Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36701) Szasinka válasza Szasinka (#36695) üzenetére


Szasinka
tag

Nem tom ki volt de ezer hála! Ilyenkor kell adni valamit? :R
(még a chatre se tudtam beírni annyira nem használtam még soha, nem vagyok bunkó nem azért nem köszöntem!)

(#36702) persil válasza Szasinka (#36701) üzenetére


persil
nagyúr

Én voltam a kopaszfejű :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36703) proci985 válasza Huma (#36685) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a minta nem érdekes.

a lottóötös hasonlat nem biztos áll, ahhoz ki kellene számolni, hogy az adott statok mekkora eséllyel generálódnak az adott crafton belül (ez legyen mondjuk A). onnantól meg P(két cucc ugyanolyan statokkal generálódik)= 1/(A*A) lesz. lottóötösre azért nagyon kicsi az esély.

egyszerű valószínűségszámítás, egymástól -valszeg- független eseményekkel. a "ha megtörténhet meg is fog történni" pedig programozásban alapelv (főleg nagyméretű elosztott rendszerekben, mint amilyen a diablo3 is), megfelelően sokszor futtatva garantáltan minden lehetőség ki fog jönni.

Alg: igaz :B. régen volt, keverek dolgokat. ettől függetlenül eshet két cucc ugyanolyan statokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36704) Helmoras válasza maross (#36688) üzenetére


Helmoras
őstag

nálam is ugyan ez 150 euronyi cucc kb :C :C :C

(#36705) Huma válasza proci985 (#36703) üzenetére


Huma
addikt

Alábecsülöd a diablóban lévő tárgyak sokszínűségét. Eleve 12 különféle tárgynak van slotja a karakteren és minden tárgyból van egy csomóféle.
Pl van vagy 20 különféle fegyver. Ezekből kb 55-63 szintig találhatsz infernón. Aztán minden tárgynak lehet vagy 30 különféle tulajdonsága.
Ezen kívül a tulajdonságok értékei is külön generálódnak.
Szóval itt nem milliós variációkról van szó hanem sokkal többről. Két ugyanolyan tárgynak nagyon nagyon kicsi a valószínűsége. Persze ettől függetlenül lehetséges lenne, hogy az egész csak véletlen. De ezt megcáfolja a sok hasonló eset. A lottót sem viszik el minden héten.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36706) polgi803


polgi803
őstag

Köszi a helpet srácok! Akkor arra gyúrok... :R

(#36707) proci985 válasza Huma (#36705) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

craftnál jött ki két egyforma. a tárgy egyforma, stat lehet 2-6 darab (ez ilyen 50 alatt a 2-6 lehet tippre lehetőségként, nem hinném 50nél több féle stat van), minden statnak megvan, hogy milyen határok között mozoghat.

szerintem megeshet, és nem feltétlenül bug.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36708) Huma válasza proci985 (#36707) üzenetére


Huma
addikt

De én nem csak a craftot számítottam bele hanem a többi hasonló esetet.

De ha csak a craftot nézed akkor is több változó van mint az ötöslottónál.

Két azonos típusú vért:
Van mondjuk 30 különféle stat ami rákerülhet. De ennek a 30 különféle statnak egyenként lehet minimum 50-150 variánsa. Pl dex: 27-180, all resist 14-69, stb
Ebből mondjuk 5 kerül rá a tágyra, pont mint az ötöslottónál.
Ez bőven többszöröse az ötöslottó variációs lehetőségeinek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36709) tatabánya


tatabánya
senior tag

beszálltak az ikrek is a buliba, nem is zavar amíg velem vannak :)) :

[link]

(#36710) Scheffer válasza tatabánya (#36709) üzenetére


Scheffer
tag

Ezt hogy sikerült elérned?

(#36711) mpierre


mpierre
veterán

Mindig is szerettem, ha sokan jönnek bulizni... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#36712) mikromanus válasza proci985 (#36707) üzenetére


mikromanus
veterán

Ja. Totál hihető. Pár másodpercen belül, azonos név, azonos 6 tulajdonság azonos számokkal két vérten. Ez elég valószínű, hogy normál működés :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#36713) Alg válasza mpierre (#36711) üzenetére


Alg
veterán

Leap a közepébe, aztán mehet a revenge spam ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36714) mpierre válasza Alg (#36713) üzenetére


mpierre
veterán

Vetődés közben nem cseréltem már skill sort, így maradt a frenzyvel és sprinttel való aprítás, néha egy-egy revenge-vel fűszerezve...

