Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) mgy válasza cris78 (#12749) üzenetére


mgy
senior tag

Közelről látom, úgy nincs baj... :D

(#12752) kimista válasza Peczek (#12750) üzenetére


kimista
aktív tag

Ha kulterben kell a propvedo, akkor addig ne menj kulterbe.. Még kell tanulni repülni, a propvedo csak plusz súly, plusz segítség h felakadj a fára. Én már bent se haszbalom a propvedot.. És soha nem megyek neki semminek :)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12753) shaddam válasza tibibi (#12716) üzenetére


shaddam
aktív tag

A hivatalos phantom 3 jó rá, de az árából veszek egy tucat original x380 propot :D Holnap nekifekszek a balanszolásnak, aztán ha a szél engedi remélem lövök egy stabil videót

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12754) kettom


kettom
csendes tag

(#12755) Peczek válasza kimista (#12752) üzenetére


Peczek
aktív tag

Igazad lehet, de ezzel a géppel a 6 éves fiam is repül.
Marad az a propvédő egyelőre.

(#12756) tibibi válasza shaddam (#12753) üzenetére


tibibi
őstag

Kérdés van e valami értelme a drágább propoknak :U Ha jobban ki van balanszolva akkor talán igen.

[ Szerkesztve ]

(#12757) Allien válasza tibibi (#12756) üzenetére


Allien
veterán

De balanszolni az eredett is lehet, ugyebár. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12758) tibibi válasza Allien (#12757) üzenetére


tibibi
őstag

Lehet ,de mint beszéltük normális balanszoló elég drága inkább vennék normális propot .Rendeltem gyárit,de lassan ér ide . Aki meg ígérte ,hogy elküldi tojik a fejemre . :U remélem olvassa :K

(#12759) kimista válasza Peczek (#12755) üzenetére


kimista
aktív tag

jaj ne érts félre, véletlenül sem bántásból mondtam, amikor a bnőm repül akkor én is felrakom neki, mert nem tud repülni, de nekem már nem kell, és az a plusz 1-2 perc is sokat számít amit nyerek vele (plusz nekem kinézetre is jobb védő nélkül)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12760) Allien válasza tibibi (#12758) üzenetére


Allien
veterán

Akkor milyen egy "normális" balanszoló? Nekem ilyenem van, igaz, még nem használtam. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12761) tibibi válasza Allien (#12760) üzenetére


tibibi
őstag

Önzáros propokat nem tudsz vele balanszolni ahhoz ilyen kell (állítólag :B ) .És az x380-ra önzáros normális propokat akarok venni.hogy ne járjak Így :U

[ Szerkesztve ]

(#12762) stinky14


stinky14
csendes tag

Ma megérkezett az xt-xinte.com-os kárpótlás az elrontott akciójuk miatt.
Mindig is ilyenre vágytam :D

(#12763) Allien válasza tibibi (#12761) üzenetére


Allien
veterán

Ok, és akkor ez a nyócezerbe kerülő drága??? :N NEM, ugye??? :DDD Megmentheti a kopteredet, akkor NEM drága. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12764) Hachiko95 válasza tibibi (#12761) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Én az eredeti Phantom 3 (spare part no.9) propellert vettem hozzá, egy pár 2000ft volt. Csináltattam hozzá balancoló rudat, egy keveset ezeken is alakitani kell, hogy tökéletes legyem. Egyébként gyorsabb, mozgékonyabb a gép tőle, a repülési idő is jobb kb plusz 1-2 perc.

(#12765) Jackal2 válasza stinky14 (#12762) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ne bassz, akkor én is kapok:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12766) Silent77 válasza tibibi (#12761) üzenetére


Silent77
veterán

Hetek óta lesem, ma majdnem megrendeltem. 6600ft pontokkal.
Most rendeltem egy yi-t, azért filozok rajta.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12767) kimista


kimista
aktív tag

facebookon olvastam, hogy csavarhúzó vége leflexelve, szigszalaggal olyan átmérőre növelve ami kell a propellerhez, és poháron lehet egyensúlyozni az önzárót.

xintes arcok remelem nem ilyet fognak küldeni mindenkinek...

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12768) Hachiko95 válasza kimista (#12767) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Célszerű olyan menettel kiegyensúlyozni amilyen a motoron van. A pohárból is valami normális kell, ami nem billeg és az éle is szabályos.

(#12769) ottobacsi


ottobacsi
tag

Rendeltem az XT-Xinte.com-ról JJRC H20-amhoz motorokat.
01.27-én rendeltem, 28-án feladták, ma pedig hozta a postás.
Tiszta boldog voltam hogy kereken 2 hét alatt ideért, mert sima csájnapostával kértem minden nélkül.
Én úgy értelmeztem hogy ha rendelek ebből a termékből 1 darabot, akkor a csomagban 1 piros-kék és egy fekete-fehér madzagos motort kapok, ebben Jackal2 (ha jó emlékszem) is megerősített.
Na mondom rendelek két csomagot, hogy legyen tartalék.
Kibontom a borítékot és mit találok benne:

Akkor a kérdés az hogy hogyan lehet a másik fajta motorokat rendelni, mert erre nem találtam opciót! :F

[ Szerkesztve ]

(#12770) Silent77 válasza ottobacsi (#12769) üzenetére


Silent77
veterán

Jól értelmezted, rosszul küldték.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12771) kimista


kimista
aktív tag

ez az fpv adó vevő szett csak 24, szállítás 5 $ körül, az összesen 30. BG-on ha külön veszed meg is 40 körül jön ki. megéri vagy megéri? vagy ezek kamu? ahogy nézem sok olcsó dolog van..

