Hirdetés

2019. december 9., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-11 23:11:21

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2601) Ranger^41 válasza blakey (#2600) üzenetére

Ranger^41
(aktív tag)

Laptopon plex media theater minden hátteret teljes felbontásban jelenít meg, csak a dunen pixeles.
Hálózatommal nincsen baj, viszont lehet a synology vasa kevés a plexhez néha, mert simán megpörgeti 100%ig elég gyakran.

(#2602) blakey válasza Ranger^41 (#2601) üzenetére

blakey
(veterán)

A szerveren be lehet állítani, hogy mekkora felbontásban küldje az anyagot, erre gondoltam. Ha pörgeti a procit akkor nincs "Közvetlen lejátszás", átkódolja az anyagot.

"Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#2603) dh66e válasza Ranger^41 (#2599) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Szia!
blakey kolléga kb mindent elmondott amit én is elmondtam volna.Nem tudom hogy a PMS-t frissítetted e már? Azt nem írtad milyen verziót használsz.

(#2604) Ranger^41 válasza dh66e (#2603) üzenetére

Ranger^41
(aktív tag)

0.9.15.2.1663, Synology NAS, elvileg ez a legfrissebb. Lejátszás közben nem pörgeti, direct stream, általánosságban néha megszalad, gondolom a könyvtárakat frissíti, ellenőrzi. Illetve ha dunevel kapcsolódok hozzá, de még nem megy lejátszás akkor is felpörög. Az art képek felbontását hol tudom állítani? Erre én nem találtam semmilyen lehetőséget a server beállításoknál, csak stream felbontást, ha transcodeol.

(#2605) dh66e válasza Ranger^41 (#2604) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Felbontás állítást eddig nem néztem(mert nem volt vele gondom) ,de én sem találok erre lehetőséget,bár mintha anno lett volna erre lehetőség a plexben.Szerintem csináld azt hogy háttérképnek tölts le egy magasabb felbontásút és azt rendeld hozzá.

(#2606) Ranger^41 válasza dh66e (#2605) üzenetére

Ranger^41
(aktív tag)

Az a fura, hogy plex media server interfacen keresztül minden magas felbontású, éles, dpc-ben pedig nagyon durván pixeles ugyanaz a kép...

(#2607) dh66e válasza Ranger^41 (#2606) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Letudnád fényképezni mindkét eszközön?

(#2608) Ranger^41 válasza dh66e (#2607) üzenetére

Ranger^41
(aktív tag)

Igen, de csak este leszek otthon.

Más: 101 támogatja a HDMI CEC kapcsolatot? Tv-m tudja az anynet+-t ami a samsung elnevezése erre, de nem látja a dunet :(

(#2609) BBéci válasza Ranger^41 (#2608) üzenetére

BBéci
(félisten)

Engedélyezted a Dune menüjében?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#2610) dh66e válasza Ranger^41 (#2608) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nem tudom..
Beállítások-Kép-Extra beállítások.Itt nézd meg.

(#2611) Ranger^41 válasza BBéci (#2609) üzenetére

Ranger^41
(aktív tag)

Na ezaz.... Itt kéne megjelennie, az extra beállításoknál, ahol a hdmi színmélység is van, de nem jelenik meg, pedig a tvn aktiválva van.

(#2612) dh66e válasza Ranger^41 (#2611) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Fw melyik van a 101-en?

[ Szerkesztve ]

(#2613) dh66e

dh66e
(Topikgazda)

Az első videók a Dune Solo-ról....csak nézni jó. ;]
Az első teszt
4K teszt
H264 vs H265
BD Menü kezelés
You Tube kezelés
IPTV kezelés

[ Szerkesztve ]

(#2614) kezo0 válasza dh66e (#2613) üzenetére

kezo0
(őstag)

Kb. 3 mp után azon kezdtem röhögni, hogy ott se működik az időjárás widget. :DD

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#2615) Ranger^41 válasza dh66e (#2612) üzenetére

Ranger^41
(aktív tag)

150721_0135_b9

Itt pedig az ígért képek a pms és dpc background art minsőégkülönbségéről: http://1drv.ms/1O67ruG

(#2617) dh66e válasza Ranger^41 (#2615) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nem túl szép az biztos.Az okát nem tudom,talán érdemes másik ügynököt választani hátha nagyobb felbontású képpel dolgozik.Egyébként nem írtad mi a másik megjelenítő mert ugye nem mindegy hogy egy bizonyos felbontású képet mekkora megjelenítőn nézünk.

