Hirdetés
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Phobion
addikt
Gémklub 6-7 akció
https://www.gemklub.hu/six-seven-202604
6000 Ft:
Waterfall Park
A fák népe
Looot
7000 Ft:
Alkonyat
Inori
Sárkányok völgye
Schrödinger macskájaKöszi! Ez a 'The Vale of Eternity' (ha már a honlapon nem írják ki az eredeti nevét
) jól hangzik 🤔
Hasonló sárkányos társasjátékok vannak még? 🤔 -
Dr.NX
veterán
Gémklub 6-7 akció
https://www.gemklub.hu/six-seven-202604
6000 Ft:
Waterfall Park
A fák népe
Looot
7000 Ft:
Alkonyat
Inori
Sárkányok völgye
Schrödinger macskája -
Dr.NX
veterán
-
attiati
veterán
tudtok eladó bontatlan Catan alapjátékot?
-
noPublicFG
senior tag
04.09-04.15. között 30%-os Bizalomkártyás akció van az Auchan áruházakban a társasjátékokra.
https://auchan.hu/shop/jatek-sport-papir-iroszer/jatekok/tarsasjatekok.c-11258
A boltokban nagyobb választék van, mint online.Köszi
-
Dr.NX
veterán
04.09-04.15. között 30%-os Bizalomkártyás akció van az Auchan áruházakban a társasjátékokra.
https://auchan.hu/shop/jatek-sport-papir-iroszer/jatekok/tarsasjatekok.c-11258
A boltokban nagyobb választék van, mint online. -
gpeeter
csendes tag
-
Dr.NX
veterán
Sziasztok!
Keresek egy társast!
Annyit tudok róla hogy 4 része van a saját táblánknak lapokbol kell összerakni és szinek vannak rajtuk.
Húzni kell egy lapkát ami meghatároz 2 szint ezt filctollal vonalat kell húzni / utat / és a cél városokat és bónuszokat összekötni, hasonlit az explorers társasraNem tudom, de BGG-n tudsz keresni a leírt mechanikák alapjánm tehát pl. ez itt a Line Drawing kategória:
https://boardgamegeek.com/boardgamemechanic/2039/line-drawing/linkeditems/boardgamemechanic?pageid=1&sort=usersratedFilctollat használó játékok:
https://boardgamegeek.com/boardgamefamily/63161/components-dry-erase-markers-dry-erase-surfaces/linkeditems/boardgamefamily?pageid=1&sort=usersrated -
cool3636
újonc
Sziasztok!
Keresek egy társast!
Annyit tudok róla hogy 4 része van a saját táblánknak lapokbol kell összerakni és szinek vannak rajtuk.
Húzni kell egy lapkát ami meghatároz 2 szint ezt filctollal vonalat kell húzni / utat / és a cél városokat és bónuszokat összekötni, hasonlit az explorers társasra -
mormota
senior tag
egyszemélyes kalandjáték tesztelésére keresek vállalkozókat. 1 nyomtatott lap, ceruza, (esetleg radír), 4 dobókocka szükséges. írj rám priviben
-
lawliet616
csendes tag
Kb. száz éve nem lehet kapni, Out of Print.
Német Amazonról tudsz venni, magyar nyelvű szabályt meg töltesz le innen:
https://www.piatnik.hu/jatekszabalyokÉrtem, köszi
-
Dr.NX
veterán
Sziasztok. Camel Up 2nd edition kapható valamelyik bevásárló központban? Online nem találom.
Kb. száz éve nem lehet kapni, Out of Print.
Német Amazonról tudsz venni, magyar nyelvű szabályt meg töltesz le innen:
https://www.piatnik.hu/jatekszabalyok -
lawliet616
csendes tag
Sziasztok. Camel Up 2nd edition kapható valamelyik bevásárló központban? Online nem találom.
-
TrollBalint
addikt
Sziasztok,
már egy ideje szemezek a Bájos kis Bestiákkal (Here to Slay) és a kiegészítőjükkel. Jól láttam, hogy ez utóbbiakat nem adták ki magyarul?
