Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) WestBam válasza z123456z (#73497) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ezzel csak az a baj, hogy még mindig a lumenekben méred egy lámpa képességeit, holott nem lenne szabad arra alapozni egy vásárlást sem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#73502) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok van most valami best buy töltő, ami már ismeri a magasabb feszütségű lipo cellákat is?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#73503) No.01 válasza WestBam (#73501) üzenetére


No.01
őstag

Mindenhol ezt toljak igy nem csoda, h az atlag usert/erdeklodot ezzel megtevesztik.
Szvsz ez olyan, mint a hangszoroknal a Watt.

Hogy kicsit ON is legyek mi lenne az a parameter ami segitene a jobb eligazodasban?

(#73504) H-Zol válasza No.01 (#73503) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nincs olyan ,hogy paraméter ami segít :D
Ezek a lámpák mind túl vannak hajtva legyen az olcsóbb drágább a turbó az olyan mind az autónál a Nitró rövid időre szól !!
De okosan kell velük bánni nem kell addig turbón hagyni ameddig nagyon vissza veszi a fenyerőt, nállam én veszem vissza és minden lámpám jól hasznàlható, én ezért szeretem a fokozatmentes állítást !

De ezért van egy pár nagy, nagyobb, lámpám, azokat jobban meg lehet küldeni !!

[ Szerkesztve ]

(#73505) MC Pite


MC Pite
veterán

Mai kocogásra a HS40-et vittem. Menő új doboz (papíron kép, mágneses zár a dobozon), új tipográfia. Ez a példány nem annyira zavaróan zöldes spotot ad, ezzel már együtt lehet élni.
A többi a 'szokásos'. Ugyan van fokozatmentes módja, de én az SC31/SC18 mintájára a 80/100 lumenes állás nekem nagyon hiányzik, szokszor lenne pont jó.
Bringázásnál ha nem támaszkodik a szemüvegre, a gumi felfogatás miatt kicsit rezeg, szerencsére szemcsire támaszvta illetve futásnál nem jelentkezik.
Fényéről egy kis videó: [HS40]

Turbo: HL55ön konkrétan kb egy percig engedi a turbo módot 8azt hiszem 900 lumennel pirít az XPL, úgyhogy nem nagyon lehet tulzásba vinni. Inkább arra használom, ha a sok idi...akarom mondani mindenféle fény nélkül kutyát sétáltatót vagy futót utolérek a bringaúton, hogy már messziről láthassák hogy jövök.
Más kérdés hogy ö0%ban szerintem azt hiszik hogy autó jön a közeli úton, mert amíg nem csöngetek, jellemzően az út közepén kóricálnak, vagy hagyják a (láthatatlan) pórázon keresztbe császkálni a kutyát... :(

szerk: Ha már HS40 és HL55 és bringaút, nem túl bonyolult rejtvény hogy melyik melyik lehet:

Max annyi az érdekes, hogy lelkes kutatómunkám ellenére még mindig a HL55-el látok a legjobban tekerésnél, ha nehéz is megfogalmaznom miért. Természetes, kontrasztos, kellemes az eloszlás... Igazából nem tudom. Az 50 lumenes állással kb úgy látok mint más lámpák 90-100-ával (ez az MC12 és H3-nál is fennállt, így ez a középen lévő fénymennyiséggel függhet össze).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73506) MC Pite válasza MC Pite (#73505) üzenetére


MC Pite
veterán

Vetített kép, fényeloszlás: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73507) bedvóter válasza MC Pite (#73506) üzenetére


bedvóter
tag

Kiváló fotó, köszönjük. Remekül összehasonlítható vele a lámpák vetítési képe.
Ez alapján a HL55-höz a HS05 áll a legközelebb, de ez utóbbi hotspotja egy leheletnyivel kisebbnek tűnik.
Ezek ismeretében nem csoda, hogy a HL55 adja terepen a legkellemesebb fényeloszlást.
Jól látom ?

[ Szerkesztve ]

(#73508) FBLLMAG válasza MC Pite (#73506) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Elég közel raktad a falhoz a lámpákat. Jobb lett volna, ha legalább 1 m -re vannak a falról. De azért köszönöm. :R

(#73509) bedvóter válasza FBLLMAG (#73508) üzenetére


bedvóter
tag

Csak akkor nem rakhatta volna ilyen közel egymáshoz a lámpákat.
Valószínúleg nem fértek volna el.

