Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) NJNZOLI válasza NJNZOLI (#2849) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Rendszermemóriát lehet utólag újra partícionálni, vagy csak akkor ha csinálok egy gyári resetet a lejátszón és akkor partícionálom újra?

(#2852) nfsu17 válasza NJNZOLI (#2851) üzenetére


nfsu17
veterán

nem kell amiatt gyári reset, a rendszermemória beállításai közt le lehet választani a r.memót, meg törölni is lehet.
formázod az sd kártyát kétfelé, majd újra létrehozod a r.memót és kiválasztod amelyiket akarod használni.

Forced

Nem tudja a legújabb fw alapból, de ezen nem lepődtem meg. A dune sose csinált ehhez szervíz fájlt, ezt valaki 3. fél dobta össze.

(#2853) dh66e válasza liszi70 (#2844) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Benne kell lennie,nálam megjelenik elsőként a forced sub a listán.Még egyetlen filmnél sem volt gondom.

(#2852) nfsu17

Lehet akkor másról volt szó?Mi nem jelenik meg nálad?

[ Szerkesztve ]

(#2854) dh66e válasza Longman8504 (#2850) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Még mindig az eléréssel van gondja.A megosztést "Mindenki"re engedélyezted a PC-n?

(#2855) liszi70 válasza dh66e (#2853) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem arról van szó, hogy megjelenik-e a listán, hanem arról, hogy elindul-e a forced felirat automatikusan. :) Nem indul el, és azt szeretném, hogy elinduljon, gondolom erre van az a szervizfájl.

[ Szerkesztve ]

(#2856) dh66e válasza liszi70 (#2855) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze rosszul fogalmaztam nemcsak megjelenik elsőként a forced felirat a listán el is indul automatikusan.
Akinél nem indul milyen felirat beállítások vannak engedélyezve a Beállítások menüben?

(#2857) liszi70 válasza dh66e (#2856) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nálad akkor is a forced indul el, amikor nem az van legelöl a sorban?

[ Szerkesztve ]

(#2858) dh66e válasza liszi70 (#2857) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom azt meg kell nézzem amiket nézek eddig még mindig elől volt a forced a listában.Esetleg priviben adjatok a egy sample elérést hogy megnézzem.

[ Szerkesztve ]

(#2859) nfsu17 válasza dh66e (#2853) üzenetére


nfsu17
veterán

a programok között, ott ahol a dune store ikonja is van, ott volt a fw frissítés után az accuweather app.
De frissítés előtt is ott volt és szépen napra kész volt.
Fw update után (dune) el akartam indítani ezt az appot és kiírta, hogy van frissítés. OK. Le is töltötte, majd kiírta, hogy no longer available és el is tűnt az ikon a progik közül. Szóval most nincs időjárás app. Pedig a progi még a 2013 fw-el vígan működött. Plugint sosem használtam ott a jobb felső sarokban.

Forced

Nem lehet, hogy azért indul el nálad a forced auto, mert anno telepítetted ezt a dsf-et, csak már nem emlékszel rá?
Ugyanis én nyomtam egy gyári resetet a fw frissítés előtt, legújabb fw fel, de egy filmnél sem indul el a forced auto. Ugyanis most nem telepítettem. A feliratbeállítások ua mint a frissítés előtt.

(#2860) blakey válasza nfsu17 (#2859) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2861) nfsu17 válasza blakey (#2860) üzenetére


nfsu17
veterán

amit linkeltél, az ezt tudja?

(#2862) dh66e válasza nfsu17 (#2859) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mi is erről beszélünk.Ezért írtuk hogy olvasd el az összefoglalót (alaposabban).
Sajna szinte minden alap smart cucc gyári támogatása megszűnt, így az időjárás widget is.Ezért van az összefoglalóban linkelve az ami használható a leírását is megtalálod.Kell hozzá a külső plugin. Anno lefordítottam és elküldtem a magyar fordítást a szerzőnek így elvileg ha a dune store extension telepítve van akkor ott is megtalálod és magyar lesz a beállítások menüje.Semmi ördöngősség a telepítés csak kövesd az utasításokat.
Annyi a difi hogy itt csak jobb felül jelenik meg a város és az időjárás előrejelzésed nem lesz.
szerk
blakey közben már linkelte is.

Forced téma.
Kéthetente resetelem a lejátszót és törlöm a rendszermemót is (szakmai ártalom).Mult héten is csináltam egy ilyen mókát.
Szóval nincs fent a szervizfájl ez tuti.

