Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) FBLLMAG válasza Gargouille (#49250) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Hát igen. A Petzl és a Black Diamond kicsit kiverte a biztosítékot, mikor már a ZL, Armytek lámpámat is túlárazták, miközben a számomra elvártakat meg nem teljesítik. Nao+, Sprinter, esetében hátast dobsz. A Nitecore HC65 elbujdoshat ami az árát illeti. 😉

[ Szerkesztve ]

(#49252) -szabi- válasza FBLLMAG (#49249) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Nézem ezt a H30-as lámpa tesztet.
Tömege 80g és turbó fokozat 4000lm-t hűtés nélkül 3 percig tartja.
Ehhez képest ODF30-as lámpa majd kétszeres (133g) tömeggel a turbó 3500lm-t szintén 3 percig tartja.
Hozzáveszem Zozz által mért HC33-as lámpát, ami 51g tömeg mellett 1800lm-t egy percig sem bírja.
Azt kell mondjam valamit jól eltaláltak H30 hűtésével.
Jó ötlet volt HC65 lámpából átemelni a kiegészítő fények opciót.
Igazán sajnálatos, az az ára. :(
Remélem irányt mutat a kínai gyártóknak és előbb-utóbb felbukkannak a jó-áras másolatok.

üdv

(#49253) FBLLMAG válasza -szabi- (#49252) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A HC33 az Nitecore, a HC30 -as pedig Acebeam. Az mellett, hogy az Acebeam kicsit tovább engedi melegedni a lámpáit, az is különbség, hogy a HC30 -as XHP70.2 ledet használ. A XHP35 az 4x XP-G2 lednek felel meg, a XHP70 -es pedig 4x XM-L2 lednek. A 6 - 12 V még segít a helyzeten, mivel ha 36 W -ról beszélünk, akkor 6 V esetében 6 A áramot vesz fel, míg 12 V esetében csak 3 A -t. Minél magasabb az áram (A), annál jobban fűt. Az alacsonyabb áram, kevesebb hőt termel. A kb 10 °C -kal magasabb hőmérséklet különbség végett tovább tart a lámpatestnek felmelegednie - ezt a nagyobb tömeg is segíti, a megnövelt felület pedig a hőleadást segíti. A nagyobb hőkülönbség szintén segíti a nagyobb energiaszint tartást. ;)

Semmi mágia, csupán fizika. Télen Te is hamarabb fázol, kihűlsz mint tavasszal, vagy ősszel. ;)

(#49254) ks52 válasza ZozzV6 (#49246) üzenetére


ks52
csendes tag

Egyébként, természetesen 18650-es akkuval is mükszik -és akkor az össz. tömege -fejlámpa+fejpánt+18650-s akku- közel lesz a Nitecore HC 65-éhez -kb. +8g az Ace javára-, de sajnos az üzemidő rovására. :)
Mondhatni, hogy de ezért, a +8g-ért megkapja a lámpaszerető ember a lehetőségek tárházát a fejlámpájában, talán a mostani fejlámpák "Excalibur"-jét. :F

(#49255) ZozzV6 válasza ks52 (#49254) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem a HC65 maradéktalanul kielégítette a fejlámpáktól elvárt igénEim. Sőt túl is teljesíti azt. Egy fickó aki a HC60-amat elvitte ragaszkodott hogy a 65 is kell neki így most csak a kis X1R van meg az Andúril firmware-es moddolt H03, meg a AAA-s Manker E02 de ezekkel is tökéletesen elvagyok. Nincs hiányérzetem.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#49256) FBLLMAG válasza -szabi- (#49252) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Aztán az áramkör is más ezekben a lámpákban. Nehezebben javíthatók, de nem elfűtik a felesleges energiát, hanem kicsit más képen működnek, így az elektronika nem termel + hőt. ;)

