Hirdetés

2019. december 9., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-11 23:11:21

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2101) lcee79 válasza lcee79 (#2100) üzenetére

lcee79
(őstag)

Na találtam megoldást, de nem tudom miért csak így megy
kézzel ha megadom az adatokat akkor simán rálépek...

De mivel nem sok mappa van megosztva, így most ez megfelel :)

Kipróbáltam hogy egy film mappát kedvencekbe rakok, és popup menü gombra simán ott volt első sorban, így hozzá tudtam adni a kedvencekhez, tehát jól emlékeztem, bármelyik mappát és file-t hozzá lehet adni kedvencekhez hálózatról is.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#2102) dh66e válasza lcee79 (#2101) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Akkor félreértettelek, én magáról a hálózati meghajtóra írtam hogy nem lehet.Mappát ami benne van azt természetesen lehet.
Most raktam újra wint a notin,kíváncsi vagyok megszenvedek e vele.Már régen csináltam a megosztásokat.

[ Szerkesztve ]

(#2103) dh66e válasza dh66e (#2102) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Kész is vagyok,minden müködik win8.1 alól,kb2 perc volt a hálózatot megcsinálni.(A dune-ön már megvoltak).

(#2104) lcee79 válasza dh66e (#2103) üzenetére

lcee79
(őstag)

A dune-ön ha már megvannak a megosztások, és ugyanaz lesz újra a gépnév, meg a megosztott mappa is akkor szerintem simán jó lesz minden :)
De én mivel gondoltam az új windows-al felveszem újra a dune-ön a mappákat ezért szívtam meg, ha meghagytam volna lehet, hogy nem is jön elő probléma :)

(#2105) liszi70 válasza dh66e (#2103) üzenetére

liszi70
(veterán)

És a win10 esetén mi a lényegi változás a hálózat és megosztás szempontjából? Nekem még win7-em van, már egyből a 10-re tervezek ugrani (majd, mert egyelőre még nem érzem igazán szükségét), de eléggé parázok, hogy menni fog-e olyan könnyedséggel a dolog, mint a win7 esetén, amin álmomból felriasztva is megcsinálom 1 perc alatt a hálózati beállításokat. :D (Egyáltalán érdemes a 10-et használni? Miben nyújt többet, jobbat, mint a 7?)
Köszi!

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek eladók.

(#2106) lcee79 válasza liszi70 (#2105) üzenetére

lcee79
(őstag)

Alapból kb 99%-ban ugyanaz mint a win7 :)
A háttérben persze nem, de azt nem látod úgy sem :) Beállítások a gépházban máshogy néz ki, de ugyanazokat is elő lehet hozni ami win7 alatt, szóval simán meg lehet szokni szerintem.
Ha hagyod hogy frissítse magát a gyári megoldással, akkor minden beállítást megtart, driverek stb minden működött nekem egyből, és kb fél óra volt (ssd-vel)
Szóval simán áttérhetsz.
(annyi a fő különbség azok közül amit nem látsz, hogy ez mindent jelent amit nem szégyell)

[ Szerkesztve ]

(#2107) dualcore válasza liszi70 (#2105) üzenetére

dualcore
(őstag)

Lényegi változás a win 7 hez képest, az ikonok a start menü a gépház és hasonlók kinézete. Több program érhető el egy kattintással a start menüből, szóval kicsit kezelhetőbb (nem mintha a win 7 nem lenne az) Ill. ha külső eszközt pl. Külső HDD csatlakoztatsz, akkor saját média lejátszóval rendelkezik a win10 min képek vagy zene ill filmekhez is. Persze használhatod a saját régi megszokott progijaidat is.

Nekem tegnap este frissítettem a wi7 ről win10 re, és minden maradt a régiben, szépen látja a Dune a mappákat továbbra is.

