Hirdetés

2020. január 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-11 23:11:21

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2351) c4

c4
(őstag)

Helló mindenkinek!

Nincs meg valakinek a Dune Prime vagy Base, B1...de végül is bármely modell magyar leírása? Még a PDF-et is letöröltem, de egy jó ismerősnek szüksége lenne rá...

Köszi

(#2352) ginola

ginola
(őstag)

Dune-102W-re mit érdemes utólag telepíteni, mondjuk azt sem tudom, hogy hogyan kell pl. egy firmwaret frissíteni...

(#2353) dh66e válasza c4 (#2351) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Szia!Szerintem ez jó lesz.
[link]

(#2352) ginola

Amíg nincs frissítve a fw addig ne telepíts plugint egyáltalán.
Nos ha nem akarsz internetre csatlakozni akkor letöltöd a legfrissebb fw-t egy penre majd a dune-re rádugva a forrásoknál kikeresed a penről a fájlt és nyomsz egy entert.

[ Szerkesztve ]

(#2354) ginola válasza dh66e (#2353) üzenetére

ginola
(őstag)

Kössz.
Max a DTS szervízfált rakom még fel rá.

Ilyen használati a 102W-hez is létezik?

(#2355) c4 válasza dh66e (#2353) üzenetére

c4
(őstag)

Köszönöm szépen, tökélete. :R :R

(#2356) dh66e válasza ginola (#2354) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Szinte 90%-ban azonosak a leírások.Azt nyugodtan átolvashatod.

(#2355) c4
Szívesen!

(#2357) ginola

ginola
(őstag)

Ezt olvastam egy régebbi cikkben!

A TV-102 Jack AV aljzatát, a tartozékként kapott vezeték egyik RCA csatlakozóján keresztül digitális koaxiális kimenetként is használhatjuk. Ennek a régebbi, HDMI bemenet nélküli házimozi erősítők tulajdonosai örülhetnek.

A dobozban sajnos ilyen kábel nálam nem volt, másnak sem? Lehet ilyet csináltatni?

(#2358) dh66e válasza ginola (#2357) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Ezt még szerintem az első kiadásúakhoz adhatták.Nem hiszem hogy az eladó kiszedte volna belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2359) arn77

arn77
(tag)

SOLO 4K ;)

- Panasonic TX65-FZ800E - Onkyo TX-RZ830 - Zidoo X20 - Panasonic DP-UB820 - Klipsch RP-280F Piano Black - Klipsch RP-450C Piano Black - Klipsch R-115SW - Klipsch R-15M - Klipsch RP-140SA -

(#2360) dh66e válasza arn77 (#2359) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Márciustól. ;]

(#2361) ginola válasza dh66e (#2358) üzenetére

ginola
(őstag)

Remélem bármelyik boltban kapható jack--- 3RCA átalakító bal kimenetén a házimozin megszólal koaxiális kábelként használva az 5.1!

(#2362) dh66e válasza ginola (#2361) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Kíváncsian várom a fejleményeket..

(#2363) ginola válasza dh66e (#2362) üzenetére

ginola
(őstag)

Szerintem a régebbi szériákhoz adott kábel nem vmi spéci cucc, nem hiszem, hogy külön gyártatott volna kábelt......

(#2364) Multibit válasza arn77 (#2359) üzenetére

Multibit
(veterán)

Az ára egy vicc!

(#2365) psg5

psg5
(veterán)

Sziasztok!

Van egy Dune HD TV101-esem. Meg lehet vele oldani, hogy ne a vele hálózatba kötött PC töltse és tárolja a torrenteket, hanem mondjuk egy rádugott külső HDD?

F.K.T.

