Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) dh66e válasza Skyfish (#3100) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Bocsi,azon átsiklottam.Nem vagyok 3D fan nem is próbáltam soha.

(#3102) kezo0 válasza Skyfish (#3098) üzenetére


kezo0
addikt

És az, hogy HDMI-n küldöd a képet a projektorba, és optikán (vagy a digit koaxon) a hangot az erősítőbe? Bár így a HD hangokat le kell konvertálni, viszont azokat lehet, hogy amúgy sem kezelné az erősítő (nem tudom, ez a típus mit tud).
De szerintem ez még mindig esélyesebb, hogy működik, mint amit leírtál, és talán olcsóbban is megúszható, mert egy jó HDMI-splitter azért elég sokba fájhat.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3103) Skyfish válasza kezo0 (#3102) üzenetére


Skyfish
tag

Dts-hd,Dolby true hd,Thx select2 plus minősítés...hanggal nincs probléma csak az a fránya 1.3-as hdmi.Rendeltem egy splittert,ha megérkezik beszámolók a fejleményekről.Csak kíváncsi voltam van-e valakinek ilyen tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#3104) kezo0 válasza Skyfish (#3103) üzenetére


kezo0
addikt

OK, erre én is kíváncsi leszek majd, mert nálam meg a 4K képjel nem megy át rendesen az erősítőn (szintén Onkyo, de TX-NR828), szóval nálam is közvetlenül kéne egy 1 db HDMI-kimenettel rendelkező lejátszó képét a tévébe küldeni, miközben a hangot szintén HDMI-n küldeném az erősítőbe. (Kérdés, létezik-e, és ha igen, mennyiért olyan splitter, amin átmegy a 4K@60Hz-es jel is...)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3105) Skyfish válasza kezo0 (#3104) üzenetére


Skyfish
tag

Ok,ahogy megjön a splitter jelentkezem itt,de ez augusztus vége kb.

(#3106) access_denied


access_denied
senior tag

Üdvözlet!

Mede8er 600x3d-ről váltanék Dune solo 4K-ra, elsősorban a 4K (és 3D) miatt.

NAS-on tárolt filmek, Yadissal katalgizálva, szeretném, ha megmaradna ez a rend. A Yadisban van választómenü (Mede8er / Dune), úgy gondolom, hogy ezzel talán nem lesz gond. Ha van valakinek tapasztalata ebben a témakörben azt örömmel fogadom.

További kérdések, a solo 4K jelenleg milyen fogyatékosságokkal bír? Tudja-e a 23.976 frame-et kezelni?

A Mede8er támogatottsága példaértékű, nem tudom, hogy a Dunével mi a helyzet. A hivatalos (?) oldalon (májusi cikk) ezeket olvasni:

Továbbra is vannak még apróbb problémák, de látva a fejlesztés ütemét, heteken belül bizonyosan javítva lesznek ezek is. A főbb hiányosságok:

- HD-s hang mellett bármely OSD kijelzésre akadozhat a hang továbküldés esetén.
- A DLNA Media Renderer kliens még nem működik.
- Teljes Blu-ray lejátszásnál az infó sávban minden HD-s hangsáv 7.1-esnek van jelölve.
- Nincs még kész az Android oprendszer.
- TIF képeket videónak hisz a lejátszó.
- Nem lehet elmenteni a VXP bekapcsolt állapotát mint alaphelyzetet, minden filmnél külön aktiválni kell.
- Nálunk az időjárás widget nem működik, és manuálisan sem adható meg a város.
- Sztereó AAC és FLAC fájloknál előfordul, hogy az erősítő 7.1 csatornát érzékel HDMI-n.

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#3107) Skyfish


Skyfish
tag

Megjött a splitter de 3D blu-ray esetében nincs hang az erősítőn keresztül...

