Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) Technoman válasza Technoman (#2800) üzenetére


Technoman
őstag

Hogy jobban érzékeltessem:

Ez, ha hálózatból nyomom:

És ez, ha közvetlen kötöm rá a Dune-re:

Uez a helyzet a másik 4TB-s vinyómmal (az első kép, mindent látok), de ha közvetlenül kötöm rá, akkor "Üresként" látja a Dune a vinyót (!)

[ Szerkesztve ]

(#2802) Ejelhar válasza Technoman (#2801) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jó kérdés:-)

Én első körben a file/könyvtár szintű jogokat vizsgálnám meg.
Tehát jobb klikk a könyvtárakra/file-okra -> Tulajdonságok -> Biztonság

Van aközött különbség a jogoknál amit lát a Dune, illetve amelyikbe nem?

(#2803) Ejelhar válasza Ejelhar (#2802) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Kivettem a Dune-ből az egyik diszket, amit teljes egészében lát (Dune Smart H1), megnéztem windows alatt az engedélyeket, ez a pálya:

(#2804) Technoman válasza Ejelhar (#2802) üzenetére


Technoman
őstag

Sajnos nem látok semmi különbséget a kettő között:[
Ez a "hibás", amit nem lát a Dune:

Ez meg, amit napi szinten használok, oda-vissza (hálózatban+ hálózati másolás oda-vissza):

Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2805) dh66e válasza Technoman (#2801) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Érdekes probléma,de érdemben nem tudok hozzászólni mert ily módon nem használom sem a vinyókat sem az iDune progit,
Amikor a "hiányos" mappaszerkezetű vinyót rádugod és nyomsz egy infó gombot próbáld a vinyó tartalmát beolvastatni újra.

(#2806) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! A Connect HD-val kapcsolatban lenne egy kérdésem. Lehet rá valahogy netflixet varázsolni?

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#2807) Technoman


Technoman
őstag

Azt észrevettétek, hogy a forgalmazónak a webshopjáról eltűntek a régebbi, tavalyi modellek, jelesül a 102 és a 303-as modellek?
Ja, most nézem, már nem forgalmazzák őket: [link] [link]

Jön az új (és remélhetőleg olcsóbb) család ? :U

[ Szerkesztve ]

(#2808) nfsu17 válasza Technoman (#2807) üzenetére


nfsu17
veterán

tavalyi?
3 éves modellek.
nekem is 3 éve van meg.
[link]

(#2809) Technoman


Technoman
őstag

Jó, igazad van, ezt kicsit benéztem :B
De annak függvényében, hogy a Dune mennyire gyorsan frissíti a modellkínálatát, nyugodtan rálehet fogni a "tavalyi" jelzőt (végül is tavaly még aktuális modellek voltak :DD
De a lényeg, hogy eltűnt a kínálatuk majd' fele (bár a 303-as szerettem, a Connect-et ellenben ki nem állhatom)

[ Szerkesztve ]

(#2810) nfsu17


nfsu17
veterán

Frissítettem (végre, mi? :D ) a legújabb fw-re a gépet.
Úgy néz ki eddig minden jó, minden úgy megy ahogy eddig.
Mondjuk eddig sem volt bajom vele (3 éves fw volt), szóval nem volt sok értelme, de rosszabb nem lett az a lényeg.
Bár mintha minden videónak egy 10%-al halkabb lenne a hangja (nem állítottam el a hangfalon).
Arra nem emlékszem, hogy a dinamikakontroll mire volt anno téve, amúgy minden beállítást tudtam fejből. Most KI van kapcsolva.

Vagyis egy pici, ami mondjuk nem is annyira lényeges.
Az accuweather appra néha rá szoktam nézni, mert tetszik. Na most kiírta, hogy van újabb sw, oké, telepítette is, majd közölte, hogy az app többé no longer available. És még az ikont is kivette a progik közül.
Pedig a progi még pár napja simán ment.
Tudok nélküle élni :DDD, de azért na. :))

Rádió appra is kiírta, hogy van update, mondom na, azt nem engedem, hogy elcseszd. :N
Gyorsan kitettem kedvencek közé amik kellettek rádiók és nem kell az appban császkálni.