Ha jól emlékszem, az Olight R50 PRO seeker kezdte az utat kitaposni kb 2 éve az Acebeam EC50 mellett. Ma már az EC50 -esből a 3. generáció fut. Mindig kicsit finomítottak rajta, hogy még jobb legyen. Hol az oldalsó kapcsolót süllyesztették picit, hol a méretekkel, hol mással játszottak kicsit. (Az L30 II lámpájuk esetében a 21700 -as akku használatára tették alkalmassá) Az Imalent, Lumintop lámpáknál menet közben jönnek elő a hibák, amiket vagy orvosolnak, vagy nem. Kérdezd topiktársaidat erről. Bár ezek azért valami új létrehozásában is gondolkodnak, több, kevesebb sikerrel. Szóval a másolat, az másolat marad, lesz különbség mindig. Pl erre az OTR M3 PRO is, pláne, ha ismered az eredetit. ;)

(#49257) ks52 válasza ZozzV6 (#49255) üzenetére


ks52
csendes tag

A valóságban, nálam is ha otthon van valami fontos tevékenység este, akkor jön a HC65, egyébként, pl. kerékpártúrán az Armytek Tiara A1 pro a befutó az összes 94g-jával együtt, persze nem főfényt adó lámpának, a minap is igen nagy szolgálatot tett egy gáton, sötétben, bicikli kerék defekt javítás közben.
Másrészt kellemetlen tapasztalatom az, az erős fénnyel világító fejlámpákkal kapcsolatban, hogy főleg száraz időben, megvilágítják a port és az kellemetlen szemnek, amit fontos,hogy lássak épp azt nem látom megfelelően, de esőben is hasonló a helyzet.

(#49258) -szabi- válasza FBLLMAG (#49256) üzenetére


-szabi-
őstag

Egy szónak is száz a vége, lumen(turbó)-futásidő-tömeg hármasarány az eddig látottakhoz képest kiváló.
Aztán túllépve a turbó okozta sokkon, azt se felejtsük a high fokozat 1100lm értékét lemerülésig képes tartani, miközben eddigi fejlámpák 4-500lm környékére léptek vissza.
Tényleg szép munka.
Persze ettől még ennyit egy lámpáért nem adok, de elismerésem a gyártónak. :)

SZERK:
ZozzV6, kis X1R lámpával kapcsolatban tudtál már összehasonlító fotót készíteni H03 kis boruit-tal?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#49259) ZozzV6 válasza -szabi- (#49258) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ma este fogok nagy fotózást tartani mert nagyon sok lámpa gyűlt össze ami hiányzik, aztán mennek a táblázatba pár napon belül.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#49260) benfolds


benfolds
őstag

annyira dicséritek a hc65-öt, hogy erősen fontolgatom, hogy lecserélem rá a h03-amat. igazából a h03-mal is nagyon meg vagyok elégedve, de az összehasonlító képek alapján a hc65 sokkal jobbnak tűnik (meg persze tudásban is). amúgy Westbam, tuti nem nyomtál itt valamit félre? oké, hogy a hc65 turbón sokkal több áramot vesz fel, mint a h03, tehát jobban ki van hajtva a led, emiatt nagyobb a fénye is, de ennyivel? a h03 fényéről készült kép kb olyan, mintha L2-ben lenne. :U

(#49261) -szabi- válasza ZozzV6 (#49259) üzenetére


-szabi-
őstag

Ok, köszi.

(#49260) benfolds
Múltkor én is ezt kérdeztem Zozz-tól.
Közel azonos paraméterek mellett a lámpamérő táblázat fotói is ezt a különbséget mutatják.
H03 vs HC65

[ Szerkesztve ]

(#49262) FBLLMAG válasza benfolds (#49260) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az Armytek Wizard esetében értem a nagyobb fényt, mert ugyebár az 1800 lm szemben a 900 lm -nal, a fényerő esetében a 4200 cd szemben a kb 3400 cd -val.