[ Szerkesztve ]

(#2863) NJNZOLI válasza nfsu17 (#2852) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#2864) blakey válasza nfsu17 (#2861) üzenetére


blakey
titán

A jobb felső sarokban lévő időjárást javítja, de az összefoglalót elolvasva elég sok infót megtalálsz, akár újat is. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2865) nfsu17 válasza dh66e (#2862) üzenetére


nfsu17
veterán

Annyi a difi hogy itt csak jobb felül jelenik meg a város és az időjárás előrejelzésed nem lesz.

Ha nincs, akkor nincs. Nem kell a kávéfőzőgépnek torrenteznie, csak 2 napja még ment a cucc, az új fw-el meg nem, ez lett volna a kérdés. Mondjuk már nem lepődök meg azon, hogy minden fw/sw frissítés (legyen az bármilyen eszközön) hoz is valamit, meg visz is valamit. De akkor köszi mindenkinek, legalább a többi dolog úgy néz ki, hogy nem lett rosszabb, már ennek is lehet örülni.

Forced:
akkor neked a beállításokban nem "csak külső"-re van téve, hanem a másikra. "Belső"?
Mivel én sok angol hang/magyar külső felirat kombót nézek, nekem külsőre kell tenni, különben az mkv-ban lévő angol felirat indulna.

blakey
de az összefoglalót elolvasva elég sok infót megtalálsz, akár újat is. :)

légyszi ezt ne hozzátok fel többször, mert mérges leszek, átolvastam, elhihetitek és az a "fix" akkor sem azt javítja, amit én kérdeztem. Miszerint, hogy a weather progi mutatta is az előrejelzést szép grafikával.

[ Szerkesztve ]

(#2866) blakey válasza nfsu17 (#2865) üzenetére


blakey
titán

Már semmit sem hiszünk el. :D
Az új Store-t feltetted és onnan próbáltad telepíteni/frissíteni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2867) dh66e válasza nfsu17 (#2865) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az időjárás widget nekem is hiányzik jó volt néha,de tudok nélküle élni.Ami számomra fontos azokat tudja a dune. Persze lehetne jobb is,de ez van.
Forced téma:
Mindegy hogy külsőre teszem vagy beágyazottra.Mindkettőnél megy.

(#2868) NJNZOLI válasza NJNZOLI (#2863) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Rendszerlemezt lehet a DUNE-vel 2 részre partícionálni?

(#2869) dh66e válasza NJNZOLI (#2868) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Lehet.A módját viszont nem tudom,de olvastam róla.Utána nézek mert már én is ki akartam próbálni.

(#2870) Longman8504 válasza dh66e (#2854) üzenetére


Longman8504
csendes tag

Igen, és lát is a dune minden megosztott vinyót a gépen, amikor a hálózati források/smb-be lépek. (Igaz nem tudom megnyitni még öket.)

(#2871) dh66e válasza Longman8504 (#2870) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Esetleg ha tennél fel screnshotokat a dune-ön lévő összes beállításodról lehet kiszúrnánk valami hibát.
Hálózati SMB könyvtárat vettél már fel a dune főképernyőjén?Amennyiben ott lejátsza a PC-s könyvtáradat a DPC-n is működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#2872) NJNZOLI válasza dh66e (#2869) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

O.k. várom a választ. Addig én is keresgélek.

(#2873) Gijon válasza NJNZOLI (#2872) üzenetére


Gijon
senior tag

Én számítógéppel osztottam ketté és dune-n formáztam a kicsit ext4-re (azt használja a rendszer) ha jól emlékszem. (3éve)

(#2874) Longman8504 válasza dh66e (#2871) üzenetére


Longman8504
csendes tag

Megpróbálom a hét folyamán, ahogy lesz idöm. A fájlnevek miatt is problémázott, erre valami tipp? Kisbetűk ékezet és szóköz nélkul ugye nyilván, de mire érdemes odafigyelni még? Akkor ugrott fel ez a hibaüzenet, amikor a gépen levö könyvtárat akartam beolvasni.

Más, de ide kapcsolódik: Tegnap áthoztam a gép mellé a Dune-t, hogy ne kelljen átugrálni a másik szobába állandóan. Rákötve a monitorra a másik hdmi-re, torz szineket és összevisszaságot kaptam. Melyik képbeállitással lehet baja? Azért furcsálltam,mert amikor az xbox van rákötve, tökéletes a kép.

(#2875) blakey válasza Longman8504 (#2874) üzenetére


blakey
titán

RGB legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2876) ginola válasza dh66e (#2867) üzenetére


ginola
addikt

Pl. azt, hogy a jobb felső sarokba ne rakja ki, hogy hány fok van, hogyan tilthatom le?
Forced téma:
Mindegy hogy külsőre teszem vagy beágyazottra.Mindkettőnél megy
.
Ezt a 102 W is tudja stabil szoftverrel?

