Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Tibiajax válasza dh66e (#2050) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:(((

(#2052) kezo0 válasza Tibiajax (#2049) üzenetére


kezo0
addikt

Megy az, csak nálam hetek óta fix 13 fokot mutat, ami naponta egy-két alkalommal igaz is. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2053) Tibiajax válasza kezo0 (#2052) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ja, akkor nem is szóltam..
:)

(#2054) Kroland25


Kroland25
tag

Üdv mindenki!!
Lenne egy kérdésem..Dune hd 3d base medialejatszó..Lehetséges úgy beállítani hogy amint kikapcsolom a lejátszót akkor a külső winchesterket is lekapcsolja?
Köszönöm!!

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#2055) BBéci válasza Kroland25 (#2054) üzenetére


BBéci
titán

Bár az enyém csak Base 3.0, de alapértelmezett, hogy kikapcsoláskor a hozzá csatlakoztatott merevlemezek is leállnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2056) dualcore válasza Kroland25 (#2054) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem az van, és különösebb beállítások nélkül is leáll a külső is kikapcsolás után.

(#2057) Kroland25


Kroland25
tag

Nekem sajna nem áll le,nem tudom mi lehet a gond nem is találtam rá menüben megoldást..Régebben Toshiba winchester használtam ott leállt..most van 2db wd elements használok sajna ezek nem állnak le..

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#2058) BBéci válasza Kroland25 (#2057) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem az van beállítva, hogy maga a Dune a távirányító kikapcsoló gombjának parancsára nem megy valódi készenléti állapotba, hanem valami köztesben, félig ébren marad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2059) nfsu17 válasza BBéci (#2058) üzenetére


nfsu17
veterán

igen, én is erre gondoltam, a beállításokban, az energiatakarékos alatt van ha minden igaz

(#2060) dualcore válasza nfsu17 (#2059) üzenetére


dualcore
őstag

Akkor készenléti üzemben marad és ezért nem áll le. Állítsd át teljes kikapcsolásra. Akkor igaz több idő míg elindul.

(#2061) Kroland25


Kroland25
tag

Köszönöm a segítséget sikerült!Kikapcsoláskor készenléti állapotban volt,ezt állítottam át és így már okés! :R

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#2062) dh66e


dh66e
Topikgazda

Sziasztok!
Remélem alábbi pluginnal sikerül megoldani az időjárás widget állandó problémáit fw frissítés nélkül is.Plussz opcióként memóriát is felszabadíthatunk a dune-ön.Ez főleg azoknak hasznos akik sok plugint illetve alkalmazást használnak.Kipróbáltam,lefordítottam,működik! :)

Widget Ext időjárás és memória kezelő plugin

Telepítés menete:
1.Regisztrálj ezen az oldalon majd az itt kapott API kulcsot másold ki.
2.Telepítsd a dunere a plugint majd menj a beállításokba.(Beállítások-Programok-Widget Ext)
-Engedélyezd a widgetet
-Állítsd be a frissítési időközt
-Add meg az API kulcsot.(Ezt többféle képpen is lehetséges.)
A. A dunere csatlakoztatott meghajtón hozz létre egy api.key.txt állományt és ide másold be a kapott kulcsot.
B. A kimásolt kulcsot a Dune Helper segítségével küldöd át.
Mikor a kulcs bekerül feltétlen nyomj egy entert.Ekkor a hőmérsékletnek meg kell jelennie a fejlécben.

A memória felszabadítás menete:
-Engedélyezd a memória megjelenítést. (A város helyére fog kerülni!)
-Állítsd be a memória küszöböt. (ajánlott érték:5%)
-Futtas le egy memó tisztitást.
Aki nem használ túl sok plugint illetve nem érez lassulást a dune-ön annak felesleges bekapcsolnia és lefuttatnia.

(#2063) Technoman válasza dh66e (#2062) üzenetére


Technoman
őstag

Köszönjük dh66e :R

Ha este hazaérek, dobok egy próbát.