(#3108) kezo0 válasza Skyfish (#3107) üzenetére


kezo0
addikt

Túl szép lett volna...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3109) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Tud valaki segiteni nekem szeretnek egy masik médialejatszot vásárolni es dune 4k nézegettem
Elvileg pl egy full HD filmet szépen javít a képen ?
Tv nem 4k sima Fhd Oled
Mennyire

(#3110) nfsu17 válasza hello28 (#3109) üzenetére


nfsu17
veterán

ha a tévéd full hd, akkor valószínű nem is fogja bevenni a 4k adatfolyamot, amit a dune küldene felé.
szóval marad a 1080p.
innentől kezdve max az van, hogy letöltesz egy 4k filmet, ezt lejátszod a dune-n 1080p-ben (downconvert), és ez megy a tévére.
itt lehet kicsit jobb minőségre számítani, de értelme nem sok van.
ha a full hd monitoromon a teló által felvett 1080p vagy 4k felvételt nézem, akkor bármilyen vakteszten megmondom, hogy melyik a 4k, hiába nem tudja a monitorom. de itt a felvételt készítő eszköz minősége is számít. tévében is van különbség hd és hd adás között. van amikor annyira szép a kép, hogy azt hiszem, hogy 4k-t nézek, pedig nem. aztán jön egy másik műsor, melyet gyengébb kamerákkal vettek fel és visszaszállok a földre.

(#3111) Dorian válasza nfsu17 (#3110) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, a felbontás csak egy minőségi paraméter több közül. Csak ezt sokan nem tudják.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3112) hello28 válasza nfsu17 (#3110) üzenetére


hello28
aktív tag

Köszönöm szépen !!
Szóval akkor azért ha 4k tartalom konvertálja fhdra akkor egy kicsit javít rajta csak?
A mostani média lejátszó nem mai lehet különbség meg a Fhd anyagnál is jobb lehet a dunevel??

(#3113) Nemdick válasza hello28 (#3112) üzenetére


Nemdick
csendes tag

A Solo a 4K-s filmen nem javít, hanem „lerontja” a FHD tévén megjeleníthetőre, de természetesen ez egy könnyű és egyszerű feladat, mert van miből elvenni, és a felvételtől függően jó eredményt kapsz.

SD-t vagy rossz HD-t elvileg tudna „feljavítani” a különféle képjavító technológiáival, de mivel itt meg nincs miből előállítani a FHD képet, az eredmény se lesz túl rózsás.

Solo készüléket ne azért vegyél, hogy „feljavítsa” a 4K-s filmeket. Legnagyobb érdeme, hogy képes lejátszani az aktuális formátumokat. A „szappantartónak csúfolt” mérete alkalmassá teszi arra, hogy bárhová le lehet tenni, akár a tévé mögé is (távirányító érzékelője kivezethető), könnyen áttelepíthető lényegében hordozható.

[ Szerkesztve ]

(#3114) hello28 válasza Nemdick (#3113) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Értem akkor végülis szebb képet kitudok hozni vele!!
Mert amúgy a tv az öles miatt nagyon szép képet produkál sőt pár sima LED 4k tvhez képest is!!
És azért gondoltam egy jó média lejátszó még hozhatok vele mondjuk ha 4k filmet rárakok akkor ha vissza is butitja akkor talán még szebb kép..?
Sajnos 4k 1-2 év mire normálisisan lesz !!

(#3115) Nemdick válasza hello28 (#3114) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Az OLED tévé a lényeg és a lejátszandó fájl minősége.

Valószínűleg ezt sokan vitatni fogják, de a lejátszó ebből a szempontból szinte lényegtelen. Gyakorlatilag a legolcsóbb lejátszó készülékről is jó képet kapsz, ha tévé és a film jó minőségű.

(Írom ezt úgy, hogy a két legdrágább Dune HD készülékkel rendelkezem.)

Más kérdés, ha valamilyen rossz anyagról van szó, de ebben erősen szkeptikus vagyok. Ami (nagyon) rossz, azon nem lehet annyit javítani semmilyen módszerrel, hogy az OLED tévén is élvezhető legyen.

A Dune HD 4K Solo ára nem azért ilyen magas, mert szebb képet ad, a legtöbb formátum lejátszására képes, azok a szolgáltatások vannak benne, amik kellenek és műszakilag is rendben van.

(#3116) hello28 válasza Nemdick (#3115) üzenetére


hello28
aktív tag

Értem
Nagyon szépen köszönöm a segítségsegedet!!!
Igen igazából az volt a lényeg érdemes e de akkor a jelenlegi is megfelel max a 4 k miatt még ha leis butitja de jobb lehet
Igazából próbálom kihozni a legtöbbet a tvből...
Mondjuk egy 48 60 fps film is brutal csak ritka ebbe a formátumban ..

