Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) z123456z válasza z123456z (#75292) üzenetére


z123456z
őstag

Ebből se lesz semmi, már péntek van. Még egy darabig várok, hátha hetente hozzácsap valamit, aztán visszakérem a zsozsót. Az élet úgy látszik nem akarja, hogy legyen egy Weltoolom. Akkor lehet, hogy megveszem TD01-et és van egy 14500 dobó is új, csak nagy a feje. A kényszer...

[ Szerkesztve ]

(#75302) FBLLMAG válasza Diamond500 (#75296) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ezt kicsit elszámolták. Bárki hozzá tud jutni 40€ -ért. Ez azért más ár. Sőt olcsóbban is. ;)

A LL H5 CORE esetében egyébként 160 m, 6400 cd társul a 350 lm mellé. És a vízállósága is jobb az átlagos zoomos lámpákhoz képest.

Ja és akár 20 órán keresztül sétálhatsz vele. :K

A LL H5R CORE már Li-Ion -os, 200 m hatótávval, 10000 cd fényerővel, 500 lm fényárammal. Akár 50 órát is sétálhatsz vele. Ugyanaz a méret. Ez kb 60€. :D

(#75303) FBLLMAG válasza Cyborg (#75299) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az a 350 lm nem is olyan kevés. Mivel ez fókuszálható lámpa. G@ben kapott tőlem 120 lm -es LL -t és 1 db erősebbet. Már az a 120 lm -es is tetszett neki.

Ugye G@ben? :F

(#75304) FBLLMAG válasza Diamond500 (#75296) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ja és még valami. 7 év a gari. De én nem régen 11 - 12 éves lámpát "adtam el". Betonkerítésnek is volt rúgva. Szerintem az új tulaj még ezt sem veszi rajta észre, nem hogy a napi használatot. Igaz, az LL M5 -ös.

(#75305) G@ben válasza FBLLMAG (#75303) üzenetére


G@ben
addikt

A 120 lumen meglepően erősnek tűnik, ez tény! Nem kell csodát várni tőle, de igazából nagyon jól használható.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#75306) z123456z válasza FBLLMAG (#75303) üzenetére


z123456z
őstag

Hát, ha csak így osztogatod a ll-t, én egy p6r core qc-t kérekszépen. Köszi. :)

(#75307) FBLLMAG válasza z123456z (#75306) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem válogatott. "Csak 1x volt Budán kutyavásár." ;]

A LL M5 már 10+ éves lámpa volt. Évek óta abahagyták a sorozat gyártását. A másik meg a P5R volt, amit G@ben kapott tőlem. Már évek óta ismerjük egymást. Apróbb lámpákra volt szüksége. Meghívott vacsorára. Nálam meg a fiókban pihiztek az utóbbi időben ezek a lámpák. A M5 túl apró volt a kezemnek, ki is pottyant belőle, a P5R helyett meg ott van a P5R CORE. Hasonló paraméterekkel. Csak a CORE személyre szabható, oldal kapcsolós, végre a talpára állítható, és bármilyen 14500 -as akkut tud tölteni a testében (ha kell). Az M5 helyett, hamarabb kaptam kézbe a TT, T² modelleket. Ezek biztos, hogy nem esnek ki a kézből. Elég agresszív a felületkezelésük. Bár ezek 3x AAA -sak (lényegében hasonló akku kapacitással bírnak), az alacsonyabb fokozaton tovább bírják (20+ óra). Ja és a hatótávjuk hasonlatos a P5R szintjével. :K

100 szónak is 1 a vége. Nála jobb kezekben lesznek ezek az apróságok. :K ;)

(#75308) z123456z válasza FBLLMAG (#75307) üzenetére


z123456z
őstag

Ó, köszönöm a részletes információkat, de szerintem komolyabban vetted a kérésemet, mint kellett volna. No para, nem akartalak lelejmolni, csak egy rossz poén akart lenni.

Más.
Láss csodát, Nealsgadgets feladta a Weltool T1 Pro-t, és hétfőn H05B is megérkezik. Úgyhogy nem kell kényszerűségből Wurkkos-t vennem. Na jó, talán egy TS12 jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#75309) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Had mutassam be az egyik EagTac lámpámat. Az EagTac ugyan nem manapság kezdte ezeket a hibrid lámpákat gyártani. Van Li-Ion -os és AA akkukat használó is. Én a GX30A3D mellett tettem le a voksomat.

