Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Csabroncka válasza Ejelhar (#3599) üzenetére


Csabroncka
addikt

De melyik verzóval (hogyan írtad bele a hivatkozást) csináltad? Illetve kívülről mentén ddns-en keresztül, vagy egyszerűen csak a belső host nevet adtad meg a gépnek, mert az belső forgalom! :F

CIFS (SMB) port: Persze, hogy nyitva van, egyébként IP-vel sem tudott volna csatlakozni!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3602) Ejelhar válasza Csabroncka (#3601) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Felvettem a routerem DNS-be az asztali gépem IP címét, majd a DUNE-ben kreáltam egy új hálózati foldert, amiben névvel hivatkoztam a szerverre.
Ugyan belső IP, viszont mivel névvel szerepel a konfigban, ezért előtte szükséges egy névfeloldás.
ssh-n belenéztem a Dune-be, ott is névvel mentette el, vagyis okay szerintem.

(#3603) arsenlupin


arsenlupin
aktív tag

Olyat lehet csinálni a dune-n, nézném az ittott.tv és arra gondoltam, hogy csak egyszer írnám be az url címet, jelszót etc és egy kattintással menne a dolog...(mint egy parancsikon a windowsban)
Lehetséges?

Üdv:F

(#3604) dh66e válasza arsenlupin (#3603) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Persze,de ahhoz először kellene írni egy plugint. Kodira van ilyen addon ott használható.

[ Szerkesztve ]

(#3605) Csabroncka válasza Ejelhar (#3602) üzenetére


Csabroncka
addikt

De kívülről tudtál-e menni? Benti Hostnévvel működik nekem is ;)

"in medias res"

(#3606) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:
Van egy 2 lemezes NAS-om és ebből szeretném a HDD-ket átköltöztetni egy Dune HD Duo-ba.
A NAS-ban ext3 fájlrendszerű lemezek vannak, jócskán megtöltve filmekkel, zenékkel.
Van rá esélyem, hogy a HDD-ket átrakva a Dune-be látni fogja rajta az adatokat újraformázás nélkül?
Sajnos nincs itthon annyi szabad tárhelyem, hogy a NAS-ról lementsem a rajta évő dolgokat és a Dune-ben újraformázzam a lemezeket.
(A NAS-ban nincsenek RAID tömbben a HDD-k, 2 teljesen különálló meghajtóként vannak konfigurálva)

A válaszokat előre is köszönöm!

(#3607) dh66e válasza opeter70 (#3606) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Szerintem simán kéne látnia,de ha bepakoltad akkor úgy is kiderül.

(#3608) kezo0 válasza opeter70 (#3606) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem is kezelik a Dune-ök az ext3 fájlrendszert.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3609) opeter70 válasza dh66e (#3607) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszönöm, megoldódott. Látja. :)
Igazából csak attól féltem, hogy mint a legtöbb NAS, ez is rögtön formázni kezdi kérdés nélkül a HDD-t. Nem örültem volna neki.
Egy egyszerű kis D-Link NAS-ból kerültek át és rögtön látta is rajta a fájlokat.
De úgy tűnik, hogy ez nem minden NAS-ra igaz, mert volt aki Synology-ból próbálta átrakni ugyanebbe a Dune-be és bár a fájlrendszert felismerte, de a fájlokat nem látta rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3610) vilga


vilga
tag

A dune ip/rc plugin ezt produkálja: igaz régebben használtam ha csak zenét akartam a tv bekapcsolása nélkül se pc-ről se telóról
Mi lehet a hiba?

(#3611) vilga válasza vilga (#3610) üzenetére


vilga
tag

Nos közben rájöttem magamtól: csak a megosztott /vagy a rádugott hdd-n/ fő könytárban lévő fájlokat nem találja, de ha további al mappákba rendezem a zenéket akkor már működik :F

[ Szerkesztve ]

(#3612) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tudja esetleg mi az oka amiért nem tudok lejátszani a DUNE-vel egy olyan fájlt amit az iTunes-ról töltöttem le? Próbáltam pendrive-ról és NAS-ról is, a fájltípusa: MV4.