(#3117) Nemdick válasza hello28 (#3116) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Nem tudok mindig 25 Mbit feletti (ahol a másfél órás műsor fájlmérete 17,5 GB vagy több) anyagokat nézni. Ezt sajnos el kell fogadni. Néha maga a történet is érdekes, nemcsak a technikai minőség.

Dune (4K Solo) előnyök:

- szinte az összes formátum kezelése
- tetszőleges azonnali pozicionálás bárhová
- felirat helye színe mérete kódtáblája állítható
- ISO és könyvtár (DVD + BR) lejátszása
. . .

(Megjegyzem, hogy a Solo szoftvere még kiforratlan. Néhány dolog még nem megy. Állítólag hamarosan kijön a javított szoftver.)

[ Szerkesztve ]

(#3118) BBéci válasza hello28 (#3114) üzenetére


BBéci
titán

Totálisan feleslegesnek gondolom a tévédhez egy 4K lejátszó használatát. Inkább valami valóban jó képminőséget adó full HD gépben gondolkozz, például OPPO, Arcam UDP411. Igaz, ezek Blu-ray lejátszók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3119) dh66e válasza Nemdick (#3117) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A hátrányokat is illene felsorolni nemcsak az előnyöket.Nemcsak a szoftver miatt vérzik jelenleg a solo. Teljes képet csak így kap a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#3120) Nemdick válasza dh66e (#3119) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Mint a topik gazdája, valószínűnek tartom, tisztában vagy vele, hogy ezek általános Dune HD tulajdonságok.

Nincs benne egy szó sem 4K-ról, VXP-ről, Full BR menüről, H.265-ről.

(Nem gondoltam, hogy a Dune topikban tilos a készülékről jót írni, máskor nem teszem.)

Mitől vérzik a Solo?

(#3121) kezo0 válasza Nemdick (#3120) üzenetére


kezo0
addikt

Elsősorban az ár-érték arányától...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3122) Nemdick válasza kezo0 (#3121) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Gondolom, nem tévedek nagyot, ha egy OLED tévé tulajdonost az ár/érték arány hidegen hagy. Bevallom nekem elsősorban az érték számít, az árat csak utána nézem meg, és pontosan azért, mert nem akarok feleslegesen költekezni. Klasszikus közgazdasági tétel:

„Hosszú távon mindig a pillanatnyilag legolcsóbbnak tűnő megoldás lesz a legdrágább.”

(#3123) kezo0 válasza Nemdick (#3122) üzenetére


kezo0
addikt

OK, akkor nézzük csak az értéket. 2016-ban kihozni egy "4K"-nak nevezett lejátszót, ami csak HDMI 1.4-et tud, hááát... Nem is tudom. Vagy mit gondoljunk arról, hogy USB-ből is csak 2.0-ás csatlakozások vannak rajta?
Egy HiMedia Q10 Pro alig több, mint fele pénzért tudja a HDMI 2.0-át, van rajta USB3-as port, a wifije ugyanúgy ac-s, a képminősége is kiváló, visz mindent.
Egyedül a full BD menü megjelenítése az, amiben a Dune többet tud, szóval ha valaki plusz 50 rugóért az ilyen menüket akarja nézegetni a film helyett, akkor vegye a Dune-t. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3124) dh66e válasza Nemdick (#3120) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ne csak a fényét emeljük ki a dolgoknak hanem az árnyékát is.ennek semmi köze ahhoz hogy tg vagyok itt viszont kötelességem felhívni a figyelmet az ilyen mulasztásra egy dune soloval (vagy bármilyen dune lejátszóval) kapcsolatban.
-android rendszerről semmi hír,kíváncsi leszek megoldják e.
-60fps anyagok natív lejátszása.
-hdmi 1.4 csatoló
-Ár-érték aránya,létezik sokkal olcsóbb megoldás mint a solo ha valakinek nem kell a menü támogatása. viszont 2.0 hdmi csatolóval,60fps 4k videótámogatással.

Továbbá kérlek mellőzd az ilyen vádakat, mert nincs megtiltva hogy megírjuk az előnyöket Elég nyugodt topik felesleges flamet kelteni.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3125) Nemdick


Nemdick
csendes tag

A Dune HD készülékek USB csatlakozóit legalább öt éve nem használtam. A kedvetekért most kipróbáltam, 2.0-ás Pendrive esetén kicsivel gyorsabban olvas, mint a Gigabites hálóról, amiről 175-200 Mbit körüli adatsebességet tud. Nekem ez még egy darabig elég lesz.

