyó válasza Tomacko (#29138) üzenetére


Gombinyó
őstag

Sikerült belőni nagy nehezen. Most az integrált HDMI és a HD6450 HDMI-je is aktív egy időben. Így van 3D meg HD hang is :)
A Dual Graphics-al szívtam egyébként. Amíg be volt kapcsolva csak 1 kijelző volt aktív.

(#29196) Tomacko válasza Gombinyó (#29195) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ennek örülök, hogy jó tippet adhattam.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#29197) csinturi


csinturi
tag

Windows-os XBMC 12-t, hogyan lehet 13 Gotham-ra frissíteni?

(#29198) canniball válasza csinturi (#29197) üzenetére


canniball
nagyúr

Letöltöd majd elindítod a telepítőt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29199) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Hátha valakinek jól jön: Korábban az volt a problémám, hogy hiába van a távirányítómon stop, play, előre, vissza gomb, ezeket nem érzékeli az XBMC. Megvan a megoldása. Beállítások - Rendszer - Beviteli-eszközök - Rendszerbillentyűk engedélyezése teljesképernyős módban -> Be!

És én ezzel szívtam... Nem is tudom meddig... :D

(#29200) hm15


hm15
senior tag

Kíváncsi lennék AMD alapú HTPC felhasználók tapasztalatára 24 Hz-es filmek (nem 23.976) és Kodi/XBMC kapcsolata terén. Bármit csinálok, teljes képernyős frekvenciaváltáson át xml szerkesztésig bezárólag, az XBMC minden esetben folyamatosan akadozva, frame skip mellett játssza ezeket a filmeket. Nagyjából percenként akad egyet a film, ami "O" gomb megnyomásával meg is jelenik a video infó alatt, mint skip frame.

Ha lenyomom a "Z" gombot, a képernyő kimenetet 1980@24Hz-re kapcsolja, ellentétben a 23.976 filmek 1980@23.98-ával, azaz elvben megtörténik a helyes frekvencia átváltás, ennek ellenére mégsem folyamatos a lejátszás. Telepítettem MPC-HC-t, ott nincs ilyen probléma, de jó lenne maradni XBMC mellett.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.