Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) Magga válasza asanotadanob (#29450) üzenetére


Magga
aktív tag

Ez jó, ha jól értem itt a trakt.tv-vel szinkronizálok, így ebből adódóan ez nem csak LAN-on alkalmazható!? (persze, ha a távoli gépen is azonos tartalom van...)

(#29452) asanotadanob válasza Magga (#29451) üzenetére


asanotadanob
tag

Igen, ez egy scrobbler. Minden készülékeden szinkronizál LAN-tol függetlenül.

(#29453) BullZeye


BullZeye
veterán

XBMC-ben van mód elérési útvonal változtatására anélkül, hogy kitörölném az előzőt? Ha szerkesztem akkor elég gyökér módon ott marad a médiatárban az előző útvonal, és bekerül mellé az új is. és mivel NFS->SMB elérésről van szó médiatár tisztításkor nem tűnik el a régi.

(#29454) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen rendszert (AMD 5350) + gtx 750
Ez a táp elbírja? Valaki próbált már egy ilyen rendszert, ehhez hasonló táppal?

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#29455) Celtis válasza hm15 (#29448) üzenetére


Celtis
veterán

Asterix az Olimpián bdrip jó?

Ezt látom.

A skip érték az elején aztán negyedóra után ugrott kettőt-kettőt.
A képen nem veszek észre semmi hibát.

[ Szerkesztve ]

(#29456) _Smooth válasza zed1983 (#29454) üzenetére


_Smooth
senior tag

GTX750-nek 55W a TDP-je, az APU-nak meg 25W, ha jól emlékszem. Mi lesz még mellettük? Ha csak egy HDD vagy SSD, akkor bőven elég kell legyen.
Amúgy mire fogod használni? Ha csak HTPC, akkor az APU önmagában is elegendő, felesleges mellé egy ilyen kártya.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29457) hm15 válasza Celtis (#29455) üzenetére


hm15
senior tag

Ez pont nem jó, egész kerek 24 Hz-es filmeket néztünk. Életrevalók nincs meg? Azt mindenki szereti és 24.000 film. Igaz van több kiadása is. Mikor felmerült a kérdés, ebben a hozzászólásban látszik mire gondolunk. Nem feltétlenül érinthet mindenféle hardvert a hiba, de többen tapasztaltuk.

(#29458) zed1983 válasza _Smooth (#29456) üzenetére


zed1983
őstag

Legyen a gtx, ha egy kis fifa-ra támad kedvem!

750-re special 50Watt a 750Ti-re 55Watt de az már mindegy!
És egy Celeron 1820 50Watt tdp-vel elvileg belefér?

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#29459) Celtis válasza hm15 (#29457) üzenetére


Celtis
veterán

Na ugye, hogy tudsz címet mondani. :)
Közben megnéztem egy svéd filmet. Ennél az fr és az fps is 24.00 a végén is. Na jó az elején láttam, hogy az fps egy pillanatra billeg, de egyébként 24.00.
Vol egy drop és kb. 20 skip, de szerintem ez nem mérvadó, mert a közepén véletlenül kép üzemmódot váltottam egy pillanatra.

Openelec 5.0 béta 3.(kodi-14-88a9a44)

(#29460) hm15 válasza Celtis (#29459) üzenetére


hm15
senior tag

Mindent lefrissítettem, Kodi béta 3, AMD Catalyst™ 14.11.2 Beta. Most fr: 24.000, viszont az fps nem áll be fixen23.98-ra, hanem 24-et mutat és ingadozik, továbbra is percenként skippel, olyankor mindig leeseik az fps 23 alá, majd vissza 24-re. Végeredményben nem változott semmi, csak az XBMC info által mutatott számok.

(#29461) Celtis válasza hm15 (#29460) üzenetére


Celtis
veterán

Majd megnézem windowson is.

(#29462) drdr válasza Celtis (#29455) üzenetére


drdr
senior tag

Mint írták fentebb 24.000 kellenne, de ennek a 23.976-osnak viszont skip nélkül kellene mennie. Én ezt az utóbbi időben kipróbáltam többször is, skip/drop = 0/0-val minden anyag végig ment (feltéve ha nem tekertem bele). Másfél-két óra alatt nem volt egy skip v. drop sem. Igaz mindez Windows-on. Ugyanez a helyzet a 25 és 29.97Hz-es cuccokkal is (Helix beta3). Még azt kellene kijavítani, hogy beletekeréskor ne akadjon meg v. fagyjon le....

