Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) 4Grider válasza Attila 1 (#70849) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam is levették, de ettől nem változik a jelminőség, max. a képminőség.

(#70852) Tonyk válasza Attila 1 (#70849) üzenetére


Tonyk
veterán

Bitrátának semmi köze a jelminőséghez. Képminőséghez van köze, de arra meg nincs diagnosztikai menü, max a szemed.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#70853) KaqXar19


KaqXar19
tag

hello,

elkezdtek zaklatni, hogy mindenkepp le akarjak cserelni a kb 10 eves zte modememet valami csilivili wifis szutyokra, es hogy egyeztessunk idopontot. a gbit-es net jon rajta, meg a kabeltv, telefont is tud, de az nincs rakotve.
tudja-e valaki, hogy miert eroltetik annyira a cseret? esetleg varialnak majd valamit a neten, hogy mar csak uj modemmel lehessen hasznalni?

vagy egyszeruen csak azert eroltetik, mert sikerult jol bevasarolni belole, hogy valakinek jo legyen?

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#70854) trec12 válasza KaqXar19 (#70853) üzenetére


trec12
addikt

Nem 2019-es csomagod van véletlenül?

(#70855) mzso válasza Jahno (#70825) üzenetére


mzso
veterán

Nálunk van egy Philips azt talán nem is kellett újrahangolni egyszer sem. Viszont néha látom hogy kiírja, hogy a csatornalista frissítve. A tuner progit meg volt, hogy hetente többször is.
A viszonylag keveset használt Panasonicon meg a legutóbbi nagy kavarásig nem volt semmi probléma, amikor is még a kedvenc kategóriák is megszűntek.

(#70856) KaqXar19 válasza trec12 (#70854) üzenetére


KaqXar19
tag

nem, van az vagy 2013as is.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#70857) Tonyk válasza KaqXar19 (#70856) üzenetére


Tonyk
veterán

uhh, "magabele ittmartti mettyutyu" szintű válaszra sikeredett. :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#70858) Mate válasza KaqXar19 (#70853) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem kompatibilis minden meglévő rendszerrel.

Nem kell mindig hátsó szándékot keresni.

(#70859) Attila 1


Attila 1
tag

Ez a digitális prémium képminőség a DIGI-nél!
[kép]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#70860) Lackooo84 válasza Attila 1 (#70859) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam is most 72% sosem volt ilyen alacsony. 338kHz muxon 16 csatorna. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#70861) trec12 válasza Attila 1 (#70859) üzenetére


trec12
addikt

Ez jelminőség ami nem teljesen egyenlő a képminőséggel amire utalsz....

[ Szerkesztve ]

(#70862) Franx


Franx
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Adott egy Digi szolgáltatás, hozzá egy Huawei kis box (ONT). Optikai kábel fut be a kis Huawei szerkezet aljába, majd a CATV csatlakozójához van kötve a KOAX kábel, ami megy a tévékészükékbe. Így ez együtt adja a tv csatornákat, illetve az Internetet. Abban kérném a segítséget, hogy szeretnék venni egy mai korszerű WIFI routert (TP-LINK vagy ASUS-WIFI-6), de teljesen tanácstalan vagyok, ugyanis azt néztem, hogy ezeket a routereket hogyan fogom tudni használni? Ugyanis ezeknek a routereknek nincs CATV csatlakozója. Illetve szeretném megkérdezni, hogy az optikai kábelnek van bemenet a routerbe?
Összefoglalóba olvastam, hogy nem muszály a kis Huawei eszközt használni, de akkor a tv-t hogy oldom meg? Illetve ha nincs optikai bemenet, akkor az Internet is kérdéses. Olvastam a DIGI oldalán, hogy lehet igényelni Gigabites internetet WIFI6-al. Lehet azzal egyszerűbb lenne?
A tévékészülék 2022-ben gyártott Samsung.
A válaszokat előre is köszönöm szépen.

