Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) dh66e válasza Ejelhar (#3400) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Van hozzá most valami frissítés gondoltam megkérdem kell e valakinek mert akkor felteszem.
Nekem a plex plugin bőven elég,de ezt nem ismertem mélyrehatóbban.Egyébként a DFI-nek az a lényege hogy a pc-n megjelenik a katalógus-beállítások után- és innen lehet indítani a lejátszást, vagy a dune-ön is megjelenik a katalógus teljes felülete?

[ Szerkesztve ]

(#3402) Ejelhar válasza dh66e (#3401) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Bocsi, nem láttam itt a frissítést valamiért.
Szóval -emlékeim szerint- , a Dune-n megjelenik egy flash-es felület, ami nem rossz (bár nekem a Yadis messze jobban tetszik), de a fő gond az, hogy lassú. Egyszerűen a Dune általános célú CPU-ja nem tudja kiszolgálni.

Bár ez igen régi tapasztalat, lehet, már az új verziók jobbak. Engem anno nem győzött meg, azóta se próbáltam.

(#3403) dh66e válasza Ejelhar (#3402) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia, nem gond. :)
Nem hagyott a kíváncsiság nyugodni pont ma tettem fel.Nem egy bonyolult telepíteni meg beállítani a kezelése picit körülményes nekem meg lassabb is mint a plex,bár jóval több infót ad mint a plex minden szinten.Az oroszok dicsérik hogy mennyi mindent javítottak rajta és hogy gyorsabb is lett jah meg hogy ingyenes teljesen a 2.5 verziótól.
Ebből le is szűrtem hogy ha ez most gyors milyen lehetett régen.
Azért az igazsághoz hozzá kell tenni hogy én ezeket soha nem próbáltam így nem tudom mi a jó vagy a gyenge egy dune-ön.A felülete nekem olyan kodis amivel nincs is gond mert azt is használom máshol.
Egy próbára jó volt legalább van valami kis tapasztalat.

(#3404) Aticus


Aticus
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, nem vagyok toppon a témában de hátha tud valaki segíteni.
Adott egy hozzám került Kartina TV, melynek nincs meg a távirányítója.
Áram alá helyezve szépen világít, mivel sajnos nem találtam fizikai bekapcs gombot így esélytelen a kipróbálása :-(
Nézegettem a neten de a hozzá való távot már nem lehet kapni csak esetleg külföldről importálni jó sok pénzért.
Tovább olvasva találtam, hogy a dune HD meg a Kartina távja hasonló.
S akkor itt jön a kérdés, tudja valaki, hogy univerzális távval lehet e irányítani s ha igen akkor hogy?
Várom a segítséget.
Köszönöm előre is mindenkinek.

(#3405) dh66e válasza Aticus (#3404) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Gyorsba ezt tudom tanácsolni vagy valamilyen droidos távot hogy tudd addig is használni amíg nem lesz hozzá táv.

[ Szerkesztve ]

(#3406) dh66e válasza dh66e (#3405) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Ez meg még gyorsabb megoldás.

(#3407) liszi70 válasza dh66e (#3406) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez mi??? :D Hogy kell ezt használni? :)

(#3408) dh66e válasza liszi70 (#3407) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Böngészőn keresztül használod ha nincs táv.
Jah hogy nem megy az orosz.Bocs! :W
felül a negyedik gombot válaszd és akkor ott lesz a távirányítás lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#3409) dh66e


dh66e
Topikgazda

Apropó, távirányító.
Az enyém a sok használat miatt kezd gallyra menni vannak gombok amiket lesarkítottam rendesen.Veszek is egyet ha bejön.

(#3410) rgeorge válasza liszi70 (#3407) üzenetére


rgeorge
addikt

Vagy alul a Union Jack-re böksz, és máris angol lesz az oldal.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3411) liszi70 válasza dh66e (#3408) üzenetére


liszi70
nagyúr

"felül a negyedik gombot válaszd és akkor ott lesz a távirányítás lehetősége."

Azzal jött be eleve, nem az volt a baj. :D Érdekel, hogy hogy működik. Beírom a Dune IP címét a böngésző-sávba?

[ Szerkesztve ]

(#3412) dh66e válasza liszi70 (#3411) üzenetére


dh66e
Topikgazda

ööööööö nem tudom nem emlékszem.
Szerintem nekem felismerte anélkül is nem írtam sehova semmit.(ne kérdezd hogy hogy lehet ez) :F

(#3413) liszi70 válasza dh66e (#3412) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na most tudtam kipróbálni, igen, semmit nem kell beírni, simán működik és kezeli a Dune-met. :C Bámulatos, hol tart ma már a tudomány! :D
Ki tudja, mikor jön jól ez a lehetőség, köszi!

