Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) kettom válasza Game-over (#12840) üzenetére


kettom
csendes tag

GB-n van EU raktárban a 6S de sokan ódzkodnak tőlük! :(
:N

[link]

(#12852) kettom válasza Game-over (#12840) üzenetére


kettom
csendes tag

Az előző kettőnél ez még jobb de jelenleg sehol nincs EU raktárban!

GitUp Git 2

SJ lehet ismert de sok baj van vele a tesztek és fórumok alapján.

[link]

(#12853) Jackal2 válasza DougButabi (#12848) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem nem. De ha neked ez fontos, akkor természetesen vedd meg, de 25K-ért már akár gimbalt is vehetsz:D Persze ez a Syma X8-nál kevéssé játszik. A képet egyébként szoftveresen utólag is lehet stabilizálni.

Gameover: ha kell a képstabi, akkor azt vedd, ami EU raktárban van. Az a biztos.

Amint megjön az EKEN, csinálok róla egy gyors tesztvideót (már ha nem lesz atom szar idő, mint pl. most:D)

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12854) Jackal2 válasza kettom (#12852) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nah, mi a baj velük? Ez érdekelne.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12855) medvegy


medvegy
aktív tag

Megreptettem picit a H8 3D-t kint (pont nem esett az eső). Hatalmas fun, kétszer sikerült ötös bukfencet dobni, bár elsőre elég keményen a föld fogott meg :DDD

Azt a quadcopter101-es csávó is emlegette, hogy elég rövid a hatótávja, bíztam benne, hogy csak az ő példányával volt így. De nem, mert a gyári spec. 30 m is éppencsak megvan. Végülis nem zavaró, mert nagyon messzebbre úgy se mennék vele, mert nem látszik. Ez az egy negatívum van, ennek ellenére nagyon ajánlom mindenkinek a gépet, 6k körül jó vétel nagyon szerintem...

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12856) kettom válasza Jackal2 (#12854) üzenetére


kettom
csendes tag

A tesztek, fórumok alapján jobb, szebb képe van, és a remegést is jobban csökkenti

De aki csak átmenetileg akar egy kamerát annak az EKEN H9 a legjobb a BG EU raktárból!
De ezzel csak szép időben lehet jó felvételeket készíteni, míg a Hawkeye Firefly 6S , és a GitUp Git2 rossz időben is szép képet ad, de ezért több az ára, akinek ez nem fontos annak a H9 a legjobb!

(#12857) medvegy válasza Game-over (#12845) üzenetére


medvegy
aktív tag

Azért ez kemény, jópáran biztos belesétáltak a kínai EU X8C-be. Úgy néz ki, hogy a TD-vel is vigyázni kell :(
A helyedben én is a H9-et venném, tényleg nagyon jó ára van. Nekem a kamerába épített gyro stabilizátor (ami tényleg csak a pici rezgések ellen ér valamit) plusz 15-20k-t nem érne meg. 15k körül már 2D gimbal kapható.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#12858) Jackal2 válasza kettom (#12856) üzenetére


Jackal2
senior tag

Tudnál néhány forrást linkelni? Érdekelne.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12859) Jackal2


Jackal2
senior tag

Vettem még egy gépet, de nem mondom meg milyet:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12860) Allien válasza Jackal2 (#12847) üzenetére


Allien
veterán

Így van! A francnak hiszik páran, hogy a 4K még elérhető. Már 100 dodó alatt NORMÁLISAN. A H9 is SCAM, mellékesen. :K Ők gyártják (ha jól láttam külföldi fórumokon). Ha lesz időm, akkor rakhatok fel pár képet, esetleg videót, de ilyeneket bárhol a neten lehet látni. Ennyi pízért meg egy kicsivel többért se kapni jobbat.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12861) kettom válasza Jackal2 (#12858) üzenetére


kettom
csendes tag

Most mi van megtaláltál?

