Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38251) Tim82 válasza Melack (#38244) üzenetére


Tim82
nagyúr

Költségtérítéses, estis képzésben részt vevő hallgató diákja is jó?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38252) Melack válasza Tim82 (#38251) üzenetére


Melack
veterán

A leírás nem tér ki külön ilyenre, 12 éves kortól diák megveheti, pedagógus csak felsőoktatásból, diák szintén.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38253) Earl_Muttley válasza Melack (#38252) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Akkor jelen. Szakkozepsulis, nappali. Ha kellene :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#38254) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Üres dvd-t vennék 10- 20 darabot! Valaki ad el? Köszi!
Tudtok valakit vagy egy boltot ajánlani ahol olcsón lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

Life is Short... Ride Hard!!!

(#38255) GabN73 válasza bandus (#38215) üzenetére


GabN73
addikt

Űzzed, ha nem jön be irány a másik match :DDD ;]

(#38256) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Atkoltoztem az uj helyemre, holnap szabi, hetfon mar ott kezdek.. remelem, jo dontest hoztam.

I humbly and respectfully decline™

(#38257) Mercutio_ válasza Magnum_ (#38256) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elvileg ma felmondjuk a upc-t és megrendeljuk a digit. "remélem jó döntést hoztam"
Ez kicsit olyan mint a szomszédok részek végén volt anno a záró mondat minden szereplőtől :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38258) Magnum_ válasza Mercutio_ (#38257) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#38259) GabN73 válasza Mercutio_ (#38257) üzenetére


GabN73
addikt

Neee, most leülök és elkezdem nézni a szomszédos videókat :DDD

(#38260) bandus válasza GabN73 (#38255) üzenetére


bandus
veterán

o eleg tutinak tunik. ertelmes, okos, pont nekem tetszo egyszeru lany, normalis ertekrenddel, ezt szerencsere altalaban hamar levagom :) remeljuk mukodik oda-vissza a kemia :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38261) GabN73 válasza bandus (#38260) üzenetére


GabN73
addikt

Jövőhéten majd mutatsz róla pikcsőrt is :DDD

Mit is szoktunk mondani Saintnek?
Kapd el tigris! ;] ;)

(#38262) bandus válasza GabN73 (#38261) üzenetére


bandus
veterán

úgylegyen, csak találjátok ki melyik nap okés. nekem a csütörtök offos az biztos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38263) Magnum_ válasza bandus (#38262) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem kedden küldjük.

I humbly and respectfully decline™

(#38264) aizen92


aizen92
addikt

GDP off. Irány haza.
Még jó hogy ma előbb akartam hazamenni.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38265) GabN73 válasza Magnum_ (#38263) üzenetére


GabN73
addikt

Nekem okés :K

(#38266) Ace owner válasza aizen92 (#38264) üzenetére


Ace owner
addikt

Na és mesélj milyen az app firkálás ha jól emlékszem nokiáéknál? :))

Galaxy Fold 4

(#38267) aizen92 válasza Ace owner (#38266) üzenetére


aizen92
addikt

Ez egy másik de hasonló munkakör.
Nagyon szeretem! Sokat melózok, jól is fizet és élvezem.
8 éve dolgozok mindenfélét, végre egy olyan munkahely ahol azt érzem, hogy van értéke a munkámnak.
+ megerősített abban, hogy ezt akarom majd csinálni, úgy hogy nem lesz rossz döntés szeptembertől elkezdeni a proginfot az ELTE-n.
máris lesz szakmai tapasztalat, a CV pedig dagad.
+ minden angolul megy így a nyelvet is karbantartom.
Már csak a németet kéne felsőfokra feltornázni és akkor öröm'bódottá

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38268) Mercutio_ válasza aizen92 (#38267) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyre inkább érlelődik bennem a gondolat, hogy szerezni kellene doksikat és nekiállni valami olyan nyelvnek - asszem NSN-é is ilyen - amiben a suliból kijövő arcoknak nincs előnye mert ott nem találkoznak vele, aztán megpróbálni pályát váltani, mert amivel most és ahol foglalkozom az egyre inkább a sz*pás+aknamező kombóra hajaz.
A gond, hogy amikor én tanultam programozni még egzotikus újdonság volt az OOP :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38269) Ace owner válasza aizen92 (#38267) üzenetére


Ace owner
addikt

Az a legjobb ha szereted azt amit csinálsz. De ott vagy most amit múltkor mondtál hogy fel akarnak venni vagy ez már valami másik?

