Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) dewill79 válasza Tomessz85 (#2150) üzenetére


dewill79
tag

Szia, ez volt benne gyárilag:
Sandisk A110 SSD SD6PP4M-256G-1006

(#2152) Tomessz85 válasza dewill79 (#2151) üzenetére


Tomessz85
tag

Értem, köszönöm ,de hogy ezt ki lehet-e váltani más, modernebbel akár átalakítóval is ? vagy minden tulaj ezzel használja ?

Lehetséges, hogy gyári szinten korlátozva van ,hogy mivel megy és mivel nem ? Így 2023-ban eléggé kiábrándító helyzet ez.

(#2153) dewill79 válasza Tomessz85 (#2152) üzenetére


dewill79
tag

Ezzel is megy:
Transcend MTS600 512GB M.2 2260 TS512GMTS600

(#2154) Tomessz85 válasza dewill79 (#2153) üzenetére


Tomessz85
tag

Várnám esetleg a többiek tapasztalatát ezen a téren akár más SSD-vel is mert ezek ... pláne ma eléggé kevés helyen kaphatóak HA kaphatóak.

Köszönöm, próbálok keresni....

Amúgy a gyári leírásban hivatkozik még valamilyen Zdrive -ra de azt nem sikerült megfejtenem, hogy konkrétan milyen meghajtót takar ez a megnevezés.

Nyilván ha más nem akkor 2,5" SSD játszik ,csak gondoltam ,ha egy mód van rá hasznosítanám klasszikus HDD-vel a gyári helyet és az M2 csatlakozóba menne az SSD.

(#2155) Lajos89 válasza Tomessz85 (#2154) üzenetére


Lajos89
csendes tag

Hello!

A G2-es Zbook-ok háklisak az M2-es SSD-re. Csak egy fajtával működik. Pontos típus miatt írj "animatrix11" kollégának én is tőle vettem.

(#2156) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Egy Elitebook 830 G6-ra szeretnék W10-et telepíteni. MS oldaláról elkészítve a telepítős usb drive. A gépen factory reset és security reset is történt, elméletben minden alapállapotban. A telepítő nem indul el, fekete képernyő, majd pár perc múlva kékre vált egy rövid időre és kikapcsol a gép. Töltőre van dugva, az akksi jó állapotú. Van ötletetek, mi lehet a gond?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2157) looser válasza looser (#2156) üzenetére


looser
addikt

Lefrissítettem a Startup menu-ből a bios-t és utána elindult a telepítő.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2158) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Elitebook 8460p-re szeretnék Windows 10 drivert.

Viszont a hivatalos support oldal szerint nincs Windows10-hez driver. Legalábbis a lenyíló menüben nem ajánlja fel.
https://support.hp.com/hu-hu/drivers/selfservice/hp-elitebook-8460p-notebook-pc/5056942

Tényleg nincs hozzá?
Windows 7-et kéne felraknom a gépre?
Nemrég vettem használtan, nincs rajta semmi.

(#2159) looser válasza Rodzser Mór (#2158) üzenetére


looser
addikt

Én biztosan megpróbálnám feltenni a W10-et, szerintem fog találni hozzá drivert, még ha hivatalosan nincs is. Windows update-et rá kell küldeni, amit meg nem talált meg, arra még ott van a HP Support Assistant. Hajrá :-)
szerk.: az utolsó bios-t mindenképpen telepítsd az OS előtt!

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2160) Rodzser Mór válasza looser (#2159) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem a gyári support oldalán google keresővel találtam W10-hez drivert a masinához,
https://www.driverscape.com/manufacturers/hp/laptops-desktops/hp-elitebook-8460p/707,
de ilyenkor motoszkál bennem, hogy mi lehet ezekben és miért nincs fent a gyárti HP support oldalon, amit azért elég komoly odafigyeléssel frissítenek.

Ennyire nem vagyok pro user. Nem tudom, hogy kell BIOS-t frissíteni, még sosem csináltam :U
Hol találok hozzá leírást vagy valami segédletet?