(#73510) benfolds válasza MC Pite (#73505) üzenetére


benfolds
őstag

tiszta charles bridgtec a videó. :DD

(#73511) bedvóter válasza benfolds (#73510) üzenetére


bedvóter
tag

Sajnos az említett úriember sem tudja, hol célszerű egy ilyen videót készíteni.
Pl. egy olyan nem túl szűk földúton, amit mindkét oldalon fák, bokrok szegélyeznek.
Érdemes megnézni a német kolléga videóit.

[ Szerkesztve ]

(#73512) FBLLMAG válasza bedvóter (#73511) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Sajnos, nem vagyunk profi fotósok és profi videósok sem. Mármint a töbségünk. :N

[ Szerkesztve ]

(#73513) bedvóter válasza FBLLMAG (#73512) üzenetére


bedvóter
tag

Nem kell ehhez sem profi fotósnak, sem profi videósnak lenni, mert nem ezeken múlik.
A helyválasztáson már annál inkább.

(#73514) H-Zol válasza MC Pite (#73505) üzenetére


H-Zol
senior tag

Szép leírás , magyarázat, a fotók, videó is jó :K
Ez kell ide , magyarázat, nem veszekedések :D
Köszönjük !!

(#73515) bedvóter válasza H-Zol (#73514) üzenetére


bedvóter
tag

Senki nem veszekedett, csak próbáltam irányt mutatni.
Amúgy az ilyen hozzáállással az országban is minden rendben, nem igaz ? (mert Magyarország előre megy, nem hátra)

[ Szerkesztve ]

(#73516) FBLLMAG válasza H-Zol (#73514) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

+1 :K :R :C

(#73517) H-Zol válasza bedvóter (#73515) üzenetére


H-Zol
senior tag

Jaj én nem rád értettem :D úgy általában mostanában a fórumon sok a veszekedés okoskodás ezt értem hosszabb távon visszamenőleg !!
A politikába meg nem mennék bele , de ezt sokan a bőrükön érzik, hogy mi a helyzet !!

(#73518) FBLLMAG válasza bedvóter (#73515) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Gratulálok. Csak sokszor elbeszélünk egymás mellett. :K
Sajnos én is. :B

(#73519) MC Pite


MC Pite
veterán

A három 'értelmesebb' lámpát hátrébb is raktam. Áh, 1méterről a HS40 bevilágítaná plafonig a falat magában :D H300R, HL55, HS40 vetített kép

Fotózásra nincs nagyon fasza helyszínem. Itt szoktam, és most próbáltam kiegészíteni egy második képpel ami jobban mutatja talán messzebbre hisz visz, de ez se tökéletes, és állvány meg gép is kell (meg türelem a családtól :DDD ), mert telefonról most is lőttem kézből itt, de nincs azonos expó, ISO, eb, mert amit összeszenvedtem FV5 Lite programmal, értékelhetetlen fos lett megint, mint amikor éjszaki módban próbálok bármilyen 3rd party appot a pixelre.

Még egy helyszín van a közelben amit megpróbáltam a kormánnyal bővíteni, hogy jobban látszódjon hogy szór, de ez se győzött meg utolsó kép. A lakotton kívüli rész jó lenne, csak nedves aszfalt tök mást ad mint szárazon, és arra csak bringával tudok menni (ha nem túl vizes az aszfalt).
És igen, az automatikán múlik így az eredmény, úgyhogy vagy egy képre pakolom a lámpákat, vagy állvány és fényképező - de ahol erre nincs mód, ha pontos összehasonlítás helyett kézzel próbálom olyanra korrigálni mint élőben volt, kb-ra látszik hogy világítanak.
Videónál megint kellene (2) állvány, hogy rendesen függetlenül tudjam mozgatni a fényt/ körbemutatni.

SC31 ill SC18 teszteket is kerestem runtime értékekkel, úgyhogy a 8 órás HS40 300 lumenes értéke értelmes fénnyel inkább 5,5 óra (lemerülésig kb 6-6,5). Sajna HL55-ről sose találok (relatív hamar visszavesz Highról szerintem, egy órát se engedi, 3,9V-nál kb, de mindig vegyesen használom, így nem tudom kimérni sem).

