Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Alfajiri válasza dh66e (#3650) üzenetére


Alfajiri
tag

Fontosabb, hogy jól kézre álljanak a gombok, és háttérvilágítás nélkül is használni tudjam.

A Solo 4K távirányítóját pont az említett két apróság miatt volt nehéz megszokni.

Hat távirányírót használok sűrűbben 60+ évesen, és nagyon ritkán kell villanyt kapcsolnom.

(#3652) dh66e válasza Alfajiri (#3651) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze ebben egyetértünk.
A háttárvilágítás csak egy opció hiszen pár hét használat után mindenki megtanulja a saját távját csukott szemmel is kezelni.Nekem spec a taníthatóság fontosabb hogy a többi eszközt is vigye alap szinten.

[ Szerkesztve ]

(#3653) péjé válasza Alfajiri (#3647) üzenetére


péjé
őstag

Felénk van egy tv-szerelő szaki, ezresért rázza gatyába a régi távokat, esetleg érdemes körbe kérdezni.

(#3654) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Dune HD Duo-val kapcsolatban kérnék tőletek tanácsot.
A problémám az vele, hogy a hálózaton keresztüli fájl másolás nagyon lassú (kb 7 MB/sec), ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy egy 20 GB körüli mkv-t, vagy ISO-t nagyjából 50 perc alatt tudnék rámásolni hálózaton keresztül.

Bár ez nem kevés idő, de türelmes ember vagyok és még nagy nehezen ki is várnám ezt az időt, de sajnos a Duo 20 perc után magától kikapcsol és a másolás megszakad (újra bekapcsolás után hiába próbálnám folytatni a másolást, elölről kezdi azt, majd 20 perc után újra kikapcsol.... :( )

Értem én, hogy csak 100 Mbit-es hálózati adaper van benne (bár a menüjében találtam Gigabites beállítást, ami "kísérleti" ), de a 7 MB/sec akor is nagyon kevésnek tűnik.
Mint mondtam, talán még kibékülnék ezzel a másolási sebességgel is, ha a Duo nem kapcsona ki 20 perc után.
Erre vonatkozólag nem találtam semmilyen beállítást benne.

Az már csak hab a tortán, hogy a Windowsos gépemre megpróbáltam felrakni több különböző Ext2/3 drivert és szoftvert, gondolván, hogy a másolás idejére átrakom a HDD-t, de sajnos ezek sem működnek, mert amint belerakom az asztali gépembe a HDD-t, akkor azonnal megfagyasztja a Winowst, ahogy megpróbálom telepíteni a szoftvereket.

Próbálkoztam már az Ext2fsd, Ext2 Insallable File System, DiskIternals Linux Reader programokkal, sőt még a TC Ext2/3 beépülőjével is, de egyik sem működik, ha csatlakoztatva van a gépre a HDD.

Ha mármilyen ötletetek van a másolási sebességgel, a 20 perces kikapcsolással, vagy a Windowsos gépről történő Ext3 kezeléssel kapcsolatban, azt nagyon szépen megköszönném, mert jelenleg ott tartok, hogy semmilyen módon nem tudok egy 20 GB körüli filmet felmásolni a HDD-re.

(#3655) Multibit válasza opeter70 (#3654) üzenetére


Multibit
veterán

Az alapvető "probléma" az, hogy ragaszkodsz a másolgatáshoz. Senki nem fog neked csoda trükköt elárulni, amitől szárnyakat kap a Dune. Ennyit tud.
Ezeket az eszközöket hálózatos lejátszásra találták ki, úgy hozzák tudásuk maximumát. Ahhoz még a 100 Mbps hálózati csatoló is elég :K

[ Szerkesztve ]

(#3656) Dorian válasza opeter70 (#3654) üzenetére


Dorian
félisten

Miért nem NTSF-re van formázva a Dune-ben lévő HDD? Akkor simán rádugnád egy USB kábellel és kész.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3657) opeter70 válasza Multibit (#3655) üzenetére


opeter70
senior tag

Nem ragaszkodom én semmihez, tisztában vagyok vele, hogy ezeket elsősorban hálózatos lejátszásra találták ki, de lévén, hogy ez az egyetlen Dune modell, amelyik tud 2 db HDD-t fogadni, gondoltam kihasználom ezt a tulajdonságát.

