Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Jumapili válasza kissdani (#3050) üzenetére


Jumapili
tag

A 4 rekeszes külső tápos HDD házban levő megosztások elérhetők, ha a laptop saját hálókártyáját használod az USB-s helyett?

(#3052) kissdani válasza Jumapili (#3051) üzenetére


kissdani
senior tag

Nem ugyse, De a gigabites háló mindenképp kell a net miatt. Csak ugy jó ha kiiktatom a hubot. De garantálom ha pár ezer ftos gagyi hubot vettem volna arral meg menne ! :(((

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#3053) Jumapili válasza kissdani (#3052) üzenetére


Jumapili
tag

A Net miatt kell a Gigabites háló? 1000 Mbites ADSL-ed van?

A saját módszeremet vagy hasonlót javaslok:

A 4 rekeszes USB HUB legyen egy háttértár, ami csak a másolások idején megy, és csak a laptopról kell elérni. Legyen egy állandó winchester (vagy inkább SSD) direktben a laptophoz kötve. Ezen mehetnek a torrentek és ott kapnak helyet a közeljövőben megnézni vagy meghallgatni tervezett anyagok.

A winchesterek folyamatos működése (a torrentek miatt) egyébként is felesleges kockázat.

Azt persze továbbra sem értem, hogy a Windows 10 és az adott laptop jól kezeli a 4 rekeszes USB HUB-ot, de nem engedi megosztani.

(#3054) dh66e válasza pataslogeza (#3046) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Összefoglalóban megtalálod a linkjét.

(#3045) kissdani
Nem tudom mennyire válogatós a dune,de most direkt megnéztem egy passzív hubbal és tökéletesen látja win10 alatt a hálózat és le is játszik mindent onnan.

[ Szerkesztve ]

(#3055) kissdani válasza Jumapili (#3053) üzenetére


kissdani
senior tag

Gigabites Digi netem van, ezért kell. Nemértem énse mért nem jó de ezzel sajnos nem tudok mit tenni max annyit hogy eladom a tp-link hubot mer ez valami spéci nem egy álltalános hub lehet az tesz oda neki nemtudom.
Meg engedi osztani és látja is a meghajtókat a telefon csak belemenni nem enged...

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#3056) dh66e válasza kissdani (#3055) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Hopsz most látom ezt a linkedet.
A Felhasználó legyen guest,jelszó nem kell.Nézd meg mit produkál.

(#3057) kissdani válasza dh66e (#3056) üzenetére


kissdani
senior tag

Ok f1 után megnézem, de müködik minden normálisan ha nincs hub ugyhogy nemhiszem hogy jó lesz de kipróbálom!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#3058) dh66e válasza kissdani (#3057) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igazság szerint ez akkor működik ha a dunere lógatod a hubot és a dune mint szerver dolgozik.Lehet nem fog így sem menni,de egy próbát megérhet azzal semmit nem vesztesz.

(#3059) kissdani válasza dh66e (#3058) üzenetére


kissdani
senior tag

Nem jó ugyse ahogy mondtad. Lehet aza baj hogy a 4-es hdd házba is van egy elektronika meg ebbe az usb hubba is valami panel van és kettő mögé már nem lát be.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#3060) dh66e válasza kissdani (#3059) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Valószínűleg az lesz a gond,sajnálom.
Nem tudom van e hozzáférésed a dune hd.hu-n amennyiben igen ott jelezheted a problémát.El szokták küldeni a gyártónak a problémás eseteket.Az persze nem borítékolható hogy foglalkoznak vele.Főleg most hogy a Solo 4k leköti a teljes fw fejlesztő állományt és talán már nem s fejlesztik tovább a régi lejátszók fw-ét. :U

(#3061) kissdani válasza dh66e (#3060) üzenetére


kissdani
senior tag

Megoldom. Majd Esatan kötöm össze a hdd házat közel aza sebesség, csak kell vennem hosszabb kábelt ugy már remélem jó lesz.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#3062) tomej


tomej
aktív tag

Üdv!
Dune Base 3.0, nem tudom a BD-ket full-ban elindítani, csak lite módban. Már töröltem az összes memóriát, de semmi hatás.... Gyári Reset, vagy van vmi. ötletetek?
Kösz!