Szerk: HS40 doboz: [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73520) MC Pite válasza bedvóter (#73507) üzenetére


MC Pite
veterán

Kb igen. HS05 is kellemes élőben, átlag embernek tökéletes lámpa. Volt; mert úgy látom lekerült a kínálatból.

HS40 kb hasonló spottal, körülötte picikét jobban visszaesik, de utána jó nagy spill, ami még elég erős (nem úgy mint a TIR lencséseknél, SP40A vagy HD15). Ez a második legjobb terepre.

HD15 sportja relatív nagy és homogén, utóbbi van amikor előny, de pl terepen hátrány.

H300R megint rendek általános, ez a 'szórt’ lámpám, pedig nagyon finom OP, majdnem SMO, élőben az enyhén fánk alakú sporttal mégis kellemes, nem erős a folt. Így terepre megint nem a legjobb, de ha nem próbáltam volna ennyi lámpát, simán ellennék vele, főleg a jó szín, pánt és szintek miatt :DDD

Szerk: autóban is próbálok ha jobb helyet látok menetben videózni, szintén limitekkel: [link] vagy [link].

Szerk2: Zsír nem jó a sofirn pántokhoz, hidegben dermedt. Vazelin vagy glicerin jobb, esetleg szilikon.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#73521) No.01 válasza FBLLMAG (#73498) üzenetére


No.01
őstag

Olvasgatva sajnos (?) nekem ez a Ledlenser a leginkabb szimpatikus... Az viszont mar mas kerdes, h a kepeid alapjan a Signiture es a sima Core kozott ekkor a kulonbseg...
Viszont arban a 2x-es szorzo eleg nagy visszatarto ero. :U

(#73522) Cyborg válasza MC Pite (#73519) üzenetére


Cyborg
őstag

Jók lettek a képek, videók, köszi, király vagy.
Tökéletesen látszik,hogy mennyivel jobban terít a HS40, mint a többi. Nekem is megjött a héten, nagyon tetszik, és annak ellenére, hogy nagyon nagy a kontraszt a szórt fény, és a spot között, nagyon bejön a vetítési képe is, a gyakorlatban baromi jól használható, olyan mint egy szuper kis edc, csak ez még ugyanakkora távolság mellé sokkal nagyobb szögben terít is🙂 ...ergo, szerintem egyetlen lámpának is jó választás 🙂
Én a neutralt rendeltem, nekem a szímhőmérséklet és jó, enyhén sárgás, ahogy szeretem, de igaz, nincs összehasonlítási alapom a korábbi HS40-ekkel.

...egyetlen negatívum szerintem, hogy a fejpánt gyenge, kicsit puha a műanyag, annyira fogja a lámpát, hogy alig bírom benne forgatni. Nehezen is raktam bele, de talán ez idővel megoldódik, vagy bekenem disznózsírral, oszt jóvan :))

(#73523) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

3600mAh-re mért, 6Ah-ra hirdetett amazonos akksipakk (egyik képes feedback), súlya 760g

860g-osat szerencsésebbek nagyobbra mérték - mások halott akksit kaptak.

Mivel a bms elég jól behatárolja a kivehető kapacitást, teljes mértékben amazon visszaküldésre jogosít, ha vki 7 helyett <4Ah-t mér. :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73524) weiss válasza t72killer (#73523) üzenetére


weiss
addikt

Ismeri valaki az eladót? Megbízható, jók az akkuk? FB link

Bocs, nem válasz akart lenni :)

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73525) Ereshkigal válasza weiss (#73524) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A csoportban szokták írni, hogy megbízható. Én még nem rendeltem tőle.

[ Szerkesztve ]

(#73526) weiss válasza Ereshkigal (#73525) üzenetére


weiss
addikt

Köszi!