Mellesleg épp ezért számoltam fel a korábbi 2 lemezes NAS-omat (amit kizárólag csak médiafájlok tárolására használtam), hogy kiváltsam ezzel a lejátszóval. Gondolom azért nem véletlenül találták ki a dupla HDD helyet benne. Még örültem is annak, hogy a NAS-ból átrakva a HDD-ket, azonnal felismerte a fájlrendszert és a fájlokat.

Csoda trükköt sem vártam senkitől, csak reménykedtem benne, hogy arra van valami beállítás, hogy ne kapcsoljon ki, mielőtt a másolás véget ér.
Mint mondtam, türelmes ember vagyok, nem konkrétan a másolás időtartamával van gondom.
Egyébként korábbi hozzászólásokban olvastam valakitől, hogy sikerült 10-12 MB/sec sávszélességgel másolni Dune lejátszóra. Bár az már valóban a 100-as LAN felső korlátját karcolja.

Dorian:
Igen, én is ezt találtam ki "végső" megoldásként.
Csak az újraformázáshoz nincs elég szabad tárhelyem, ahova lementsem a tartalmát, de ez már legyen az én problémám. Majd megoldom.
Egyébként azért nincs NTFS-re formázva, mert a NAS-ból már így kerültek át a HDD-k Ext3-al.
Köszi a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#3658) BBéci válasza opeter70 (#3657) üzenetére


BBéci
titán

Sokunknak van Dunéjében merevlemez, de WiFin filmeket rámásolni keveseknek jutott eszébe, mert rettenetesen nyűgös, ezt Te is megtapasztaltad. Inkább NAS-ra váltani érdemes, nem fordítva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3659) nfsu17 válasza BBéci (#3658) üzenetére


nfsu17
veterán

a wifi honnan jött?
én nem látok ilyet.

szóval az a 7MB az tényleg nem sok.
az én dune 303D-m 13-14MB-ot tud másodpercenként.
gigabites a pc, CAT5E, gigabites router.
NTFS usb-s hdd.

nem ismerem a Te gépedet, lehet annak ennyi a max.

az energiagazdálkodás menüjében néznék én első körben körbe.
mert ott van olyan, hogy 30 perc, 1 óra, 2 óra után kapcsoljon ki.
mondjuk nálam végtelen óra után sem kapcsol ki, ez valószínű bug.
pontosabban egy esetben kapcsol ki.
ha megy az IPTV. akkor pont kikapcsol pl. 1 óra után, ha az van beállítva.
ha tényleg nem megy semmi, akkor nem kapcsol ki sosem. :F

aztán esetleg próbálj más sw-t feltenni rá.
újabbat, régebbit.
csak másoláskor kapcsol ki 20 perc után, vagy csak simán is?

[ Szerkesztve ]

(#3660) opeter70 válasza nfsu17 (#3659) üzenetére


opeter70
senior tag

Wifi valóban nincsen. LAN-on próbálok másolni.
Az itthoni hálózatom minden eleme gigabites (a gépemben a hálókártya, a switch is, amire csatlakozik a Dune).
Ugyanezen a hálózaton más eszközökre (pl másik számítógép) simán másolgatok akár 30-35 MB/sec sebességgel is.

Köszi, meg fogom nézni az energiagazdálkodást.
Még nem vagyok otthon, de ha hazaértem megnézem, hogy simán (másolás nélkül) kikapcsol-e.
Ezt így konkrétan még sosem figyeltem meg, mert ugyebár ha bekapcsolom, akkor azért kapcsolom be, hogy filmet nézzek rajta. Természetesen filmnézés, zenehallgatás közben nem kapcsol ki.

BBéci:
A NAS-ra másolás is borzasztó lassú volt (15-20 MB/sec-es másolás már jónak számított), de ennyire azért nem. Igaz, hogy az egy belépő kategóriás NAS volt, de gigabites LAN portja volt.