A 2. lehetőség, ha a Skilhunt H03 nem folyamatosan a MAX fényerőt adja le mint a másik 2 lámpa, hanem ahogy merül az akku, egyre gyengébben világít.

Egyébként, tényleg érdekes a fénykép, mert papíron a HC65 a gyengébb. ;)

De lehet, hogy már megint valaki téved az írásában. :DDD

(#49263) FBLLMAG válasza -szabi- (#49261) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A hatótáv azonos, nagy távon csak a színhőmérséklet különbségét látni. Ez az a bizonyos HOT SPOT.

Szórt fénynél a színhőmérséklet mellé bekever, hogy a H03 TIR lencsés, szélesebben világít, míg a HC65 tükrös megoldás, szűkebben világít, de ezért fényesebb a szórt fénye.

K.b. ennyi. Semmi mágia. ;)

(#49264) (jan)


(jan)
őstag

X1r rol van magyar teszt?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#49266) oAcido válasza oAcido (#49265) üzenetére


oAcido
aktív tag

Össze-vissza linkelt telefonról... Még szerkeszteni se engedte... :W

Xtrar VP4, ő lenne az.

[ Szerkesztve ]

(#49267) TeeJay


TeeJay
félisten

ha láttok majd jó akciókat ne fogjátok vissza jöhet a link ide

még mindig nem tudom mit vegyek
van 12USD jelenleg a paypal-on és van 18650 Liitokala akkum is zöld lézerhez
vennék egy valami LED lámpát csak annyi van hogy fene tudja mi a jó nekem
Convoy S2+ tetszik C8 még jobban tetszik mert messzire villant
csak ezek most 12USD-be nem férnek bele de ezekhez hasonló Astrolux meg Utorch és társai olcsóbbak

gondolom most jön majd black friday meg csillió kupon akció is
azt hiszem még olvasgatok meg kivárom milyen akció lesz és valamit rendelnék a végén :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49268) WestBam válasza -szabi- (#49261) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ellenőriztem a képeket, az bizony így van ahogy látod.
Bezavar, hogy ezek télen takony időben készültek, minden nedves-párás, a talaj szintén nedves volt. Sajnos ez jól elnyeli a fényt, biztosan tapasztaltad már autóval is, ha esőben mész alig látsz valamit, míg a szembejövő meg elvakít. Nos ennyi a különbség a HC65 és a H03 között amit látsz.
Sajnos a legutóbb a HC65 valamiért kimaradt, max Nitecore HC30 vs. Skilhunt H03 fotót tudok feltenni. Egyébként a HC65 a nem túl mély és apró refi miatt nagyon szélesen terít a valóságban is. A H03 számomra nem akkora favorit, ár/érték aránya jó, de semmi több, nem használom semmire. Itthon ha fejlámpa kell azonnal az NU25 kerül a fejemre, nagyjából mindenre elég ház körül.

AceBeam H30 téma: Nagy és drága, kb. azt tudja szolgáltatások terén, mint a HC65, de: sokkal nagyobb akkukapacitás mellett és sokkal nagyobb tartalékkal rendelkezik. Ha már mindenképp nagy fejlámpát kell a fejemre aggatni akkor én szívesen felvenném a HC65 helyett, annyira már nem számottevő a tömegbeli különbség, és mégis csak többet kapunk.
HC65 menetkészen 163g, most mértem le, a H30 papírforma szerint 190g, ami azt jelenti, hogy az Acebeam kb. egy cerkaelemmel nehezebb mint a Nitecore, cserébe katalógus adat szerint A HC65 280 lumen mellett tud 4:45 perc üzemidőt, a H30 380 lumen mellett 7:30 percet. Ez már feledtetné velem azt a plusz 33g-ot.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#49269) ZozzV6 válasza (jan) (#49264) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Holnap éjjeles műszakban összedobok egyet ;) holnapután reggelre kint lesz a blogon.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#49270) FBLLMAG válasza WestBam (#49268) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Úgy látom, hogy mindenki alapból a könnyebb lámpa után nyúl. Ha nem elég, akkor kerül elő az erősebb. ;)

