Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) qnadam válasza szacsee (#12786) üzenetére


qnadam
veterán

mutatott kép szempontjából kb mindegy, mindegyik 4:3-ra lesz nyújtva. ha az adó csak ntsc-t tud, akkor a kamera is legyen az, az a biztos. ha nem akarsz utána dolgozni a videóval, akkor kb mindegy a szabvány.
a pal 50i, az ntsc 60i lesz, de nem nagyon fogsz különbséget látni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12802) vadasziz válasza Minstrel (#12800) üzenetére


vadasziz
csendes tag

Köszi!
Holnap kipróbálom.
Zoli

(#12803) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

Sziasztok!

Fontolóra vettem az 5.8Ghz Fpv szettet, és kérdezlek titeket, hogy a Smartphone- verzióval van-e tapasztalatotok, illetve mi a véleményetek. Néztem pár videót, nem rossz szerintem, bár nem a legkényelmesebb/esztétikusabb megoldás... :D

Kigyűjtöttem pár cuccot hozzá hirtelen (közel sem biztos, hogy a leg ideálisabbakat :B ) :

Boscam 32Ch 5.8G 600mw 5km Wireless AV Transmitter TS832 Receiver RC832 for FPV

11.1V 2200mah Lipo Battery for RC Helicopter Quad Copter Airplane Accs

HD 700TVL Sony CCD Mini Security Video PCB Board FPV Color Digital Camera W3LE

Easycap USB 2.0 Video Audio VHS to DVD Converter Capture Card Adapter

És kell hozzá USB OTG kábel.

Video: FPV on android smartphone with DVR using EasyCap

Szerintetek?
:)

[ Szerkesztve ]

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12804) qnadam válasza -=Starwing=- (#12803) üzenetére


qnadam
veterán

van valakinek ilyen a topikban, de nem emlékszem, hogy mi volt a tapasztalata. de én mindenképp célhardvert használnék a megjelenítésre, fpv-nél azért nem árt, ha stabil és megbízható a technika.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12805) Allien válasza synar (#12795) üzenetére


Allien
veterán

Ha már videó, akkor nekem pl ez nagyon tetszik. Vágás nélkül jó hosszú, és drónos felvétel.
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12806) marciart11 válasza Allien (#12805) üzenetére


marciart11
aktív tag

nagyon nagy! :))

(#12807) Pikachu24 válasza ottobacsi (#12769) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem eddig mindenem megjött tőlük 16 nap alatt és eddig nem csalódtam bennük(ez most kilenc nap volt (2.-án adták fel)). Most majd rendelek Imax B6 Mini-t tőlük kiváncsi leszek hogy eredeti-e.

stinky14 Nekem is megjött, én még egy "pénztárcát" is kaptam amiben benne volt a "karkötő".

Természetesen én is ilyen női cuccokra vágytam. :)

Más: Jönnek az ESC-eim. "Belföldi feldolgozásra továbbítva"
Jövőhéten ezek szerint már fel is fog emelkedni a gépem. :)

[ Szerkesztve ]

(#12808) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Asszem ideje lesz osszedobni egy 20 cm alatti brushless gepet amire nem pampognak majd a varosi parkokban. Merthat a 28 centis NighHawk-al barkire ra lehet hozni a fraszt.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12809) Jackal2 válasza Teréz Atya (#12808) üzenetére


Jackal2
senior tag

A 20-assal is. Minden ugyanaz, csak a váz meg a propok kisebbek.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12810) Patics


Patics
tag

Tudtok ajánlani a V686 kalibrációjáról magyar leírást, videót? Csak angolt találtam, azt meg nem értem ...

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#12811) Patics válasza Jackal2 (#12788) üzenetére


Patics
tag

Az, hogy elkúszik valamerre még nem is lenne gond, bár e tekintetben elég jó ez a V686, türhetően tartja a vízszintes pozíciót, ha elengedem a a jobb kart. A gondom a magassággal van, azt nem tartja.