(#3063) dh66e válasza tomej (#3062) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Beállítások-Egyéb-Fájlböngésző
-Entert nyomva egy könyvtáron.
Itt mi van beállítva?

(#3064) pataslogeza válasza dh66e (#3054) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Prima :) Koszonom!

(#3065) tomej válasza dh66e (#3063) üzenetére


tomej
aktív tag

Ez volt, KÖSZI!

(#3066) pyres7


pyres7
csendes tag

Sziasztok,szép jó reggelt!
egy kis segítség kéne ha valaki már járt esetleg így. Adott egy Lite lejátszó Sharkoon dokkolóval benne egy 1,5 t-ás WD Green HDD-vel amire torrentezik. Egyszercsak elfelejtett torrentezni, ha elinditom a klienst az információk beolvasása után elsötétül a képernyő és nem történik semmi. Régebbi firmware próba,gyári reset, rendszermemória újra volt próbálva de nem segített. Ugyanakkor egy pendrivot rádugva arra torrentezik. Illetve a az asztali PC-vel összekötve a Sharkoont ott meg működik szintén. Ja és a HDD-n levő anyagokat lejátsza csak a klienssel nem megy, Esetle HDD csere segithet? nem volt alkalmam még másikkal kipróbálni.

Köszönöm!

(#3067) dh66e válasza pyres7 (#3066) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Esetleg a HDD formázását kéne megpróbálni.Lehet valamilyen sérülés vagy szektorhiba okoz gondot a dune-nek.

(#3068) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Sziasztok.
Első gondom, hogy 2.5"-os vinyót akartam az előbb beletenni a Dune prime 3.0-ba, de az a kis lemez hiányzik,csak az a 4 csavart befogadó támasztó láb van a jobb alsó sarokban, az usb-s panel körül.
Itt most akkor mit csináljak ? ( szilvásgombócot, mert azt szeretem ! :) )

Másik gondom, hogy már évek óta szívok azzal, hogy nem hajlandó a DUNE lejátszani a filmeket, ha a laptopomra kötöm rá a külső hdd-ket.
Egy bizonyos bitráta felett vége van, de van úgy, hogy 6 perc után kezd el bufferolni ! - majd két perc után megint megy 4-6 percig és ez jgy menne, ha hagynám.
Az már csak hab a tortán, hogy az esata nem akarja az igazat - szerintem a külső rack az oka, de lehet, hogy inkább kivezetem az alaplapról a sata csatit és a tápról egy elosztást és hadd szóljon...
Aham, megvan, lehet, hogy csak most vettem észre, hogyha egy 2.5"-os HDD-t beteszek, nem tudom hova kötni ???
[link]
Mert akkor szépen benyaltam, hogy nem lehet bővíteni :((( csak pendrive-val :((

SZóval akkor az utóbbi a probléma: win7, dune-n legujabb firmware, smb hálózati csatlakozás.... (n-es)wifin megy a hálóra a laptop....
Miért nem elég neki a sávszélessség, a wifi jelerőssége, sávszéle?
2 méterre vagyok a wifitől, ez nem lehet a gond...

Bármilyen segítséget szívesen fogadok.

:R

[ Szerkesztve ]

(#3069) Jumapili válasza Tizedes1 (#3068) üzenetére


Jumapili
tag

Egy nagyobb (méret>500 MB) fájlnál készíts olvasási tesztet.

Info + Olvasási teszt

A WiFi kapcsolódási maximuma csak egy névleges sebesség.
1000 Mbit-es hálón is csak 25 MB/sec körül olvas a Dune Solo 4K.
100 Mbit-es hálón 10 MB/sec körüli a sebesség.
Ezzel már 50-75 Mbit-es fájlok lejátszhatóak.
Írd be, hogy mi lett az olvasási teszt eredménye.