Mindenkinek!
Aki a you tube-ot,iptv-s alkalmazást használ az frissítse a service codecs.dsf fájlt is mert stabilabb lesz a lejátszás bizonyos esetekben.
Nem kell letörölni és újra letölteni elég csak egy entert nyomni a fájlra mert magát frissíti.

(#2618) Ranger^41 válasza dh66e (#2617) üzenetére

Ranger^41
(aktív tag)

Samsung LN40A630 1080p
megpróbálom, de mint látod, csak a dunen butítja le... :\

(#2619) dh66e válasza Ranger^41 (#2618) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Látom,de tényleg nem tudom az okát.

(#2620) Gedeonbátyó

Gedeonbátyó
(újonc)

Sziasztok.
Dune 303 lejatszom van es mar honapok ota nem mutatja az idojarast az ora mellett a jobb felso sarokban, egyszercsak elunt egyik naprol a masikra. Ez mindenkinel eltunt?

(#2621) dh66e válasza Gedeonbátyó (#2620) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Szia!
Légyszíves olvasd el az összefoglalót a végén említve van a probléma és a megoldás is linkelve van.Amennyiben mobilról írsz válts teljes nézetre.

[ Szerkesztve ]

(#2622) Gedeonbátyó válasza dh66e (#2621) üzenetére

Gedeonbátyó
(újonc)

Kossz! Megnezem.
Igen, milrol irok, es az osszefoglalot nem szoktam elolvasni minden alkalommal mielott hozzaszolast irok.

(#2623) dh66e válasza Gedeonbátyó (#2622) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nem is kell mindig,de most hasznos lesz számodra.

(#2624) blakey

blakey
(veterán)

A Smart D1 kezeli a 4TB-os belső lemezeket?

[ Szerkesztve ]

(#2625) dh66e válasza blakey (#2624) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Elvileg a B9 fw óta igen,de gyakorlati tapasztalatom nincs szóval....

(#2626) blakey válasza dh66e (#2625) üzenetére

blakey
(veterán)

Az a helyzet, hogy ha kezelné akkor a Duó-t lecserélném egy D1-re, oka egyszerű, a kisebb méret is elég lenne.

(#2627) dh66e válasza blakey (#2626) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Akkor várj biztos forrásra nehogy beleszaladj olyanba ami csak elméletileg támogatott.

(#2628) kezo0 válasza blakey (#2624) üzenetére

kezo0
(őstag)

Amíg jobb választ nem kapsz, én annyit mondhatok, hogy nekem egy 3 TB-os van benne, és azt kezeli gond nélkül (NTFS-re formázva).

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#2629) blakey

blakey
(veterán)

Köszönöm, igen, a 3TB-ossal tisztában voltam, a 4TB-os rész érdekel, mert csak ebben az esetben tudnám kiváltani a Duot.

(#2630) dondusfi válasza Tibiajax (#2575) üzenetére

dondusfi
(csendes tag)

Erről amit én használok itt írtam egy pár sort sztem teljesen használható:
http://prohardver.hu/tema/dune_medialejatszok_topicja/hsz_1698-1698.html

csináltam egy videot is(remélem használható)
https://www.youtube.com/watch?v=5qURd24Lm1A

Dune BD Prime 3.0

(#2631) dondusfi válasza dh66e (#2556) üzenetére

dondusfi
(csendes tag)

Ezt a discodunet a dunere kell telepítenem, ugye?
előre is köszi

Dune BD Prime 3.0

(#2632) dh66e válasza dondusfi (#2631) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nem! A pc-re.
Valki írta hogy működik nála de én már a beállításoknál elvesztem úgyhogy feladtam.

(#2633) dondusfi válasza dh66e (#2632) üzenetére

dondusfi
(csendes tag)

Köszi!
Nekem se jött össze! Jó lenne tudni mit hova kell írni ahhoz hogy működjön....

Dune BD Prime 3.0

(#2634) blakey

blakey
(veterán)

Olyannal találkozott valaki, hogy a Dune nem szeret bizonyos routereket?

(#2635) dh66e válasza blakey (#2634) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Én még nem(ez persze nem jelent semmit sem),általában beállítási hibákról olvasok.Milyen router és mi a gond?