Most már csak könnyű és erős lámpát kell találni. :D És az sem baj, ha valami multi pipa lámpa. Már van valami a látóteremben, csak ki kellene próbálni. És el kellene döntenem, hogy melyiket. ;)

(#49271) -szabi- válasza WestBam (#49268) üzenetére


-szabi-
őstag

Az lenne a kérdésem - mivel HC65 ennyivel többnek látszik azonos paraméterek mellett - van olyan számszerű érték ami kifejezi a látott különbséget, mert ezek szerint a lumen és a kandela nem?

(#49272) WestBam válasza -szabi- (#49271) üzenetére


WestBam
Topikgazda

A H03 esetén egyértelműen hazudnak ahogy az adatlapját nézem.
Kandelában egyértelműen kevesebb, mint a HC65, sokkal rövidebb távot világít be minden 18650 akkut használó fejlámpámnál, és a HC65 szemre is erősebbnek látszik, biztosan több a lumenszám is mint a Skilhunt esetében.
Ezért is szoktam a fotókat készíteni (minden esetben azonos beállítás mellet természetesen), mert így jobban látható egy-egy lámpa fénye közti különbség, pl. S2+ rengeteg embernek van, ahhoz már lehet viszonyítani nagyságrendben mit tud a vetélytárs hozzá képest.
A számok csak adatok, támpontot adhatnak. 100 méter meg minden esetben 100 méter lesz, ha esik, ha fúj, max az időjárási körülmények befolyásolják a látottakat, de az arányok megmaradnak minden esetben.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#49273) -szabi- válasza WestBam (#49272) üzenetére


-szabi-
őstag

Igazad van a gyártó számait fenntartással kell kezelni, de Zozz mért értékekkel dolgozik amik azonosak lettek.

(#49274) benfolds válasza -szabi- (#49273) üzenetére


benfolds
őstag

én a táblázatban szereplő 2,85A-t nem teljesen értem, mert a múltkor, amikor kérdeztem Zozzt, hogy fokozatonként mennyi áramot vesz fel, hogy tudjak számolni mikor, mennyire szívja az akksit, akkor ezt adta meg:
L1:3,58mA
L2:30,1mA

M1:62,8mA
M2:130mA

H1:306mA
H2:780mA

T1:1,15A
T2:1.7A

(#49275) -szabi-


-szabi-
őstag

Ha rémlik tavaly fotóztam az elhíresült kisházat:

Nekem ugyan nincs HC65, de referenciának ott az S2+.
Nálam is ugyanaz látszik, megerősíti az eddig látottakat, mérés szerint mégis azonosaknak kellene lenniük.

SZERK:
(#49274) benfolds
Anno én is mértem áramot, de kiderült erre jobb az indukciós mérés, az enyém meg hagyományos.

[ Szerkesztve ]

(#49276) WestBam válasza -szabi- (#49273) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Én csak azt tudom mondani amit látok és fotózok, mint írtam engem nem érdekelnek számok, a látottak számítanak.
Tessék egy kis összehasonlítás száraz időben, sajnos a HC65 nélkül, itt jobban látszik a H03 mire is képes (kattintva nagyobban is látható):

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#49277) -szabi- válasza WestBam (#49276) üzenetére


-szabi-
őstag

Ugyanaz látszik mint nálam.
Ennyit arról, hogy a számok nem hazudnak. :)

(#49278) Gargouille válasza -szabi- (#49277) üzenetére


Gargouille
őstag

Megerősítve az előttem szólókat, a H03 biztos, hogy sokkal gyengébb mint írják. Feleségemnek van, mostanság esténként rollerrel szoktunk kimenni a közeli parkba a gyerekekkel. Persze asszony fején a H03 maxon, nálam egy Convoy M2 6x7135 van 50%-on hajtva. Tudom más eleve a vetítési kép, de összehasonlíthatatlanul több fény jön ki az M2-ből mint a H03-ból. Utóbbi kb 5-8 méterre ad használható fényt, az M2 kb 50 méterig beterít így is mindent ugyanolyan erős fénnyel.

