Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) Boond válasza #29810560 (#47798) üzenetére


Boond
addikt

nem túl szakszerű... nálam nem így van... :)

"Az elejére kellene betenni a csillapítót - hamár - aztán egy kis csillapítású splitterrel (2-es) osztani."
Az úgy lehet hogy jó :)

Nálam is 1-1,5-2 méteren belül van.

Igaz nálunk az utcáról a padlásba megy a dolog... és onnan van szét osztva. nincs ruter, nem ez a helyzet.

Így nálunk bárhova is lenne rakva tv működne elvileg, ahol van kimenet.

Ezt nem is értem neki miért nincs így, nem ez lenne a normális???

[ Szerkesztve ]

(#47802) WaterWave


WaterWave
veterán

nálam az m5 és m5 hd, nagyon nem jön be, konrkétan nincs kép, kockás, hang sincs.
Infonál ha megnézem, az egyik állapotsáv az 99% másik csak 20%
Gondolom azért akadozik és ilyen mert csak 20% többinél 99% megvan...
Többi csatorna jó. Ötlet esetleg?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47803) WaterWave


WaterWave
veterán

megjavult.. kábel dugó része volt meglazulva, most 100%, teljesen jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47804) #20221952 válasza #29810560 (#47800) üzenetére


#20221952
törölt tag

A családi ház már be van kábelezve négy végponttal és akkor még nem volt szolgáltatásom a Digitől.

Amikor beköttettem a Digit, akkor ők azt javasolták, hogy a nappaliba legyen bevezetve az optikai kábel, mivel csak két eszközöm van és azok is a nappaliban vannak. A másik három végponton nem lesz eszköz még sok évig, de az utolsó szerelő azt mondta, hogy ha majd lesz, akkor a kettes elosztó helyett hármas osztó legyen és abból az egyik ág kapcsolódjon a fali aljzathoz és akkor a többi végponton is lesz jel.

Különben most tettem egy kísérletet és az van, hogy ha csak egy kettes osztó van, akkor tökéletes jelem lenne a tv-n, ha a set top box nincs rákötve az osztóra. Ha rajta van, akkor 40% alá csökken a jelminőség. :F

(#47805) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Srácok a módosított összefoglalóban ezt a mondatot:
2017. október 24. óta van lehetőség a hűségidő hosszabbításra, úgy tűnik azonban, hogy ezt egyelőre csak személyesen lehet megtenni, interneten keresztül nincs rá lehetőség

szó szerint lehet értelmezni - tehát szaladhatok az ügyfélszolgálatra, ha lejárt a hűségem?

"in medias res"

(#47806) g0dl válasza Csabroncka (#47805) üzenetére


g0dl
addikt

Mehetsz, csak várj, míg kinyitnak ;)

(#47807) Csabroncka válasza g0dl (#47806) üzenetére


Csabroncka
addikt

:R

"in medias res"

(#47808) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Ebben valaki tudna nekem segíteni?
Link

Köszönöm

(#47809) gyurasz válasza kungzi (#47808) üzenetére


gyurasz
tag

Nincs igazán ötletem, de ha ugyanannyi osztás után a TV jó az usb meg nem, akkor lehetséges:

1. az USB-be menő kábel F-csatlakozója hibásan van megcsinálva (pl. árnyékolószálak érintkeznek a kábellel, ezzel zárlatot okozva csökkentik a jelet)
2. az USB-be menő kábel meg van törve, hibás
3. USB-kütyü közvetlenül a notiba megy (nincs hosszabbító stb.)?
4. splitter rendben?
+1. a többszöri osztás után az USB kütyü mégsem kap elég jelszintet az osztások miatt (erősítő kell).

(#47810) kungzi válasza gyurasz (#47809) üzenetére


kungzi
veterán

Dvb-chez milyen erősítő jó?

(#47811) pjen


pjen
félisten

Üdv. A DIGI online TV csak TV előfizu val is működik? A net nem náluk van

(#47812) KurtCobain válasza pjen (#47811) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nem.

A DIGI Online-nal minden DIGITV/DIGI/DIGI+ televíziós csomaggal és DIGI internetes szolgáltatással egyaránt rendelkező előfizető külön díj fizetése nélkül számos televíziós csatornát nézhet már számítógépén, laptopján, táblagépén, okostelefonján, vagy akár okostévéjén is.

Mmm'kay?

(#47813) Fürkésző válasza pjen (#47811) üzenetére


Fürkésző
tag

Szia!
Nem. Digis TV és internet előfizetés is kell hozzá.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#47814) pjen válasza Fürkésző (#47813) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm Nektek.

(#47815) gyurasz válasza kungzi (#47810) üzenetére


gyurasz
tag

Nem értek hozzá, de szerintem a kapható szélessávú erősítők jó hozzá, itt Szegeden pl. a 350-380 és a 700-800 Mhz közt jönnek a digitális csatornák.

