Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) dualcore válasza Dorian (#2448) üzenetére


dualcore
őstag

Támogatja, csak 5400 fordulattól nagyobbat ne tegyél bele, mert hajlamos a melegedésre. És külföldi fórumokon olvastam, hogy állítólag a WD greeen vinyók valamiért formázási problémákkal küszködnek benne.

(#2452) Dorian válasza dualcore (#2451) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi!
Van benne egy 7200-as több éve, probléma nélkül és halkan működik (Samu green)
Az újat külső dokkolóba tenném, aztán ha egyszer lesz NAS-om :) mehet majd abba.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2453) niof válasza Technoman (#2446) üzenetére


niof
addikt

Hát, konzervatív dolog vagy sem, de új vinyó vételkor én mindig csinálok egy teljes formázást. Valahogy nem bízom a gyáriban. Viszont így eddig egyszer sem volt ilyen gondom. Pedig 1-2 átment már a kezeim közt. Meg még fog is!
Szerintem ments mindent egy formázott vinyóra, aztán ess neki HDSentinel-el, és ha minden rendben, akkor full format, majd visszamásolás. Ha eztán is gond van, még mindig lehet a vinyó vezérlője, vagy kábel esetleg. Meg még pár más dolog is. :DDD
De egy tesztet mindenképpen futtass rajta!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2454) arn77 válasza dualcore (#2451) üzenetére


arn77
aktív tag

Nekem 3TB-os WD green van a D1-be, semmilyen formázási problémám nem volt vele. Kettőt is formáztam már vele.

(#2455) dualcore válasza Dorian (#2452) üzenetére


dualcore
őstag

A melegedést kifejezetten a 4TB re írták, a kisebb kapacitásúakkal nincs gond.

Nekem 2 TB van a Base 3D-ben, és a topik gazda is jelezte, hogy ki lehet kapcsolni a ventillátort mert nem okoz gondot neki. És igaz. :K

(#2456) dualcore válasza arn77 (#2454) üzenetére


dualcore
őstag

Így van.
Érdekes dolog, mert a 3TB vinyókkal sehol nem írtak problémát a formázással kapcsolatban. Akár PC akár a Dune formázta.
Csak a 4-es re jeleztek problémákat a külföldi fórumokon is.

(#2457) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

Dune-n yaDIS-t senki nem használ?! :F

(#2458) BBéci válasza Dorian (#2452) üzenetére


BBéci
titán

Mehet majd NAS-ba az a merevlemez, de akkor minden tartalom elvész róla, vagy valahová le kell mentened. Ez számomra is megoldandó problémát jelent.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2459) BBéci válasza dualcore (#2455) üzenetére


BBéci
titán

Nem merem kikapcsolni a ventilátort, pedig hűvös WD Green van benne. :(

(#2453) niof
Sentinel jelezte, hogy valami nem kóser egy merevlemezemmel. Leszedtem róla mindent, rémesen lassan ment, aztán kapott teljes formázást, utána 100 %-osnak minősítette a Sentinel. Telepakoltam, ment, mint a karikacsapás, másnap nem ismerte fel sem a laptop, sem a Dune. Elveszett 600 GB filmem, zeném.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2460) blakey válasza BBéci (#2459) üzenetére


blakey
titán

Bátran kikapcsolhatod, 4 éve így használom, semmi gond nincs belőle.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2461) dualcore válasza BBéci (#2459) üzenetére


dualcore
őstag

Hidd el én is szkeptikusan fogadtam, de konkrétan 2 fokot emelkedett a külső ház hőmérséklete, venti nélkül. Persze ha jön a jobb idő, visszakapcsolom a biztonság kedvéért.
Nekem is WD Green van benne.

(#2462) BBéci válasza dualcore (#2461) üzenetére


BBéci
titán

Nem lehet észrevenni a ventilátor működését, nem zavaró, dolgozzon csak, azért van. Még az előlap ajtaját is lenyitom, hogy jobban szellőzzön.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2463) liszi70 válasza BBéci (#2459) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem merem kikapcsolni a ventilátort, pedig hűvös WD Green van benne."