(#2633) dondusfi
kérdeztem a topiktársat,de eltűnt a szürke....

[ Szerkesztve ]

(#2636) blakey válasza dh66e (#2635) üzenetére

blakey
(veterán)

Majd megírom ha tényleg úgy van ahogy gondolom. :)
Jelenleg nincs semmi gondom, csak kérdeztem.

(#2637) dh66e válasza blakey (#2636) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

:D

(#2638) Ranger^41

Ranger^41
(aktív tag)

Sziasztok!

Valamilyen módon használható a Dune DLNA lejátszóként (DMR)? Windows phone Tubecast alkalmazását szeretném streamelni.

(#2639) blakey válasza blakey (#2634) üzenetére

blakey
(veterán)

Na, lassan 6 napja új router került a rendszerbe, TP-Link WDR3600-at váltott egy Asus RT-AC56U, korábban ugye formáztem a lemezeket, mert bootolásnál lefagyott, sajnos mégsem ez volt a gond, bár nem bánom, mert így EXT3-asok a lemezek viszont eszembe jutott, hogy a TP-Linkekkel bizonyos eszközök nincsenek jóban, ezt megléptem és úgy tűnik, hogy valóban a router lehetett a gyenge lánszem, azóta a dune nem tűnik el a hálózatról, nem veszíti el a netkapcsolatot, stb, de "lekopogom", nehogy elkezdje.

Hétvégén a win7-es szervert win10-re cseréltem, merész húzás, de megléptem, a win7 teljesen hazavágta a gépet, 7 órán át nem sikerült sehogy sem elindítani a frissítést, semmi hibát nem írt ki, csak egyszerűen nem ment, a lemezmeghajtó sem működött, aztán sikerült SD-ről telepíteni a win10-et, na, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy win10 alatt az SMBn megosztott tartalom már nem úgy látszik a Dune-n, mint win7 esetén? Win7 alatt ha beléptem a hálózati meghajtókba majd SMB-re mentem és belépve megjelentek a gépek és be tudtam lépni, most üres minden viszont a kezdőképernyőn fel tudom venni és meg is jelenik minden. Ennek mi az oka? Minden más eszköz tökéletesen látja a megosztott könyvtárakat, csak a Dune-nél kell így csinálni. Így utólag nem baj, de azzal is elment fél órám mire rájöttem, hogy kipróbálom ezt a megoldást is. Ha valaki tudja az okát akkor megeoszthatná, én nem értek a windowshoz. :)

(#2640) dualcore válasza blakey (#2639) üzenetére

dualcore
(őstag)

Nekem a Dune érdekes módom a Win10 be UPNP be lát csak mindent, és gond nélkül le is játsza akár ISO-ból.
A ruterem TP-LINK és soha nem volt semmilyen gond vele.
Nem tudom nálad mi okozza ezt a jelenséget.

(#2641) dh66e válasza blakey (#2639) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Igaz nekem win8.1 viszont tp link wdr 4300 teljesít szolgálatot a Dune-el.Egyszer nem volt hasonló gondom.Egy hétig fent volt a win 10 még az elején,de ott sem volt gond vele más anomáliák miatt raktam vissza a win8.1-et.Gondolom sokat javítottak win10 problémákon ha most feltenném már nem lenne talán a korábbival sem gondom.

(#2642) blakey válasza dualcore (#2640) üzenetére

blakey
(veterán)

A router okozta, többféle létezik még típuson belül is, az új router óta semmi gond nem volt, előtte naponta dobta a hálózatot. Azt tudni kell, hogy fix ip-ket használok és kb 20 eszköz lóg a neten, a TP-Link ehhez már kevés volt, de már 1043-as TP-Linkkel is voltak hasonló dobálások. Sőt a TP-Linket a Mac-kem sem nagyon szerette wifin, a hetente 2,4 GHz-es wifi dobálás meg általános volt gyári firmware-rel, OpenWRT azt megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#2643) adodaniel

adodaniel
(őstag)

A Dune D1-em időnként nem ad képet HDMI-n keresztül (hang van, a boot képet még látom). Áramtalanítva van 1-2 órát és megint működik minden. Mennyiért lehetne így eladni? Se időm, se energiám nincs utánajárni a hibának, a Media-Doktor nem esik útba és a nyitvatartási időt sem tudom most a munkával összeegyeztetni. :(

NAD D1050 eladó!

