Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) dh66e válasza ToBeY (#3550) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Miért nem a legfrissebbet,jobban mondva a legutolsót- mert frissnek nem lehet mondani-teszed fel?
"150721_0135_b9"
Vagy csak elnézted a leírásban a ver számot?

[ Szerkesztve ]

(#3552) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Szia
Bocsi elnéztem az van felrakva!Ilyen esetben mit lehet tenni?Tegyek fel egy eggyel régebbit,hátha az jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#3553) dh66e válasza ToBeY (#3552) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Először indítsd újra a lejátszót az se baj ha áramtalanítod egy percre,ha nem változik akkor pedig rakj fel egy korábbit.

[ Szerkesztve ]

(#3554) nfsu17 válasza ToBeY (#3552) üzenetére


nfsu17
veterán

első körben a jelenlegi fw-t reseteld, tehát alapra állítsd vissza

(#3555) ToBeY válasza dh66e (#3553) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Reset és az áramtalanítás meg volt fw csere után.Akkor marad egy másik fw felrakása.

(#3556) ToBeY válasza ToBeY (#3555) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jah melyik fw ajánljátok dune 101 hez? ami tuti jó,megy a tekerés és nem lép ki nagyjából 1óra film nézés után?

(#3557) ToBeY válasza ToBeY (#3556) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most reggel felraktam pendrive-ról a dune_firmware_hdtv_101_150227_0032_b9 frimwaret,de szintén nem lehet beletekerni a filmbe minden egyéb funkció működik(info,pause,play,stop stb) gondolom ez is eldobja a filet ~1óra után.
Lehet hogy a gyári stock frimwaret kéne visszatennem!?

(#3558) nfsu17 válasza ToBeY (#3557) üzenetére


nfsu17
veterán

nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez nem a fw hibája, ugyanis senkinek nem volt ilyenre még panasza.
a legújabbnak is mennie kellene gond nélkül.

Te folyamatosan csak "film"-ről írsz.

TÖBB filmmel is ez a helyzet?
mkv? ts? mpg?
nagy bitrátás? kókány munka?

Felőlem persze felteheted az összes fw-t is, hátha egy jó lesz, de én nem ott keresném a hibát. :U

(#3559) ToBeY válasza nfsu17 (#3558) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ok,lehet hogy igazad van,de eddig a gyári fw-el nem volt gond ami alapból rajta volt,csak gondoltam felrakok egy újabbat,mi baj lehet.... :U

Eddig két különböző "filmel" próbáltam ki,és ugyanazt a hibát tapasztaltam (nem lehet beletekerni és ~1óra után kidob a menübe)

Az elő mkv volt kb 1,5GB szintén 4GB pendriveról lejátszva.
Codec...........:Lavf55.48.100
Resolution......:720X404
Bitrate.........:1455Kbps
FPS.............:25,000fps

A második "film" amivel tegnap próbálkoztam.kb 3GB szintén MKV 4GB pendrive-ról játszottam le(nem tudom ez számít-e)

Codec : AVC
Felbontas 1920 x 800
Bitrata........3,500 kbps
Keparany......16.9
Fps........... 23.976

Talán az mkv-t nem csípi,majd kipróbálok egy xvid-et

[ Szerkesztve ]

(#3560) nfsu17 válasza ToBeY (#3559) üzenetére


nfsu17
veterán

a próba erejéig ne pendrive-ról játszd le.
egy hibát úgy lehet kiküszöbölni, hogy variáljuk a dolgokat.
tehát jól kezdted, nem jó azon a fw-en, keressünk egy másikat.
az új sem jó, esetleg még egyet tegyél fel, ha lesz kedved, aztán én másfelé keresném a hibát.

pendrive-ról megy a lejátszás? hát most menjen hálózatról.

mindig csak adott filmmel? keressünk másikat!

(#3561) ToBeY válasza nfsu17 (#3560) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak egy 4 és egy 8GB pdenriveom van, nincs külső hdd és sajnos nincs akkora lan kábelem ami elérne a tv-ig és nem is wifis a dune 101 így csak pendrive-ról szoktam filmeket nézni.

Most egy xvid-et próbálok majd ki egy 8GB másik pendriveon,ha azzal is ugyan ez a hiba,akkor visszateszem a gyári legrégebbi frimwaret.