(#70863) Lackooo84 válasza Franx (#70862) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A Huawei ONT-ot bridge módba rak(at)od, és az első LAN portját egy sima UPT kábellel összekötöd a router WAN portjával, ennyi. Minden más marad a régiben.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#70864) 4Grider válasza Franx (#70862) üzenetére


4Grider
nagyúr

De muszáj használni az ontot (nálad Huawei). Át lehet tenni bridge (híd) módba, és onnan a routered építi fel rajta keresztül a net kapcsolatot.

(#70865) Attila 1 válasza trec12 (#70861) üzenetére


Attila 1
tag

És a bithiba arány 1 és 9 között ugrál minden csatornán ez is normális ?
Jelminőség 40% és 49% között ugrál minden csatornán ez is normális ?

DIGI szerint nálam van a hiba !
Nálam már mindent kicseréltek hiba még mindig megvan !

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#70866) Lackooo84 válasza Attila 1 (#70865) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát persze, az előtte (be4iG :D) 100/100-as jellel hibátlan képet adó tv már nem bírja a 70-80%-os jelet, sőt a tizenéve hibátlan kábelek és csatlakozók is mind rosszak már, nem tudtad? Mert én itt a topikban megtudtam már egyesektől (sic). :)

Viccet félre nálam is 6-os értéken van most a BER.

The Truth is out there...

(#70867) Atis45 válasza Attila 1 (#70865) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nekünk (Miskolcon) 100% a jelminőség és a jelerősség is. Megnéztem vagy 4 frekit, mindenhol annyi. Bithiba arányt nem tudom megnézni.

(#70868) Franx válasza Lackooo84 (#70863) üzenetére


Franx
csendes tag

Köszönöm a választ. Lehet buta kérdés, ha én a WIFI 6 ax es router előnyeit szeretném élvezni, mindenképpen a DIGI-től meg kell rendelnem a Gigabites Internetet, csak maximum nem bérlem a DIGI-től a routert (ha sajátot szeretnék használni)? Illetve, nem árt, ha gigabites hálózati kártya van a számítógépben? Továbbiakban egy 2022-ben gyártott Samsung tv-ben milyen hálókártya van? Ki tudja használni a Gigabites internetet? Bocsánat ha buta a kérdés.
A választ előre is köszönöm.

(#70869) Bacy85uj


Bacy85uj
csendes tag

Sziasztok!

Járt rajtam kívül valaki úgy, hogy az IPV6-ot engedélyezve töredékére esett vissza a sebessége?
Leteszteltem csak ip4 címmel, 900 Mbps, ha engedélyezem a routeremben az IPV6 funkciót, akkor 190 Mbps a maximális sebesség. :((

Mi lehet az oka szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#70870) TIT válasza Franx (#70868) üzenetére


TIT
veterán

Ax-hez giga net kell,ha nincs giga kártya a gépbe akkor csak 100mbit lesz,de jó régi géped lehet ha csak 100-as a kari vagy laptop.
Kérdezd a samut vagy nézd meg a neten,de szerintem 100-asokat tesznek a tv-be,akkor viszont nem tudja kihasználni de elég lesz,kérdés a wifije milyen.

(#70871) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok.
Nem akarom elkiabálni, de mintha meg szűntek volna egy pár napja a kép megakadások és a blokkosodások.

(#70872) mzso válasza Attila 1 (#70849) üzenetére


mzso
veterán

Ez nem hiba. A bitrátát nem befolyásolja a jelminőség. 0 köze van hozzá, ha nincs elégséges jel erősség, vagy minőség akkor nem tudsz TV-ni. A bitráta meg annyi amennyit adnak. De elég régi fejlemény a visszavett bitráta.

(#70873) mzso válasza Attila 1 (#70865) üzenetére


mzso
veterán

Tök mindegy hol van a hiba. Amíg elég jó ahhoz a jel, hogy a TV tudja dekódolni tudja, addig azt kapod ami van. A képminőség nem lesz rosszabb. Ez van amit kapsz a 4ig-től, ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

(#70874) Lackooo84 válasza Atis45 (#70871) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam ugyanúgy akadoznak amik eddig, mozi+, magyar mozi stb

The Truth is out there...

(#70875) Franx válasza TIT (#70870) üzenetére


Franx
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ. MSI B450 az alaplap, Gigabites a hálókártya, úgyhogy nem lesz gond.

