Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) jony77 válasza Teréz Atya (#12950) üzenetére


jony77
tag

Egy hülye ötlet! Fogsz két telefont amin van stoper, elindítod mind a kettőt egyszerre! meg mutatod egy 60 fps-es kamerának,azon később letudod ellenőrizni az esetleges eltérést!Aztán az egyiket 80méterre elhelyezett drón kamerája mellé! A másikat meg a monitor mellé,és ezt rögzited (stopert+ monitorképet) 60fps-sel vagy a legnagyobbal amivel tudod!utána otthon meg kikockázod!És osztol szorzol! :DD De végül is müködik! :B

(#12952) synar válasza Jackal2 (#12938) üzenetére


synar
őstag

A kijelzőről a fóliát leszedted, ugye? A vízhatlan tok lencsevédőjén is van fólia, csak nehezen jön le, a sarkoknál kell elkezdeni kapargatni. Valamelyik tesztvideón kifogásolták, hogy a tokban homályos a képe, csak ha víz alá megy vele akkor javul meg, szerintem ő sem szedte le a fóliát.

[ Szerkesztve ]

(#12953) shaddam válasza gyuri81 (#12944) üzenetére


shaddam
aktív tag

Igen, szemmel amíg látszik a zöld led a drón seggén nincs baj, de utána csak légypiszok :C

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12954) medvegy


medvegy
aktív tag

Van egy ilyen töltőm az X5C aksijaihoz. Egyszerre 5 aksi tölthető vele, ennek megfelelően 5 db piros led van rajta, amelyek kialszanak amikor a kérdéses aksi feltöltődött. Az a bajom, hogy elég random-szerűen világítanak a ledek. Pl épp az imént beledugtam 5 aksit egyszerre, és csak három led világít, bárhogy cserélgetem az aksikat (mind üres). Akkor most csak hármat tölt vagy attól, hogy két led nem világít azt a két aksit is tölti? De olyan is van, hogy csak három aksi van bedugva, és mind az 5 világít :D

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12955) Patics válasza KovA (#12901) üzenetére


Patics
tag

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat a v686g-ről... Én is ugyanezeket tapasztalom.

Ha 40%-os teljesítménnyel, nagyon finoman reptetem, elég jó a videó, de még nincs amit meg is mutathatnék. Kamerával, nekem 7 perc a repidő, kamera nélkül 10 perc. Úgy látom, főleg így fogok repkedni, mivel nekem (a helinél megszokott módon) a "mezőgazdasági repülés" nem jön be, inkább az akrobatikus ...

Ehhez meg 100%-on nyomom, igyekszem kihozni belőle amit csak lehet, bár sajna háton nem fog repülni :W

A reptéren találkoztam egy dróntárssal, úgy láttam "egy kicsit jobb" gépe van, kiderült Phantom 2-es :Y
Na, az lebegett egy helyben, magától is. Igaz, 250 ezerért vette... (Bár a szitu olyan volt, minha egy Porséval jött volna ki a tanpályára, parkolást gyakorolni..) Nem is fordította szembe, farolva jött vissza mint a rák... :DD

Gondolom hamarosan kell majd motort is cserélnem. Honnan lenne érdemes rendelnem? Tudsz, tudtok linket adni hozzá? Meg leíráshoz, motorcseréhez?

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#12956) Teréz Atya válasza Patics (#12955) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Gondolom a gep tul van terhelve a kameratol, azert liftezik. Meghat a Phantomban gondolom van baro szenzor, igy a legtobb gep 20-30 cm kozott tudja tartani a magassagat, ugy h a gazkarral nem kell babralni.
Viszont gyakorlas utan meg tulterhelt geppel is lehet siman letrazni.
Motor - > banggood vagy gearbest.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12957) Teréz Atya válasza medvegy (#12954) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mivel a linkelt ize szo szrint es atvitt ertelemben egy black box meres nelkul nincs aki megmondja, hogy mit es mikor csinal.
Nekem az Eachine B3AC-nal villogtak ossze-vissza a ledek, mint kiderult kontakthibas volt. A bunos a hidegkotes.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12958) medvegy válasza Teréz Atya (#12957) üzenetére