Nyomjátok a tapasztalatokat a xbmc fórumára ;), csak így lesz kijavítva.....

(#29463) cma8


cma8
csendes tag

Sziasztok,

Igyekeztem utána olvasni a témának, de nem találtam egyértelmű megoldást.

Szeretnék vásárolni egy univerzális távirányítót (Harmony), de az lenne az ideális, ha nem csak a TV-t és az erősítőt vezérelné, hanem a PC-t is ki-be tudná kapcsolni.

Egy ASUS F2A85-M PRO lapom (a kikapcsolt állapotban az 5V-t tudja) van egy antec nsk1380 házban.

Milyen lehetőségeim vannak?

Köszönöm

(#29464) #75912448 válasza drdr (#29462) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Még azt kellene kijavítani, hogy beletekeréskor ne akadjon meg v. fagyjon le...

Saját tapasztalat: Ha folyamatosan frissíted a szoftvert, akkor hajlamos hasonlókra, illetve kilépéskor lefagyni. Ha csinálsz egy tiszta telepítést, van rá esély, hogy elmúlik a tekerős, ugrálós fagyás. Ilyen formán nálam többszöri helyreállt a rend.

(#29465) canniball válasza cma8 (#29463) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha megfelel hogy a gépet készenléttel használd akkor nekem ilyenem van a Harmonyhoz (ebayen bagóért kapsz, "pc remote" a keresendő kifejezés).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29466) cma8 válasza canniball (#29465) üzenetére


cma8
csendes tag

Köszi,

Ez működik belső USB-ről is?

Van bármilyen megoldás, teljesen kikapcsolt gép infrával történő bekapcsolására?

(#29467) drdr válasza #75912448 (#29464) üzenetére


drdr
senior tag

Ehhh.... ezek szerint az installer-rel is probléma van, nem cserél le minden szükséges fájlt..... Nekem erre nincs kapacitásom, hogy mindent riportoljak, de arra buzdítok mindenkit, ha talál vmit ami nem megfelelő v. hibás működés, bátran tálalja nekik legalább az xbmc fórumon.... Elég pozitívan állnak hozzá és legfeljebb egy debug logot kérnek, ami meg teljesíthető....

(#29468) canniball válasza cma8 (#29466) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha van hozzá adapter (ehhez természetesen nem jár) akkor mindegy hogy külső vagy belső usb. De jól meggondoltad, el tudod a ház elejében helyezni a vevőt? Illetve személyes tapasztalatom az hogy jobb ha a TV környékére van biggyesztve, az ember reflexből arrafelé mutogat távirányítóval.

Létezik egy-két olyan vevő is amelyik kikapcsolt gépet is felkelt, de úgy egyrészt lassabb, másrészt legjobb tudomásom szerint macerásabb is a történet. Szvsz ennél egyszerűbb megoldás nem nagyon van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29469) Celtis válasza canniball (#29468) üzenetére


Celtis
veterán

Szvsz ennél egyszerűbb megoldás nem nagyon van.

De van. A CEC.

(#29470) Polllen válasza Celtis (#29469) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van olyan nem mindent egyben lapocska, ami támogatja? MálnaPC-nél tudom, hogy működik, de nem nagyon láttam olyan dvga-t vagy intel/amd lapot, ahol ez elérhető.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29471) canniball válasza Celtis (#29469) üzenetére


canniball
nagyúr

Szerintem az semmivel sem egyszerűbb, sőt!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29472) Celtis válasza Polllen (#29470) üzenetére


Celtis
veterán

Nem tudok ilyenről. Legfeljebb olyan alaplapról, amin van belső CEC header, és csak rá kell dugni a CEC dekóder modult. Pedig egyszerű dolog, nem sokból állna rárakni az alaplapra, főleg olyanoknál, amit eleve HTPC-nek szánnak.

(#29473) Celtis válasza canniball (#29471) üzenetére


Celtis
veterán

Amennyiben?
Nekem az a tapasztalatom, hogy rádugom a HDMI kábelt, bedugom az USB-t és kész. Az XBMC egy pilanat alatt felismeri és azonnal működik. Nincs n+1. távirányító. Ki/bekapcsol amikor kell. Én imádom. A régi HTPC-m távját is kidobtam és vettem inkább egy ilyen adaptert.