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#73527) t72killer válasza t72killer (#73523) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

komolyan elgondolkodtattak ezek az 1kg-40£/4Ah környéki real-life mérések. ugye a reklámszöveg azt nyomja, hogy húdemilyen szuperjó az ólomakksihoz képest, 3x-os fajlagos kapacitás, mélykisütési lehetőség, stb. Még kutakodok a témában, de esélyes, hogy csak 50% körüli lesz az a 200%-osként eladott előny :(((.
élettartam kérdés is nyitott, 2 hónapja kukáztam a kocsink akksiját: 11éves volt, amiből minimum 8at hibamentesen futott.

Li ionba persze kicsit több fér.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73528) iatti válasza t72killer (#73527) üzenetére


iatti
aktív tag

kocsi akksi milyen márka volt? az szép futásidő.

(#73529) Tamás9x válasza t72killer (#73527) üzenetére


Tamás9x
őstag

Jobban jársz ha építesz, olcsóbb is, kapacitása is nagyobb, na meg a minősége is jobb :)
Nekem már a motor 1 éve azzal megy. Kb 500 ciklust bír, 3 év múlva kíváncsi leszek milyen álapotban lesz, fűtetlen garázsban.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#73530) t72killer válasza iatti (#73528) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Varta, 5k0 915 105 E, skodától.

#73529: ezt gondoltam elkerülni, de lehet nem úszom meg. Bár a külön vásárolt cellákkal is lehet nyűg, ugyanúgy tesztelni+ visszaküldözgetni kell, ha 8ból 2-3 feleannyit tud csak, mint a többi.

Az amazon haszna, hogy "helyben van", sokkal egyszerűbb panaszkodni, mint alin.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73531) Tamás9x válasza t72killer (#73530) üzenetére


Tamás9x
őstag

Vagy akkor építtetsz, rengetegen vannak ráállva a roller akkumulátorok építésére, ami messze sokkal durvább technikai paraméterekkel rendelkeznek, mint egy kocsi vagy teherautó akkumulátor. BT-Wifis intelligens balancerekkel, ami szól ha bármi van.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#73532) t72killer válasza Tamás9x (#73531) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az építésben a ponthegesztés az extra, máshol nem hasznosuló ktg, bms, tok megvan aliról.

jelenlegi alternatíváim:
1.építés: 8db, darabonként 5£ 32700 cella (uk ebay)+bms+tok (ali). Csavarozható vagy füles cellákkal kb 60£. Hátrány, hogy az alis bms-t ki kell várni. Kérdőjeles, hogy a brit ebayes cellák hozzák-e a 6Ah-t. Előny, hogy a csavaros dizájn mellett bármikor javítható a rendszer.

2.kész vétel: 2x35£, mínusz 2x10£ ajándékkupon, amit most nemigazán tudok másra költeni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73533) Tamás9x válasza t72killer (#73532) üzenetére


Tamás9x
őstag

Majd szólj, ha körvonalazódott a végső elképzelés.
Nyilatkoznék arróla celláról, de még sosem volt a kezemben. :(

Közben más: Még mindig keresek valami akkumulátor töltőt ami lekezeli az akár 4,4v-os cellákat is, és tud mérni belsőellenállást és kapacitást. Sac/kb. LII-500 már ide butuska.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#73534) Lacerta válasza Tamás9x (#73533) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Opus BT-C3100 tudja a 4.35V-ot, de csak fizikai váltókapcsolóval a fedél alatt. Mondjuk ki lehet ott fúrni vagy kihozni az oldalára.
Egyébként szerintem modellezős töltőkben gondolkodj.

(#73535) Tamás9x válasza Lacerta (#73534) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nézegettem a modellezős töltőket, de még nem nagyon elterjedt a magasabb feszültség ott. Ahol igen ahhoz gyári töltő jár. De már karórákban, drónokan, telefonokban mindenhol 4,35-4,4V van szinte.
Megnézem az Opus-t köszönöm

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#73536) Lacerta válasza Tamás9x (#73535) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Nézegettem a modellezős töltőket, de még nem nagyon elterjedt a magasabb feszültség ott.

SkyRC MC3000
De nem fog tetszeni a színe.


telefonokban mindenhol 4,35-4,4V van szinte.

