Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) dh66e válasza Technoman (#2650) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Magyarul kaptál egy hírlevelet a Solo debütálásáról,de én nem látom azt hogy olcsóbb, kisebb tudású készülék is debütálna. :F

[ Szerkesztve ]

(#2652) Technoman válasza dh66e (#2651) üzenetére


Technoman
őstag

Nem is kaptam arról tájékoztatást, ebben igazad van.
Viszont kicsit tovább gondolva a dolgot:
1. megérett egy új line up
2. ha így lesz, értelemszerűen, nem egy készülék lesz, hanem kihoznak vagy 3 félét (alsó-közép-felső)

Megjegyzem, hogy szerintem nem ez lesz a csúcs, mert mi van pld a Dune majd' félmillás csúcs készülékével?

Én igazán, egy 303D szintű, de h.265-ö tudó készüléket szeretnék látni.

(#2653) dh66e válasza Technoman (#2652) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Melyik fél millés készülékre gondolsz?

(#2654) Technoman válasza dh66e (#2653) üzenetére


Technoman
őstag

[link]

Utoljára vagy 1 - 1,5 éve hallottam felőle, azóta a nagy kuss van róla

[ Szerkesztve ]

(#2655) dh66e válasza Technoman (#2654) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jah vagy úgy. :D

(#2656) BBéci válasza Technoman (#2654) üzenetére


BBéci
titán

Abból a kiállítási dísz-darabon kívül, még ténylegesen működő prototípus sem volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2657) Technoman


Technoman
őstag

Na, új hír a hivatalos oldalról, a Solo-ról:
"Ahogy közeledik a Solo 4K érkezése, újabb részletekről és módosításokról érkezett hír. Változik a korábban bejelentett ár, így 349 EUR-ért (19%-os áfával együtt) vihetik haza a legtöbb EU-s országban. Ez jelen állás szerint – köszönhetően a HUF/EUR árfolyamnak és a 27%-os magyar ÁFÁ-nak – kb. 116 ezer forintos hazai árcédulát vetít előre. :O

A többi új részlet a Solo 4K-ról azonban már mind jó hír. Eldőlt ugyanis, hogy:

– nem csak wifi Access Point-ként, de akár routerként is használható lesz (bizonyos korlátokkal),
– nem csak DVB-T/T2, de digitális kábeltéve, azaz DVB-C adások vételére is képes lesz a belső tuner, :C
– az opciósnak ígért Z-Wave adapter alapfelszereltség lesz, gyárilag telepítve az alaplapra."

(#2658) anett1985


anett1985
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan kell telepíteni a Dune Plex Catalog-t. Visszaolvastam valamennyit, de nem találtam sehol. Soha nem telepítettem még rá plug-in-t...
Köszi előre is!

(#2659) dh66e válasza anett1985 (#2658) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az összefoglalót ha elolvasod le van írva a pluginok telepítésének a menete és a link is DPS-hez ahol van egy rövid leírás..
Amennyiben a PMS-t már telepítetted a pc-re akkor a beállítások sem fognak gondot okozni a pluginban.
Persze ha elakadsz kérdezz és segítünk.

[ Szerkesztve ]

(#2660) anett1985 válasza dh66e (#2659) üzenetére


anett1985
csendes tag

Ohhh, tableten nem látszódik az összefoglaló. :) Ha hazaértem telepítem is, köszönöm!

(#2661) dh66e válasza anett1985 (#2660) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Tedd teljes nézetre a weboldalt és akkor látszik.

[ Szerkesztve ]

(#2662) nfsu17 válasza Technoman (#2657) üzenetére


nfsu17
veterán

tyű, ha tudná a CI-t (akár csak simán a conaxot), akkor nálam instant get lenne.
eladnám a 303D-t, a STB-om, és még így is qrva sokat kéne hozzátenni, de lehet megérné.
de szerintem CI nélkül nincs sok értelme, mert a digikábelen kívül nem sok szolgáltató adja kártya nélkül a kódolt adásokat. pl. t-home, upc, vidanet sem.
De a 303D-m jelenlegi ára, plusz a STB-om vételi ára összeadva is kevesebb, mint a solo induló ára, szóval nem árban érné meg, hanem csak 1 eszköz lenne és annak jó képminősége.