(#2161) looser válasza Rodzser Mór (#2160) üzenetére


looser
addikt

Ez egy nem hivatalos oldal, persze nem jelenti azt, hogy nem fog működni a gépeden; esélyes, hogy igen, de első körben én mindenképpen rábíznám a windows update-re a dolgot a telepítés után. Tegnap húztam fel egy kölcsön Elitebook 830 G6-ost és a régi biossal nem indult el a telepítő. Szóval ezt a sorrendet követném a helyedben: BIOS update > Windows install > Windows update > HP Support Assistant.

Viszont most keresgéltem kicsit, letöltöttem az utolsó bios-t a gépedhez (Windows 8.1 64bit volt kiválasztva a driver oldalon) és itt nem csak a bios filet nem tudom beazonosítani (van két file az exe-ben(68SCE.CAB és 68SCF.CAB), feltehetőleg az ezekben lévő valamelyik .bin file lesz az, de erre nem esküdnék meg...), illetve a másik gond, hogy itt még nem látok lehetőséget a pendrive elkészítésére (bár a leírás szerint képes rá: This package includes several methods for updating the BIOS version as follows: - Use the HPQFlash Utility to update the BIOS directly in a Microsoft Windows Operating System environment, - Create a bootable USB Key to update the system BIOS, - Use System Software Manager (SSM) to update the system BIOS on PCs in a network), amit az újabb bios file esetén már felajánl a telepítő, így a nem HP asztali gépemen meg tudtam csinálni.

Szóval így a végére azt javasolnám, próbáld meg a windows telepítést elsőnek (ha még nincs meg at telepítő, akkor innen elkészíthető), utána érdemes lehet a bios-t is frissíteni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2162) Rodzser Mór válasza looser (#2161) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi az infókat.
Egyelőre úgy döntöttem, hogy nem mókolom a BIOS-t. És a windows10-et sem erőltetem. Felraktam helyette a Win7-et, jó lesz az is. Főleg, hogy ahhoz van a HP oldalán driver. Így nem érhet meglepetés valószínúleg ( a drivereket még nem telepítettem), amíg a Win10-nél igen, ha mégsincs hozzá driver.

A HP Support Assistant az egy driver letőltő program, ami összegyűjti, hogy mire van szüksége a laptopnak és össze is gyűjti és rá is telepíti? Mert ha igen, akkor nem mazsoláznék manuálisan a temérdek megjelentített driverből és programból.

[ Szerkesztve ]

(#2163) looser válasza Rodzser Mór (#2162) üzenetére


looser
addikt

Nem tudom, milyen meghajtó van a laptopodban; ha hdd, akkor esetleg érdemes lehet egy kisebb, mondjuk 120GB körüli ssd-re cserélni és a memóriát is felbővíteni 8GB-ig, ha még nincs benne annyi és nem hiszem, hogy gond lenne a W10 futtatásával. Én mondjuk szeretek kísérletezgetni, főképp ha még üres a rendszer, akkor mindenképpen megpróbálnám a W10-et feltenni. Egyébként van ott frissebb rendszerhez is (W8.1) is driver, ha esetleg ragaszkodsz a hivatalosan támogatott utolsó Windowshoz, bár ez utóbbi támogatása is lejárt idén, de még mindig frisebb rendszer lenne a W7-nél. Akárhogy is döntesz, egy remek géped lesz.

Igen, a HP Support Assistant ezt teszi, összegyűjti a gépedhez tartozó és frissíthető drivereket, ebbe a BIOS is beletartozik.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2164) Rodzser Mór válasza looser (#2163) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Egyelőre nem tudok vele internetre csatlakozni. Se LAN-kábellel, se wifi-vel :(
Így nehéz lesz telepíteni bármit is.

