Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) gyeniko válasza tomi5244 (#3800) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem a Lite-nak nincs meg az .iso licence, ezt külön meg lehet/kell venni hozzá.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3802) dh66e válasza tomi5244 (#3800) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Annak pedig működnie kéne mert támogatott gyárilag.Először nézzétek meg hogy milyen fw van rajta és frissítsétek ha régebbi.
Aztán az is lehet hogy nem fw probléma csak a pendrive sebessége kevés hozzá,nézzétek meg egy gyorsabb pennel vagy inkább külső vinyóval ha van.

Más.
Nekem kimaradt ez a hír ,de lehet másnak hasznos hogy Solo4k-ra is ingyenes a jukebox és a BD menü támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#3803) Multibit válasza dh66e (#3802) üzenetére


Multibit
veterán

Talán nem fogy úgy a kütyü, ahogy a management várta? ;]

(#3804) dh66e válasza Multibit (#3803) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Oroszoknál sokat eladnak ott ez nemzeti ügy. ;]
Viccet félre téve ezt a új rendszert eleve így tervezték a lite-al csak bepróbálkoztak,de nem jött be az előfizetéses rendszer.
Remélem azért meggondolják magukat és a régiekre is sarc mentesítik mert ott sem tódul a nép.Meg hát egy tized annyiért kapható kodis lejátszó is kiröhögi őket jelenleg.

(#3805) Multibit válasza dh66e (#3804) üzenetére


Multibit
veterán

Meg hát egy tized annyiért kapható kodis lejátszó is kiröhögi őket jelenleg.
Ez a lényeg :K

(#3806) Alfajiri válasza gyeniko (#3801) üzenetére


Alfajiri
tag

@ gyeniko

Ritkán használok ISO fájlokat.
Egy mappában levő DVD-ről készítettem a Nero programmal ISO fájt.
Semmilyen probléma nincs a szabványos ISO fájlok lejátszással Dune Solo Lite készüléken.

A Solo Lite a Dune HD Solo 4K kisebb testvére.

A processzor (beleértve a VXP-képjavítást is) és a lejátszható formátumok is megegyeznek.

Sem kép-, sem hangminőségben nincs különbség.

A Solo Lite

- nem fogad 2,5"-es belső lemezeket
- nincs benne Z-Wave kártya
- wifije belső antennás és lassabb
- TV-tunereket sem tartalmaz
- nem várható rá Android operációs rendszer sem

(#3807) gyeniko válasza Alfajiri (#3806) üzenetére


gyeniko
őstag

Köszönöm. Valamelyik Dune modellel kapcsolatban olvastam ezt korábban, ezek szerint rosszul emlékeztem, nem erre a modellre vonatkozott.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3810) dh66e


dh66e
Topikgazda

(#3808) Alfajiri
Törölve!
Ezt ebben a formában nem játsszuk itt.

[ Szerkesztve ]

(#3811) gyeniko válasza gyeniko (#3807) üzenetére


gyeniko
őstag

Ühüm, nem emlékeztem rosszul: idézet a dune-hd.hu oldalról:

"Örökös és ingyenes a teljes menüs Blu-ray lejátszás és a jukebox a Solo Lite-on!
2017. július 18.

A Dune HD Duo 4K, Solo 4K és Solo Lite lejátszókra június elején megjelent új béta firmware leírásában már kiemeltük, de bizonyosan megér egy külön hírt is, hogy a korábbi tervekkel ellentétben, a Dune HD ingyenessé teszi a Solo Lite modelleken is a teljes értékű (menüvel együtt történő) 2D/3D Blu-ray lejátszást csakúgy, mint a My Collection jukeboxot is! Így a próbaidőszak lejárta után nem kell licenct vásárolni az európai Solo Lite-okhoz, csak a régebbi modelleken lesz fizetős a jukebox (ahogy májusi hírünkben leírtuk).

A fentiek alapján a Solo Lite-tal immár 3-tagúra bővült (ismereteink szerint) a világon jelenleg kapható azon 4K-s médialejátszók száma, melyek hibátlanul jelenítik meg az összes eddig kiadott BD lemez menüjét úgy, hogy Blu-ray licenc – így CINAVIA másolásvédelem – nincs a készülékben. Mindez alapáron, hekkelt firmware nélkül, gyári, örökös funkcióként! Hogy melyik ez a három lejátszó? Annyit segítünk, hogy mindegyik neve szerepel ezen hírünk első mondatában :)"

Szóval, ha nem a frissített fw fut a Lite-on, akkor esetleg mégsem játssza le az iso fájlokat.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3812) dh66e válasza gyeniko (#3811) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az iso fájl és a BD menü két külön dolog.Lite módban le kell tudnia játszania az ISO-t ha a specifikációban szerepel,márpedig szerepel a kiadása óta. :)

[ Szerkesztve ]

(#3813) Alfajiri válasza gyeniko (#3811) üzenetére


Alfajiri
tag

A hírben nem látok utalást ISO fájlra.
Teljes értékű BR menüről van szó.
DVD is lehet ISO fájlban nemcsak BR.
Az ISO lejátszás alap a Dune készülékeken.
A korábban használt Dune Max is tudta.