(#2108) dh66e válasza lcee79 (#2104) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Szerintem tök mindegy hogy a dune-ön már megvannak a megosztott mappák vagy újra beállítja az ember.Működnie kell így is úgy is.Mondjuk win10-nél valamiért én is szenvedtem de hogy mi volt az már meg nem mondom.win.8.1 nekem bőven elég és gyors is minden szempontból.Jó a start menü az hiányzik elismerem,de már megszoktam hogy nincs.
Egyébként ha pl csinál az ember egy teljes resetet a lejátszón akkor érdemes előtte elmenteni a hálózati beállításokat egy meghajtóra majd mikor kész az ember akkor csak előhívja és egy restart után újra ott lesz a komplett hálózati megosztása a dune-ön.

(#2105) liszi70
Még az elején frissítettem win10-re de nekem lassabbnak tűnt mint a WIN 8.1.hozzáteszem nem tiszta telepítés volt hanem ráfrissítettem a 8.1-re.Voltak érdekes bugok benne úgyhogy gondoltam majd jó idő múlva újrapróbálkozom.
Tegnap teljes reset a dune-ön,rendszer memó takarítással hálózat mentéssel.( Nekem ez kéthavonta alap a sok buhera miatt).Aztán win teljes pucolás a notin és most hasít mindkét eszköz.Hálózat pedig mentésből visszaállítva.Egy óra alatt megvoltam mindennel.

(#2109) niof válasza dh66e (#2108) üzenetére

niof
(őstag)

Én még soha nem csináltam resetet. Igaz, nem is "buherálom". :N

"A zene a káoszból rendet teremt; a ritmus a széttartót egységbe fogja; a melódia a megszakítottat folytonossá varázsolja; a harmónia az össze nem illőket összeegyezteti. Yehudi Menuhin

(#2110) nfsu17 válasza niof (#2109) üzenetére

nfsu17
(veterán)

2,5 éve én se nyúltam hozzá.
nem is frissítettem.
nem is megy a youtube :D

Mi 9T, MIUI 10

(#2111) dualcore válasza dh66e (#2108) üzenetére

dualcore
(őstag)

A 8.1 ben van start menü, a sima 8 ban nincsen? Nemde?

(#2112) dh66e válasza dualcore (#2111) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

A hagyományos értelemben nincs.

(#2113) dualcore válasza dh66e (#2112) üzenetére

dualcore
(őstag)

Értem. :K

(#2114) gdarvas

gdarvas
(csendes tag)

Sziasztok!
Megoldható Dune HD 53d lite esetében, hogy a DTS HD hang átmenjen az erősítőre? Nekem csak DTS alap jelenik meg, nincs HD hang.

Hiszem ha látom...

(#2115) dualcore válasza gdarvas (#2114) üzenetére

dualcore
(őstag)

Helló.

Csak HDMI kábellel lehetséges, a Dune és az erősítő között, és a Dune menüjében a hang kimenetnél állítsd át bitstream-re.

(#2116) liszi70

liszi70
(veterán)

Köszi mindenkinek az infókat a Win7 vs. Win10-el kapcsolatban! Semmi olyan pozitívum nem derült ki számomra, ami indokolttá tenné a váltást, úgyhogy maradok egyelőre a jól bevált és kiismert réginél. :)

[ Szerkesztve ]

(#2117) BBéci válasza liszi70 (#2116) üzenetére

BBéci
(félisten)

Pontosan így gondolom én is. Ráadásul a mostani Ultimate helyett nem kellene a felajánlott Pro.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#2118) gdarvas válasza dualcore (#2115) üzenetére

gdarvas
(csendes tag)

Természetesen hdmi-n keresztül van bekötve és bitstream-re van állítva, de csak a dts core sávokat jelzi ki a Denon erősítőm. Lehet hogy ez egy limitáció?

Hiszem ha látom...

(#2119) BBéci válasza gdarvas (#2118) üzenetére

BBéci
(félisten)

Ki kellene mennie a HD hangformátumoknak is.
Áruld el a Denon erősítő típusát!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#2120) gdarvas válasza BBéci (#2119) üzenetére

gdarvas
(csendes tag)

Denon 1312, Bluray lejátszóval tökéletesen megy.