Nyugodtan kikapcsolhatod. Az első pár napot leszámítva azóta használom kikapcsolva, amióta megvettem. Nagyon zavart a venti hangja.

(#2464) Dorian válasza BBéci (#2458) üzenetére


Dorian
félisten

Miért veszik el? NTSF forma nem felel meg a Dune-nek, ha 4GB-os a vinyó?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2465) liszi70 válasza BBéci (#2459) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Elveszett 600 GB filmem, zeném."

Azért ez nem ilyen egyszerű. Vannak progik, amik minden további nélkül felismerik a laptopod által nem felismerhető vinyókat. Például Get Data Back. Én már használtam, remek. (Persze ha szarrá ment a vinyód, akkor nem, de erre nem túl nagy az esély.)

[ Szerkesztve ]

(#2466) BBéci válasza Dorian (#2464) üzenetére


BBéci
titán

NAS-nak nem jó az NTFS.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2467) dualcore válasza BBéci (#2462) üzenetére


dualcore
őstag

Persze, kinek hogy, engem pl. zavar a ventilátor hangja. Ezért kapcsoltam ki.

(#2464) Dorian

Gondolom azért vész el, mert a nasban újra kell formázni.
És a Dune felismeri az NTFS-t.
És gondolom a 4GB az TB akart lenni nem?

[ Szerkesztve ]

(#2468) BBéci válasza dualcore (#2467) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegyik egyformán hangos. Nálam a házimozi rendszer mellett esélytelen meghallani egy léghajtányt. A végfokokban, erősítőkben is van, egyszer egy Cambridge Audio ventilátora volt hallható, a többit sosem vettem észre, hogy bekapcsolt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2469) dualcore válasza BBéci (#2468) üzenetére


dualcore
őstag

Jó, nekem nincsenek olyan cuccaim :( mint neked, olvastam odaát :) Nekem gyakorlatilag az a leghangosabb elem. :K Nincs projektor, csak tv, és egy Onkyo tx nr 636, amit ha minden igaz a jövő héten cserélem ki egy 646-os ra.

(#2470) BBéci válasza dualcore (#2469) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítőd egy hozzá illő hangdobozszettel képes olyan hangnyomásra, ami mellett 10 Dune ventilátorát sem hallanád. :N
Nem látom értelmét annak a cserének, inkább más gyártó termékére válts, ha feljebb akarsz lépni! 636-ról 646-ra felesleges, semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2471) dualcore válasza BBéci (#2470) üzenetére


dualcore
őstag

Nem azért cserélem mert nem képes elnyomni a hangját :B hanem mert időnként kevésnek bizonyul a HDMI bemenetek száma.
A minőségibb feljebb lépés még egyenlőre anyagi okok miatt várat magára. Most egyenlőre lakás csere, és gyermekáldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#2472) liszi70 válasza BBéci (#2468) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nálam a házimozi rendszer mellett esélytelen meghallani egy léghajtányt."

Pedig simán hallható, nyilván halkabb jeleneteknél. Milyen érdekes, hogy a HDMI-kábeleknél, USB-kábeleknél, WAV-FLAC formátumoknál stb. "hallod" a sokszor nem létező különbséget, de egy Dune-ventillátor zaját meg nem sikerül meghallani? Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#2474) arn77 válasza dualcore (#2469) üzenetére


arn77
aktív tag

Nekem is egy Onkyo TX-NR636 rombolja a dobhártyámat. :) Majd ha meglesz a 646 írd meg, hogy milyen különbségeket vélsz felfedezni a két erősítő között.

[ Szerkesztve ]

(#2475) dualcore válasza arn77 (#2474) üzenetére


dualcore
őstag

Ok.
Bár messze nem vagyok szakértő, és szerintem tudásban, és hangzásban nem sok eltérés van a két készülék között.

(#2476) gyeniko válasza dualcore (#2475) üzenetére


gyeniko
őstag

Itt olvashatod a 636-os és itt a 646-os tesztjeit.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2477) dualcore válasza gyeniko (#2476) üzenetére


dualcore
őstag

Ezeket olvastam, de mint írtam nem vagyok szakértő.