(#3414) dh66e válasza liszi70 (#3413) üzenetére


dh66e
Topikgazda

:)

(#3415) Downsampling válasza liszi70 (#3411) üzenetére


Downsampling
senior tag

...ez tök jó, csak olvastam itt a posztokat, betöltöttem a linkelt orosz oldalt ("távirányítót"), és kezdtem egérrel nyomkodni a gombokat, és a Dune Prime-om szépen bekapcsolt, és csinálja azt, amit éppen megnyomok, semmit nem kellett állítani, IP címet megadni... :B

(#3416) suby75


suby75
újonc

Sziasztok!

Csak nálam nem működik a Youtube vagy ez most egy általános probléma?
Bármelyik videót szeretném elindítani, jön a hibaüzenet, hogy nem támogatott fájlformátum!
Pár napja még a saját Youtube csatornámat is tudtam nézni, aztán most semmit.
Leszedtem, visszatettem, az eredmény ugyanaz.
Ezt csinálja a Dune-és plug-in is és ez is : dune_plugin_YouTubeTV_2.1.0
Előre is köszi a segítségeket!

(#3417) dh66e válasza suby75 (#3416) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Szia!
Tudunk róla a szerző is értesítve lett.Google megint alkotott így most várni kell a megoldásra.

(#3418) dh66e


dh66e
Topikgazda

Akinek 4k-s modellje van megnézné most a you tube-ot?

(#3419) allein válasza dh66e (#3418) üzenetére


allein
addikt

Nem indul el a youtube, pufferolás.......... ennyi van. Most telepítettem fel, el sem indul :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#3420) dh66e válasza allein (#3419) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Mire van állítva a felbontás?

(#3421) suby75


suby75
újonc

Köszönöm a választ!

Oh, akkor elhamarkodottan barkácsoltam!
Leszedtem a Youtube klienst, visszatettem.

Letöltöttem, majd lefutattam a "dune_service_codecs_uninstall_v.2"
Letöltöttem, majd lefutattam a "dune_service_codecs_install_v.5"

Ha most így hagyom a dolgokat, akkor jó eséllyel várhatom az esetleges megoldást?
:F

[ Szerkesztve ]

(#3422) dh66e válasza suby75 (#3421) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Azt nem tudom hogy ami most fent van nekünk frissülni fog e vagy teljesen új alkalmazást kell írnia a szerzőnek.Amint tudok valamit megosztom majd itt .

(#3423) suby75 válasza dh66e (#3422) üzenetére


suby75
újonc

:R

(#3424) dh66e válasza dh66e (#3422) üzenetére


dh66e
Topikgazda

No meg is van. :)
You tube-ot frissítsétek és működik újra.
Főképernyőn you tube kiválasztása majd pop up menü gomb és válaszd a frissítést.
Ezután mér beléphetsz a pluginba és .....

(#3425) suby75 válasza dh66e (#3424) üzenetére


suby75
újonc

Hálásan köszönöm!
Ez gyors volt! :DD

(#3426) ginola válasza dh66e (#3424) üzenetére


ginola
addikt

Nálam így sem megy, sőt töröltem, majd visszaraktam a youtubot, akkor sem megy a TV-102-őn!
Bementem a főképernyő/video/ youtube frissítés, de semmi....

[ Szerkesztve ]

(#3427) dh66e válasza ginola (#3426) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Melyik verzió volt fent?

(#3428) ginola válasza dh66e (#3427) üzenetére


ginola
addikt

Dune storeból telepítettem 161125_1950-es verzió, kétszer is töröltem, majd frissítettem. Ezt írja kapcsolódás....majd, amit feljebb más is írt fogadott, azaz nem támogatott fájlformátum!

[ Szerkesztve ]

(#3429) dh66e válasza ginola (#3428) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Hopsz valóban az a verzió nem megy nálam sem.
Tedd fel ezt és próbáld meg.

(#3430) ginola válasza dh66e (#3429) üzenetére


ginola
addikt

Ezzel jó, sőt a telepítés után rögtön frissítette is magát újabb kiadásúra, köszönöm

Lenne egy másik kérdésem.
FIlmeket külső vinyóról szoktam nézni usb-n csatlakoztatva.
Dune Plex Cataloghoz hasonló plugin elérhető katalogizálásra, vagy az teljesen lehetetlen?
Már kb 1 éve 20 fokot és napsütést mutat a dune a jobb felső sarokban, ezzel lehet mit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#3431) dh66e válasza ginola (#3430) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A you tube-hoz.
Valószínűleg azért nem ment a gyári store-ból a yt verzió mert az más szerveren van majd gondolom azt is lefrissítik.
DPC-nek ha minden igaz lesz egy új változata,de azt nem tudom mikor.Az emplexer volt még régebben ,de az teljesen abbamaradt.
Fizetősből van a Movienizer a Yadis meg a Zappiti. Úgy tudom mindháromnak van korlátosan használható verziója.
Ami ingyenes még és hasonlít a DPC-hez az pedig a Dune Flash Interface 2.0 ez most áll fejlesztés alatt én kipróbáltam nem rossz,de talán lassúnak mondanám és a kezelése is megszokást igényel.