Hiszem ha látom...

(#2121) BBéci válasza gdarvas (#2120) üzenetére

BBéci
(félisten)

Látatlanban nem tudom megmondani, mi lehet a baj.

(#2122) dualcore válasza gdarvas (#2118) üzenetére

dualcore
(őstag)

Elviekben mennie kellene, ha BD lejátszóval is működik. Gondolom a forrásfájl tartalmaz HD hangsávot? Ha mégsem akkor a Dune-vel van valami probléma, az okát nem tudom.

(#2123) gdarvas válasza dualcore (#2122) üzenetére

gdarvas
(csendes tag)

A Dune hd 53d lite-on a legfrissebb firmware van, de így sem megy. Valahol olvastam, hogy a lite verzió nem tartalmazza a DTS HD és Dolby True HD licenszet, és ezért le van tiltva. De pl. A Dune Base 3D már átviszi a HD audio formátumot. Kérdés, hogy utólag ezt nem lehetne-e aktiválni?

Hiszem ha látom...

(#2124) nfsu17 válasza gdarvas (#2123) üzenetére

nfsu17
(veterán)

a dekódolással volt egy lejátszónál gond, tehát ha pl tévébe volt dugva hdmi-n, akkor a dts-t nem dekódolta a tévének, magyarán néma volt.
de a továbbküldés tudtommal ott is működött

Mi 9T, MIUI 10

(#2125) dualcore válasza gdarvas (#2123) üzenetére

dualcore
(őstag)

Nekem Base 3D van azzal nincs gond, de a tiedre is írja a gyári spec. hogy tudja HD hangsávot, szóval nem tudom mi a gond nálad. A Teszt is ezt támasztja alá. :F

(#2126) nfsu17 válasza gdarvas (#2123) üzenetére

nfsu17
(veterán)

ha nagyon semmi, akkor gyári visszaállítás, lehet frissítéskor valami elb....

Mi 9T, MIUI 10

(#2127) gdarvas válasza dualcore (#2125) üzenetére

gdarvas
(csendes tag)

Állítólag létezik valami szerviz plugin ami engedélyezi a letiltott HD hangot, ezt a Dune-hd.Hu alatt olvastam. Onnan le is lehetne tölteni de csak ha regisztrálsz, nekem viszont nincs regisztrációs kódom hozzá, néztem a dobozban, de nincs benne. Mondjuk nem is most vettem...

Hiszem ha látom...

(#2128) nfsu17 válasza gdarvas (#2127) üzenetére

nfsu17
(veterán)

nem hinném, hogy az helyre hozná, de ki tudja.
csak saját felelősségre

Mi 9T, MIUI 10

(#2129) dualcore válasza gdarvas (#2127) üzenetére

dualcore
(őstag)

A Dune Beállítások/Hang menüjében a Digitális hang feldolgozása paraméternél két lehetőség közül választhatunk:
PCM (dekódolás)
Bitstream (továbbküldés)
attól függően, hogy a lejátszóban, vagy az erősítőben lévő digitál-analóg konverterrel szeretnénk feldolgoztatni az adott hangformátumot. Attól függően, hogy a házimozi-erősítőnk milyen formátumokat, és milyen csatornaszámig kezel, választanunk kell a két lehetőség között. Az alábbi táblázatban összefoglalt teszteredményeket egy külföldi fórumon találtuk, mint néhány felhasználó tapasztalatát. A 7.1-es házimozi-erősítőhöz a HDMI1.3 kimeneten keresztül kötötték a Dune-t – hiszen a HD-s hangformátumokat az optikai és koax digitális hangkimenetek nem tudják továbbítani –, és felírták, hogy az erősítő milyen bemeneti formátumot jelzett ki a különböző hangsávokat tartalmazó filmek és zenék esetében.
Pirossal kiemelve a helytelen csatornaszámok, illetve mintavételezési frekvencia, ezeket a Dune hibásan dekódolja (bár a hangzásban valószínűleg ez nem okoz gondot). Ha bárkinek hasonló megfigyelései vannak, kérjük, ossza meg velünk!

