Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) nfsu17 válasza Technoman (#2250) üzenetére


nfsu17
veterán

fél karom adnám egy kábeles és földi tuneres conaxos dune-ért, ami tudja a szokásos dune képminőséget.

(#2252) Multibit válasza nfsu17 (#2251) üzenetére


Multibit
veterán

Gyanítom, sokáig megmaradnak a karjaid :D
Meg aztán, miért szűkíted le a cardreader kívánságodat Conaxra?

(#2253) nfsu17 válasza Multibit (#2252) üzenetére


nfsu17
veterán

mert a kábeltévéhez az kell.
nem akartam telhetetlen lenni a CI-vel :D

(#2254) ChiliChili


ChiliChili
tag

Sziasztok!

Vannak rtmp és m3u8 linkjeim. Létezik valamilyen alkalmazás, amivel nézni tudom ezeket és nem kell hozzá negyedórás előkészület? :) Dune Smart D1

(#2255) dh66e válasza ChiliChili (#2254) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Csinálsz egy playlist.m3u fájlt( a név bármi lehet) és simán elindítod a dune-ön a fájlböngészőben.Ez a leggyorsabb módja.Aztán jön az iptv plugin azt is kb pár perc beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#2256) ChiliChili válasza dh66e (#2255) üzenetére


ChiliChili
tag

Ezek szerint csak a régi megoldás létezik, ami elég szöszölős, de legalább van. Köszönöm, akkor egyszercsak nekilátok. :)

(#2257) dh66e válasza ChiliChili (#2256) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Milyen más megoldásra gondoltál ezeken kívűl?
kb2 perc egy listát létrehozni szövegszerkesztőben majd átnevezni.m3u-ra és elindítani a lejátszón (persze csak ha nem több százas streamről van szó).

(#2258) kezo0


kezo0
addikt

Kellemes ünnepeket! :)

[DUNE HD SOLO 4K - new model for the New Year!]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2259) kezo0 válasza kezo0 (#2258) üzenetére


kezo0
addikt

Lejárt a szerk. idő, míg a specifikációkat olvastam. :)

Na szóval, papíron jó sok mindent fog tudni (gondolom, át fog esni pár fw-frissítésen, míg tényleg...), de azért legalább az egyik USB lehetne 3.0-ás, és ami még jobban fáj, hogy csak HDMI 1.4b szabványú a kimenete. :(
De ne fanyalogjunk előre. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2260) arn77 válasza kezo0 (#2259) üzenetére


arn77
aktív tag

Kellemes ünnepeket!

Felvértezték tudással rendesen, ha jól olvasom a menüs Blu-ray lejátszás is visszatér. Az USB 3.0 hiánya tényleg ostobaság. Lehet, hogy megtaláltam a Smart D1 utódját? Az ár barátinak nem mondható, kezdek gyűjtögetni. :DDD

(#2261) Sonja


Sonja
veterán

Jónak tűnik, csak 300€-ért nem lesz valami olcsó (Februártól). :D Tetszik a dual-boot az Androiddal. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2262) Technoman válasza arn77 (#2260) üzenetére


Technoman
őstag

Na ugye, megmondtam, hogy jön egy új modell. Már ideje volt. Sajna az 53-asom kezd már besz@rni. Így nem kérdéses melyik lesz az utódja. :DD

Ami engem érdekel:
+ HEVC (a legfontosabb :R )
+ VXP (na, ennyit a Popcorn 4xx/VTEN képi hegemóniájáról :C )
+ "Hi-END Music" (na ez nem tudom, hogy mi lesz. Talán a Popi 4xx hangkonkurenciája?)

Ami hidegenhagy:
4k

Ami nem szimpi, így elsőre:
- Az érdekes, -nem HDMI-s- digitális hang kimenet megoldás (már a Connect-be se tetszett)
- Az ára. Ez most akkor így drágább lesz, mint a Base 3D? :(((

???:
Dual boot Linux + Android: Enjoy both Linux OS with full classic Dune HD media player functionality and newest Android OS and Android applications Akkor ez most valami Android/Linux "nyavalya" lesz? :F

Viszont:
szerintem nyáron, jön az olcsóbb modell.