medvegy
aktív tag

:D értem, próbálkozok vele jobb híján

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12959) mgy válasza mgy (#12933) üzenetére


mgy
senior tag

H8 Mini vs. 3d propi. Na, ez minden, csak nem upgrade, vagy tuning. Minden szempontból rosszabb vele a heli.
Kevésbé gyors, szenvedős hangja van, a nagyobb propok csak úgy férnek el, ha az ember a korlátokat kihajtogatja. Az első ütközés, vagy az oly gyakori pofára esés után azonnal újra kell kezdeni a feszegetést.

Benéztem, buktam. Ha valakinek van 3d-je... ;-)

--

Viszont érdekes volt kipróbáltam, hogy repül felemás, vagy 3-1 egyforma propival, s gyönyörűen tartotta a víszintest! :D

[ Szerkesztve ]

(#12960) shaddam válasza medvegy (#12954) üzenetére


shaddam
aktív tag

Én vennek egy imax b6-ot.A legjobb befektetésem volt. Meghalt a gyári töltő kb 10 alkalom után. Visszakértem gearbesten pénzt, vettem airsoft.hu-ról egyet. Ugyanúgy meghalt. Az imax november óta megvan és bírja

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12961) Jackal2 válasza Patics (#12955) üzenetére


Jackal2
senior tag

Dobtam PÜ-t.

Sok seggel repülő van, első gép, megvette mert menő meg drága volt és fingja nincs hogyan kéne repülni vele. Nem az első és nem is az utolsó akivel találkozni fogsz:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12962) Teréz Atya válasza shaddam (#12960) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ja, csak ahhoz ilyenre is szuksege lesz, hogy toltes kozben kulon tudja monitorozni az egyes cellakat.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12963) medvegy válasza shaddam (#12960) üzenetére


medvegy
aktív tag

Már gondoltam rá. Ha meg lesz a nagyobb gép, akkor ahhoz már szinte elengedhetetlen. Egyébként az Imax-al egyszerre lehet több aksit tölteni?

EDIT: gondolom a Teréz Atya által linkelt elosztóval lehet egyszerre többett...

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12964) Teréz Atya válasza jony77 (#12951) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Basszus, eszre sem vettem a valaszod!
Amugy belegondolva nem is rossz otlet. Le kell majd zsirozni az egyik haverommal meg a focipalya gondnokaval, igy a pontos tavolsagot is lehet majd tudni. Csak az a baj, hogy mindharmunknak egyszerre ra kell erni es persze egy helyen lenni.
Na ez sem holnap lesz. :(

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12965) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Hátha valakinek tudok újat mutatni vele! :)
(talán valami kezdő érdeklődőnek)

Rendelés külföldről - DJI Phantom 3 Standard drón
http://bit.ly/JunkieeeBoyDJIP3StandardBLOGPOSZT

[FB.COM/DronHUN] DJI Phantom 3 Standard Drone Unboxing - Kicsomagolás (magyar - hungarian)

https://www.youtube.com/watch?v=jrV1RuGfy4c
http://facebook.com/DronHUN

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#12966) koko 959 válasza Teréz Atya (#12905) üzenetére


koko 959
csendes újonc

Szerencsére az ág sokat fogott rajta és füves területre esett.

(#12967) koko 959 válasza tibibi (#12908) üzenetére


koko 959
csendes újonc

x5c s kb 180-200 repülési ciklus van benne.

(#12968) koko 959 válasza medvegy (#12954) üzenetére


koko 959
csendes újonc

Én is ilyet használok, nem tölti fel teljesen az akkukat. A géphez adott töltővel szoktam még egyenként rátölteni. Azt tapasztaltam ha nem egyformán vannak lemerülve az akkuk azokat kezdi tölteni aminek alacsonyabb a töltöttsége, csak akkor a többit ha elérte a töltési feszültség szintjét.