(#2064) dh66e válasza Technoman (#2063) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szívesen! :)

(#2065) vilga válasza dh66e (#2062) üzenetére


vilga
tag

Köszönöm! A widget működik, a memória felszabadítással is kisérleteztem, de nem tapasztaltam változást: Néhanapján még használom a iptv plugint /ami még működik/ és ettől reméltem megoldást, hogy némely stream-nél akadozik a lejátszás, amit eddig a karcsú sávszélnek tudtam be, de nemrég sikerült megdupláznom /22Mbit/ viszont ugyanúgy nem folyamatos :F
/d101, rendszermemória van/
apropó: nincs kéznél valakinek működő stream gyűjteménye vagy forrás?
Próbálkozom a kutakodással de vajmi kevés sikerrel

[ Szerkesztve ]

(#2066) dh66e válasza vilga (#2065) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Widget Ext plugin:
Szívesen,örülök hogy működik. :) A memóriáról írtam hogy mikor lehet haszna.
Pont most fordítgatom a plugin frissítését a következő kiadásban már gyárilag benne lesz a magyar nyelv azaz lehet frissíteni online.
IPTV:
Sok összetevője van a streamek akadásmentes lejátszásának.
- net sebessége ( nem amit a szolgáltató hazudik hanem amit mérsz otthon. ;])Nos a 22 megabites a stabil vételhez kevésnek tűnik kivéve ha nincs más eszköz ugyanazon a neten.
- a stream (szerver) leterheltsége..
- a stream minősége és kódolása (protokol)
Ezekről szoktam nagy ritkán vadászni....ha van fél órám rá.
[link],[link],[link],[link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#2067) dh66e


dh66e
Topikgazda

Widget Ext plugin figyelmeztetés!
Most kaptam egy üzenetet a szerzőtől.....
Nem tudom hogy működik e benne az automatikus frissítés,de ha felkínálja az 1.0.1 verziót ne frissítsetek mert törlődnek a beállítások és az API kulcs is.Erre elkészült egy szervizfájl amit a friss verzióval felrakok majd.

(#2068) djnice


djnice
veterán

Ezekre a Kartina féle 204-es Dunekre nem lehet másik fw-t tenni? [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#2069) dh66e válasza djnice (#2068) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sajnos nem.Ezért kerülnek ezek ennyibe.

(#2070) djnice válasza dh66e (#2069) üzenetére


djnice
veterán

Kár, remélem az oroszok megoldják előbb-utóbb :)
Az a baj, hogy így nincs kereskedelmi forgalomban 4K-s, HEVC-es lejátszója a Dune-nek, az emberek kénytelenek lesznek más után nézni, nekem is cserélnem kell valamire a Connectet, mondjuk főleg a VXP hiánya miatt.

(#2071) dualcore


dualcore
őstag

Tényleg!!!

dh66e kolléga, arról van infód, hogy a Base 3D hardveresen tudná e a 4K-t? Az 1.4 HDMI már adott. Kompromisszumokkal már elég lenne.

(#2072) dh66e válasza dualcore (#2071) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem hiszem.Próbáld ki egy 4k-s videóval,rögtön kiderül.

(#2073) liszi70 válasza djnice (#2068) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezmiez? Nem működik önálló médialejátszóként?

(#2074) dualcore válasza dh66e (#2072) üzenetére


dualcore
őstag

Az lesz, csak kellene valami normális anyag, nem csak a YT hülyeségek.

(#2075) dh66e válasza dualcore (#2074) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Filmeket nem tudok prezentálni neked de itt vannak sample-k.[link]

(#2076) dh66e válasza liszi70 (#2073) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A legjobb tudomásom szerint csak ha van iptv tévé előfizetésed a Kartina-nál akkor aktiválódik a szoftverben a médialejátszó.

(#2077) niof válasza dh66e (#2072) üzenetére


niof
addikt

Én már próbáltam egyszer (HD Max). Elbírja a 4K-t, csak a kép lemarad a hangtól. Kicsit megizzasztotta a vasat. Ezek még nem azok a procik, amik ezt elbírják.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2078) dh66e válasza niof (#2077) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Gondolom h264 volt,ha egyáltalán beleszagolt.Ezek régi procik,mai többmagosak kellenek a normális lejátszáshoz.

(#2079) dualcore válasza dh66e (#2078) üzenetére


dualcore
őstag

Igen kicsit nehézkesen de viszi, persze nem a 60Fps-t, az nem kell neki. Most próbáltam.
No de mindegy még van idő bőven, addig még jó lesz a base 3D. :K

(#2080) dh66e válasza dualcore (#2079) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Van idő még bőven. :K Talán jövő karácsonyra lesz már tartalom,de elég nagy a csend úgyhogy nem tippelgetek.