De vmit babráltak a véletlen generátorban. 6 elit pakkot dobott ezen a pályán a gém.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#36715) tatabánya válasza Scheffer (#36710) üzenetére


tatabánya
senior tag

bugos lett szerencsétlen feka-bá, de ki be log után már alteregó nélkül követ

(#36716) Szasinka válasza persil (#36702) üzenetére


Szasinka
tag

Meg is ijedtemben, hogy valami skinhead gyűlésre tévedtem és verés lesz a vége :) köszi még egyszer a játékot, tetszett nagyon annak ellenére, hogy volt küzdés bőven...

(#36717) whitezo88 válasza Huma (#36705) üzenetére


whitezo88
nagyúr

de ha elviszik, rögtön ketten :D
(I dont always win the lottery, but when I do, another wins it too...)

(#36718) Gorneck válasza Szasinka (#36701) üzenetére


Gorneck
titán

Most már csak arra kell figyelned, hogy csapatba ne a csatársor környékén rontsd a levegőt...mert az idióta dögöket elhozod a darálóktól...
Másik...a malacot mindig ütni kell! Ez fontos...+20% sebzést szenved el... :D Amit lerakok kis babát, amelyik olyan szépen megfesti a talajt, nos abban állni kell, mert speed és dmg buff...utóbbi +30%. :)
Így kevesebb a halál, brutálabb a sebzés...viszont egy böszme tank jól jött volna aki megfogja a brigádot....ez már elég lett volna nekünk és a monkunknak is... :)

Gorneck#1239

(#36719) proci985 válasza Huma (#36708) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

30ból öt az csak 30! / (25!)*5!, tehát pont arra az öt statra az esély 1/[30!/25!*5!]. ha az első stat lehet 50 féle, a második 25 féle, a harmadik 100 féle, a negyedik 50 féle és az ötödik 60féle (hasracsaptam), akkor pontosan arra a tárgyra az esély P(tárgy) = 1/[30!/25!*5!] * 1/50 * 1/25 * 1/100 * 1/50 * 1/60 lesz. az ötöslottóra az esély 1/[90!/85! * 5!].

1/[30!/25!*5!] = 1/142506, tehát egy adott tulajdonságokkal rendelkező tárgyal 1/(142506 * 50 * 25 *100 *50 *60) azaz 1 / 53.439.750.000.000 ~= 1 / 53,5 * 10^12. két ugyanilyen tárgynak egymás után az esélye ennek a négyzete. az ötöslottóé kb 1/44*10^6.

ja, tényleg sok nagyságrenddel nagyobb az esélye az ötöslottónak így végigszámolva:DDD.

ettől függetlenül még nem biztos, hogy bug, bár elosztott rendszer lévén lehet, hogy az új tulajdonságok rerolljának befejeződése előtt már legenerálódott a második item, még az első statjaival. szóval ha diablo3 fejlesztő lennék, akkor valszeg írnék egy bugreportot egy lehetséges race conditionról. ellenben ha nem nézik, hogy az előző generált milyen, akkor előfordulhat két ugyanolyan tárgy egymás után, csak erre kicsi az esély (kb olyan ez, mint hogy megeshet, hogy az ember rendesen megkever egy pakli kártyát, és a kártyák sorrendje megmarad a keverés után).

mikromanus: matematikai esély van rá...:). belegondolva az azonos név és a plusz egy stat még dob pár nagyságrendet. ettől még mindig megeshet, de szerintem akár a blizzard fórumokra is mehetne a bugreport.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36720) Wolverine


Wolverine
félisten

3. legendary... még mindig normálon. Kicsit fel kéne gyorsítanom a karaktereim szintezését, asszem :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#36721) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Valaki vágja, hogy a gem eladás hogyan működik? Értem azt, hogy egy közös ár van megadva, nem tételeket veszek, mint sima tárgyaknál... Akkor ha eladok mondjuk 10 Star emeraldot, akkor mi van? Egyesével is elvihetik, vagy csak akkor ha épp 10-re keresnek rá? Kajak nem értem...

(#36722) Cyberbeni válasza Ren Hoek (#36721) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Egyesével is elvihetik. És természetesen mindig a legolcsóbban kirakott gemet vehetik meg. Meg az ár csak ajánlott ár az utolsó 10 eladás átlaga alapján.

[ Szerkesztve ]

(#36723) Xelo


Xelo
addikt

mire gyúrjak srácok :F act2t kéne levinni

(#36724) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

tank wizardnak mennyi crit chance/ap on crit ajánlott?