(#3661) kezo0 válasza opeter70 (#3660) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem egy Smart D1-esem van, a hálózat minden eleme gigabites nálam is, de nálam is csak kb. 7-8 MB/s sebességgel megy kábelen a másolás a Dune-re. Ez ennyit tud, már megszoktam. Igaz, nálam nem szokott megszakadni a másolás.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3662) BBéci válasza opeter70 (#3660) üzenetére


BBéci
titán

Természetesen a WiFi téves volt részemről, hálózatra, Ethernetre gondoltam. A lejátszóban lévő merevlemezre egy USB-n csatlakoztatott külső tárol6ról, vagy kivéve, dokkolóba téve másolok.
NAS-ból nem érdemes a legegyszerűbbet venni, mert csak szívás lesz vele. Synology nem 30 hanem 60000, de sok évig garantált a gondtalan üzemelés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3663) Multibit válasza opeter70 (#3660) üzenetére


Multibit
veterán

A NAS-ban pont az a jó, hogy nem kell rá másolni, mivel már rajta van a lejátszandó media fájl. De ha mégis szükséges, 80-90 MB/s sebességgel lehet rá tolni az anyagot. Nálad a konkrét eszközzel volt baj, ha arra csak 15-20 MB/s sebességgel lehetett másolni. Az egy nagyon gyatra NAS lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#3664) opeter70


opeter70
senior tag

Na egy kicsit már előrébb jutottam kikapcsolás ügyben.
Próbálgatások közben rájöttem, hogy csak akkor kapcsol ki fél óra után, ha a HDMI kimeneten nem érzékel megjelenítőt. Az én esetemben egy házimozi erősítőbe megy a HDMI jel és ahogy bekapcsoltam az erősítőt is a Dune mellé, az rögtön "életben maradt" fél óránál tovább is.
Tehát akkor ez volt a megoldás.
Gyanúm szerint ez kapcsolatban lehet a HDMI CEC funkcióval, úgyhogy majd ki fogom kapcsolni ezt és úgy is tesztelem.

Multibit: Igen, valóban egy nagyon alap D-Link DNS 320 NAS-om volt, és annak hibába volt Gigabites LAN portja, ennyit tudott. Ebben megrősítettek más fórumokon is, tehát másoknak is ilyen sebességgel lehetett másolni a D-Linkre.
Ha majd az anyagi körülményeim megengedik, beruházok egy komolyabb NAS-ra.

(#3665) Dorian válasza BBéci (#3662) üzenetére


Dorian
félisten

Melyik olcsó NAS-sal tapasztaltál ennyi szívást? Nekem a Zyxel 325v2-vel semmi gondom. A beállításhoz kértem segítséget, onnantól kezdve be van téve a klotyóba és el is felejtettem, működik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3666) BBéci válasza Dorian (#3665) üzenetére


BBéci
titán

Semelyikkel, mert még mindig nem vettem NAS-t, csak tervezem vagy két éve. Pont azt, vagy az utódját néztem ki, ami neked van, akarlak is kérdezni róla, valamikor privátban. De az is lehet, hogy Synologyt veszek, az a vágyam 4-5 éve. Tudod, ahogy Gaben mondogatta: Impala vagy semmi. Az a 30000 Ft különbség nem fog földhöz verni.
A D-Link tartozik abba a kategóriába, amivel szívni lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3667) dh66e válasza BBéci (#3666) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azt nem a Lali mondta? :)

(#3668) BBéci válasza dh66e (#3667) üzenetére


BBéci
titán

Reviczky Gáborra emlékszem, Ő vett Impalát, amit egy teherautó letarolt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3669) dh66e válasza BBéci (#3668) üzenetére


dh66e
Topikgazda

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3670) Multibit válasza opeter70 (#3664) üzenetére


Multibit
veterán

Ha majd az anyagi körülményeim megengedik, beruházok egy komolyabb NAS-ra.
Amikor azt a D-Linket vetted, már akkor is volt - csak kevéssel többért - jobb választás (Zyxel) :K

(#3671) Downsampling válasza BBéci (#3662) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nekem kétlemezes Zyxel NAS-om van. Amikor vettem, sajnos szoros anyagi korlátok határozták meg, hogy mit vehetek meg. Bár azóta megszerettem, de tudom, hogy nem lett volna szabad spórolni, elvégre az ember sok-sok évre vesz egy ilyet. Nem tudnék írni egyetlen konkrét zavaró hibát sem, de ha most vennék minimum Synolgy-ra esne a választás! Jól érzed, sejted: nem itt érdemes spórolni 30 ezer forintot!