Az egyéb felsorolt hiányosságok sem zavarnak, mert egy jó ideig még biztosan nem érintenek. Viszont kedvelem a Dune HD megoldásait. Úgy is mondhatnám, hogy valahogy így képzeltem el már előtte is egy asztali médialejátszót. Most kaptam egy kisméretű (könnyen hordozható, bárhová elhelyezhető) változatot az előzőnél több lehetőséggel.

Felesleges túlzottan aggódnotok, hogy rossz ár/érték arányú készüléket vettem, öt-tíz évenként megengedhetek magamnak ennyi luxust.

(#3126) dh66e válasza Nemdick (#3125) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Felesleges túlzottan aggódnotok, hogy rossz ár/érték arányú készüléket vettem,

Ne aggódj nem tesszük,használd sokáig megelégedéssel.
Pár dologra felhívtuk a figyelmedet amiről valószínűleg nem tudtál.Ezért is van ez a topik.

(#3127) blakey


blakey
titán

Még 2 "apróság" a Solo 4K-hoz, True HD akadozik ha be van kapcsolva a felirat, VXP-t mindig manuálisan kell bekapcsolni.

[ Módosította: radi8tor ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3128) dh66e válasza blakey (#3127) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ezek szoftveres problémák majd megoldják.Vagy nem. ;]

(#3129) Nemdick


Nemdick
csendes tag

Jelenleg egyetlen 4K-s anyagom van, amit a korábbi készülékkel nem tudnék lejátszani. Új tévét és hangrendszert jó pár évig nem tervezek vásárolni. A méret és az új formátumok lejátszási lehetősége volt a két fő szempont. Majdnem pontosan tudtam, hogy mit veszek. A gigabites háló 25%-os kihasználása lepett csak meg, de mint előzőleg írtam ez is 175-200 Mbit-es adatsebességet jelent.

Mindenkinek másak a preferenciái. Az MVA paneles tévémen is vagy egy halott pixel, ami 30 centiméterről jól látható, de csak ezért nem dobom ki.

A kérdezőnek pontosan azt magyaráztam, hogy a Solo készüléktől nem lesz jobb a kép az OLED tévéjén, felhívtam a figyelmét a szoftver kiforratlanságára, ugyanakkor valóban megemlítettem az a négy jellemzőt, ami miatt a Dune HD (és nem a Solo 4K) mellett döntöttem.

(#3131) Nemdick válasza blakey (#3130) üzenetére


Nemdick
csendes tag

A ma megjelent szoftverrel már nem akadozik.

(#3132) blakey válasza Nemdick (#3131) üzenetére


blakey
titán

:C

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3134) dh66e válasza Nemdick (#3131) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ahogy olvasom a VXP-t sem kell már mindig bekapcsolni indításkor.A DVB-C résszel szenvednek még.

(#3135) kezo0 válasza dh66e (#3134) üzenetére


kezo0
addikt

Kistesó érkezett.
Solo Lite, the novelty from Dune HD

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3136) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Szép napot, Mindenkinek! A HD Max-hoz a kábel tuner már sohasem lesz? Esetleg lehet tudni valamilyen megoldásról, amivel kábe tv-ről tudnék HD adásokat felvenni? Köszönöm a válaszokat, Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#3137) nfsu17 válasza DasBoot (#3136) üzenetére


nfsu17
veterán

a solo 4k-ban van tuner, de hosszú lenne ebbe belemenni, abba a verzióba biztos nem mész bele, mert gondolom csere nem opció.
így viszont akkor a dune topikban nincs értelme erről tovább beszélni, át kell menni ide

[ Szerkesztve ]