[ Szerkesztve ]

(#2811) blakey válasza nfsu17 (#2810) üzenetére


blakey
titán

Olvasd el az összefoglalót. Így 3 év után az sem árt. :) Van időjárás meg minden ami kell. Rádió is oké.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2812) rgeorge válasza dh66e (#2805) üzenetére


rgeorge
addikt

Az időjárást én is csak most javítottam meg, a leírásban egy pontnyi hibát találtam: az api kulcsot apikey.txt-be kell menteni (nem pedig api.key.txt-be). A program írja, milyen néven keresi, így nem nagy gond.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2813) NJNZOLI


NJNZOLI
csendes tag

Sziasztok!

Az emplexer program telepítésében kérném a segítségeteket. A számítógépre letöltöttem a Plex Media Server progit és beállítotam a dolgokat, de a dune_plugin_emplexer_hun.zip fájlt nem tudom telepíteni a médialejátszóra. Azt írja ki, hogy Hiba: az alkalmazás bizonyítványa hiányzik. Találkozott valaki ilyen problémával?

(#2814) dh66e válasza nfsu17 (#2810) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:C
Összefoglalóban sok mindent megtalálsz,ha valami nem tiszta vagy mégsem működik helyesen akkor jelezd.

(#2812) rgeorge

Köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmemet,javítva a leírás.

(#2813) NJNZOLI
Szia,üdv köztünk!
Rendszermemória van a dune-ön? Emplexert már rég nem használom lehet a pluginnal van gond nem tudom.
DPC az biztos működik.

[ Szerkesztve ]

(#2815) NJNZOLI válasza dh66e (#2814) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Szia.

Igen, van benne egy 4Gb-os pendrive. Épp a te 2014-es hozzászólásod alapján próbáltam telepíteni a progikat, de nem sikerült :)

"Tisztelt publikum! :)
Elkészült az emplexer katalógizáló magyarítása.Remélem hasznos lesz annak aki használni szeretné.
1.A Plex Media Server letöltése
2.Emplexer leírás
3.Emplexer letöltése"

A DPC-t nem ismerem, de utánaolvasok a fórumban. A gépem mac, azon is fut a DPC?

(#2816) dh66e válasza NJNZOLI (#2815) üzenetére


dh66e
Topikgazda

[link]
Igen fut rajta,talán blakey topik társ is használta rajta.
Az összefoglalóban mindent megtalálsz.Nekem jobban bejött mint az Emplexer.

[ Szerkesztve ]

(#2817) NJNZOLI válasza dh66e (#2816) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ. Utánaolvasok és telepítem.

(#2818) blakey válasza NJNZOLI (#2815) üzenetére


blakey
titán

A DPC a Dune-n fut, mac-en a Plex szerver. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2819) NJNZOLI válasza blakey (#2818) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

O.K. Köszönöm

(#2820) ginola válasza dh66e (#2814) üzenetére


ginola
addikt

Nálam a 102 W-n nem frissül az időjárás, erre vmi gyógyír? Mindig 20 fok és napsütés van, éjjel-nappal.

(#2821) ginola válasza ginola (#2820) üzenetére


ginola
addikt

(#2822) NJNZOLI válasza dh66e (#2816) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

A Dune Plex Catalog-ot sem tudom telepíteni. Ugyanazt írja ki a DUNE, Hiba: az alkalmazás bizonyítványa hiányzik.
Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha letöltöm a dune_plugin_dpc_v1_094.zip-et ki kell csomagolni telepítés előtt, vagy nem?

(#2823) dh66e válasza NJNZOLI (#2822) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem kell kicsomagolni.

(#2824) NJNZOLI válasza dh66e (#2823) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Akkor nem tudom , hogy mi a megoldás, mert kicsomagolás nélkül próbáltam telepíteni és akkor írta ki a hibaüzenetet.
Valami ötlet?