(#2644) blakey válasza blakey (#2642) üzenetére

blakey
(veterán)

Annyi még kiegészítésként, hogy a Mac sem szeret bizonyos TP-Linkeket, néha ezzel is gondja volt wifin. Egyáltalán nem szídom a TP-Linket, mert többféle van és nem is egyformák, de úgy tűnik, hogy tényleg a router volt a gond. Valamelyik Chippel van összefüggésben a dolog, tehát nem 100%-os a támogatottság, az is érdekes, hogy gyári firmware-rel hetente újra kellett indítani a routert, mert dobta a 2,4 GHz-et, OpenWRT-vel meg soha. Érdekes és egyben fura ez a "kütyüzés". Remélem, hogy most már minden jó lesz, egyelőre, 1 hét után annak tűnik.

(#2643) adodaniel
Ez egy érdekes jelenség, nincs valamivel összefüggésben a dolog? Rendszermemóriával, merevlemezzel, stb? Kérdezd meg, hogy kb. mennyi lenne a javítás és azt az összeget levonod a piaci árból, annyiért talán elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#2645) dualcore válasza blakey (#2642) üzenetére

dualcore
(őstag)

Sajnos létezik a hogy a ruter okoz ilyen problémákat. Én még nem futottam bele ilyenbe szerencsére, de a cégnél sokszor tapasztaltunk ilyet hogy a ruter miatt nem volt jó a hálózat.
Nekem egyidejüleg 5 készülék van fent kábelesen egy TP-LINK / TL-R860 ruteren, és a 6. port ból megy bele egy TP-LINK TL-WR941ND ruterbe, amit csak opcionálisan használok csak a wifi miatt. Nincs mindig szükségem a wifi-re.

(#2646) liszi70 válasza adodaniel (#2643) üzenetére

liszi70
(veterán)

Azt írtad, hogy a rendszer-pendrive-ot kihúzva semmi gond vele. Nem lehet, hogy maga a pendrive a bűnös?

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek eladók.

(#2647) adodaniel válasza liszi70 (#2646) üzenetére

adodaniel
(őstag)

Tegnap előjött pendrive nélkül is... Megnyomom a Mode gombot és váltok valami más beállításra, akkor pedig zöld a kép. Néhány óra áram nélkül és minden jó megint.

NAD D1050 eladó!

(#2648) nfsu17

nfsu17
(veterán)

a slager fm (volt juventus, 103,9) nekem már nem működik a radio progiban.
más rádiók igen.
mikor a juventus megszűnt és lett belőle slager fm, akkor sem volt gond, ment mindig.
most nem indul.
létre kellett hoznom egy m3u fájlt, benne a linkkel és így megy.
nem lehetne belehekkelni ezt az adót pluszban a rádiók közé, vagy a régit felülírni?
ha nem, akkor marad így, csak úgy szebb lenne.

Mi 9T, MIUI 10

(#2649) dh66e válasza nfsu17 (#2648) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Ami a dunevel kapcsolatos nem kell offba tenned. :)
Az adatbázist szerintem csak a dune-nél tudják javítani.Ezt viszont jelezned kell a dune-nek különben nem fognak tudni róla.

(#2650) Technoman

Technoman
(senior tag)

Most kaptam a hírlevelet:
"Új Dune HD 4K-s csúcslejátszó érkezik márciusban! Ez lesz az első Dune HD lejátszó, amely már 4K-s kimenettel rendelkezik, és nem marad ki belőle a VXP képjavítás sem. A Solo 4K 2,5"-es HDD befogadására képes, akár 300+ Mbit fölötti sebességű filmeket is kezel vezeték nélkül (802.11ac belső wifi!), a Blu-ray ISO-k és mappák lejátszása teljes menüvel együtt pedig igazán különlegessé teszi. Egy lejátszó, amire érdemes volt várni. Kattints, és tudj meg többet!"

Tehát, jól saccoltam, lesz ennél olcsóbb típus is, csak ki kell várni. Akinek nem kell feltétlenül a VXP és a 4K támogatás (többségünknek nem olyan az otthoni technikája, hogy ezt a két dolgot maximálisan ki tudná használni, nem beszélve a 4K filmek "elérhetőségeiről.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.