(#29474) canniball válasza Celtis (#29473) üzenetére


canniball
nagyúr

"Amennyiben?"
Amennyiben ceces készüléke(ek) kell(enek) hozzá. :D

"Nincs n+1. távirányító."
Pont ez a lényege a Harmonynak (írta is hogy azzal akarja irányítani a PC-t (is)). ;)

"Én imádom."
Ugyanezt tudom elmondani a Harmonyról: TV, erősítő, PC - mindent vezénylek egyetlen gombnyomással; és (szinte) bármilyen eszközzel összelőhető, zseniális találmány. :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29475) nagyzolee


nagyzolee
csendes tag

Sziasztok!

HP 6005 Pro SFF használt gépet akarom megvenni netezni(youtubeHD, "élő" sportHD), játszani nem szoktam.
Ebben, bár 1333Mhz-es Ramot is kezelné, "csak" 4X1GB Ram van 1066Mhz-es, gondolom aki árulja ilyet tudott bele szerezni vagy a "gyári" benne lévő is ilyen volt (2x1GB 1066Mhz) bővítés előtt, DDR3 viszont mind. Az lenne a kérdés hogy nagy-e a különbség a 1066mhz és a 1333mhz között vagy netnél(flash videó stb.) nem igazán számít csak játéknál?
4x1GB-ot is tud kezelni Dual Channel?
Proci az AthlonII X2 250 3Mhz L2 cache:2MB Benchmark:~1800 pont ez kb.Core2Duo 7xxx-nek felel meg
HD4200 integrált videókari Benchmark:~100 pont, HD youtube-hoz remélem elég....
+kérdés hogy ezen paraméterek alapján pár évig fejlesztés nélkül még elvinné nekem a fenti tartalmakat?
A gép 30ezerFT lenne, nagyjából duplájától lenne új gép de inkább triplája.....ha ez a használt is megfelel még vagy 3 évig nem dobnék ki fölöslegesen pénzt az ablakon plusszba....esetleg kapna egy SSD-t a rendszer, csak nem tudom van-e értelme mivel nincs rajta sata3....egyébként van benne egy 160GB-os HDD sata2+egy DVD író.
Ház, táp, alaplap az "gyári" HP...
Vélemény?

(#29476) BullZeye válasza canniball (#29474) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez a Harmony Home Hub ez egy mezei infra, mert ahhoz képest eléggé drága. :D

600tól felfele van háttérvilágítás ezekben?

(#29477) canniball válasza BullZeye (#29476) üzenetére


canniball
nagyúr

Attól függ honnan nézzük hogy "mezei"-e. :D Infra jelet szór hiszen azzal irányítja a készülékeket, de a parancsokat okos eszközökről (is) fogadja.

Úgy emlékszem talán a 3xx-ben (ami egy egyszerű univerzális táv) nincs, de a "nagyobbakban" van, tehát az 5xx szériában is volt már.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29478) rruzsi


rruzsi
tag

Sziasztok!

Most kezdem(ném) használni az XBMC -t, és nagyon tetszik, nagyon élvezem még a beállítását is, de szembetalálkoztam egy problémával, elég sokat googliztam, de sajna sehogy nem találtam választ, ezért most tőletek kérnék segítséget. A problémám, az Istream addon -nal keresnék magyar szinkronos filmeket, de nekem amint beírok ékezetet a keresendő címbe, nem találja meg. Tesztnek megtaláltam a "Kolibri-kód" címü filmet.
Az indexer az imdb, amíg úgy keresem hogy kolibri, addig megtalálja, de ha úgy írom be hogy "kolibri-kód" ami amúgy az imdb beli neve, már nem találja meg. Szeretném tudni, hogy én vagyok a béna vagy az istream vagy esetleg imdb addonnal van gond. A válaszokat előre is köszönöm, és bocsi ha egy kicsit zavarosan v. hosszan írtam le.

Üdv. :R

(#29479) MasterMark válasza BullZeye (#29476) üzenetére


MasterMark
titán

Nem az a drága, hanem a szoftver.

Switch Tax

(#29480) Celtis válasza Celtis (#29461) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem windowson is jó 24/24-et ír. Nincs skip vagy drop. Viszont a monitor 60Hz-en megy.

(#29481) Kiskopika válasza Kiskopika (#29444) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ha valaki hasonlot keresne mint en windowshoz. A transmission windowos verzioja ugy nez ki hozza az elvartat. Igaz vannak bugok, de mukodik.

