Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) NJNZOLI válasza blakey (#2700) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Köszönom a gyors választ.
Melyik a jobb az SMBUp vagy az NFS?

(#2702) Blaise válasza NJNZOLI (#2701) üzenetére


Blaise
veterán

NFS.

(#2703) NJNZOLI válasza Blaise (#2702) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Abban tudsz segíteni, hogy kell beállítani? Csak pár hete van meg a Mac gép. Még nem ismertem ki teljesen.

(#2704) blakey válasza NJNZOLI (#2701) üzenetére


blakey
titán

Teljesen mindegy, mindkettő jól fut a Mac-ken. Nekem tökéletesen megfelel az SMB. NFS-sel egy picit többet kell foglalkozni. Soha semmi gondom nem volt SMB-vel sem az elmúlt 10 évben, amióta médialejátszót használok. 3D ISO-k is akadásmentesen mennek.

(#2703) NJNZOLI
Parancssorral vagy szintén egy külső program telepítésével.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2705) NJNZOLI válasza blakey (#2704) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Az SMBUp-ot telepítettem, de elakadtam a beállításokban és ugyanúgy nem látja a DUNE a számítógépet. Le tudmád írni miket kell és hogyan beállítani? Én még kezdő vagyok ebben a dologban.

(#2706) blakey válasza NJNZOLI (#2705) üzenetére


blakey
titán

Leírás, ha megy az angol.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2707) NJNZOLI válasza blakey (#2706) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#2708) dh66e válasza dondusfi (#2697) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerviz lesz annak a vège....Mondjuk max a HDD kattoghat benne,màr ha van.
Nézz bele hátha làtsz valamilyen fizikai elváltozást.

(#2709) dondusfi válasza dh66e (#2708) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Köszi. Holnap veszi fel a futár...

(#2710) dh66e válasza dondusfi (#2709) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Majd îrd meg mi volt a gondja. Köszi!

(#2711) NJNZOLI válasza blakey (#2706) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Most telepítettem a leírás alapján a programot és működik tökéletesen. Köszönöm még egyszer a segítséget.
Még lenne egy problémám. Sorozatokhoz utólag letöltött feliratok közül nem mindegyiket játsza le a DUNE. Van rá valami megoldás?

(#2712) BBéci válasza NJNZOLI (#2711) üzenetére


BBéci
titán

5 év alatt még nem találkoztam olyan felirattal, amit Dune nem játszott le.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2713) liszi70 válasza NJNZOLI (#2711) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pontosan ugyanaz a neve azoknak a feliratoknak, mint a filmmé?

(#2714) blakey válasza NJNZOLI (#2711) üzenetére


blakey
titán

Szuper. A feliratok nevei tökéletesen egyezzenek a filmek neveivel, különben gondok adódhatnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2715) lemmy9 válasza NJNZOLI (#2711) üzenetére


lemmy9
őstag

Egy dupla szóköz, és egy plusz pont is meghülyíti.

Szerintem!

(#2716) NJNZOLI válasza lemmy9 (#2715) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Ez lesz a megoldás. Eddig soha nem néztem, hogy pontosan egyezik a felirat a filmhez. Csak azt néztem, hogy ki töltötte föl a sorozatot és az alapján kerestem meg hozzá a feliratot. Ezek után leellenőrzöm és ha kell átnevezem magamnak, hogy egyezzen.
Köszönöm a segítséget.

(#2717) Dorian válasza NJNZOLI (#2716) üzenetére


Dorian
félisten

Ezért szoktam kizárólag magyar hangsávval is rendelkező filmeket letölteni, pedig majdnem kizárólag eredeti nyelven, felirattal nézem. Így nem kell külön keresgetni a feliratot (mert eleve van hozzá), meg izgulni, hogy jó lesz-e hozzá, esetleg a film felénél eltűnik, csúszik, stb.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2718) BBéci válasza Dorian (#2717) üzenetére


