Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) nfsu17 válasza n000rbi (#2500) üzenetére


nfsu17
veterán

az a gigabit jó kis mókusvakítás.
valójában jó ha van 150Mbit.
ne hogy azt hidd, hogy 1000mbit/8, azaz 125MB/s-el fogsz azzal másolni.

(#2502) Multibit válasza n000rbi (#2500) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs olyan BD-szabványnak megfelelő FHD anyag, amihez a 100 Mbps ne lenne elég. A másolással kapcsolatos reményeidet nfsu17 kolléga már lerombolta ;)

(#2503) n000rbi válasza Multibit (#2502) üzenetére


n000rbi
senior tag

Túlmelegedés? Most épp ehhez értem itt a nagy olvasgatásban a D1 kapcsán :D (bár green a hdd ami belemenne, de ennek ellenére is sokan panaszkodnak, hogy melegszik, hűtésmodokról megy az okoskodás) Nekem mindenképpen zártabb helyre menne, tehát nem felső polcra.

Azt már tudom, hogy a D1-ben nagyjából Max hardvere van, de ez mitől jobb, mint a Base 3D-ben lévő belső? Nem az utóbbiban van újabb sigma chip? Vagy csak a kiforrottabb fw miatt ajánljátok a D1-et?

[ Szerkesztve ]

(#2504) Dorian válasza n000rbi (#2503) üzenetére


Dorian
félisten

Saját D1-emben évek óta pörög egy 7200-as vinyó probléma nélkül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2505) vilga válasza scipaful (#2496) üzenetére


vilga
tag

"A TV-101 sztereó jack aljzaton kiadja a koaxiális digitális jelet?" Ezt csak a 102-es tudja

[ Szerkesztve ]

(#2506) koncsik válasza n000rbi (#2500) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

H1-et használok nagy elégedettséggel (2TB HDD van benne és egy 16GB USB pluszban), hálozatról is szoktam nézni BD ISO-kat, probléma nélkül. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2507) n000rbi válasza koncsik (#2506) üzenetére


n000rbi
senior tag

Bővítetted a flash-t a belső usb segítségével? Egyáltalán van arra szükség?

@Dorian: neked is köszönöm, minden hozzászólás segít a választásban :)

[ Szerkesztve ]

(#2508) koncsik válasza n000rbi (#2507) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Igen az app-ok miatt is érdemes. :K Bevallom, néha az orosz zenecsatornán is elbambulok rajta... :B
(Persze csak ha nem PS4, Wii vagy WiiU-zok - de ez itt off :DDD )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2509) n000rbi válasza koncsik (#2508) üzenetére


n000rbi
senior tag

Akkor a 16Gb-os pendrive az bent lapul, ha jól értem. Nos, egyre inkább hajlok a D1 felé... (most megint kapható újonnan)

Hasonló cipőben járok, nem véletlenül volt ismerős a nick-ed a WiiU topikból :)

[ Szerkesztve ]

(#2510) Multibit válasza n000rbi (#2503) üzenetére


Multibit
veterán

B1-esem van, abba nem fér HDD 😉
Amúgy is hálózatról játszok mindent (D1-essel is így lenne).

(#2511) n000rbi válasza Multibit (#2510) üzenetére


n000rbi
senior tag

:)

Döntöttem, megrendeltem egy D1-est a lejatszo.hu-n.
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :R

[ Szerkesztve ]

(#2512) dh66e válasza n000rbi (#2511) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Akkor üdv a klubban!
A tv szuper ez a lejátszó meg passzolni fog hozzá.Azért azt tudd hogy a smart része az nem létező fogalom bár a neve tartalmazza.Azaz az internetes dolgok jobbára csak moddolt plugin formában érhetőek el(lásd you tube)

(#2513) n000rbi válasza dh66e (#2512) üzenetére


n000rbi
senior tag

Köszönöm!
Nincs gond ezzel, a smart része számomra felejtős egyébként is, a lényeg, hogy azt tudja jó minőségben, amire elsődlegesen kitalálták :K (ha beválik, idővel majd kap szép erősítőt, normális hangsugárzókkal - jelenleg egy egyszerű logitech z906 van, ami inkább csak játékra jó)

[ Szerkesztve ]