(#12969) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

A 3s akkuimat szeretném tárolására tölteni.
Nekem semmi nincs a töltőn, csak egy visszajelző led, és 2s illetve 3s-nek a csatija.
Szóval lehuzhatom az aksit, ha úgy érzem hogy félig feltöltött, vagy töltsem fel teljesen és meritsem le a kopterrrel?
Eddig vagy teljesen feltöltve vagy teljesen lemerülve voltak, de nem szeretném elrontani őket.

[ Szerkesztve ]

(#12970) Teréz Atya válasza SpydeR3412 (#12969) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Par euro egy digitalis multimeter. Toltsd az akkut kb. felig es merj ra. Kb 3,8 - 3,85 V az idealis + meg hideg, szaraz kornyezet, de ne fagyjon meg!

Az elso akkuaimnal nem nagyon figyeltem oda. Volt, amelyik 2 honapot toltott feltoltve. Nem mindegyiknek, de parnak sajnos megugrott a belso ellenallasa. Hasznalni hasznalhato, de lomhabb a kopter.

Batteryuniversity

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12971) Jackal2


Jackal2
senior tag

Mostanában kezd a tököm nekem is tele lenni a Gear Besttel. 11 napja várok egy csomagra, még mindig processing, fel sem adták. Kicsit az az érzésem, mint ha azt játszanák, hogy megvárják amíg bejön pár száz-pár ezer rendelés és ha megvan a kellő mennyiség, ők berendelik nagy tételben olcsón, majd szétdobják a klienseknek. Ha meg nem jön össze, refund és te buksz 2-3 hetet. Jah és nem egy 200.000 forintos DJI-t rendeltem és persze on stock volt, mikor kifizettem.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12972) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#12971) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Meg soha nem rendeltem a GB-ről. Nagyon nem szimpatikus nekem, hogy pl. nem írják ki a szállítást.
Így hogy lehet vásárolni, összehasonlítani az árakat?!
Megy a sunyiskodás, eleve nem bízok meg bennük.
És értelmes árát ott még nem láttam, marad a BG, Ebay, Ali, Wish.

[ Szerkesztve ]

(#12973) dudicukrasz válasza Jackal2 (#12971) üzenetére


dudicukrasz
tag

Van neve ennek a betegségnek:megrendelésfetisiszta. :D :D :D

(#12974) Teréz Atya válasza SpydeR3412 (#12972) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, en 108 dolcsiert vettem az RTF NightHawkot 260 helyett. Meg eredeti SkyRC toltot 32-ert 40 helyett. Es par jo minosegu akkut konkretan olyan osszegert, hogy csak poenbol rendeltem. Ezek utan jobban elnezem a marhasagaikat, meg a hetekig processelest.
De meg kell hagyni, kiszolgalas minosege egyenesen aranyos az alacsony arakkal.

Kiveve itthon, mert minel dragabb egy modelluzlet, annal nagyobb faparasztokkal toltik fel. Viszont a Tatra melletti kisfaluban mukodo modelluzlet konkretan lesi minden szavam. Fura ez, no.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12975) SpydeR3412 válasza Teréz Atya (#12974) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az nem rossz!
Én eddig csak olyannal találkoztam, ami addig érte meg, amíg nem írta ki a szallitas összegét..
De akkor majd legközelebbi vásárlásnál, megnézem a GB-et is. :-)

(#12976) Allien válasza SpydeR3412 (#12975) üzenetére


Allien
veterán

Pedig rengeteg jó árú cuccaik vannak, de természetesen van, ami nem éri meg, mint minden web áruháznál, össze kell hasonlítani. :K Amihez oda írja, hogy free shipping, ott persze egyszerűbb. Igaz, hogy plusz biztosítási díjat is kérnek (opcionális), de még így is megérheti, ha annyival olcsóbb a cucc. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12977) medvegy válasza koko 959 (#12968) üzenetére


