Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) rocket válasza Flashget (#31800) üzenetére


rocket
nagyúr

Hamar rajott az Universal, hogy ok sokkal rosszabul jartak ezzel, mint a DIGI.

Kar, hogy megint egy fillert nem ero ismetlo csatornarol van szo.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#31802) Flashget válasza rocket (#31801) üzenetére


Flashget
félisten

gondolom árban ugyanannyi, míg a Fox drágább lehet.

Realme GT Master Edition

(#31803) dh66e válasza rocket (#31801) üzenetére


dh66e
veterán

....ahogy rájött az rtl és még páran akik megpróbáltak beinteni a diginek. :)

(#31804) Gézengúz


Gézengúz
addikt

A Techwood magyar firmet itt is megköszönöm a készítőnek!

Köszönjük! :R

(#31805) csanadu2


csanadu2
csendes tag

nem tudom hogy van-e értelme kérdeznem?
vettem egy gekko hd-t.
digi kábelem van kellene valami okositás hozzá!
hol találok valami leirást a pluginokrol?telepitésükröl,

van valami megoldás arra hogy a net média rendesen müködjön?

(#31806) juhi56


juhi56
tag

Kimentettem a csatornákat,de az "edankTLL" nem nyitja meg. Nem tudtok egy másik csatornaszerkesztőt linkelni?
Előre is köszönöm.

(#31807) DonDragonka válasza csanadu2 (#31805) üzenetére


DonDragonka
őstag

Van értelme ilyet kérdezni, de itt biztosan nem fog senki válaszolni. :N

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#31808) #29810560 válasza juhi56 (#31806) üzenetére


#29810560
törölt tag

(#31809) Trianta válasza dh66e (#31791) üzenetére


Trianta
tag

Ma délelőtt sikerült beállítani a 394.00 MHz-en léve csatornákat. Kissé darabos a jel, mert időnként elmegy a kép a NatGeo-kon.
Szerintem ez volt a gond, amikor tegnap kerestettem, valószínűleg éppen akkor nem volt jel.
Hogy miért darabos, azt nem tudom. A többi frekin nincs gond.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#31810) zsolt501 válasza Trianta (#31809) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Valami zavarhatja azt a frekvenciát, pl. DVB-T de képes zavarni hibás micro sütő, wifi router, vagy lakás telefon is.
Általában ezek gyenge kábel vagy csatlakozó miatt is elő jöhetnek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31811) juhi56 válasza #29810560 (#31808) üzenetére


juhi56
tag

Köszi.

(#31812) jansky1


jansky1
senior tag

Techwood stb másnak nem dobálja el a pendriveot? Arra veszem fel a műsorokat, de időnként kiírja, hogy nincs csatlakoztatva. Számítógépre átdugva persze nincs semmi baja, az stb viszont csak formatálás után látja újra. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#31813) Flashget


Flashget
félisten

Napi öt órát tévézünk átlagosan

nem oilyan rég volt egy cikk, hogy az amerikaiak nem néznek már annyit időben tévét, mint korábban.
apró betűkkel oda volt írva "mert interneteznek" :)

Realme GT Master Edition

(#31814) klaczi válasza Flashget (#31813) üzenetére


klaczi
aktív tag

Vagy a kettőt együtt :)

[ Szerkesztve ]

(#31815) Flashget válasza klaczi (#31814) üzenetére


Flashget
félisten

régen PC-s tunerrel nálam is így ment :D

Realme GT Master Edition

(#31816) klaczi válasza Flashget (#31815) üzenetére


klaczi
aktív tag

Soha nem állítom le, se a pécét se a tunert. Igazi tévét nagyon ritkán nézek. Nekem ez a tévé.

(#31817) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Anyuméknál van 2 TV, egy HD és egy CRT. A HD-nál már van egy beltéri, most kértünk a CRT-hez is, digitális adások vételéhez egy SD beltérit. Scart-on csatlakozik a TV-hez.

Megkaptuk, néztem nagyokat, hogy az M1-M2-TV2-stb adások (kb. a 10%-a az összes adásnak) szakadozik, hang jó, kép kb 3fps. Többi tökéletes, szép a kép.

Fogtam, csináltam egy adó újrakeresést, megtalálta ~100 csatornát, de a szitu ugyanez. Ezeken a csatornákon elég szar a vétel, 10-15% jel arány van (a belső mérések alapján), a többinél 100%. Csatit újrakrimpeltem a beltérinél, változatlan. Analógon teljesen jó minden.

A bejövő kábelen van egy 3-as passzív elosztó, onnan megy a tv-hez a kábel, kb 5 méter van felsplulnizva közvetlen a tv előtt.