(#2663) BBéci válasza nfsu17 (#2662) üzenetére


BBéci
titán

A tévédben nincs CI slot?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2664) Technoman válasza BBéci (#2663) üzenetére


Technoman
őstag

Lehet, hogy van neki, de úgy meg semmi értelme a media player-be épített DVB-C-nek.

Különben, egy céget tudok, aki kártya nélkül adja a C-t, a Digi.

[ Szerkesztve ]

(#2665) kezo0 válasza nfsu17 (#2662) üzenetére


kezo0
addikt

A UPC-nél is kódolatlan most már huszonvalahány csatorna.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2666) Multibit válasza kezo0 (#2665) üzenetére


Multibit
veterán

Ebből mennyi HD? ;]

(#2667) kezo0 válasza Multibit (#2666) üzenetére


kezo0
addikt

Jelenleg 4 db, de én csak azt az állítást cáfoltam, mely szerint egyedül a Digi szolgáltat kódolatlanul DVB-C csatornákat.
Egyébként itt a pontos lista: UPC - kiterjesztett digitális vételezési lehetőség

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2668) Technoman válasza kezo0 (#2667) üzenetére


Technoman
őstag

Csak a pontosság kedvéért: nem azt írtam, hogy csak a Digi ad "simán" ilyen módon jelet (azt nfsu17 írta), hanem azt, hogy én csak a Digi-ről tudok.

Ettől függetlenül örülök, hogy a legnagyobb szolgáltató is csatlakozott ehhez a trendhez. Már csak a másik óriásnak kéne (T-Home) Bár ott, még a médiakártya létét is tagadják :(

[ Szerkesztve ]

(#2669) nfsu17 válasza BBéci (#2663) üzenetére


nfsu17
veterán

Természetesen van, de nem használom.
X meg y ok miatt.
Mint ahogy filmeket is tudnék rajta nézni, mégsem nézem x meg y ok miatt.

Többiek.
A digi az összes csatornát adja kártya nélkül, kivéve hbo, meg még lehet valami.
Ez több mint ötven+ csatorna.
A upc huszonakárhány csatornája kódolás nélkül jó dolog, de messze nem elég.
Nálunk is van huszon x csatorna kártya nélkül, de azok selejt csatornák, a hdkhoz kártya kell, mint ahogy a legtöbb szolgáltatónál.
Aki előfizet a legkisebb csomagra, mert olcsó, az nem agonizál azon, hogy van- e ci a soloban.
Lényeg a lényeg.
Mo-n nem az az elterjedt - gondolom máshol sem- hogy kártya nélkül adják az összes csatornát.
Innentől kezdve a solo kártya nélkül félkarú óriás és csak papíron mutat jól a dvbc, kihasználni teljesen csak kevesek fogják/tudják.

(#2670) nfsu17 válasza kezo0 (#2667) üzenetére


nfsu17
veterán

Csak a pontosítás kedvéért.
Megmutatnád kérlek, hogy hol írtam, hogy csak a digi az egyetlen, ami kártya nélkül ad?
Technoman, Te is megmutatnád?

[ Szerkesztve ]

(#2671) Dorian


Dorian
félisten

Most próbálgatom a hálózati lejátszást. UPnP és SMB közt mi a különbség? Ahogy nézem SMB-n minden látszik, a másikon keresztül viszont csak részlegesen látom a mappaszerkezetet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2672) dh66e válasza nfsu17 (#2662) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nézegetem a képeket,de nem látok a SOLO-n semmilyen kártya vagy modul nyílást,így a prémium csatik amik mindenhol kártya vagy modulkötelesek eleve kiesnek.Viszont nem rossz ha van benne digitális kábeles tuner, viszont kíváncsi lennék egy felvétel milyen formátumban történik. Azaz az eszközhöz van rendelve vagy szerkeszthető PC-n vagy lejátszható simán más eszközön is.Utóbbi esetben lenne haszna igazán pl.digiseknek illetve olyan szolgáltatóknál lévőknek ahol szabadon jön a digitális kábeles adás és fontos a felvételi lehetőség.
Persze még ott van az EPG kezelés kérdése is,vagy ha már működik a felvételi lehetőség akkor a programozott felvétel működik e majd.Majd meglátjuk ha felbukkannak az első userek.