3 kapcsolós.
Nekem nagyon tetszik, hogy szinte minden fokozata azonnal elérhető, stabilan megáll a talpán, és nem is túl nagy. A kemény oldaltokja is bejön. Igen, ez is NiMh akkut használ. De nekem ez nem okoz problémát. :DDD

(#75310) papucsiga


papucsiga
csendes tag

Fw1aa-hoz hasonló méretű lámpára mit ajánlatok?

(#75311) FBLLMAG válasza papucsiga (#75310) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én most várom a Zebralight SC53C N lámpáját. Vagy a Foursevens MINI MKIII (Turbo) is érdekes lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#75312) papucsiga


papucsiga
csendes tag

Kifutottam az időből.

Amúgy ilyen viszonylag sok helyen elérhető, ilyen paraméterű akku, mint a H10 nem nagyon van. A kapacitása elmarad az 1000-től jócskán, új korában a hétből talán kettő érte el a 900-at. Mindezek ellenére megsincs vetélytársa. Ami érdekesség még, hogy nekem van 7 darab, abból 3-nál korrodálódási nyomok találhatóak. Még nem vészes de figyelni kell. Egy kb 3 éves Soshine akkut most dobtam ki szivárgás miatt. Érdemes időnként ellenőrizni az akkukat

(#75313) papucsiga válasza FBLLMAG (#75311) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Jó pofa kis lámpák, de egyik sem alternatíva.
A zebralight hiába prémium minőségű kivitelezés, nem bízok benne már, amúgy sem ilyen kialakításút keresek. A foursevens meg cr123 al megy.
Inkább dobó, 14500, kis méretű lámpát keresek. Az fwaa -t nagyon szeretem. Kétszer alakítottam már át, mindkettő nagyon jól sikerült. Apró, nagy potenciállal rendelkező kis lámpa. Ezért agyaltam sokáig (túl sokáig) az fw1aa-n.

(#75314) z123456z válasza papucsiga (#75313) üzenetére


z123456z
őstag

Amikbe mostanában belefutottam 14500 dobó az a T1 Pro, E05 CU ( titán már sehol sincs, ez még van sportlámpánál, legalábbis egy hete még volt) és Wurkkosnak van egy új, a TS11 mintájára, picit kisebb fejjel, de hasonló méretben a TS12 26$-20%.

[ Szerkesztve ]

(#75315) FBLLMAG válasza papucsiga (#75313) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Akkor a 14500 -as Lumintop ANT a TE lámpád. Majd 90000 cd a fényereje. Nagyon messzire visz a méretéhez képest. Kipróbálva. :K

[ Szerkesztve ]

(#75316) z123456z válasza z123456z (#75314) üzenetére


z123456z
őstag

Ja, még a wubennek is láttam egyet, az is ilyen nagyfejű, nem annyira bejövős, de nagyot dob. Nem tudom a típusát.

(#75317) FBLLMAG válasza papucsiga (#75313) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Sofirn SP10 is jó, de nem dobó lámpa. :D

A Wuben E6 a Manker T1 -re hasonlít. A hatótávja egészen használható. Olyan 40000 cd körül van a fényereje. Szintén kipróbálva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#75318) z123456z válasza papucsiga (#75312) üzenetére


z123456z
őstag

Ez a korrózió hol jelentkezik? És mi tud a liionból szivárogni?

(#75319) H-Zol


H-Zol
senior tag

Ez [kép] [kép] csipeszes nagyítós forrasztó ez kurv@ jó :D
Egy gyári Convoy rugó áthídalást nézegettem ami egy pár töltés az az kupak le csavarás után el tört , a rugó belsejében volt a kis vezeték !!
Holnap át hídalom én egy kívül csavaros megoldással majd lessz rólla kép !!

[ Szerkesztve ]

(#75320) z123456z


z123456z
őstag

WK03-mat érdemes ám lezárva tartani. Nekem itt van a középső boxban, egy üres kaukázusi kefír doboz dölt rá ( vagy palákoltam rá én ), és csak jóval később vehettem észre, hogy világít, mert olyan forró volt, nem tudtam megfogni, eldobtam. Ez veszélyes!

(#75321) iatti válasza z123456z (#75320) üzenetére


iatti
aktív tag

nem ám csinálsz egy lakástüzet :DD

(#75322) z123456z válasza iatti (#75321) üzenetére


z123456z
őstag

"csak" az autó :)

(#75323) papucsiga válasza z123456z (#75314) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Jó pofák, de nem fogott meg egyik sem.
Kicsi a teljesítmény leginkább, vagy nagy a méret.
10kcd körül szerintem simán tud az fwaa-m. Manker T01 volt, túl nagy volt a feje, elajándékoztam.