Mi lehet a gond? Beltéri? Elosztó? Kábel? Én? :D

Előre is köszi,
Atesz

(#31818) cigam válasza KrAt (#31817) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

próbáld ki elosztó nélkül. Ha megjavul, az a ludas. A másik box-on minden oké? Ha felcseréled a box-okat mi történik?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31819) unravel


unravel
őstag

Tisztelt Elek Imre!

Jelenleg nincs információnk arról hogy lenne más csatorna is amit nézhetnél :(((

¯\_(ツ)_/¯

(#31820) Flashget válasza unravel (#31819) üzenetére


Flashget
félisten

Érdeklődünk, hogy a kábeltévéseknek miért nincs Universal channel
Kérjük válaszolni sziveskedjenek.

A DIGI Kft. és a Universal Channel ismét tárgyalásokat folytat a jövőbeni együttműködésről, ezért ideiglenesen, a tárgyalások idejére, elérhetővé vált a csatorna műholdas szerződéssel rendelkező ügyfeleink részére. Amennyiben a tárgyalások hosszabb távú megegyezéssel zárulnak, azt mindenképpen jelezni fogjuk ügyfeleink felé, addig is szíves türelmedet kérjük!
Megegyezés esetén valószínűleg a kábeles ügyfelek részére is elérhetővé válik majd a csatorna.

Üdvözlettel:
DIGI

Realme GT Master Edition

(#31821) br.rak válasza Flashget (#31820) üzenetére


br.rak
őstag

A legegyszerűbb válasz az lett volna: amiért műholdon nincs sportklub, csak :DD

(#31822) rocket válasza unravel (#31819) üzenetére


rocket
nagyúr

Van akinek semmi se jo :)

Nekem a CI kellene, mert a Discovery ID-t nem sikerult potolni azota se.
Nem lesz igy belolem Colombo :DDD

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#31823) unravel válasza rocket (#31822) üzenetére


unravel
őstag

Nekem VH1 Classic kell és/vagy MTV Live HD és/vagy MTV Rocks vagy esetleg iConcerts HD.
Türelmes vagyok.

¯\_(ツ)_/¯

(#31824) Flashget válasza unravel (#31823) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem meg az MTV 1988 - 1992 közötti érája. :)

Realme GT Master Edition

(#31825) unravel válasza Flashget (#31824) üzenetére


unravel
őstag

Jó, de akkor ezen nézd!

¯\_(ツ)_/¯

(#31826) g0dl válasza Flashget (#31824) üzenetére


g0dl
addikt

Meg az akkori hajmennyiség ( az avatarodból ítélve) ;)

(#31827) Flashget válasza g0dl (#31826) üzenetére


Flashget
félisten

Teljesen rossz úton jársz :)

Realme GT Master Edition

(#31828) Flashget válasza unravel (#31825) üzenetére


Flashget
félisten

ilyennel néztem '89-től. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31829) Flashget


Flashget
félisten

Szenzációs ez a e-számla, hogy köteleztek rá csak éppen nem lehet belépni hozzá a digi honlapján az ügyfélkapun.

A jobb-felső sarokban lévő bejelentkezési modullal jelenleg lehetnek problémák, de már dolgoznak a javításán.

Kérjük addig is közvetlenül a bejelentkező felületen keresztül próbálkozz, így működnie kell: https://ugyfelkapu.digi.hu/user/login

Türelmedet és megértésedet köszönjük!

Üdvözlettel,
DIGI

Realme GT Master Edition

(#31830) szili.tamas1 válasza Flashget (#31829) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Azzal is csak belepni tudok, a szamlaig nem jutok el sehogyse.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31831) Flashget válasza szili.tamas1 (#31830) üzenetére


Flashget
félisten

Én eljutottam de csak ezzel a linkkel.
A hiba már tegnap is fennállt (nem tudom szombaton jó volt vagy sem)csak azt hittem ma javítják.

Realme GT Master Edition

(#31832) M_AND_Ms válasza Flashget (#31829) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Évek óta használom és amióta a háromszori személyes megjelenésem az ügyfélszolgálaton egybekötve némi asztalcsapkodással eredményeként a csoportos beszedés is megy, tényleg minden ok.
Email jön, hogy kész az számla. Én csak megnézem a levélben , hogy mi az összeg, oszt jónapot. Ha gondom van, ugyanúgy intézkedem. A fizetési határidőig 3 hét szokott lenni, addigra tisztázódik dolog.
És nem kell a papírokkal zsonglőrködni otthon.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31833) moli.hu válasza moli.hu (#31104) üzenetére