(#2165) looser válasza Rodzser Mór (#2164) üzenetére


looser
addikt

Van másik gép a közelben, amivel le tudsz tölteni? Akár a telefonod is megteszi, ha utána át tudod juttatni a fájlokat a gépedre, vagyis van kábeles összeköttetésed (usb) a géppel. Ez esetben ugyanis elegendő lenne a hálózati kártya driver(eke)t eljuttatni a telepített gépre. Elég sokfélét felsorol a HP oldala, szóval ilyenkor a következőt kell tenni: az eszközkezelőben kattints a Hálózati kártyák szekcióra, nézd meg, melyek mellett van sárga felkiáltójel (ezeket ugye nem ismerte fel a telepítő), kattints rajta duplán, majd a Részletek fülön (nem emlékszem, W7-8 esetén is létezik-e, de szerintem igen) és itt a legördülő menüből keresd ki a Hardverazonosítók sort. A VEN (vendor-gyártó) a DEV (device-eszköz) párosából kiderül az eszköz típusa és elegendő csak azt a drivert letölteni a HP oldaláról. Vagyis azt írd be a keresőbe, amit ott látsz, nem kell pontosan, meg fogja találni. Alábbi a saját gépemben lévő hálózati kártya:

Ez esetben a keresés: ven 8086 dev 1539

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2166) Rodzser Mór válasza looser (#2165) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Másik géppel szenvedek.

Megnéztem, amit írtál és az ottanii érték ez:
VEN_8086&DEV_0085&SUBSYS_13118086&REV_34

Ez alapján nem találtam a HP support oldlalán. De nincs is kereső, hanem csak végignéztem az oldalon (vagy én vagyok a béna és nem találom a keresőt
[link]

Egy kuhva keresőt berakhattak volna ebbe a weboldalba.

(#2167) Rodzser Mór válasza looser (#2165) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Találtam egy ilyen weboldalt:
https://www.driversdownloader.com/hardware-id/pci/ven_8086&dev_0085&subsys_13118086

Kismillió fájl van itt felsorolva. Gőzöm sincs, melyik kell a géphez.

És a hivatalos weboldalonoldalon sem tudom, hogy melyik lehet a géphez kellő:

[ Szerkesztve ]

(#2168) looser válasza Rodzser Mór (#2167) üzenetére


looser
addikt

Valószínűleg ez lesz az (W7 64 bit)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2169) Rodzser Mór válasza looser (#2168) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Köszi. Ezen a héten már lesz időm foglalkozni vele. Remélem, jó lesz.
Múlt hetem zsúfolt volt, emiatt sem reagáltam az írásodra - bocs.

(#2170) looser válasza Rodzser Mór (#2169) üzenetére


looser
addikt

Semmi gond, én is most jöttem meg nyaralásból. Remélem sikerrel jársz!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2171) Rodzser Mór válasza looser (#2168) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Tegnap felraktam ezt a gépre és ez kellett neki, mármint a gépnek ! :R köszi!

A többivel még nem jutottam előrébb, majd most hétvégén.. talán.

(#2172) krissz345


krissz345
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Vettem hasznàltam egy HP elitebook 850 g3-t,i7-6600U-processzorral! Használtam 2x, egyszer bekapcsoltam, és ki, egyszer egy zenét elindítottam, és után kikapcsoltam. Ezek után egy két órával, kapcsolnám be a laptopot, elkezd világítani a bill., bekapcsoló gomb, 10-15Mp, kialszik a bill.világítás, és elkezd a venti maxon pörögni. Mi lehet a gondja?(Kép nincsen)

[ Szerkesztve ]

(#2173) krissz345


krissz345
csendes tag

Köszönöm ha segítetek! :))

[ Szerkesztve ]

(#2174) Rodzser Mór válasza looser (#2170) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Tegnap sikerült a drivereket felrakni. Úgy néz ki, hogy sikerült. 1 összetevő maradt, amit nem. De ha így marad, már úgy is jó és használható a gép.

(#2175) looser válasza Rodzser Mór (#2174) üzenetére


looser
addikt

A fenti módszerrel ha megírod a vendor/device azonosítókat, akkor szívesen megkeresem neked. Egyébként google-be írom csak be, de itt nagy eséllyel megtalálod:
Device Hunt

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2176) Rodzser Mór válasza looser (#2175) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Szia!
Bocs, megint későn írok :)
Akkor már megtaláltam a driverét, de valami kompatibilitásra hivatkozva nem sikerült a telepítés. Nem emlékszem a pontos hibaüzenetre, de valami ilyesmi volt. Pedig Win7-hez való a driver, amilyen kell is.

(#2177) bomizo


bomizo
csendes tag

Sziasztok!
Használt HP ZBOOK STUDIO G5 - i7-8750H -t szeretnék venni, de nem találok olyan sok infót....
Van valamilyen típushibája, van, amire oda kell figyelni?
Köszönöm!