(#47816) leslieke válasza KurtCobain (#47812) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagyis kell keresnie egy digis ismerőst. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47817) Csabroncka válasza KurtCobain (#47812) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egy accounthoz 3 felhasználót lehet társítani! (szüleim így nézik otthon)

"in medias res"

(#47818) WaterWave válasza Csabroncka (#47817) üzenetére


WaterWave
veterán

én is így csinálom...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47819) Csabroncka válasza WaterWave (#47818) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mondjuk az UPC-nél (de nálam itthon is) sokszor megakad (pl.: NaGeo) erre még nem jöttem rá miért nem bírja.. de gyanítom a stream.

"in medias res"

(#47821) trec12 válasza torrentszaki (#47820) üzenetére


trec12
addikt

".....a DIGI tulajdonába került Invitel hálózatán"

A felvásárlást a GVH még nem hagyta jóvá vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#47822) WaterWave válasza Csabroncka (#47819) üzenetére


WaterWave
veterán

szerintem is a stream... majd jövőre talán még jobb, még olcsóbb :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47823) Zoshi85 válasza torrentszaki (#47820) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

;)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#47824) torrentszaki válasza trec12 (#47821) üzenetére


torrentszaki
tag

Erről nem szól a fáma... De elsőként lesz még egy csatornánk, ami teljes haszontalan.

(#47825) forten válasza kungzi (#47810) üzenetére


forten
tag

Szia.

Elolvastam,az eredeti kommented.Nem kell semmit erősítened.
Egy Isolatorra van szükséged.[Ezt] kell beraknod a számítógépedbe vezető kábeledbe.Olvasd el a linken a leírást is,főleg számítógépeknél gyakori hiba jelenség ez.Kérdésed van nyugodtan rámírhatsz.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#47826) Boond válasza torrentszaki (#47824) üzenetére


Boond
addikt

A viasatnak legalább korrekt csatornái vannak. history pl
Nem lesz olyan rossz csatorna ez.

az Rtl Spike meg a többi f***ág, az lenne felesleges.

De tudom meg vannak a kötelező elképzelések: sport hd-ban spíler

(#47827) Flashget válasza torrentszaki (#47820) üzenetére


Flashget
félisten

mekkora szukseg es hiany van egy sokadik sorozatokat ismetlo csatornara....

Realme GT Master Edition

(#47828) Flashget válasza pjen (#47814) üzenetére


Flashget
félisten

haver is.eros tud rajtad segiteni akinek van mar DO.

Realme GT Master Edition

(#47829) Boond válasza Flashget (#47827) üzenetére


Boond
addikt

Ahogy én néztem ez nem "sorozatokat ismétlő" csatorna, hanem történelmi jellegű, azt nem elmesélve, hanem kosztümösen bemutatva. Lehet rá igény, ráadásul, ha jól akkor értékteremtő, kulturális csatorna.

Nem "sorozatos" csatornának veszem.
Ellenben a Spike, az kb "sorozatos" mivel ilyen pupedék, meg fene tudja még mi, az nem nagyon horhóz magában értéket.

- Ez még nem azt jelenti, hogy engem feltétlenül érdekelne (de ha már igen akkor jobban mint a spike, előbb kapcsolnék rá).

Viszotn látom, úgy veszem ki szavaidból és az érdeklődésed...

pl ha te meg a sportokat kedveled arra is 1000+1 ember mondhatja, hogy na minek?
Vagy akár más csatornára...

attól, hogy téged nem érdekel másokat még érdekelhet.

(#47830) unravel válasza torrentszaki (#47820) üzenetére


unravel
őstag

Új sorozatcsatornával bővül a DIGI kínálata

én már kiszúrtam a musor.tv-n, akartam is jelezni, de biztos voltam hogy nálunk nem lesz :))

¯\_(ツ)_/¯

(#47831) dexter72


dexter72
csendes tag

Nemsokára kezdődik a darts vb, és leginkább a sport 2 csatornán közvetítik. Az összes sportcsatorna HD-ban elérhető , és csak ez az egy nem. Ég és Föld a különbség. Barom jó, erre betesznek egy nézhetetlen csatornát. Ezek betegek esküszöm, vajon kinek a hülye ötlete ez? :W :W

(#47832) leslieke válasza dexter72 (#47831) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem is nagy fájdalom ez, mert évek óta nézem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47833) Boond válasza dexter72 (#47831) üzenetére


Boond
addikt

Gondolom a viasat csoport kapcsán, (pl history nagyon jó kis csatorna), lehet többeket fog érdekelni mint a sport 2 hd-ban :P

+ ahogy hallom a hd-val az a gond, hogy sokat foglal sávszélességben... ergo analógokat kellene kidobni...

Én spec sosem néztem dárcot :D

[ Szerkesztve ]

(#47834) torrentszaki válasza Flashget (#47827) üzenetére


torrentszaki
tag

Ha rákérdezel náluk, teljesen sablon szöveget kapsz: "Palettánk színesítése céljából, hogy minél többen megtalálják a nekik tetsző kínálatot."

