Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:47

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a DUNE médialejátszók topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) blakey válasza blakey (#2550) üzenetére


blakey
titán

Na, megvan a másolás és az eredmény az amit írtam, az NTFS lemezről át lett másolva a teljes anyag, tehát minden megegyezik, mégi az EXT3-as lemezen maradt 139 GB szabad helyem és a másikon 1,84 GB. A géppel is megnéztem, ua. Szóval az NTFS körül valami nem kerek.

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2552) blakey válasza blakey (#2551) üzenetére


blakey
titán

Amúgy igen, bug vagy átváltási gond, de ettől még "csal" a Dune NTFS esetén, tehát valójában a 2GB-os anyag 140 GB-tal kevesebb, ennyi hely lenne még EXT3 esetén. Tehát a 139 GB-nyi hely megvan és másolni is tudok.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2553) LógaGéza válasza gyeniko (#2543) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van, de nem talál frissítést...

Multibit és blakey

Köszönöm, eszembe se jutott volna, hogy külföldi oldalon nézzem :W

:R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2554) dh66e válasza LógaGéza (#2553) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Elég lett volna a topik összefoglalót átfutnod. :U

Menj a Beállítások-Egyéb-Firmware frissítés menüpontra és állítsd Igen-re a Frissítések automatikus keresését.vagy kattints Felül az elérhető frissítések keresése gombra.

[ Szerkesztve ]

(#2555) dh66e


dh66e
Topikgazda

Solo hírek!
Az avs forumán nemsokára lesz egy nyers teszt a Solo-val egy felhasználó jóvoltából aki közelebb van a tűzhöz..Szóval a vas már fizikai értelemben is létezik a szoftvert akarják kiadni úgy hogy az ne egy bughalmaz legyen ezért pár felhasználó élesben is tesztelheti.

(#2556) dh66e


dh66e
Topikgazda

Talán hasznos lesz valakinek ez a zenei generátor dune-höz én nem bírtam működésre bírni win8.1 alatt.Esetleg ha valaki rájön a how to-ra az írhatna egy használatit hozzá.
[discodune]

(#2557) Sonja válasza dh66e (#2556) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam jól működik Linux alatt. :K Java program, így az elindításához kell java. Ha van telepítve, akkor jar fileokat úgy indíts el, hogy java -jar program.jar. Jelen esetben java -jar discodune.jar, és máris elindul. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2558) dh66e válasza Sonja (#2557) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Régóta használod vagy csak most hogy feltettem?
Elindítani el tudtam a programot csak a beállításit nem sikerült megoldanom.Az egyik meghajtómon lett egy mappa oda beleraktam pár zenét ,de hogy innetől a dune hogy látja arról halvány....

[ Szerkesztve ]

(#2559) blakey


blakey
titán

Egy Base 3D hogyan viszonyul egy HD DUO-hoz? Tudom, hogy nincs menü csak Lite mód, de képminőségben milyen? 6 TB-os merevlemezt vajon lezel? Érdemes a DUO-t lecserélni egy 3D-re? Most épp ezen gondolkodom, olvasgatok, de kiváncsi vagyok mások véleményére is.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2560) dh66e válasza blakey (#2559) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nos ha annyi pénzem lenne akkor inkább már a solo-t venném.Persze ez is kompromisszumokkal jár sőt lehet a merevlemez miatt költséggel is.Ez az én véleményem.

(#2561) blakey válasza dh66e (#2560) üzenetére


blakey
titán

Használtban gondolkodom. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2562) dh66e válasza blakey (#2561) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A BD3D amivel többet nyújt.Nos ha ez fontos akkor vállalható a csere egyébként ne tedd..

(#2563) Multibit válasza blakey (#2559) üzenetére


Multibit
veterán

Hmm... Dune Base 3D - elszálltak az árával (próbáltam finoman fogalmazni).
Érdekene annak a véleménye aki ragaszkodik ehhez a modellhez, hogy miért éri meg inkább ez a Dune, mint - mondjuk - ez + ez együtt? ;)

[ Szerkesztve ]

(#2564) dh66e válasza Multibit (#2563) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Jó te most újból linkelsz árat ő meg ha szerez egyet 60k ért akkor is beajánlod a mede9ert?