Azt tudom ajánlani, hogy akinek nem megy bontsa ki és készítse el újra az ISO fájlt pl. a Nero programmal.

Az Iso fájlnak számomra akkor lenne jelentősége, ha egy-egy DVD/BR sok (tíz)ezer apró fájlt tartalmazna, mert akkor már meggondolnám, hogy simán egy mappában tárolom, vagy inkább átírom ISO fájlba, a néhány fájlból álló mappa egyáltalán nem zavar.

(#3814) gyeniko válasza tomi5244 (#3800) üzenetére


gyeniko
őstag

Kis "kitérő" után: próbáltad lite módban elindítani az iso-kat? Akkor sem indul el? Nézd meg, hogy melyik firmware van a gépen, a 170602_0153 - béta időben az első, amely nem lite módban is elindítja a .iso fájlokat.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3815) kezo0


kezo0
addikt

Most látom, hogy kihoznak két új, Base lejátszót: [link]

Alfajiri: a Blu-ray hivatalos rövidítése BD (a Blu-ray Disc után).

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3816) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

100000 ft alatt keresek Dune lejátszót, fontos hogy tudja a 3d-t, hd hangokat, és a jukeboxot, ja és kezelje az ISO filekat rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#3817) Alfajiri válasza kezo0 (#3815) üzenetére


Alfajiri
tag

Elnézést kérek! Jó néhány Blu-ray van a winchestereimen, de Blu-ray Disc-et még csak képen láttam, ebből adódik a súlyos tévedésem.

(#3818) dh66e válasza kezo0 (#3815) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi az infót! :R
Mátol meg is vásárolhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#3819) kezo0 válasza Alfajiri (#3817) üzenetére


kezo0
addikt

Nem súlyos, és elég gyakori, csak gondoltam, ha már szakmai fórum, legyünk pontosak. ;)

dh66e: Nincs mit. Szerintem ez jó hír, mert nem mindenki akar zenét hallgatni a Dune-okkal, és ezek így jóval kedvezőbb árú boxok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3820) dualcore


dualcore
őstag

Üdv.
Nem tudjátok van e olyan lehetőség a Dune Base 3D és Win10 között, hogy a PC-n levő fájlra jobb klikk, és "Lejátszás hálózati eszközön" opcióra kattintva felsorolja a hálózati eszközöket. Íj módon tudom küldeni közvetlenül Pl. az okostévére vagy erősítőre, de a Dune-ra nem. :(
A hálózat természetesen működik, de a dunét ij ódon nem látja.

(#3821) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Mi a véleményetek erről? Dune HD Solo 4K BASE, vagy a Popcorn Hour A-500

3d, kadenciahelyes lejátszás, BD menü, ISO kezelés, Hd hangok átvitele, jukebox.

(#3822) dh66e válasza Dave567 (#3821) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha dedikált lejátszó kell akkor jó lehet a Dune,bár se HDR se hdmi2.0 nincs és a 4k is "csak" 30Hz-en tolja.Ammennyiben ez nem zavar akkor ajánlható,Támogatásban nem lesz hiány sok évig.
Droid vonalon meg még olcsóbbakat találni ott a jukebox is kiforottabb már és van hdmi 2.0 csatoló is továbbá a 4k is szélesebb palettával bír.
Bocs most látom csak a korábbi hsz-ed azon átsíklottam .

[ Szerkesztve ]

(#3823) Dave567 válasza dh66e (#3822) üzenetére


Dave567
addikt

Most csak vegyük a simát, 4k van benne, de nem fogom használni, mert nincs tévé, szóval azt ki is vehetjük, egyelőre nem is érdekel, amiket leírtam az a fontos inkább, a többi meg mellékes.
Gondolom a POPI Droidot használ?
Amúgy nem volt még MP lejátszóm, így nem játszik, hogy tetszik-e. ;)

De köszönöm a választ.