(#2178) funkygee


funkygee
aktív tag

Hello.
Hp Elitebook 840 G3 (i5-6300U) notiba milyen ssd upgrade-et javasoltok? Egy gyors rendszer ssd kellene + egy sata ssd is belemegy ezekbe másodiknak? A rendszer ssd-nél milyen lenne javasolt? Köszi :R

(#2179) Wolfi88


Wolfi88
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Hp elitebook 8570p I5-3360M processzorral. Szeretném cserélni a processzort. HP oldalon I7-3720QM ír támogatottként. Viszont I7-3740QM tennék bele. A TDP45 Watt mind két processzor esetében illetve a foglalat is ugyan az.
Próbálkozott már valaki ilyennel?

(#2180) SZIGMA válasza Wolfi88 (#2179) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

A maintenance manual és a google szerint is volt ilyen procival szerelt konfig, elvileg mennie kellene.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#2181) Dell XPS válasza Wolfi88 (#2179) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia! Igen, én tettem bele. Nem tapasztaltam semmi szélsőségeset.

Üdv, Dell XPS

(#2182) Wolfi88 válasza Dell XPS (#2181) üzenetére


Wolfi88
csendes tag

Szia!
A BIOS-ban kell valamit állítani? Vagy csak berakom/pasztázás indít és felismer mindenki mindent?
A neten egy két ember túl melegedésre panaszkodott. Ettől kicsit tartok. Mivel csak egy egycsöves hűtővan, aminek meg kell még bírkoznia egy AMD Radeon HD 7600M videókártyával.

(#2183) Dell XPS válasza Wolfi88 (#2182) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kell. Igen, cseréled és felismeri a rendszer. Anno én is olvastam ilyen jellegű észrevételt 1-2 embertől, de én nem tapasztaltam semmit. Nekem nem volt dedikált kártya benne, így ebben nem tudom véleményezni. Próbálni kellene mindenképpen, de nyilván nem mindig lehetséges. A sok ellentmondás alapja lehet még a “már” nem megfelelő heatsink.

Üdv, Dell XPS

(#2184) Wolfi88 válasza Dell XPS (#2183) üzenetére


Wolfi88
csendes tag

Holnap jön a puding próbája. Ha minden OK és stabil akkor közzé teszem a tapasztalatokat ha nem stabil azt is :)) . Ezzel is a közösséget segítve.
A segítséget mindenkinek köszönöm :) :R

(#2185) Wolfi88 válasza Dell XPS (#2183) üzenetére


Wolfi88
csendes tag

Sikerült.
Szépen belement a helyére.
BIOS egyből látta, a Win 10 elsőre még a régi I5-nek írta, egy újra indítás segített.
Feladat kezelőben is szépen látszik, hogy minden mag, minden szál üzemel.
Hosszú távú teszt pedig most következik, hogy mennyire bírja AMD Radeon HD 7600M-tel.

(#2186) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Sziasztok,

Van egy HP Probook 840 G7-es laptopom. Tegnap vettem észre, hogy két különböző memória van benne, az egyik típusa ismeretlen 2667 MHz-s, a másik MICRON márkájú és 3200 MHz-s az órajele.
A support oldala szerint DDR4-2666 SDRAM megy bele, így nem értem mit keres benne a 3200 Mhz-s.
Vagy tud fogadni 3200-ast is? Jelenleg 2 x 8 Gb van benne, lassan szeretném bővíteni.

(#2187) Rodzser Mór válasza Cartman023 (#2186) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Lehet benne 3200-as, de valószínűleg nem fog 3200-on ketyegni, csak 2666-on.

(#2188) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Van egy öreg 8540w-m. Kicsit ráférne a renoválás. Pl a következők cseréjével:
i5 520m -> i7 620m
8gb -> 16gb

Milyen pasztát és pad-ot ajánlotok?
Előbbire egy tipp: Thermagic ZF-12. ez jó lehet?
A Padra nem találtam még semmit. Hány mm-es lehet a gyári? És milyet érdemes?

Köszönöm előre is!

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.