Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-19 16:30:21

LOGOUT.hu

Ha e-book olvasót szeretnél vásárolni, és nem tudod melyiket válaszd, olvasd el a következő írást: Elektronikus könyvolvasó választása
Népítélet, avagy a felhasználók véleménye az olvasóikról
A jelenleg Magyarországon megvásárolható legismertebb olvasók listája:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8261) hampidampi válasza postasbeci (#8260) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha szóba jött a PRESTIGIO 5664, akkor nézz utána még az Icarus Illumina HD-nek is. Gyakorlatilag odm a kettő.

szerk.: A nyitó kommentben is van róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#8262) postasbeci válasza hampidampi (#8261) üzenetére


postasbeci
csendes tag

Köszi! Akkor a Prestigiot ki is ejtem, ebook olvasóban mégis csak nagyobb név az Icarus, ha jól sejtem.

Így két olvasó marad nálam versenyben az Icarus HD és a Wayteq xbook 60FL.
A Wayteq mellett szól, ahogy olvasom, hogy pár androidos alkalmazást is tudnék rajta használni.

(#8263) thetan válasza postasbeci (#8262) üzenetére


thetan
aktív tag

Ha a töltöttségi idő nem zavar, akkor gyakorlatilag bármilyen appot rátehetsz

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#8264) Seraph 16 válasza LittleBiG007 (#8171) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm a segítséget!

Megvan az olvasó gyorsan leírom a tapasztalataimat, amíg frissek.

Eleinte a Nook tetszett, de azt nem láttam élőben, meg nem is egy mai darab, így kiejtette, pedig lehet jó olvasó.

Pocketbookot (basic 2) láttam élőben tetszett nagyon, kicsit utánaolvastam és el is döntöttem, hogy az lesz. Mellette láttam a kindlet (5), az sem volt rossz, de az pont vmi képet mutatott.

Láttam még Pocket book lux 2-t, az a legjobb volt, de nem láttam akkora különbséget (leszámítva a világítást), mint amennyivel drágább. Volt egy másik PB is, talán 623-as számmal, rá volt írva, hogy high contrast, de nekem ez tetszett a legkevésbé, nem volt éles a képe.

Szóval bementem a boltba és a PB basic 2-ért, és olyan történt, ami nagyon ritkán esik meg velem... megnyomkodtam őket, és a szöveg élesebbnek és és kontrasztosabbnak tűnt és minimális ghost sem volt a kindle 5-ön. Addig-addig, hogy azt választottam. Persze gondolom ez ízlés kérdése, mert túl nagy különbség nem volt, és tudásra nagyobb a PB, de így egymás mellett nekem jobban bejött a kindle. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8265) koncsik válasza Seraph 16 (#8264) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD neked véged :DDD
Így kell választani, jó olvasgatást!
Amikor az elsőt vettem, nem volt mivel hasonlítgatni (KK 3G), azóta úgy gondoltam, hogy egyre jobb lesz úgyis, még sosem vertem a fejem a falba :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8271) fertilio01


fertilio01
csendes tag

Srácok! Én eddig minden kérdésemre kaptam választ. Még vásárlás előtt állok és eddig csupa jó tanácsot kaptam ezen a fórumon. Azt hiszem ez a lényeg: aki tud, segít önzetlenül azoknak, akik bizonytalanok. Ne bántsátok egymást. Valószínű én is olyan terméket fogok venni, amelyik nem mindenkinek tetszik. Na de könyörgöm, ha ilyen sok fajta cucc van törvényszerű, hogy sokan sokfélét vesznek. Szóval békesség!!! :K

(#8273) doc


doc
nagyúr

Szoltam mar szeliden, hiaba. Mostantol pofonosztas jon, ha valaki nem bir magaval akkor megoldjuk hogy a topicban ne legyen feszultseg.

[ Szerkesztve ]

(#8275) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Nem vagyok ismeretes az e-book-ok témájában, de a tesómnak szeretnék egy olvasót Karácsonyra.