moli.hu
őstag

Sziasztok,
Digikabel elofizeto vagyok es mivel neha elofordult, hogy meglepetesszeruen eltunt egy csatorna, ezert mar regota vagytam arra, hogy naprakeszen tudjam kovetni a csatornakiosztasokat. Sajnos a Digi weboldalon emberi kezzel szerkesztett, nyomtatora optimalizalt pdf-ekben volt az informacio, igy nem tunt egyszerunek az informacio gepi felolvasasa, ezert hagytam.
Most viszont frissult a Digi weboldal designja, es ezzel egyutt vegre felkerult a csatornakiosztas valamivel parseolhatobb html-ben is. Ezert irtam egy weboldalt, ami lemasolja a Digi csatornakiosztos weboldalanak a mukodeset, csak eppen az embernek szant szep html helyett gep altal egyszeruen feldolgozhato json-t ad vissza.
http://moli.hu/digi/ (TL;DR: Digi csatornakiosztas JSON-ben)
Felvettem a csatornakhoz a port.hu-n levo csatorna-azonositot is, de mivel ez kezileg csinaltam, igy lehet benne hiba, ha van,kerlek, irjatok meg.

Elkeszult a hirfolyam is a csatornavaltozasok valtozasainak automatikus ertesuleseihez, az oldalon a jobb oldali framebe jon be, mert a legtobb mai bongeszobol egybol fel lehet iratkozni.

Technikai resz: a lekerdezesek cacheelodnek, 24 orankent van cache-urites.

egyebkent en ugy vettem eszre, hogy az elso napokban voltak hianyosak az adatok a pdf-hez kepest, de azota rendesen toltogettek a tablazatot is a diginel.

[ Szerkesztve ]

(#31834) Flashget válasza M_AND_Ms (#31832) üzenetére


Flashget
félisten

Többnyire azért nézzük meg, hogy megérkezett az utalásunk, mert volt már rá példa, hogy az este utalt összeg, aminek reggel banknyitáskor kellett volna utalódnia, nem történt meg valamilyen banki hiba miatt.

Realme GT Master Edition

(#31835) M_AND_Ms válasza Flashget (#31834) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Persze. Figyelemmel kell kísérni a dolgokat. Mondjuk az én bankom azonnal üzen, ha sikertelen az összeg leemelése. De hát a Digi is szól, ha nem jön meg időben a pénzük.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31836) zichie


zichie
senior tag

Tervezem, hogy a héten bemegyek a digihez és rendelek modult (digifilm és hbo csomag nélkül). Elsősorban az OzoneNetwork miatt kellene, mivel az nincs kábelen, a műholdason pedig kódolt. Másodsorban backup jelleggel sem lenne rossz, mert ha valamiért elmegy a kábeltv (szolgáltatás kiesés), akkor addig a műholdasra tudnám használni. A TV-ben (LG 42LA620S) van CI+ foglalat, DVB-C és DVB-S2 tuner is, így alkalmas a kábeles és a műholdas digire is. Értelemszerűen a kábelest nézem rajta, de a modullal az OzoneNetwork-öt is tudnám nézni műholdról. A kérdésem az lenne, hogy ha kérek a digitől modult és esetleg mégsem működne műholdon, akkor gond nélkül visszavihetem a digihez? Nincs semmi plusz költség, csak a havi 200 forint?

(#31837) cigam válasza zichie (#31836) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Elötte hangold be a műholdon azt a transpondert. Ha jelerősség/minőség jó, nem lesz gond a vétellel. Amíg ez nincs meg, felesleges bármit intézni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31838) Flashget válasza zichie (#31836) üzenetére


Flashget
félisten

Kérdezd meg mielőtt bármit aláírnál szerintem.
Mikor kicseréltük a cimbinek a tányéros beltérit a CI+-ra annyit mondtak csak, hogy na nem tudjuk beállítani akkor 4000Ft-ért megy ki a szerelő. :p
Persze telefonon hívni kellett a 1272-t mert fogalmam sem volt melyik műholdat hangoljam be azokból amit az új samsung H6500 behozott. Thor 0.6-ot mondták olyan nem is volt a listán :D csak Thor 0.8 azon jött be a Digi műholdas csatornái...meg még vagy 500 másik. ;)

Realme GT Master Edition

(#31839) zichie


zichie
senior tag

A műhold vétellel nem lesz gond, 1 méteres tányér van tolómotoros forgatóval. Tavaly pár napig nyitva volt a digis OzoneNetwork és tudtam is nézni. Inkább azzal lehet gond, hogy a kábeles modul nem nyitja a műholdas csatornákat. Erről semmilyen gyakorlati infót nem hallottam, nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#31840) Flashget válasza zichie (#31839) üzenetére


Flashget
félisten

Inkább azzal lehet gond, hogy a kábeles modul nem nyitja a műholdas csatornákat. Erről semmilyen gyakorlati infót nem hallottam, nem olvastam.

pedig ahol kérted ott válaszoltam rá. ;)

[link]

Realme GT Master Edition

(#31841) zichie válasza Flashget (#31840) üzenetére


zichie
senior tag

Köszönöm :R , ez valahogy elkerülte a figyelmem. Ebben az esetben nem kérek modult a digitől, mert nincs értelme. Igaz nálam kicsit más a szitu, mert kábelen aktiválnám, azaz ott ismertetném fel, ki is próbálnám valamelyik kábeles felnőtt csatornán, majd átváltanék műholdra. Közben természetesen nem váltanék készüléket, ugyan abban maradna a modul. Valószínűleg így sem menne.