Fel is fúvódnak. :(((

(#73537) saril válasza t72killer (#73527) üzenetére


saril
senior tag

Ha meggondolod magad akkor majd építhetek neked :DDD

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#73538) Tamás9x válasza Lacerta (#73536) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ebben a színben tényleg nem biztos, hogy megéri beruházni rá, annyi munka nincs, hogy kitermelje. :(((
De legalább már tudom, hogy létezik, óriási segítség köszönöm :) :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#73539) saril válasza Lacerta (#73536) üzenetére


saril
senior tag

Nekem volt ilyen töltőm, el is adtam, ár/érték arányban nagyon rossz, meg tényleg "túl" sokat tud, az árából vettem két opus töltőt, és még maradt is pénzem ;]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#73540) t72killer válasza saril (#73537) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó bonyi lenne így wrexit után a postázás :( . Ha járnék "otthon" nyárig, még el ia gondolkodnék rajta :)) :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73541) iatti válasza t72killer (#73540) üzenetére


iatti
aktív tag

hidd el,hamar elszalad az a pár hónap ;)

(#73542) Lacerta válasza Tamás9x (#73538) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Welcome. :)

Tölteni sztem a legegyszerűbb egy ( vagy több ) charger boardot venni. Olyat, ami állítható feszültségű, és a switchoff treshold is állítható ( ezek 3 potisak ). Néhány dollárért többféle is van Alin.

Ha méregetni is akarsz, akkor marad az Opus, és a kapcsoló hackelés. De kisütést az is csak 3V-ig csinál, a gyártók pedig 2.7..2.8V-ig adják meg a kapacitást. Mondjuk összehasonlítási alapnak így is jó.

(#73543) Tamás9x válasza Lacerta (#73542) üzenetére


Tamás9x
őstag

Méregetni szeretném a megvett cellákat, illetve azt ami helyére be fogom tenni, hogy sac/kb nagyobb kapacitást sikerült cserélni, vagy a rendelt kamu, vagy esetleg hibás, de folyamatosan változó.
gps, telefon, lámpa, kommunikáció, óra...
Így nem tudom azt mondani, hogy specifikusan 1 dolog, hanem minnél többet tudjon.
Ennél vacakabb pedig nincs :)
Az nem baj ha csak 3V-ig tesztel, mert akkor mindkét aksit 3V-ig teszteli eltérés pedig azonnal mutatkozik, elméletileg.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#73544) Lacerta válasza Tamás9x (#73543) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Akkor a BT-C3100 a te töltőd, nincs mese. :D

(#73545) iatti válasza Lacerta (#73544) üzenetére


iatti
aktív tag

hogy milyen jó töltőre mentem rá anno. igaz én csak egy darab 26650-s fekete shockli-t töltök vele. :DD

(#73546) saril válasza Lacerta (#73544) üzenetére


saril
senior tag

Nem véletlen használom én is azt :D

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#73547) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Sötétedés után futok, és kellene egy fejlámpa, ami szélesen terít. Nagyrészt rossz úton/erdőben, emiatt ez a kérés. (van, ahol van közvilágítás, de nem szűrődik be az útra elég fény, van ahol nincs...)
Van egy Sofirn HS05-ösöm, 2700K-s verzióban, amit szeretek, ezt szögezzük le. 14500-al használom, ha lemerül, akkor még az AA opció. Túlzottan sokat nem bír, de futás közben van hűtés, nem melegszik, de ezzel a LED-del maxon sem terít olyan hatalmasat.
Nem is kell mondanom, hogy ágak, gödrök, kátyúk tudnak gondot okozni, jó az, ha jó a lámpád.
Namost, azt én sem tudom, hogy a valóságban hány lument tud a 2700K-s LED-del... Meg mennyit tud 20 perc után mid fokozaton 14500-al/AA-val. Súlyra 92g akkuval, kényelmes, a lenti lámpák is 100g körül vannak.
Szóval nem cél egy 21700 akkus full alu Wurkkos :DDD

10-15k HUF lenne a célösszeg, pár lámpáról olvastam jókat, meg hogy más is fut velük, de kíváncsi lennék az itteniekre, tudom, hogy van köztetek nagy fejlámpás :DD

1, Decathlon: Forclaz HL500 V2 - USB-s, piros fény is van (félhomályban jó lenne nagyon), a max 200 lument sokáig tartja, jó áron van, pánt levehető, mosható, de pl akku nem cserélhető, viszont papíron 1800mAh, a mid 80 lumen