(#2478) Magnus001


Magnus001
újonc

Sziasztok!Most vettem egy Hd max ot nevetséges10 e ft ért :C az lenne a kérdésem h van benne hdd de nem tudom hogy hogyan kell formázni milyen formátumban formázzak ill h miért nem indul el a letöltés a torrent kliensbe?Ha valaki tudna nekem erre eggy öszefogó választ adni azt nagyon megköszönném!Ja még annyi h távirányitó app ot használok mert nem volt meg hozzá a távirányitó,de mindent lehet vele csinálni!
Elöre is köszönöm

Hogyan keletkeznek a barlangok?-a medve ássa,ott lakik

(#2479) dh66e válasza Magnus001 (#2478) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Annyiért ajándék volt,gratula hozzá!
A merevlemezt a dune-ön simán le tudod formázni.Források itt rámész a vinyóra és a pop up menü gomb megnyomása után ott lesz a lemez formázásának a lehetősége.
Amennyiben pluginokat és szervizfájlokat is akarsz majd telepíteni akkor hozzlétre formázás után egy rendszermemóriát neki. Torrenthez ext2/3 javallott.már ha a dune torrentkliensét akarod használni.Azt ne felejtsd el hogy ez nem fogja kiváltani a pc-s változatot.Amikor filmezel a torrentklienst érdemes felfüggeszteni a beállításokban.

(#2480) Magnus001 válasza dh66e (#2479) üzenetére


Magnus001
újonc

Köszönöm szépen a választ,igen probálkoztam úgy is h a hdd be bementem és úgy formázni ill ugy is h csak rámehyek a merevlemezre de a pop up menübe nincs formázási lehetőség.Lehet h az a baj h vannak filmek a vinyon? :Y
hoztam létre rendszer memoriát de az alaplapra csatlakoztatott
4gb os pendriv on

[ Szerkesztve ]

Hogyan keletkeznek a barlangok?-a medve ássa,ott lakik

(#2482) dh66e válasza Magnus001 (#2480) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Pop Up Menu-Információ.
Ez alól éred el a formázási műveleteket.

(#2485) dh66e


dh66e
Topikgazda

Srácok!
Kérek mindenkit ne indítsunk off hadjáratot
újra és újra, maradjunk a témánál lehetőleg.A kapcsolódó tartalmak erősítő,kábelek aminek bármi köze is lehet a lejátszóhoz módjával mehetnek,de ez ügyben is inkább a megfelelő topikban folytassuk a diskurzust..
Köszönöm!
dh66e

[ Szerkesztve ]

(#2486) dualcore válasza dh66e (#2485) üzenetére


dualcore
őstag

Oké.

(#2487) Magnus001 válasza dh66e (#2482) üzenetére


Magnus001
újonc

Köszönöm szépen

Hogyan keletkeznek a barlangok?-a medve ássa,ott lakik

(#2488) arn77


arn77
aktív tag

A Dune HD Magyarország Facebook oldalán olvastam a következőt:

Egy kiegészítés az előző hírünk ezen mondatához: „Ha pedig a gyártó komolyan gondolja az androidos támogatást is...”
A Solo 4K Android 4.4-gyel érkezik. Alaphelyzetben a szokásos Dune rendszer bootol be, a menüből indítható az Android rendszer. Jelen pillanatban az Androidból vissza a Dune operációs rendszerébe csak restart után lehet visszajutni. Azt még nem tudjuk, hogy megoldható lesz-e, hogy restart nélkül is kiléphessünk az Androidból. :F

Úgy érzem, hogy az Androidos vonal nem fog érdekelni.