[ Szerkesztve ]

(#2081) niof válasza dh66e (#2080) üzenetére


niof
addikt

Én totál feleslegesnek érzem a 4K-t, de ez a privát véleményem. Normál 3-3,5m-ről nézve már nem sok különbség van. Sőt! Néhol már természetellenesnek tűnik a képe. Legalábbis a pécsi MM-ban látott Samu-s 4K demó anyagban, akárhogy is erőltette a Samu pólós díler, engem nem győzött meg. Pedig 150+cm-es átlójú volt.

Majd talán 5-6 év múlva, ha lemegy az áruk, és kiforrottabbá válik a technika, és teljesen átlagos dolog lesz az, hogy 4K-ban jönnek ki a tartalmak, akkor talán. De most még semmi értelme, csak parasztvakítás és ...méregetés.

Egyébként mindig azt szoktam mondani, ha egy film jó, akkor az fekete-fehérben, monóban is jó. Ha pedig szar, akkor lehet hozzá bármilyen fícsört tenni (3D; 4K; surround hang), attól még szar marad. :P

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2082) dualcore válasza dh66e (#2080) üzenetére


dualcore
őstag

Idő az van bőven, szerintem még több is mint amit jósolsz. De az idő megmondja majd.

niof

Tény, neked is van igazad lehet. Sokan nem szeretik a különböző technikai újdonságokat, van szépsége a fekete-fehérnek is. De mint annak idején elindult a HD DVD és picit később a Blu Ray, ott is az döntött nagy mértékben az utóbbi mellett több nagyobb gyártó tette le a voksot. Főleg a Sony. És a 4K mellett is sok nagy teszi le a szavazatát. Szóval be fog az jönni, csak idő kérdése. Persze meg lehet lenni nélküle, még az FHD sokáig fog hódítani szerintem.

(#2083) dh66e


dh66e
Topikgazda

Widget ext 1.0.1

Ezt futtasd le először ha frissíteni akarod a widget ext plugint.Ez azért kell mert egy hiba bent maradt a pluginban ami mindent töröl az alkalmazásból.Szóval ha ezt lefuttatjuk akkor nem kell mindent újra állítani.Aki még nem rakta fel a plugint de szeretné annak természetesen ezzel a részével nem kell foglakozni.
Aztán jöhet a plugin.

(#2082) dualcore

Tényleg nem tudom,elég drága technológia.Szerintem még az első korong prototipusa sincs meg csak a szabvány amit elfogadtak a gyártók.

(#2081) niof

Ezt mindenki eldönti szépen magában.Engem nem érintenek ezek a dolgok a 3D meg a 4k sem.Azért a 4k-nak meg van a maga varázsa hiszen szebb képet kapsz több képi információval.

[ Szerkesztve ]

(#2084) lacko6 válasza djnice (#2068) üzenetére


lacko6
senior tag

Ez a 204 es dune mediaplayernek hasznalhato magyarorszagon?

(#2085) dh66e válasza lacko6 (#2084) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem.
Ezek a márkázott(pl kartina tv) set top boxok csak iptv szolgáltatói előfizetéssel működnek.Persze meg lehet próbálni ha programozó az ember....

(#2086) vilga válasza dh66e (#2066) üzenetére


vilga
tag

Köszönöm a linket, találtam is számomra egy jó zenei pakkot
ami meglepő módon akadásmentes

(#2087) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Ma újraraktam a win10-et a gépemen, eddig is az volt de win7upgraddel, és nem volt ez a probléma.
Most viszont nem tudtam beállítani hogy a dune lássa a pc-m megosztásait
van még valami trükk azon kívül amit tudok?
1. A hálózatoknál mindent engedélyezek és egyszerűsítem az adatátvitelt amit csak lehet.
2. ezt még meg szoktam csinálni win7-nél:

"Kattints a Windows gombra(Start menü), kattints a futtatás gombra írd be hogy "regedit" és ENTER most megnyílik a registry editor.
Tallózd be a következő könyvtárat
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa

1. dupla kattintás everyoneincludesanonymous-ra, és a felugró ablakban, írd át az értéket 0-ról 1-re.
2. dupla kattintás NoLmHash-en, és a felugró ablakban, írd át 1 ről 0-ra

Következő hely:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\LanmanServer\Parameters
1. dupla kattintás restrictnullsessaccess-en, és írd át az 1 értéket 0-ra

Megjegyzés: nem szükséges hozzá mentés, ment automatikusan.