(#2366) arn77 válasza Multibit (#2364) üzenetére

arn77
(tag)

Nagyon túlárazott! :(((

- Panasonic TX65-FZ800E - Onkyo TX-RZ830 - Zidoo X20 - Panasonic DP-UB820 - Klipsch RP-280F Piano Black - Klipsch RP-450C Piano Black - Klipsch R-115SW - Klipsch R-15M - Klipsch RP-140SA -

(#2367) BBéci válasza arn77 (#2366) üzenetére

BBéci
(félisten)

Szerintem reális.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#2368) vilga válasza psg5 (#2365) üzenetére

vilga
(tag)

meg, némi ráfordítással de elég fapados a kliens:
-kell egy rendszermemória, de mivel csak egy usb van a 101-en /usb hub felejtős/ célszerű a rádugott HDD elejéről! lecsípni /partícionálni/ egy keveset és ezt kinevezni rendszermemónak a dune /beállítások/egyéb/rendszermemória/menüpontban.
erősen ajánlott a HDD-t ext3 formátumra formázni, bár kezeli a mp az ntfs-t is csak fagyogat a kliens, ettől még hálózati meghatóként látja a win-es pc.
Innentől a pc-n letöltött torrent file-t megkeresed a dune-vel és nyomsz rajta egy ok és mennie kell /már ha a hálózati megosztásod rendben.
Viszont 2-2,5 MB-nál nagyobb sebességre nem képes a lejátszó ha ettől a neted többet is bírna

[ Szerkesztve ]

(#2369) Technoman válasza arn77 (#2366) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Szerintem is rohadt drága. Sőt, mivel a cég nem tűnik hivatalos dealernek, lehet hogy ez még egy szürkeimportos "kedvezőbb ár" és a Neon még ennél is drágábban fogja adni :((
De nekem legyen igazam.

(#2370) psg5 válasza vilga (#2368) üzenetére

psg5
(veterán)

Köszi, de közben simán betallóztam a külső hdd-re mentett torrent fájlt miután elindítottam a klienst és tölti. Egy gondom van, hogy azt nem látom csak, hogy mikorra tölt le vagyis mennyi van vissza a töltésből.

F.K.T.

(#2371) psg5 válasza vilga (#2368) üzenetére

psg5
(veterán)

Befagyott az egész a képernyővédőtől nem megy tovább...azt hittem pikpak.

F.K.T.

(#2372) arn77 válasza Technoman (#2369) üzenetére

arn77
(tag)

Nem tudom, hogy mennyire hivatalos dealer, de 2 év garanciát ad hozzá. Ez az ár nálam már a plafon, ha a hivatalos forgalmazóknál drágább lesz, akkor innen fogom majd megvenni.

(#2373) psg5

psg5
(veterán)

Mindig be fog fagyni 101-es ha torrentet töltök? Ha igen, melyik lejátszó kezeli normálisan?

F.K.T.

(#2374) nfsu17 válasza psg5 (#2373) üzenetére

nfsu17
(veterán)

ext3 a hdd?
ha ntfs, akkor kb be is fog mindig.
de ha ext3 még lehet akkor is.
ezek nem erre vannak.
talán a mede8er tudja, kérdezd meg a topikjában.
hivatalosan már sok fw óta nincs torrent alapból.

Mi 9T 128GB PFJEUXM, MIUI 10, GCam_7.2.010_Urnyx05-v1.9

(#2375) psg5 válasza nfsu17 (#2374) üzenetére

psg5
(veterán)

Köszi.
Ha így van akkor nem kinlódok ext3-mal sem.

Akkor azt hogy lehet megoldani, hogy ne az asztali gépet vagy laptopot használjam torrent töltésre tárolásra és mondjuk még a drága NAS-ra nincs keretem?

F.K.T.

(#2376) BBéci válasza psg5 (#2375) üzenetére

BBéci
(félisten)

Olcsó NAS is létezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#2377) psg5 válasza BBéci (#2376) üzenetére

psg5
(veterán)

Jó, igaz. :) Átfogalmazom: NAS-on kívül más megoldás ezek kiváltására, melyet PC, Medialejátszó, külső hdd vel való rendelkezéssel ki lehetne váltani?

F.K.T.

(#2378) BBéci válasza psg5 (#2377) üzenetére

BBéci
(félisten)

Ezen agyalok három éve és arra jutottam, csakis a NAS.
De még nem vettem, mert minden hétköznap 10-12 órát, hétvégén feleannyit üzemel a laptopom és a hozzá csatlakoztatott 2 db merevlemez, ami bőven elegendő az említett célra.