Illetve, olvastam egy kommentet, hogy állítólag nem annyira játszható a magyar alapjáték az angol kiegészítőkkel a hátlapjuk miatt. Igaz ez?
(Alapvetően jó lenne minden magyarul, mert nem beszél mindenki angolul a társaságban, viszont én szeretem, ha egységes a hátlap, főleg ha számít is játék közben)Esetleg tud-e valaki valami oldalt, ahol meg lehet venni a kiegészítőket, mert itthon nem találtam sehol, és Amazon.de-n is csak olyat, ami nem angol.
-
MZsoltee
veterán
-
Phobion
addikt
-
Mr.Csizmás
titán
[link] + aprón keress valaki aki 3d nyomtat.
ui.: rengeteg társashoz van 3dprinted mod

-
TeebyKay
őstag
Szia
Csúszásmentes játékostábláknak hívják őket, a mars terraformálásához lett nagy tételben retailbe gyártva. Már csak kevés helyen lehet megtalálni, esetleg használtan, de nincs szükség hozzá etsyn egyedi gyártású cuccot keresni. -
Phobion
addikt
Sziasztok
Nagyon bejött nekünk "A Mars Terraformálás", viszont mindenképp akarok venni valamilyen jelölő tartót a játékostáblákhoz.
Etsy-t vagy mást érdemes nézegetni ilyen kiegészítőkhöz?
-
dorika87
őstag
Sziasztok. Köszönöm a sok ajánlást és a pozitív véleményeket a Top 10-ről. 7000-7500 forint körül nem volt kedvem megvenni, de a Tescoban van club cardos féláras kedvezmény, és még volt online kuponom is, így megérte.

-
RangerFox
veterán
-
st6969
őstag
Party játékok:
- Csak Egy
- Fiesta de los Muertos
- Flip7
- CsordaszellemCsaládi
- Azul (sima, vagy a királyi pavilon), Harmónia (absztrakt)
- Fedőnevek (gondolkodós)
- Carcassonne, Cascadia (lapkalehelyezős)
- Bombairtók (dedukciós)
- Királyi kombó, Vándortáj (kisebb kártyajátékok, nyílt draft, kézmenedzsment, kombózás)
- Az Erdő (tablóépítős kártyajáték)
- Papírhajó a tengeren (pörgős kártyajáték)
- Eldorádó legendája (versenyzős, pakliépítős)Csak Egy meglett, nagyon bejött, mindenkinek tetszett.
Bombairtók szintén meglett, még nem érkeztünk játszani vele, de nagyon szimpatikus.
Vérfarkast is hozta még a Jézuska, az is hamarosan sorra kerül.
-
noPublicFG
senior tag
Ismerős, bár nekem a 2024-es évem nézett ki így!

2026-ra toltam át a Blood Rage és a The Witcher megapackok vásárlását... így az újévi ígéreteket is tartom
-
Bugarov
aktív tag
Tegnap megígértem a családnak (miután hazaállítottam a Gamewiz pakkjával), hogy idén már nem veszek több játékot
Ez az év ilyen szempontből nagyon erős volt. Már a gardróbszekrényemben is társasok vannak
-
Bugarov
aktív tag
-
Mr.Csizmás
titán
céges alamizsnás utalványból ment, lett auchanból egy coffee rush, pingvin légitársaság, kwatro. (így kevésbé fáj költeni, mint rendes aranyból)
tesco tényleg, a camponásban szó szerint egy darab what do you meme volt a common vackok maradékán kívül.
-
Phobion
addikt
Nah ez nekem is új, de az asszony tuti ettől szenved...
Már a Roxforti Csatánál is agyal annyit, hogy néha már inkább a pálcámat is rászegezem
Pont ezért kérdeztem én is
-
Sirandrish
legenda
Nah ez nekem is új, de az asszony tuti ettől szenved...
Már a Roxforti Csatánál is agyal annyit, hogy néha már inkább a pálcámat is rászegezem
-
Phobion
addikt
-
RangerFox
veterán
Bp-n ma este melyik nagy áruházba mennétek el társast venni, karácsonyi leárazásból?
Tescoba ne, le van fosztva az összes. Auchanban meg max a Hitster van jó áron.