2 MB/sec = 16 Mbit

5 MB/sec = 40 Mbit

10 MB/sec = 80 Mbit

A gyakorlatban ennél valamivel kisebb bitrátájú adatfolyam lejátszására elég az elméleti sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#3070) Tizedes1 válasza Jumapili (#3069) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

olvasási teszt 5.5MB/s Akkor ebből kábelezés lesz ??

(#3071) Jumapili válasza Tizedes1 (#3070) üzenetére


Jumapili
tag

Ha az 5,5 MB/sec stabil, akkor egy jobb MKV-nak talán elég.

(#3072) nfsu17 válasza Jumapili (#3069) üzenetére


nfsu17
veterán

ne felejtsük el, hogy egy normális vbr kódolású filmnél, ami mondjuk átlagban 10Mbit per sec, akár 25 mbit/sec pillanatnyi bitsebesség is lehet bizonyos filmrészeken.
mondjuk egy killa samplehoz hasonló résznél, mint mikor átvonul a képen többszáz madár, vagy vízesés, vagy hangyák, szöcskék ezrei háborúznak, stb.
tehát számoljunk rá jó 30%-ot a mért átlagos olvasási sebességre és akkor talán mondhatjuk, hogy lejátszható gond nélkül.
Mért érték mondjuk 20 Mbit/per sec, akkor 14 Mbit/per sec átlagsebességű filmnél durvább bitrátájú filmet már csak úgy vállalnék be nézésre, hogy elfogadom, ha közben néha meg fog akadni.
Én hdd-ról nézek filmet, 120Mbit sem gond, én nem szeretem a hálózatos filmnézést.
Megvárom míg felmásolódik és tudom, hogy nézés közben nem lesz gond.

(#3073) Jumapili válasza nfsu17 (#3072) üzenetére


Jumapili
tag

100 Mbit-es hálón a 75 Mbit-es teszt még ment.
Maximum 50 Mbit-es anyagaim vannak.
Ezekkel nem volt gond a 10-11 MB/sec átlagos olvasási sebességgel sem.

(#3074) BBéci válasza nfsu17 (#3072) üzenetére


BBéci
titán

"Én hdd-ról nézek filmet, 120Mbit sem gond, én nem szeretem a hálózatos filmnézést.
Megvárom míg felmásolódik és tudom, hogy nézés közben nem lesz gond."

Szó szerint ez a helyzet nálam is. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3075) liszi70 válasza nfsu17 (#3072) üzenetére


liszi70
nagyúr

".......felmásolódik és tudom, hogy nézés közben nem lesz gond."

A hálózatossal sincs gond. Nekem még egy akadásom sem volt a belső hálómról lejátszott filmekkel. Akkor van jelentős fagyás, amikor elfelejtem, hogy a gyerekek épp a PC-n lévő filmet nézik, és kikapcsolom a számítógépet. :D (Egyébként azt gondolnánk józan paraszti ésszel, hogy sz@rráfagyás történik ilyenkor, de nem. A kimerevedett film, beavatkozás nélkül folytatódik a PC visszakapcsolása után.)
Én kombinálom a lejátszást, megy belső HDD-ről, megy külső HDD-ről, megy hálózatról is. :)

[ Szerkesztve ]

(#3076) rol33


rol33
aktív tag

üdv, solo 4k alatt sikerült valakinek nfs-t beállítania?

®

(#3077) Jumapili válasza rol33 (#3076) üzenetére


Jumapili
tag

Az NFS „még” nem működik. SMB-hez kell segítség?

(#3078) dh66e válasza BBéci (#3074) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Vegyesen használom hálózat és külső hdd.

(#3079) rol33 válasza Jumapili (#3077) üzenetére


rol33
aktív tag

köszi azt be tudtam állítani, viszont valami jukebox szerűséggel még küzdök rendesen :D
egyébként Mede8er -ről jöttem, ott integrálva volt a lejátszóba, itt ahogy nézem annyira nem lesz ez egyszerű...