Az időjárás widgetre nem tudom a választ már rég nem használom az időjárás appot mármint a moddoltat mert ugye gyári az rég megszűnt.Kapcsold ki és akkor nem mutat semmit sem vagy rakd fel a widget ext plugint.
Összefoglalóban megtalálod a linkeket leírásokat.

(#3432) ginola válasza dh66e (#3431) üzenetére


ginola
addikt

Az említettek működnek sima usb-re csatlakoztatott vinyón is?

(#3433) dh66e válasza ginola (#3432) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Természetesen csak a hálózati beállításokat meg kell csinálni.(A könyvtár elérési útvonala.)

(#3434) dh66e


dh66e
Topikgazda

Na srácok a hétvégén picit berozsdált a B1.Flash hiba, nem menti a beállításokat és teljes kikapcsolást követően újratelepül.Jelenleg használhatatlan, filmezést leszámítva.
Ez a leírás elvileg segíthetne.
Valaki csinált már ilyet? Nekem sajna magas mint....

[ Szerkesztve ]

(#3435) Ejelhar válasza dh66e (#3434) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Kéne egy szerviz.:-)

Az a baj, hogy találni kéne a Dune-n egy soros csatlakozást. Ha van is belül valahol, akkor is kérdéses a csatlakozók lábkiosztása.
Szóval, már ez elején bajban vagyunk, mert soros porton kéne csatlakozni, no de azt hogy?

(#3436) Multibit válasza dh66e (#3434) üzenetére


Multibit
veterán

:((
Ez rossz hír. Számolhatunk azzal, hogy a Smartok hamarosan befejezik földi pályafutásukat. Az a baj, hogy nem találtam eddig olyan utódot, amit igazán nyugodt szívvel megvásárolnék. Eddig nem volt sürgős számomra a váltás, de ha én is hasonló képpen járok, lépnem kell :O

(#3437) dh66e válasza Ejelhar (#3435) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Az megvan hogy mit hova kell kötni van róla fénykép az orosz fórumról.Persze kábel az kéne meg hozzáértés mert ez nem az én asztalom. :U

(#3438) dh66e válasza Multibit (#3436) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na igen sajna most sajnos nem engedhetek meg magamnak semmilyen vásárlást még használtat sem.
Nálam azért várható volt hogy előbb elpukkan a lejátszó mint másnál.
A távirányító se egyszerűen néz ki már van gomb ami már csak random működik rendeltem is egy újat,de azt most le kell mondanom ha nem találok gyorsan valami megoldást a lejátszóra.
Az is benne van a pakliban hogy a flash felébresztése nem oldja meg a gondot alaplapcsere meg iszonyat pénz lenne azaz nem rentábilis.Szerviz 10k-tól kezdődik plusz a jövés menés.Nem egyszerű.
Viszont megadom neki az esélyt ha találok ismerőst aki konyít hozzá és megcsinálja a leírás alapján.
Remélhetőleg nektek sokáig köhögés mentesen fut még.

[ Szerkesztve ]

(#3439) Ejelhar válasza dh66e (#3437) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát amit én kihámoztam a google fordító segítségével az orosz leírásból:

1.) soros porton csatlakozni a Dune-hez és ott bejelentkezni "root"-ként.

2.) ellenőrizzük a mount paranccsal, a flash be van építve? [ rootfs on / ]

3.) a liszensz file-t elmentjük [ cp /fconfig/dune_license.dlf /D ]
(szerintem ezt nem kell innen, ha fel van nálad az LTU csomag, akkor simán kimásolhatod ssh-n, vagy akár a Dune telnet progijával is]

4.) telepítünk a windowsra egy tftp kiszolgáló progit, majd a Dune-t úgy indítjuk el ("0"-t kell nyomni, csak nem tom hol, a távon vagy a soros konzolcsatlakozáson?), hogy azt megfogjuk a "ROM Monitor" résznél.

5.) itt elindítjuk a hálózatot [ net init ], a Dune felszed egy IP címet DHCP segítségével, majd ellenőrizzük a "ping" parancs segítségével, hogy látjuk e azt a gépet, ahol a TFTP szerver fut.

6.) felolvasssuk a fimrware-t [ nflash read ... ] és feltoljuk a TFTP szerverre [ fwrite tftp:// ... ]

7.) formázzunk a a flash-t [ nflash format 0 ]

8.) a tftp szerverről visszaírjuk a flash-re a firmware-t [ load -b ftp ... nflash erase ... nfalsh write ]

9.) reboot és elvileg megvagyunk.