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12772) Patics


Patics
tag

Sziasztok!

Ma megérkezett a v686G quadcopter. [link] Ebay-ről rendeltem, 30 ezer, de rávertek még 10 vámot, így 40 ezerben állt meg.

Három start után, egy nagy gondom van vele, mint írták azt többen is, az elmúlt egy évben, nem tartja a magasságot....

Vagy emelkedik, vagy süllyed, de nem lebeg szinten. Meglehetősen instabil, néha hirtelen ejt magasságot.

Mi lehet az ok és a megoldás, szerintetek? Így szinte használhatatlan.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#12773) Jackal2 válasza Patics (#12772) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az nagyon drága volt, mi 23.000-ért vettük EU-raktárból. Ha szóltál volna, segítettünk volna.

A helyzet az, hogy a WLtyos V686 nem igazán tud lebegni, de a többi sem, amiben nincsen barometrikus szenzor. Ráadásul ez a gép nagyon könnyű, ezért az erőhatások is sokkal jobban hatnak rá, mint a többire. De más gépek sem tudnak totálisan egy helyben lebegni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12774) Allien válasza ottobacsi (#12769) üzenetére


Allien
veterán

Szerintem meg ha ezt simán rendelted, akkor CSAK az egyik verziót kapod! Ahhoz, hogy a másikat kapjad, rá kellett volna kattintani a másik félére, a kis képre, és akkor a nagy képen megjelenik a másik fajta. Ha így is raksz a kosárba, akkor kaptad volna "párban". :K De ha nem így, akkor a megjegyzés rovatba beírni, amikor a rendelést feladod. :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12775) Patics válasza Jackal2 (#12773) üzenetére


Patics
tag

Köszi, sajnos elkapkodtam...

A barometrikus szenzorról nem hallotttam még, köszi.

A fiam vett, az Auchanból 15 ezerért, X5G-t, azt kis trimmelés után meglehetősen stabilan lebegtettem a szobában... Azt gondoltam, a V686 (kétszeres árért) még stabilabb lesz... tévedtem.

Ellenben a Youtubos tesztvideókon nagyon stabilnak tűnik, az miképpen lehet?

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#12776) Silent77 válasza Allien (#12774) üzenetére


Silent77
veterán

Igazad van rosszul mondtam.
Telefonon nem tekertem fentebb. :B

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12777) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Gyerekek!
Ma jopar percet bele tettem a NighHawk-ba. Csak Kazal Laszlot tudom idezni:
"Ácsi az egész! Ebbe dugjátok a csőrötöket cukor pofáim, ha egyáltalán meg akarjátok tudni mi az az anyatej!"

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12778) Teréz Atya válasza Patics (#12775) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem amikor elkoszolodott az egyik tengely az U807-ben akkor liftezett fel-le.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12779) majnz


majnz
tag

[TBS Vendetta - FPV RACER]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#12780) ottobacsi válasza Allien (#12774) üzenetére


ottobacsi
tag

A képet hiába választod ki, az nem jelent semmit. (kipróbáltam)
Ilyen a kiválasztós móka, pont úgy mint máshol is.
Mindegy is, írtam nekik hogy oldják meg a problémát.
Ez jó lesz tesztnek is, hogy milyen gyorsan reagálnak, és mennyire rugalmasak / jóindulatúak.

(#12781) kirkri válasza ottobacsi (#12769) üzenetére


kirkri
addikt

Meglehetősen drágán vetted.
Én innen vettem már két alkalommal is, mindig megérkezett 2 hét alatt. (Az utolsó rendelésem nem fog, mert a kínai újév pont bekavart.) Kicsit lutri volt az első rendelés, mert egy ilyen mini quadcopterhez vettem, de tökéletesen passzol bele. Gondolom a mini gépek legalább 80%-át ugyanolyan motorokkal szerelik.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12782) kirkri


kirkri
addikt

Valakinek megjött már az olcsón rendelt Syma X5 a Banggood EU raktárból?
B2C ingyen postával jön, így még nincs ok parázni, hogy egy hét alatt nem ért ide, csak jó lett volna hétvégén kipróbálni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12783) Silent77 válasza kirkri (#12782) üzenetére


Silent77
veterán

Nálam bg eu raktár még sosem volt gyors. Kínából hamarabb ideért mint onnan. :D
2-3 hét szokott lenni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12784) shaddam válasza tibibi (#12761) üzenetére


shaddam
aktív tag

Rendesen ütközésig kell nyomni a propot a motoron. Először én is csodálkoztam az x380-on hogy valamelyik prop teljesen felcsúszik valamelyik meg nem. Mondjuk ilyen 4-5 repülésenként én átnézem a gépet nem-e gyanúsak a csavarok pl

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12785) ottobacsi válasza kirkri (#12781) üzenetére


ottobacsi
tag

Szerintem meg te vetted drágábban mint én. Na jó, nem sokkal! :D
Postával, paypal jutalékkal együtt 1.43$ volt darabja. :)

(#12786) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Quanum V2- höz vennék kamerát Surveilzone 9,9$-os cuccát néztem.
PAL vagy NTSC legyen?
Melyik jobb FPV-hez?