(#2379) psg5 válasza BBéci (#2378) üzenetére

psg5
(veterán)

Én most jutottam el oda, hogy nem megy annyit egyik gép sem és így kell valami megoldás, a NAS-on meg már egy ideje gondolkodom ez és saját felhőbe való mentés miatt is.

F.K.T.

(#2380) BBéci válasza psg5 (#2379) üzenetére

BBéci
(félisten)

Nagyon sokszor olvasom, hogy fórumtársaknál 7/24-ben üzemel a PC, Te vagy a másik véglet. Mi akadálya van annak, hogy legalább napi 4-5 órára bekapcsold? Akár éjszakára.

(#2381) blakey válasza psg5 (#2377) üzenetére

blakey
(veterán)

NAS helyett vettem egy kis EeeBox-ot, hangtalan, keveset fogyaszt és sokkal kevesebb a gond, mint a NAS-sal, tökéletesen futnak a szerverek és minden eszköz látja. Sokáig NAS-t akartam aztán láttam, hogy egy géppel sokkal többre mennék, uh. nálam ez vált be.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony BDP-S6700 (https://tinyurl.com/s4n7hgf) "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#2382) dh66e válasza Technoman (#2369) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

299 euró az ajánlott fogyasztói ár ami nekünk magyaroknak soha nem mérvadó mert mindig mászkál a forint a pincébe. ;]
Ehhez képest a mai középárfolyamot elnézve sok a 99k előrendelésben.
Azért szívesen kipróbálnék egyet,de az biztos hogy a B1 nálam fog kimúlni nem adok túl rajta. :K

(#2383) psg5 válasza BBéci (#2380) üzenetére

psg5
(veterán)

Igazából a dolgozószoba gyerekszobává alakul és az asztali gép bemegy a hálóba, de még a hálóba egy kisebb gyerkőc továbbra is napközben is alszik, így sem éjszaka sem napközben nem igazán járatnám az asztalit. Az mondjuk igaz, hogy úgyis laptop beszerzése előtt állok ( éppen a fentiek miatt) az meg azért mehet egy nap 4 órát.

#2381) blakey: melyik típust vetted? Felcsigáztál.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2384) BBéci válasza psg5 (#2383) üzenetére

BBéci
(félisten)

Nehogy már az alvásban zavarja egy működő PC a gyereket. Rögtön kitérek a hitemből. :(

(#2385) psg5 válasza BBéci (#2384) üzenetére

psg5
(veterán)

Tudom, tudom...de azért nem mai a pc és azért nagy csöndben van hangja. Sejtettem, hogy nem kellett volna őszintén elmondani a miértet megkockáztatva a kiröhögést... :)

F.K.T.

(#2386) koncsik válasza psg5 (#2385) üzenetére

koncsik
(addikt)

Én értem, amit írsz... (3 gyerek - nálunk sokszor inkább a szülők feszült idegeit zavarta a gép zúgása, nem a gyerek alvását :K )

(#2387) blakey válasza psg5 (#2383) üzenetére

blakey
(veterán)

Ilyet vettem használtan.

Eladó: Sony BDP-S6700 (https://tinyurl.com/s4n7hgf) "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante

(#2388) Technoman válasza dh66e (#2382) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Ahogy már írtam, sajnos nekem is lassan gondolkodnom kell egy új megvételén, mert:
1. A kis drágaságom (Lite 53 HD) már megint kezdi a raplit. Hidegindításból (egész napos, teljes áramtalanítás utáni bekapcsoláskor) befagy, Eljut a Dune logóig, oszt befagy. Egyszer már ezzel a problémával elvittem a szervizbe, egy 10-esért megcsinálták, de többet már nem akarok rákölteni.
2. A távveztérlő kezd már behalni (újabb 8e pénz)
3. Az a fránya HEVC kódolás a SOLO-n

(#2389) dh66e válasza Technoman (#2388) üzenetére

dh66e
(Topikgazda)

Nem olyan régen volt az amikor megcsinálták vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#2390) Multibit válasza blakey (#2381) üzenetére

Multibit
(veterán)

és sokkal kevesebb a gond, mint a NAS-sal
:F
Milyen (mennyi) gond van a NAS-sal? Igazán érdekel! Tapasztalatból beszélsz?