(#2825) blakey válasza NJNZOLI (#2822) üzenetére


blakey
titán

A rendszermemórián kívül van más merevlemez a gépben ami fix?
Lehet, hogy nem ártana egy gyári reset majd szépen sorba telepíted a dolgokat. Nem kell kicsomagolni a zip-pet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2826) Longman8504


Longman8504
csendes tag

Sziasztok!

Nem írtam még, mert szeretek utánajárni magamtól a dolgoknak, de elakadtam...
A DPC-vel lennének gondjaim. Fent van a Dune-ön a plugin, a Plex a gépen, bejelentkeztem, beállítottam az IP-t, a filmek borító megjelentek a lejátszón, de azt a hibaüzenetet kapom, hogy nincs kapcsolat.

Valamint a Dune-re csatlakoztatott külsö-belső vinyókon levő filmeket se tudom betölteni, mert nincs nekik betűjelük sehol...

Lenne ötletetek?

Köszönöm

(#2827) blakey válasza Longman8504 (#2826) üzenetére


blakey
titán

Minden elérést újra kell csinálni, hiába látod úgy, hogy felvette a könyvtárakat, sajnos hibásak, tehát minden egyes könyvtárat újra, manuálisan "csatlakoztatni" kell és menni fog minden.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2828) dh66e válasza ginola (#2820) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Lesz egy kis időm ránézek,mert nálam most nincs fent a widget.

(#2829) NJNZOLI válasza blakey (#2825) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Nincs benne merevlemez, soha nem is volt. Nem tudom számít-e valamit Base 3.0-ról van szó. Ettől függetlenül csináljak egy gyári resetet?

(#2830) dh66e válasza Longman8504 (#2826) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Első körben. A windowsban fel van véve hálózati meghajtóként a dune-ön logó meghajtó?
Amennyiben igen akkor kell lennie meghajtó betű jelnek is.Ezt a betű jelet állítsd be a plexben (a pc-n) amikor felveszel egy könyvtárat.
A dune-ön a "Kapcsolatok"opciónál az alábbi módon legyen beállítva:
Kapcsolat típusa: Storage
Meghajtó: a meghajtó neve (kilistázza az elérhető meghajtókat)
Mappa: A mappa (könyvtár) neve.
Ezután nyomsz egy mentést és működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#2831) blakey válasza NJNZOLI (#2829) üzenetére


blakey
titán

A dpc konfigurálás után létrehoz egy xml fájl amit elmenten, tehát nem árt ha van valamilyen meghajtó, ha 4GB-os a rendszerlemez, akkor paricionáld és a másik felét hagyd szabadon, ekkor oda fogja menteni a szükséges dolgokat. Nem árt ha van egy lemez a lejátszóban, legalábbis én ezt tapasztaltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2832) nfsu17 válasza dh66e (#2814) üzenetére


nfsu17
veterán

ismerem az összefoglalót, a kérdésem nem a weather fix-re vonatkozott volna.

de ha már hasznos dolgok, akkor a forced subtitlest is beletehetnéd, szerintem jó dolog, ha nem kell külön indítani film után, hisz ez lene a célja.
[link]

(#2833) BBéci válasza nfsu17 (#2832) üzenetére


BBéci
titán

Inkább annak örülnék, ha nem az első helyen lévő felirat indulna, ami általában a forced, hanem a teljes, mert kizárólag eredeti hanggal nézek filmeket!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2834) liszi70 válasza nfsu17 (#2832) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hogy kell ezt használni? Letöltöttem, a Dune-nel leokéztam a dune_service_mkvsubs_install_v7.dsf fájlra, de hibát ír ki. Nekem jól jönne, ha a forced felirat alapból indulna.

[ Szerkesztve ]

(#2835) BBéci válasza liszi70 (#2834) üzenetére


BBéci
titán

Nálam az indul alapból, ha az első helyen szerepel a feliratok sorában és nincs rajta semmiféle utólagos okosság, csak a három évvel ezelőtti gyári firmware. Állandóan át kell állítanom a teljesre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2836) liszi70 válasza BBéci (#2835) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gondolom, hogy a szervizfájl segítségével akkor is a forced indul, ha nem elől van a sorban. Ez lehet a lényege.