medvegy
aktív tag

Igen én is észre vettem, hogy nem tölti fel teljesen őket.
Neked mi a tapasztalatod a töltés jelző ledekkel? Random vagy rendben van, és ha nem világít, akkor is tölt? Tegnap rádugtam ötöt. 3 led világított csak, de hagytam mindet töltődni, addig amíg a 3 led kialszik. Meg fogom nézni az aksikat egyesével, hogy hány percet bírnak, és akkor kiderül, hogy csak a ledek buziznak vagy valami kontokat hiba miatt nem tölt rendesen.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12978) muranyig


muranyig
tag

(#12979) Allien válasza muranyig (#12978) üzenetére


Allien
veterán

Jól néz ki. Kíváncsi lennék, hogy pl polárszűrőt hogyan/mikor fognak alkalmazni (már ha nem azzal csinálták). :K Igaz, használata nehéz drónon, de előre beállítva nem lehetetlen, és az eredmény kárpótol a sok próbálkozásért. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12980) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#12972) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lehet, én sem veszek sűrűn ott cuccokat, de amikor 150 dollárt nyerek egy terméken, akkor be kell próbálni (nekem is az a szitu mint Terézatyának).

De pl. hol kapsz 25.000 Ft-ért 250-es full karbon vázat+vezérlőt+4 motort+4 ESC-t+1 szett karbon propellert+PDB-t? Sehol.

Dudicukrász: ó máj gád:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12981) Allien válasza Jackal2 (#12980) üzenetére


Allien
veterán

Akkor meg ne sírjál, hogy várni kell rá. Ennyi a várakozási pénz. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12982) cris78


cris78
őstag

kell :C

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#12983) Jackal2 válasza cris78 (#12982) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez nem az a projekt, ami bedőlt?

Allien: nem sírok, ma is jött két drón:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12984) Teréz Atya válasza Jackal2 (#12983) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Te, ennek a dudicukrasznak igaza lehet. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12985) gyuri81 válasza Jackal2 (#12983) üzenetére


gyuri81
veterán

jó a szponzorod... :DDD

(#12986) Jackal2 válasza Teréz Atya (#12984) üzenetére


Jackal2
senior tag

Csak miattatok csinálom, hogy legyen a blogon tartalom:D

Muszáj elköltenem, különben ruha lesz belőle asszonynak, az meg sokkal rosszabb:DD Lehet menni évenként kiönteni 3 db 120 literes zsákot a Tescoba:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12987) Teréz Atya válasza Jackal2 (#12986) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Figy, nekem nem egy ismerosom ferfi letere kolt ennyit ruhara.

Aztan az egyik volt kollegamnak az volt a heppje, hogy vett valami rozsdaszokveny kocsit ocson, aztan mire helyre pofoztatta, rakoltotte a vetelar 2-3 szorosat. Aztan reggeltol estig azon panaszkodott, hogy itt csak ehendogleni lehet.
Egy masik meg 4K TV-t vett hitelre, lakotarsam okos TV-t. Aztan majdnem agyfaszt kapott, amikor kiderult, h nem megy neki a miracast, mert a mobilja nem tudja. Akkor ezt is cserelni kellett. Mellesleg a tabletjet meg szo szerint belepte a por. Aztan rajohetett, hogy ez az egesz csak bohockodas es a laposat koti a TV-re, ugy nez filmet. :)

Lenyeg ami lenyeg, amig az ember rendszeresen felretesz, es nem hitelbol tolja a hobbijat, arra koltse a penzet, amire jolesik.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12988) Jackal2 válasza Teréz Atya (#12987) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lehet masszívan inni kéne, mert akkor legalább egy-két napig szarul vagy és mindig azt mondod: soha többet nem iszom.

De ezt mikor mondod drónra? Soha, max. azt hogy: baszki ez de jó, ez kell, ja meg ez is, meg az is, meg amaz is:D

Igazából már ki sem írom aláírásba, mim van, mert az már spam lenne:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12989) marciart11 válasza Jackal2 (#12988) üzenetére


marciart11
aktív tag

Keményen tolod az biztos.