-
Pá
addikt
-
Phobion
addikt
Köszi!
Ugyan nem tudom mit jelent és keresőben sem találtam leírást, de feltételezem az AP azt jelentheti, hogy időhúzás?
-
Mr.Csizmás
titán
Bp-n ma este melyik nagy áruházba mennétek el társast venni, karácsonyi leárazásból?
-
goccer
aktív tag
Amennyire szükség van, nem szoktunk homokórázni. Ha valaki kibírhatatlanul AP-zik, akkor mást játszunk vele.
Egyébként 3 fős játék nálunk egy AP-ra hajlamos játékossal 2, max 2,5 óra. Ketten játszva 90 perc alatt megvagyunk.
-
Phobion
addikt
Akik már játszottak a Brass: Birmingham társasjátékkal.
Körönként, ki mennyi időt "hagyott" a játékosoknak?
-
noPublicFG
senior tag
-
jansky1
senior tag
Egy királyság krónikája, de még nem kezdtem hozzá
-
Lokarson
tag
Oriflamme, Panic lab, Scout, Summoner wars
-
Phobion
addikt
-
forras2
őstag
Szevasztok
A környékben nem találtam a megfelelő társast, így megrendeltem a Dalvadászt még 12.-én, de eddig sehol, és félek tőle, hogy nem is fog ide érni szilveszterig.
Úgy hogy gondoltam egyet, és "megcsinálom" a saját társasunkat szilveszterre.
Magyar retro zenéket kell időrendi sorrendbe tenni.
Viszont kellene bele néhány szivató"kártya" is, ebben kérném a segítségeteket
3 jutott eddig az eszembe.
-Mutogasd el a zene előadóját és címét
-1 perctől énekeld tovább a zenét
-3 kérdés/válasz alapján találd ki az előadót és a zene címét.Mit lehetne még "szivató"kártyának betenni?
Minél többet szeretnék, minél bulisabb, izgalmasabb legyen a szilveszter esténk
Tárgytalan
-
DrDobos
őstag
-
forras2
őstag
Szevasztok
A környékben nem találtam a megfelelő társast, így megrendeltem a Dalvadászt még 12.-én, de eddig sehol, és félek tőle, hogy nem is fog ide érni szilveszterig.
Úgy hogy gondoltam egyet, és "megcsinálom" a saját társasunkat szilveszterre.
Magyar retro zenéket kell időrendi sorrendbe tenni.
Viszont kellene bele néhány szivató"kártya" is, ebben kérném a segítségeteket
3 jutott eddig az eszembe.
-Mutogasd el a zene előadóját és címét
-1 perctől énekeld tovább a zenét
-3 kérdés/válasz alapján találd ki az előadót és a zene címét.Mit lehetne még "szivató"kártyának betenni?
Minél többet szeretnék, minél bulisabb, izgalmasabb legyen a szilveszter esténk
-
Mortein
tag
Szunnyadó istenek, Heat, Anachrony.
-
noPublicFG
senior tag
-
goccer
aktív tag
-
citkar
addikt
-
RangerFox
veterán
-
Bugarov
aktív tag
Na kinek milyen társast hozott a Jézuska?
-
elistvan
őstag
-
Tristis
őstag
Szóljatok, ha lesz valahol zsíros leárazódás 😁
-
Tony21
tag
Könyvbagolynál van pár akciós cucc.
-
Dr.NX
veterán
Partijátékok sok (10+) főre, amiket jelenleg lehet is kapni:
Dixit Odyssey
Time's up Party
Top 10 (hivatalosan csak 9 fős, de meg lehet oldani összeállva)
Egy imposztor New Yorkban ("kamu festő")
Zöld a nyerő
Csordaszellem
Ősköltészet
Aranyásók 1+2
Hallatlan
Kill Kim (Secret H1tler light)Sajnos a Telestrations ("Képzavar") nem jött még ki, pedig az nagy rekeszizomgyilkos.
