Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) pittlaren válasza WestBam (#75099) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Alzán a H1 16590,-

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#75102) csibe1 válasza xcsabo (#75094) üzenetére


csibe1
addikt

Nem tudom milyen a Wuben garanciális ügyintézése; de ha nincs vele gond akkor inkább az eredeti Wubent venném, így hirtelen.
A Wuben ad 5 évgarit, az Alza itthon 2 évet. [link]
Köszönet a linkért pittlaren-nek. :)

Azért szép árak vannak a Wuben-nél: G3 Mini EDC Unboxing Tool 36$ :D

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#75103) H-Zol válasza Ibis (#75098) üzenetére


H-Zol
senior tag

A tartósággal nem lessz gond , több lámpájukat használok évek óta és semmi gond velük !
Sofirn -Wurkkos egy cég , egy lámpájuk ment nállam tönkre de azt le ejtettem betonra , és a driver halt meg , de vettem töllük másikat és ki cseréltem és megy az is tovább !!

(#75104) xcsabo válasza WestBam (#75099) üzenetére


xcsabo
senior tag

Amikor vettük anno (mikor 300 Ft volt kb. a dollár) akkor 24 dodóra jött ki az ára kintről, amikor a nitecore hc akármennyi akku nélkül volt 60 dollár. Az árelőny egyértelmű volt az általad amlített hátrányok ellenére is. Ráadásul én nem szeretek túlhájpolt termékeket venni. De ez az én f@szságom.

(#75105) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Így jobban érthető a sokoldalúsága. A mérete, fénye is alakítható.
:D

(#75106) RicsiSuly válasza WestBam (#75099) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

Ha már itt tartunk H1-be milyen 18650es cellát tudok berakni? Kb 3 éves az enyém akkumlátorja már bem az igazi. Igen még énis valami 19,9$ vettem akcióba.

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#75107) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Megjelent a Sofirn HS41.

(#75108) 2ofthem válasza Lacerta (#75107) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Ez 4000k lehet?

Nem írják a weboldalukon sem :(

[ Szerkesztve ]

(#75109) Cyborg válasza Lacerta (#75107) üzenetére


Cyborg
őstag

Kicsit nagy az ugrás az 500, meg 1500lm között. Az 1500at nem hiszem, hogy tudná tartani ez a pici test, az 500 meg talán kevés.

(#75110) Lacerta


Lacerta
aktív tag

Nem hiszem, hogy 4000K, mert az SST20-asnál high cri, és az ilyesmit 30m magas lángoló betűkkel szokták kiírni.

A runtime-okon látszik, hogy az 1500 és a 4000 lm is turbó. Szerencsére mindkettő külön kapcsolható.
Az 500lm tényleg kevés kicsit, egy ekkora test 7-800lm-t elvinne simán. Ezt nem is értem, a HS40-be betették a 800lm-t, nem bírja. Ez bírná, de nem tették bele. Mondjuk egy áramérzékelő ellenállás cserével lehetne tuningolni rajta, bár akkor a magasabbik turbó nagyon sok lesz.

(#75111) WestBam válasza RicsiSuly (#75106) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szerintem bármelyik button top 18650 akku belefér. Nincs Wuben-em, hogy megmérjem a cella extra hosszú-e, vagy esetleg mindkét felén rugóval van-e szerelve és megeszi a flat top akkut is a fejlámpa. Erről talán xcsabo tud nyilatkozni ő itt a Wuben mágus.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#75112) WestBam


WestBam
Topikgazda

Érdekes Nitecore újdonság: Bubble
Abból kiindulva, hogy az LR40 mennyire bevált alacsony ára ellenére, én adok ennek is egy esélyt. 4 darab HCRI LED, érintésérzékeny kapcsolás, megy AAA elemmel és nekem van hozzá lítium akkum is, amit az UT27-ből mentettem. Bár tegnap volt egy kisebb áramszünet, szerencsére nem maradtunk fény nélkül, de azért inkább legyen itthon eggyel több lámpás, abból baj nem lehet. :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#75113) z123456z válasza FBLLMAG (#75105) üzenetére


z123456z
őstag

Lego?