[ Szerkesztve ]

(#2877) blakey válasza ginola (#2876) üzenetére


blakey
titán

Widget kikapcsolása és akkor nem lesz ott semmi. Én úgy használtam, mert zavart a menüben a jelenléte.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2878) ginola válasza blakey (#2877) üzenetére


ginola
addikt

De azt hogyan kell?

(#2879) dh66e válasza ginola (#2876) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az attól függ, ha az utólag telepített időjárás plugin van fent akkor annak a beállításaiban,ha a gyári akkor azt a Beállítások-Programok -Widget( vagy ahol nálad megtalálható,nincs 102w típusom).
Forced :
Próbáld ki,nekem utolsó stable fw van fent ott jó a B1-en.

(#2880) ginola válasza blakey (#2877) üzenetére


ginola
addikt

Az óra viszont hiányzik, megoldható, hogy maradjon az óra, és frissülne az időjárás is?

(#2881) nfsu17 válasza ginola (#2876) üzenetére


nfsu17
veterán

Majd írd meg, hogy tudja-e alapból.
Szerintem nem, dh szerint meg igen.
Viszont több visszajelzés kellene.

Most akarsz hőmérsékletet, vagy nem? Egyszer le akarod tiltani, utána meg hogy mutassa...

(#2882) NJNZOLI válasza Gijon (#2873) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Számítógéppel hogyan kell kettéosztani?

(#2883) Gijon válasza NJNZOLI (#2882) üzenetére


Gijon
senior tag

[Ez] alapján meg tudod csinálni, vagy vannak partíciónáló programok is.

(#2884) NJNZOLI válasza Gijon (#2883) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Köszi az infót. Megpróbálom.

(#2885) Longman8504 válasza dh66e (#2871) üzenetére


Longman8504
csendes tag

Most ott tartok, hogy csináltam egy felhasználónevet és jelszót a windowsban. Az új hálózati könyvtárnál a Dune-ben ezekkel a beállításokkal már le tudom játszani a dolgokat a gép vinyóiról. A hálózati források/smb-ben valamiért nem fogadja el a felhasználónevet, jelszót, de az már nem is érdekes. Jövö héten ráfekszem a Plexre is, most már csak jó lesz. Ha nem, jelentkezem. Nem tudtam screenshotot csinálni, mert jelenleg én se látok sokmindent a képernyön :)

Blakey: Nem tudtam értelmezni a tanácsod. Jelenleg igy néz ki a dune képe.

(#2886) dh66e válasza Longman8504 (#2885) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nyomd a "Mode" gombot a távon amíg a megfelelő felbontás nem áll be.

(#2887) Jumapili


Jumapili
tag

Két W7-es gép közül az egyiken egy idő (néhány óra máskor néhány nap) után elérhetetlenné válnak az SMB könyvtárak. A W7 újraindítása után megint működik.

A probléma nemcsak a Dune esetén jelentkezik. Ugyanez a helyzet, ha androidos telefonról próbálom elérni a Total Commander Lan Plugin segítségével.

A Google keresőben talált fél tucat biztos tipp egyike sem oldotta meg a problémát.

A két gép elvben teljesen azonos, a fellelhető paramétereknél nem találok eltérést, persze valahol mégis lehet.

Az SMB elvesztős gép W10-re frissítése a problémát megoldja, de a gépen így sok minden nem működik (korlátozott hang és video lehetőségek, régebbi programok nem mennek).

Hol keressem a megoldást?

(#2888) Jumapili válasza Jumapili (#2887) üzenetére


Jumapili
tag

A W7-es gépek több hét folyamatos üzem után is látják egymás azonos módon megosztott könyvtárait.
A forgalomfigyelő szerint percenként kommunikálnak egymással.
Mintha a W7 indulása után lenne valamilyen időkorlát az egyik gépen, ami már nem enged újabb SMB elérést.

(#2889) blakey válasza Jumapili (#2887) üzenetére


blakey
titán

Én a hálozattal kezdeném, eszközök, beállitások. Nálam a Dune és a TP-Link router nem jöttek ki egymással, végül router csere (Asus) megoldotta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2890) Idol S2


Idol S2
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Dune HD Max lejátszóm, azzal lehet kábeltévéről adást felvenni?
Minden megoldás érdekelne?
Előre is köszönöm! :)

Karcsi MI8

(#2891) dh66e válasza Idol S2 (#2890) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Alapból nem mert nincs benne dvb.c tuner.
Azt nem tudom hogy usb-s tunerrel működhet e a dolog esetleg ha van valakinek ilyen a közeledben azt kipróbálhatod,de sok reményt én nem táplálnék.( a firmware egyébként tartalmazza a dvb-c szoftvert,de szerintem az csak szolgáltatói dune boxokhoz jó amiben van tuner is.)

