Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) dh66e válasza g@bo (#3850) üzenetére


dh66e
Topikgazda

bővebben ha lehet. :D
Milyen megjelenítőhőz lenne platform/felbontás,milyen formátumok lesznek nézve rajta,kell e android (ezen nincs és nem is lesz szerintem).

(#3852) reggy


reggy
tag

Dune Solo 4k-val lehet valahogy a DVB-T fizetős adásokat megnézni. Konkrétan a Mindig TV extrara gondlok, amire elő vagyok fizetve. Megoldható valahogy hogy rávarázsoljam a Dune-re is?
Vagy csak FTA adókra jó?

(#3853) dh66e válasza reggy (#3852) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Csak FTA.

(#3854) g@bo válasza dh66e (#3851) üzenetére


g@bo
nagyúr

a termék képességeire lennék kiváncsi, hogy megéri e az árát. :U

android nem kell.

(#3855) dh66e válasza g@bo (#3854) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Maradjunk annyiban hogy nem best buy egy ólcsóbb kínai droidos kütyühöz képest sőt valamilyen szinten el is maradhat tőle.(alapul véve hogy LE-vel hajtja az ember).
dune nincs:
-hdmi2.0 ,
-60fps lejátszás 4k videóknál,
-HDR
-pár formátum nem lejátszható rajta.
A többi része rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#3856) Alfajiri válasza g@bo (#3854) üzenetére


Alfajiri
tag

Ha nincs HDR-es tévéd és sok 60fps 4K anyagod, akkor nem lesz gond vele.
A nagyon régi ősi formátumokat már valóban nem ismeri.
A megéri-e az árát szubjektív.
(Szerintem a kínai kütyük nem érik meg az árukat, de ezzel itt a kisebbséget képviselem.)

(#3857) reggy válasza dh66e (#3853) üzenetére


reggy
tag

És valami okos módszerrel? cccam?

(#3858) g@bo válasza Alfajiri (#3856) üzenetére


g@bo
nagyúr

nincs, bd rip, x265

wd tv live amit cserélnék, nekem nem kell kinai kényszerkütyü. wd megy mint a huzat, csak x265 már nem oké neki.

de, tud 2.0 lekeverést...

(#3859) dh66e válasza reggy (#3857) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem tudok ilyesmiről.

(#3860) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Tud valaki olyan borító generátort, ahol ilyen borítók hozhatók létre?

(#3861) arn77


arn77
aktív tag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy Duo Base 4K lejátszót. Sehogy nem tudom rávenni, hogy kapcsolja be a TV-t. Nincs benne HDMI-CEC funkció? Smart D1-nél működött.

(#3862) dh66e válasza arn77 (#3861) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A Beállítások menüjében nincs HDMI-CEC bekapcsolási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#3863) Downsampling válasza arn77 (#3861) üzenetére


Downsampling
senior tag

Mivel a napokban én is hasonló dolgokkal foglalkoztam, nem biztos, hogy elég, ha a Dune-n beállítod, lehet, hogy a tévén is be kell. A miénken pl. be kellett. Azóta a Dune és az Oppo is bekapcsolja, és magától arra a készülékre vált, amelyiknek éppen nyomkodom a távját (szóval amelyik épp aktuális).

(#3864) arn77 válasza dh66e (#3862) üzenetére


arn77
aktív tag

Nincs a menüben ilyen lehetőség.

Downsampling: A TV-n be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#3865) Downsampling válasza arn77 (#3864) üzenetére


Downsampling
senior tag

Akkor sajnos nincs ötletem.

(#3866) dh66e válasza arn77 (#3864) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha ilyen nincs akkor még nem tudja.Lehet később javítják.

[ Szerkesztve ]

(#3867) BBéci válasza dh66e (#3866) üzenetére


BBéci
titán

Számomra hihetetlen, már a Base 3.0 képes rá, az 5-6 évvel fiatalabb utódja meg nem?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3868) dh66e válasza BBéci (#3867) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igazad van hihetetlen,de ez van.

(#3869) Downsampling válasza BBéci (#3867) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nekem is hihetetlen, mert a Prime is tudja. Viszont elgondolkoztam rajta: elvileg nem elég, ha ezt a funkciót a tévén beállítjuk? Ezt BBéci-től kérdezem leginkább. Ha a HDMI kábelen megjelenik egy jel (vagy csak a simán 5 volt?) akkor nem elég, ha azt érzékeli a tévé és máris bekapcsol? Tudom a Dune Prime 3.0-án és az Oppón is on-ra állítottam ezt a kapcsolót, de a tévén is oda kellett tenni. Az is lehet, hogy csak ez utóbbi is elég lett volna... Majd megnézem...