(#3138) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Szép estét mindenkinek!
Van egy DUNE DT TV 101-es lejátszóm, ami régebben hálózaton is működött, akkor még egy TP-Link routerhez volt vezetékesen csatlakoztatva, így a PC-n lévő megosztott könyvtárakat látta.
Aztán történt valami és egyszerre csak nem tudott csatlakozni, minden könyvtáramra azt írta ki, hogy a hálózati könyvtár nem elérhető.
Most egy másik router van már, de itt is ugyanaz a probléma, azonban az egész procedúrát már nem tudom megcsinálni, mert elfelejtettem néhány dolgot, így a beállításokban kérek segítséget.
A DUNE kiírja a hálózati beállításaimnál a PC IP címét, tehát látja a gépet, a kapcsolat vezetékes, és automatikos DHCP van kiválasztva, de ezt már nem tudom, hogy jól van-e így, ezen kívül a router IP-jét nem kell valahová beírni, talán az átjátszóhoz?
A PC otthoni csoportban van, de a jelszóhasználat le van tiltva. Win7 megy a gépen, a megosztott mappákon mindenki részére adtam hozzáférést írásra, olvasásra is.
A PC neve jól van beírva..
Tudtok segíteni?
Köszi!

(#3139) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Ja, és a gépen az intézőben, vagy a commanderben nem kéne látnom a DUNE könyvtárat?

(#3140) dh66e válasza kezo0 (#3135) üzenetére


dh66e
Topikgazda

56k-ért már barátinak mondható az ára (a Solo4K-hoz képest) persze hardveresen megcsapolták.és droid sem lesz rajta.

(#3136) DasBoot
Nem lesz,sőt szerintem már fw frissítés sem lesz a régi modellekre.

[ Szerkesztve ]

(#3141) dh66e válasza Gasparius (#3138) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Fájl és nyomtatómegosztás be van kapcsolva?

(#3139) Gasparius
Amennyiben jó a hálózatod/megosztásaid beállítása akkor látnod kéne mindkét helyen.

[ Szerkesztve ]

(#3142) Gasparius válasza dh66e (#3141) üzenetére


Gasparius
aktív tag

Hát pont ez az, amit nem értek, mert szerintem valamit elronthattam a megosztásnál.. már töröltem a könyvtárakat és újra megosztottam, de így se működik
Már a DUNE firmware-ét is frissítettem azóta, meg a régebbit raktam vissza, de nem jó....
Valahol a topicban régebben nem volt leírva szájbarágósan, ami a hülyéknek is érthető?

(#3143) dh66e válasza Gasparius (#3142) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azt értem hogy nem érted hol a hiba,csak a kérdésemre nem válaszoltál.

(#3144) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Minden megosztás be van kapcsolva és engedélyezve van, viszont a médiaadatfolyam-továbbítás ki van kapcsolva és egyelőre nem is tudom bekapcsolni, nem tudom, ez lehet-e a probléma oka...bár nem hiszem, mert a hálózatnál csak a PC látszik (benne a megosztott mappákkal), a DUNE nincs ott,,,
Közben engedélyeztem a médiaadatfolyamot, de ez úgy látom, hogy a Win Media Playerre vonatkozik

[ Szerkesztve ]

(#3145) dh66e válasza Gasparius (#3144) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A dune-t látnia kéne pedig.Régen volt már win7 a gépemen így nincs előttem hogy pontosan mit hogyan csináltam anno.
Megosztásnál a speciális megosztással is kellett valamit bütykölni ha jól rémlik.

(#3146) Gasparius válasza dh66e (#3145) üzenetére


Gasparius
aktív tag

A DUNE-ben, vagy a PC-n?

(#3147) Gasparius


Gasparius
aktív tag

De igaz, hogy látnom kéne a DUNE-t a hálózati és megosztási központban?

(#3148) nfsu17 válasza Gasparius (#3146) üzenetére


nfsu17
veterán

a pc-n van speciális megosztás a jobb egérre, mappa tulajdonságok

---------

start gomb > számítógép > bal oldalt lesz, hogy hálózat
arra bökj és ott lennie kell dune-nek

[ Szerkesztve ]

(#3149) Gasparius válasza nfsu17 (#3148) üzenetére


Gasparius
aktív tag

OK nézem

(#3150) Gasparius válasza nfsu17 (#3148) üzenetére


Gasparius
aktív tag

megvan, nézem, nincs DUNE
a spec. megosztási beállításokat néztem, engedélyezve van mindenkire, min 20 felhasználó számára....
A DUNE-ben jól van megadva a mappa neve, a számítógép neve, az SMB van kiválasztva, f.név, jelszó nincs megadva, mert a jelszavas védelem ki van kapcsolva

esetleg újra kéne indítsam az egész mindenséget?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.