Túl egyszerű lenne, ha működne, mert így pl. ha valakinek otthon van kábeles előfizetése és van nyaralója is, akkor a nyaralójában felszerel egy antennát 1 fok nyugatra és bérel 200 forintért egy modult az otthoni kábeles előfizetéséhez, amivel a nyaralóban tudná nézni a műholdas digit. Így két előfizetés helyett egyből meg tudná úszni havonta +200 forintból. Ez persze a diginek nem éri meg, így külön választotta a két platform jogosultság rendszerét.

[ Szerkesztve ]

(#31842) Watt25 válasza zichie (#31841) üzenetére


Watt25
veterán

Szerintem meg amiatt is elbukhat a dolog, hogy ugye egy vezetékes kártyának csak az HBO-t és/vagy a DigiFilm-et, kellene dekódolnia, míg műholdon minden mást is. Miért tennék rá a kulcsot az összes csatornához, ha elég csak az HBO/Digifilm-hez valót felrakni vezetékes előfizetés esetén.
Bár, ebben te jobban otthon vagy, de én ezt gondolnám...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31843) Flashget válasza Watt25 (#31842) üzenetére


Flashget
félisten

Vélhetően ez így is van.
Megtörtént a felismerési folyamat, de nem a szokásos 25-ös hibát írta, hanem teljesen mást amit eddig sosem, lényege az volt rossz kártya van a tévében.

Realme GT Master Edition

(#31844) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
Újabb segítséget kérnék. .. ;) Szóval adott két szoba két tv vel, az egyik dvb c tuneres, hd tv. Tökéletesen jön rajta minden nincs akadás semmi. Másik régebbi samsung tv, ott csak az adók egy része jön be, m mivel nem dvb c tunererrel szerelt. Szereztem egy Kaon 220 boxot, beüzemeltem, ahogy kell meg is jelentek a csatornák, amik eddig nem. Viszont a kép akad, szétesik, a hang is akadozik az adás nézhetetlen, de pl az rtl kulb jó az rtl II már nem. A cool jó a sport1 már nem. A boxot reseteltem, újra kerestettem a csatornákat, de nem jó így sem. Kivittem a nappaliba, ahol szintén reset, ujrakereses, biztos ami biztos, de a helyzet ugyanez, pedig itt a kábelezés jó, mivel hd ben nézek mindent amit lehet és nincs akadás szétesés. Van avalkinek bármi ötlete javaslata? Köszönöm előre is.

(#31845) Watt25 válasza istnag (#31844) üzenetére


Watt25
veterán

Pedig kábelezés, jelszint probléma az, amit leírtál. Esetleg a DVB-C tuneres tévé kevésbé érzékeny a zavarokra, mint a box, de a valós megoldás akkor is a megfelelő kábelezés, jelszintbeállítás.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31846) istnag válasza Watt25 (#31845) üzenetére


istnag
addikt

Felkeressük a digit szervíz ügyben. Gondolom beállítják úgyis, hogy a boxot nem tőlük bérlem, csak zsebbe nyúlós lesz a történet.
Köszönöm szépen!

(#31847) Flashget válasza istnag (#31846) üzenetére


Flashget
félisten

vagy lehet a rossz vétel egy gyenge minőségű elosztó miatt is. Vagy gyenge jelet kapsz ami már nem elég 2 tv-re. Legjobb megoldás menjenek ki és kiderül hol a hiba.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31848) Flashget


Flashget
félisten

A Magyar Telekom megvásárolhatja a Vidanet utolsó budapesti hálózatát is

Ez rossz hír azoknak akik a Digire vártak ott.

Realme GT Master Edition

(#31849) zsolt501 válasza Flashget (#31848) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Attól még építhet hálózatot a digi, hogy a T felvásárolta a vida hálózatát, sok helyen inkább saját hálózatot épít a digi, mint hogy felvásároljon.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31850) Flashget válasza zsolt501 (#31849) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt én értem, de lehet voltak olyanok akik bíztak benne.
fb-n irogatnak, hogy XVIII. ker. bizonyos részein mikor lesz már digi...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.