Őszintén szólva nem tudom mi tud szivárogni, eddig csak egy cellát láttam szétszedve abban nem volt semmi folyadék. Úgy gondolnám nem tud mi szivárogni, de mégis ocsmányul nézett ki a soshine, lámpában vagy tokban volt mindig. Az egyik h10 button top volt. Arra gondoltam, hogy a ponthegesztés miatt lehetett, de két flat top feje szélén is megjelent néhány pötty, a fehér szigetelő gyűrű alatt. Azokból már kiszedtem, hogy könnyen figyelemmel kísérhessem.

(#75324) papucsiga válasza FBLLMAG (#75315) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Ebben van potenciál, nem tudom mennyire hord szűken. A videókból ítélve annyira nem mint a nagyobb társai.
Meg hát az ára :Y. Ennyit nem terveznék szánni rá.

Sp10 pro van. Gondoltam, hogy veszek még egyet és átalakítom...

[ Szerkesztve ]

(#75325) papucsiga válasza papucsiga (#75324) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Gyorsan kiszaladtam én is megnéztem a kocsiban, hogy le van e zárva 😀 le volt. de biztos, ami biztos letágítottam a kupakot.

(#75326) z123456z válasza papucsiga (#75325) üzenetére


z123456z
őstag

Én véletlenül vettem észre, ez a box lent van a két első ülés között, egyáltalán nincs látótérben. És nem csak a fej, hanem teljes hosszában, a mágneses kupak is tűzforró volt, és benne az akku is. De a tűzforrót szó szerint kell érteni,.egy pillanatra sem tudtam tartani. De semmi baja, működik.

(#75327) H-Zol válasza z123456z (#75320) üzenetére


H-Zol
senior tag

Azt észre vettem én is , hogy nagyon könnyen megy a kapcsoló gombja , az összes lámpám közül ő kapcsolódik be a leg könnyebben :K oda kell rá figyelni és ha olyan helyen van le kell zárni !
Nállam egy asztalon áll a sorba onnan csak le veszem és már kapcsolom is be , őt csak ház körül szoktam használni :D

(#75328) z123456z válasza H-Zol (#75327) üzenetére


z123456z
őstag

Megcsináltam ezt a kívülről kerülő bypasst. Még a negatívnál elmegy, de fönt elég veszélyes, szerintem ott csinálhat ám rövidzárlatot, ha elenged a forrasztás.

(#75329) H-Zol válasza z123456z (#75328) üzenetére


H-Zol
senior tag

Én is csak a negatívnál akarom , ami lámpa kéri a kakaót :D annak általában a pozitivnál nincs rugó !!
Vagy amit most akarok csinálni ez egy Convoly C8 Osram LED el annak a pozitivnál dupla és nagyon erős rúgója van hátul meg szimpla és gyenge , de ez úgy jött convoyéktól áthídalva , csak nem sokat tartott !!

(#75330) FBLLMAG válasza papucsiga (#75324) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ez (a hangya) LEP lámpa. Az az lézer. Apró. Tényleg nem hord annyire szűken. Ez talán 4° körül. Nagyobb távra való. Komáromnál, a Duna túloldalán, a fákat, erődöt, gond nélkül megvilágította.

Az E6 sem rossz. Azt lehet jobban ki tudnád használni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#75331) z123456z


z123456z
őstag

Megjött H05B, gyorsan a gyereknek is adtam. De mégis mit vártam ennyi pénzért? Rossznak nem mondanám, de nem való a többi közé, pedig van ott is olcsó darab. Kb mint WK03. Az a fajta, amire nem kell vigyázni.

(#75332) Cyborg válasza Cyborg (#75117) üzenetére


Cyborg
őstag

Megjött a 2.kör a olcsó bizbaszokból, és végre kezemben a skillhunt s3 Pro is :)

Rendeltem még egy ugyanolyan kempinglámpát is, mint a múltkor, csak beépített akkuval, szuperul működik, csak nem fotóztam le :)

A kulcstartó azt hittem ugyanaz lesz, mint, ami már van, de ez nagyobb, nagyobb a feje, a teste, meg ilyen akasztó bigyó is van az oldalán, fluoreszkál a háza, meg az egész talpa mágneses, így az erősebb, de amúgy valami gagyi led van benne, rosszabb a fénye, mondjuk réz helyett aluminium a "hűtőborda" benne, karikás , gyenge, mint a régi varta/energizer lámpáknak, nem szép homogén, mint a másiknak, és kényelmetlenebb is a mérete, nem ajánlom kulcstartónak.