Solo 4k , Solo....... JáááÁÁÁÁÁÁ :C Han Solo !!!!!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#2263) arn77 válasza Technoman (#2262) üzenetére


arn77
aktív tag

Ezt az Androidos vonalat én sem értem, majd kiderül az is. Digitális hangot szerintem a HDMI-n keresztül is ki lehet nyerni mint eddig. A Solo név nekem is furcsa volt, de lehet csak a mostani nagy SW láz miatt. :D

(#2264) nfsu17 válasza kezo0 (#2258) üzenetére


nfsu17
veterán

ezt én egy ilyen kötelezően elkészített készüléknek érzem, hogy ne maradjanak le (nagyon) a konkurenciától.
nem érzem azt a pluszt benne, ami miatt instant get lenne, ha azt veszem, hogy a 4k nem érdekel.
ahol elöl (is) van usb aljzat, én olyan készüléket már nem is veszek.
főleg ha nem elrejthető.
plusz hol a kijelző már ennyi pénzért, meg a normális design?
félre értés ne essék, nem ellene beszélek, de szerintem nem biztos, hogy megérik a dune-k az áraikat.
mondom ezt 303D tulajként.

(#2265) nemerei


nemerei
tag

Sziasztok.

Elkezdtem használni egy Dune HD base 3d-t. És nézegetem rajta az iso blu-ray filmeket. És észrevettem ha a jelenetekbe valami gyors mozgás van akkor a kép (pl. a szereplő és a mögötte levő háttér határánál)elhomályosodik, vagy olyan mind ha kipixelesedne, vagy nemis tudom hogy fogalmazzak. A film nasról megy. Valami ötlet, vagy tapasztalat a gondomra. Esetleg egy rosszabb minőségű 4-5 ezres hdmi kábel is tud ilyen jelenséget csinálni?

üdv: nemerei

(#2266) nfsu17 válasza nemerei (#2265) üzenetére


nfsu17
veterán

a tévén ki van kapcsolva minden 100hz, 500hz, 1000000hz-el kapcsolatos beállítás?
ugyanis filmhez azok nem kellenek.
vagyis jobb ha nem mennek.
ugyanis gyors mozgásnál ezek szoktak rosszul működni.
hdmi kábel szerintem nem csinálhat ilyet, annál nekem sokkal olcsóbb van

(#2267) nemerei válasza nfsu17 (#2266) üzenetére


nemerei
tag

:DD ez jó kérdés, még nem néztem ezeket. Este hazaérek és megnézegetem ezeket is. köszi a tippet.

üdv: nemerei

(#2268) kezo0 válasza nfsu17 (#2264) üzenetére


kezo0
addikt

Hasonlóan gondolom én is. Én nemrég vettem a régi Smart D1-esem mellé egy HiMedia Q10-est, és az kb. fele ennyi pénzért _szinte_ ugyanezeket tudja (sőt, azon még USB 3.0 is van). Szóval ennek az új Dune-nek tényleg mindent, de mindent tudnia kéne, amit ígérnek, és baromi stabilnak is kéne lennie (ami a D1-esemre jellemző), hogy azt mondjam, talán megéri az árát. De reméljük, hogy így lesz, és akkor talán a D1 és a Q10 helyett elég lenne ez az egy lejátszó is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2269) dualcore válasza nfsu17 (#2266) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem is Base 3D van, és nincs ilyen jellegű problémán, bár nem HAMA kábeleket használok. És minden parasztvakító képjavító ki van kapcsolva a tv-ben.

(#2270) Technoman válasza nfsu17 (#2264) üzenetére


Technoman
őstag

(#2264) nfsu17 Egyértelmű, hogy erről szól, hisz a konkurencia már messze elhúzott a jó büdös 4K-ba (VTEN) hangban pedig ugyebár ott a Popi 4xx.
Én továbbra is két márkát ismerek el, a Popi és amin fórumozunk, a többi nekem lófing.