(#3440) dh66e válasza Ejelhar (#3439) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nagyon köszi én annak a felét nem értettem. :R

Ilyen kábelt kellene szereznem.

Ez pedig a bekötési pontok.

Hátha másnak is szüksége lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#3441) Ejelhar válasza dh66e (#3440) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Na, hát ezért kéne a szerviz.

A másik írásban soros portot emlegettek, ami ugye már nincs a PC-ken. Ezért RS232 - USB átalakítóval szokták azokat kezelni mostanában ( nem azonosak a jelszintek, azokat kell konvertálni RS232: +12V=1; -12V=0 USB: +5V=1; 0V=0 )

Ehhez képest itt csak USB kábelt látok szétszedve, akkor -ezek szerint- úgynevezett TTL szinteket nyomat a Dune a soros csatlakozásán és nem az RS232-es szabványnak megfelelőt?

Valamint, van a soros kommunikációban handshake? Három kábel kevés a hardvereshez, de a szoftveres az játszik? A másik írásban volt egy link, de az Popiról szólt. Ott a baud rate az 115200, a Dune esetében is ennyi?
Ha nem akkor mennyi?

Szóval, nincs meg az infónk (és a gyakorlatunk) ehhez. Én a helyedben szervizbe vinném, mert könnyen lehet, hogy téglát csinálsz belőle ha magad faragod.

(#3442) dh66e válasza Ejelhar (#3441) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Most kérek árajánlatot a média doktortól mert körbekérdeztem az ismeretségben és senki nem konyít hozzá.
A popinál ilyet használtak lehet ez is jó hozzá,nem tudom.

(#3443) Ejelhar válasza dh66e (#3442) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát ... ebből pont nem látszik egy lényeges rész, mert
vagy így:
Popi soros csatlakozás -> RS232 anyu -> RS232 apu -> USB -> PC
vagy így?:
Popi soros csatlakozás -> RS232 anyu -> RS232 apu -> RS232 - USB soros konverter -> PC

Nem akarom túlspirázni, csak érzékeltetni szeretném mennyire nincs infónk/tudásunk hozzá. Szerintem nem otthon kéne nekiállni.

(#3444) dh66e válasza Ejelhar (#3443) üzenetére


dh66e
Topikgazda

(#3445) Ejelhar válasza dh66e (#3444) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Okay, ezek szerint csak 5V-os szintek utaznak a kábelen, ebben nincs konverter.
De hogyan fogjuk megszólítani a PC-ről? Ugyanis az RS232-USB konvertereknek [ pl. http://www.argep.hu/product_1179504.html ] ezt a driver-e intézi, vagyis az USB-s eszközt soros portként emulálja, mondjuk egy Com4-ként megjelenik az eszközkezelőben, amihez a kommunikációs progival (pl. a Popi link Putty-t használt) tudunk csatlakozni.
De itt hogyan lesz ebből Com port? Azt nem látom. Szóval .. még mindig ott tartok amit az elején írtam, a többi még csak-csak, de az 1-es pontnál elakadok, hogyan csatlakozunk?

(#3446) dh66e válasza Ejelhar (#3445) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A fene se tudja,de a módszer adott. A leírás alapján nagyon sok lejátszót visszahoztak a klinikai halál állapotából.
Mindegy várom mit és mennyit mondanak a szervizből.A hiba nem egyedi így tudni fogják hogy mennyiért éri meg nekik az a fél/másfél órás művelet feltételezve hogy csak szoftverezni kell.
Amennyiben hardvert is érint a probléma akkor sajna vége a Dune-ös pályafutásomnak.Majd megírom mi lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#3447) Ejelhar válasza dh66e (#3446) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hááát ... ha minden kötél szakad, akkor én tudok segíteni hogyan kell egy S905-ös boxot "dűnésíteni":-)
Csak arra kell figyelni, hogy olyan típus legyen, amihez sok gombos távot adnak.

(#3448) dh66e válasza Ejelhar (#3447) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Van itthon droidos box is igaz az csak 8xx procis meg amazon fire tv stick mindkettő kodira. Szóval most nem állt meg az élet nálam,de a dune-ön szeretek filmeket nézni meg you tubeozni is.
Egyébként mit takar a duneösítés?

[ Szerkesztve ]

(#3449) Ejelhar válasza dh66e (#3448) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Egyébként mit takar a duneösítés?

A felhasználóbarát kezelést. Hangsávot váltani, felirat nyelvet váltani: egy gomb. Hang, kép, felirat opciók előcsalása: egy gomb. Tetszőleges mértékű zoom: egy gomb. Léptetés: egy gomb.

(#3450) dh66e válasza Ejelhar (#3449) üzenetére


dh66e
Topikgazda

értem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.