(#75114) H-Zol válasza z123456z (#75113) üzenetére


H-Zol
senior tag

Indulás előtt a célnak megfelelően rakd össze :D
Nekem ez már magas , én maradok a több fajta lámpánál azt , vagy azokat viszem magammal amire szükségem van és kész :K nekem ez a csináld magad nem jön be :N :D

(#75115) FBLLMAG válasza H-Zol (#75114) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Alapból akkuk nélkül tárolom a lámpáimat. Szét kell szedni ha akkut akarsz belepakolni. Az OP refi a legtőbb esetben a legjobb megoldás, ezért ez már össze van rakva. 2AA testtel összerakva tárolom, ez ház körül az optimális. Ha napi hurcolásra szánom, nyilván nem fogom naponta átalakítani.

Lényegében mindig készen áll a használatra. :D

(#75116) FBLLMAG válasza z123456z (#75113) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Lényegében igen. :K Csak összerakva tárolom. A leggyakrabban használt módon.

(#75117) Cyborg


Cyborg
őstag

Megjöttek a 3db-ot 2dollárért akció keretein belül rendelt apróságok

A BL06, és s2+ csak referenciaként van ott a méret miatt :)

Balról jobbra
- Kis kerek kempinglámpa, 3db AAA kell bele, melegfehér, 3 mód, erős, gyenge, villogó - nagyon jó
- Kulcstartó lámpa, sörnyitóval, kicsit nagy , kulcsra nem tenném, de erős mágnes, jó fény, nagyon jó
- Kicsi bringa lámpa, könnyű, jó fénye van - nagyon jó
- BK02 bringalámpa - 6 mód, 1 gomb, uh végig kell nyomni mindent, hogy kikapcsolhassam, kicsit macerás, de fém, jó fénye van, súlya is van, uh akku is van benne - nagyon jó
- Régi nitecore tiny monster utánzat, hihetetlen könnyű, és gagyi, full műanyag az egész, azt hittem fém, de nem olvastam figyelmesen, könnyebb, mint a sörnyitós lámpa! :D nem lehet szétszedni, nem tudom, milyen akku van benne, de valami nagyon picur lehet, viszont töltés visszajelzés van, meg oldalsó led - kalap sz.r, kb mint egy régi piaci lámpa, elég gyenge fénye van.

Összességében, mindegyik megérte azt a 2-3USD árat, a tiny monster utánzat egy fillérrel sem ér többet, viszont a többi az nagyon jó deal volt. Ezeket már régen is nézegettem, csak sokkal többe kerültek, mint az inerküszöb, uh most lecsaptam rájuk.

(#75118) z123456z válasza Cyborg (#75117) üzenetére


z123456z
őstag

Jó neked, nekem marha lassan jön az Acebeam ( vagy én vagyok türelmetlen ). Az első rendelés gyors volt, az előző és ez meg lassú.
Egyébként jó kis csomag, hol volt ilyen akció?

(#75119) Cyborg válasza z123456z (#75118) üzenetére


Cyborg
őstag

AliExpressen volt 2 hete kb.
A vicc, hogy 10napra meg is jöttek.

(#75120) Gargouille


Gargouille
őstag

A prémium lámpák margójára: Na eddig tartott, jelentem a második Armytek Elf C2 lámpám is tönkrement, pont ugyanúgy mint az első, amit kicseréltek. Magától, nyúzás nélkül, vigyázva volt rá.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#75121) sarajhvh válasza Gargouille (#75120) üzenetére


sarajhvh
tag

Nem egy stabil technika.
Nekem se jön többet a portára Armytec!

(#75122) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Sziasztok,
a több éves Nitecore NU10-nek eltört a bracketje, kb. a szekrényben állástól.
(Három hete használtam, most veszem elő és el volt törve.)
Visszaolvastam, látom hogy ez konstrukciós hibás.
Honnan tudnék olcsón/ingyen újat szerezni?
Úgy látom van több országban (UK/DE) is hivatalos webshop, de onnan elég drága lenne Magyarországra rendelni.
Köszi előre is, ha tud valaki tuti tippet!

Elfogadom a sütiket.