(#36725) Tom5 válasza Xelo (#36723) üzenetére


Tom5
addikt

All res szerintem kevés

(#36726) KonzolKartel válasza Cyberbeni (#36724) üzenetére

nekem 49% crt chance-em van, és 10 ap on critem.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#36727) WhiteWalker válasza Huma (#36648) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

hatalmas respect! lehet el kellene nekem is kezdeni..vettem több all res cuccot a napokban..lehet jobban bírom az ütéseket is...nem halok bele az elsőbe :D , felspanoltam magam,nah ma délután "nekiugrom" kula zoltánnak :)

(#36728) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Valaki tudna Helpelni egy NM DIablo Kill-ben?
Nincs semmi resistem és még nem is akarok költeni rá...csóró vagyok :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36729) salah válasza veszettkutya (#200) üzenetére


salah
tag

Hmm Diabloval mennyit játszottam régen:)

(#36730) Tom5 válasza Sirandrish (#36728) üzenetére


Tom5
addikt

Diabloval sosem volt gondom, mindig elsőre lenyomtam. Skill cserével próbálkozz. NM még kb óvoda.

(#36731) Sirandrish válasza Tom5 (#36730) üzenetére


Sirandrish
legenda

Örülök...15ször mentem neki de mivel van legalább 2 olyan támadása ami 1 hit killel így nem annyira óvoda...több 100K-t meg nem fogok költeni resses cuccokra lv 50 alatt csak hogy majd 2-3 óra gameplay után meg kukázzam őket..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36732) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah irány Hell!! :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36733) maross válasza Sirandrish (#36732) üzenetére


maross
veterán

Gyorsabban lement mint amennyi idot az elozo sirasra forditottal ;]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36734) Sirandrish válasza maross (#36733) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt 3 sec alatt összehoztam és nem sírás volt csak segítséget kértem...de legközelebb nem kérek....csak sírok ;] :P

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36735) stevve válasza Sirandrish (#36731) üzenetére


stevve
nagyúr

Szerintem Infernoig simán verj el minden pénzt cuccokra, mert ott aztán tutira több kell majd, mint amit a játékban találsz/veszel. AH-ban viszont vannak nagyon durvák is néha jó áron. 60-s szint és Inferno után meg úgyis majd dől a gold :D

(#36736) Sirandrish válasza stevve (#36735) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elfogok csak NM végén is úgy nőttem mint a dudva...azért nem akarok most elkölteni minden pénzt..
Ez a dől a lé honnan van? Ahogy én olvasom senkinek nem esik semmi és nincs pénz semmire se :DD

Egyébként biztos vannak AH-ban jó cuccok csak én még nem nagyon vágom hogy mi hogy mennyit és miért...de majd kitanulgatom :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36737) Djuree válasza stevve (#36735) üzenetére


Djuree
félisten

dől a gold? kinek? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#36738) stevve válasza Sirandrish (#36736) üzenetére


stevve
nagyúr

Egy jó 5-ös Nephalem valorral azért vannak szörnyek, akik kapásból ezer arany felett dobnak, függetlenül attól, hogy rare vagy sem. Ha van még pár cuccod %-os arany bónusszal, még többet. (negyed óra alatt 10k fölött lehet farmolni akár). Persze normalon farmolni botorság, legalább hellre kell menni vagy max. nm, ha csak szaladni akar valaki :).

Ha ez sem elég, el kell adni az infernoban felszedett csoda kütyüket, gemeket, tome-okat százezrekért. :) Ja, és nem kell kovácsoltatni semmit, mert AH-ban fele annyiért biztosan akad jobb. Persze hell alatt nehezebb gyűjteni, ez tény, viszont inferno előtt szinte kötelező költeni, mert az első rare csoport legyaláz. :)

Persze lehet, hogy csak leegyszerűsítem a dolgokat, de remélem, használható ötlet is van benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#36739) Huma válasza Sirandrish (#36736) üzenetére


Huma
addikt

"Ahogy én olvasom senkinek nem esik semmi és nincs pénz semmire se"

Ez csak a szokásos sírás. (nem mintha én nem szoktam volna :D )
Pár milliót nem nagy dolog összeharácsolni. Ennyi aranyból pedig simán felszerelkezhetsz Act1-re.
Ha ügyesen vásárolsz ill szerencséd van akkor még talán Act2-es geart is összevásárolhatsz ennyiből.

Utána viszont van egy szakadék az árakban. Majd még egy.

Kb így:
1db Act 1 gear:
5-200e
1db Act 2 gear:
200e-1milla
1 db Act3-4 gear:
1milla<
Nagyon jó stattal rendelkező tárgyak:
5-8millától
Über tárgyak:
50millától

Magyarul ha a legjobb akarsz lenni akkor ahhoz iszonyatos mennyiségű arany kell. Ha viszont megelégszel a középszerűséggel akkor simán össze tudod kaparni a megfelelő mennyiségű aranyat hozzá.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36740) Sirandrish válasza stevve (#36738) üzenetére


Sirandrish
legenda

Persze hogy van :)
Viszont most már azt is mond már el hogy mi az a Valor?
Mindenki írja hogy Valorral így úgy amúgy de nekem fogalmam nincs miaz :B

Huma Ezek szerint az übertárgyak jó időre kilőve :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36741) Gorneck válasza Sirandrish (#36740) üzenetére


Gorneck
titán

Nem csak az über...ha nem megy az AHzás...ő slotonkénti árat írt...ACT2-re is simán el lehet szórni 10-12 millát, ha nincs szerencséd...