(#70876) Atis45 válasza Lackooo84 (#70874) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nem tudom, de mintha nálunk megszűnt volna. A karbantartás előtt csak megakadt a kép egy-egy másodpercre, utána, ami után benyomták 13 frekire a csatornákat a megakadás megmaradt, csak amikor a kép elindult, akkor még be is blokkosodott egy másodpercre. És mintha most ezek megszűntek volna. Nyílván a képminőség a régi, de legalább már nem akadozik.

(#70877) superg válasza Atis45 (#70876) üzenetére


superg
senior tag

Nálunk is teljesen megszűnt az akadozás(ami baromi idegesítő volt már).Nem most hanem már jónéhány napja( X.ker )
Itt nem volt mostanában freki frissités

(#70878) holex91


holex91
csendes tag

Sziasztok, aki csak internetre fizet elő, TV-re nem, annak szerelnek be valami szűrőt valahova?

(#70879) garga01 válasza holex91 (#70878) üzenetére


garga01
senior tag

Az elosztóba (folyosó/oszlop/stb.) raknak egy optikai szűrőt, így a tv jele nem megy be aki csak netet köt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#70880) MadMancs válasza holex91 (#70878) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen. Lépcsőházban/oszlopon iktatnak be egy optikai szűrőt ami leválasztja a
az 1550-es hullámhosszt amint TV közlekedik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#70881) Tonyk válasza holex91 (#70878) üzenetére


Tonyk
veterán

Én úgy tudom, hogy tesznek be optikai szűrőt az 1550nm-re. szerk: beelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#70882) Intruder2k5 válasza MadMancs (#70880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetve ugye minden bizonnyal hamarosan jön az új TV-s platform, amivel már senki sem fogja tudni lopni a TV adásokat, még azok sem, akik esetleg valami véletlen folytán eddig megúszták a szűrő felszerelését. Ennyi haszna legalább lesz az új rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#70883) Atis45 válasza superg (#70877) üzenetére


Atis45
aktív tag

Nálunk 10-én volt variálás, és utána rosszabb lett mint előtte, mert nem csak akadozás volt, hanem blokkosodás is. De ezek úgy néz ki hogy megszűntek.

(#70884) Attila 1 válasza mzso (#70872) üzenetére


Attila 1
tag

Ne így hirdesse!
Prémium kép- és hangminőség,
akár HD minőségben is
Így hirdesse!
SD csatornák VHS kép minőségben
HD csatornák SD kép minőségben
Ez a valóság!
Ez a 21.-század!
Vissza fele megyünk a képminőségben!
Csak én nem vagyok vak ?

[ Szerkesztve ]

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#70885) Lackooo84 válasza Attila 1 (#70884) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Be kellene őket perelni ezért az arcátlan félrevezető hazugság marketing szövegért.

The Truth is out there...

(#70886) domper2015 válasza Lackooo84 (#70885) üzenetére


domper2015
senior tag

Ideje lenne...

(#70887) mucsgyver70 válasza Lackooo84 (#70885) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Minek? Mi fizetnénk ki azt is.

(#70888) trec12 válasza Attila 1 (#70884) üzenetére


trec12
addikt

Azt tudom, hogy pl. egy autó mitől prémium de ezt egy tv szolgáltatás esetében nehezen tudom értelmezni. Még nekem sem sikerült rájönnöm, hogy mitől prémium a Digi tévé akadozó, kockásodó visszavett bitrátás szolgáltatása? Valószínűleg a marketingesek agyszüleménye ez a megfoghatatlan valami esetleg elhitték a műszakiaknak, hogy überf@szák vagyunk mert mpeg4 minden is és ez hú de f@sza....

[ Szerkesztve ]

(#70889) TIT válasza trec12 (#70888) üzenetére


TIT
veterán

Hát ők a vhs-hez mérték vagy az analóghoz,de ezzel magukat égetik és bizonyítják,hogy szakmailag nullák.