A munkalámpa az király, igaz, benéztem a méretét, jó kicsi, de erős fénye van, tölthetős, erős a mágnes, van rajta egy gagyi akasztó is, de működik. Viszont a zseblámpa része az semmit nem ér, egy szem led van a munkalámpa tetején, harmat gyenge, sehova nem fogsz bevilágítani vele.

A Skillhunt S3 Pro-ból a a HD CW verzó jött, sajnos nem volt más akkor, most bezzeg van NW verzió is már. Ami azonnal kiszúrta a szemem, hogy poros volt, és, hogy a felirat nincs a gomb síkjában, hanem el van csúszva majdnem egy centivel, ez halálra idegesít :)
A menetek is elég szárazak, pedig amúgy nagyon prémium minőségnek tűnik a kidolgozása. Még nem teszteltem sötétben, de jó lesz szerintem, illeni fog a portfólióba :) Az különösen tetszik, hogy nincs turbó, meg ilyenek, egyszerűek a fokoztaok, és rögtön tudok a legerősebb fokozaton indítani.

(#75333) papucsiga válasza FBLLMAG (#75330) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Annak is guga feje van, jelenlegi nézőpontom, hogy nem teszek zsebre AA lámpát az sc5w tol nagyobb méretben, az a plafon.

Skilhunt h150. Kis előrelépés arrafelé is :)

(#75334) papucsiga válasza Cyborg (#75332) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Most sincs, és szerintem nem is lesz NW.

(#75335) csibe1 válasza Cyborg (#75332) üzenetére


csibe1
addikt

A kempinglámpa és a munkalámpa milyen porton keresztül tölthető?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#75336) Cyborg válasza csibe1 (#75335) üzenetére


Cyborg
őstag

micro usb mindkettő

papucsiga

valóban, benéztem idegességemben🙂

(#75337) Lacerta válasza Cyborg (#75332) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az különösen tetszik, hogy nincs turbó, meg ilyenek, egyszerűek a fokoztaok, és rögtön tudok a legerősebb fokozaton indítani.

De, van turbó, a legmagasabb fokozat visszalép.
Két UI-e van, ha átkapcsolsz a másikra, akkor 4 fokozatod lesz, és minden fokozatnak 2 alfokozata. Mindegyiket megjegyzi. Na ebben az állapotban a legmagasabb fokozatban, a kisebbik az nem lép visza ( ez kb. 900 lm ).

A bezelen tudsz állítani, ha zavar az elcsúszás, illetve ki lehet portalanítani a fej belsejét, de mint fentebb elhangzott WestBamtól és tőlem is, van kockázata a dolognak.
Mondjuk ha amúgy sem tetszik a led ami benne van, akkor mindegy, mert egyúttal ki tudod azt is cserélni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#75338) Kameleon5


Kameleon5
csendes tag

Üdv!

14500-as akkut keresnék lámpába ami USB-C-vel tölthető magában. Skilhuntéknak és Lumintopéknak van, de a szállítási költség duplázza az árát. Van alis megbízható bolt ahonnan esetleg occón elhozzák? Más márka is lehet ha jó....
Köszönöm előre is!

(#75339) chatran válasza WestBam (#75287) üzenetére


chatran
őstag

Megérkezett a NU25. Néhány negatívum a dobozból kivétel és kb fél óra tesztelés után.
Nálam az USB c fedele katasztrófa. Kinyitottam de nem tudom normálisan visszazárni. Próbáltam már többször, többféleképpen, de nem záródik vissza normálisan, mindig kilóg. Van 3 nitecore lámpám, tube, tini2 meg a kempinges, de mindegyiknél normálisan meg tudták oldani ezt a kiegészítőt. Mindegy még szórakozok vele egy darabig.

A mode gomb kapcsolója túl kemény, a fejemen szenvedés kapcsolgatni. Nem tudom, hogy ezt szándékosan csinálták-e ilyenre. A bekapcsológomb sokkal könnyebben kapcsolható.

A lámpatest szíjhoz rögzítésével sem vagyok teljesen kibékülve, eltartott egy darabig mire normálisan tudtam rögzíteni, eleinte az egyik klipsz folyton kilógott, nem pattant be rendesen.