Nem Te mondtad mindig nézzük a teszteket, és a fórumokat.
Én ezt szűrtem ki belőle, és? :)

[link]

(#12862) kettom válasza Jackal2 (#12858) üzenetére


kettom
csendes tag

Tessék még egy

[link]

(#12863) Allien válasza kettom (#12856) üzenetére


Allien
veterán

Én nem értek egyet Veled. Ugyanis, szvsz nem elégséges egy kamera. Ha pedig így nézzük, az Eken H9 tökéletes választás mondjuk rögzíteni az eseményeket fejkamerának, vagy kirakva állványra, bármi ilyesmi. Képe is vállalható, akár gimballal jó választás lehet, ha nem ebből akarsz megélni, és nem vagy krőzus tele dollárral meg euróval a zsebben, akkor tök felesleges drága 100 dollár feletti kamerákkal kezdeni.
szvsz :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12864) kettom válasza Allien (#12863) üzenetére


kettom
csendes tag

Lehet, és csak arra tudok hagyatkozni amit a videókon látok, hogy sötétben jobb képet ad a két drágább, és én nem csak dronhoz akarom venni, de természetesen igazad van mert ár érték arányban a H9 jobb!

Meglátjuk hogy Jackal2 milyen teszt videót tesz majd fel, mert az lesz a tuti teszt!

[ Szerkesztve ]

(#12865) Jackal2 válasza kettom (#12864) üzenetére


Jackal2
senior tag

Természetesen nem basztatásból írtam, csak szerintem sokkal több a 15.000-nél a 30-40.000 Ft. Ha a minőségét nézzük a képnek, valószínűleg a Firefly 6S jobb képet produkál, csak túlzónak tartom az árat.

Megnézem a teszteket, amiket linkeltél.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12866) szacsee


szacsee
nagyúr

Ha már a kameráknál tartunk.. 😃
Sima micro usb kábelt elvágva tudok av kábelt csinálni, vagy az a pin nincs "kivezetve"?

(#12867) Büszke


Büszke
tag

Szerelő kitt

Honda VFR800 Vtec Annyi a világ, amennyit látsz belőle!

(#12868) Teréz Atya válasza Büszke (#12867) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem rossz. De en mondjukra a 2 euros Tesco-s csavarhuzokeszletet hasznalom.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12869) tibibi válasza Jackal2 (#12859) üzenetére


tibibi
őstag

phantom 3 ;]

(#12870) Allien válasza kettom (#12864) üzenetére


Allien
veterán

Ezért írtam, hogy legyen több kamerád. Az egyik a drónon, a másik rajtad valahol, esetleg harmadik kihelyezve területre. :K Sőt, ha azt nézzük, lehet pl egy lencse cserével nagylátó szögre vissza váltani a mostani halszemről. Mert ugye, a 170 fok az már sokk, mondjuk drónon még csak-csak. De fejkamerára jobb lehet a kisebb látó szögű (120, vagy még kisebb).

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12871) szacsee válasza szacsee (#12866) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szétgyaláztam egyet, mert nem láttam a fényt a szemetekben. :DDD
4 pin van az csatlakozósorig kivezetve, persze pont az AV jelért felelős hiányzik.
Lehet csak ez a kábel volt ilyen, de többet nem darabolok fel inkább töltésre használom.
EU raktárban volt még egy utolsó, hamar lecsaptam rá, talán jó lesz.

(#12872) kimista


kimista
aktív tag

délutánra én is kivittem a cx-20at, nehogy berozsdásodjon a szekrény tetején ;] csináltam videót is, sajna még gimbal nélkül (jöhetne már.. DX még mindig újévet tart..)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12873) tibibi válasza kimista (#12872) üzenetére


tibibi
őstag

A foxival vigyázz,mert szétkapja mint a lábtörlőt :DDD

(#12874) shaddam válasza Büszke (#12867) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ez 51-in 1 :D Pár napja vettem, ennyiért csak jó lesz valamire

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12875) kettom válasza kimista (#12872) üzenetére


kettom
csendes tag

Hali, milyen kamera van rajta?

gimbal van rajta gyárilag is nem?