A H03 szerintem kültérre alkalmatlan teljesen, szerelgetni, sütőbe benézni, varrni stb. tökéletes viszont.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#49279) oAcido válasza oAcido (#49266) üzenetére


oAcido
aktív tag

Valaki? Ez a Xtar vagy az Opus BT-C3100 V2.2? 21700-es aksi is lenne benne töltve.

Illetve 21700-es aksiból Sofirn vagy LiitoKala? Vagy más alternativa hasonló (20$/4db) áron?

(#49280) benfolds válasza Gargouille (#49278) üzenetére


benfolds
őstag

hát azért az erős túlzás, hogy kültérre alkalmatlan, de ma este pl. örültem volna, ha egy kicsit messzebb visz, amikor eltévedtem az erdőben, és négyszer is vissza kellett fordulnom egy-egy szakaszon, mert nem láttam, hogy kb. 100 méter után véget ér a járható út. megjegyzem, nálam volt az s3 is, de azzal sem láttam sokkal távolabb. jó kis lámpa szerintem, de túrázás közben sokszor örülnék, ha távolabb látnék vele, emiatt is gondolkodom, hogy veszek helyette egy hc65-öt, bár az azért az sem egy thrower ugye. a másik megoldás, hogy legközelebb nem s3-at viszek a fejlámpa mellé, hanem c8-at. :B

hc65 mennyiért szokott legjobb áron lenni?

[ Szerkesztve ]

(#49281) Ra3 válasza benfolds (#49280) üzenetére


Ra3
őstag

Miért nem vesztek refis H03-at? Mindenki a tir lencsés verziót veszi alapnak, pedig a refis változat is kapható és az jóval messzebb világít.
Nekem az is van, meg tir is, bringán szinte csak a refis van használatban, bármit a ház körül csinálni, garázsban autót, bringát szerelni tök jó a tir.

Sokan dicsérik és biztos frankó cucc a HC65 is, de én a H03akat 20-22 dollár között vettem gb-n pontozva, így a kettő volt összesen 12ezer forint, ebből még talán ki sem jön a Nitecore.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#49282) WestBam válasza benfolds (#49280) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért a 100 métert a HC65 sem tudja azzal a csöpp kis refijével. Távolabb világít mint a H03 és több fényt ad közelre is, de olyantávolra nem visz, még a HC30 sem aminek sokkal nagyobb a tükre.
Erdőbe egyébként írtam többször is, hogy az M1 a budget lámpák közül nekem nagyon bevált, ezzel már a jelzéseket elég távolról észre lehet venni, 100 méteren még van fénye. Ha Simontól veszed és Biscottival kéred akkor még sokoldalúbb lámpát kapsz :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#49283) ZozzV6 válasza benfolds (#49274) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Upsz. Akkoor elnézést kell kérnem. Itt a turrbó adatait ne nézd mert itt a kis áramfelvételeket akartam mérni melóban és felírtam magamnak egy fájlba és nem néztem meg mit másolok ide ki. Az a multiméter 1A felett hosszú kábellel hülyeségeket mért. Én hibám. A táblázatban szereplő adat lakatfogóval mért minden esetben. Az a valós turbó áramfelvétel. Ha szeretnéd megmérem a lakatfogóval ha valaki ad egy gyári H03-at mivel az enyém már át van alakítva. Ezért is nem tudtam akkor friss mérést végezni. :B