(#3672) Dorian válasza Downsampling (#3671) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nincs vele semmi problémád, akkor ugyan miért kellene dupláját költeni rá? :F

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3673) BBéci válasza Dorian (#3672) üzenetére


BBéci
titán

Azokat kérdezd, akiknek volt Zyxel és Synology is.
A (régi) Suzuki Swift sem problémás autó, szinte sosem romlik el...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3674) Dorian válasza BBéci (#3673) üzenetére


Dorian
félisten

Adott felhasználásra veszünk egy terméket. Tescoba járni tökéletes a Suzuki is, teljesen felesleges ezért Ferrarit venni. Én a NAS-ommal Tescoba járok: torrentek letöltésére és központi fájlmegosztóként használom. Lehet, h vkinek van egyéb extra igénye, de ők a kisebbség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3675) BBéci válasza Dorian (#3674) üzenetére


BBéci
titán

Elfogadom a szempontjaidat, de akkor is Downsampling véleményével értek egyet: "nem itt érdemes spórolni 30 ezer forintot!"
Ha van rá pénzem, megveszem a legjobbat, ha nincs, akkor keresek valami olcsóbbat, vagy gyűjtök még egy darabig.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3676) Multibit


Multibit
veterán

Azonos hardver kategóriát nézve, a Synology előnye "mindössze" a kényelmesebb szoftverben nyilvánul meg. Az árérzékeny magyar piacot figyelembe véve ez nem mindenkinek éri meg a jelentős többletkiadást. Mondom ezt úgy, hogy itthon két Synology NAS dolgozik :K

(#3677) BBéci válasza Multibit (#3676) üzenetére


BBéci
titán

Ha csak a hardverek kategóriája azonos, de az alkotóelemek, amiből felépülnek, minőségben különbözőek, akkor indokolt az árkülönbség.
Ahogy egy tápegység kondenzátorai is meghatározói a lejátszó kép- és hangminőségének. Lehet 10 centes dzsunka és 10-50 dolláros Mundorf.

Szoktak panaszkodni a Synology tulajdonosok?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3678) Multibit válasza BBéci (#3677) üzenetére


Multibit
veterán

A belépőszintű Synology modellek (ezekről van szó, hiszen csak ezek a Zyxel konkurensek) bizony nem high end alkatrészekből építkeznek. Azokban is ugyanolyan filléres kondenzátorok vannak. Másképpen nem is tudnának piacon maradni. Nehogy azt gondolja bárki is, hogy a j szériás Synology-k hw tekintetben is az elit ligához tartoznak. Akár tetszik, akár nem, ezek a Syno-k csak szoftver tekintetében emelkednek a Zyxelek fölé.
Néha a Synology-val is akad gond - csak éppen a magasabb kategóriában. Lásd Intel Atom C2000 SoC probléma.

(#3679) Downsampling válasza Dorian (#3674) üzenetére


Downsampling
senior tag

Teljesen hibás, és logikátlan egy mondatban említeni a Ferrarit, a Suzukit és a Tescót... De te tudod.

"Nem tudnék írni egyetlen konkrét zavaró hibát sem, de ha most vennék minimum Synolgy-ra esne a választás!"
Ez a kijelentésem nem egyenértékű azzal, hogy azért nem érezném jobban magam, egy lényegében hibátlan NAS-sal. A Zyxel ettől azért messze van...

...és igen, ha nem is a kisebbség határozza meg a fő irányt, de attól még létezik...

[ Szerkesztve ]

(#3680) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Vettem egy Dune 4k Hd solo kütyüt, van benne egy dvb-c tuner, de sajnos a program, csak alap funkciókkal rendelkezik. Felvétel tv-ből, de sajnos nem időzítve, lejátszás stb...stb... A kérdés az lenne, hogy nincs e hozzá, olyan dvb-c tunert kezelő program, ami tud időzítve felvenni?

(#3681) pedro7


pedro7
tag

Smart D1-n megjelent Jukebox-ot szeretném használhatová tenni.
De a D1-ben elhelyezett HDD-t csak egyben látja.A megosztandó mappáknál nem enged a HDD-ről külön mappákat elhelyezni csak egyben a HDD-t.
A külső tárhelyeken lévő mappákat viszont engedi külön-külön.