-
jansky1
senior tag
Az elmúlt években rendszeresen próbálkoztam a nyereményjátékkal, de egyszer sem volt szerencsém. A „jobb” címeknél még a családot is megkértem, hogy azon a napon ők is játsszanak, de ez sem hozott eredményt. Idén viszont teljesen el is feledkeztem róla, még a promócióival sem találkoztam. Na majd innentől…

-
Dr.NX
veterán
Ezzel a társassal van valakinek tapasztalata?
10-12 fős baráti társasággal Szilveszterre jó lehet?
Same, Same, But Different A kettős szituk partijátéka!Egynek jó lehet, jó társasággal biztos lehet nagyokat röhögni.
Én azért vinnék még más, bevált játékot is mellé.
BGG 5.8 -
dorika87
őstag
Ezzel a társassal van valakinek tapasztalata?
10-12 fős baráti társasággal Szilveszterre jó lehet?
Same, Same, But Different A kettős szituk partijátéka! -
st6969
őstag
Party játékok:
- Csak Egy
- Fiesta de los Muertos
- Flip7
- CsordaszellemCsaládi
- Azul (sima, vagy a királyi pavilon), Harmónia (absztrakt)
- Fedőnevek (gondolkodós)
- Carcassonne, Cascadia (lapkalehelyezős)
- Bombairtók (dedukciós)
- Királyi kombó, Vándortáj (kisebb kártyajátékok, nyílt draft, kézmenedzsment, kombózás)
- Az Erdő (tablóépítős kártyajáték)
- Papírhajó a tengeren (pörgős kártyajáték)
- Eldorádó legendája (versenyzős, pakliépítős)Köszönöm szépen, jövő héten körülnézek, mi érhető el Tesco, Auchan, Spar vonalon

-
oAcido
aktív tag
A tavalyi játékon én is 2x nyertem, illetve baráti körben is nyert 1 srác. Idén pedig eddig mindenkit elkerült a szerencse, úgyhogy szerintem semmi furcsa nincs benne.
-
Lien
aktív tag
Én nem ismerem a honlapot de pl. idén kezdtem el társasozni plusz idén voltam először a TJÜ-n és nyertem az egyik nyereményjátékon. 🙂
-
tboj
aktív tag
Én is nyertem már rajta, meg 2 másik ismerősöm is az elmúlt években.
-
goccer
aktív tag
Tavaly se volt ez másként
Viszont nem lehetetlen nyerni, én még a legelső évben, amikor szerintem a mostani user base töredéke volt csak, behúztam egy játékot. Mondjuk 2 játék után el is adtam az más kérdés.
-
DrDobos
őstag
Kicsit belenéztem a tarsasjatekok.com-os nyeremenyjatek nyerteseibe. Vegulis nem furcsa, hogy az evek alatt egyszersem nyertunk az asszonnyal, most ahogy nézem több ember nyert már most több alkalommal idén
-
RangerFox
veterán
Sziasztok! 15 éves lányomat szeretném meglepni karácsonyra egy társassal. Party játékokat szereti főleg. A barátaival (2-3 fő) és velünk, szülőkkel is lehessen játszani.
Vennék egy másik játékot is, ez pedig a családnak lenne meglepi. 1 óránál ne legyen hosszabb, 3-an lehessen játszani. Típust tekintve, nyitott vagyok bármire
Ezekhez szeretnék kérni pár tippet.
Köszönöm előre is
Party játékok:
- Csak Egy
- Fiesta de los Muertos
- Flip7
- CsordaszellemCsaládi
- Azul (sima, vagy a királyi pavilon), Harmónia (absztrakt)
- Fedőnevek (gondolkodós)
- Carcassonne, Cascadia (lapkalehelyezős)
- Bombairtók (dedukciós)
- Királyi kombó, Vándortáj (kisebb kártyajátékok, nyílt draft, kézmenedzsment, kombózás)
- Az Erdő (tablóépítős kártyajáték)
- Papírhajó a tengeren (pörgős kártyajáték)
- Eldorádó legendája (versenyzős, pakliépítős) -
st6969
őstag
Sziasztok! 15 éves lányomat szeretném meglepni karácsonyra egy társassal. Party játékokat szereti főleg. A barátaival (2-3 fő) és velünk, szülőkkel is lehessen játszani.