(#12990) dudicukrasz válasza marciart11 (#12989) üzenetére


dudicukrasz
tag

Anyagozik ja,még hasonlít is rá,a drogos is azt hiszi ha jó a cucc hogy tud repülni :DD :DD :DD

(#12991) Teréz Atya válasza dudicukrasz (#12990) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A folyekony szigeteloszalag hatasara en par percig nem hittem, tudtam, hogy tudok repulni. Arrol nem szol a fama, hogy ez az ize olyan budos, hogy 2 napig kell utana szelloztetni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12992) Jackal2 válasza dudicukrasz (#12990) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azért forrasztok csak, hogy tudjak a forraszanyag gőztől kábulni. A higany is csak olyan, hogy egy darabig szar, aztán kellően elbutulsz és nem tuc már irni seeee :Y

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12993) csmat válasza Jackal2 (#12992) üzenetére


csmat
senior tag

Most jut eszembe, vettél végül a 686-hoz rakétavetőt, vagy buborékfúvót, egyéb extrát?
Vagy valaki más vett?

[ Szerkesztve ]

(#12994) Jackal2 válasza csmat (#12993) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem és nem is tervezem. Persze poén lenne, de ennyi géppel nem tudok egyszerre repülni és én két kategória felé tolódom:
- minden ami brushless, de főleg a racerek
- sportos brushed, ütöm-vágom kopterek, mint a Nihui U807, Latraxx, Lishitoys L6052

Szóval ami ad adrenalint és jó velük repkedni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12995) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Van valami szabályozás, hogy drónnal, modellrepülővel hol lehet repkedni?
Üres focipálya pl mennyire jó ötlet? Megüthetem végette a bokám?

[ Szerkesztve ]

(#12996) Teréz Atya válasza szacsee (#12995) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat ezt talaltam.
"Hatóság állásfoglalása szerint a drónok légi járműveknek minősülnek és alkalmazásuk hasonló repülésbiztonsági kockázattal jár, mint a hagyományos légi járműveké. A végleges jogszabály elkészültéig, minden légtérhasználathoz előzetes kérelmet kell benyújtani és ezeket egyenként bírálja el a hatóság."

Nem unjatok, h nalatok mindenre van egy szabaly, amit mindenki telibesz*r, mert teljesen ertelmetlen?

USA-ban negyed kiloig, Szlovakiaban fel kiloig, Iroszagban meg egy kiloig jateknak szamitanak a "dronok."
Amugy pletykaljak, h fix szarnyu gepeknel eltorlik a regisztraciokotelesseget az USA-ban.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12997) Jackal2 válasza Teréz Atya (#12996) üzenetére


Jackal2
senior tag

Poroszos szabályok, amiket olaszosan tartunk be:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12998) laccy88 válasza Allien (#12979) üzenetére


laccy88
senior tag

miért nehéz? :)

(#12999) Patics válasza cris78 (#12982) üzenetére


Patics
tag

Selfi dron :C

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#13000) koko 959 válasza medvegy (#12977) üzenetére


koko 959
csendes újonc

A led nekem is random módon világít. Ha van multimétered a csatlakozón meg tudod mérni a feszültséget. Ha lesz rá időm szétszedem s megnézem mi az oka ennek. A balanszos töltő 4,17-4,19V körül tölti fel az akkukat.Erre lehet rátölteni az eredeti töltőjével a gépnek. Érdekes módon van amelyik akkunak vissza megy a feszültsége 4,05 V-ra, van amelyiknek felmegy 4,23V-ra de tény hogy ha rátöltök minimum 30-40 másodperccel tovább repül a kopter. A feszültség különbség abból adódhat hogy melyik milyen kapacitással rendelkezik. Menet közben szétszedtem a töltőt semmi hideg forrasztás nincs benne, minden kimenethez egy 5 lábú IC van ami vezérelheti a töltést.Sajnos a ráírt adatok (LTH7) alapján nem derül ki pontosan micsoda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.