Beállítás a Dune-ön PCM Bitstream
Dekódolás helye Dune erősítő
Film hangformátuma
Dolby Digital (5.1) PCM 7.1 ch 48k Dolby Digital 5.1 ch 48k
Dolby Digital Plus (5.1) PCM 7.1 ch 48k Dolby Digital 5.1 ch 48k
Dolby TrueHD (5.1) PCM 7.1 ch 48k Dolby TrueHD 5.1 ch 48k
Dolby TrueHD (7.1) PCM 7.1 ch 48k Dolby TrueHD 7.1 ch 48k
DTS (5.1) PCM 5.1 ch 48k DTS 5.1 ch 48k
DTS-HD High Resolution (5.1) PCM 7.1 ch 48k DTS-HD High Res 5.1 ch 48k
DTS-HD Master Audio (5.1) PCM 5.1 ch 48k DTS-HD Master 5.1 ch 48k
DTS-HD Master Audio (7.1) PCM 7.1 ch 48k DTS-HD Master 7.1 ch 48k
LPCM (5.1) PCM 7.1 ch 48k PCM Surround 5.1 ch 48k
LPCM (7.1) PCM 7.1 ch 48k PCM Surround 7.1 ch 48k
Zenei fájlok hangformátuma
FLAC (4.0) 96kHz PCM 7.1 ch 96k PCM Surround 7.1 ch 96k
FLAC (5.1) 96kHz PCM 7.1 ch 96k PCM Surround 7.1 ch 96k
FLAC (5.1) 192kHz PCM 7.1 ch 96k PCM Surround 7.1 ch 96k
WAV LPCM (5.1) 96kHz, 24 bit PCM 7.1 ch 96k nem támogatott
WAV LPCM (2.0) 96kHz, 24 bit
PCM 2.0 ch 96k nem támogatott
WAV LPCM (2.0) 192kHz, 24 bit PCM 2.0 ch 96k
nem támogatott
WV (WavPack) (5.1) 96kHz nem támogatott nem támogatott

Na most ebből ami piros lenne neked az az 7.1 hangok, elvileg ezekkel gyűlik meg a bajuk, de nem!!! Legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#2130) gdarvas válasza dualcore (#2129) üzenetére

gdarvas
(csendes tag)

Sajnos úgy néz ki, hogy nem támogatja hardveresen a HD hangsávokat. Ezt mondta a forgalmazó is:(

Hiszem ha látom...

(#2131) dualcore válasza gdarvas (#2130) üzenetére

dualcore
(őstag)

Akkor sajnos nincs mit tenni, max cserélni a készüléket. :(

(#2132) BBéci válasza gdarvas (#2130) üzenetére

BBéci
(félisten)

Új árakkal számolva durván 6-700000 forintos hangrendszer kell ahhoz, hogy a HD hangsávok valóban számottevő pluszt adjanak.
Ami nálam jelenleg össze van állítva, az ennek a többszörösébe kerül, mégis boldogan és élvezettel nézem a sima DTS hangú filmeket. A szubláda önmagában kimeríti ezt az összeget, a kábelezéssel pedig bőven meghaladja. [link], [link], [link].
Nem sajátjaim, tesztelés céljából kaptam. Természetesen a rendszer többi része is hasonló színvonalú.

Tehát ne verd magad költségbe a HD hangok hiánya miatt, örülj annak, ami van.

[ Szerkesztve ]

(#2133) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

Sziasztok!
Némi változás a widget ext pluginban.
-Hivatalosan is magyarítva lett a szerző rugalmasságának köszönhetően.
-pár apró javítás
-új opcióként került be a "pluginok mellőzése"mely lehetővé teszi egy plugin használatának idejére melyben zavart okoz a widget plugin az kikapcsolható legyen.
Leírás és letöltés itt.