Vennék egy másik játékot is, ez pedig a családnak lenne meglepi. 1 óránál ne legyen hosszabb, 3-an lehessen játszani. Típust tekintve, nyitott vagyok bármire
Ezekhez szeretnék kérni pár tippet.
Köszönöm előre is
-
forras2
őstag
-
Dr.NX
veterán
-
Lokarson
tag
Interspar társasjáték akció 25%
+ Azul mini 5k (Bp, kőbányai Family Center) -
forras2
őstag
Szevasztok
Szilveszterre keresek buli társast.
Nem ivós társast…
Dalvadász társassal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
-
Mr.Csizmás
titán
-
Mr.Csizmás
titán
üdv,
auchanon kívül hol tudnék rewin utalvánnyal venni társast? (tudom elfogadóhelyek keresője, de az a cégjegyzékes székhelyet mutatja) Rewin
-
Azie
őstag
mindbug okos kis jatek, de os-magiceskent hamar meguntam, a bloffolos resze nekem nem jott be, de okos mechanika
-
RangerFox
veterán
Nézegettem a kívánságlistámat, és szeretnék véleményt kérni tőletek az alábbi játékokról (két főre):
- Lost Cities (mennyire redundáns a Schotten Tottennel?)
- Mindbug
- Duel for Cardia (Cardia)
- Take Time (Időhurok)
- Lone Wolves (Magányos farkasok)
- Leaders (Uralkodó)
- Everdell Duo -
citkar
addikt
Például a Felemelkedésnél a harc kártyákon van egy ikon, amik párosítva győzelmi pontokat érnek, ezért a régebbi harckártyák használata megfontolandó, azokon nincs ilyen ikon. Viszont a régi, kiegészítős harckártyák néha hiányoznak, sokszínűbb azokkal. Mérlegelni kell melyik változatot preferálod inkább.
A kiegészítővel az új tábla bizonyos részét le kell takarni, ami a réginél is így volt, de az átszabott akcióhelyszínek miatt itt engem ez kissé zavar.
Mindig azt mondom ezzel kapcsolatban, hogy egy, vagy főleg két kieggel pl akár 5 szeméyesre is bővíthették volna a játékot (több akcióhelyszínnel), szükség esetén 3 vagy 4 főnél módosítva ezt azt, hogy meglegyen a versengés a helyszínekért. -
Phobion
addikt
Az Imperiumnal a két kieg nélkül nekem hiányérzetem volt. A Felemelkedéshez is hozzapakolhato a két régi kieg, mi azt jatszuk már egy ideje. Ha az alapot most veszed meg, a Felemelkedest javaslom, az magában is jobb a réginél, de nekem hiányoztak a régi kiegészítői. Látszik, hogy nem ehhez tervezték, de szerintem jobb velük, mint nélkülük.
A "Látszik, hogy nem ehhez tervezték" alatt mit értesz pontosan, ha használhatóak a régi kiegészítők?
-
jansky1
senior tag
Nekünk a távoli gyarmatok kieg jött be a legjobban. Vénusz érzetre nekem csak játékidőt ad a játékhoz. Kezdetek sem rossz, de sokan írják rá, hogy "eltöri" a játékot. Hatalmi játszmát nem próbáltam, de a bemutató videók alapján nem is tetszett meg.
-
citkar
addikt
Az Imperiumnal a két kieg nélkül nekem hiányérzetem volt. A Felemelkedéshez is hozzapakolhato a két régi kieg, mi azt jatszuk már egy ideje. Ha az alapot most veszed meg, a Felemelkedest javaslom, az magában is jobb a réginél, de nekem hiányoztak a régi kiegészítői. Látszik, hogy nem ehhez tervezték, de szerintem jobb velük, mint nélkülük.
-
Phobion
addikt
-
SPQR301
tag
Imperumhoz a Rise of Ix kb kötelező. Az Uprising magában is működik.
Szerintem Imperium + Rise of Ix > Uprising. Egyszerűbb és gördülékenyebb a játék. De ugyanolyan mély. Meg talán kevésbé swingy, az Uprisingban a homokférgekkel simán leget 5-6VP-t szerezni egy kör alatt.