BBéci
titán

Hasonló szempontok alapján válogatok, de sajnos sokszor kénytelen vagyok a rögösebb utat választani, mert a szinkronosoknak gyakran belenyúlnak az eredeti hangsávjába. Például DTS-t csinálnak a Dolby TrueHD-ból, Dolby Digitált a DTS-ből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2719) lemmy9 válasza Dorian (#2717) üzenetére


lemmy9
őstag

Ebből a szempontból egy Mede8er nagyon faintos, mert két gombnyomással letölti a fellelhető "Hun" feliratokat, és válogathatsz kedvedre. Nem számít a fájlnév! De valahogy egy Dune, a mai napig a szívem csücske mégis.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#2720) dh66e válasza lemmy9 (#2719) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ebből a szempontból szerencsés vagyok még soha nem szedtem külön feliratot semmihez,mindig ott van a film mellett.Mondjuk nem is vagyok egy türelmetlen tipus mindent kivárok vagy időm nincs még egy
filmhez,sorozathoz így csak jóval késöbb lesem meg.
Mondjuk megvan az előnye is,hibás rilizekbe nem igen futok bele.

(#2721) nfsu17 válasza dh66e (#2720) üzenetére


nfsu17
veterán

én nagyon sok sorozatot nézek angolul felirattal.
minőségi feliratos oldalról szedve én még nem futottam bele hibás magyar feliratba

(#2722) BBéci válasza nfsu17 (#2721) üzenetére


BBéci
titán

Nem hibás feliratról van szó, hanem az adott filmhez nem passzolóról. Rengetegszer szívtam olyanok miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2723) dh66e


dh66e
Topikgazda

Vannak még gondok a rendszerrel ahogy nézem.
[link]

(#2724) kezo0 válasza dh66e (#2723) üzenetére


kezo0
addikt

Mire gondolsz? Mert én végignéztem, de azon kívül, hogy az Androidos funkciók még fejlesztés alatt állnak, és egyelőre nem elérhetők, nekem úgy tűnt, minden működik – legalábbis azok, amiket bemutatott a pasas. Igaz, nem beszélek héberül. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2725) dh66e válasza kezo0 (#2724) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na érteni én se értettem,de az orosz fórumon lefordították a hiányzó dolgokat.
-Android nem működik
-BD3D ISO nem működik
-bizonyos feliratok nem működnek
-katalogizáló nem működik stabilan
-vxp nem működik stabilan
Gyorsan hozzátéve hogy ezt beta verzióval próbálták azaz dolgoznak a műhelyben.....

(#2726) nfsu17


nfsu17
veterán

Valaki lenne olyan kedves, hogy megnézné, hogy pl. a legfrissebb sw-el rendelkező gépen vissza lehet-e tenni korábbi verziójú sw-t? És ha igen, miket?
Volt már olyan korábban, hogy X-ről frissítettem Y-ra és utána nem engedte már X-et feltenni, mert közölte, hogy az már régebbi. Pendrive-ról sem és a frissítési menüpont alatt valóban nem mutatta az Y-nál régebbi sw-eket, pl az X-et.
Nekem most egy 2013-as sw van fent és mutat is rengeteg új sw-t, a legújabbat is.
Tehát nekem most van miből választani. Akár 2014-es, akár 2015-ös is mehetne.
DE ha felteszem pl. a legújabbat, akkor mutatni fogja-e utána akár csak az 1-el előtte lévőt? Vagy 2-vel?
Szóval értitek mire akarok kérdezni?
Nem egetrengető, ha nem frissítek, de lassan megfontolom.
És volt már olyan - lehet csak egyéni bug -, hogy egy újabbra frissítettem, de utána az összes filmnél picit csúszott a hang. Majd mivel vissza már nem tudtam állni arra, ami jó volt, így kisebb fajta szívinfarktus lépett fel. De az volt a szerencsém, hogy volt még újabb sw, mivel egyesével haladtam előre és megjavult az egyiknél, szóval nem volt fontos már visszatérni X-re. De ha most is előfordulna ilyen, hogy Y-al nem jó, az X meg már nem megy fel, akkor... :(

(#2727) dh66e válasza nfsu17 (#2726) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A smart b1-en bármilyen fw-re visszatérhetek.