(#29482) olahjana


olahjana
tag

Sziasztok
mivel ilyen infó nem nagyon van fent, ezért megosztom:
HTPC-t építettem qc5000wifi ITX alaplappal, 4GB ram, pico tápos inter tech házzal
Van beleépítve egy 250GBos notiwinyó, valamint mellette 1 terra Gdrive.
WIN7 mellett nyugalmiban az egész rendszer 15watt, wifi és torrent mellett.
1080 p half ou 30 GB-os Avatar mellett felmegy 20 wattra. (powerdvd 14)
Persze ez csak falba dugós fogyasztásmérő, ami a teljes rendszert nézi tápostól mindenestől.
Szerintem ez nem olyan rossz eredmény amellett, hogy mindemellet mehet a net, tölthetek amennyivel bírok, stb párhuzamosan.
Meg vagyok elégedve vele, játszani meg nem játszom.
q1900 hoz nem tudom hasonlítani, de ugyanazért az árért tudtam venni a wifi meg kellett:)
aki ilyesmit keres nem fogja megbánni.

(#29483) asanotadanob


asanotadanob
tag

Kezdek beleőszülni az RGB Full/Limited mizériámba. Elméletileg a Limited lenne jó a plazmámhoz, de azzal meg túl világos a kép (míg a Full-lal túl sötét). Ezzel kalibráltam a képernyőt (fényerőt, kontrasztot), de még így sem vagyok teljesen megelégedve az eredménnyel: fakó színek, a fekete meg inkább szürke. Két kérdésem lenne:

1. Ha CCC-ben RGB limitedet állítok be, akkor XBMC-ben/MadVr-ben is azt kell? Mert ebben az esetben annyira világos lesz a kép, hogy a kontrasztot hiába tolom ki maxra, akkor sem tudom optimális értékre belőni a fenti kalibrációs diszkkel. CCC limited/madvr full beállításon meg a fenti eredményt kapom.

2. Ha egy kijelző nem tud full rgb-t fogadni, azt gondolom a szervízmenüben sem lehet beállítani?

Már komolyan azon gondolkodom, hogy ezek az am1-es lapok monitorokra lettek kitalálva, így a TV-k csak másodlagosak.

(#29484) PuMbA válasza asanotadanob (#29483) üzenetére


PuMbA
titán

Azt a kalibrációt elfelejtheted, mert szemre nem lehet kalibrálni, egy jó mérőműszer kell hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#29485) MasterMark válasza asanotadanob (#29483) üzenetére


MasterMark
titán

Csak a ccc-ben állítsd be jól.

Switch Tax

(#29486) _Smooth válasza PuMbA (#29484) üzenetére


_Smooth
senior tag

Miért ne lehetne szemre kalibrálni?
A személyes preferenciámnak megfelelően állítom be - amit nem észlelek, az nem is zavar, tehát mindegy is nekem, hogy a műszer hova kalibrálná azt.
Nem mondom, egy fotó feldolgozásnál vagy egyéb, munkára használt esetben egyértelműen műszeres kalibráció kellene. De ha csak a saját szemére akarja beállítani a mozit...

Tudom, hülyeséget beszélek, húzzak innen :D

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29487) _Smooth válasza _Smooth (#29486) üzenetére


_Smooth
senior tag

Sőt! (és bocsánat, de már nem engedett módosítani, viszont most jutott eszembe)
Én kalibráltam pókkal a TV-met is, de utólag még belenyúltam egy kicsit. Elhiszem, hogy az a tökéletes, az ideális, az optimális, a kiváló, a kalibrált stb bármit. De nekem nem úgy volt szép/élvezhető. (viszont gyorsabb volt vele beállítattni, majd ahhoz képest kicsit finomhangolni)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#29488) asanotadanob válasza PuMbA (#29484) üzenetére


asanotadanob
tag

Igen, ezt én is olvastam, de sajna se mérőműszerem, se tudásom nincs hozzá, egyébként meg 10 és 20 EFt körül van, hogy valaki megcsinálja.

(#29485) MasterMark
Most éppen úgy van beállítva, de így is rossz képet kapok alapbeállításokkal, azért kezdtem kalibrálgatni. De szemmel kalibrálva sem az igazi, mosott színek és fekete. Lehet az a bajom, hogy már annyit néztem, állítgattam, hogy csak a hibákat látom és már nem tudom, milyennek kéne lennie. Anno a WD-t bedugtam, és jó volt a kép alapbeállításon, bár akkor még nem érdekelt az egész annyira.