®

(#3080) Jumapili válasza rol33 (#3079) üzenetére


Jumapili
tag

A Dune lejátszókban az egyszerű megoldásokat kedvelem:

Bekapcsolás után belép a kitüntetett kedvenc könyvtáramba:

Egy visszalépéssel megjelenik a többi kedvenc könyvtár:

Jól strukturált SMB könyvtárrendszer és hosszú nevek használatával egyértelmű, hogy mit lehet lejátszani.

Bonyolultabb struktúrát (sok apró fájlt) még a Solo is lassan olvas be, mert csak 25 MB/s sebességgel olvas valami miatt gigabites hálóról is.

A sok tízezer médiafájl látványos információkkal való ellátása helyett, csak nézem vagy hallgatom.

(#3081) rol33 válasza Jumapili (#3080) üzenetére


rol33
aktív tag

való igaz az egyszerűbb néha jobb, viszont a másik lejátszón eléggé megkedveltem a filmborítós nézetet. ebben esetleg nem tudsz segíteni? ha jól informálódtam itt csak valamilyen külső alkalmazással tudom használni, viszont melyikkel lenne érdemes, dune lejátszókon általánosságban melyiket használják?

®

(#3082) Jumapili válasza rol33 (#3081) üzenetére


Jumapili
tag

Itt nézz körül:

[link]

[link]

Olvastam róla, hogy többen is használják, de nekem túl bonyolultnak tűnt, és számomra a nagy mennyiség miatt nem is lenne értelme.

Egyébként is érdemes belépned, a regisztrációs kártyád (amit a Solo készülékkel kaptál) további információkra jogosít.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3083) blakey válasza rol33 (#3081) üzenetére


blakey
félisten

Hasonlóan működik, mint korábban a Mede8ernél is, mivel Mac-em van ezért DuneX-et használtam a borítókhoz és az infókhoz, pc-n talán a yadis ami jó és könnyen kezelhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3084) rol33 válasza Jumapili (#3082) üzenetére


rol33
aktív tag

Köszi ez megvan, sőt igen regisztráltam is a készüléket

(#3083) blakey no talán lesz valami, mivel én is Mac-et használok :) mennyire használható ez a progi? olvastam már róla, akkor azt írták, hogy magyar borítókat nem tud leszedni, ez ügyben változott valami?
illetve a filmeket nas-ról játszom le, így is tudnám használni?

®

(#3085) blakey válasza rol33 (#3084) üzenetére


blakey
félisten

Eleinte működött, aztán nem talált meg mindent, de manuálisan oldottam meg, az összes filmet megcsináltam, azóta már nincs meg a Dune-m, nem tudom, hogy most mi a helyzet. Ha kevés filmed van akkor még manuálisan elég könnyen megoldható, ha sok akkor inkább másik megoldás kell.

A Dune fapadossága egy ideig jó, de annak aki 5 évig Dune-t használt annak már egy kicsit unalmas, hogy nem fejlődnek, már rég lehetne benne valamilyen jukebox esetleg felirat letöltés, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3086) Jumapili válasza blakey (#3085) üzenetére


Jumapili
tag

A lejátszás kezdetekor történő felirat letöltés elvben nagyon szép, de gyakran még a kifejezetten a konkrét anyaghoz mellékelt felirat is csúszik vagy rossz. A csúszás menet közben korrigálható, de a rossz feliratot szerkeszteni kell, vagy mást keresni. Az anyagok kb. egyharmadát feliratosan nézem.

(#3087) blakey válasza Jumapili (#3086) üzenetére


blakey
félisten

Mondod te, én meg simán letöltőm és nézem, természetesen a megfelelő felirattal. Nem kell semmit sem állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3088) rol33 válasza blakey (#3085) üzenetére


rol33
aktív tag

én meg azt gondoltam mekkora király lesz most majd dune -t használni :)
amúgy ha szabad érdeklődni mit használsz most?

®

(#3089) Jumapili válasza rol33 (#3088) üzenetére


Jumapili
tag

Ha nem videókat nézni és zenéket hallgatni vetted rossz lóra tettél. Egy olcsó androidos kütyünek sokkal több szolgáltatása van.