Almás és wines laptopon is le tudom játszani :U DUNE HD Solo Lite lejátszóm van.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3613) Sonja válasza allein (#3612) üzenetére


Sonja
veterán

Pontosabban M4V a file kiterjesztése. Elsőnek nevezd át valami.MP4-re, és úgy próbáld meg lejátszani. Ha nem DRM védett (FairPlay), akkor le kell játszania.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3614) allein válasza Sonja (#3613) üzenetére


allein
addikt

Szia. Gondolkodtam én is pont azon, hogy át kellene nevezni. De biztos vagyok benne, hogy védett anyag lesz :K majd este teszek egy próbát.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3615) allein válasza Sonja (#3613) üzenetére


allein
addikt

Nem működik. Win 10-es laptopra feltelepítettem az iTunes-t, letöltöttem a filmet, összekötve hdmi-n a TV készülékkel minden okay :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3616) Sonja válasza allein (#3615) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor bizony DRM-es, az nem is fog menni a Dune lejátszón.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3617) gyeniko


gyeniko
őstag

Hihetetlen, 05.19-én új beta frissítést adtak ki a Dune HD sorozatra! :K

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3618) gyeniko válasza gyeniko (#3617) üzenetére


gyeniko
őstag

A Dune Smart D1-re és HD Max-ra felment az új fw, a HD TV101-re és 102-re viszont nem (nem is látja). Ez mindenképpen érdekes, mert eddig úgy tudtam, hogy a 102 belseje megegyezik a Smart D1-gyel és HD Max-szal.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3619) Multibit válasza gyeniko (#3618) üzenetére


Multibit
veterán

eddig úgy tudtam, hogy a 102 belseje megegyezik a Smart D1-gyel és HD Max-szal
:Y
Rosszul tudod. A 102 nagyon messze van a D1-től! Már csak halvány (gyenge) emléke a valamikori nagy generációnak.

(#3620) gyeniko válasza Multibit (#3619) üzenetére


gyeniko
őstag

A hozzászólásodból úgy tűnik, hogy a 102 később modell, mint a B1/D1/H1/HD Max. Ez így van? Ezek nem azonos időben gyártott és forgalmazott készülékek voltak? A Prime 3.0 és Base 3.0 pedig a 101-nek voltak a korszakos társai?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#3621) Multibit válasza gyeniko (#3620) üzenetére


Multibit
veterán

A 102 jóval a Smart/Max/Duo család után jött ki olcsósított megoldásként.
A Prime 3.0 és a Base 3.0 pedig még a Smartok előtt jelent meg (azonos SoC családra épültek). Tehát a 101 (a 102 rokona) jóval a Prime/Base után született.

[ Szerkesztve ]

(#3622) Narancs81


Narancs81
tag

Sziasztok,

Szedett már szét valaki HD Smart távirányítót? Elkoszolódott pár gomb és tisztítani kéne, de nem jön szét olyan egyértelműen. :(

(#3623) dh66e válasza gyeniko (#3617) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Tényleg az.Vagy mégsem. ;]
Sok sok évnyi várakozás után megcsinálták a Jukeboxot (My Collection) a régi modellekte is persze pár napos ingyenes próbaidőszak után fizetős szolgáltatásként. mint a SOLO Lite esetén. :U
Az árakat itt lehet megnézni.[link]
Fontos hogy 256MB RAM-mal rendelkezzen a lejátszó ellenkező esetben rendszermemória szükséges!
Megnéztem volna milyen ,de mivel memóriahibás a B1-em így ezt most kihagyom.
Egy biztos mivel újraírták az egész rendszert sok plugin nem fog működni ez vegyétek figyelembe telepítés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#3624) dh66e válasza dh66e (#3623) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Alábbi készülékeket nem támogatja az új beta fw:
Lite 53D, TV-101, TV-301, TV-102p

A zoom gomb nem működik pár készüláken,

[ Szerkesztve ]

(#3625) kezo0 válasza dh66e (#3623) üzenetére


kezo0
addikt

Szépen felszaladt a Smart D1-esemre, de kissé kiábrándító, hogy 2, azaz kettő napot adnak a kipróbálásra... Legalább lenne egy hónap, vagy csak egy hét, de most komolyan: két napra szkenneljem végig a teljes médiatárat? És ha szerdáig nem érek rá ezzel a kellő mélységben foglalkozni?