2. Zárd be a szerkesztőt, és indítsd újra a számítógépet.
3. Mikor a PC újraindult el ne felejtsél frissíteni a hálózatod."

u.i.: Most egy dolog van még ami eddig nem volt a kaspersky internet security, de abba még nem mélyedtem bel, és nem is tudom hirtelen mit kellene engedélyeznem ha meg is találnám.
(hacsak nincs ilyen hogy kapcsolat a dune-vel :) de nem hiszem hogy lesz ilyen :) )

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#2088) niof válasza lcee79 (#2087) üzenetére


niof
addikt

Elképzelhető, hogy a Kaspersky tűzfala blokkolja. Erre létre kell hozni egy egyedi szabályt, hogy engedje az eszköz hozzáférését. Én ugyanezzel szívtam, csak nem Kaspersky-vel, hanem Bitdefender-rel.
Nézd át a tűzfal beállításokat!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2089) dh66e válasza lcee79 (#2087) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem ez win10-nél nem kell.Legalábbis én nem csináltam meg és működik tökéletesen.
SMB-n próbálod elérni a pc-t?

(#2090) niof válasza dh66e (#2089) üzenetére


niof
addikt

Nálam Win8-nál és 10-nél is szivatós volt, de nem a rendszer részéről. A DUNE-nek fix IP-t kellett adni, majd a Bitdefender-ben külön be kellett állítani ezt a címet a kivételek közé, különben az istenért sem lehetett a hálózaton elérni a lejátszót. Ugyanez volt a helyzet a routerre kötött vinyóval is. :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#2091) dh66e válasza niof (#2090) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elhiszem neked,nálam nincs telepítve semmilyen virusirtó.Mind döglesztette a rendszert.Jól megvagyok nélkülük.

(#2092) lcee79 válasza niof (#2088) üzenetére


lcee79
őstag

Először lekapcsoltam csak a kaspersky-t de attól nem lett jó.
Tegnap este uninstalláltam, mert más problémám is volt vele, de sajna késő volt már és nem foglalkoztam a dune-vel utána.
Ma délután munka utánki próbálom, de valami gyanús dolog van a feltöltésnél utorrentel is. Pedig routerben is, gépen is meg programban is be van állítva minden (ahogy előtte is volt, de most nem megy az sem, szinte 0k)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#2093) dualcore válasza dh66e (#2091) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem sincs vírusírtó, így problémám sincs a hálózattal.

Apropó hálózat: azt meg lehet valahogyan oldani hogy pl a kedvencek közé betenni a hálózati PC-s mappát? Mint egy zene vagy videó kedvenc mappa.

[ Szerkesztve ]

(#2094) lcee79 válasza dualcore (#2093) üzenetére


lcee79
őstag

Ha jól emléxem simán be lehet adni hálózati mappát is kedvencnek.
Meg a kezdőképernyőre is fel lehet venni, én főleg oda szoktam, ne kelljen mindig betallózni a megosztott mappát.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#2095) dh66e válasza lcee79 (#2094) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Böngészőből nem lehet a kedvencekbe rakni hálózati mappát.Legalábbis B1-en nem.

(#2096) lcee79 válasza dh66e (#2095) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem HDI Dune HD Base 3.0 van, pedig már 2010-ben vettem.
De én emlékeim szerint tudtam, de majd ezt is megnézem otthon ma :)

Mondjuk 2012 óta mióta megvannak a kislányaim, főleg ők néznek mesét rajta, mi alig férünk oda néha napján :))

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#2097) dualcore válasza lcee79 (#2096) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem Base 3D van, és hálózati mappát nem enged a kedvencek közé tenni.

(#2098) koncsik válasza lcee79 (#2096) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

HD Smart x1 (a kivehető ajtós HDD-s) - A Sources mappában biztos hogy van hálozati mappám megadva shortcut-ként. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2099) vilga


vilga
tag

még cifrább:
/home/en/letoltesek/filmek: ez a megosztási útvonal /linuxmint/ az ékezetes karakterekkel egyszer szívtam
Nos a megosztott mappa: "letoltesek". ezt smb-n betallózva ki lehet tenni a főképernyőre, de nem lehet kedvenc! De az ebben lévő "filmek" mappa már lehet kedvenc, de nem lehet a főképernyőre kitenni :F
De bővebben én sem tudom mert a hd 101-re akasztott külső hdd-el etetem a mp-t

(#2100) lcee79 válasza dualcore (#2097) üzenetére


lcee79
őstag

Nálam még továbbra is az a helyzet, hogy nem akarja látni a dune a gépem megosztásait, pedig már nincs fenn a kaspersky,
szóval még dolgoznom kell rajta, csak nem tudom mit csináljak...
(vagyis de megnézhetek mindent újra :D )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.