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#49284) ZozzV6 válasza Ra3 (#49281) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Én a H03-at kifejezetten közeli otthoni dolgokra vettem nem túrázni nem bringázni hanem a házban sötétben botorkálni, meg garázsban, meg az autó alatt szerelni. Arra hogy max 3m távolságban jó fényem legyen elég de az esetek 90%-ában kartávolságra világítok vele ott meg minél több homogén szórt fény a jó nekem.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#49285) benfolds válasza WestBam (#49282) üzenetére


benfolds
őstag

nem felejtettem el az m1-et, ráadásul most kivételesen akciós is gb-n (19$), de egy picit ütősebbre vágyom. méretre viszont nem akarnék sokkal nagyobbat, szóval nehéz ügy. már a dt35-öt sem szívesen cipelgetem túrázni, még jó, hogy annak idején nem vettem meg az L6-ot, mert "ütősnek' azt szántam. a mostani lámpáim közül talán az f1 az, ami leginkább megfelel a nem túl nagy / távot is tud / van elég szórt fénye kritériumoknak, tudnám miért nem azután nyúlok, hanem az s3 után (valszeg mert az s3 még kisebb és biciklire amúgy is felteszem)

(#49286) benfolds válasza ZozzV6 (#49283) üzenetére


benfolds
őstag

semmi gond, legalább már tudom, hogy miért merült le az akksi a h03-ban sokszor hamarabb, mint vártam. :DDD (csak most vettem észre, hogy a táblázatban linkelve vannak a tesztfotók, tök jó)

(#49287) bedvóter válasza oAcido (#49279) üzenetére


bedvóter
tag

Ha igazán precíz töltőt szeretnél, akkor mindenképp az Xtar-t vedd. Nem fogod megbánni. Én jó pár éve használom megelégedéssel.
21700-as akku ügyben inkább ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#49288) dik


dik
őstag

Na szép a kis H03 szépen le lesz blamálva régen azért nem voltak ennyire negatív hozzászólások róla. Én nem tudom de az enyém most is olyan jó, mint régen nem csak pár méterre. Persze nem is több 100-ra azért... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#49289) chatran


chatran
őstag

Jött egy Folomov A1 mágneses töltő a Gearbest-től. Nagyon nem volt rá szükségem, de 1,75-ért kuponnal nem tudtam kihagyni.
Eddig csak Samsung 35E-vel próbáltam. Iphone 1A-es töltővel valamiért megállt a töltés, de egy Xiaomi powerbank-ról már szépen feltöltötte. Powerbank-ként gond nélkül feltöltötte az iPhone SE-t.
Van még valakinek a fórumból? Vélemények?
WestBam, tervezed esetleg a tesztjét?

[ Szerkesztve ]

(#49290) Gargouille válasza benfolds (#49280) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké, visszavonom, hogy alkalmatlan, de szerintem 10 méternél távolabbra nem ad használható fényt (vagyis ugyan sejted, hogy mi van azon túl, de nem látod határozottan megvilágítva).

Közelre viszont tökéletes a szórt fénye.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#49291) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#49284) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Kartávolságra viszont 50 - 60 g -nál többet nincs kedvem a homlokomon cipelni. Esetleg a siltes sapkára is rakható THUMB -ot. Ha már muszáj. Egyébként kösz, hogy megmutattad a tol lámpádat :R , valószínűleg én is beszerzek valami hasonlót, számomra megfelelőt.

Az Imalent, Lumintop, mellé felsorakozott a Skilhunt is - a ne vedd meg kategóriába. Köszönöm a hozzászólásokat. :R

Túrára - ha megúsztatom, megütöm, azt is túlélje:

Fejlámpa - inkább valami kisebb, könnyebb db felel meg nekem. Nagy távra mást használok. - Armytek Tiara A1 PRO

Kézbe:

- láb elé az Armytek Prime A2 PRO van nálam. Szélesen világít mint az Olight S2, a cipőm orrától már megvilágítja a terepet. Kell legalább 1 db AA -s a biztonság kedvéért. ;)

- messzebbre világítani az Armytek Predator PRO vált be.