Jött egy-egy online filmnézési és zenehallgatási feature is, de nem egyértelmű, hogy ezek is a prémium funkciók közé tartoznak-e. Mindenesetre a filmes szekcióban rengeteg műfaj gazdag kínálatából lehet válogatni, ez pl. a sci-fik böngészése:

A címek, leírások, infók magyar nyelvűek, trailerek is nézhetők, de bármit próbáltam lejátszani, maga a film sosem indult el, csak egy keresés egy számlálóval, melynek mindig az a végeredménye, hogy 0 db lejátszható elemet talál... Szóval nem tudom, ezt hogyan és mikor lehet tényleges működésre bírni, de amíg csak tallóz az ember, addig jó... Eddig lehet eljutni:

A zenehallgatós feature viszont úgy néz ki, működik. Itt is sok szempont szerint lehet válogatni, és amit kiválasztottam, az nálam el is indult. Nem hittem volna, hogy valaha lesz ilyen az én ősöreg Dune-ömön.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3626) dh66e válasza kezo0 (#3625) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A Solonál is több hünap volt,renélhetőleg itt sem zárnak kaput a megadott időpontra......és természetesen köszi képeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#3627) kezo0 válasza dh66e (#3626) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most már június 15-ig írja a próbaidőszakot.

És azt írtam, az online filmeknél a lejátszás nem működik, de ma hagytam neki több időt a keresésre, és kiderült, hogy hagyni kell a lejátszásra nyomás után legalább egy percig ezt a search-öt, hogy menjen... És lám, egyszer csak ez történik:

Kiválasztottam a legfelsőt, ami a legjobb minőség, és csodák csodájára, szépen el is indult a film, teljesen élvezhetően – viszont csak eredeti nyelven nézhető. (Már az extension telepítésekor választható volt, hogy angol vagy orosz legyen a filmek nyelve, szóval ez nem meglepő, mivel az angolt válsztottam ki.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3628) kezo0 válasza kezo0 (#3627) üzenetére


kezo0
addikt

Játszottam kicsit a jukebox funkcióval is. Persze nem mertem rögtön élesben, a belső HDD-re ráereszteni, de van egy 2 gigás külső HDD-m, ezt dugtam USB-n a Dune-re, és ezt szkenneltettem be vele. Van ezen a vinyón minden: filmek (sokszor a teljes film mellett egy-egy sample is az adott filmből), sorozatok, egyéb PC-s (nem média) tartalmak, majdnem tele van, amolyan biztonsági mentésnek használom. A média-tartalmak úgy vannak rajta, ahogy "megérkeztek" a lemezre, a fájlok és mappák elnevezései sok esetben egyáltalán nem felelnének meg pl. a Kodi-standardnak, így biztosan nem is ismerné fel ezeket a manapság legnépszerűbb médiakezelő és lejátszó alkalmazás scraper-je sem. Szóval pont ideális volt megnézni, hogy mit kezd egy ilyen vegyesen teleírt lemezzel a Dune-féle saját jukebox.

Nos, amikor először ráküldtem a szkennelést erre a HDD-re, mindössze 12 mp eltelte és 0 db felismert film után olyan szinten lefagyasztotta a készüléket, hogy végül csak a fizikai áramtalanítás segített...
Másodjára viszont már gond nélkül végigment a médiatár átfésülése, és kb. 8 és fél perc alatt be is fejeződött a 2 GB-os lemez tartalmának felismertetése. Az eredmény pedig: a lemezen levő filmek és sorozatok kb. felét egyből, tökéletes pontossággal felismerte a szkennelés, és szépen betársította hozzájuk a megfelelő magyar nyelvű borítót, leírásokat, online lejátszható trailereket stb.
A fel nem ismert, nem egyértelműen társítható fájlokat pedig külön kilistázta, amelyek 99%-át szintén lehetett aztán gond nélkül, manuálisan társítani a megfelelő kontenthez. Amúgy csak azért volt ilyen magas az aránya azoknak az anyagoknak, amelyeket egyből, automatikusan nem ismert fel a szkennelés, mert ahogy írtam, sok film mellett ott volt az adott film sample-je is, és a jukebox mindenképp szeretett volna azokhoz is valamit társítani (a fájl neve alapján legtöbbször a "Sample People" c. film borítóját és leírását, hehe :) ), szóval egy szkennelés előtt megfelelően rendberakott, kitakarított lemezzel jóval kevesebbet hibázott volna az automata felismerés, és így kevesebb utólagos manuális bűvészkedésre is lett volna szükség.