(#29489) MasterMark válasza asanotadanob (#29488) üzenetére


MasterMark
titán

Gamma mennyi a TV-n?

Switch Tax

(#29490) BullZeye válasza asanotadanob (#29488) üzenetére


BullZeye
veterán

Mérőműszer nélkül is lehet elég jól, a contrastot brightnesst a legegyszerűbben erre alkalmas kalibráló képpel, a színeket meg ahogy te természetesnek látod, és tetszik, én pl szeretem saturationt egy picit feljebb, hogy élénkebbek legyenek a színek.

(#29491) PeterPH válasza BullZeye (#29490) üzenetére


PeterPH
senior tag

Persze hogy lehet, de ne keverjük a kalibrálás fogalmát az egyéni ízlés szerinti beállítással.

(#29492) asanotadanob válasza MasterMark (#29489) üzenetére


asanotadanob
tag

Gamma értéket nem lehet a TV-n állítani. Sajna elég fapados, ezek vannak:

fényerő, kontraszt, színmélység, képélesség + néhány automatikus képjavító, amiket kikapcsoltam a plazmás topikban olvasottak alapján, de egyébként sem látom, hogy csinál

Gondolom szervízmenüben lehetne még a színeken faragni, de először inkább a htpc oldaláról próbálkozom.

Az nagyon gányolás, ha madvr-ben custom színtér értékeket adok meg? :)

(#29493) MasterMark válasza asanotadanob (#29492) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen tv?

Switch Tax

(#29494) Celtis válasza asanotadanob (#29492) üzenetére


Celtis
veterán

Pontosan milyen TV?

(#29495) Celtis válasza asanotadanob (#29492) üzenetére


Celtis
veterán

Látom már írtad. P42U10E.

Szerintem, ha az említett kalibráló ábrákkal a fekete szintet (fényerő) és fehér szintet (kontraszt) egyáltalán be tudod állítani a leírásnak megfelelően, akkor az RGB tartomány beállítás jó.
Ha a fényerő pont a közepes értékre (+/-1) jön ki, akkor az tuti jó.

(#29496) asanotadanob válasza Celtis (#29495) üzenetére


asanotadanob
tag

Hát pont, hogy nem középrtékeket kell béállítani a kalibrációs ábra szerint.

Kontraszt maxon, fényerő -8. :(

Így viselhető a képminőség, de koránt sem mondható tökéletesnek.

(#29497) MasterMark válasza asanotadanob (#29496) üzenetére


MasterMark
titán

Ott már valami nagyon nagyon el van állítva. A TV-n csinálj egy alapértelmezett beállítást a profilhoz amit állítottál.

Switch Tax

(#29498) Celtis válasza asanotadanob (#29496) üzenetére


Celtis
veterán

Akkor nem csoda ha sötét minden.
Van egy egyszerű beállítási módszer (by me).
- Villany leolt.
- Tekerj egy film végére a stáblistára (tök fekete alapon fehér betűk).
- Vedd le a fényerőt és növeld, amíg azt nem látod, hogy a fekete háttér fénye változik.
- Csökkentsd eggyel a fényerőt.
- kész.

Nekem is Pana plazmám van. Az alap fényerő (0) lett így az eredmény.
Ha neked -8 az érték, akkor szerintem a PC-d korlátozott RGB-n van, míg a TV-d full-t vár.

(#29499) asanotadanob


asanotadanob
tag

(#29497) MasterMark, (#29498) Celtis

Hát valamit tényleg borzalmasan összekutyultam, vagy nem tudom...

Legutóbb, mikor MasterMark belinkelte ezt a képet, RGB Fullon nem tudtam megkülönböztetni a két színt. Most teljesen visszaállítottam a TV-t gyári állapotra, létrehoztam egy másik felhasználót win alatt, erre elkülönül fullon a két négyzet és mindenféle nyomkodás nélkül szép a kép. Se nem sötét, se nem világos. Tényleg nem értem, de köszönöm a támogatást és a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#29500) MasterMark válasza asanotadanob (#29499) üzenetére


MasterMark
titán

A limited lesz jó valószínűleg. (Viszont ha most jó, ne állíts el semmit.)

Win-ben milyen kijelző módot használsz? Mivel van összekötve?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.