Gorneck#1239

(#36742) Sirandrish válasza Gorneck (#36741) üzenetére


Sirandrish
legenda

Láttam hogy mit írt..1 Act 1 Gear stb..
Az AH-zás meg majd megy..egyelőre még nem tartok ott hogy "ráérjek" órákig az AH-t bújni..
Most megyek át Hell-re..szóval még ráérek :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36743) dobolan válasza Cyberbeni (#36724) üzenetére


dobolan
senior tag

Én spectral blade/meteort használok. Nekem már 35% critch is nagyon jól működik a crit mass.

(#36744) DjDanee87 válasza Xelo (#36723) üzenetére


DjDanee87
addikt

Resistekre gyúrj rá mindenképpen. Ha lesz kicsit több tedd majd be a Warcry-t Impunity rúnával, az még dob a resisteken.
Esetleg Life on Hit sem ártana egy kevés bár ha elég nagy a DPS és halnak a dögök akkor a globe-ok + revenge is elég kell hogy legyenek.

(#36745) stevve válasza Sirandrish (#36740) üzenetére


stevve
nagyúr

A Nephalem Valort lvl 60-nál kapod. Ha megölsz egy rare bandát, akkor aktiválódik az első szint és legfeljebb 5-ös szintű lehet, vagyis 5 rare banda kell hozzá.

Érvényessége lejár ha:
- 30 percig nem ölsz rare bandát
- skill-t váltasz
- act-ot váltasz
- kilépsz

de nem veszted el, ha meghalsz.

A hatása annyi, hogy a rare ellenfelek rare cuccokat fognak dobni (max. 3, ha 5-ös vagy, azt hiszem) egyebek mellett, illetve szintenként 15%-kal nő a megtalált gold mennyisége/esélye. Előnye abban rejlik, hogy hell-en de még inkább infernon rengeteg drága és jó cuccot dobnak az ellenfelek - bossokra érdemes 5-össel rámenni, illetve rengeteg aranyat lehet így összeszedni rövid idő alatt. Persze nem százezreket, de ha türelmes vagy, akár annyit is.

"egyelőre még nem tartok ott hogy "ráérjek" órákig az AH-t bújni.."

Nem kell órákig bújni, megnézed, mid van, szűkíted a keresést a tiédnél jobbakra, a megfelelő szintre és pár perc alatt át lehet nézni a listát. :)

[ Szerkesztve ]

(#36746) Sirandrish válasza stevve (#36745) üzenetére


Sirandrish
legenda

De ezt a Valort csak úgy kapom? Mert 60 leszek?

Az AH-t úgy értettem hogy abból szerezzek pénzt...mármint hogy bújom, találok valami jót, jó áron majd eladom drágábban.
Magamra azért szoktam venni ezt azt :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36747) stevve válasza Sirandrish (#36746) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, "alanyi jogon" jár lvl 60-nál, de nyilván csak a fenti esetekben lesz aktív. :)

[ Szerkesztve ]

(#36748) vhunor válasza Huma (#36739) üzenetére


vhunor
őstag

Biztos, hogy act 3 gear nem 1m/db, hanem jóval kevesebb. Kb. az összes armor kihozható párszázk / db-ból, talán chest armort és egy jobb sisakot nem fog találni 2-300 körül (de pl. az utóbbi pár napban a 60 allres 80 str 80 vit max. 200k szűrés 2-3 oldalnyi armort is kidob, főleg öveket és vállasokat, de két chest armort is vettem ennyiért). Ékszerek szintén szerezhetők ennyiért.

A fegyver a neccesebb, mert ha szólózni akar az ember, tank barbiként kicsit lassú tud lenni az elit-ölés néha.

(#36749) Huma válasza Gorneck (#36741) üzenetére


Huma
addikt

Ja, a gear kifejezés elég szerencsétlen lett.
1db tárgyat kellett volna írnom.

(#36748) vhunor:
Átlagolva írtam és úgy hogy egy olyan karaktert lehessen összerakni belőle amivel pár halállal végigtudja vinni act3-4-et. Ehhez pedig nem elég a 60 allres 80 str 80 vit. Keress rá mondjuk a 120str, 150vit, 60 allres-re és meglátod miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#36750) Sirandrish válasza stevve (#36747) üzenetére


Sirandrish
legenda

Értem-értem..de az tök jó..:)
Köszi az infót :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.