(#75123) WestBam válasza Dr.NX (#75122) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Próbáld meg az importőrnél: mylitee.com
esetleg mérd le és tegyél fel fotót, egyik fajta van nekem is itthon, de nem emlékszem melyikhez való.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#75124) WestBam válasza Gargouille (#75120) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A te tapasztalataid miatt adtam el az utolsó armytekem én is, mielőtt hasonlóan járok a garival :W

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#75125) H-Zol válasza FBLLMAG (#75115) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem minden lámpám aksikkal van tárolva , java részére még a kupak is rá van húzva , egy egy ritkábban használt lámpámon van a kupak fel lazítva !
Már gondoskodtam is rajta , hogy tök fölöslegesen öregszenek itt az aksik , mert 2-3 lámpánál úgysem viszek többet magammal sehová :D
Ezután ha veszek lámpát aksi nélkül veszem és annyi ideje úgyis van mindenkinek , hogy indulás előtt , vagy használat előtt bele tegye az aksit ( aksikat )

(#75126) Dr.NX válasza WestBam (#75123) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi!
Hogy érted, hogy mérjem le?
NU10-hez:

Elfogadom a sütiket.

(#75127) FBLLMAG válasza Gargouille (#75120) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem mind a 9 Armytek lámpám üzemel. Mondjuk nem hagyom a forró autóban. Napi szinten használva vannak. Főleg a Prime sorozat. Mondjuk ELF nekem nincs. A Prime sorozatbó az összes modell, Tiara (a régebbi is megvan), Viking, Predator, Barracuda, mindegyikből a PRO modell.

(#75128) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Banggoodon email only ez a töltő 5800-ért.Astrolux VC 04S

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#75129) z123456z


z123456z
őstag

Ezeket a TIR lencséket lehet vajon csereberélni? Acebeam E10 és Wurkkos TS11 TIR lencséje ránézésre azonos méretű, legalábbis átmérőre biztosan. E10 láthatóan AR bevonatú és rettentő szűk a fénye, ezáltal a harmatgyenge 760 lumenből komoly dobást hoz ki. Ha csereszabatosak, nagyon kíváncsi lennék a TS11-be helyezve mit tudhat SFT40 -nel? Vagy felejős?
[kép]
[kép]

...na, meg is oldódott, nem találtam olyan bemutatót, ahol teljesen szétszedik, gondolom nem lehet. Hát ez gyors volt.

[ Szerkesztve ]

(#75130) H-Zol válasza Digitalpimp (#75128) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az ára nem rossz , jók a vissza jelzések , akinek egy 4 ágyas töltő kell annak itt van :D
Nekem Liitokala li 500S em van , sőt van egy bontatlan tartalékba is !
Én jobban szeretem azokat a töltőket amiknek van saját tápjuk , nem csak egy usb kábel !!

(#75131) z123456z válasza H-Zol (#75130) üzenetére


z123456z
őstag

Én meg jobban szerettem a töltős lámpákat. Pusztán kíváncsiságból, a belső ellenállás és a kapacitás teszt miatt vettem meg az S4+-t, egyiket sem használom. De ez valóban jó vétel, ha nem lenne meg a vapcel, meg is venném. Persze ezt is dísznek. :)

(#75132) Digitalpimp válasza H-Zol (#75130) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem a sima 500 van, abba igen szűken fér bele a 21700-as, nagyon határ. Viszont elég keveset használom, legutóbbis az új lámpában töltöttem az akksit. Azt is tesztelni kellett, hogy jó e. :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#75133) Gargouille válasza WestBam (#75124) üzenetére


Gargouille
őstag

Bölcsen tetted. Második kört én sem csinálok a garival, elengedem a dolgot, nem ér ennyit a tortúra. Ami a legszomorúbb az egészben, hogy ezt a lámpát eredetileg azért választottam annak idején mert akartam, hogy legalább egy legyen ami "örök darab".