(#3090) blakey válasza rol33 (#3088) üzenetére


blakey
félisten

Király volt az elmúlt néhány évben, nem fejlődnek, küzdenek, de ha egyszer összeáll egy jó lejátszó és nem szappantartó méretű akkor visszatérek.

Q10 Pro-t használok, Kodival. Minden frekiváltás működik, de akár saját lejátszóval is jó a frekiváltás.
Kodit lehet használni monitor nélkül is, tallózni, stb. Ezek a dolgok manapság már hiányoznának.
Képminőségben jobb, mint a vxp, hangminőség HDMI-n teljesen rendben van, digitálison még nem teszteltem

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3091) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Végülis upgrade-eltem öregecske netbook-omat win10-re win7 64bit-ről... miután elkészült, semmit nem kellett állítani, a gép is minden-t lát a Dune-n (gyorsabbnak tűnik a hálozat elérése) és a Dune is látja a netbook-ra kötött HDD-t.
Csendben örül és reménykedik a változatlanságban. Azért itt adok egy pirospontot az illetékeseknek.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3092) niof


niof
addikt

Ma produkált a Max egy olyan hibát, amit eddig sosem, lejátszás közben a film egy adott pillanatában megállt, gyakorlatilag lefagyott. Kicsit körbetapogattam, elég forró volt a proci körül. Gondoltam, mivel már elég régi, nem ártana kipucolni kicsit. Körbenéztem a kondikat is a tápban, nincs e köztük olyan, ami esetleg púpos, és csereérett. Kibontottam a HDD fiókot, és itt ért 2 olyan meglepetés, ami miatt írok, végül is.
1.: mire jó a HDD alatt az alaplapon lévő USB aljzat?
2.: Szinte közvetlenül az USB mellett van egy foglalat ami kísértetiesen hasonlít egy sodimm foglalatra, csak nincs benne osztás. Még a bepattintós fém rögzítőfülek is ugyanolyanok. Erről tudtok valamit, hogy ez mi, és mi célt szolgál?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3093) Dorian válasza niof (#3092) üzenetére


Dorian
félisten

1. Pendrive-ot dughatsz rá memóriabővítésnek. Persze olyant ami 1. befér, 2. bírja a meleget. Nekem az első meghalt és a lejátszó rejtélyes hibákat produkált utána. Mite rájöttem, h emiatt...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3094) niof válasza Dorian (#3093) üzenetére


niof
addikt

De ez ugyanazokra a dolgokra jó, mint az SD kártya, ami amúgy is kell bele, nem?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3095) Dorian válasza niof (#3094) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell bele kártya, pen meg többnyira gyorsabb memória-felhasználásra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3096) niof válasza Dorian (#3095) üzenetére


niof
addikt

Én rendszermemóriának egy 4GB-os SD-t toltam bele, nem vettem észre, hogy gondja lett volna eddig... :)
És a 2-es pont? Az tudja valaki, hogy micsoda?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3097) niof válasza niof (#3096) üzenetére


niof
addikt

Na. Akkor megválaszolom magamnak... Ahogy olvasom, ez egy miniPCI foglalat. Már csak azt kéne kideríteni, hogy mire jó!?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#3098) Skyfish


Skyfish
tag

Sziasztok!

Van egy Dune HD Base 3d lejátszóm ez egy Onkyo tx nr807-be csatlakozik(ebben még 1.3a hdmi van) innen megy egy projektorba tovább a videó jel hdmi-n keresztül.Szerintetek működhet úgy a blu-ray 3d lejátszás ha a dune-ből egy hdmi splitterbe megy a jel és onnan külön kábel az erősítőhöz másik kábel a projektorhoz megy?

(#3099) dh66e válasza Skyfish (#3098) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az nem járható hogy dune-erősítő-proji?

(#3100) Skyfish válasza dh66e (#3099) üzenetére


Skyfish
tag

Elvileg az 1.3-as hdmi nem viszi a blu-ray 3d-t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.