Boond
Pont én vagyok az, aki megvan a sok sportcsatorna nélkül, egyedül a Eurosport kell, ott vannak az én sportjaim. :)

unravel
Nehogy még meglepjenek idén valami töltelék csatornával... Ahogy a konkurencia kivezeti a Sundance Channelt, tesz a helyére mást. Hozzánk meg még jöhet bármi. :Y

(#47835) leslieke válasza Boond (#47833) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Engem meg pont a többi csatorna nem érdekel, amíg nem a sportcsatornákhoz nyúlnak negatívan.
Szóval kinek mi a fontos.
Ez az új csatorna is csak eggyel több a listában.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47836) Boond válasza torrentszaki (#47834) üzenetére


Boond
addikt

euro sportok technikai okok miatt sokáig nem voltak (nem foglalkoztam vele), kb ennyit néztem azt a csatornát :D

Max most, azért, hogy jó/tényleg frankó-e a kép.

Vmelyik helyére, jött a comedy central family

De amúgy lehet az is egy ok, amiért nem hd és nem spíler lesz mert a technikai okokon kívül az többe kerülhet pl.

"Engem meg pont a többi csatorna nem érdekel, amíg nem a sportcsatornákhoz nyúlnak negatívan."
Hm, jah érdekes, ha csak az megy...

Neked igazából ilyen tematikus csomag lenne jó :D

Most gondolj, bele van 100+ csatornád és nézel vagy 4-5öt max, tiszta pazarlás... Legalább egyedül laksz? :D

T-nél nincsenek ilyen tematikus csomagok?

Azért a többség nem így áll hozzá... főleg ha vkinek van családja, meg hasonlók...

[ Szerkesztve ]

(#47837) torrentszaki válasza Boond (#47836) üzenetére


torrentszaki
tag

Szerintem ezt nem nekem akartad írni. :)

(#47838) Boond


Boond
addikt

Igaz.

Eredetileg neked írtam de közben az utánad írónak is.

(#47839) dexter72


dexter72
csendes tag

Nem is lenne semmi gond, ha a sport 2 adás minősége nem olyan lenne egy hányás. Gyerekek 2017 végén ne legyen ilyen minőség, akkor minek a HD tv, meg 4k tv? Szánalmas az egész. :((

(#47840) forten válasza dexter72 (#47839) üzenetére


forten
tag

Ugyebár a sima digitális(SD )adásokat 720x576i50 felbontásban sugározzák,ami azért a"hányás"-tól elég messze van.Hogy miért nem sugározzák HD-ban,ezen nem sopánkodni kellene,hanem elgondolkodni az okán.Nyílván technikai,vagy üzleti okai vannak.Nem érdeke a Diginek sem,hogy az összes sport adót HD- ban is sugározza,de ezt az egyet ,csak úgy kiszúrásból nem.
Ez az én véleményem.

Szerk.: A HD,és a 4K-tv,még azért,hogy a többi 27HD adást tudd ingyen nézni.

[ Szerkesztve ]

"Hol volt,hol nem volt..."

(#47841) wwenigma válasza dexter72 (#47839) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Attól hogy veszel egy 4K TV-t, nem fog alanyi jogon járni hozzá a HD/UHD adás...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#47842) M_AND_Ms válasza forten (#47840) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Sport2 sajnos agyon van tömörítve. Néhány éve még jó volt Sd-n is, de azóta élvezhetetlen. Különösképpen 50-es tévén. Ott ordítanak a tömörítési hibák.

Technikai oka a Sport2Hd hiányának nincs. Ezt szögezzük le. Az üzleti ok mögött pedig a valószínű a Digi "csak azért se!" hozzáállása van.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47843) dexter72 válasza M_AND_Ms (#47842) üzenetére


dexter72
csendes tag

Igen erről beszélek, és ha analógon lenne nem mondanék semmit, de ez digitálisan ocsmány.

(#47844) rento válasza forten (#47840) üzenetére


rento
őstag

Hát pedig bizony a sport2 minősége tényleg a hányással egyenlő. Végig nézve a többi kb. 100db sd csatornákat szerintem messze ennek a csatornának a legrosszabb a minősége. Focimeccsen nálam a labdát alig látni....

(#47845) sityupityu


sityupityu
veterán

A sport2 tényleg a legrosszabb a digi kínálatában, az SD-k között is kimagaslóan rossz. Nagy tévén tényleg nézhetetlen. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47846) dexter72 válasza wwenigma (#47841) üzenetére


dexter72
csendes tag

Ez igaz, de járjon már hozzá minőségileg nézhető ( nem agyon tömörített ) csatorna. Ez olyan nagy kérés lenne?

(#47847) pjen válasza dexter72 (#47846) üzenetére


pjen
félisten

Valamilyen szinten meg kell alkudni.UPC nél HD,viszont drága.

(#47848) szabogabor10 válasza pjen (#47847) üzenetére


szabogabor10
veterán

Legalábbis Digihez képest drágább. De nekem bőven megéri a Spíler meg a Sport 2 HD miatt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47849) pjen válasza szabogabor10 (#47848) üzenetére


pjen
félisten

Nekem most van mindkettő,a DIGI HD csatornái szerintem szebbek és nem kell mindenhova box.

(#47850) leslieke válasza Boond (#47836) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ja, az lenne a jó. Miért nézzem a többit, ha nem érdekel?
Nem mintha számítana, de asszony és gyerek is van, de ők sem néznek tv-t sokat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.