Galaxy Fold 4

(#38270) aizen92 válasza Ace owner (#38269) üzenetére


aizen92
addikt

Igen ez az, ahol voltam állásinterjún.

Mercutio_: Soha nem késő nekifogni. Munka pedig van bőven ( ha jó vagy ).

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38271) Mercutio_ válasza aizen92 (#38270) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy érdekelnének anyagok, ha vannak feladatsorok, illetve ha van valami jó és érthető anyag / könyv oop-ről arra is kíváncsi lennék:R

Amolyan kényszerű pályaelhagyó távk-infós villanymérnök lennék egyébként :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38272) aizen92 válasza Mercutio_ (#38271) üzenetére


aizen92
addikt

A rendkívül jó és átfogó/részletes anyagok, tapasztalataim alapján angol nyelvű. Magyar nyelvűek nem nagyon jók + fölösleges, mert minden angolul megy a munkafolyamat során: munkakörnyezet, dokumentáció, kapcsolattartás etc.

Ha angolból a szövegértés felsőfokot karcolja akkor nem lehet akkora gond ezekkel a könyvekkel.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#38273) Mercutio_ válasza aizen92 (#38272) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sz*r az angolom :( régen is vacak volt, de mióta - 2,5 év - a jelenlegi cégnél dolgozom nem használtameés tovább romlott. Mondjuk az írott szakmai angol szöveg általában nyelvtanilag nem túl komplikált max az adott szót kell szotarazni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38274) Tim82 válasza Tim82 (#37926) üzenetére


Tim82
nagyúr

És ma meg is jöttek az UCA202-k (ez az az eset volt, amikor kiadták a ma bedobott értesítő alapján most este a cuccot). A laptop saját hangkártyájához képest részletgazdagabb a kis Behringer cucc, meg szebbek a mélyek. Denon AH-P372-t dugtam rá, egy Philips SBC HP250-nel* vagy a csajom fehér Maxell Retro DJ fejesével próbálhatnám még ki. Lehet, hogy a Denon-on múlik, de azért nem érzem, hogy hatalmas különbség lenne az alaplapi kártyához képest. Kb. mintha a Cowon D2-m szintjét hozná, ami jó, de nem vagyok eléggé vájtfülű ahhoz, hogy igazán értékeljem. (Igaz, annak idején dobtam egy hátast a D2-től, amikor megvettem és elkezdtem azon hallgatni a zenéimet.)

A fejhallgatóerősítő-részre azt írták, hogy nem hajt ki rendesen alacsony impedanciás fejhallgatókat. Ebből mondjuk nem érzékelek semmit, tisztán szól, a hangereje is rendben van.

* Ez a legrégebbi meglévő fejhallgatóm, még Keravillban vásároltam. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38275) sutszi


sutszi
veterán

(#38273) Mercutio_ : Haz OOP-t szeretnéd megérteni egy egyszerű nyelvezetű és magyar könyvből akkor én az Angter Erzsébet: Objektumorientált tervezés és programozás, JAVA, 1. kötet-ét ajánlom. Ne tévesszen meg a cím, a Java specifikusság minimális. Öreg mint az országút, de ez alapok nem változtak.

Ha Java-t is akarsz akkor 2. kötet is. Ami kezdetnek kell az benne van. Innen már könnyebb a az angol szakmai anyagokat is ledarálni.

Ha mást akarsz az is rendben van...de egyetértek azzal, hogy olyat kell tanulni amiből hiány van. Ugyanakkor kétoldalú érme. Java oké, keresik is jól fizet. PHP-t is keresik, de nem fizetik meg annyira mert gányolni már minden bokorban tudják...és ezt nem csak én mondom.