-
Dr.NX
veterán
Pedig Tristis ezt is megválaszolta neked, csak használni kell a BGG-t:
https://boardgamegeek.com/boardgame/316554/dune-imperium/expansions
https://boardgamegeek.com/boardgame/397598/dune-imperium-uprising -
Phobion
addikt
-
Tristis
őstag
-
Phobion
addikt
Szinte mindnek megvan a létjogosultsága, attól függ, hogy mi a cél, mennyire játszottátok már ki az alapjátékot. A Kezdetek jó arra, hogy kicsit felpörgesse az elejét, a Vénuszos és az új térképek (Hellas & Elysium) akkor jó, ha már sokat játszottatok és kellene a változatosság. A csúszásmentes tábla is jó szerintem, kényelmesebb vele a játék (eleve azzal kellett volna kiadni). Ha ez mind megvan és még mindig nem elég, akkor gondolkoznék a Kolóniákon, Hatalmi játszmán és Kezdetek 2-n (ebben a sorrendben).
Szuper, köszönöm a részletes választ!
-
JoinR
őstag
Szinte mindnek megvan a létjogosultsága, attól függ, hogy mi a cél, mennyire játszottátok már ki az alapjátékot. A Kezdetek jó arra, hogy kicsit felpörgesse az elejét, a Vénuszos és az új térképek (Hellas & Elysium) akkor jó, ha már sokat játszottatok és kellene a változatosság. A csúszásmentes tábla is jó szerintem, kényelmesebb vele a játék (eleve azzal kellett volna kiadni). Ha ez mind megvan és még mindig nem elég, akkor gondolkoznék a Kolóniákon, Hatalmi játszmán és Kezdetek 2-n (ebben a sorrendben).
-
Phobion
addikt
Sziasztok
A "A Mars Terraformálása"-hoz mely kiegészítők ajánlottak?
-
Tony21
tag
-
Dr.NX
veterán
-
kecstama
tag
Köszönöm az ajánlásokat, egyenlőre a Dixit a befutó, még várok vele hátha valahol leárazzák
-
Superman2226
újonc
Szia!
Itt van egy részletesebb ajánló: https://goffi.hu/tarsasjatek-kalauz-6-10-eves-korosztalynak/
Benne van azért a Gazdálkodj okosan is. :-) -
Bugarov
aktív tag
Gumikacsák
-
noPublicFG
senior tag
20 éve Scrabble-eztem, az nagy volt.
Tavaly is megpróbáltuk és dögunalom volt várni a másikra.@kecstama Hány főre?
Dixit, Gyémántvadászok, Csak egy, Aranyásók, Top10, Szerencse Szelence, Szellemtinta, Abszolút elfelejtett szavak, Zöld a nyerő, Szókötő, Flip7, Scout, Hiúzz egyet, Vigyázz6, EladLak, Trio+1 a Dixit-re!
Nálunk olyanok kezdtek el játszani vele, akiknek a "gazdálkodj okosan" egy sakktornával egyenértékű mutatvány!
Meglepő, de mindenki élvezi! -
Dr.NX
veterán
-
Azie
őstag
-
Dr.NX
veterán
20 éve Scrabble-eztem, az nagy volt.
Tavaly is megpróbáltuk és dögunalom volt várni a másikra.@kecstama Hány főre?
Dixit, Gyémántvadászok, Csak egy, Aranyásók, Top10, Szerencse Szelence, Szellemtinta, Abszolút elfelejtett szavak, Zöld a nyerő, Szókötő, Flip7, Scout, Hiúzz egyet, Vigyázz6, EladLak, Trio -
Bugarov
aktív tag
Cascadia - ebben a "magamnak építkezek" kategóriában a legjobb
Vigyázz6 ha egy kicsit pörgősebbet kerestek
Tokió királya is jó ha valami konfrontatívabb is jöhet -
Azie
őstag
ganz schön, hitster magyar
, csak egy, szókötő - itt nehezítés a ne beszélj rész anyuknál nálunk. -
elistvan
őstag
Scrabble, Rummikub.
-
kecstama
tag
Szép napot!