(#2892) Jumapili


Jumapili
tag

Van egy gyanúsítottam az SMB elérés egy idő utáni megszűnésére:

A Windows 7 LanmanServer (fájlmegosztás) „Kiszolgáló” a harmadik hiba után leáll.
Átállítottam hiba esetén folyamatos újraindításra.
Megfigyelem, hogy jelentkezik-e még a probléma.
Amelyik gépen eddig jó volt, az csak tartalékként használtam, és ezért nem is hibázhatott.

(#2893) Jumapili válasza Jumapili (#2892) üzenetére


Jumapili
tag

Sajnos nem ez a megoldás.
Viszont a LanmanServer leállítása és újraindítása után működik az SMB kapcsolat.
Nem kell magát a gépet újraindítani.

Következő teszt:

Mivel a fiókok és a jelszavak azonosak, az otthoni csoport kapcsolatait ezzel kezelem próbaképpen az ajánlott Windows helyett (utolsó paraméter). A kapcsolódások gyorsabbak lettek. Ha azonosítási és/vagy időzítési probléma van a háttérben, akkor segíthet.

(Azért keresem a probléma pontos okát, mert a Dune mellett a Telefon és a Táblagép kapcsolódását is esetlegessé teszi.)

(#2894) Longman8504 válasza dh66e (#2886) üzenetére


Longman8504
csendes tag

Szuper lett, köszönöm!

(#2895) NJNZOLI válasza blakey (#2831) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Sikerült 2 részre partícionáltam egy 8 Gb-os pendrivot. Mindkét felét EXT3-ra formáztam a DUNE-vel. Az egyik részét rendszerlemezként használtam fel. Telepíteni akartam a DPC-t, de ugyanazt írja ki mint korábban: Hiba: az alkalmazás bizonyítványa hiányzik. Tehát nem tudom telepíteni. Lehet, hogy még fel kellene raknom valamilyen plusz programot pl: Dune service codec? Vagy ez hülyeség?

(#2896) blakey válasza NJNZOLI (#2895) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem tudom mi lehet a gond, lehet, hogy még 1x le kéne tölteni, innen töltőtted le? Letöltőd, átmásolod valamelyik meghajtóra, batallózod és nyomsz egy OK-t. Ha települt akkor nem indítod el hanem bemész a beállításokba és beállítod a megjelenítendő meghajtókat. Hiába fogja automatikusan felismerni, manuálisan kell neki megadni, mert valamit még nem jól tesz be, utána minden működni fog, elvileg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2897) dh66e válasza NJNZOLI (#2895) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az DSC-t jó ha telepíted bár az inkább online forrásoknál nyújt plusz lehetőséget.
Bocs egy kicsit kiestem hogy mi is van nálad.Azt tudom hogy dpc nem működik,d megoldjuk.
Első kérdés.
Szóval két részre particionáltad a pent és megcsináltad az egyikre a rendszermemót?

(#2894) Longman8504
Nagyon szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#2898) liszi70


liszi70
nagyúr

Pár napja beszéltünk erről a forced szervizfájlról. Csináltam hozzá SD kártyára rendszermemóriát (mivel eddig nem volt), így már feltelepült a szervizfájl, és úgy néz ki, jól működik. A legújabb firmware van fönt, és ez a forced nincs benne. De ezt hozzáadva eddig remekül működik, mindig a forced felirat indul el. :K
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2899) nfsu17 válasza liszi70 (#2898) üzenetére


nfsu17
veterán

:R
kösz a visszajelzést.
nekem is úgy tűnik, hogy gyárilag nem tudja, de ezzel a fájllal nekem mindig jól ment, ha a forced flag jól volt beállítva a filmnél. lehet fölteszem majd most is.
de sajnos a trehányabb készítők ezzel nem mindig foglalkoznak, így ha nem indul el auto, akkor a film a ludas és be kell pc-n állítani yes-re a flag-et.

(#2900) NJNZOLI válasza blakey (#2896) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Letöltöttem a linkedről, áthúztam egy pendrájvra, rányomtam az OK gombra és pár másodperc után ugyanazt írja ki, mint korábban: Hiba: az alkalmazás bizonyítványa hiányzik. Vagyis nem telepíti a lejátszó. Egy kérdés, ha a MAC gépem az általad küldött linkről egyből kicsomagolja a programot, de én újratöörítem a fájlt és azt próbálom telepíteni a DUNE-re az nem kavarhat be a telepítésnél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.