(#3870) BBéci válasza Downsampling (#3869) üzenetére


BBéci
titán

Mindkét készüléken, ami a HDMI kábel végein van, engedélyezni kell a vezérelt ki- és bekapcsolást, pontosabban a CEC funkciót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3871) arn77 válasza dh66e (#3866) üzenetére


arn77
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Reméljük egy frissítéssel megérkezik. Ami felháborító még, hogy 2017-ben legalább egy USB 3 aljzat lehetne rajta.

(#3872) Alfajiri válasza arn77 (#3871) üzenetére


Alfajiri
tag

Csak megnézted a specifikációt mielőtt megvetted.

Az USB 2.0 25 MB/s olvasási sebesség nagy tartalékkal is legalább 150 Mbit/s bitrátát jelent.

(#3873) BBéci válasza arn77 (#3871) üzenetére


BBéci
titán

Az USB 3.0 olyan felesleges egy Dune-re, mint férfiakon a mellbimbó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3874) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Csatlakoztam én is a Dune felhasználókhoz,most jött meg a Solo Lite-om. 5 évig Med 600-at használtam, 3 napig Hi-Media Q5 Pro-t,de ez több fejtörést okozott mint eddig bármi (alkalmazás leállt,nem találta a hálózaton a mappákat...és még sorolhatnám).
Jukebox-ot ,hogyan kell használni?
Mik az ajánlott beállítások?

(#3875) dh66e válasza Rbert (#3874) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia,üdv a klubban!
Jukebox angol nyelvű leírása.

(#3876) Locsi


Locsi
senior tag

Lehet, hogy én vagyok béna hozzá, de én megosztott mappát még nem tudtam hozzáadni a jukeboxhoz. Pedig ha jól értem, akkor elvileg lehet. De hogy?

(#3877) kezo0 válasza dh66e (#3875) üzenetére


kezo0
addikt

„2014 óta nem került forgalomba új modell a cég palettáján ( az utolsó a HD Connect volt) ami a hagyományos asztali médialejátszókat illeti.Jelenleg a specifikusan iptv és kábeltévé szolgáltatóknak gyártanak set top boxokat ezek viszont kiskereskedelmi forgalomba nem elérhetőek.”

Most tekintsünk el attól, hogy nem forgalomBA, hanem forgalomBAN ( ;) ), de nem kéne ezt a szövegrészt javítani/törölni a topikösszefoglalóban?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3878) dh66e válasza kezo0 (#3877) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Köszönöm,javítom .
Eszköz szerintem forgalomba kerül. :B :(((

[ Szerkesztve ]

(#3880) kezo0 válasza dh66e (#3878) üzenetére


kezo0
addikt

Én arra a mondatrészre gondoltam, hogy „... kiskereskedelmi forgalomBA nem elérhetőek.” ;)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3881) dh66e válasza kezo0 (#3880) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Oh azt észre sem vettem,jogos.
Töröltem az ominózus részt mert már amúgy sem aktuális.

(#3882) BBéci válasza dh66e (#3881) üzenetére


BBéci
titán

Azzal a mondaton belüli szóismétlést is megszüntetted. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3883) dh66e válasza BBéci (#3882) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Anno is kértem most is megteszem valakinek javaslata van,esetleg hibát talál kérem szóljon vagy itt vagy priviben és megcsinálom.Ez nekem is segítség meg az összefoglalónak is csak jót tesz.
Köszönöm!

(#3884) BBéci válasza dh66e (#3883) üzenetére


BBéci
titán

Csak csipkelődtem, ne vedd a szívedre!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3885) szabi_zoli82


szabi_zoli82
csendes tag

Sziasztok!
HD Base 3D készülékkel kapcsolatban lenne kérdésem és kérésem. Remélem tudok segíteni. Jelenleg külföldön tartózkodom, itt magyar tv csatornákat csak IPTV formájában tudok nézni. Korábban vásároltam itt egy Mede8er MED600x3d média lejátszót, és azzal próbáltam az iptv-t először. De a készülék eléggé instabilan működik, ezért kerestem egy olyat ami jól is használható nem kell naponta 1-2 alkalommal újraindítani. Mindegy. Azzal tudtam hogy milyen formátumú fájlt kell csinálnom a csatorna linkekkel hogy nagyjából menjen, de a DUNE-vel nem tudtam még megoldani. A neten és itt is néztem az írásokat, de nem jött össze, hibás formátum miatt a csatornák nem indulnak el. Biztosan benéztem valamit. Van ez az iptv link: http://*****.link/get_playlist/***************/m3u ezt remekül kicsomagolja a notebookon a VLC és a gépen tudom is nézni az összes csatornát. A DUNE tudja kezelni ezt a linket és ki tudja csomagolni a csatornákat? Vagy csak közvetlen csatorna linkeket tud kezelni? Utóbbi nyűgös lesz mert a direkt linkek változnak állandóan. A készülékre nem telepítettem semmit, de a pluginek között ott az iptv. Kérlek benneteket hogy ha lehetőségetek van rá, írjátok le mi a teendőm, vagy az aktuális posztot linkeljétek be.
Köszönöm!