Valami atom egyszerű családi játék kellene karácsonyra. Egyenlőre Azul (esetleg Sagrada) a befutó, de azért gondoltam megkérdezem hogy mik a tapasztalatok.
Valami olyan kéne amit a 70 éves nagymamám is megért, de "izgalmasabb" mint mondjuk egy gazdálkodj okosan.
-
Dr.NX
veterán
Nemtom ki minek örülne én fogyasztóként speciel annak ha a natív kiadáshoz kényelmesen elérhető lenne a lokalizáció - az se baj ha nem ingyen.
(Egyébként manapság az AI bármilyen fordítást kiköp 1 perc alatt, csak lektorálnia kell egy szakértőnek így a fordítással kapcsolatos csillagászati költségekre már nem sokáig lehet hivatkozni)"csak" lektorálnia kell.
A grafikus meg többi háttérmunkát végző az szintén "csak" úgy összedobja. Aztán meg tartják a markukat, micsoda élősködők!
-
Dr.NX
veterán
Azt tudom erre mondani, hogy lefordítani is idő és pénz volt. És bescannelni is idő lenne. Gémklub is biztos örülne neki.
A játékélmény viszont biztos kiváló lenne egy scannelt sufnituningos verzióval 100 órákon keresztül, de csak a tudat miatt hogy spóroltál 20 forintot, megoldotta okosba'
A legelső modern társasjátékos élményem úgy 2000 körül egy házilag készített Catan volt.
Most is szívesen emlékszem vissza rá, asszem gumiból voltak az utak és házikók. (Nem én készítettem.)
De akkor csórók voltunk, a szüleimet éhesapámnak és éhesanyámnak szólítottam, a kacsák nekünk dobálták a kenyeret a parkban. -
Bugarov
aktív tag
Azt tudom erre mondani, hogy lefordítani is idő és pénz volt. És bescannelni is idő lenne. Gémklub is biztos örülne neki.
A játékélmény viszont biztos kiváló lenne egy scannelt sufnituningos verzióval 100 órákon keresztül, de csak a tudat miatt hogy spóroltál 20 forintot, megoldotta okosba'
Nemtom ki minek örülne én fogyasztóként speciel annak ha a natív kiadáshoz kényelmesen elérhető lenne a lokalizáció - az se baj ha nem ingyen.
(Egyébként manapság az AI bármilyen fordítást kiköp 1 perc alatt, csak lektorálnia kell egy szakértőnek így a fordítással kapcsolatos csillagászati költségekre már nem sokáig lehet hivatkozni) -
Dr.NX
veterán
Elindultak az adventi naptárak.
Tarsasjatekok.com
Gémklub
Reflexshop?
Spiele-Offensive
Milan Spiele -
TrollBalint
addikt
Most nézem, még az Everdellnek is van android verziója...ez tök jó!
Amúgy ez hogy működik? Elég nekem megvenni ha játszanék mondjuk a párommal, vagy mindenkinek meg kell?Ez alapvetően a játékoktól függ, hogy meg kell-e venni mindenkinek, vagy elég egy embernek. Itt azt írják a hozzászólások között, hogy már lokálisan is lehet többen játszani, úgy hogy elég csak neked megvenni.
Esetleg érdemes lehet még - ilyen alapon - a BGA-t is kipróbálni / megnézni, ott csomó játékkal lehet játszani. De ha egy tableten akartok, akkor vagy két böngészőt kell indítani, vagy valakinek fizetős account kell. -
goccer
aktív tag
Azt tudom erre mondani, hogy lefordítani is idő és pénz volt. És bescannelni is idő lenne. Gémklub is biztos örülne neki.
A játékélmény viszont biztos kiváló lenne egy scannelt sufnituningos verzióval 100 órákon keresztül, de csak a tudat miatt hogy spóroltál 20 forintot, megoldotta okosba'
-
Bugarov
aktív tag
Idő és pénz és macera.