(#2268) kezo0 Lehet, hogy az általad említett HiMedia ehhez képest fillérek, de a Dune nálam már bizonyított (Ott a Support, A szerviz, Ja és a legfontosabb: Egyetlen egy egzotikus 10 bites japán anime kivételével mindent lejátszott (2-300 film) eddig) Egyszer vettem egy HiMedia-at (igaz, valami nagyon alsót) Na, nem is kell az a márka többé (azóta is az ágyam alatt van, ahová "bebattam")
Amiben mindannyian egyet értünk, az a hihetetlen magas ára. Ahhoz képest, hogy a hasonló tudású VTEN 67.000 pénz.
De várjuk meg a februárt, lehet hogy 303 árán érkezik. De én egy egészséges 80. környékén is eltudnám a magyar piacon elképzelni. Az már engemet is megmozgatna.
Igazából annak örülök, hogy a sok károgó varjúnak nem lett igaza és a cég nem dobta a Playa vonalát.

(#2271) kezo0 válasza Technoman (#2270) üzenetére


kezo0
addikt

A Smart D1-gyel én is nagyon elégedett vagyok, mindent tud, amit ígér. A HiMedia inkább csak amolyan kiegészítés, hogy BD3D ISO-kat is tudjak nézni (mert az ugye nem megy a Dune-nel), plusz a tévém már 4k-s. Tudom, tudom, hülye vagyok, 50 centiről kell nézni, hogy lássam a különbséget stb. stb. stb. – ezt persze rendszerint azok mondják önigazolásként, akik még nem tértek át, én viszont naponta szebbnek látom rajta a FHD anyagokat is, 3 méterről (ez meg hadd legyen az én önigazolásom). ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2272) Technoman válasza kezo0 (#2271) üzenetére


Technoman
őstag

Persze, persze. Az a lényeg, hogy neked örömöt szerezzen és a te igényednek megfeleljen a dolog.
Én feljebb csak arra akartam célozni, hogy nekem mindenek felett a támogatás az egyik legfontosabb. Annyi készülékem volt már, amit "elfelejtettek" a gyártók "supportálni" (TVix, HiMedia, 2x WD TV)
Dune HD53-at ezzel szemben, még ebben az évben is tudtam frissíteni, pedig nem egy mai darab!

[ Szerkesztve ]

(#2273) dualcore válasza kezo0 (#2271) üzenetére


dualcore
őstag

Egyetértek veled, és is 4K-n nézem Bsae 3D-vel, és nagyon is elégedett vagyok a kép minőséggel. Viszont nekem viszi a BD3D iso-t, már több filmet is néztem meg így.

(#2274) kezo0 válasza dualcore (#2273) üzenetére


kezo0
addikt

Persze, a Base3D viszi azt is, de sajnos a D1 nem. Leginkább ezért vettem a HiMedia Q10-et, ami egyébként nagyszerűen teszi a dolgát, és sok évvel korszerűbb és testreszabhatóbb is már a felülete. Ilyen szempontból a D1 felett sajnos eljárt már az idő, és az időnkénti fw-frissítések is inkább rontanak rajta, mint javítanak... Szerencsére a lejátszási képességeit ezek a változások egyelőre még nem érintették.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2275) dh66e válasza kezo0 (#2258) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
Remélem mindenkinek jól telt az elmúlt pár nap.
Érdekes ez a SOLO én tényleg kíváncsi vagyok rá.
Lehet mondani hogy drága (300 euro),de egy base3D hez vagy 303D-hez képest meg olcsó is lesz,főleg ha tényleg tudja amit kell és stabil fw-vel küldik majd ki akkor lesz létjogosultsága.
Ez a teljes BD menü támogatás (2D és 3D-ben is!!!) igazi kuriózum a jelenleg kapható médialejátszók tekintetében.
Tavasszal kerül a boltokba elvileg majd meglátjuk.
Azért én örülök neki hogy még maradt valami a Dune-ből,hátha picit foglalkoznak még a régebbi playákkal is.