(#12876) kimista válasza kettom (#12875) üzenetére


kimista
aktív tag

Yi.
Gyári felfogatas, nincs gimbal

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12877) tsoft válasza Game-over (#12849) üzenetére


tsoft
csendes tag

Az Eken H9 nem adja ki a képet USB-n, ezért gondolkodok én is Firefly vagy Sjcam vásárlásán.

(#12878) Teréz Atya válasza tibibi (#12838) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

En impregnaltam a h8 mini FET-jeit, propvedoket mar elotte levagtam, mas nem azik be, motor allitolag vizallo, ha nem van csere. Zuhogo esoben reptettem. En vagy a balkonon voltam vagy a bejarati ajtoban. :D
Vicces amikor egy nagyobb esocsepp elkapja a gepet. Van amikor kicsit megsullyed tole, neha mintha megrazna magat mint egy kutya, de altalaban meg sem erzi. :D
U807-et mar nem viszem ki esobe, most kapott uj golyoscsapagyat, felek, h berozsdazik.
Tenyleg a bronzperselyt miert vonzza a magnes?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12879) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Az megvan, hogy a Traxxas sem ult a baberjain az Alias megalkotasa utan es keszitett egy nagyon hasonlo brushless gepet?
Traxxas Aton

Kedves NiHui, tessek ezt is lekoppintani az eredeti ar negyedeert. :D

Huh, most nezem, h 37 centi motortol motorig. Az alias kb. 24.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#12881) cris78 válasza Teréz Atya (#12878) üzenetére


cris78
őstag

Nekem is néha olyan érzésem van, mint ha lenne még egy kutyám. :) leviszem kiszaladgálja magát, itthon adok neki enni (feltöltöm az aksit), egész nap alszik, aztán elölről minden :D

[ Szerkesztve ]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#12883) synar válasza tsoft (#12877) üzenetére


synar
őstag

A H9 nem adja ki a képet USB-n? Pedig pc-n webkameraként is tudtam használni. Win10-en driver aláírás ellenőrzés kikapcsolva, felfelé nyíl gombot nyomva tartva gépre dugtam és driver telepítés után Skype-ban is kiválasztható volt hibátlan képpel.

[ Szerkesztve ]

(#12884) tibibi válasza Teréz Atya (#12878) üzenetére


tibibi
őstag

Mert kínai :D és szerintem csak bronz színű jobb esetben van benne valamennyi bronz ....

(#12885) tsoft válasza synar (#12883) üzenetére


tsoft
csendes tag

Nagy valószínűséggel nem analóg videójelet használt USB-n keresztül a PC 😉. FPV-hez viszont általában az kell.

[ Szerkesztve ]

(#12886) synar válasza tsoft (#12885) üzenetére


synar
őstag

Értem, erre nem gondoltam.

(#12887) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Vannak még őrültek:
[link]

(#12888) dudicukrasz válasza d.tiborz (#12887) üzenetére


dudicukrasz
tag

Naggyon jóóó

(#12889) shaddam


shaddam
aktív tag

Megosztotta a polgármester a videóm, írt egy srác hogy videózzam le a halastavát. Jó látni hogy nem ilyen jaj megfigyelnek fentről paranoidok vannak nálunk amerikával ellentétben

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12890) Patics


Patics
tag

Gyönyörűen süt a nap, irány a reptér... :C

Tesztelgetem a V686G-met, ez az első drónom...

Azt olvastam, hogy 5-6 óra repülési időt bír a motor. Mi a tapasztalatotok motor és aksi idő terén?

Eddig felszerelt, de kikapcsolt kamerával repültem, lakásban, kertben, teraszon, volt 6 startom, 10-10 perces repülési idővel. Ma kiviszem nyílt térre, kamerát is tesztelek...

A 10 perc jónak tűnik, nem? Működő kamerával gondolom sokkal kevesebb lesz. A 30. start után (egy hét alatt lerepülöm) motorcsere??? :Y

Olvasom néhány gép leírásában, hogy 20-25 perc repülési idő. Ez valós?