(#2728) nfsu17 válasza dh66e (#2727) üzenetére


nfsu17
veterán

:R
Akkor lehet pontosítanom kellett volna, hogy mondjuk 303D-vel mi a helyzet.
Lehet az újabbaknál már nincs így, de lehet rájöttek, hogy mégis inkább vissza lehessen állni.
Az biztos, hogy egyszer már majdnem megjártam ezzel és inkább most előre tekintek.
De hát az ugye majdnem 3 éve volt, azóta sok minden biztos változott.

[ Szerkesztve ]

(#2729) blakey válasza nfsu17 (#2726) üzenetére


blakey
titán

DUO-n fel lehet tenni gyakorlatilag bármelyik firmware-t, de amire te gondolsz az a régi és az "új motor" közötti firmware cseréjére gondolsz, azt valóben nem lehet elvileg, mondjuk nem is érné meg. Nyugodtan tedd fel a legfrissebbet, az a legjobb, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2730) Gijon válasza nfsu17 (#2728) üzenetére


Gijon
senior tag

Vissza lehet rakni. Online firmware-frissítés...Összes verzió listázása. Bármelyiket felrakhatod. Nekem a legrégebbi, amit kilistáz:130222_1831_b5

(#2731) nfsu17 válasza Gijon (#2730) üzenetére


nfsu17
veterán

köszönöm dh66e, blakey, Csabiapu73

Igen, itt kerestem.
És a megérzésem akkor nem volt alaptalan, ugyanis nekem most ez van fent, ha jól rémlik:
"130402_1912_b5"
Amit Neked utolsónak listáz, az is b5.
Szóval itt volt az a vízválasztó, amibe majdnem beleestem anno 2013-ban, mert pl 2012-est már nem engedett feltenni, mint ahogy akkor most sem. Nem tragédia, csak 2013-ban azért ez nem volt még evidens.
Szóval akkor innen indulnak azok a fw-ek, amiket már vissza lehet butítani korábbira, ha kell.

ezt írtad akkor blakey, hogy itt volt valami váltás a fw-ek között, amik nem voltak csereszabatosak.
Én meg pont ekkor (akkor 2013-ban) frissítettem és nem értettem mi van.
Most meg Ti nem értitek mit problémázok ezen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2732) dh66e válasza nfsu17 (#2731) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Értem a problémádat illetve hogy mitől félsz,de szerintem nem lesz semmi gondod az utolsó fw-vel.
Legalábbis egy sort sem olvastam arról hogy vernék az asztalt a userek.

(#2733) dondusfi válasza dh66e (#2710) üzenetére


dondusfi
csendes tag

Tápegységét javították.

(#2734) dh66e válasza dondusfi (#2733) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mennyibe fájt ?

(#2735) dondusfi válasza dh66e (#2734) üzenetére


dondusfi
csendes tag

7400 forcsi

(#2736) dh66e válasza dondusfi (#2735) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi az infókat,hátha másnak is hasznos lehet.

(#2737) Gaben38


Gaben38
csendes tag

Sziasztok! Kis segítséget kérnék hozzáértőktől. Nálam az alábbi konfig van: mkv-s Filmek mappa Synology NAS on, plex szerver Win10 -en, plex plugin DUNE 3.0 Blu-rayen dune_plugin_dpc_v1_094. (próbáltam a szervert NAS-on is de annyira lefagyasztotta hogy újra kellett tennem a DSM-et) A win-en szépen összeáll magyar nyelven képekkel szöveggel az összes film, a Dune-ön szépen látom ugyanezt de a film indításánál nem találja az elérési utat. Azt nem értem hogy a plugin beállításoknál pl minek neki hogy a win-en milyen meghajtóra van csatlakoztatva a film mappa?
A Nason a filmek nfs-en vanak becsatolva. Ha valaki használ ilyet megköszönöm a válaszát, segítségét!
A Plex topicban nem tudtak segíteni.