Pozitívumokat nem írok, azt már megtette WestBam. :)

(#75340) z123456z válasza z123456z (#75308) üzenetére


z123456z
őstag

Ez a Nealsgadgets marha gyors, 5 napja adta fel, holnap hozza a futár. Pedig más is küldi yunexpress -szel, de még egy se volt ilyen gyors. Nealsgadgets legutóbb is fürge volt. Nem tudom, ez mitől függ. És semmi extra, az 5 dolláros alap shipping. Mindegy, ez jó.

Más...
Múltkor írta valaki, hogy li ion akkut nem engedik fel a repülőre. Én a kis lumintopot vittem magammal múlt héten, senki nem szólt érte. Mellesleg az elején leszóltam, pedig tök jó kis lámpa. Állandóan korrigálni kell a véleményemet. :W

[ Szerkesztve ]

(#75341) Ra3 válasza z123456z (#75340) üzenetére


Ra3
őstag

Én 2015 óta mindig viszek magammal li-ion akksis lámpát ha megyünk valahova, soha egy büdös szót nem szólt senki a 15-20 oda-vissza úton, pedig legtöbbször 18650es akksist viszek.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#75342) z123456z válasza Ra3 (#75341) üzenetére


z123456z
őstag

Hét én nem szoktam repülni, és ( megkerestem ) a #72698 számú hozzászólásban olvastam erről, ami úgy maradt meg bennem, hogy nem lehet ( pedig csak feladni nem lehet ). Mindig tanul az ember.

(#75343) saril válasza z123456z (#75340) üzenetére


saril
senior tag

Akkor az a valaki rosszul tudja, pont az a lényeg hogy kézi poggyászba engedik fel csak! tehát LEGÁLISAN felviheted magaddal!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#75344) z123456z válasza saril (#75343) üzenetére


z123456z
őstag

Én értelmeztem és emlékeztem rosszul.

(#75345) z123456z


z123456z
őstag

Megjött a pici Weltool. Gyönyörű, kényelmes és besz@rás a fénye. Ez a Manker Striker után a második olyan lámpám, amiből minden zseblámpa rajongónak kellene egy. Mondjuk azért egy ilyen drága AA-nak csinálhatnak volna saját csipeszt, ez ugyan az, mint a Lumintop Tool AA -é. :F

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#75346) FBLLMAG válasza papucsiga (#75333) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

+1 :K
Ezért van 1 ménesem már. :DDD

És nem csak Zebra van itthon.

Ahogy látod, az a Lumintop is megvan. ;)

(#75347) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#75346) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És ha a méret számít, .... . Találtam még használható lámpákat, amiket hozzácsaptam az apróságokhoz. Mindegyik megfelelhet valami végett.
És pl az Olight S1R Baton 3 még apróbb. Az Armytek Prime C1 PRO mindent is tud + a tir lencse lecserélésével meg még jobb lett. :D

(#75348) z123456z


z123456z
őstag

Megjelent Manker Striker Mini. 14500 lett, ugyanazzal a leddel, mint Acebeam E10. Az tényleg tudja az 500+ métert, jópofa, de használhatatlan fénnyel. Én csak betörő lámpának hívom ( a betörők ragasztották le a lámpák üvegét és csak egy apró lyukat hagytak rajta ), zéró szórt fénnyel. Mini is ilyen lehet 50 dollárért. Nem csigázott fel, akkor inkább Wurkkos TS12 20 dollárért.

(#75349) sarajhvh válasza FBLLMAG (#75347) üzenetére


sarajhvh
tag

Mindig jó ránézni a gyűjteményedre!
A régebben használt lámpáimmal vagyok úgy, hogy jó érzés elővenni, és használni őket. :)

(#75350) z123456z


z123456z
őstag

Láttatok már ilyen akkut [kép] ? 14430, ezzel jött a Weltool. De belemegy a 14500 Vapcell is, csak az hosszabb ( nincs ám 7mm a különbség, szerintem talán 3-4mm, legalábbis nem lóg ki többel a másikhoz képest ), félek, hogy összenyomja nagyon a rugókat. A Zeroair tesztben ugyanez a tipusszámú ( UB14-09 ) akku 14500-ként szerepel. Érthetetlen. Az amatőr tesztemmel nincs mérhető változás luxban a két akku között, de eléggé kényelmetlen mérni és olyan kicsi a visszaverődő lux, hogy talán nem is összevethető a két mérés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.