(#2514) nfsu17


nfsu17
veterán

amúgy abban mi a logika, hogy én anno a 303D-t 59.900 Ft-ért vettem, most meg akciósan 75k Ft. :Y
Én azt hittem az árak lefelé szoktak menni, főleg ha a termék (számtech termék) még öregszik is az évek alatt. De ha ezt tudom, akkor veszek pár dune-t, aztán az évek alatt majd szépen visszahozzák az árukat, mint egy ritka 40 éves sportkocsi.
Ennek tudatában akkor tényleg nem sok a solo 4k 100k-s ára. Én még azt hittem, hogy 60k, vagy az alatt mennek a régi dune-k. :))

Amúgy tényleg ér annyit a D1:
-kijelzője
-"full menüje"
-3,5" hdd-je
-plusz 1 usb-je
hogy az újabb, árban ugyan annyi 303D helyett vegyétek? Már ha még kapható.

Nem azt mondom, hogy bármelyik is jobb cucc lenne, egyik ebben jobb, másik abban, de a tudat, hogy egy régebbi terméket veszek X pénzért, mikor X pénzért kapok újabbat is, persze nem ugyan azt!!, az engem egy ideig lehet frusztrálna. Azért ebben mégis csak újabb a sigma chip, meg pár dolog biztos fejlődött az évek alatt.
Amúgy HA ANNO, mikor én vettem a 303D-t és akkor lett volna D1 (azt hiszem nem volt), akkor szerintem én is azt vettem volna. Életben nem néztem az enyémen még 3D-t és nem is fogok. Viszont a kijelző nem lenne rossz, bár nem is kötelező, de tény hogy jobban néz ki. A többi előnye nálam nem előny.
Szóval nekem végülis mindegyik jöhetne.

(#2515) dh66e válasza nfsu17 (#2514) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Többek között az euro/dollár árfolyam ami befolyásolja a dolgokat.Aztán itt van a kereslet kínálat dolog.
Nekem speciel ezek drága dolgok mert mindig van jobb helye a pénznek és ha anno nem sikerült volna tényleg olcsón egy egy éves B1-et vennem akkor talán még most sem lenne dune-öm és egy csomó szabad időmet is megspóróltam volna. ;]
D1 már biztos volt mikor a 303D megjelent.Korábbi modell korábbi procival.

(#2516) Technoman


Technoman
őstag

Lenne egy kérdésem:
Ha hálózatban kötök egy vinyót, miért látja a Dune többnek a szabad területet (ebben az esetben 100GB-ot) a laptipimnál (win 8.1 és csak 93.4GB-t lát a 100 helyett)?

(#2517) n000rbi


n000rbi
senior tag

Urak, megérkezett ma a D1. Van egy 4gb-os pendrive-om, de ha beteszem a helyére, akkor a hdd "tálcája" nem fér el. Lehet abból bármi bajom, ha a bele szánt 2TB-os WD-ről kanyarintok le 2Gb-ot a rendszernek, vagy jobb, ha külön van?

(#2518) blakey válasza n000rbi (#2517) üzenetére


blakey
félisten

Nyugodtan használd a WD-ből "kivett" 2 GB-ot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2519) n000rbi válasza blakey (#2518) üzenetére


n000rbi
senior tag

Köszi, kipróbáltam úgy és azzal csak az a gond, hogy ilyenkor usb módban nem látja a hdd-t a win7. Ha simán egy partíció a 2TB és ntfs-re formázom a d1-gyel, akkor pedig igen.

Eddigi észrevételeim, kérdéseim (már a legfrissebb fw-vel kaptam, nem talál újabbat, ha rányomok a frissítésre)

- a fenti dolog miatt talán mégis jobb lenne egy belső pendrive a rendszermemóriának, mondjuk ez (a fém ház remélhetőleg nem gond)

- az kicsit bosszantó, hogy az ember nem döntheti el mikor legyen usb módban a d1 hanem mindig átvált, amikor a csatlakoztatott pc bekapcsol (és ilyenkor külön be/ki se lehet kapcsolni a d1-et)

- a hangbeállításokban a passthrough-val kapok csak dts/dolby 5.1 hangot (ilyenkor a z906 dekódol), ha pcm-met választom, akkor sztereo. Optikán van összekötve, gondolom ez így normális

- ahogy nézem a kadenciahelyes lejátszáshoz nem kell feltétlenül 1080p@23,976-ra állítani (borzalom a navigálás ilyenkor), mert magától felismeri a 24p-s anyagot

Hirtelen ennyi, kommenteljétek, ha hülyeséget írtam volna :)

(#2520) blakey válasza n000rbi (#2519) üzenetére


blakey
félisten

Windows alatt csinálsz 2 particiót, mindegy mire formázod. Beteszed a Dune-be majd ott létrehozod a 2GB-os particíón a rendszerlemezt utána a Dune-vel formázod NTFS-re a fennmaradó particíót, látnia kell a gépnek, nálam látták. Most SD-kártya a rendszerlemez.