(#3562) ToBeY válasza ToBeY (#3561) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nah ugyanaz a film,ugyan úgy mkv csak más rip,más pendrive és megy a tekerés funkció.
Talán a 4GB rossz vagy nem szereti a lejátszó.(pedig eddig arról néztem a filmeket)

(#3563) BBéci válasza ToBeY (#3561) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint nem használod ki a lejátszód képességeit, ami szerintem hiba. 14-18 GB-os, 1080p filmeket kellene nézned, vagy még inkább 25-35 GB-os remuxokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3564) ToBeY válasza BBéci (#3563) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az helyzet kicsi 32" tvm van és messziről is nézem olyan 3m (vagy több) Én nem látok különbséget sima 1080p és 720p között ilyen távolságról.(egyszer direkt kipróbáltam egy nagyobb méretü talán m2ts-el)

(#3565) BBéci válasza ToBeY (#3564) üzenetére


BBéci
titán

Úgy más a helyzet, mert 32 colos tévét 1,3-1,4 méterről kellene nézned ahhoz, hogy a full HD minden apró részletét lásd. 3 méteres nézési távolsághoz minimum 55, de inkább 65 colos TV illik. Sajnos ez nem olcsó szórakozás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3566) Downsampling válasza ToBeY (#3564) üzenetére


Downsampling
senior tag

...szerintem a 32 coloshoz nem olyan távoli a 3 méter, de ehhez nem értek, vitatkozzanak erről a szemészek (ami viszont zavar adott esetben, ha forgatnom kell a fejem, ha túl nagy és túl közeli a vászon, vagy a kijelző)
Szerk: most láttam, hogy 32 coloshoz milyen távolság a javasolt. Na, az engem biztosan zavarna... szerintem ez azért elég szubjektív téma...

...amíg nem vettem Dune-t, addig azt gondoltam (és ezt hangoztattam is), hogy nem érdekel a képminőség, egyszerűen nem is érzékelem a különbséget (az avi filmek gagyi hangja nem is érdekelt, a koncertfilmeknél viszont igen, de éppen ezért azok nagy részét meg is vettem DVD-n vagy Blu-ray-n). Aztán pár hónappal a Dune Prime megérkezte után kezdtem rászokni a 720p-s anyagokra, és egészen most év elejéig el is voltam velük. Bár van NAS-om is, meg több külső HDD-m is (és van egy a Prime-ba építve is), mivel nyugdíjas édesanyám sok sorozatot néz NAS-ról (egy másik lejátszóval), így csak azért nem mentem rá a 1080p-re, mert azok durván kétszer akkora helyet foglalnak. Viszont mostanában a nekem tetsző anyagokat már 1080p-ben nézem, és igenis van különbség! Amit én sem hittem el... (mondjuk az még összemoshatja a képminőségeket, ha a kijelző TN paneles, vagy valami olcsóbb fajta, ami már eleve olyanná teszi a képet, mintha ecsettel mázolták volna az egész filmet...)

[ Szerkesztve ]

(#3567) ToBeY válasza BBéci (#3565) üzenetére


ToBeY
nagyúr

55-65" tv egy pici panel szobába furán nézne ki.(mondjuk télen melegítené a lábam miközben nézem :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#3568) BBéci válasza ToBeY (#3567) üzenetére


BBéci
titán

Ahol 3 m vagy több a nézési távolság, nem lehet pici szoba, tehát egyáltalán nem lenne nagy egy 55 colos TV. Erről a tévés topikokban tömegével olvashatsz hozzászólásokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3569) dh66e válasza ToBeY (#3562) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Néha vannak fent rossz anyagok vagy a dune tűréshatára alacsony ezt nem tudom,de érdemes lecsekkolni a traileren hogy rendben van e a release.

