Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38501) Balathruin válasza GabN73 (#38500) üzenetére


Balathruin
veterán

Ja, még másszak falat is...

(#38502) föccer válasza Balathruin (#38501) üzenetére


föccer
nagyúr

Vagy bújj át a réseken. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38503) Mercutio_ válasza föccer (#38496) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én egy lábon kihordott tüdőgyuszi óta megtanultam, hogy piszkosul nem ér egy munkáltató se annyit, hogy ártsak magamnak. Aztán amikor annyira lebetegedsz, hogy ha akarsz se tudsz bemenni 1-2 hétig arra is rá fogsz jönni, hogy nem vagy pótolhatatlan, valahogy megoldjak, hogy el legyen végezve a meló, vagy kiderül, hogy várhat míg újra tudsz dolgozni.

Délutánig off, sok a határidős meló :O

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38504) GabN73 válasza Balathruin (#38501) üzenetére


GabN73
addikt

Csak ismered annyira a terepet, hogy tudd merre a legegyszerűbb :DDD

Mi anno kívülről fújtuk a gimink épületét kívülről-belülről.
Volt amikor oda jártunk inni (ezzel fejeztük ki a kötődésünket), meg szalonnát sütni :))
Persze volt amikor futnunk kellett...

(#38505) bandus válasza Mercutio_ (#38503) üzenetére


bandus
veterán

egyetértek. mondjuk szerencsére nem volt még olyan munkahelyem, ahol ne engedhettem volna meg/ engedhetném meg, hogy elmenjek táppénzre, és valószínűleg nem is lesz. bár szerencsére szükség nem volt még ennek az igénybevételére.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38506) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Persze miert is hozta volna at az IT a cuccomat penteken, pedig a vezetom tobbszor szolt... most itt ulok bamban, 8.10tol meeting es meg a napirendi pontokat se tudom elolvasni. Bravo.

I humbly and respectfully decline™

(#38507) Balathruin válasza föccer (#38502) üzenetére


Balathruin
veterán

Persze. :DDD

GabN73: Nem a vasúti kerítést szoktam nézegetni, meg aztán a vésznyitót huzogatni...

(#38508) Melack válasza Magnum_ (#38506) üzenetére


Melack
veterán

Szerezz egy csókost, könnyebb lesz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38509) DeFranco válasza Melack (#38508) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem fér be a fénymásoló az ajtón...

(#38510) Tim82 válasza Melack (#38508) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az IT-sek - a postáskisasszonyoktól fura módon eltérően - nem gerjednek rá. Persze ha Saint_ beöltözik valami anime hősnő cosplay-nek... ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38511) LÁZ


LÁZ
addikt

egy kis betmenezés lego módra, a fogékonyaknak ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#38512) macilaci78 válasza szab.tam (#38477) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ügyes-bajos dolgát intézi, ami leköti a figyelme nagy részét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#38513) DeFranco


DeFranco
nagyúr

te jóságos ég... :Y

kicsit túlfűtött kifejezés, de a magyar retrót ennél jobban egyszerűen nem lehet megfogni szerintem: [link]

minden pixele arany.

(#38514) Melack válasza DeFranco (#38513) üzenetére


Melack
veterán

Ez tényleg nagyon jó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38515) DeFranco válasza Melack (#38514) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez 1986, 32 fokos kánikula, random magyar város lakótelepe. Víztisztán.

Azok a kis részletek:
Piros matracon az a cakkos sárga szélű biciklifolt megvan?
Az ikarus sofőrök egymásnak intő keze?
A sárga üveg azon az ajtón (a miénk full ilyen most is), az a randa barna csíkos kanapé...
Kókuszkocka, zsámolypiramis
A kapufán hagyott piros póló
A gombot a beszélgetés alatt nyomva kell tartani
És a legjobb, a "villany" felirat. Csálén.

Úgy érzem magam, mintha megittam volna egy hideg meggymárkát :D

(#38516) Agostino válasza DeFranco (#38515) üzenetére


Agostino
addikt

a zsámolypiramist már reggel sem értettem. azzal mi volt a teendő? capture the flag vagy simán átugrani rajta?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#38517) macilaci78 válasza DeFranco (#38515) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gombot a beszélgetés alatt nyomva kell tartani és nincs két egyforma küllemű felirat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#38518) DeFranco válasza Agostino (#38516) üzenetére


DeFranco
nagyúr

volt a tornaszekrény, azt kellett ugye default átugrani natúr vagy dobbantóval. nagymókusoknál ha már nagyon ment emelték egy sor zsámollyal a tétet (vagy ha bent maradtál állatkodni délután a suliban és nyitva maradt a tornaterem, akkor arról zsákoltál rosszabb esetben megszabadulva két metszőfogtól amikor lefejelted a gyűrűt)

egyebekben pedig a tornaszekrényen tárolták a zsámolyt emígyen a képen látható módon