(#2738) blakey válasza Gaben38 (#2737) üzenetére


blakey
titán

A Plex oldalán van ennél frissebb plugin, azt tedd fel. Ha feltelepítetted akkor az nem elég, hogy a beállításoknál látsz egy elérési útvonalat, sajnos meg kell neki adnod még egyszer és pontosan, utána látni fogja. A Plex szerver nagyon erőforrás igénylő ezért NAS-son nem mindig tökéletes, eniatt én kénytelen voltam áttérni Twonkyra, fapados de annyira jó, mint az SMB vagy NFS. Ha kellenek a borítók vagy leírások akkor használj yadist.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2739) Gaben38 válasza blakey (#2738) üzenetére


Gaben38
csendes tag

Tűvé tettem a plex.tv oldalt de a 1_094 nél frissebb plugint nem találtam, te hol akadtál rá?

(#2740) blakey válasza Gaben38 (#2739) üzenetére


blakey
titán

Akkor bocsánat, valóban az a legújabb. A mondadóm többi részét vedd figyelembe, tehát újból meg kell adni at útvonalat, ha van kéznél tablet, telefon akkor a Dune remot-tal könnyen megoldható, távval nehézke.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2741) liszi70


liszi70
nagyúr

Szerintetek van lehetőség egy Dune távirányításának letiltására? :Y :D Tudom, furcsa igény, de arról van szó, hogy egymás hegyén-hátán van egy Max meg egy Duo, és a távirányító mindkettőt kezeli, de csak az egyiket szeretném, hogy működtesse. Lehet erre megoldás? (Teljes, billenőkapcsolós kikapcsolást leszámítva, mert készenlétibe kellene maradjon, hogy a benne lévő HDD elérhető legyen hálózatról. :) )

[ Szerkesztve ]

(#2742) rgeorge válasza liszi70 (#2741) üzenetére


rgeorge
addikt

Infra letakarása?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2743) liszi70 válasza rgeorge (#2742) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gondoltam rá, de nem hiszem, hogy találnék rá kulturált megoldást, olyat, ami könnyűszerrel oda-visszaállítható, és nem ronda. Persze nem is igazán tudom, hogy miben és miért reménykedem, mert kötve hiszem, hogy van erre normális megoldás, de azért megpróbáltam a kérdezést, hátha. :D

(Gondolom valahol a kijelző környékén van az érzékelő, de nem is tudom konkrétan, hogy hol.)

(#2744) blakey válasza liszi70 (#2743) üzenetére


blakey
titán

Használd a Dune app-ot, azzal IP-cím alapján tudsz irányítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2745) liszi70 válasza blakey (#2744) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, ez nem rossz ötlet, de sajnos csak akkor működhet, amikor én irányítok. A család többi részének ez nem menne, és a gyerekeim többet használják a lejátszót, mint én. :D

[ Szerkesztve ]

(#2746) blakey válasza liszi70 (#2745) üzenetére


blakey
titán

Egy olcsó okosmobil erre a célra tökéletes, én már gondolkodom egy ilyen megoldáson a harmony mellé.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2747) dh66e


dh66e
Topikgazda

Kikerültek az első Solo-k az oroszoknál.
-Android lezárva.
-VXP korlátozottan működik.

(#2748) Blaise válasza dh66e (#2747) üzenetére


Blaise
veterán

Ez részletesen mit jelent?

(#2749) dh66e válasza Blaise (#2748) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Android gondolom nem működik rendesen ezért majd egy frissítéssel aktiválják a későbbiekben.
VXP nem támogatja a full BD lejátszást csak a light -ot. Ezt is javítják a későbbiekben.

(#2750) Technoman


Technoman
őstag

Friss hír:

Megérkezett a Solo 4K
2016. április 13.
Ma déleben megérkezett az országba az első Solo 4K szállítmány, így 1–2 napon belül bármely hivatalos forgalmazónál átvehető! A jövő hétfőn újabb szállítmány érkezik, amivel reményeink szerint pár hétig bizonyosan biztosítható a folyamatos ellátás a magyar vásárlók számára. Köszönjük az eddigi előrendeléseket, ezek alapján a Solo 4K minden idők legsikeresebben induló Dune HD lejátszója lett!

A fórumban már használható a saját topikja, de kérjünk, .......
(Dune-HD.hu)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.