A jukeboxon belül aztán műfajok szerint csoportosítva kereshetünk a lejátszandó filmekre, többféle nézetből választva, kicsit a Kodi jukeboxra emlékeztető módon, bár azért talán kevesebb a lehetőség a variálásra (ki-ki döntse el, hogy ez inkább előny-e vagy hátrány...).
Kár, hogy maga a jukebox csak egy program a lejátszó menüjében a többi között, tehát ha használni akarjuk, akkor a Dune bekapcsolása után szépen el kell oda navigálni a menüben, hogy elindítsuk – max. betehető még a kedvencek közé is, de akkor sem kell majd hozzá feltétlenül sokkal kevesebb lépés, hogy végre elinduljon. Szóval jó lenne, ha be lehetne valahogy állitani, hogy a Dune bekapcsolásakor egyből a jukebox nézetben találjuk magunkat – hiszen ez mégiscsak egy média-lejátszó.
A másik hiányosság, amiben a Kodi jobb, hogy sajnos itt semmilyen módon nem kap megjelölést egy film, amikor megnézed. Ez azoknak egyértelműen hátrány, akiknek nem szokásuk megnézés után egyből törölni a filmeket, hanem szeretik a jobban sikerült alkotásokat megőrizni a vinyón. (Én is ilyen vagyok, amíg bírom tárhellyel.) De talán ezt a megnézett anyagokat megjelölő funkciót később még belefejlesztik a jukeboxba...

Összességében pozitívak a tapasztalataim, eltekintve a leírt pár apró hiányosságtól. És az sem megvetendő, hogy a fw, még úgy is, hogy csak béta verzió, lényegében úgy hozta be az új funkciókat, hogy közben semmit nem rontott el: a Dune továbbra is tud mindent, amit eddig tudott. Ezt sok mai box gyártója követhetné, amikor kiad egy fw-frissítést. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3629) dh66e válasza kezo0 (#3628) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Beállítások-Egyéb-Energiagazdálkodás
-Bekapcsolás után kedvencek indítása.
Szóval berakod a kedvencekbe fenti opciónál kiválasztod és tádáááááám...

(#3630) kezo0 válasza dh66e (#3629) üzenetére


kezo0
addikt

OK, majd megnézem, de az nem elég, ha a Kedvencek mappában vagyok bekapcsolás után. Ott nekem pl. egy csomó online rádióállomás van, és mivel a mappán belül ábécé-sorrendben sorakoznak az ikonok, így a j-vel kezdődő jukebox messze nem lesz elöl... Erre írtam, hogy így sem lesz sokkal kevesebb lépés elindítani. Olyan beállítás kéne, hogy bekapcsolás után automatikusan el is induljon, és már a jukebox felülete fogadjon.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3631) dh66e válasza kezo0 (#3630) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Fálreértesz.Nem kell belépned a Kedvencekbe.
Bekapcsolás után azonnal el kellene indulnia a jukeboxnak ha kiválasztod ott ahol írtam.Ez egy réegs régi lehetőség a duneken.
Egyébként ha a Kedvencekbe berakod és ott nyomsz egy pop up menu gombot akkor a listán legfelül ott lesz ez: "Bekapcsoláskor indul"Erre rányomsz ujraindítod a lejátszót és szintén tádááááám lesz a vége. :)

[ Szerkesztve ]

(#3632) kezo0 válasza dh66e (#3631) üzenetére


kezo0
addikt

Ééés... tényleg. :) Köszi, ez így nagyon szuper.
Szerintem utoljára kb. 5 éve jártam az energiagazdálkodás menüpontjában, és nyilván magamtól eszembe nem jutott volna, hogy egy ilyen lehetőséget pont ott keressek...:P

Akkor már tényleg csak az maradt, hogy megjelölje valahogy a megnézett filmeket.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3633) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Üdv.
Ha hálózaton keresztül beolvasok egy megosztott film mappát a Dune HD Solo Light-nál, alapból ABC szerint teszi sorba a filmeket. Ha a POPUp menűben átállítom hogy a Módosítás dátuma szerint tegye sorba, ezt miért nem veszi új alapbeállításnak? Minden visszalépés után újra ABC sorrendben lesz. A Popcorn és a Himedia asszem, megjegyezte és úgy hagyta. A Dune-t be lehet valahogy állítani erre?

(#3634) dh66e válasza Narancs81 (#3622) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Most szedtem szét hogy kitisztítsam.Körömmel is szétpattan vagy valami vékony műanyag lappal nyúlj be a piros gomb magasságában.

(#3635) Narancs81 válasza dh66e (#3634) üzenetére


Narancs81
tag

Hali,

Közben én is nekiestem és valóban szétjött. Üröm az örömben, hogy a tisztítás nem orvosolta a gondot. 3 gomb nem működik rajta sajnos.