Átfutottam az összefoglalót, és a következők lennének a kérdéseim:

Csúnya dolog, de a könyvek jó részét torrentről szerezné be, és úgy látom, van itt elég sok formátum, a hanyagolandó pdf-től kezdve mobin-n, prc-n át epub-ig minden...
Ezeket pl. Amazon Kindle-ön mind lehet olvasni, akár alkalmazással, már ha ezekre létezik ilyen (nem tudom, mennyire zárt rendszerek)?
Azért a Kindle, mert a tesómnak ez tetszik, meg én is úgy tudom, ez az e-book olvasók királya, és a PaperwhiteII pont szimpatikus zászlóshajó 35k-ért.

"Felületi" fícsörökben is a Kindle(esetleg Icarus Pocket a másik irányból?) a cél, kis háttérvilágítás, 6", jó anyagminőség, 3G nem kell, érintőképernyő/gombos megoldás is szóbajöhet, szép legyen a képe, stb., a rendszereikről azonban nem tudok semmit, így kérlek, ezekről Ti mondjatok valamit, mi lenne jó/a legjobb, ha a tesóm mondjuk torrentről beszerezhető összes Stephen King könyvet el akarja olvasni?
Külföldi beszerzés nem probléma, garancia nem létszükséglet.

[ Szerkesztve ]

(#8276) jherc válasza raven12 (#8275) üzenetére


jherc
csendes tag

A beszerzési forrás irreleváns, inkább a formátum az érdekes, ám az is csak kis mértékben.
A PDF kerülendő, az ebook formátumok viszont egész jól konvertálhatóak. Ha visszaolvasgatsz a hozzászólásokban, akkor láthatod, hogy miket ajánlanak. Egyik részről, az amazonnak van egy olyan szolgáltatása, amin keresztül konvertálják a formátumokat Kindle-re, és már küldik is az olvasóra. Másik részről vannak programok, melyekkel ezt lokálisan meg lehet oldani, és a megfelelő formátumban lehet a készülékre juttatni az olvasmányt. Ilyen program például a Calibre. Ha jól tudom, akkor a Kindle-ről, és a Calibre-ről is többet megtudhatsz a fórumokban.

(#8277) cashy


cashy
újonc

Hali,

Van nekem egy Koobe Slimbook HD e-reader-em. Na ez fogta magát, és nem kapcsol be. Töltőre dugom, nem tölt (nem világít a zöld lámpás). Kicsit elhanyagoltam az utóbbi hetekben, szerintem csutkára lemerült. De ma már töltöttem 8 órát, az alatt össze kellett volna szednie magát.

Resetet nem tudok rajta nyomkodni, mert nincs.

Ötlet? Valaki?

cashy

(#8278) JamesFinn válasza cashy (#8277) üzenetére


JamesFinn
senior tag

Ha van rá mód, akkor hagyd töltőn (esetleg másik töltő?)még egy darabig hátha bekapcsol. Ha nem, akkor szervíz.

(#8279) Libretom válasza cashy (#8277) üzenetére


Libretom
aktív tag

A li-ion, és li-polymer akkuk a normál használat során, vagy "sleep" módban nem tudnak teljesen lemerülni, mert az eszközök legtöbbje kb. 3%-os töltöttségnél kikapcsol. (Szerintem a Koobe Slimbook HD sem kivétel). Persze ha ezt követően nagyon sokáig nem töltöd fel, akkor már csak szakember által végzett "gyógytöltés" segíthet, ha segíthet.Szóval ha nem veszi fel töltést, vagy nagyon gyorsan lemerül az akkud, akkor valószínűleg cserélni kell, de egy szakemberrel talán nem árt megnézetni az akkut.

[ Szerkesztve ]

(#8280) cashy válasza JamesFinn (#8278) üzenetére


cashy
újonc

Rajta volt most éjjel is, se kép se hang. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.