Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) NJNZOLI válasza dh66e (#2897) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Így van.

(#2902) dh66e válasza NJNZOLI (#2900) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mi az hogy kitömöríti? Magától?
Nincs Mac-am így elképzelésem sincs,de abban biztos vagyok hogy itt lesz a bibi..
Próbáld meg azt hogy a dune-ön lógó penre vagy merevlemezre töltöd le a zip fájlt és onnan próbáld meg telepíteni.

(#2901) NJNZOLI

OK, akkor az a része rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#2903) blakey válasza NJNZOLI (#2900) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki a kicsomagolást vagy ne Safarival töltsd le. Az nem jó ha te tömöríted újra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2904) blakey válasza dh66e (#2902) üzenetére


blakey
titán

A Safariban beállítható, hogy melyik fájlal mit kezdjen, a zip-et kicsomagolja, de ez kikapcsolható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2905) NJNZOLI válasza dh66e (#2902) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Igen magától csomagolja ki a zip fájlt letöltésnél ami engem is meglepett. Az igazság, hogy pár hónapja van csak meg a gép és még nem minden funkcióját ismertem meg.

(#2906) dh66e válasza blakey (#2904) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszi,megértettem az előző válaszodból is.
Azért jó hogy van itt olyan aki Mac-et használ(jelesül te) mert szerintem soha nem derült volna ki hogy mi a gond.

(#2905) NJNZOLI
Értem, akkor csináld azt amiket írtunk és tuti jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2907) NJNZOLI válasza blakey (#2903) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Azt hol lehet kikapcsolni?

(#2908) NJNZOLI válasza NJNZOLI (#2907) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Mire beírtam, láttam, hogy már válaszoltál:)

(#2909) blakey válasza NJNZOLI (#2907) üzenetére


blakey
titán

Safari/Preferences/General/Open "safe"… ne legyen kipipálva. (Bocs, de én angolul használom)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2910) NJNZOLI válasza dh66e (#2906) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

O.K.

(#2911) NJNZOLI válasza blakey (#2909) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

O.K. Megpróbálom még egyszer letölteni a Safarival. Ha ugyanúgy nem megy a telepítés, akkor te melyik programot javaslod, a Chrome-ot vagy a Firefoxot?

(#2912) blakey válasza NJNZOLI (#2911) üzenetére


blakey
titán

Menni fog, amúgy meg amelyik neked szimpatikus, mindegyiket használtam, egy ideje Chrome a másik böngésző (mindig kettőt használok).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2913) NJNZOLI válasza blakey (#2912) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Már csak holnap foglalkozom vele, majd jelentkezem.

(#2914) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Dune HD Connect mini. És valami oknál fogvan a lejátszás korántsem tökéletes. De ez valószinüleg a Wifinek tudható be. Bár nem tudom, hogy miért. A router itt van ebben a szobában, ahol a számítógépem is, és a NAS is, a Dune pedig egy szobával arrébb. A telóm szerint kb. 35 mbit jön az 50-es netböl. Nem gondolnám, hogy a Dune ennél gyengébb lenne. És mégis szaggatnak a videók. Tabletröl, vagy telefonról lejátszva sincs semmi gond velük. Szerintetek mit tudnék csinálni?

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#2915) dh66e válasza Gilberto (#2914) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Milyen videók szaggatnak?Milyen a router?Milyen fal ?
Végülis mindegy a legtisztább és legbiztosabb a kábeles összeköttetés.

(#2916) Gilberto válasza dh66e (#2915) üzenetére


Gilberto
aktív tag

A router maga egy fritz.box. Sima mkv. Tegnap pl. a GoT (1080p) legújabb részét szerettem volna megnézni. A fal egy vékony szerintem ez az Ytong tégla. Tehát nem beton. Kabelezni meg nem fogok, mert át kellene vezetni gyakorlatilag az egész lakáson.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#2917) dh66e válasza Gilberto (#2916) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Rendben.Elég necces így lejátszani.720p-vel mi a helyzet?
dlna vagy smb a csatlakozás típusa?