Még a szélesebben hordó Viking, és a még messzebb világító Barracuda beszerzésén gondolkodom. :U

Pár éve, sikerült esőt kifognom a túrán. Mederben vezetett az út, ami induláskor még csontszáraz volt, de a zivatar közben, először csúszóssá, később csúszdává változott. Remek szórakozás volt. :DDD Az alumínium messzelátóm elrepedt, ez volt a legnagyobb károm. A patak vizét meg valahogy nem melegítette fel senki, miben kicsit megmártóztunk, hogy ne tiszta sárosan keljen beülni az autóba. Nálam akkor a LL sem ázott be, és az akkori 110+ kg -os súlyomat is túlélte. :D

(#49292) -szabi- válasza Ra3 (#49281) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Sikerült képeket csinálni (48741)?

üdv

(#49293) Gargouille válasza dik (#49288) üzenetére


Gargouille
őstag

Én nem blamálom le mert szerintem az egyik legjobb fejlámpa, nagyon minőségi a kidolgozása, a fejpánt is kényelmes és hosszan viselve se zavaró, valamint nagyon pici és könnyű is. Remek fejlámpa a H03 csak a tir lencsésnek a fénye nem kültérre való szerintem. Egyszerűen olyasmi mint az S2+ vagy az S3, azok sem túl jók kültérre mert túl flood a fényük, hamar elveszik a távolságon. Erőből elvisznek valameddig, de ez nem ugyanaz. Ettől még szuper kis lámpa.

Kültérre szerintem M1, M2, Zanflare F1 stb a nagyon alkalmas lámpa. Legalábbis szerintem kint az a gond, hogy egyszerre kell fény közvetlenül előtted is, meg messzebbre is. Az M2 fénye például ilyen, akár 1-2 méteren is majdnem annyi szórt fényem van mint az S2+ -al, de meg tudok világítani 60-80 méterre lévő dolgokat is erősen. Egy kinti sétához, kiránduláshoz kb pont ez a táv az amit legjobban le kell fednie egy lámpának. Egy C8-nál például már annyival erősebb a hotspot mint a szórt fény, hogy közelre elvakít és nem látom mi van mellette. Ez nagy távolságon (+100 m) szuper, de közelre meg nem jó.

Én fejlámpánál egy olyat látnék szívesen ami olyan kialakítású mint a HC65, de két refi (és két ugyanolyan erős led) van egymás mellett, az egyik tir lencsés, a másik meg smo-s ami távolra visz. Tehát két főfénye is van és lehetne a kettő közt váltani (plusz lenne mellette hiCRI pici led is, meg ehgy piros). Na az lenne a szentgrál nekem. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#49294) Gargouille válasza FBLLMAG (#49291) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem értek egyet, a H03 a legjobb vétel ebben az árban, nincsen vele semmi probléma, nagyon jó fejlámpa.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#49295) Tony21 válasza Gargouille (#49294) üzenetére


Tony21
tag

+1
Legtöbbet használt lámpám a H03, a legfeleslegesebb legkevésbé használt pedig a Q8 ...

(#49296) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#49291) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Egy 50-60g-os lámpa nem fog 160 lumennel 5-6 órát kibírni. Autószerelésnél volt már szükség erre és a H03-ban nem kellett akkut cserélni. Végig bírta a napot. Természetesen ha pár percre kell én is a NU25-höz nyúlnék ha nem H03 árban éenne és már vettem volna.
De nekem a H03-hoz van rövid csöves átalakítás és úgy elég a sima fejpánt aminek nincs hosszanti része így tudom használni könnyűként is ha akarom 18350-el. Ezért is jó az X1R mert alap mellé a két cső.
Majd mérek tömegeket.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#49297) -szabi- válasza Gargouille (#49294) üzenetére