(#2565) blakey válasza Multibit (#2563) üzenetére


blakey
titán

Eszembe sem jutna újonnan megvenni. Csak elkezdtem játszadózni a gondolattal, hogy mi lenne ha.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2566) Multibit válasza dh66e (#2564) üzenetére


Multibit
veterán

Nyilván akkor a használt olcsóbb mp+NAS kombó a viszonyítási alap nem?

(#2567) dh66e válasza Multibit (#2566) üzenetére


dh66e
Topikgazda

A nas amit támogatok.Egy dune-hez.

(#2568) BBéci válasza Multibit (#2563) üzenetére


BBéci
titán

Amíg lehet kapni, vagy beszerezhető Dune, nem vennék "medert". :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2569) Multibit válasza BBéci (#2568) üzenetére


Multibit
veterán

Persze, csak nem mindegy, hogy mit, mennyiért.
B1-em van, szeretem, de nem vagyok elvakult márka fan.

[ Szerkesztve ]

(#2570) BBéci válasza Multibit (#2569) üzenetére


BBéci
titán

Hónapokig használtam MED600X3D-t, Popcorn A-400-at, tisztában vagyok az előnyökkel és a hátrányokkal. Ezek alapján Dune fannak is nevezhetnek, nem áll messze a valóságtól.

Nem mindegy, mennyiért, de pár 10000 forintról van szó és olyan készülékről, ami az ember hobbijához kapcsolódik, akár 4-5 évig használja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2571) dh66e


dh66e
Topikgazda

DPC v.1.094
-kisebb javítások
-Playlist bekerült.

[ Szerkesztve ]

(#2572) blakey válasza dh66e (#2571) üzenetére


blakey
titán

Lassan 2 hete fent van, elfelejtettem ide is betenni. Lassan egész jó lesz.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2573) Tibiajax válasza dh66e (#2571) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

csak a szokásos villámkérdés:D : van hozzá iOS app?

(#2574) blakey válasza Tibiajax (#2573) üzenetére


blakey
titán

Kijelző nélkül nem tudod indítani, de a a Dune app-pal tudod kezelni. A Plex app sajnos még nincs összehangolva ezzel, ha így lenne akkor simán át tudnád küldeni.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2575) Tibiajax válasza blakey (#2574) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

a dune app az oké, azzal sok mindenre nem megyek, csak közvetlen funkciótávvezérlések.. tök jól működik, de a nas tartalmát listaszerűen sajnos nem látja egyáltalán. onnantól meg lőttek az egésznek..

olyan cucc kellene nekem, amit a tv-bekapcs nélkül tudnék vezérelni telóról, látja a foldereimet a nas-on, stb.. albumborítóról már álmodni sem merek

(#2576) blakey válasza Tibiajax (#2575) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz, hogy listaszerűen lássa, eleve a Dunen kéne lennie egy ilyen lehetőségnek, egyelőre ilyen nincs. A Plex app "házon" belül képes ilyen funkcióra, tehát a tabon kinézett filmet át tudom küldeni egy másik eszközre, ATV4-re, telefonra, tabletre. Értem én, hogy mit szeretnél, de ez egyelőre nem működik.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2577) djnice válasza Tibiajax (#2575) üzenetére


djnice
veterán

Erre tökéletes egy Raspberry Pi2 OpenELEC-el. iOS app hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2578) dh66e


dh66e
Topikgazda

DunePad alkalmazásról van valakinek infója?Az oldal nem működik,nem tudom átmeneti vagy megszűnt végleg.

(#2579) dh66e válasza Tibiajax (#2573) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Plexhez van.
Azt nem tudom-eszköz híján-hogy ez hogy is működik a valóságban.
Ezt meg nem tudom - szintén - mire jó,de az oroszok használják dune-ön.WiTV

[ Szerkesztve ]

(#2580) dh66e válasza dh66e (#2579) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Bocs ez lemaradt.
A WiTV androidon is működik.Sőt, ott állítólag jobban.