Én a Descent-el jártam ugyanígy végül ez lett a vége (eladtam az angolt és megvettem magyarul) de nagyon nem bántam volna ha nem kellett volna ezzel foglalkoznom. -
goccer
aktív tag
-
oAcido
aktív tag
-
doddencs
senior tag
-
FunPro
őstag
Hát egy ideális implementáció az lenne, hogy a QR kód, az egy app backendjén tárolt rekordra mutat. Az appban kiválasztod, hogy melyik streaming szolgáltatást használod.
Beolvasod a QR kódot, a backend pedig egy translation tábla alapján lejátssza a számot a választott szolgáltatónál.
A jogdíjakat a szolgáltató fizeti, nem te és az app fejlesztője. Te csak egy másik UIon hallgatod a zenét, amire van előfizetésed az adott streaming szolgáltatónál. (szerintem)Az egész megvalósítás sántít. Mindig azok a fail qr kód tetovalások jutnak eszembe, amik olyan youtube videókra mutatnak, amit időközben levettek. Ha valaki ilyenre vetemedik, minimum google drive-ra illik feltölteni a hivatkozott anyagot.
Nyilván ez is olyan, mint bármilyen digitális tartalom. Addig kell élvezni amíg lehet, de akkor sem az igazi így.
-
Dr.NX
veterán
Hát egy ideális implementáció az lenne, hogy a QR kód, az egy app backendjén tárolt rekordra mutat. Az appban kiválasztod, hogy melyik streaming szolgáltatást használod.
Beolvasod a QR kódot, a backend pedig egy translation tábla alapján lejátssza a számot a választott szolgáltatónál.
A jogdíjakat a szolgáltató fizeti, nem te és az app fejlesztője. Te csak egy másik UIon hallgatod a zenét, amire van előfizetésed az adott streaming szolgáltatónál. (szerintem)Ja értelek.
Én amúgy pont ki akartam próbálni tört Spotify-on, csak pont pár nappal azelőtt lőttek le valami kiskaput, így nem működött a Spoti egyáltalán. -
Azie
őstag
Nem játszottam vele, de a leírás alapján ugyanúgy évszám tippelgetős, csak pörgősebb és nem csapatalapú, tehát egyénileg versengős.
Ami nem biztos hogy jó, mert a mi játékainkon ment a sztorizgatás, közös énekelgetés, stb.
És ez is Spotify alapú.Az appon belüli választót hogy képzelted? Mert gondolom itt a jogdíjak keményen beleszólnak, a YT Music talán működhet.
Hát egy ideális implementáció az lenne, hogy a QR kód, az egy app backendjén tárolt rekordra mutat. Az appban kiválasztod, hogy melyik streaming szolgáltatást használod.
Beolvasod a QR kódot, a backend pedig egy translation tábla alapján lejátssza a számot a választott szolgáltatónál.
A jogdíjakat a szolgáltató fizeti, nem te és az app fejlesztője. Te csak egy másik UIon hallgatod a zenét, amire van előfizetésed az adott streaming szolgáltatónál. (szerintem) -
oAcido
aktív tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Akinek esetleg megvan a Homályrév és szánna egy kisebb időt szkennelésre, az kérem írjon privátba.
Angolul van meg a játék és a csapat nagy része egy szót se tud, jó lenne 1-2 dolgot magyarul kinyomtatni.
Előre is köszönöm
-
Sirandrish
legenda
Most nézem, még az Everdellnek is van android verziója...ez tök jó!
Amúgy ez hogy működik? Elég nekem megvenni ha játszanék mondjuk a párommal, vagy mindenkinek meg kell?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Xbox Series X|S
- AliExpress tapasztalatok
- Bittorrent topik
- Jogász topik
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- További aktív témák...
- 220 - Lenovo LOQ (15ARP9) - AMD Ryzen 7 7435HS, RTX 4070
- 27% - GIGABYTE B650 GAMING X AX V2 Alaplap
- HIBÁTLAN iPhone 15 Plus 128GB Pink -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5593
- Prémium Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 5800X /ROG 6900XT LC /32GB DDR4 /512SSD + 1TB HDD
- iPhone X 64GB 89% (3hónap Garancia)
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
) jól hangzik 🤔


Ez az év ilyen szempontből nagyon erős volt. Már a gardróbszekrényemben is társasok vannak 