Monitor 480 sor széles mint az NTSC szabvány, de nem tudom milyen képet adhat PAL szabványú kamerával? Elvileg jobb a felbontása, de a képarány az NTSC-hez van közelebb.
Segítsetek a döntésben, hogy PAL vagy NTSC legyen.
Lencse 2,8 vagy 3,6 mit jelent, nekem melyik a jobb?

Kösz a válaszokat előre is! :R

(#12787) Jackal2 válasza majnz (#12779) üzenetére


Jackal2
senior tag

Egyesült Arab Emirátusok promó videó:DDD

Mondjuk a Team Black Ship cuccok mindig is durvák voltak, de árban is. 50A ESC bazze, mennyi áramot vesz ez fel.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12788) Jackal2 válasza Patics (#12775) üzenetére


Jackal2
senior tag

Mindegyik kúszik valamerre. Ha elengeded a távot akkor elmászik nem? Nekem a legjobban az MJX X600-at sikerült kitrimmelnem az 3-5 mp-t is tudott kúszás nélkül. Eddig ez a csúcs nem GPS-es gépeknél.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12789) dsgnr


dsgnr
újonc

Drón árgép oldal, kupon kódokkal: [link]
Holland ugyan, de google fordító jó barát :R

(#12790) Jackal2 válasza dsgnr (#12789) üzenetére


Jackal2
senior tag

Magasak az árai...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12791) kirkri válasza ottobacsi (#12785) üzenetére


kirkri
addikt

Akcióban vetted? Mert most 2.35 dollár az ára.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12792) ottobacsi válasza kirkri (#12791) üzenetére


ottobacsi
tag

JJRC H20 Spare Parts: 2 Piece CW Clockwise / CCW Counterclockwise Motor for JJRC MiNi Quadcopter RC Drone UAV

Tehát 2db. 1 db CW és 1 db CCW elvileg, csak nekem elszabták a rendelésemet.

[ Szerkesztve ]

(#12793) kirkri válasza ottobacsi (#12792) üzenetére


kirkri
addikt

Jogos, épp, hogy ki nem verte a szemem. :B
H20-ba kerül, vagy te is más típushoz vetted?

(#12783) Silent77: Jaaa, én naiv meg azt hittem 1-1.5 hét alatt ideér. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#12794) dsgnr válasza Jackal2 (#12790) üzenetére


dsgnr
újonc

Nagyon drága? Ez azért meglepett.
Azoknál amik engem érdekelnek ott éppen lehozta azokat, amiket én is megtaláltam.
Már kezdtem örülni, hogy végre nem kell széttúrnom a netet, itt egy klikkre lehoz mindent. Vagy nagyon béna vagyok, vagy szerencsém volt azokkal amit keresek.
Ha van hasonló, de jobb kereső ennél akkor jöhet, mert arról jól lemaradtam :(

Ha pl. hubsan 4x 107d+ -ra tudsz (tudtok) ennél jobb deal-t, annak nagyon örülnék!

(#12795) synar


synar
őstag

Itt egy eddig kihasználatlan terület a drónok számára, ajánlott tesztelési módszer: [link] :D

(#12796) kimista válasza kimista (#12771) üzenetére


kimista
aktív tag

Erre vki?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12797) vadasziz


vadasziz
csendes tag

Sziasztok!
f450 típusú quadcopterem időnként lassan elfordul, nem mindig. Ha utána állítok a távon (trigger) egy ideig jó de utána az ellenkező irányba fordul és vissza kell állítanom 0 helyzetbe a triggert. cc3d vezérlőm van. Hol keressem a bajt? A távon? A vezérlő beállításán (PID)? Ötletek?
Előre is köszi,
Zoli

(#12798) Minstrel válasza vadasziz (#12797) üzenetére


Minstrel
senior tag

Először kalibráld újra és nézd meg, hogy nem-e nagyon rezeg a vezérlő, próbálj ki valami más felfogatási módot.

(#12799) vadasziz válasza Minstrel (#12798) üzenetére


vadasziz
csendes tag

Köszi!
Csak 3m 2 oldalú ragasztóval van a vázra rátéve a vezérlő. Mivel rögzítsem, hogy jobb legyen?
Zoli

(#12800) Minstrel válasza vadasziz (#12799) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ha nincs kéznél más akkor próbálj két réteget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.