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#75134) Gargouille válasza FBLLMAG (#75127) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, tudom, hogy neked szép gyűjteményed van belőle és nálad mind hibátlan. Maradjon is így! :)

Valószínűleg amúgy valamilyen szériahibát foghattam ki, mert mind a kettő lámpa pontosan ugyanúgy ment tönkre (magától) és pontosan ugyanazt a hibajelenséget produkálja.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#75135) H-Zol válasza Gargouille (#75133) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem a közép kategóriás lámpáim
az örök darabok :K :D
Tegnap a kombájn tetejéről le esett a Sofirn sp40 , na mondom ez meghalt , de nem köszöni szépen jól van és betonon landolt , reszelővel igazítottam meg mert karcolós lett az ütés helyén !!
De viszont két éve a Sofirn sp35 Kissebb eséstől meghalt , de vettem másik drivert ki cseréltem és megy ő is tovább !!

(#75136) Gargouille válasza H-Zol (#75135) üzenetére


Gargouille
őstag

Egyelőre nálam csak az Armytek halt meg, amit kicseréltek nagy nehezen és most a cseredarab is. A többi lámpa (Convoy, Manker, Zanflare, YLP, Eagleye stb.) mind megy szépen. A kulcsszót amúgy kimondtad: "cserélted". Én is azon az állásponton voltam, hogy egy lámpa legyen javítható, hát most tovább erősödött bennem. :)

Szívesen javítanám az Armytek-et, mert amúgy istencsászár lámpa volt, gyönyörű a fénye és a vetítési képe, tök jó lenne ha csak simán lehetne drivert cserélni benne. Gondolkodom rajta, hogy egy Sofirn SC31 Pro-val pótolom majd a hiányát, csak abból meg nem nagyon van kellemesen meleg színű leddel.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#75137) FBLLMAG válasza Gargouille (#75134) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nálam is a régebbi Tiara cserélve lett (nem is az enyém romlott el, de a csere lámpa már az enyém), de azóta működik.

A Prime belsejére kíváncsi voltam (hozzájutottam 1 felesleges db -hoz pár € -ért), meg, hogy mire vigyázzak. Dobáltam is, vízben is töltött pár órát, ezeket túlélte. A fagyos környezet sem okozott gondot. A sütő viszont kifogott rajta. Bár nem egészen. A holdfény azért üzemelt tovább. Az autóban ezért ezt nem tárolnám. Pláne nyáron. ;)

(#75138) FBLLMAG válasza Gargouille (#75136) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nálam Lumintop, Manker, Nitecore, Sofirn (ez valahogy igen gyenge alumíniumból lett gyártva) ment tönkre. Felénk az Olight a puskacsövet nem kedveli.

Hibás sorozat mindenhol előfordul. Ezért írtam, hogy nem bízok teljesen 1 gyártóban, 1 lámpában sem. Ezért írtam, hogy kritikus helyekre több lámpával kell menni. Kell a tartalék. :K

(#75139) H-Zol válasza Gargouille (#75136) üzenetére


H-Zol
senior tag

Kell nézegetni majd csak össze jön , hogy minden szempontból megfeleljen !
Azért szeretem a Sofirn , Convoy lámpákat , mert biztosítanak , hozzájuk alkatrészt , és lehet őket javítani , módolni !
Nemrég írtam is , hogy most több lámpámat át fogom alakítani , csak még nem jött meg minden , meg ilyenkor nyáron az idő is kevés :D

(#75140) 313313


313313
addikt

Szükségem lenne egy lámpára, ami legalább 150-20m-re elvilágít, akár 12-14m magasba is. Távoli kisebb fényre gondolok, kereső lámpára.
Írhatnátok pár tipust és hogy hol vegyem meg.
Előre is köszönöm.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#75141) Gargouille válasza FBLLMAG (#75137) üzenetére


Gargouille
őstag

Enyém sem a környezeti behatásoktól ment tönkre, ebből a szempontból nagyon jól védett a lámpa. Pont ez a bosszantó benne. Ha kidobom a tizedikről vagy lemerülök vele a tenger alá, esetleg a sütőbe rakom és nem bírja, akkor még azt mondom, oké, extrém igénybevételt kapott. (Ez az autóban hagyás amúgy honnan jön neked? Már másodszor említed.)