(#2581) blakey válasza dh66e (#2579) üzenetére


blakey
titán

Már írtam, hogy a gyári Plex önmagában képes arra, hogy egy másik Plex-el rendelkező eszközre elküldje az anyagot, tehát lehet böngészni majd átküldeni az eszközre, de a Dune nem képes erre, ha pl. lenne benne Airplay akkor is működne, ahogy pl. erősítő esetében, előkeresem a lejátszandó anyagot majd Airplayen átküldöm az erősítőnek és ott szól a zene. :)
A WiTV meg működik, még telepíteni kell az AirWire-t meg kell adni a Dune IP-címét és simán átküldi. :R

Egyébként elég az AirWire is, minden DLNA szervert lát és átküldi minden DLNA képes eszközre. :)

[ Szerkesztve ]

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2582) dh66e válasza blakey (#2581) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Sorry,másra gondoltam.
Egy a lényeg akkor legalább ios-en is lehet használni valamit.

(#2583) blakey válasza dh66e (#2582) üzenetére


blakey
titán

Már azt hittem, hogy ideje lecserélni a Dune-t, de tulajdonképpen semmi gondom, úgy tűnik, hogy az EXT3 formázás megtette hatását, azóta nincs bootoláskor fagyás, eddig gyönyörűen indul (kopp-kopp), a lejátszás stabilabb, tulajdonképpen így érzi jól magát a Dune. :) Minden lemez ami fixen van csatlakoztatva a Dune-re az EXT3-as, esélyt sem adok a fagyásra. Egyébként egy-két router is belefagy az NTFS-be ha DLNa szerverként is használják, ott is célszerű EXT3/EXT4-re formázni.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2584) dh66e válasza blakey (#2583) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Na akkor öröm és boldogság van.
Igen a dune hivatalosan is azt EXT fájlrendszert javasolja a készülékekhez.Sajna nekem a win miatt kell az ntfs,de lekopogom még a torrent is fut így.Igaz nagyon ritkán használom a dune-ön.

(#2585) blakey válasza dh66e (#2584) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg a 2 rack ill. SD-kártya miatt lehetett ez a fagyás bootoláskor NTFS esetén. Azt ugyan még nem próbáltam, de ExFat-et vajon olvas a Dune? Ha igen akkor lehet nélkülözni az NTFS-t. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2586) nfsu17 válasza blakey (#2583) üzenetére


nfsu17
veterán

nekem 2 usb-s ntfs lóg a dune-n, és még szerintem sok embernek, önmagában ez nem lehet ok a fagyásra, de persze ha nálad így jó, akkor ezt fogod használni, érthető.
meg még egy sd kari is van benne, de az tuti fat, vagy mi, rendszermemó.
amúgy valami lehet abban, hogy az eszköz mit szeret és mit nem, mert nekem a tévés STB-om egy ideig jól működött az ntfs vinyóval, aztán pár év után meghülyült picit, már majdnem kukáztam az gépet.
De pendrive-val (fat) nem volt baja, így jött az ötlet, hogy legyen fat32 a hdd.
és azóta elmúltak azok a kis gondok, amik ntfs-el voltak.
szóval lehet benne valami, de szerintem a dune nem ennyire kényes erre.
a torrentet ne keverjük ide tudjuk miért.

(#2587) blakey válasza nfsu17 (#2586) üzenetére


blakey
titán

Az NTFS sérülékeny minden rendszeren, ezt valahol már kivesézték, tehát tárolásra nem ideális az NTFS, erről én már leszoktam. Tehát az NTFS önmagában sajnos okot ad a hibára, nálam csak annyi volt, hogy bootoláskor lefagyott, Ki/Be kapcsolás megoldotta, hibát nem írt ki, sokáig nem foglalkoztam vele, de így utólag minden apró hiba, pl. hálózat dobálása gyorsindítás után, is annak tudható be, ha az EXT3-as lemezekkel nem lesz ilyen akkor biztos, hogy az NTFS volt a gond. A Dune meg Linux alapú, az elején is elég érdekesen kezelte az NTFS lemezeket és most sem 100%.
Írod, hogy neked 2 USB-s lemez lóg rajta, igen ám de nekem 2 db van a DUO-ban, ami egy kicsit más és csak úgy indul ha mindkét RACK-ket átvizsgálta míg az USB-ket később dobja fel.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#2588) Technoman válasza blakey (#2587) üzenetére