(#3570) Downsampling válasza BBéci (#3568) üzenetére


Downsampling
senior tag

...na, ez már eléggé off:
Én, mivel ritkán vagyok itthon, eléggé kicsi szoba jutott nekem (ami a sajátom, és itt bármit csinálhatok) a lakáson belül. Ilyen kicsi szobát korábban el sem tudtam volna képzelni: jelenleg az egyik falon van a tévém (ami nem tévé, hanem egy nagyméretű kijelző), az én fejem meg a szemben lévő falnál, és a kettő közötti hossz a szoba hosszabb oldala! :) Ez kb. most olyan 3-3,3 méter (nem igazán mértem le). Nekem nem is ezzel van bajom, hanem a hangrendszerrel. Eleve állódobozaim vannak (ezek már a szoba előtt megvoltak), és hátsó reflexnyílással, amiket ezért nem tolhatok a falig, kellene 70-80 centi, most olyan 40-45 centit tudtam nekik adni, többet képtelenség, mert se én, se a kutyám nem tudna közlekedni a szobában. Illetve a fal mellé sem célszerű tenni őket, így oldalról kb. 30 centire kerültek a faltól. A szubláda viszonylag közel van hozzám, egyszerűen csak itt volt helye, szerencsére ennek a beállításaival mind az Arcam processzorral, mind a láda tekerentyűivel elég sokat tudok játszani, így lényegében nincs sem kioltás, sem a nem kívánatos frekik erősítése, és azt sem érzem, hogy leviszi a fejem a közelsége miatt. A másik nagy gond, hogy korábban egy nagyméretű, spéci, nagyon vastag üveglapokkal szerelt (inkább asztal, mint állvány) "valamin" voltak a zenecuccaim (erősítő, végfok, DAC, lejátszók, stb.). Na most a három üveglapból egy összetört, mert bár több mint 80 kilót bír el egy lap (elvileg még engem is), de egy kis kulcs félméteres zuhanás után úgy repesztette meg, hogy több darabra esett. Így most eléggé szorongok rajta, de más értelemben meg túl nagy, mert nem magasságban terjeszkedik, hanem szélességben... és akkor még ugye van pár szekrény, meg polc, illetve ülő(fekvő) alkalmatosság. Tehát sajnos igaz az, hogy hiába van minimum 3 méter "nézési távolság", attól még rohadt kicsi tud lenni egy szoba... Nem is érdekelnek a tévés szabályok (hány colhoz, hány méteres távolság kell, nálam minden a hangnak van alárendelve a szobában, és bár tudom, egy ilyen kicsi szobába egy épeszű audiofil ember (bár ez a két kitétel, hogy audiofil és épeszű amúgy is ütik egymást) nem tenne be jókora álló Tannoyokat, de nagyon szeretem őket, és bízom benne, hogy lesz még nagyobb szobám... :)

(#3571) ToBeY válasza dh66e (#3569) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem igazán tudom,hogy a pendrive vagy relase volt a rossz mert mind2 lecseréltem.
Mondjuk múlthéten a f1 futamot és erre a pendrivera másoltam ki, és az is kilépet ~1óra után,úgyhogy inkább a pendrive a ludas.

(#3572) Ejelhar válasza dh66e (#3569) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nem Dune hiba lesz, véleményem szerint hibás volt a forrás.

Ugyanis én pont ilyenbe futottam bele, amikor csak sima vob file-oktat játszottam le. Nem volt mellettük ifo file (egy ISO vagy DVD filetruktúra is tartalmazza és kell is), vagyis a kép és hangsáv szinkron nem volt kéznél. Gondolom ilyenkor a Dune "szabadon futó" módba kapcsol, működik a lejátszás, viszont beletekerni/léptetni nem lehet.

Valszeg valami ilyen lehetett az összegányolt mkv források esetében is.

(#3573) dh66e válasza Ejelhar (#3572) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Vannak filmek akik lefagyasztják,megbolondítják a dune-t is.Ritka,de van.
Ilyenkor már tudom hogy "rossz" a film kódolása ami nem jó a dunenek. VLC lejátssza PC-n,droidos box lejátssza natívan és kodin is.

(#3574) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ami legviccesebb,hogy legújabb fw lecseréltem egy régebbire fölöslegesen... :U

(#3575) dh66e válasza ToBeY (#3574) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem történik semmi ha visszarakod az újat,max buksz 30 másodpercet az életed aktív szakaszából. :)

(#3576) ToBeY válasza dh66e (#3575) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valószínű az lesz valamikor a jövőhten. :K

(#3577) ginola válasza dh66e (#3573) üzenetére


ginola
addikt

Nálam is ilyen egy mkv, át lehet konvertálni vmilyen programmal, hogy működjön?

(#3578) dh66e válasza ginola (#3577) üzenetére


dh66e
Topikgazda

mkv merge vagy mkv toolnix, nem emlékszem már.

[ Szerkesztve ]

(#3579) ginola válasza dh66e (#3578) üzenetére


ginola
addikt

Az a baj, hogy megáll a kép, ha tovább szeretném léptetni, akkor is.......

(#3580) dh66e válasza ginola (#3579) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Lehet nem érdemes kínlódni vele hanem leszedni egy másik release-t.

(#3581) ginola válasza dh66e (#3580) üzenetére


ginola
addikt

De sajnos nincs!

(#3582) dh66e válasza ginola (#3581) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Küld el priviben a címét,ránézek.

(#3583) Multibit válasza ginola (#3581) üzenetére


Multibit
veterán

Küldd el nekem is, pls! Írd meg azt is, hogy pontosan hol akad meg a lejátszás!