2, Decathlon: Forclaz HL900 V2 - töltéshez az akkut ki kell venni, így fixen vízálló, piros is van, viszont ez is max 200 lumen sokáig, mert a 400 lumen csak arra elég, hogy 10mp-re felvillantsd - DE: az akku kivehető, és adnak mellé egy olyan "keretet", amibe 3db AA elemet/akksit tehetek és azzal megy tovább (valszeg azokkal is tudja a 200 lument)

3, Nitecore NU25B: mit is jelent a B? (egy webshopban így szerepel) Itt erősebb a piros (nem tudom, mennyire fontos amúgy), akksi beépített és 600mAh, 360 lumen turbó, 30 percet ír rá, de nyilván sose lesz annyi, itt a mid 38 lumen, szerintem ez kb semmire nem elég...

Szóval, ki ismeri ezeket, mire használja, akinek van, mennyire terít használat közben, van-e ezeknél jobb vétel, és ezek a 200 lumenek mennyire elegendőek futni? :)

(#73548) Cyborg válasza zolikaDB (#73547) üzenetére


Cyborg
őstag

Ez teljesen egyéni dolog, hogy kinek mennyi az elég.
Nekem kell legalább 4-500 lumen futni, próbáltam kevesebbel is, nem esel orra vele, de Nekem ennyi a kényelmes, terít is, meg előre is világít. Futottam már a borju Rj02-vel, meg sofirn D25 koppintással is, egész jók.
Ha már van sofirned, én vennék egy HS40-et :) , Nekem is van, még nem futottam vele, de sokkal jobban terít, mint bármelyik, sokkal kevésbé lesz zavaró, ahogy mozog a fejed, és vele együtt a bevilágított kör is.
Ezeket a Forclazokat szerintem a kis Sgodde lámpa is megszorongatja ~2000ért

[ Szerkesztve ]

(#73549) Jofi81 válasza zolikaDB (#73547) üzenetére


Jofi81
őstag

Nitecore NU25-ből én már az újat, venném, nekem ez van futáshoz, elégedett vagyok vele. (Hozzá kell tenni, hogy a többivel nincs tapasztalatom.)

(#73550) MC Pite válasza zolikaDB (#73547) üzenetére


MC Pite
veterán

NU25 szerintem kevés. Városba, vagy aszfaltra elég.
Parkba, erdőbe hidegben legalább egy órás futáshoz nem hiszem, erre legalább egy ezres akksi és 100-250 lumen fény tartósan kell.

18650es könnyebb lámpákat nézegetnék, középső pántosat.
Ahogy írták a HS40 elég széles szórt fényt tud az erős spot mellett, futáshoz szerintem remek (főleg erdőbe/gyorsabb futáshoz szerintem) - 1-2 napja linkeltem ide videót és képet a fényéről.
Amit én még szeretek(futáshoz ezt szeretem a legjobban), az a Skilhunt H300R, de az drága lesz (ha nem tudsz más lámpát is kiváltani vele - viszont a H04F talán szóbajöhet (bár az is 60€ hivatalosan, 72 a H300R)
Van Wurkkos HD15, azon külön van szórt és szúró és együtt is mehet, bár súlyban határeset a kényelmeshez, és nekem a HS40 fénye jobban bejön futáshoz/bringához. De akár SP40 sima vagy samu ledes, nem az SP40A. HS10em nem volt, de hasonló igen, az is jó lehet, csak akkuban nem erősebb mint a HS05.

[összehasonlítás]

Ha túl szórt fénye van, akkor messzebbre nem látsz el vele, ezért ezzel óvatosan kell bánni mennyire legyen szórt.
És lehet hogy megéri egy picit megnyomni az összeget, hogy egy tényleg megbízható, tartalékokkal rendelkező masszív lámpa legyen, ne csak félig előrelépés a HS05-ről :R

szerk: Csak a kistesóját használtam, itthon is kapni, de aliról belefér a keretbe is, lencséje remek futáshoz (bár fénye hidegfehér), könnyű és normális pántja van (a töltőjét nem szeretem de legalább van ilyen opció), futáshoz pont jó fokozatokkal: [Trustfire MC18]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.