-szabi-
őstag

Eléggél leszólónak tűnt, de ez semmit nem vesz el azon tulajdonságából, hogy ennyiért még mindig a legjobb vétel. Teljesen igazad van.
Hamarabb lesz még egy H03 lámpám TIR lencse nélkül, vagy X1R, esetleg HC65 ha kifogom valami kellemes black friday akciós áron, mint említett H30 annyiért.
Részemről csak a mértek és látottak közötti különbség a kérdés, nem az ár-tudás arány. :)

(#49295) Tony21
Pedig olyat én is szeretnék csak nem találom ezt a best-buy kupont, aztán lehet nekem is fiókban lapul majd.

[ Szerkesztve ]

(#49298) ZozzV6 válasza ZozzV6 (#49296) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Más fejlámpám most nincs.
És a tömegek menetkészen:
H03 + 18650 akku + nagy fejpánt: 139g
H03 + 18350 akku + kis fejpánt: 86g
X1R + 18650 akku + nagy fejpánt: 153g
X1R + 18350 akku + kis fejpánt: 99g
Manker E02 + AAA + kis fejpánt: 68g

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#49299) HardSanyeee válasza FBLLMAG (#49291) üzenetére


HardSanyeee
őstag

"Az Imalent, Lumintop, mellé felsorakozott a Skilhunt is - a ne vedd meg kategóriába."

Ne haragudj, de azért ez erős túlzás. Az előbb két márka esetén egyre többször jönnek elő minőségbeli problémák, míg a Skilhunt esetén a rövid megvilágítási távolság az nem bug, hanem feature, hiszen egy elég széles szögben vetítő TIR lencse van benne. Ez egyébként nem is újdonság, csak most előjött témaként.

Egyéb tekintetben sok panasz nem lehet rá, jó a kidolgozási minősége, egész jó áron is meg lehet csípni (30 dollár) és nekem az UI is nagyon tetszik, 8 mód, úgy hogy valójában csak 4 fő módon kell átkattintgatni és mindegyiknél lehet kettőt választani.

Én személy szerint használtam már kültéren is (túrázáshoz és biciklizéshez is), de csakis kiegészítő lámpának, pont a rövid megvilágítási táv miatt, nem árt ha a követlenül előttem lévő pár méteren is jól látok. Beltéren viszont teljesen jó.

@Ra3: Te hogy érzed, mennyivel messzebb világít az OP refis H03, mint a TIR-es? Mert a gyári adat szerint 22 méter a különbség (145 vs 123 méter), ami szabvány szerint van, tehát valóságban max 10 méter lehet, az viszont nem tűnik soknak. Legalábbis a gyártói adatok szerint, többen is írták, hogy a TIR-es változat esetében igen eléggé túlzó a gyártó által megadott érték, ezért is vagyok kíváncsi a valós különbségre.

(#49300) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#49296) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A ZL H53w fejlámpám a 122 lm -nal bírja több mint 4 órát, 65 lm -nal 8 óra felett. Kb 5 cd / lm, 12° -os szögben világít (a gyártó szerint, kicsit szélesebben visz mint a SC5, nekem megfelel), ezért 122 lm az kb 600 cd, a 65 pedig kb. 300 cd.

A H03 méréseid alapján 3 cd / lm, tehát a 160 lm az kb 480 cd -nak felel meg, ha tényleg 160 lm jön ki belőle.

Te magad is tudod, hogy a 600 cd sem sokkal több a 480 cd -tól, és a 480 cd sem jelentősen több a 300 cd -tól, szemre. ;) Tehát választhatok kicsit erősebb fénnyel 4 órát, vagy gyengébb fénnyel 8 órát.

Lemértem, akku + lámpa + fejpánt = 79 g; az akku lámpával együtt pedig 56 g. ;)

A 330 lm -t, 1600 cd -át folyamatosan tudja tartani, lemerülésig, 5 perc után nem lép vissza. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.