(#38274) Tim82 : :DDD Mi is ma este voltunk postán...Nem voltak sokan a csomagoknál de 10 perc után másik sorszámmal egy nem túl agilis személyhez kerültünk aki hosszú percekig kereste a kis csomagot. Majd a végén még sorsjegyet, és lakásbiztosítást is kínált... :O

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38276) Mercutio_ válasza sutszi (#38275) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz a tippet, ilyen konkrét dolgokra gondoltam :R
Java-val az a bajom, hogy ha jól tudom batár nagy és szerteágazó és olyan mintha németet tanulnék első nyelvként (sokkal később jönnek a sikerelmenyek mint az angolban)
Aztán lehet, hogy rosszul értettem amiket itt-ott olvastam róla :U
Angster könyv valami konkrét nyelven keresztül mutatja be az OOP-t, ugye nem a Ca-Vo, azt anno nagyon szidták :DDD

PHP nem izgat, valahogy nem fogott meg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38277) Melack válasza sutszi (#38275) üzenetére


Melack
veterán

Active Directory könyvet is tudsz? Ezt amit írtál, megnézem. Nekem is kell még valami plusz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38278) Magnum_ válasza Tim82 (#38274) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kiprobalnam! En se vagyok vajt fulu. Az erdekelne h en hallon e kulonbseget.

I humbly and respectfully decline™

(#38279) Tim82 válasza Magnum_ (#38278) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valamikor összehozhatjuk. Amúgy azóta végigpörgetve a zenetárat, vannak zenék (jellemzően instrumentális számok, mint pl. ez), ahol viszont nagyon kijön a Behringer fölénye az alaplapi hangkártyához képest, de messze nem minden esetben van így.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38280) sutszi


sutszi
veterán

(#38276) Mercutio_ : Angster Java szintaktikát használ az OOP szemléltetése során de tényleg nagyon alap szinten...Annyira hogy kb 2 perc után átszoknál róla C#-ra...
Ca-Vo-t nem ismerem.

TIOBE indexből lehet szemezgetni, de az már politika kategória a programozásban. :DDD
Java tényleg nem egyszerű és szerteágazó. Még régebben írtam erről neked egy terjedelmes privátot. :K

Jól megy manapság a HTML5/CSS/JavaScript kombó is. Bár én más vonalon vagyok. Én utálok UI-t csinálni.

(#38277) Melack : AD-re én a hivatalos MS vizsgafelkészítő könyvet venném elő. Ezen kívül amúgy sincs túl nagy választék. Ma már nem tudom, de holnap körbenézek backup hdd-n, hogy milyen könyveket raktam el a témában ha érdekelnek ilyenek...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#38281) Mercutio_ válasza sutszi (#38280) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ok, Angstert megnézem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38282) Mercutio_


Mercutio_
félisten

GDP

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38283) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Joreggelt! :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#38284) Melack válasza sutszi (#38280) üzenetére


Melack
veterán

Köszi, érdekelnek, mert most AD-vel is mókolok sokat.

Jah, és reggelt!

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38285) MurdR


MurdR
veterán

Jóreggelt

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38286) Melack válasza MurdR (#38285) üzenetére


Melack
veterán

Néked is! Emlitettem neked szerdán, hogy 1 óra, míg beérek, max. Ma ez 38 perc lett, és elég volt 6:30kor kelni :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38287) MurdR válasza Melack (#38286) üzenetére


MurdR
veterán

Korrekt :C

Én majd kedden megyek dolgozni, ki kell pihenni a tavalyi év fáradalmait... :D
Köhögés már csillapodott de faszán be vagyok rekedve azért, nehogy már jó legyen valami :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38288) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Valaki egy kave MOST a hungaria-thokoly sarkan?

Vagy 11kor a westendnel?

I humbly and respectfully decline™

(#38289) MurdR válasza Magnum_ (#38288) üzenetére


MurdR
veterán

Valaki Szszm kávé? :D :C :P

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38290) Magnum_ válasza MurdR (#38289) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ohh. Otthun vagy? :D

I humbly and respectfully decline™

(#38291) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Hát ettől az Erstétől komolyan mondom beguggolok a sarokba vinnyogni.