Üdv

(#3636) dh66e válasza Narancs81 (#3635) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem lehet hogy maradt ott egy kis oxid/kosz? Mivel pucoltad meg a gombot és az alaplapot?
Nekem egy gomb döglött meg,már rég óta erősen kellett nyomni.
Gumilapot és a tévírányító házat fél órára mosogatoszeres vizbe áztattam,alaplapot meg lakkbenzinnek pucoltam meg.
Mondjuk így a gyári zsír is lejött,de a dune sem megy már sokáig.

(#3637) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
mennyire életképes a torrent futtatás egy Dune HD Smart H1-en? Nem sok, 10 film meg pár sorozat mondjuk...
Le kell esetleg állítani ha filmezni akarok vele?
köszi előre is.

(#3638) dh66e válasza péjé (#3637) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nekem mindig csak egy két film csordogált így nem kellett leállítanom amíkor kipróbáltam,de több szálnál már lehetnek gondok.Meg ha jól tudom akkor volt valmi limit beállítás is,de azt meg kéne nézni mert már rég volt.
Próbáld ki rögtön kiderül.

(#3639) Multibit válasza péjé (#3637) üzenetére


Multibit
veterán

Az van, hogy a vásárlókat sikeresen etetik már évek óta azzal, hogy különböző - nem letöltésre szánt - eszközökkel milyen jól lehet letölteni IS. Azaz, királyság van, mert all in one minden működik. Pedig nem!
Röhejes az a teljesítmény, amit letöltéskor produkálnak ezek az kütyük. Nem elsősorban a torrentek száma számít a hardver terhelése szempontjából, hanem a kapcsolatok száma és a letöltés sebessége. Ezeket kell visszafogni! Persze, simán előfordulhat, hogy lejátszáskor le kell állítani a töltögetést.

(#3640) péjé válasza Multibit (#3639) üzenetére


péjé
őstag

köszi a válaszokat, egy barátomnak keresek vmi all-in-one cuccot mert ő nem igazán van barátságban az ilyesmikkel, én NAS-t használok de lehet h beüzemelek egyet nála is és csók... :)

(#3641) Multibit válasza péjé (#3640) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Egy olcsó NAS (akár használtan) messze jobb megoldás, mint mediaplayeren, vagy routeren torrentezni.

(#3642) cisco1982


cisco1982
csendes tag

Aki feltette az új fw-t régebbi készülékre:

x264-es mkv encode + Atmos hang megy-e akadás nélkül? Az utolsó fw-el film függően, de kihagy a hang néha.

Legrosszabb expendables 3, de deepwater horizon, hacksaw ridge is ilyen.

Másik kérdés pedig, hogy a Base 3.0 alapból viszi a full bd struktúrát. Az új fw-el a trial után ezért majd fizethetek, amit amúgy tud a lejátszó most alapból?

[ Szerkesztve ]

(#3643) dh66e válasza cisco1982 (#3642) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem kell fizetned a menüért a te lejátszódra ezután sem.

(#3644) Narancs81 válasza dh66e (#3636) üzenetére


Narancs81
tag

Hali,
Alkohol volt. De nem segített. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#3645) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy a FTP kliensben, hogy lehet megadni külön portot a host névhez? A host:külső port nem fogadja el.

(#3646) lemmy9 válasza Narancs81 (#3644) üzenetére


lemmy9
őstag

Sokszor leírtam már, és eddig minden távot mejavított, ha puha grafitceruzával megfirkálod a gumipogácsát és az ellenfelületet.

Szerintem!

(#3647) Alfajiri


Alfajiri
tag

Tudom, 5500 Ft is kellhet másra, de pl. egy szétnyomkodott PLAY/PAUSE érintkezőn már nem nagyon lehet segíteni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3648) Narancs81


Narancs81
tag

Lemmy9, Alfajiri, dh66e, 1000 köszönet ötletekért! :)

(#3649) Alfajiri válasza Alfajiri (#3647) üzenetére


Alfajiri
tag

Apróságok, de így sokkal kényelmesebb:

- A STOP és a PLAY/PAUSE egymás alá került.

- Kiemelt helyre tették az AUDIO és a SUBTITLE gombokat.

A Solo Lite-tal együtt jelent meg, annak tartozéka.

Minden korábbi és aktuális Dune HD lejátszóhoz használható.

[ Szerkesztve ]

(#3650) dh66e válasza Alfajiri (#3649) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha nem döglött volna meg a B1-em akkor már háttérvilágításos dune távot használnék,de így lemondtam róla nekem +3k-t megért volna ehhez képest és némi tanítható funkció is van rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.