(#3584) ginola válasza dh66e (#3582) üzenetére


ginola
addikt

Ok.

[ Szerkesztve ]

(#3585) dh66e válasza ginola (#3584) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szerintem szedd le még egyszer,nálam semmi baja. :U

(#3586) Multibit válasza ginola (#3581) üzenetére


Multibit
veterán

De sajnos nincs!
Több helyen fellelhető a film más-más - 1080p - változatban.

(#3587) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Dune HD Solo Lite-ra próbálom a Mark it plugint telepíteni, de akár pendrájvról, akár hálózatról próbálom mindig azt írja ki, hogy " Hibás plugin adatok " Mit lehet tenni?
dune_plugin_mark.it_0.1.2.zip amit próbáltam.

(#3588) dh66e válasza Lalee (#3587) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem lehet minden plugint felrakni az új modellekre lehet ez is ez a kategória. Kipróbálni meg nem tudom mert régebbi modellem van.
szerk.
Hopsz!
1.0.1 verzióval már az új modellek is működnek ha nem is hibátlanul.Amennyiben nem frissül a tied az újra szólj és felrakom .

[ Szerkesztve ]

(#3589) dh66e válasza dh66e (#3588) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na a leírásban cseréltem a linket most már az 1.0.1 van benne.

(#3590) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Hogy lehet azt beállítani, hogy a Dune Solo Lite-nál a PopUP menüben a Rendezési beállításoknál ne ABC sorrendben jelenjenek meg minden újra bekapcsolás után a forrás meghajtón lévő filmjeim címei, hanem megjegyezze, ha egyszer átállítom a Módosítás dátuma szerinti sorrend-re? A Popcorn megjegyezte úgy emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#3591) dh66e válasza Vicarious1 (#3590) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Kézikönyv nem ír róla semmit?

(#3592) Lalee válasza dh66e (#3589) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm, ez már működik. Igazából nem látom értelmét mert a menüben lévő "Legutóbbi" mappában benne vannak a nézett filmek és onnan is lehet folytatni.

(#3593) dh66e válasza Lalee (#3592) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez a plugin még a régebbi modellekhez készült.

(#3594) lowrider64


lowrider64
csendes tag

Sziasztok !

Van valakinek valamilyen tapasztalata az új DUNE HD DUO 4K-val kapcsolatban ?
Minden nemü információt megköszönnék ! ! !

(#3595) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok! Hálózati probléma miatt van kérdésem:

Adott egy NAS amin egy bizonyos mappa SMB megosztott, és egy felhasználó csak olvasási jogosultsággal, de hozzáfér kívülről.

A DUNE 102 lejátszómmal szeretném elérni ezt a mappát:
Ha az IP címet (külső, változó) megadom a Dune-nek az adott beállításokkal tökéletesen megy és működik, viszont ha a DDNS nevét adom meg azzal nem.

Van valamilyen korlátozás a DUNE-ben erre :F , mert a DDNS tökéletesen működik és Win alól simán elérem IP és DDNS névvel is.

nem működik (ezeket a megoldásokat próbáltam, az IP esetén nem kell írni semmi kiegészítőt):
ddns név.xy
\\ddns név.xy
\\ddns név.xy\

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3596) allein


allein
addikt

Sziasztok. Lejátszó felkínálja a frissítést, frissített már valaki? Kérdéses lejátszó Dune HD Lite.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3597) dh66e válasza lowrider64 (#3594) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nagyon keveset lehet róla olvasni itt talán nincs is senkinek sem vagy nem jelezte idáig,talán a you tube videók a legbeszédesebbek.

(#3595) Csabroncka
Szerintem ez nem támogatott a dune részéről,sehol nem olvastam erről.

(#3596) allein
Nyugodtan frissíthetsz ha valami nem tetszik visszarakod az előző verziót,bár inkább javítás van benne mint hiba. :)

(#3598) allein válasza dh66e (#3597) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen, frissítettem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3599) Ejelhar válasza Csabroncka (#3595) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Kipróbáltam névvel, nekem működik (Dune Smart H1).

Belenéztem a Dune konfigba is, amit a network folder felvételénél kreál. Arra gyanakodtam a leírásod szerint, hogy talán feloldja a nevet és IP-t ment. De nem, jól csinálja, a szerver nevét menti el.

(#3600) Ejelhar válasza Ejelhar (#3599) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Utánlövés:
ahogy nézem a Dune a 445-ös TCP porton szeret kapcsolódni, az van kinyitva a távoli szerveren?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.