(#3824) dh66e válasza Dave567 (#3823) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az A-500 a popi rendszerét használja mint ahogy a Dune is a sajátját.Droidot ígértek dunere eredetilg,de szerintem az nem fog megvalósúlni ahogy látom.Talán a kétmagos proci kevés hozzá.
Szerintem valami olcsóbb modellel kezdj ha még nem volt mp-d,vagy menj el próbáld ki ha tudod olyan helyen ahol erre van lehetőség.
Nekünk itt túlnyomó részt régi dune van amik bőven elegek full hd-ra meg HD hangokra ha épp arra kell.Mondjuk Jukebox az nem jár hozzá,de vásárolható ha nagyon kell.(jelenleg ingyenes próbaidőszak van).Viszont azokat használtan kapod annyiért mint amennyibe egy új dridos kerül amik már szintén megbírkoznak ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#3825) Dave567 válasza dh66e (#3824) üzenetére


Dave567
addikt

Értem, és köszönöm.
Te melyiket ajánlanád az olcsóbbik verzióból? Azaz modelből, inkább.
Nem tudom sajnos megnézni őket.

[ Szerkesztve ]

(#3826) dh66e válasza Dave567 (#3825) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Újból vagy használtból?

(#3827) Dave567 válasza dh66e (#3826) üzenetére


Dave567
addikt

Az tök mindegy nekem.

Zidoo x8/9/10-et, Egreat A5- öt ajánlották még.

[ Szerkesztve ]

(#3828) dh66e válasza Dave567 (#3827) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Dune-ből használtan a smart sorozat ami tuti jól működik és még elfogadható áron lehet venni ha éppen van fent aprón,de ugye ezek már nagyon régi modellek.
Droidosból S9ö5 lejátszók LE-vel az olcsóbbak közül vagy amit ajánlottak,de azok azért árban is feljebb vannak igaz még így is messze a 100k-tól amiről indultál..

[ Szerkesztve ]

(#3829) Dave567 válasza dh66e (#3828) üzenetére


Dave567
addikt

100000-nál többet nem akarok költeni rá. Elég a 60-70 ezer forint.

(#3830) dh66e válasza Dave567 (#3829) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom neked a valós 3D mennyire fontos,de ott is szét kell nézni mert nem mindegyik kadenciahelyes.Erre figyelj.Ebből a szempontból a régi dune-k közül a Base 3D-t leszámítva nem is lennének jók neked.

[ Szerkesztve ]

(#3831) Dave567 válasza dh66e (#3830) üzenetére


Dave567
addikt

CSak eredeti FULLBD3D-t nézek, igen azt olvastam, hogy a A5 elvileg nem tudja, nagyon örülök neki.... :W :W :W

(#3832) dh66e válasza Dave567 (#3831) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Dunenél maradva, az újaknál ami tudja a kadenciahelyes lejátszást 3D BD alatt:
-Solo Lite ( 55k)
-Solo (120k)
-Solo Base (100k, kicsit alatta)
Szóval a 3 közül neked max a Solo Lite felel meg árban és tudásban.

A többire (droid) most látom a Milyen médialejátszót..... topikban már okítanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#3833) Dave567 válasza dh66e (#3832) üzenetére


Dave567
addikt

Persze okítanak, de valamelyik azt tudja valamelyik meg ezt.
Szóval nem egyértelmű, melyik legyen. :DD
Úgy tudom a sigma jobb mint a realtek, azaz jobb a képminőség, viszont az is fontos a számomra.

[ Szerkesztve ]

(#3834) Dave567 válasza Dave567 (#3833) üzenetére


Dave567
addikt

A-410-es POPI -? Az se volt jó?

(#3835) dh66e válasza Dave567 (#3833) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudom nincs realtekes lejátszóm,a Sigma chip az jól dolgozik.Persze azért fejlődnek a lejátszók lehet a Realtek is rendbe lett már rakva az évek alatt.
Mese nincs meg kell oldanod hogy elmenj megnézni őket tesztfájlokkal és kipróbálni.Könnyebb lesz a döntésed.Pesten több helyen is van rá lehetőség Dune-nél biztos pl Újpesten.

(#3834) Dave567
Popiról nincs semmi infóm abban nem tudok segíteni,de annak is van topikja esetleg ott kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

(#3836) Dave567 válasza dh66e (#3835) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm a Válaszaidat.