Van egy Trex 500-as "sima" helim, az tartja a magasságot, tudom csak a jobb karral lebegtetni. Ez a v686 vagy leesik, vagy elszáll az égbe, ha elengedem a bal kart. Ez a bajom vele.

Bár tegnap csak 40%-on próbáltam, ma 100%-os hajtásnál sokkal stabilabbnak tünt, a hirtelen süllyedéseket így nem produkálta, könyebb volt tartani a magasságot, de irányítás nélkül így sem marad egy síkban.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#12812) Jackal2 válasza Patics (#12811) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez a leesik az égről, felrántja magát dolog szerintem normális. Én is szenvedtem ezzel és Tibibi is, mi nem találtunk rá megoldást sajna. Mint ha nem lenne jól kalibrálva az erőleadása, valahogy nem lineáris. Sajna magyar leírás nincsen és az angol is pocsék (olyan kínaias, ha van ilyen szó:D)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12813) tibibi


tibibi
őstag

160k phantom 3 standard :Y :Y vacsi új, mi folyik itt kérem, ingyen szállítás :Y
Az X380-nal se volt még időm normálisan repülni ,de azért szívem szerint megvenném :U :K

Így van ahogy Jackal írta együtt lehet vele élni ,de én inkább nem akartam :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12814) Silent77 válasza tibibi (#12813) üzenetére


Silent77
veterán

Link? :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#12815) shaddam


shaddam
aktív tag

Szólt a polgármester hogy küldjem el neki a videókat, mert hallja röpdösök :D

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12816) Hachiko95 válasza tibibi (#12813) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Amerikába egy üzletláncban leárazták a P3S-ot 350$-ra majd 209$-ra úgy kapkodtak utána az üzletben. Ezt először úgy 3 hete olvastam [link]. Nevetségesen túl van árazva az összes, fillérekért lehetne adni az összes fajtát.

Szerk.: Úgy tűnik még mindig tart az akció, beleolvastam az utolsó oldalakba.

[ Szerkesztve ]

(#12817) laccy88 válasza majnz (#12779) üzenetére


laccy88
senior tag

3-5 perc repülési idő? minden racer ennyit tud?

(#12818) Minstrel válasza laccy88 (#12817) üzenetére


Minstrel
senior tag

Versenytempóban általában ennyit, ha csak kicsit tempósabb videózgatás a cél és nem végig 180 meg 360 fokos fordulók akkor tovább is elrepkednek.

(#12819) Jackal2 válasza laccy88 (#12817) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ennyit. És a teljesítmény növekedésével durván esik. Pl. egy Emax 2205 racer motor 30A-t vesz fel és 1200grammot emel. Na ebből 4 1500mAh-t beszlopál 3 perc vagy kevesebb alatt.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12820) tibibi válasza Hachiko95 (#12816) üzenetére


tibibi
őstag

Amerika messze van ;) ez magyar garanciás tudom ,hogy túlárazott ez egy ilyen ország havi 400 ezres fizetéssel nem drága nálunk sem. :DD

(#12821) Hachiko95 válasza tibibi (#12820) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Sajnos ez van, mindig nekik jut a jóból. Ilyet hogy 60.000Ft alatt lehet venni egy zsír új P3S-ot nevetséges :O . Ott volt a kommentek között, hogy valaki 25db-ot vett meg.

[ Szerkesztve ]

(#12822) ottobacsi válasza Pikachu24 (#12807) üzenetére


ottobacsi
tag

Tegnap este írtam nekik, ma írtak is vissza hogy postázzák a rosszul küldöttek helyett a jókat! :)
Úgy néz ki hogy barátságban leszek velük! :D

Egy kis off, de azért van benne egy kis repkedés is! :DDD 2:35-nél látszik két pillanatra egy phantom ha jól láttam.
De ezek a SHERP-ák akkor is nagyon durvák! ;]
Mondjuk elég drágák is... 65.000$ :Y

(#12823) Pikachu24 válasza Jackal2 (#12819) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Jackal2 Ugye ezt csak elírtad? "1200grammot"

Nekem még mindig ez az egyik kedvenc videóm: Jó lenne a címét nem elolvasni :)

ottobacsi Szerintem sokszor csak egy hirdetés leírását be másolják a a saját oldalukra.