[ Szerkesztve ]

(#2918) Gilberto válasza dh66e (#2917) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Próbáltam mindkét variációt. 720p-t alapból nem töltök, mert elsösorban a másik szobában szoktam filmezni, ott meg tökéletes, bár ott direkt a tv a lejátszó. És ugyanaz az eredmény. Van egy tabletem is, ugyanabból a szobából, simán ment rajta a lejátszás. Ezért nem értem, hogy mi is a gondja. Lehet, hogy érdemes volna egy másik firmwaret rádobni? Most a legfrissebb van rajta.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#2919) NJNZOLI válasza blakey (#2912) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Végre sikerült telepíteni a plugint a Dune-re. Abba segíts még légyszi, hogy hol tudom megnézni a Plex IP-címét MAC-en, hogy beállítsam a Dune-n.

(#2920) dh66e válasza Gilberto (#2918) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem hiszem hogy korábbi fw-vel jiobban működne.Sajna nem tudom mennyire erős a connect wifije,lehet azzal van gond.

(#2921) blakey válasza NJNZOLI (#2919) üzenetére


blakey
titán

FIX IP-je legyen a gépnek. System Preferences/Network Sőt, ajánlatos minden "stabil" eszköznek FIX IP-t adni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2922) nfsu17 válasza Gilberto (#2918) üzenetére


nfsu17
veterán

próbálj egy másolási tesztet végezni a dune-n.
tehát kiválasztod a filmet, amit nézni akarsz (hálózatból kitallózod), majd az információ "fülön" van azt hiszem az olvasási teszt. ez azt csinálja, mintha felmásolnád a filmet a dune-re, de amúgy nem, csak szimulálja.
na ezt az értéket kell meglesni. ha ez nagyon közel van a film teljes bitrátájához (pl. 6Mbittel másol és 5.5 Mbit a film), akkor ott van a kutya elásva, hogy nem elég erős a wifi ehhez. legalábbis a dune részéről.
Ha mondjuk 30Mbit a másolás és 6 Mbit a film, akkor máshol van a gubanc.

(#2923) Gilberto válasza nfsu17 (#2922) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Köszönöm a tippet, mindenképpen megnézem.

@dh66e: Köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#2924) NJNZOLI válasza blakey (#2921) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Akkor a számítógép ip címét kell megadni, nem a plex ip címét amin regisztrálni kellett?

(#2925) dh66e válasza NJNZOLI (#2924) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A pc ip címe kell hiszen arra telepítetted a PMS-t.

(#2926) blakey válasza NJNZOLI (#2924) üzenetére


blakey
titán

Azt kell megadni amire a Plex szerver van telepítve, esetedben a számítógép címe.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2927) NJNZOLI válasza dh66e (#2925) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Rendben

(#2928) NJNZOLI válasza blakey (#2926) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

O.k.

(#2929) Technoman válasza blakey (#2926) üzenetére


Technoman
őstag

Ide is beírom, mert azért még is csak Dune-ös vagyok.
Szóval kezdek belefulladni a sok külső vinyókba. Ezért úgy döntöttem, hogy a közeljövőben nyugdíjba küldöm a kis drágaságomat (Dune HD53 Lite) és veszek valami újabb HEVC-et is tudó MP-t. El is kezdtem már a főbb filmeket átkódolni h.264-ről HEVC-re kódolni. Egyelőre ígéretesek az eredmények (42-46%-os a tömörítés), csak baromi lassan haladok. A napokba talán lesz lehetőségem, hogy pár napig együtt éljek egy VTEN-nel, ott majd kiderül élőben is, hogy mennyire jó ez az újabb kódolás.
Egyelőre (főleg az ára miatt) a Konkurenciát néztem ki -ami majd 40k-val- olcsóbb.
Viszont aki tud olyan indokot, ami miatt maradjak a Dune-nál, meghallgatom. (azt tudom, hogy régebbi a procija és a RAM is sokkal kevesebb, de ez a gyakorlatban mit jelent, főleg HEVC kódolású filmeknél)
Szóval csak nyugodtan írjatok, ne tartsátok magatokba az infókat:)

:R

+ "nehezíti" a választást, hogy most olvastam a vacsiúj Popi 500-asról is, ami -egyelőre- a Dune alá fognak árilag pozicionálni.