[ Szerkesztve ]

(#2276) blakey válasza dh66e (#2275) üzenetére


blakey
titán

Ez a teljes BD menü támogatás (2D és 3D-ben is!!!) igazi kuriózum a jelenleg kapható médialejátszók tekintetében. - Cinavia, innnentől kezdve nem oszt nem szoroz, hogy van vagy niincs. Ugye, 2012 márciusa óta anélkül nincs Blu-ray liszensz és a médialejátszókat meg általában nem eredeti lemezekkel használjuk.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2277) dh66e válasza blakey (#2276) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Attől még valakinek jól jöhet. :)

(#2278) dualcore válasza dh66e (#2275) üzenetére


dualcore
őstag

Persze én is örülök a fejlesztésnek, de ha hasonlítjuk a Base 3D-hez, akkor elég sok ponton elmarad tőle. Pl a szabvány méret, a saját kijelző, a könnyű HDD csere. És akkor ott van ellentétben a 4K lejátszás aminek még nem sok hasznát lehet venni. Ezek alapján még kicsit magas az az ár. :O

(#2279) dh66e válasza dualcore (#2278) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Olcsó Dune soha nem létezett. ;]
Azért sokan gerjednek a 4K-ra és vágyakoznak az elérhető tartalom után.A dune kivárt valamiért 4K terén majd meglátjuk hogy őket igazolta e az idő.
Lehet innovatív a 10 bites jelfeldolgozás lehet nem, a VXP is inkább a minőségibb megjelenítésre hajaz,de ez egyénfüggő kinek mi jön be.Egy alap/középkategóriás tévéhez biztos nem ez lesz a best buy.
A Base 3D-hez csak azért "hasonlítottam" mert az utolsó széria a nagykészülékek közt,de ha jól rémlik már azt sem gyártják szóval nagyon mást nem lesz mit ajánlani Dune-ből ha kifogynak a raktárkészletek.
A HDD csere ebben is pofonegyszerű ahogy elnézem csak a méret ami nem biztos hogy mindenkinek elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#2280) dualcore válasza dh66e (#2279) üzenetére


dualcore
őstag

Persze ez igaz, én is csak a nagyja dolgot emeltem ki. Mindamellett nekem is 4K képes kijelző van, de szerintem még jó sokáig marad a Base 3D. Már csak az "olcsóságuk" miatt is. :) Na meg nekem elég egyenlőre amit felkonvertál az Onkyo. Tudom nem 100-as de ez van.

(#2281) Technoman


Technoman
őstag

Én azért reménykedem, hogy ez a Solo, csak előszele lesz a 2016 új modelleknek.
Ideje volna a mostani vonalat frissíteni (nem mint ha megbízhatatlanok lennének a mostaniak, vagy 2-3 éves modellek), de tudnék mondani egy-két ötletet (pld a Popi-ban már 1000 éve működő NMJ vagy a Mede8er-ben lévő HDD eltávolítás, világítós táv, stb....) 2016-ban aztán jöhetnek a Leia, Luke, Chewy változatok :)

(#2282) dualcore válasza Technoman (#2281) üzenetére


dualcore
őstag

Igen ezek is emelnék a minőségét, de gondolom az árukat is.

(#2283) Tibiajax válasza Technoman (#2281) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

+1

(#2284) Blaise válasza Technoman (#2281) üzenetére


Blaise
veterán

Mi az az NMJ?

(#2285) Multibit válasza Blaise (#2284) üzenetére


Multibit
veterán

"Gyári Yadis" :)

(#2286) Blaise válasza Multibit (#2285) üzenetére


Blaise
veterán

:R

Én egyébként kíváncsian várom ezt az új Dune lejátszót, 100ezer körüli induló ár ahhoz képest nem rossz szerintem, hogy a VTEN-től alig különböző új csúcs Popcornt (A500 Pro) 200e Ft fölé jósolják.

Ha meg drágább lesz, akkor marad a VTEN.