(#3682) kezo0 válasza pedro7 (#3681) üzenetére


kezo0
addikt

Érdekes, nekem is több mappa van a belső HDD-n, de külön-külön engedi megosztani ezeket.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3683) pedro7 válasza kezo0 (#3682) üzenetére


pedro7
tag

Megtaláltam.A Jukebox-on belül nem engedi.
De ha a Dune file menüjében a megfelelő mappán nyomok egy pop-menü gombot, felajánlja a
hozzáadást a Jukeboxhoz.
És utána már látszódik a Jukebox-ban.

(#3684) kezo0 válasza pedro7 (#3683) üzenetére


kezo0
addikt

Fura, mert nekem a Jukeboxon belül is engedi.

Amúgy nálam az "ingyenes promóciós időszak" érvenyessége már vagy harmadszor hosszabbodott meg. Tegnap még azt mutatta, hogy ma lesz az utolsó nap, most meg már július 15-öt mutat. :)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3685) pedro7 válasza kezo0 (#3684) üzenetére


pedro7
tag

Nekem meg próbaidőszakot sem ír ki sehol.
Egyenlőre csak müködik.
Lehet, hogy ez le fog állni egy idő után ?
Mehetek vissza Zappiti-re meg Yadis-ra ?

(#3686) kezo0 válasza pedro7 (#3685) üzenetére


kezo0
addikt

Beállítások alatt lett egy olyan menüpont, hogy Prémium funkciók (egy $ jel a piktója). Ha abba belemész, láthatod, meddig tudod használni ingyenesen a Jukeboxot. Utána havidíjat kell majd fizetni ezekért a most érkezett extrákért. Elvileg.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3687) hecsasoft


hecsasoft
csendes tag

Sziasztok!

Most került hozzám egy Dune HD 53D.
Akinek volt ilyen, tudna abban segíteni, hogy kezeli-e ténylegesen a HD hangokat?
Mert az erősítőig nem ér oda, hiába írja a lejátszó a hangsávhoz hogy már pedig az.

A lejátszó azt írja: DTS HD MA, de az Onkyo 607 sima DTS-ként érti. Így nincs 7.1.

Lehetséges, hogy a HD hang kezelése azt jelenti, hogy megérti, de nem küldi tovább, csak a sima DTS-t?

Beállítás:
kimenet: HDMI (HD hang engedélyezett)
kódolás: bitstream (továbbküldés)
csatornák száma: 5.1 (sajnos itt csak stereot vagy 5.1-et lehet választani)

A Dolby TrueHD-s tesztvideónak pl. hangja sincs.

Köszi előre is!

(#3688) hecsasoft válasza gdarvas (#2114) üzenetére


hecsasoft
csendes tag

Szia
Hozzám most került egy 53D.
Láttam, hogy Neked is HD hang gondod volt.
Esetleg sikerült valahogy megoldani, vagy felejtős?

Köszi előre is.

(#3689) dh66e válasza hecsasoft (#3687) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
[link] :(

[ Szerkesztve ]

(#3690) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Sziasztok,
nekem egy wdtv live van és az egyetlen gondom vele, hogy hálózati lejátszásnál nem játssza le a külső feliratot, akadozik a hang időnként, szóval nem tökéletes, bár usb-n minden fasza.
Most HDMI-n van egy fullHD tvre kötve, optikain az erősítőre, USBn merevlemezek benne, és látja a notesz merevlemezeit.
Most is ez kellene, stabil lejátszással mindenhonnan, 3 USB3 királyság lenne, de 2 USB is elég valójában. Leginkább .mkv fileokat nézek, de az sem baj, ha lejátszik .avi-kat és .iso formátumokat is. Jó lenne, ha a rákötött merevlemezeket a noteszről is elérném, tudnék rájuk másolni/törölni; a sebesség nem elsődleges, ha mellette tudok filmet nézni.
Zenelejátszásnál főleg .mp3, néhány más formátum; nagyon fontos hogy a teljes zene mappából tudjon véletlenszerűen lejátszani, ezt pl. pár media szerver nem tudja, amit próbáltam.
Egyéb szolgáltatások nem érdekelnek, annyi lenne a célja, hogy a 3-4 helyen lévő zenéket, filmeket egy eszközön keresztül érjek el és tudjak lejátszani.
Tudnátok valamelyik típust ajánlani?
Köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#3691) dh66e válasza Shia-ko (#3690) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Mivel Dune topic így max azt fogunk ajánlani. :)
Használtból a smart(B1,D1,H1) amit nyugodt szívvel merek ajánlani bár ezek is majd dupla árúak mint anno wd live volt újonnan..
A modernebb/olcsóbb márkájú lejátszók után pedig itt kérdezz.