Itt ezt írja: "Black or White,2 Colors optional,please choose the onr you request" és nem lehet választani. Én rendelés leadásakor írtam megjegyzésnek hogy Black please, és 2.-án feladták és 11.-ére ide is ért (Persze feketék).

De szerintem ide is érdekes dolog van írva:
Package included:
1 x 140mm Tripod Biztos ezt akarták ide írni? Ez nem a három lábú kamera tartót jelenti?
2x Screws

[ Szerkesztve ]

(#12824) shaddam válasza Hachiko95 (#12816) üzenetére


shaddam
aktív tag

Gondolom jön az új modell és kiszórják a raktárat.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12825) qnadam válasza Hachiko95 (#12816) üzenetére


qnadam
veterán

egy termék ára nem csak az alkatrészek árából meg az összeszerelés költségéből áll ám.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12826) Hachiko95 válasza qnadam (#12825) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Természetesen ott vannak az alkalmazottak bére, logisztika, szoftverfejlesztés, marketing, stb. Viszont, ha jól emlékszem 800$-ért adták a 10 éves akciójuk előtt, most pedig 209$ is kapható és valószínűleg így is megéri nekik.

(#12827) szacsee válasza qnadam (#12801) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
Pal-t rendeltem, Elvileg tudja az adó.

(#12828) Teréz Atya válasza Hachiko95 (#12826) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Azert egy egyszeri akciot ne keverjuk ossze mar a gep valodi ertekevel. Ha egy Phantom 3-hoz hasnlo tudasu gepet magunk legozunk ossze, minimum 2-300 dolcsit kell elvernunk. Es olyan aprosagokkal meg nem szamoltunk, mint a normalisan megirt szoftver, anyagminoseg, meg olyan nyalanksagok mint a Lightbridge.
200 dolcsiert jellemzoen olyan, enyhen szolva nem jol sikerult gepeket lehet kapni, mint a Flying3D X6 - X8 es haverjai. Arrol nem is beszelve, hogy a Phantom 3 kiveve a dobozbol tenyleg kesz van, nem nagyon kell meg utana reszelni, forrasztani, PID-et gyaszatolni, ESC-et ujraflashelni / kalibralni, TX-en endpointokat allitgatni.
Azert egypar olcso csoda tenyleg botranyos. Tegnap delutan peldaul egy Eachine B3AC balance chargert javitottam, mert elment az egyik cellanak a toltese. Jol elszorakoztam, mire megtalaltam az alig lathato hidegkotest. Nem hiszem, hogy mindenkinek van otthon egy forrasztoallomasa ilyen celra.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12829) Jackal2 válasza Pikachu24 (#12823) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem. Annyit emel. 4 motor majdnem 5 kilót emel, 6045-ös proppal. De 30A-t felvesz közben:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12830) Jackal2 válasza Hachiko95 (#12826) üzenetére


Jackal2
senior tag

Van egy kollégám, aki árult könyveket vásárokban évekkel ezelőtt. A forgalmazók kötöttek egy egyezséget, hogy egy nagyjából 250 oldal hosszú, nem keményborítós könyvet 2500-3000 Ft között kell adni. A vásár utolsó napján 500 Ft-ért adta könyveteket és még így is null szaldó fölött volt.