[ Szerkesztve ]

(#38519) DeFranco


DeFranco
nagyúr

(#38520) Agostino válasza DeFranco (#38518) üzenetére


Agostino
addikt

áh, értem. azért sem feltételeztem, hogy halandó ember ezt át tudja ugrani, mert nekem sosem ment. jobban mondva egyszer isten látja lelkem tényleg felszívtam magam, csak aztán térddel repültem a fának és akkor azt mondták, ezt ne erőltessem : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#38521) DeFranco


DeFranco
nagyúr

na még egy ilyen berendelve, aztán most már a tárhelyproblémákkal békén lehet hagyni egy időre

3 év gari alacsony hőmérséklet magas g tűrés ojojoj

(#38522) Melack


Melack
veterán

Ori: vegyél adatkártyát, olcsóbban jössz ki. Ha kell, stickem van hozzá :D

DeFranco: én valamiért már csak felhő alapon gondolkodom, biztos ami biztos.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38523) DeFranco válasza Melack (#38522) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A felhő minden csak nem biztos. Az nálam a harmadik réteg, nem túl nagy méretű de nem is szigbiz anyagoknak (gyakorlatilag ez a képeket jelenti). Minden másra ott az archival grade kodak dvd lemez, plusz verba másodpéldány plusz hdd a szekrényben.

(#38524) Melack válasza DeFranco (#38523) üzenetére


Melack
veterán

Nekem is a fotók miatt kell, iszonyat sok lett az elmúlt év alatt. És ez csak nőni fog. Majd a Microsoft felé lesz egy e-mail, hogy 1 Tb kell, de Office előfizetés nélkül. Azt hogyé adják?

Toall: ha több munkehelyem volt tavaly (nem egymás mellett, hanem után), akkor is kérhetem a 1453NY alapján, hogy a NAV csinálja meg nekem a bevallást? nem találok erre vonatkozó infót.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38525) bandus válasza DeFranco (#38523) üzenetére


bandus
veterán

omg, nem vagy te kicsit paranoid? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38526) DeFranco válasza bandus (#38525) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha az esküvői vagy a családi képek elvesznek valamilyen okból kifolyólag, azok pótolhatatlanok. 4500 Ft egy 10-es pakk archival grade dvd, azzal elvagy pistulásig, évente egyszer kiírod.

másodpéldány sima verbára 1000 Ft

dokumentumok 10 év alatt nem töltenek meg egy DVD-t, mást meg nem fontos menteni.

(#38527) albiosz válasza Melack (#38524) üzenetére


albiosz
őstag

tavaly év elején voltam ilyen helyzetben, megcsinálta a nav.

(#38528) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ahh, de utlom a kezdeti időszakokat... nem sikerült az IT-nek beállítania a jogosultságaimat 1 hét alatt.

a csapat nem teljesen olyan,mint az előző helyemen volt, sok közös munkám egyébként nem lesz velük.
a főnök eddig jó arc, reggeli meetingen megbeszéltük, hogy nem számoltat el, hol vagyok (hosszú ebéd, kávé, stb), amíg a munka elkészül.

APEK kérdés:én is ma kaptam meg ezeket a papírokat zárt borítékban. engem ez nem érdekel, a kislány könyvelő, maj megcsinlja nekem :DDD
aki egyébként felmondott ma, febr 13-án költözés.
és egyébként várom,tényleg :)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#38529) macilaci78 válasza Magnum_ (#38528) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az egy szép pénteki nap lesz. Akkor kapom meg a karácsonyi ajándékom Páromtól: színházba megyünk. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#38530) Magnum_ válasza macilaci78 (#38529) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R mit néztek?

I humbly and respectfully decline™

(#38531) *Ropi* válasza Agostino (#38520) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pedig Rád fogadtam volna, hogy gond nélkül átugrod. :))

(#38526) DeFranco: Én az optikai adattárolást úgy, ahogy van nem tartom biztonságosnak: inkább 3 szerveren (földrajzilag különböző helyeken) vannak az ügyfelek anyagai. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38532) macilaci78 válasza Magnum_ (#38530) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dumaszínházba megyünk. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#38533) DeFranco válasza *Ropi* (#38531) üzenetére


DeFranco
nagyúr

önmagában nem is az. azt viszont te is tudod, hogy ahány fizikai példány és ahány technológia, annyival nagyobb a biztonság.

mindegyik tárolásnak megvan a maga hátránya, a mágneslemez érzékeny a fizikai behatásokra, megmakkanhat a motor akár állásában, a szervert bármikor lekapcsolhatják, vagy csak egyszerűen betilcsák a zinternet, kockás füzet elázik. mindegyiknek megvan a maga kehe. egy jól megírt archiválásra előkészített dvd duplázva simán megugorja a 10 éves élettartamot és ha maga az adat sértetlen, bármikor beolvasod, mert a meghajtó külön van fizikailag.

persze idővel ez is degradálódik, bomlik az adattároló réteg, tudom, de plusz egy szintnek a többi mellé tökéletes.