[ Szerkesztve ]

(#2673) kezo0 válasza nfsu17 (#2670) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
a #2662-ben írtad, hogy "...a digikábelen kívül nem sok szolgáltató adja kártya nélkül a kódolt adásokat. pl. t-home, upc, vidanet sem."
Erre írtam, hogy pl. a UPC esetében tévesek az információid. Remélem, nem sértettelek meg. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2674) kezo0 válasza dh66e (#2672) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem meg ez az egész DVB-C vételi/felvételi lehetőség egy olyan extra, amit én inkább nem is várnék el ettől a doboztól. Kicsit félek tőle, hogy túl sok mindent akarnak belezsúfolni, és nem bírja majd a szarka farka... De ne legyen igazam.
Mindenesetre nekem szimpatikusabb lenne, ha megbízhatóan és kadencia-helyesen tudna dekódolni és lejátszani minden képformátumot, akár a legkorszerűbb nagyfelbontású kisérőhangokkal együtt, saját és hálózaton lógó tárolóhelyekről egyaránt, teljes menüvel, átlátható, tetszetős saját kezelőfelülettel. És inkább tudná a 4K@60Hz-et ill. a HDMI 2.0-t, mint vezérelni egy "okosotthonban" pl. a ház redőnyeit... (Persze azon lehet vitatkozni, hogy itthon a 4K@60Hz vagy az okosotthon számít-e futurisztikusabbnak.)
Ja, és bárcsak ne spórolták volna le róla a frontoldali display-t...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2675) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

A két táv között mi a különbség? Az évjárat? Vagy más típusokhoz adták őket? Hol ezt, hol azt látom különböző modelleknél. A gombjaik (az elrendezést és színt leszámítva) majdnem megegyeznek, a legalsó 2 gomb kivételével.

Egyik.

Másik.

(#2676) blakey válasza liszi70 (#2675) üzenetére


blakey
titán

A szín és a legalsó gombok különbőznek. Felvételes lejátszókhoz a fehér billentyűzetes volt (azt hiszem), aztán volt fekete billentyűzetes Dune felirattal és volt Shuffle/Repeat gombos.
Amúgy ha már kérdezed, a Dune gomb mi célt szolgál én még soha nem használtam.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2677) nfsu17 válasza kezo0 (#2673) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem sértettél meg, csak nem értetted meg a lényeget.
A digikábelen van legalább vagy 100+ csatorna, mely mind jön kártya nélkül. Azt a pár HBO-t most ne számítsuk ide. Ez bőven 90% fölött van, mármint hogy az egészre viszonyítva ennyi jön kártya nélkül. Azaz túlzással ki lehet mondani, hogy minden jön "simán".
A "Te" esetedben, a upc-nél ez megállja a helyét? Szerintem nem.
UPC-n is biztos van 100+ csatorna, melyből bizonyos helyeken jön 20+ kártya nélkül. Ez haverok közt sem jelenti azt, hogy minden jön. Csomó szolgáltatót lehet találni, ahol xy db selejt csatorna megy kártya nélkül digitálison. Nem ez lett volna a mondandóm lényege, mert pártíz csatornáért senki nem fog 100k-s cuccot venni. Vidaneten is jön 20 valamennyi csatorna simán, de a maradék 140 meg nem. Mégis oda soroltam, hogy "nem megy kártya nélkül". Ugyanis nem azt akartam "reklamálni", hogy Mo-n semmilyen formában nem használható majd ez a solo-s dvb-c, hanem azt, hogy kártyahely hiánya miatt nem lehet kiváltani egy jelenlegi STB-ot olyan helyen, ahol a kártya megléte biztosítja az adott szolgáltatónál elérhető összes csatorna nagyobb hányadát.

Én meg erre reagáltam:
de én csak azt az állítást cáfoltam, mely szerint egyedül a Digi szolgáltat kódolatlanul DVB-C csatornákat.
Én nem írtam ilyet, azt írtam, amit linkeltél: "a digikábelen kívül nem sok szolgáltató adja kártya nélkül a kódolt adásokat"
Az, hogy a upc-s példám - részben - téves (fentebb írtam, hogy nézőpont kérdése, hogy igaz-e), az egy dolog.
Ha az is adná az összes csatorna 90%-át kártya nélkül, akkor elismerném, hogy rosszul írtam.