(#3886) nfsu17 válasza szabi_zoli82 (#3885) üzenetére


nfsu17
veterán

(#3887) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Valaki szájbarágósan elmagyarázná,hogy hogyan kell ezt a Jukebox-működtetni,mert NAS-on vannak a filmek de csak egyenként megy a boritó hozzáadás.Nincs olyan lehetőség,hogy egyszerre lekeresse a filmeket?
Feliratok automatikus letöltésre van lehetőség? Ha igen akkor hogyan?
Köszi

(#3888) kezo0 válasza Rbert (#3887) üzenetére


kezo0
addikt

Természetesen le lehet keresni egy menetben az összes elérhető filmet egy adott meghajtón.
Itt egy leírás a jukebox használatához: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3889) Rbert válasza kezo0 (#3888) üzenetére


Rbert
aktív tag

Köszi
Feliratokkal kapcsolatban ?

(#3890) kezo0 válasza Rbert (#3889) üzenetére


kezo0
addikt

Én sosem bízom a lejátszóra a feliratok keresését. PC-n szedem le, ami nekem kell, átnevezem és időzítem, ha szükséges. Nem hiszek benne, hogy az egyből jó lenne, amit a lejátszó automatikusan talál, hiszen néha még manuálisan sem könnyű megtalálni egy használható verziót.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3891) szabi_zoli82 válasza nfsu17 (#3886) üzenetére


szabi_zoli82
csendes tag

Köszönöm. Kisebb módosítással működik jelenleg. Sajnos a kérdésemben írt elérési utat nem kezeli a dune, de ezt vlc-vel kicsomagolva, majd a csatorna listát elmentve és azt betallózva már tökéletesen működik. Ami probléma, és amiért jó lett volna ha a linket is kezeli, hogy a csatorna linkeket néhány naponta frissíteni kell.

(#3892) BBéci válasza kezo0 (#3890) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3893) dh66e válasza BBéci (#3884) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szó sincs róla. :)

(#3894) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! A dune_folder.txt -ben milyen szintaxist kell használni, hogy a jobb sarokban lévő könyvtár ikon ne lógjon bele az órába, dátumba?

(#3895) Rbert válasza kezo0 (#3890) üzenetére


Rbert
aktív tag

Ha letöltöm a feliratot, akkor hiába másolom be a filmhez, nem látható ha rákattintok a popup menüre.
Hogyan kell elnevezni,hogy látható és beilleszthető legyen?
Eddig a MED 600-on a feliratokra kattintva kiválasztható volt...

(#3896) nfsu17 válasza Rbert (#3895) üzenetére


nfsu17
veterán

film.mkv
film.srt

(#3897) Rbert válasza nfsu17 (#3896) üzenetére


Rbert
aktív tag

Hová kell beilleszteni ? Csináltam egy film.srt mappát abba beletettem a feliratot(srt) de nem látható film közben...

(#3898) Alfajiri válasza Rbert (#3895) üzenetére


Alfajiri
tag

Lejátszás közben a Pop Up - Feliratsávok

(Itt nem látszik a felirat fájl.)

- Beállítások = függőleges eltolás, időzítés korrekciója, betűméret, szín
- Ki = Felirat kikapcsolása
- Külső SRT = felirat bekapcsolása

A felirat ki/be kapcsolás a Subtitle gombbal egyszerűbb.

Maga a felirat fájl a forrásoknál látszik és mint már írták a videó fájl nevével azonos a kiterjesztés előtti rész.

(A filmet tartalmazó mappába kell másolnod a felirat fájlt.)

[ Szerkesztve ]

(#3899) Rbert válasza Alfajiri (#3898) üzenetére


Rbert
aktív tag

Köszönöm mindenkinek,sikerült.
Nincs lehetőség automata felirat keresésre?

(#3900) Alfajiri válasza Rbert (#3899) üzenetére


Alfajiri
tag

Nincs.

Mint már ezt is többen írták, nem olyan egyszerű egy videó fájlhoz „automatikusan” megkeresni a feliratot. Például egy sorozat résznek még nálunk is több verziója létezik, pedig legfeljebb néhány százan használják. A melléket felirat többnyire jó, de időnként azt is úgy rakják be, hogy nem ellenőrizték, ami vagy jó, vagy nem. A kisebb (és állandó) csúszás filmnézés közben is korrigálható a Pop Up menü segítségével.

Az automatakeresés akkor működne, ha létezne egy központi adatbank, amiben minden létező videó fájl egyértelműen azonosítva van, és persze az is feltétel, hogy vegye valaki a fáradságot, hogy lefordítsa és pontosan időzítse, mert ezeket nem a tv csatornák teszik közkincsé csupa szívjóságból.

A felkapott filmeknél talán még működne is, de azoknál manuálisan is könnyű felirathoz jutni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.