(#2837) BBéci válasza liszi70 (#2836) üzenetére


BBéci
titán

A feliratfájlok áthelyezése, a sorrend felcserélése nem megoldás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2838) blakey válasza liszi70 (#2836) üzenetére


blakey
titán

Utóbbi időben nem volt feltelepítve a Dune-n, nem sok értelmét láttam, nem úgy működött ahogy kéne, legalábbis én ezt tapasztaltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2839) liszi70 válasza blakey (#2838) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mi volt vele a gond?

(#2840) blakey válasza liszi70 (#2839) üzenetére


blakey
titán

Nem indultak el a Forced feliratok, semmi értelmét nem láttam, az anyag jó volt, más lejátszón jól működött(dik). Sajnos ezek a dune-k már kegyvesztettek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2841) liszi70 válasza blakey (#2840) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én csak megpróbálnám, hátha nálam jól működik. Ehhez a szervizfájlhoz kell rendszermemória?

(#2842) blakey válasza liszi70 (#2841) üzenetére


blakey
titán

Azt hiszem igen, kell. Persze próbáld, de olyan régi szervizfájl, hogy szerintem már alapból benne van a legújabb firmwarekbe ahogy egyéb korábbi dolgok is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2843) nfsu17 válasza blakey (#2842) üzenetére


nfsu17
veterán

A 3 évvel ezelőtti fw-en használtam ezt a forced dolgot, az új fw-re még nem tettem fel.
De semmi baja nem volt, mindig működött ahogy kell.
Tök mindegy hányadik volt a forced a sorban, ha a flag jól volt beállítva, akkor már játszotta is le automatikusan.
Lehet már az új fw-ekkel nem működik jól.

Amúgy igen, kell hozzá memória, és a v7 végű kell a legújabb fw-re...a leírás szerint.
Mondom, én most nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#2844) liszi70 válasza blakey (#2842) üzenetére


liszi70
nagyúr

"szerintem már alapból benne van a legújabb firmwarekbe"

Ja, ha így van, akkor nem szarakodnék vele.

dh66e : Ez benne van már a legújabb frissítésben?

(#2845) blakey válasza liszi70 (#2844) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem tudom, hogy benne van-e vagy sem, de pl. a DIVX-hez is volt ilyen fájl aztán azt is beletették valamelyik firmware-be. Utána kéne nézni. Egy darabig nekem is normálisan működött, de a legújabbakkal már nem minden esetben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2846) nfsu17 válasza liszi70 (#2844) üzenetére


nfsu17
veterán

99% hogy nincs benne, de este megnézem.
Tudom milyen filmeken van forced, szal ha elindul magától, akkor benne van, ha nem, akkor nincs benne.
De Te is ki tudod próbálni.
Ahol van pl. 2 HUN sub, ott az egyik (amelyiken nem megy mindig a felirat), az a forced.

(#2847) liszi70 válasza nfsu17 (#2846) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ki tudnám próbálni, csak írtam is, hogy nem sikerült feltennem. :) SD kártya jó rendszermemóriának?

(#2848) blakey válasza liszi70 (#2847) üzenetére


blakey
titán

Jó, csak arra figyelj, hogy nem mindegyiket szereti, nekem is SD volt a rendszermemória, Class 4-es volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2849) NJNZOLI válasza blakey (#2831) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Megpróbálom a partícionálást. Köszi a választ.

(#2850) Longman8504 válasza blakey (#2827) üzenetére


Longman8504
csendes tag

Sajnos ugyanúgy ezt írja ki, amint új könyvtárat veszek fel.

dh66e: Igen, ez volt az egyik baj, ahogy látom, látta ugyan a rendszer dune-t és a meghajtókat, de nem voltak felvéve hálózati meghajtóként. Megoldottam, meg is jelentek szépen a filmek, de indításkor felugrott egy ablak, hogy hiba a fájlnevek listázásakor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.