[ Szerkesztve ]

(#2678) liszi70 válasza blakey (#2676) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a Dune gomb mi célt szolgál én még soha nem használtam."

Fogalmam sincs, én taníthatóval nyomom, és már nem emlékszem. :D De majd este kipróbálom. Köszi!

(#2679) nfsu17 válasza liszi70 (#2675) üzenetére


nfsu17
veterán

az "egyik" táv pl. a dune 303D-nél is majdnem ilyen, a bal felső gomb más.
mégpedig azért van rajta rec, mert dvb-t képes a cucc, ha veszel hozzá ilyet.
de iptv-ről is tud felvenni, azt is a rec gombbal.

[ Szerkesztve ]

(#2680) dualcore válasza liszi70 (#2678) üzenetére


dualcore
őstag

A távokat a modellek közti különbségek miatt adják gondolom. A Dune gomb viszont nekem soha semmilyen formában nem csinált semmit. (Basa 3D)

(#2681) dualcore válasza dualcore (#2680) üzenetére


dualcore
őstag

Bocs csak lejárt a szerk idő: Base 3D

(#2682) kezo0 válasza nfsu17 (#2677) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem meg amit a UPC-re vonatkozóan írtál, az igenis téves volt, én meg csak _ezt_ igazítottam ki. Nem volt a hozzászólásomban se több, se kevesebb, és amit írtam, azt most is fenntartom, tekintve, hogy ez egy nyilvános fórum, és sok mindenki olvassa. Egyszerűen csak nem szerettem volna, ha bárki is tévesen informálódik az általad írtak alapján. Ha pedig arra is reagálni szerettem volna, ami ebből az egész kérdésből a Solo-t érinti, akkor nem tettem volna off topic-ba az egész hsz-t, amit írtam.
És akkor ezzel a magam részéről ezt le is zártam.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2683) mgmart


mgmart
újonc

Sziasztok!

Kérdezném azoktól akik Dune Hd Base 3.0 lejátszót használnak vagy használtak, hogy ha 7.1-es analóg kimeneten viszem ki a hangot egy erősítőre akkor a Dune menüjében hol és hogyan tudom állítani pl. a hangsugárzók méretét, jelszintjét illetve esetlegesen a késleltetési idejét?

Előre is kösz!

(#2684) arn77 válasza mgmart (#2683) üzenetére


arn77
aktív tag

Szerintem sehol. Én ezeket az erősítőn szoktam állítani. Mondjuk nem analógon, hanem HDMI csatlakozáson keresztül.

(#2685) mgmart válasza arn77 (#2684) üzenetére


mgmart
újonc

HDMI-in egyértelmű.Az erősítőmön olyan viszont nincs :)
A 7.1-es kimenetet használva a Dune processzorként működne kódolva HD hangot, az erősítő meg végfokként üzemelne.Így viszont a beállításokat a Dune menüjében kellene elvégezni.De erre vonatkozó beállítási lehetőséget nem találtam.

(#2686) blakey válasza mgmart (#2683) üzenetére


blakey
titán

Nincs lehetőség erre, sajnos ezt egyszerűen kihagyták a Dune-ből, bár nekem ez nem volt fontos, de valóban erre azért figyelhettek volna. Amúgy ha erősítőbe csatlakoztatod akkor erre nincs szükség, mindent az erősítőn kell állítani, az általad igényelt funkciókra akkor lenne szükség ha egyből olyan szethez csatlakoztatnád amelyek nem HM-erősítőn keresztül kapnák a jelet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2687) liszi70 válasza mgmart (#2683) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#2686) blakey Nincs lehetőség erre, sajnos ezt egyszerűen kihagyták a Dune-ből,

Van olyan médialejátszó, amin lehet állítani a hangdobozok nagyságát?

[ Szerkesztve ]

(#2688) blakey válasza liszi70 (#2687) üzenetére


blakey
titán

Egyéb médialejátszónál nem tudom (bár kevés az analóg 7.1-es kimenetes, hogy létezik-e ilyen lehetőség), de BD-lejátszón van ilyen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2689) mgmart válasza blakey (#2686) üzenetére


mgmart
újonc

Ha összekötöm az erősítő 7.1 bemenetével akkor az erősítőt át kell kapcsolni abba az üzemmódba amikor csak végfokként funkcionál.Másképp nincs hang.Ebben az esetben tudtommal a semmit nem lehet állítani rajta kivéve a hangerőt egyszerre az összes csatornán.
Mindenesetre nem értem, hogy ha beletették a készülékbe a HD hang dekódereket és tettek rá 7.1 kimenetet akkor miért hiányzik a beállítás lehetősége.