[ Szerkesztve ]

(#70890) Atis45 válasza TIT (#70889) üzenetére


Atis45
aktív tag

Azért kíváncsi lennék, hogy mi indokolja, hogy 13 frekire betömörítik a csatornákat?!
Miért nem lehet 18-20 frekire szétszórni ezt a száz akárhány csatornát, és akkor valamennyivel feljebb lehetne tolni a bitrátát?!

(#70891) Attila 1 válasza Atis45 (#70890) üzenetére


Attila 1
tag

2 frekvencián helyi műsorcsatorna van.
Na erre nagy szükség van!
Nézi ezt valaki?

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#70892) TIT válasza Atis45 (#70890) üzenetére


TIT
veterán

Én se értem,hogy minek gagyulnak és válasszák a rossz minőséget,ha bírná a rendszer a jobbat,nem normálisak az biztos,minek nyúltak hozzá?
De majd a versenyhivatal jól elkapja őket akkor nézhetnek.
Lehet írok is nekik.

(#70893) Tonyk válasza TIT (#70892) üzenetére


Tonyk
veterán

"De majd a versenyhivatal jól elkapja őket akkor nézhetnek."

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#70894) mcll válasza Attila 1 (#70891) üzenetére


mcll
senior tag

Nagyon sokan, hidd el.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#70895) Sliderxy válasza Tonyk (#70893) üzenetére


Sliderxy
senior tag

:R :C Meg is nézem köszi, hogy eszembe juttattad. :D

(#70896) norby91


norby91
tag

pz6t
Üdv.
Hamarosan (pár hét) nálam is lesz Digi optika.
Összefoglalót elolvastam meg átfutottam a 2023-as kommenteket is, de lenne pár kérdésem. :D

1.
TV - Samsung UE55MU6502
DVB-C funkciót tudja
Kérdés, hogy a tuner "minőségileg" elegendő -e vagy egy box jobb lenne? Vannak komoly különbségek?
SmartCAM-ben gondolkodom, ha már lenne rá lehetőség.

2.
PVR, Time Shift.
Elvileg tudja ezeket is, majd gyakorlatban kiderül... Esetleg régiót váltok, hátha kell hozzá.
Ezzel a két funkcióval kb ugyanúgy működne, mint most az invitel IPTV?

3.
Felvételhez minőségibb 128 gb-os pendrive megfelelő lehet?
Automatikusan, folyamatosan rögzitett adás mennyi helyet kér pl naponta? Van erről valami adat?
Mire kellene formázni? Sajna nem találtam erről leirást tévénél... Valakinél Fat32 vált be, ahogy láttam.
4.
Tud adást rögziteni a TV kikapcsolt állapotban is?

5.
TV-n megy pl az M4, lehet közben más csatornát felvenni?
Összefoglaló irja, hogy box-szal nem lehet, talán kártyás verzióval más a szitu.

Köszi, s bocsi ha van benne bugyuta kérdés... :DD

(#70897) Lackooo84 válasza norby91 (#70896) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

1: Miért ne lenne elég?
2: Nem, ilyesmiket nem tud a tévéd tunere.
3: Én 32GB penre veszek fel, az adatot a bitrátákból kb ki tudod számolni. Sd kb 1.2, szar hd 4, jobb hd csatik (kemény 3db) 10Mbps.
4: Az én LG-m tud, ki kell próbálni.
5: Nem, mivel a tévédben csak egy tuner van.

The Truth is out there...

(#70898) norby91 válasza Lackooo84 (#70897) üzenetére


norby91
tag

Köszi a válaszokat.

Akkor mégiscsak kell egy box ami tudja a kettes pontot és két tuneres. :/

Amit találtam ott irta, hogy van benne Extended PVR, plusz a kézikönyv is irt a TS-ről.

Na mindegy én hiszek neked. :D

(#70899) pjen válasza norby91 (#70898) üzenetére


pjen
félisten

PVR biztos lesz, de ha a.TS nél arra gondolsz, hogy máshol is meg tudod nézni akkor csalódni foksz.

(#70900) lala666 válasza pjen (#70899) üzenetére


lala666
senior tag

Ez is érdekes az lg65c17 es oled német piacos, amit felvesz máshol le tudom játszani. A mostani samuk meg már fel sem vesznek...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.