(#2930) dh66e válasza Technoman (#2929) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Solo finoman fogalmazva is túlárazott félkész szoftverrel.Nem szabadott volna nekik 80-90k-nál többért adniuk.
Na én ezt a dolgot nagyon olcsóból megúsztam vettem a dune mellé egy bfs 4km occó kínai lejátszót és felokosítottam a himedia q5 képességeire. Szoftveresen természetesen.
Megoldva így azokat a dolgokat amik felett már eljárt a dune ideje.
Neked egy nas kéne ha ennyire gyűjtő típus vagy úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#2931) blakey válasza Technoman (#2929) üzenetére


blakey
titán

Már az általánosba válaszoltam, de nem éri meg Popira váltani. NAS-t meg érdemes beszerezni, építeni, sokkal egyszerűbb a kezelése és mindenhonnan elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2932) Gilberto válasza nfsu17 (#2922) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Kökemény 2 MB/s a sebesség. Nagyjából jó, ha 10 mbit megvan. Szóval megvan a probléma forrása. Már csak valami megoldást kell találnom, hogy mit tudok ezzel kezdeni.

[link]

Érdekes egyébként, hogy a router szerint 71/58 az aktuális sebesség.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#2933) dh66e válasza Gilberto (#2932) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Két megoldás van,az egyiket mér említettem az kiesik mint említetted.A másik hogy lejátszót cserélsz.A routert nem ismerem így arról nem nyilatkoznék,de ha más eszközön meg működik szépen akkor csak nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#2934) Gilberto válasza dh66e (#2933) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Most annyi volt, hogy visszaraktam alaphelyzetbe a lejátszót. Kipróbáltam, és ment. Persze ez nem jelenti azt, hogy meg is javult. Amit még meg tudnék próbálni, hogy kicserélem magát az antennát a Duneon.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#2935) NJNZOLI válasza NJNZOLI (#2927) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Még mindig a DPC-vel küzdök. Azt hittem, hogy mindent beállítottam a leírás alapján, de valami még hiányzik. A Dunen ha rámegyek a DPC-re, aztán Filmek, Összes film, kiválasztok egy filmet rákattintok és azt írja ki, hogy a lejátszási lista üres.

(#2936) blakey válasza NJNZOLI (#2935) üzenetére


blakey
titán

Ahogy írtam, ne tévesszen meg az a tudat, hogy minden jó, menj rá manuálisan és állítsd be valamint a gépen fut az SMBUp? Nélkül a Dune nem fogja látni a MAC-kes SMB-t, mert már elég régi protokollt használ, de a progi segíytségével a MAC-ket vissza lehet állítani régi prokollra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2937) NJNZOLI válasza blakey (#2936) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

Igen az SMBUp megy a háttérbe folyamatosan. "Menj rá manuálisan és állítsd be" mármint az ip-t? "A MAC-ket vissza lehet állítani régi prokollra" azt meg hogyan?

(#2938) blakey válasza NJNZOLI (#2937) üzenetére


blakey
titán

Többször leírtam, hogy a DPC telepítése után mikor megdod az IP-címet, a program betallózza a könyvtárakat, de azoknak nem pontos az elérése, manuálisan meg kell "erősítened".