(#2690) koncsik válasza mgmart (#2689) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Biztos nem marad az erősítő feladata az analóg bemenet használata esetén is a hangfalak beállítása?
A régi NAD-omon az erősítő setup-jában kellett definiálni, bármelyik bemenetet használtam. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2691) lemmy9 válasza mgmart (#2683) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem nem sikerült a Dune-ből kicsikarni a 7.1-et eleve, csak 5.1-et az analógon. Valahol olvastam róla, hogy nem tudja a 7.1-et.

Szerintem!

(#2692) Technoman


Technoman
őstag

Na, emberek!
Már előrendelhető a Solo:
- e hó 21.-25.-i szállítással
- az ára -az előzetes kalkulációhoz képest- mérsékeltebb lett
(nyilván a hazai forgalmazó sem látott túl sok fantáziát a közel 120 ropis árban, így 110 ezer csengő-bongó magyar arany forint lett a végső ár)

Elnézve a kicsomagolós videot [link], a táv egy kicsit gagyibb lett.

[ Szerkesztve ]

(#2693) dh66e válasza Technoman (#2692) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen, tegnap már néztem.
Várom az első fecskékről a beszámolókat. :)

(#2694) BBéci válasza dh66e (#2693) üzenetére


BBéci
titán

Ígéretet kaptam arra, hogy tesztelhetem, remélem betartják!
Viszont nincs 4K/UHD megjelenítőm, nem is vágyom olyanra, mert totálisan értelmetlennek, feleslegesnek tartom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2695) Technoman válasza BBéci (#2694) üzenetére


Technoman
őstag

Főleg annak tükrében -HAHAHA- hogy a riói olimpiát már 8K-ba (is) fogják a japánok rögzíteni ;]

Egyébként a hivatalos leírás és a videó után az első kérdéseim:
- csak én látom, hogy nincs rajta SD bemenet?
- amikor emberünk körbeforgatja a készüléket és az alját is lehet látni,mi az a zöldes valami ? Talán egy slot?
- a leírás nagyon kussol, az eddigi forradalmi újításról, az android menüről (hál' istennek), vagy én emlékszem rosszul?

Plusz, hol lehet olyan csodálatos strasszokkal kivert Chanel mappát kapni, amit a videó is mutat, mert igen ráizgultam :C

[ Szerkesztve ]

(#2696) Dorian


Dorian
félisten

Ugye jól tudom, hogy a Dune D1-nek 3A - 12V táp szükséges? És 1x12 V, nem pedig +- 12 ugye?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#2697) dondusfi


dondusfi
csendes tag

Sziaszt!
Megdöglött a prime 3.0-ám. Kattogó hangra lettem figyelmes, ránéztem a kijelzőre: dune felirat pulzált. Kikapcsoltam azóta semmi. Vagyis egy sípoló hangot hallok... Találkozott vki ilyesmivel?

(#2698) dh66e válasza Dorian (#2696) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Igen,legalábbis a b1 töltôjèn as szerepel.

(#2699) NJNZOLI


NJNZOLI
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég találtam rá erre a fórumra, ahol regisztrációs kártya nelkül is lehet olvasni. Sokat olvastam a fórumon, de nem találtam megoldást a problémámra. Így a segítségeteket szeretném kérni.

Mac számítógépet szeretném összekötni hálózaton keresztül a DUNE BASE 3.0-val. A számítógép látja a lejátszót, a rákötött pendrive tartalmát is. De visszafelé már nem működik. Mi lehet a gond?

(#2700) blakey válasza NJNZOLI (#2699) üzenetére


blakey
titán

A Dune nem ismeri az SMB3 protokollt, megoldás MAC-re lehet telepíteni SMBup-ot (alul a nagy S-re kell klikkelni) és működni fog a kapcsolat a Dune és a Mac között. Vagy NFS-t használsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.