Manapság egyébként a logisztika nagyon nagy költség az árban. Főleg úgy, hogy EU-ban nem gyártanak DJI-t (szerintem), vagyis ha közvetlenül a gyárból veszel valamit, akkor az akár a 1/4-e vagy még kevesebb is lehet árban. Amikor én gyerek voltam, apám mérnökként a ruhaiparban dolgozott és nekem a kilencvenes években csak Lee, Mustang, Levis stb. farmereim voltak a gyárból, kb. 2-3000 Ft-os áron. Egyetlen bajuk volt, volt benne valahol egy szálhiba, ezért az azonosító címkét kivágták a gyárban a farmer derékrészéről hátulról (ami ugye soha nem látszik, mert mindig takarja a póló:D). Szóval két dolog nem volt benne, a márkajelzés (annak ellenére hogy a gombok, a zipzár stb. természetesen tartalmazta a márkajelet) és a szállítás költsége, és ezek a farmerek már akkor is 10-15.000 Ft-be kerültek. Mellékesen pont ugyan úgy szétmentek mint a noname:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12831) Teréz Atya válasza Jackal2 (#12809) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Naja, de en 20 centi alattira gondoltam. :)
Annyira nem hajt a tatar, 3 havonta jonnek ki az uj Racer-ek, eleg lesz nekem az nyarra is. :D
Addig el leszek a mostani masinaimmal....

...vagy nem. :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12832) Jackal2 válasza Teréz Atya (#12831) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Szabo Alan féle Alignra nem vagy rágerjedve? 500-körül árulják Helipalon.

Szabó Alan így repül vele.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12833) Patics válasza Jackal2 (#12832) üzenetére


Patics
tag

Na, jó, Szabó Alan kivételes...

[ Szerkesztve ]

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#12834) KovA válasza Jackal2 (#12832) üzenetére


KovA
tag

Bárcsak én is így tudnék repülni .. elképesztő .. :)

A masinéria sem tűnik rossznak. :)

https://kova.hu/konfig

(#12835) kimista


kimista
aktív tag

végre hétvége, mehetnénk reptetni a szabadba, erre vártam egész héten.. erre esik az eső :W

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12836) cris78 válasza kimista (#12835) üzenetére


cris78
őstag

Ne is mond. Végre a héten megjött egy plusz aksi a 807-hez...

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#12837) Patics válasza kimista (#12835) üzenetére


Patics
tag

Ez tényleg bosszantó, két napos a drónom, még jó, hogy itt van egy 10 nm-es fedet terasz.. és a plusz aksik még nem jöttek meg, így ma még csak két startot tudtam repülni... de egyre kezesebb a kicsike.. :)

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#12838) tibibi válasza kimista (#12835) üzenetére


tibibi
őstag

dettó szabad hétvége szakad :W

(#12839) erikke17 válasza kimista (#12835) üzenetére


erikke17
őstag

Szintúgy teli a cipellőm. Hétköznap délelőtt jóidő mikor melóba vagyok hazajövök vagy szél vagy eső. :W

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#12840) Game-over


Game-over
aktív tag

Szerintetek melyik éri meg jobban:

SJCAM SJ5000X WIFI Elite vagy Hawkeye Firefly 6S? :F

Az Sjcam 37 k lenne eu raktárból, a Firefly meg 30 k lenne, de az nincs csak kínában, így az is 40 k körül lenne mindenestül.

A tervem az lenne, hogy hasonlóan mint itt X8C-re felrakom gimbal nélkül, és azzal videózni(de ahogy látom az Sjcam-ből lehet 5,8 Ghz-es FPV-t is csinálni)

Aztán egyszer esetleg feljebb lépnék CX20-ra, és akkor oda is vinném a kamerát.

Ki mit ajánlana?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#12841) molnigee


molnigee
aktív tag

Sziasztok!

Már lassan megőrülök, vásárlás előtt állok de nem tudom mi legyen...
Amivel szemezgetek, és eu raktárról lenne jó, hisz itt már sok lenne a plusz kínából.

Cheerson cx-20
gb euból postával ~$230
Sok rosszat is hallani róla, itt is sokat olvastam róla, tetszene, de félek hogy megjön, és kapásból nem is lesz jó, és rendelhetek hozzá plusz alkatrészt...