De hiába áll ellent mindennek is a lámpa, ha csak úgy magától tönkremegy akkor nem ér semmit. Ha pedig szériahibáról beszélünk, akkor meg egy ilyen árú terméknél nem tudom elfogadni. Ha 2000Ft-os lámpáról beszélnénk, azt mondom oké, nem fér bele az árba a megfelelő minőségbiztosítás. De ez 5 évvel ezelőtt volt 26000Ft, arról nem beszélve, hogy pont a megbízhatósággal hirdeti magát... na mindegy, nem magyarázom tovább, nyilván érted te is. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#75142) FBLLMAG válasza Gargouille (#75141) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az autóban is szeretek tartani lámpát. Amilyem az én formám, pont este a sötétben kapok defektet. A lakott területen kívül. A rúdlámpák meg kényelmetlenek. De ezt már megoldottam a Nitecore VCL10 -essel. ;) Bár elég lenne 1 fejpánt is az autóba. :D

Munkalámpákat is sikerült beszereznem az OBI -ból. 3 db volt a csomagban, és az egész került 11 € -ba.

[ Szerkesztve ]

(#75143) H-Zol válasza 313313 (#75140) üzenetére


H-Zol
senior tag

Elég értelmetlen , legalább is nekem az :D
Akkor világitson el legalább 150 méterre a magasság sem világos :D
Méret , ár , szinhömérséklet (fehérebb , sárgásabb ) :)

(#75144) 313313 válasza H-Zol (#75143) üzenetére


313313
addikt

Ár minél olcsobb, méret mind1, 100-150 méterről is lássak rendesen dolgokat, erre talán a meleg fehér a jobb?

Cél éjszaka földről a 12-14m magasan lévő oszlopok fejsuerkezetének vizsgálata, oszlopköz kb 100m, ha kettőt belátnék vele már jó lenne.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#75145) A214 válasza Lacerta (#75107) üzenetére


A214
aktív tag

Ezek szerint 21700 aksival üzemel. [link]

(#75146) H-Zol válasza 313313 (#75144) üzenetére


H-Zol
senior tag

Szerintem egy Sofirn IF25A [link] ki kell választani , hogy aksival legyen , milyen színű legyen ez most 38$ van az oldalon fel Ugró 10% cupon itt van egy kis nem sok szállitasi díj de azt látod a rendelésnél , hogy mibe fog kerülni és erre nincs már áfa se vám ez haza megy !!
Itt egy minta kép [kép] én csináltam , de nézzél rólla videót is !!
Egyszerű kezelési felület , ne a bonyolult Andurilos ( de az se bonyolult ha megszokod :D )
Fokozat mentes fényerő allítasa is van usb C töltés , powerbanc funkció is , szerintem ez jó lessz !!
De ajánlhat más , mást is :K

[ Szerkesztve ]

(#75147) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok segítség kéne!

Egy Zanflare F1 lámpám azt produkálja (klf akkuval kipróbálva) , hogy amikor rádugom a töltőjére, akkor szép pirosan elkezd világítani, de egy idő múlva a töltésjelkző led elkezd villogni piros/zöld színekkel.
A használati utasítsában nem találtam erre vonatkozó leírást, hátha a tapasztalt kollégák tudnak valamit erről a hibajelenségről mondani.
Ha kihúzom a töltőt és újra bedugom, megint piros, majd egy fél óra múlva jön a villogás.
Kuka a lámpa, vagy csak a töltőrésze szállt el, mit lehetne csinálni?
Amúgy a lámpa világít teszi a dolgát.
Javítható?

A segítségeteket előre is köszönöm szépen.

(#75148) chatran válasza alexandrosz (#74275) üzenetére


chatran
őstag

Milyen lett a LED-es Fulton? Mennyibe került összesen a lámpa ledesítése? Megérte? Mennyire melegszik, hosszabb használat után?

(#75149) Digitalpimp válasza H-Zol (#75146) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

22A lesz az inkább. :) Alin, coinokkal 24-25 körül van, már ha játszik a coinos dolog.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#75150) H-Zol válasza Digitalpimp (#75149) üzenetére


H-Zol
senior tag

Jaj :Y el írtam de jót linkeltem :D tényleg a 22A , hogy játszik e a coin azt majd a kolléga tudja a 25A se rossz de arra a célra amire neki kell ezt nem ajánlottam !
De ajánlhat más is és majd eldönti neki melyik a szimpatikusabb !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.