Technoman
őstag

Lenne pár kérdésem ezzel az EXT3-al kapcsolatban, mivel úgy veszem ki a szavaitokból, hogy ezt jobban szereti a Dune, mint az NTFS-t (lehet, hogy megoldódna a 4 TB-s vinyó problémám)
1. Van fájlméret határa? (pld FAT 32-nél ha jól tudom ez 4 GB)
2. Kezeli akár hálózatban, akár direkt USB-re kötve a Windows 8.1 vagy a 10-es, van a kompatibilitási határa?
3. Milyen vinyó mérethatárig lehet gondolkozni? (2 db 4 TB vinyóm van, de kezd betelni, gondolkozom egy másik beszerzésen)
4. Ha ez nem bír teljes kompatibilitással a Windows felé, milyen lehetőségem van?
THX

(#2589) Technoman


Technoman
őstag

Nem lesz Solo-m: :O
"Közeledve (elméletileg 1 hónapon belül vagyunk már) a Solo 4K érkezéséhez, véglegessé vált az ára is. Az átlagos 19%-os úniós áfával 349 EUR lesz, ami viszont a 27%-ot is fizetni hajlandó hazai vevőknek kb. 117 ezer forintos bruttó árat jelent." (Dune Fb oldaláról)

(#2590) dh66e válasza Technoman (#2589) üzenetére


dh66e
Topikgazda

Nem fogják kapkodni itthon az biztos.

(#2591) Multibit válasza Technoman (#2589) üzenetére


Multibit
veterán

Fog még abból engedni a forgalmazó, mikor tapasztalja, hogy rajta rohad a raktárkészlet.

(#2592) kezo0 válasza Multibit (#2591) üzenetére


kezo0
addikt

Nem hiszem, hogy túl nagy készletet spájzolnának be belőle...
Amúgy lehet, hogy engem még ilyen áron is érdekelne, ha biztosan lehetne tudni, hogy stabilan teljesít mindent, amit ígér. Mert akkor eladnám a mostani D1-esemet és Q10-esemet, és máris visszajönne az ára (vagy legalábbis a nagy része).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#2593) Multibit válasza kezo0 (#2592) üzenetére


Multibit
veterán

Nem hiszem, hogy túl nagy készletet spájzolnának be belőle
Helyesen teszik - ismerve az árérzékeny magyar piacot.

(#2594) Blaise válasza Technoman (#2589) üzenetére


Blaise
veterán

Uhh, azért az elég húzós, fele ennyiből megvan a Popi VTEN.

(#2595) Technoman válasza Blaise (#2594) üzenetére


Technoman
őstag

Na igen -és ennek tudatában- kicsit máshogy nézek már a VTEN-re. Nem is tudom, melyik nyerne egy "megéri az árát 4K-s lejátszó" harcban.

(#2596) Tibiajax válasza Blaise (#2594) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

vagy használtan oppo 103..

(#2597) Blaise válasza Technoman (#2595) üzenetére


Blaise
veterán

Sőt, a VTEN 1 év után most már teljesen használható fw ügyileg, a Dune meg ki tudja milyen kezdeti hibákkal jön majd ki.

(#2598) n000rbi


n000rbi
senior tag

Mindig megfogadom, hogy vásárlás után nem nézegetem a webshopokat, de most se bírtam ki: nemrég vettem a D1-et a lejatszo.hu-n, erre most 15ezerrel drágábban már egy 3TB-os WD green-t is adnak hozzá :W :W

[ Szerkesztve ]

(#2599) Ranger^41 válasza dh66e (#2590) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Mindenkitől kérdezem, de főleg tőled.

DPC-nél az art hátterek minőségét lehet valamivel befolyásolni? sorozat böngészés mögött háttér tűéles, de amikor valami film vagy sorozat epizód infójára megyek az nagyon pixeles... :\
Egyelőre marad a dune+dpc, kezdem megszokni, csak néha brutálisan belassul, és timeouttal eldobja a kapcsolatot... :(

(#2600) blakey válasza Ranger^41 (#2599) üzenetére


blakey
titán

A Plex szerveren tudod módosítani, minden onnan "származik", a Dune ill. egyéb eszköz a Plexben nem csinál semmit csak beolvassa az infókat.
A lassulás az a hálózat hibája lehet, nálam semmi lassulás egyik gépen sem. A szervert állítsd be úgy, hogy jó legyen, elég sok minden állítható.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.