A monitor aksijáról és töltéséről nem találtam eddig infót. Az előbb bezavarodott, elkezdett villogni, remélem csak lemerült benne az aksi. Most rádugtam a számítógép USB-jére, úgy tűnik, töltődik... de meddig? Honnan fogom tudni, hogy feltöltött az aksija?

Jó repkedést!

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#12891) shaddam válasza Patics (#12890) üzenetére


shaddam
aktív tag

Az ilyen motoroknál a hőmérséklettől függ. A nihuimmal lerepültem az első lipót, cseréltem majd 10 másodperc és lezuhant, a motor meg égett szagú volt. Nyáron volt ilyen 35+ fokban :D

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12892) tibibi válasza shaddam (#12889) üzenetére


tibibi
őstag

Pont ezt akartam kérdezni, tetszik neki vagy belekötött miért kémkedsz :DDD

(#12893) kimista válasza shaddam (#12889) üzenetére


kimista
aktív tag

megmutatod melyik videó? vagy magát a posztot :)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#12895) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah próbálgattam ma a lebutított Nighthawkot (kisebb prop, nincs motortilt, default PID-ek, nehéz akksi) és egész jó. Nem mertem áttolni még Rate modeba, mert sok itt a(z) köcsög ember :C de így kicsit ólommadár feelingje van.

Azt nem tudom megerősíteni, amit Terézatya mondott hogy olyan mint a Nihui, mert szerintem nem olyan:D először is, majdnem 600 gramm mindennel együtt, a Nihui 120 asszem, szóval brutálisan érződik a tömegkülönbség. Ráadásul ez sokkal jobban dől oldalra, mert jobban engedi az elektronika. Amit tapasztalok még, hogy egészen máshogy fordul, mint a kis gépek, érzésre Nascarosan tehát nagy a bódé. Jobb lenne egy 250-210-es váz ugyan ezekkel a motorokkal. Amit nagyon hiányolok az a 4S akksi, nem elég brutális így.

Már majdnem azt mondanám, hogy kezdőbarát, de persze nem az:DDD Lényeg, hogy így lefojtott módban teljesen élhető, majd egy 10-20 repülés után felrakom a nagyobb propokat meg a motor tiltet és meglátjuk úgy milyen lesz.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12896) shaddam válasza kimista (#12893) üzenetére


shaddam
aktív tag

Semmi extra, tegnap elállt az eső én meg gyorsan ki. Kicsit bánom hogy a gumik miatt ennyire rezeg, de majd még csiszolok rajta. A érdekes lesz, mert a vizet meg a fákat nem szeretem. De legalább jogtisztán röpdösök arra :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12897) Jackal2


Jackal2
senior tag

Kérdezem azokat akik sokat repültek Brushless géppel hogy a failsafe feszkót mennyire állítjátok? Mert most úgy nézem, hogy nekem nagyon magas, 1800-as akksikból nem veszek ki, csak 1000 mAh-t. Mennyitől sípoljpn a buzzer? 3.5V?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12898) shaddam válasza Jackal2 (#12897) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ilyen 3.6-ra lőném be, aztán megnézném jelzés után mennyit repül.

Más: Kicsit bánom hogy naze32-őt vettem, eléggé lement az ára Mondjuk a hivatalos oldalon még mindig 40 fontért mérik

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#12899) Jackal2 válasza shaddam (#12898) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az a baj, hogy 3.7-el sokat repül, ráadásul ha megkenem bikából, akkor leesik, majd vissza szóval azelőtt becsippant mielőtt igazán baj lenne, ez meg így nem jó.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#12900) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah, megvan az első kuka propeller a Nighthawkot, beküldtem egy bokorba, de előtte disarmoltam, ez volt a mák. Nem lett semmi baja, csak behajtotta az egyik propellert (kifehéredett az alja) szóval az kuka, nem kísérletezünk vele, nehogy leessen.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.