[ Szerkesztve ]

(#2489) dh66e válasza arn77 (#2488) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ezek szerint igencsak a tervezőasztalon van még a szoftverfejlesztők kávéja. :D

(#2490) Technoman válasza arn77 (#2488) üzenetére


Technoman
őstag

Nem értem, miért kell ezt az androidot mindenhová integrálni.
A Dune úgy jó, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#2491) dualcore válasza Technoman (#2490) üzenetére


dualcore
őstag

Azt hiszik az a jövő, pedig nem. :(

(#2492) arn77 válasza Technoman (#2490) üzenetére


arn77
aktív tag

Ebben teljesen igazad van. A jól megszokott menü szerintem mindenkinél bevált, könnyen kezelhető. Még szerencse, hogy meghagyták a Solo 4K-ban is. A droidot meg használja aki akarja. Mondom ezt úgy, hogy még nem láttam működés közben, de magamból kiindulva, meg a koromból kifolyólag ragaszkodom a jól bevált dolgokhoz. Ezért is sajnálok megválni a jó kis Smart D1-től.

(#2493) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

egy Dune HD Base 3D a kiszemelt áldozat és az lenne a kérdésem, hogy ha beleteszek egy 2TB-os WD green-t, akkor usb-n keresztül tudok majd rámásolni laptopról bármit?

Ja még valami: a Smart D1 is tetszik, ez csak annyiban különbözik a Base 3D-től, hogy nem tud 3D-t és menüvel is lejátssza a BD ISO-kat?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2494) Multibit válasza n000rbi (#2493) üzenetére


Multibit
veterán

Nem csak annyiban. Hardveresen is más. A Base 3D egy átdobozolt 303-as. Olvass utána, két külön generáció!

(#2495) n000rbi válasza Multibit (#2494) üzenetére


n000rbi
senior tag

Köszi és melyik a jobb, ha már két külön generáció? Egy 55-ös fullhd tv-hez venném, elsősorban BD ISO lejátszásához.

(#2496) scipaful


scipaful
újonc

Van egy Dune TV-101-em amit eddig sztereó erősítővel használtam. Most beüzemeltem egy nem hdmi-s 5,1 erősítőt. Egy 4*2 switch van beiktatva a rendszerbe ami le tud választani spdif optikai jelet a hdmi bejövő jelről. A Tv-101-ből nem tudok kicsikarni olyan beállítást aminek eredményeképpen megjelenne az erősítőn az 5.1 jel amit dekódolhatna, csak pcm (48khz). Kipróbáltam IPTV box-szal ugyanazon a bemeneten ugyanazzal a kábellel, van 5.1-es jel amit szépen dekódol is az erősítő.
A hangbeállításnál az alábbiak lettek beállítva.
HDMI-n HD hang engedélyezve
Bitstream kiküldés
csatornák száma 5.1
48 khz
HD hang engedélyezve
De már kipróbáltam minden verziót. és maximum a sztereo jött ki vagy semmi.
Valakinek valami ötlete?
A TV-101 sztereó jack aljzaton kiadja a koaxiális digitális jelet?
:W :W

(#2497) Multibit válasza n000rbi (#2495) üzenetére


Multibit
veterán

Ha úgy érzed, hogy nem tudsz élni BD3D nélkül, akkor nyilván a Base 3D. Az biztos, hogy én a D1-et választanám :K

[ Szerkesztve ]

(#2498) n000rbi válasza Multibit (#2497) üzenetére


n000rbi
senior tag

Na igen, hiába képes 3D-re a tv, talán 1 filmet néztem meg így. A D1-be is gond nélkül beletehető egy 3,5"-ös sata hdd? Videón láttam valami belső fém keretet hozzá, az is a csomag része?

(#2499) Multibit válasza n000rbi (#2498) üzenetére


Multibit
veterán

D1-be is gond nélkül beletehető egy 3,5"-ös sata hdd?
Igen, sokan használják így.

(#2500) n000rbi válasza Multibit (#2499) üzenetére


n000rbi
senior tag

Köszi. Közben olvasgatok és mindkettőnél van pro és kontra is... D1 csak 128mb flash, aminek a bővítéshez még egy pendrive se ártana, viszont van rajta usb slave, ami meg a base-en nincs. A baseben viszont gigabites hálókártya van, D1 csak 10/100. Ááá, kikészítenek :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.