[ Szerkesztve ]

(#3692) Alfajiri válasza Shia-ko (#3690) üzenetére


Alfajiri
tag

Szerintem optimális lehetőség a Dune HD Solo Lite 4K. Tartalék készülékként tesztelem hetek óta, de nem érzem a Dune HD Solo 4K többletszolgáltatásainak a hiányát. Most 62-65 Ezer Ft szállítással együtt:

[link]

A másik lehetőség valamilyen modern kínai csoda, ami a csillagos eget is megígéri olyan szolgáltatásokkal, amiket jelenleg a többség nem is tud használni. Stabilitás, upgrade, szerviz nélkül. Cserébe kb. 20 Ezer Ft egy elfogadható lejátszó:

Pl. a BQEEL K12 az Amazonon 65 Euro ingyenes Magyarországra szállítással:

[link]

(Egy sima USB-s vezeték nélküli egérrel már egészen jól használható.)

(#3693) Shia-ko válasza dh66e (#3691) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Kérdeztem ott, ami válasz volt az használhatatlan.
Egyelőre nem az ár a kérdés, mert olyan kéne ami tényleg lejátszik nekem mindent akadozások , csúszások, elmaradó feliratok nélkül, és kezeli a forrásokat. Ne adj isten még másolni is tudok a rákötött lemezekre hálózaton keresztül.
Akkor az általad ajánlott készülékek ezt mind tudják, felesleges az újabbak között keresgéljek?
Köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#3694) Shia-ko válasza Alfajiri (#3692) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#3695) dh66e válasza Shia-ko (#3693) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azért a másolás a lemezek között főleg hálózaton nem lesz acélos ezeken.
A többi az rendben van film nézésre.

(#3696) Alfajiri válasza Shia-ko (#3693) üzenetére


Alfajiri
tag

Hálózatos másolás (a lejátszóra USB-vel kapcsolódó tárolóra) helyett hálózatos lejátszásra kellene átállni, vagy legalább az USB-s eszközre közvetlenül másolni. A gigabitesnek nevezett lejátszó se másol 100 MB/sec körül. Mennyi idő alatt ér át pl. egy 25-50 GB-os MKV? (Legalább félóra.)

A Dune Solo (Lite) 4K készülékeken a „gigabites” olvasás nálam 23 MB/sec sebességgel megy, az írás kb. a harmada. (Más talán valamivel többet is elért.)

Az USB 3.0 se olyan lényeges, mert a 2.0-ról is lejátszhatóak a közel 200 Mbites anyagok is, írni meg nem tud gyorsan a hálózat miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3697) Shia-ko válasza Alfajiri (#3696) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Az írás sebessége nem lényeges, ha közben tud lejátszani (akár másik lemezről), de sokkal kényelmesebb, mint mindig dugdosni, mozgatni a lemezeket. ;)

Köszi srácok, beleásom magam.

Üdvözlettel: Gabi

(#3698) Alfajiri válasza Shia-ko (#3697) üzenetére


Alfajiri
tag

A közben ezt is azt is (másolás + lejátszás + torrent + ...) tud is irreális elvárás, mert ezeknek a lejátszóknak végesek az erőforrásai.

Még egy PC-s megosztásról is akadozhat a hálózatos lejátszás, ha közben ide-oda másolgatnak vele.

Nekem egy film félóránál hosszabb másolása sok, ráadásul közben fogja a PC és a lejátszó erőforrásait, valamint feleslegesen melegíti, amitől pl. hangosabb lesz a PC vagy a laptop ventilátora.

[ Szerkesztve ]

(#3699) Multibit válasza Shia-ko (#3697) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ennyire számít a kényelem (egyébként számít! ;) ), akkor miért nem hálózatról játszol le? Annál nincs kényelmesebb :K

(#3700) kezo0 válasza kezo0 (#3684) üzenetére


kezo0
addikt

Július 16-án már azt írta ki a menü, hogy a prémium funkciók (vagyis a jukebox) július 31-ig használhatók. Kiváncsi vagyok, meddig fog még mindig meghosszabbodni újabb két héttel. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.