Nem elég, hogy ha bármit meg akarok tudni, akkor az három nap hírszerzés meg két insider kisúgó igénybevételével működik (innen is köszönet tudjukkinek akit most nem kompromittálok :) ), mert olyan szintű komptetenciaimpotencia van az ügyfélszolin és a fiókban egyszerre hogy ahányszor kérdezek, annyiszor kapok egymásnak ellentmondó választ három egyszerű kérdésre.

Nem elég, hogy nem lehet letiltani, lemondani, limitálni a nyomorék paypassukat amit marhára nem kértem, és nincs is lehetőségem elkerülni.

De sikerült ezt az érintés (és PIN kód) nélküli fizetést olyan okosan megcsinálniuk, hogy adott esetben ha ellopják a kártyámat, akkor a kedves raboló n-szer 4999 forinttal rövidíthet meg úgy, hogy semmit nem tudok róla, amíg rá nem jövök, hogy nincs meg a buksza (teszem azt reggel kiveszi a metró mozgólépcsőn, este 6-ig észre sem veszem).

Mert hogy offline terminálon nem küld sms-t a bank a vásárlásokról, ellenben simán lehet érintés, PIN és bármilyen azonosítás nélkül korbendallasvilágjegy vásárolni ugyanezen a terminálon, akárhányszor. (és nem a suplyáki Kati presszóban van ilyen terminál, hanem a fogarasi OBI-ban)

Aztán persze ha mennék reklamálni, akkor jön hogy nem jelentettem ésszerű időn belül. Hát anyádanyádanyád.

(#38292) Melack


Melack
veterán

Meddig kell jelezni az APEHnak, hogy ők készítsél el az adóbevallásomat?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38293) Ace owner


Ace owner
addikt

Adobevallas gyorstalpalot tart valaki) ugye offically dolgoztam nyaron ugyhogy nekem is kellene irni. Ugye?

Galaxy Fold 4

(#38294) bandus válasza DeFranco (#38291) üzenetére


bandus
veterán

nálam ugye akkor verték ki a biztosítékot, amikor az ügyintéző csaj megjegyzéseket tett a volt asszonyka fizujára, hogy "az igen", meg "hogy lehet ennyi idősen ilyen sokat keresni", meg, "van-e náluk felvétel"... komolyan mondom, én azonnal hívtam volna a fiókvezetőt. :U

de amúgy nincs velük gondom, meg a szupernullánál jobb amúgy sincsen mostanában, még a dolgozói csomagjaink között sem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#38295) Melack válasza Ace owner (#38293) üzenetére


Melack
veterán

Elküldöd a NAV felé a kérést, ha van ügyfélkapud, elektronikusan. thx to radi

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38296) krizmo_ válasza Melack (#38292) üzenetére


krizmo_
addikt

Február 15-ig.
Miért nem próbálod te megcsinálni, van kitöltő programjuk, igaz nem a legjobb, de lehet vele boldogulni?

[ Módosította: radi8tor ]

(#38297) oriic válasza MurdR (#38285) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jobban vagy már?

Live-Die-Respawn

(#38298) MurdR válasza oriic (#38297) üzenetére


MurdR
veterán

be vagyok rekedve mint a szemét, de jobb már egy kicsit :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38299) Melack válasza krizmo_ (#38296) üzenetére


Melack
veterán

3 munkahely 1 év alatt, családi adókedvezmény sem lett minden hónapban kiosztva. Inkább a nav, ők talán nem tolják el :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38300) krizmo_ válasza Melack (#38299) üzenetére


krizmo_
addikt

Uhhh, mondjuk tényleg...el is felejtettem.
Nem kaptad meg a kis "csomagot" még tőlük? Most bontottam ki, és mégsem február.17, hanem 16. a határidő, elnézést kérek a félrevezetésért, sok múlhatott volna azon az 1 napon. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.