Hát próbálkozni fogok. :R

(#3837) kezo0 válasza kezo0 (#3761) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy néz ki, vége az automatikus hosszabbitásoknak... Ma ez jelent meg:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3838) dh66e válasza kezo0 (#3837) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Legalább volt idő tesztelni. :D
Az új lejátszóknál ez már alap szolgáltatás lett a régiekhez a többéves könyörgés a fizetőst hozta. :(((

(#3839) Keksz


Keksz
senior tag

helló!

van egy Dune Prime 3.0-m, ezer éve, újként vettem.
Eddig ment frankón, de egyik napról a másikra azt csinálja hogy a Loading, 1-2-3 után ahogy HDMI-re kiküldi a képet kattog/recseg egyet és ÚJRAINDUL, és ezt küldi folyamatosan.
Ha direktben kötöm a tévére, ha az erősítőn keresztül -ahogy eddig is- van, mindig újraindul
Másik HDMI kábel sem oldja meg
Másik tápkábel sem
Ahogy leveszem a HDMI kábelről, a Loading, 1-2-3 után kiírja hogy "SOURCE", ha a távírányítóval megyek jobbra-balra, akkor váltja is a főmenüben a dolgokat.
Ha áramtalanítom az egész rendszert, visszakapja a HDMI-t, ahogy tölt, újból újraindul. Ekkor mindig kattog/recseg egy nagyot.

Vmikor nyáron sikerült ebből a loop-ból kilendítenem (már nem nagyon emlékszem hogy hogyan), akkor felraktam a legújabb FW-t is, de csak ideig óráig oldotta meg a dolgot, mert mikor elmentünk otthonról pár hétre ÉS mindent áramtalanítottam, akkor utána mikor visszajöttünk már megint nem működött.
Sajnos azóta is ebben a státuszban van.
Ha éppen nem indul újra, akkor pedig főleg fekete a képe a TÉVÉN, és néha 1-1 másodpercre bevillan a képe.
Néha mintha azt írná ki hogy unsupported input(?)

Eddig ebben a setup-ban működött.

Kapott vmi túlveszültséget? vagy egyszer elszállt áram alatt? Filmnézés közben ilyen nem volt, amire emlékeznék.

Ötlet?
Vagy kuka?
Igazából már alig használtam, csak BLURAY-re
Másik media playeren nézek minden mást.

Köszi!

(#3840) dh66e válasza Keksz (#3839) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem volt fw frissítés ami félrecsúszott?Mert akkor ezzel megoldhatod.

[ Szerkesztve ]

(#3841) Keksz válasza dh66e (#3840) üzenetére


Keksz
senior tag

szerintem olyan 5 éve nem volt fw frissítés, csak most mikor szenvedett
akkor jó volt
néztem is rajta filmeket

de ugye megint áramtalanítottam és azóta rotty
de megnézem ezt a linkelt megoldást, köszi

egyébként szertintem vmi hw baja lett, a hdmi körül :-(
vagy így jelzi hogy eljött az ideje egy másik lejátszó után nézni

[ Szerkesztve ]

(#3842) Downsampling válasza Keksz (#3841) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nem akarok beleugatni, de te magad írtad le, mi oldja meg a problémát: ha nincs rajta a HDMI kábel (tehát amikor lényegében csak a pici kijelzőn látod a készülék állapotát, ami viszont ezek szerint HDMI nélkül hiba nélkül működik). Ez nálam egyértelműen hardveres hibának tűnik, mégpedig olyannak, amit a HDMI csatlakoztatása eredményez: vagy megsérült a Dune HDMI aljzata, vagy a mögötte lévő elektronika (bár szerintem ez a valószínűtlenebb). Ez lehet egyfajta zárlat, illetve kontakthiba. Talán egy alzatcserével megoldódna - kérdés, érdemes-e vele foglalkozni. Nekem is van egy ilyen Dune-m, én biztosan megpróbálkoznék a cserével, nyilván valami szervizben.

(#3843) dh66e válasza Keksz (#3841) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen,lehet a hdmi vezérlő halt meg főleg ha rca-n keresztül nincs ilyen gond.Nézd meg azon is.Mode gombbal tudod kiválasztani a megfelelő bemeneti frekit.

[ Szerkesztve ]

(#3844) Downsampling


Downsampling
senior tag

Bocs az offért: az Oppo lejátszóknak van valahol hasonló topicja? Én nem találtam... Köszi! és bocs! :R

(#3845) dh66e válasza Downsampling (#3844) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Itt érdeklődj.
Rákérdeztem,de Oppo topik nincs.Viszont Oppo hírek vannak esetleg ott is olvasgathatsz kérdezhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#3846) Downsampling válasza dh66e (#3845) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszi! :R

(#3847) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

duna solo lite megéri az 55 ropit? a hangot lekeveri 2.0-ra? :R

ideje wdtv lejátszóm van, hiányzik a h256.

(#3848) g@bo válasza g@bo (#3847) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor nem nagyon...

(#3849) dh66e válasza g@bo (#3848) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Bocs,esküszöm válaszoltam neked csak nem küldtem el. :U
Mi a cél a litetal?

(#3850) g@bo válasza dh66e (#3849) üzenetére


g@bo
nagyúr

szia

hát, egy elfogadható player... nézni a tévét. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.