(#2134) Paoloo

Paoloo
(tag)

Sziasztok!
Elkezdett zörögni a HD Duomban a ventilátor. Az lenne a kérdésem hogy ezekben valami spéci/egyedi ventilátor van,vagy valami sima,számtek boltban kapható? Nem szedtem még szét,uh gondoltam előbb megkérdezlek titeket,hátha tudja valaki.

(#2135) blakey válasza Paoloo (#2134) üzenetére

blakey
(veterán)

Szerintem sima, de minek használod? Nálam ki van kapcsolva, 5400-as HDD-k mellett sem melegszik túl.

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#2136) liszi70 válasza blakey (#2135) üzenetére

liszi70
(veterán)

Nálam sem volt soha bekapcsolva. Megőrülök a zajoktól, az első alkalommal kikapcsoltam a HD Max-on. :D Semmi gondot nem okozott eddig a hiánya 2 év alatt.

A fórumon tilos hirdetni! - pepe091

[ Módosította: pepe091 ]

(#2137) dualcore válasza liszi70 (#2136) üzenetére

dualcore
(őstag)

Engem is zavar a hangja, de nem mertem kikapcsolni, akkor ezek szerint nem gond sem a gépnek sem a HDD-nek?
5400 Wd Green.

(#2138) blakey válasza dualcore (#2137) üzenetére

blakey
(veterán)

Nekem 3 éve ki van kapcsolva, azok a HDD-k nem melegszenek annyira, kézmeleg az egész lejátszó.

(#2139) dh66e válasza dualcore (#2137) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Szerintem próbáld ki nélküle.Valamennyivel melegebb lesz a ház,de füstölni azért nem fog.Ajánlott a talpnál megemelni legalább egy centit a jobb levegő áramlás miatt.

(#2140) dualcore válasza blakey (#2138) üzenetére

dualcore
(őstag)

Hiszek nektek. :K Ki fogom próbálni.
Apropó amúgy igaz lehet minden Dune-ra? Pl. Base 3D ra is.
De hát leves próbája az evés. :Y

(#2141) blakey válasza dualcore (#2140) üzenetére

blakey
(veterán)

Base 3.0, Dune HD Duo is így működött. Nem volt gond.

(#2142) Paoloo válasza blakey (#2135) üzenetére

Paoloo
(tag)

Köszi mindenkinek aki válaszolt!
Akkor kapcsoljam ki,nem lesz gond vele? Van benne 2db 2T vinyó,és attól tartottam hogy melege lesz.

(#2143) blakey válasza Paoloo (#2142) üzenetére

blakey
(veterán)

Enyémbe is 4TB vinyó van és kikapcsolva használom.

(#2144) Paoloo válasza blakey (#2143) üzenetére

Paoloo
(tag)

Megnyugodtam,köszi!
Nem is tudtam hogy a 4T is lehet bele rakni.....

(#2145) blakey válasza blakey (#2143) üzenetére

blakey
(veterán)

2X2 :)

(#2146) Paoloo válasza blakey (#2145) üzenetére

Paoloo
(tag)

Ja úgy...hát úgy van nekem is ;)

(#2147) dh66e válasza Paoloo (#2144) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Elvileg bármekkora HDD-t lekezel már a dune az áprilisi frissítés óta.

(#2148) Paoloo válasza dh66e (#2147) üzenetére

Paoloo
(tag)

Köszi,ezt nem tudtam. Viszont nekem egy régi van rajta,nem frissítettem mert amúgy jól működik.

(#2149) dh66e válasza Paoloo (#2148) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Az újabbakkal meg még jobban.Legalábbis nekem. :)
Mondjuk nekem kötelező a frissítés a pluginok miatt,de még soha nem is volt gondom egyikkel sem.Sok plugin nem működik a régebbi fw-vel.(pl.you tube)

[ Szerkesztve ]

(#2150) Paoloo válasza dh66e (#2149) üzenetére

Paoloo
(tag)

Aha,akkor azért nem megy nekem a youtube....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.