Passtrough/Bitstream az simán átküldi a hangokat, a PCM-nél meg beállíthatod (nálam, DUO-n), hogy 2.0, 5.1 vagy 7.1 legyen és azt küldi tovább.

Olvasd el az összefoglalót, de a kadenciahelyes lejátszáshoz be kell állítani a 24/50/60-at.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2521) arn77 válasza n000rbi (#2519) üzenetére


arn77
aktív tag

Az a pendrive biztos aláfér amit linkeltél. A borzalmas navigálás elkerülése végett a megjelenésnél kapcsold ki az animált effekteket.

(#2522) n000rbi válasza blakey (#2520) üzenetére


n000rbi
senior tag

Kipróbálom majd, amit írtál, köszi.

Valóban, de optikán mégse küld ki pcm-mel 5.1, 7.1-et. Gondolom, ha hdmi-s erősítőm lenne, akkor is inkább a bitstream lenne a jó beállítás, hogy az erősítő dac-ja dolgozzon.

24/50/60 be van állítva :K, a videó módot hagytam 1080p 60Hz-en, mert úgyis felismeri automatikusan a 24/50/60 miatt. A színmélységet állítottam még 12bitre.

(#2523) koncsik válasza n000rbi (#2519) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Setup - Video - Video mode: 1080p 60 Hz - erre állítva megszűnt a menű rángatózása. (Animations effects a Setup - Appearance-ban nálam enabled maradt, de teljesen sima a menű. A filmlejátszást nem befolyásolja, Auto framerate: 24/50/60 Hz-re van állítva.)
A Setup - Miscellaneous - System storage ugye attached (used 293MB of 15,4GB) - kicsit indokolatlan a 16 GB, de azt hiszem ez volt a legkisebb méretű... (térbeli kiterjedés) Flash memory storage: disabled. - lehet, hogy ez a beállítás befolyásolja, hogy a win látja-e tárolóként a system storage-nak használt eszközt...
Ha hülyeséget írok, javítsatok ki, nálam ezekkel a beállításokkal szépen megy minden. :K

Közben írtál még: nekem HDMI-s erősítőm van, digital audio output mode: original (bitstream), audio decoding mode 7.1 (bár csak 5.1 a hangfal, de ez legyen az erősítő gondja) - ha jól emlékszem BD-ISO-kat tervezel akarsz játszani, azért a HD hangok szebben szólnak egy megfelelő erősítőn és hangfalakon (én használtan gyak. féláron vettem, így is rengeteg pízbe fájt... de megérte - PS4, wii U is PCM surroundot küld ki, nagyon megdobja a mókát, XBOX360 is szépen "muzsikál", persze az nem HD.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2524) blakey válasza n000rbi (#2522) üzenetére


blakey
félisten

Tökéletesen felesleges a 12 bit, 8 bit elég, max. 10 bit, de bőven elég a 8. A legtöbb anyag 8 bites.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2525) n000rbi


n000rbi
senior tag

SMB

PC látja a Dune meghajtóját, dune is a pc-n megosztottakat. Másolás 5-600kb/s, lejátszani sem lehet semmit, minden akadozik. Mi a frászt csinálok rosszul? Dune, pc is vezetéken lógnak.

(#2526) Multibit válasza n000rbi (#2525) üzenetére


Multibit
veterán

Minden filmet hálózaton keresztül játszok le, igaz NFS megosztással. Nem akadnak a legmagasabb bitrátás BD remuxok sem.

(#2527) blakey válasza n000rbi (#2525) üzenetére


blakey
félisten

Valami hálózati gond, SMB-n is teljesen rendben van a másolás. Semmivel sem rosszabb az NFS-nél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2528) nfsu17 válasza n000rbi (#2525) üzenetére


nfsu17
veterán

volt már vkinek ilyen gondja ha jól emlékszem, de nem tudom a megoldást.
de nem az a megoldás, hogy az SMB-t passzolod, mivel nem amiatt lassú.
7-8MB/s-al másolnia kell 100Mbites routerrel is.
Bár én csak másolok, nem nézek hálózaton.
mint ha a routerrel kínlódott volna az a kolléga, még új routert is vett és azzal is lassú volt és valami beállítás volt a routerben.
keress rá a router szóra itt.