(#2287) blakey válasza Blaise (#2284) üzenetére


blakey
titán

Network Media Jukebox :F

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2288) Technoman válasza Blaise (#2286) üzenetére


Technoman
őstag

Szerintem meg nagyon drága. Ez a Solo, valahol a VTEN szintjén lehet.
Szerintem ez -ahogy előzőleg is írtam- csak előfutára lesz az új '16-os vonalnak. Már csak azért is, mert mind a Popinál, mind a Dune-nél az eddigi High End modellek méretileg is nagyobbak voltak (Base3D vs.303 4xx vs VTEN) + a hivatalos oldalon sem a top szériák között említik az új készüléket.

(#2289) dualcore válasza Technoman (#2288) üzenetére


dualcore
őstag

Akkor ruha nagyot a labdába, ha benne lenne a Solo technikája, és még sok egyéb újítás. Mindamellett szabvány méretű, van saját kijelzője, HDD rekesz, ne adj isten CI modul persze antenna csatival. No és HDMI 2.0. Ezt én is bevállalnam persze emberi áron.

(#2290) Blaise válasza Technoman (#2288) üzenetére


Blaise
veterán

Android dualboot és a rendes blu-ray menü, valamint a berakható HDD miatt szerintem azért a VTEN felett van tudásban.

(#2291) Technoman válasza Blaise (#2290) üzenetére


Technoman
őstag

Ja, de a VTEN-ben meg Ott van a NMJ, számomra ez a kiegyenlítő plusz.
Persze mindenkinek más a fontos, pld az én Dune-öm is tud fogadni HDD-t, de még soha az életben nem tettem bele, mert feleslegesnek éreztem.
Mindegy, a lényeg, hogy nem halt ki a Dune player és jön(nek) az új playa(K) :)

(#2292) BBéci válasza Technoman (#2291) üzenetére


BBéci
titán

Nyáron több merevlemezem lett, mint ahány külső házam, ezért beletettem egy 1,5 TB-osat a Dunébe és rájöttem, remek dolog. Évekkel ezelőtt kellett volna meglépni.
A Solo névről még véletlenül sem jutott eszembe a Star Wars, inkább a korábbi Dune Duo. Arra következtetek, lesz olyan is a kínálatban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2293) dualcore


dualcore
őstag

Nem tudom elhinni, hogy nincs valakinek olyan filmek vagy koncertek vagy stb., amit éveken keresztül nem őriz meg. Na már most ha ott van a HDD rekesz, akkor bele egy merevlemez rá az összes ilyen klasszikus, vagy családi videó, és élvezzük az előnyét, és nem kell külsőre dugdosgatni állandóan. +így megmarad az USB csati szabadon. Én az első MP-t 2006-ban vettem meg, de már abba is volt HDD.

(#2294) Blaise válasza dualcore (#2293) üzenetére


Blaise
veterán

Arra ott van a NAS, ami pont erre való.

(#2295) Multibit válasza dualcore (#2293) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem nem hiányzik. Sokkal jobban zavarna, ha nem lehetne hálózatra kötni a kütyüt!

(#2296) Tibiajax válasza Multibit (#2295) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

látszik, a nas-t nem igazán ismeri

(#2297) dualcore válasza Blaise (#2294) üzenetére


dualcore
őstag

Ez igaz, viszont így nincs szükség külön NAS-ra, hisz a Dune is tud hálózati tárolóként működni, persze a fogyasztása valamennyivel több lehet.

(#2295) Multibit

Persze nem mindenkinek fontos a HDD, nekem az, ez tény. :K A hálózat is nagyon jó dolog benne. :K

#2296) Tibiajax

Ismerem a NAS előnyeit, bár nekem nincs ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#2298) BBéci válasza dualcore (#2297) üzenetére


BBéci
titán

Nincs NAS-om és remekül meg vagyok nélküle. Viszont van 5 db külső merevlemezem és egy a Dune hasában. Nincs hálózatra kötve a Duném, soha nem is volt, ennek hiányát sem érzem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2299) blakey válasza dualcore (#2297) üzenetére


blakey
titán

Én mindkettőt használok, tehát a médialjeátszókban ott vannak a HDD-k, minden igényt kielégít a hálózati- ill. a helyi lejátszás. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2300) dualcore


dualcore
őstag

Ezért írtam is, hogy mindenkinek más igényei vannak. Így szép az élet. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.