SMBUp-pal régi protokollt kasznál a MAC. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2939) NJNZOLI válasza blakey (#2938) üzenetére


NJNZOLI
csendes tag

O.k. bocs ha értetlennek tünök még újonc vagyok. :)

(#2940) nfsu17


nfsu17
veterán

Dune store-ból telepítettem a youtube-ot.
De csak 720p a max.
A külön lévő letölthető pluginban (most ez nincs fent) 1080p volt a max, bár a progit nem tudtam akkor használni, csak a beállítást láttam.
Ez így jól van?
Tehát ha a "mókolt" YT van fent, akkor 1080p, ha a store-os, akkor 720p? Amúgy ua a 2?

[ Szerkesztve ]

(#2941) dh66e válasza nfsu17 (#2940) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sajnos már elég régóta 720p a legnagyobb felbontás a régebbi változat sem tud többet csak a menüjében szerepel az 1080,a legújabb változatban ezért lehet csak 720-at állítani. a szerző korrigálta
Élő streamek esetén-ha elérhető- az 1080p viszont támogatott.
Az új verzióban egy kis változás van még a kinézetét illetően a régi magyarított főmenühöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#2942) nfsu17 válasza dh66e (#2941) üzenetére


nfsu17
veterán

köszi

Silver skinnel nem fehérek a filmek alatt a feliratok betűi, hanem szürkések.
Plusz minden felirat (pl. audio váltásnál, info gombra) szürke a kijelzőn.
Gondolom a "silver" (ezüst) miatt, de azért a felirat lehetne már fehér, ha arra van beállítva. De se piros, de sárga, se zöld, semmire nem reagál.

(#2943) dh66e válasza nfsu17 (#2942) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Silver skint nem használom így nem tudok érdemben hozzászólni.Keress valami mást hogy rendben legyen a felírat színe.

(#2944) Jumapili válasza nfsu17 (#2942) üzenetére


Jumapili
tag

Megnéztem. Dune HD Max lejátszón valóban szürke a sárgára állított felirat is. Dune HD Solo 4K készüléken már a beállított szín jelenik meg Silver Skin használata közben is.

(#2945) dekac


dekac
tag

Sziasztok!

Van egy Dune 4K Solo-m. Kérdezni szeretném, hogy szerintetek tudja-e a következőt:

Mobilról valamilyen program segítségével DLNA-n keresztül anyagot küld a lejátszóra. Ezt magától el is kezdi játszani. Természetesen a telefon és az eszköz egy hálózaton van.

Példa:

A TV-m hálózaton van, telefonról is felmegyek és egy dlna alkalmazással képet, hangot, videót tudok küldeni a TV-re (Samsung) és az egyből le is játssza. Tud ilyet a 4K solo?

:R

(#2946) Technoman


Technoman
őstag

Gondolom, sokunkat érint:
[link]

(#2947) liszi70 válasza Technoman (#2946) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Megnyugodhatnak a hazai torrentezők"

Én eddig sem voltam ideges. Nagy összegű fogadásokat kötöttem volna, hogy nem akarnak több százezer állampolgárt bűnözővé tenni. :D

(#2948) dh66e válasza dekac (#2945) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ha jól értem képernyőt szeretnél tükrözni...azt majd ha kész lesz a droidos része az fw-nek.

(#2949) dekac válasza dh66e (#2948) üzenetére


dekac
tag

Nem :( A telefonomon (windows phone 8.1) van egy olyan app, hogy Lumia Play to. Ez DLNA-val Wifin keresztül, rátol bármilyen tartalmat a TVm-re (Samsung LE40C550). Természetesen a TV is hálózaton van. Megnyitom az appot a telefonom, kiválasztok képet/videót/zenét rámegyek, hogy Share és a TV már játssza is le.

Egy régi symbianos telefonom is volt egy DLNA player, az is tudta.
Ilyet tud-e a DUNE?

(#2950) dh66e válasza dekac (#2949) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Passzolom a választ win phone-ra nem tudok alkalmazást
Nézd meg a dune storeban hátha találsz valamit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.