Walkera QR X350 devo 10
td eu ból $400
Elvileg ezen van gimbal is, de még így is jelentősen drágább mint a cheerson. Na meg ennyiért van a wingsland minivet is euból, bár annak a kamerája nem használható önállóan ha jól sejtem.

xk detect 380
ebay német
Talán ez lenne a legjobb? Ebayról mennyire parás rendelni? Mennyire megbízható ez az eladó?

Ami még tetszene a wltoys v303, de nem találok eu raktáron...

Elolvastam már mindent ezekről a gépekről, mégsem tudok dönteni, mindegyikkel van valami...

Van még valami amit érdemes nézegetni, 60-80e-es kategóriában?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#12842) dudicukrasz válasza Game-over (#12840) üzenetére


dudicukrasz
tag

egyik sem éri meg

(#12843) Jackal2 válasza Game-over (#12840) üzenetére


Jackal2
senior tag

A bele ugyan az én a Fireflyt- venném EU-ból ha lenne. De mivel nincs, vedd az SJ camet jobban tartja az árát, könnyebb eladni, ismertebb. Vagy szard le az egészet és vegyél egy EKEN H9-et.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12844) shaddam válasza molnigee (#12841) üzenetére


shaddam
aktív tag

Hát xk 380-am van, szerintem ismét ezt venném, főleg hogy olcsóbb mint októberben.

Mentem eső után egy kört a rizsföldek felett, megszűnt a gimbal rángás, már csak apró remegésem van. Szerintem ennek leginkább a túl puha gimbal gumó az oka. Szerintem nézek keményebbet

[ Szerkesztve ]

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12845) Game-over válasza Jackal2 (#12843) üzenetére


Game-over
aktív tag

Köszi, akkor szerintem az Sjcam lesz.

De akkor ebben az árkategóriában nem nagyon van más best buy, ugye?

Más: közben kiderült, hogy a TD-ről rendelt X8C ami az "eu raktár" menüből lett kiválasztva az tényleg kínából jön, úgy törlés és most várok arra hogy legyen eu-ban raktáron..... :(

(#12846) tibibi válasza molnigee (#12841) üzenetére


tibibi
őstag

Ezek közül az x380, walkera G-2d gimbal és egy sj4000 wifi kamera igy kompletten 120k esetleg van egy eladó alig használtan ............

(#12847) Jackal2 válasza Game-over (#12845) üzenetére


Jackal2
senior tag

Baszki, akkor írjál nekik egy levelet, hogy mivel kompenzálják a kellemetlenséged. Viccen kívül.

Miért akarod a Fireflyt venni? A 4K-ja interpolált, semmire sem jó, ugyan ez szerintem az SJCAM is. Magyarán elköltesz több mint 2x annyi pénzt valamire, ami kb. ugyan olan mint az EKEN H9 15-ért, ami van EU raktárban. Persze lehet hogy kicsit jobb a gépe a Fireflynak meg az SJCAM-nek de sokkal drágább. Ezért nem vettem azt, mert nem ért meg +25.000-et.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12848) DougButabi válasza Jackal2 (#12847) üzenetére


DougButabi
tag

Képstabilizátor nem ér annyit szerinted?
Én is most gondolkodok ilyesmin, tök jó lehet az Eken, de azért egy nem annyira remegős kép sokat dob a felvételen nem?

(#12849) Game-over válasza Jackal2 (#12847) üzenetére


Game-over
aktív tag

Ami miatt kéne a Firefly vagy az Sjcam az a gyro stabilizer, mert az X8C ahogy olvastam gimbalt már nem bír el (csak nyögve nyelősen), és azért viszonylag korrekt felvételekt szeretnék (a körülményekhez képest).

De lehet az EKEN H9 lesz, árban sokkal jobb.

Aki rendelt már EKEN-t: van tv kimenete a mini usb porton? Vagyis lehet-e FPV-t csinálni vele?

(#12850) Hachiko95 válasza shaddam (#12844) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Valószínű hogy a remegés a kis gumi rezgéscsillapító puhasága miatt van, sokan füldugót tömtek bele. Érdemes egy nagyobb teherbírású, keményebbet venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.