(#38534) macilaci78 válasza DeFranco (#38533) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Előbb-utóbb nem lesz meghajtó, amivel vissza lehet olvasni. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#38535) GabN73 válasza Magnum_ (#38528) üzenetére


GabN73
addikt

Én akkor már majdnem egy hetes leszek, haveromnak viszont akkor van a születésnapja.

Amúgy nem szeretem azt a dátumot :N

(#38536) Agostino válasza *Ropi* (#38531) üzenetére


Agostino
addikt

hát, a mostani paramétereim már megfelelnek neki, de nem mindig voltak 190 cm és 90 kg. volt, amikor a magasságból lejött bőven, de a súlyból nem. megfogalmazom így: én voltam az a srác, akit mindig utoljára választottak amikor testnevelés órán a fiúk két csapatra oszlottak focizni. : ))))) aztán persze gimi utolsó két évében minden megváltozott, de addigra ezeket a magas padokat meg szirszarokat száműzték a programból.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#38537) DeFranco válasza macilaci78 (#38534) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na addig azért nem állnék fél lábon. még floppyt is lehet kapni bármelyik sarkon, pedig 10 éve a könyvelőkön kívül senki sem használja.

(#38538) Magnum_ válasza DeFranco (#38537) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azok miért használják?

I humbly and respectfully decline™

(#38539) DeFranco válasza Magnum_ (#38538) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mert a nav úgy kéri a beadandót, legalább is 1-2 éve még tuti úgy kérte, hogy most is így van-e azt majd az one and only true forevü love-od emleséli ;]

(#38540) Magnum_ válasza DeFranco (#38539) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#38541) Melack válasza DeFranco (#38539) üzenetére


Melack
veterán

Trő láv romantikusan ül a pc előtt, Saint ránéz, rákacsint, majd felbúg a floppy hangja, mert autosave van folyamatban. So romántisch! ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38542) Tim82 válasza Melack (#38541) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38543) Kiki18 válasza Tim82 (#38542) üzenetére


Kiki18
őstag

xDDD
Ez most nagyon ütött. :DDD

(#38544) Earl_Muttley válasza Tim82 (#38542) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Neee :D Ez megy a szomszédhergelős playlistre :DD

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#38545) *Ropi* válasza DeFranco (#38533) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valóban, ezért vannak különböző lemezekből felépítve a RAID tömbök, hogy a típusazonos lemezekből adódó meghibásodás lehetőleg ne (egyszerre) következzen be. Egyébként mindegyik szünetmentes tápból kap enni, tehát a konnektor nem fog kifogyni alóluk, ha meg mégis, akkor leállítják magukat mielőtt gond lenne. :)

Igyekeztem mindig megbízható MID-jű DVD lemezeket venni, az íróim sem voltak rosszak, de nekem is és ügyfeleimnek is veszett már el adatunk DVD-ről. Nem erőltetem, ami nem megy: a saját DVVD lemezeimet archiválás után kiszórtam és az idei szezontól már csak külön kérésre adok DVD-t, egyébként pendrive-on kapja meg mindenki az anyagát (gazdaságosabb is, mert nem 4 lemezt kell átadjak - amit megírni is sok idő -, hanem csak 1 db 16 GB-os pendrive-ot). Tudom: a pendrive sem életbiztosítás, viszont ők is tudják másolni, meg nálam is van biztonsági másolat.

De ne csináljunk ebből hitvitát: valóban az a biztos, ha minél több formátumban van meg. :K

(#38536) Agostino: Így értem, csak a mostani fizikumodat látva volt félreérthető. :)

(#38538) Saint_: A NAV-on kívül van több, régről fennmaradt DOS-os könyvelőprogram is, amik igénylik.

(#38542) Tim82: Klasszikus. :C

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#38546) MurdR


MurdR
veterán

Reggelt'

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38547) oriic válasza MurdR (#38546) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Napot. :) Élsz még?

Live-Die-Respawn

(#38548) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Reggelt!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#38549) Magnum_


Magnum_
nagyúr

csá!

I humbly and respectfully decline™

(#38550) MurdR válasza oriic (#38547) üzenetére


MurdR
veterán

Megvagyok, gyógyulgatok, de már meló :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.