(#2391) blakey válasza Multibit (#2390) üzenetére

blakey
(veterán)

Többféle NAS létezik, alapjáraton, SMB, NFS sima ügy, meg az "egyszerű" DLNA, de amikor rá kéne heggeszteni valamilyen másik szervert akkor nem feltétlenül teljes a támogatottság. Van olyan ami jól működik, gondolom az újabbak már jobban teljesítenek, de anikor én szerettem volna, akkor mást sem olvastam, csak azt, hogy ez v. az a program csak "hekkelve" működik. Nincs bajom a NAS-sal, de egy csendes gép számomra sokkal több nyugalmat biztosít, de n8ncs kizárva, hogy ha eladom a gépet akkor NAS lesz.

(#2392) ginola válasza dh66e (#2362) üzenetére

ginola
(őstag)

Működik! Más csak készíttttni kéne egy jó minőségű kábelt!

(#2393) dualcore válasza psg5 (#2385) üzenetére

dualcore
(őstag)

Én megértelek, engem is zavar a pc hangja, pedig a leghangosabb elem a benne lévő HDD, ami csak akkor megy ha lejátszok róla vagy töltök. (akkor meg nem vagyok mellette) Alapban az SSD dolgozik.

(#2394) Technoman

Technoman
(senior tag)

Végre! :C
Már hivatalos a mo-i forgalmazása a SOLO-nak (nem mint ha, ettől paráztam is valaha)
Itt a hivatalos magyar speckó is[link]
(úgy látszik, hogy a Dune sem tudott elszakadni a Popi (VTEN) összehasonlításától/ekézésétől:)

[ Szerkesztve ]

(#2395) Tibiajax válasza Technoman (#2394) üzenetére

Tibiajax
(veterán)

érdektelen.. se normális dig audio kimenet, se normális táp.. kis játékszer
na de 4k van. az a lényeg..

mindenkinek megvan az ára bankjegyekben.. igen, a tiéd is.

(#2396) Technoman válasza Tibiajax (#2395) üzenetére

Technoman
(senior tag)

Tudod, (sajnos) erre szoktam mondani: "Isten hozott, a fogyasztói társadalomban" :P
Vegyél új erősítőt (velem együtt) :W

[ Szerkesztve ]

(#2397) Tibiajax válasza Technoman (#2396) üzenetére

Tibiajax
(veterán)

nem hdmi-s házimozierősítőkben utazom sajnos.. lexicon, krell-kategóriát meg nem tudok megfizetni

tulajdonképp tökéletesen megfelel nekem a base 3.0, csak egy fránya jukeboxot csinálnának már rá, amit lehetne mondjuk mobilteló-appról vezérelni, cd-borítókkal, stb
ez hiányzik már nekem csak, de nagyon

(#2398) dualcore válasza Tibiajax (#2395) üzenetére

dualcore
(őstag)

Én úgy gondolom, hogy a Dune gondolt egy nagyot, betette a 4K-t mint újdonságot, aztán a többi meg le van to..va. (csak hogy lépjenek valamit)

kis játékszer na de 4k van. az a lényeg..

És mindezt piszkos drágán!
Szerintem is érdektelen.

(#2399) Technoman

Technoman
(senior tag)

Tibiajax: Nekem is egy 10-13 éves Yamahám van. Szerinted mennyire fogom ezért lecserélni??? A soraim ironikus akart lenni.
Egyébként a Lexicon és Krell-eket nem torrentekhez szokás/illik venni. De értettem a mondandód lényegét.

dualcore: Megint elfelejtjük azt az egyszerű tényt, hogy ezeket a termékeket NEM a magyar átlagfizetéshez szabják. Kint, ahol a minimál fizu 1500-2000 EUR, ott ez nem kiadás. Természetesen egyetértek veled qrva drága, de a békát le kell nyelnünk. Mivel az oldal is a 303-as utódjának tekinti, gondolom lesz egy '16-os. HD-TV-102-es utódtípus is. Mondjuk, Zero néven :C

[ Szerkesztve ]

(#2400) Tibiajax válasza Technoman (#2399) üzenetére

Tibiajax
(veterán)

:R
akkor ezt kb meg is vitattuk..
más valami, érdekesség?..
:D

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.