ezt esetleg próbáld ki.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2529) BBéci válasza blakey (#2524) üzenetére


BBéci
titán

Többször volt téma a médialejátszós topikban, hogy érdemes 10 vagy 12 bitre állítani, mert egyértelműen látható képminőség javulást eredményez. Többen, én is ezt tapasztaltuk.
Viszont nem mindegyik TV és erősítő szereti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2530) blakey válasza BBéci (#2529) üzenetére


blakey
félisten

A Dune nem feltétlenül szereti. többnyire 8 bitesek a filmek, volt már téma ebben a topikban, max a 10 bites ami még működhet, de én feleslegesnek tartom, bőven elegendő a 8 bit is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2531) nfsu17 válasza Technoman (#2516) üzenetére


nfsu17
veterán

nálam sem mutatja jól.
320GB-os hdd lóg rajta és 320-nak is írja, nem 298-nak, mint ami amúgy elérhető.

(#2532) BBéci válasza blakey (#2530) üzenetére


BBéci
titán

Nálam nem elegendő, mert a 10 és 12 bit egyértelműen jobb képminőséget ad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2533) blakey válasza BBéci (#2532) üzenetére


blakey
félisten

A Base 3.0 képére már konkrétan nem emlékszem, azt tudom, hogy 10 biten használtam, de a DUO-nak 8 biten is már szebb volt a képe. Szóval, lehet, hogy a Base-nek 12 biten jó a képe, de nálam DUO-n már a 10 bit teljesen okés. Nekem minden eszközöm bírja a 12 bitet (36), nincsenek gondok, de a megjelenítőtől is függ, lehet, hogy a GT60 12 biten érzi jól magát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2534) blakey válasza blakey (#2533) üzenetére


blakey
félisten

Közben eszembe jutott, hogy hiába állítjuk 10 vagy 12 bitre, a Blu-rayekre nincs hatással, erre figyelmeztett a rendszer is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2535) BBéci válasza blakey (#2534) üzenetére


BBéci
titán

Csak mutatóban van ISO-m, leginkább koncertek, a többit mkv-ba csomagoltam, kihagyva a felesleget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2536) Technoman válasza nfsu17 (#2531) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi nfsu17, már azt hittem hogy én vagyok a hülye, vagy vmi baromi nagy állatságot kérdeztem és ezért nem kaptam rá mostanáig választ :O
De miért van ez? Jól tudom, hogy a Dune Linux-ot használ?
Talán a két op (Win vs. Linux) közötti rendszerkülönbség miatt van ez így?

(#2537) n000rbi válasza nfsu17 (#2528) üzenetére


n000rbi
senior tag

A vicc az, hogy nekem is N18U routerem van. Akkor elég valószínű, hogy ő lesz a ludas. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#2538) nfsu17 válasza n000rbi (#2537) üzenetére


nfsu17
veterán

olvasd el az előzményeit.
nem a router volt a ludas tudtommal.

(#2539) blakey


blakey
félisten

Tegnap meguntam, hogy az elmúlt 2 hétben, amikor nagyon sűrűn használtam a DUO-t, elég sűrűn lefagyott bootoláskor. Úgy döntőttem, hogy rendbe teszem a lemezeket, stb, eddig nem volt kedvem 3TB-nyi adatot megmozgatni, de nem láttam más megoldást, mint megszűntetni az NTFS lemezeket és mindegyiket EXT3-ra formázom. Egyik lemez adatait átmentettem majd leformáztam, elkezdtem a másik lemezrő átmásolni az anyagot, DUNE-vel másolok, és a következő érdekességre lettem figyelmes, NTFS-ről NTFS-re ugye semmi gond nem volt a másolással, minden okésnak tűnt, de amikor NTFS-ről EXT3-ra kezdtem másolni akkor feltűnt, hogy az NTFS-en lévő adat (2 TB) az EXT3-ra való másoláskor 1,86 TB, ha ez így lesz akkor nagyon sokat "csal" az NTFS. Ha minden jól megy, holnap reggel már minden át lesz mozgatva. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2540) lacko6 válasza blakey (#2539) üzenetére


lacko6
senior tag

Hi.

Ez csak virtualis semmivel nem lesz se tobb se kevesebb.
Halozatrol ntfs nezem a filmeket, a pcn kevesebbet mutat mindha dunen neznem a meretet.

(#2541) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Van egy BD Prime 3.0 készülékünk, amihez szeretnék firmware frissítést letölteni, ám elég régen lett vásárolva, és nem találjuk a dobozát, és vele együtt a kártyát se, így nem tudom regisztrálni a készüléket a weboldalon. Valaki akinek van hozzáférése nem tudná esetleg elküldeni nekem az utolsó firmware-t? Elég régi a van még az eszközön (sose volt frissítve, 110225_1222-es verziójú van rajta), és szeretném használni az új funkciókat :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2542) blakey válasza lacko6 (#2540) üzenetére


blakey
félisten

Ez akkor lenne igaz ha nem maradna több hely, márpedig ez úgy tűnik, hogy valós, negáltjuk. Eddig sem szerettem az NTFS-t, ezután egyáltalán nem fogom használni, csak a hordozható vinyókon, bár lehet, hogy inkább ExFat-re formázom azokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2543) gyeniko válasza LógaGéza (#2541) üzenetére


gyeniko
őstag

Nincs internet kapcsolata a Prime-nak? Mert ha van, akkor minden egyéb hajcihő nélkül tudod frissíteni a fw-t a megfelelő menüpontban. Nekem sincs kártyám egyik Dune-mhez sem, mindig így frissítek. Az utolsó fw emlékeim szerint a 150721_0135_b9.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#2544) Multibit válasza LógaGéza (#2541) üzenetére


Multibit
veterán

Ehhez nem kell mókusvakító regkártya. A firmware oldal mindenki számára elérhető: http://dune-hd.com/firmware/bdprime3/

(#2545) blakey válasza LógaGéza (#2541) üzenetére


blakey
félisten

Az a kártya semmihez sem jó, amolyan "fontoskodó" valami, minden Dune-hez tartozó anyag megtalálható a neten, semmi bűvésztrükk nem kell hozzá.
Itt megtalálod a neked megfelelőt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2546) nfsu17 válasza blakey (#2539) üzenetére


nfsu17
veterán

szerintem olyan nincs, hogy egy film ntfs fájlrendszeren 5GB helyet foglal, exfat-on meg 4,8GB-ot.
Az az 1,86 TB amit látsz, az egy 2TB lemez valós mérete.
Ezt a dune valamiért ntfs esetén 2TB-nak írja ki, mint ahogy a 320GB lemezre sem azt írja, hogy 298GB elérhető.
Erről tegnap volt szó.
Valami átváltási dolog lehet emögött.

(#2547) blakey válasza nfsu17 (#2546) üzenetére


blakey
félisten

Az adat az NTFS lemezen 1,98 TB, mindjárt kész a másolás és összehasonlítom, ua. lesz mindkét lemezen. Csak írtam, hogy mit ír ki a Dune. A lemezeket 2TB-osnak írta mindkét esetben.

A lemezek méretét normálisan mutatta, az anyagot amit átmásolok, azt mutatja kevesebbnek, tehát az NTFS lemezen az anyag 1,98 TB helyet foglal, ezt kompletten "megfogtam" és átmásoltam az EXT3-ra formázott lemezre és itt az anyag méretét 1,86 TB-nak írta, a lemez mérete 2 TB az EXT3-on és az NTFS-sen is. Mindjárt látni fogom, hogy mennyi szabad hely marad az EXT3-as lemezen az NTFS-hez képest.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2548) nfsu17 válasza blakey (#2547) üzenetére


nfsu17
veterán

mert valamiért azt írja ki a dune, ami a dobozon szerepel méret (ami mindig nagyobb, mint a valós), és nem azt, ami a valós. legalábbis az én 2 éves fw-emmel.
valami átváltási dolog miatt, vagy bug, nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#2549) nfsu17 válasza nfsu17 (#2548) üzenetére


nfsu17
veterán

megnéztem.
valamiért a fájl méretét (byte-ban számolva) egyszerűen elosztja 1milliárddal, és azt kerekíti, és azt adja meg méretnek GB-ban a dune-ön.

Példa: van egy fájlom, 3,19GB (win-on nézve), ami 3 427 098 624 bájt. Innen már látjuk, hogy a dune-ön kiírt 3,43GB-os méret honnan is származik.
ez linux sajátosság?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2550) blakey válasza nfsu17 (#2549) üzenetére


blakey
félisten

Minden infót a Dune-n néztem, de mindjárt okosabb leszek. Windowst nem nagyon használok, nem rudom, hogy ott mennyit írna ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.