Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72451) norbert1998 válasza DR|FTK|NG (#72449) üzenetére


norbert1998
veterán

Ich can nem!

(#72452) Beretvás válasza norbert1998 (#72451) üzenetére


Beretvás
addikt

az...XD

(#72453) stratova


stratova
veterán

Szigorúan nem a saját kollégáimra vagy csoportomra értve, mert velük szerencsére semmi gond, de így éreztem magam ma egy eset kapcsán... Egy levélváltást követően.

Párom rámnéz, amint Ormányos-kormányos karakteréről szóló videókat nézek... Mesét nézel? Akkor már nagyon kész lehetsz.

Pénteken 10 órázhatok, hell yeah.

norbert1998 magas labda

[ Szerkesztve ]

(#72454) norbert1998 válasza Beretvás (#72452) üzenetére


norbert1998
veterán

Meine culpa nem to.

(#72455) ViZion válasza Habugi (#72450) üzenetére


ViZion
félisten

ugye! :DDD
Nem ismerted? Hol voltál gyerekként? :U
Zseniális kék troll, korát meghaladta, jobb volt, mint a gyalogkakukk. Mindíg is kedveltem furfangos terveit, stílusát, a rejtett intelligenciát, ami a szemöldöke mögötti koponyában lapul. Tetszik az arca, ahogy a ahatalmas ormány a világra kiáltja: Ennél nagyobb a bréééém... és az írígy tekintetek... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72456) CJ4567 válasza stratova (#72428) üzenetére


CJ4567
veterán

Mi az az IPC?

No Sana No Life

(#72457) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen napot bazeg, blah.. És még tart..

Bocsi Hablaty, de nagyon nem voltam képben, amikor hívtál..még most sem nagyon vagyok..

Igazolta ezt a kérdésem, hogy honnan tudod a számom... :W :)

Kávé.. Lehet kéne, de nem is 1.. Van rá emberem, aki tudna jót főzni, saját pörkölésből, csak nincs helyben..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#72458) stratova válasza CJ4567 (#72456) üzenetére


stratova
veterán

Instructions per cycle/clock

Tehát ha pl +40%-ot javul AMD Zenje lebegőpontos teljesítményben pl. Excavatorhoz képest, akkor érne el egy 3.0 GHz-es i7 szintjére egy szálon CB R15 alatt. De elvielg ez az átlagos javulás mértéke, tehát ha pl duplájára hízik az ALU részleg akkor a FLOAT (lebegőpontos) teljesítmény javulása akár nagyobb lehet az akár INT (egész) teljesítmény kárára (hiszen ott 8 fizikai egység helyett pl 4 nagyobb egység + SMT lenne).

[link]

Vö. FX-9590 és FX-8370E

[link]

[ Szerkesztve ]

(#72459) CJ4567 válasza stratova (#72458) üzenetére


CJ4567
veterán

Biztos :DDD

Le vagyok maradva CPU/GPU meg úgy általánosságban :(

No Sana No Life

(#72460) Mahrenburg válasza MrM94 (#72289) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Macsek (#72289) - Vélhetően erősen közrejátszott a jelenlegi helyzet kialakulásában, hogy míg az Intelnek sikerült agresszív marketinggel terítenie a viszonylag gyenge CPU-it, addig a VIA úgy gondolhatta, hogy a kitűnő teljesítmény adja magát, felesleges reklámozni... :( Ha a VIA erősebb marketing-tevékenységet fejtene ki, szinte biztos, hogy egyeduralkodóvá válna a CPU-piacon... :K

Habugi - Az rendben van, hogy eljátszadozol az Intellel, de hogy túl is adsz az AMD-n... :Y
Hová fajulnak még a dolgok... A végén még kiderül, hogy nem csak Intelre, hanem még vállig érő hajkoronára is váltottál... :))

LaciÚr - Csak úgy játszásiból farigcsáltam Olivián:

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#72461) CJ4567 válasza Mahrenburg (#72460) üzenetére


CJ4567
veterán

Már van IGP-s VIA?
Ha van túladok a gépen és VIA-ra váltok, csak remélem van W10 support :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#72462) stratova válasza Mahrenburg (#72460) üzenetére


stratova
veterán

Bizony igazgató Úr! Az új VIA csúcsproci majdnem olyan erős mint a tökmag series alias Athlon 5350 vagy a Celeron N3150, szerintem lendítsük fel a VIA hírnevét és javasoljuk minden GTX 960 tulajnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72463) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#72460) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csinálj neki hajat...telefonon azt mondta hogy ez minden álma...valami faCCa séró:D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72464) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Vettünk új tv-t Ezt: LG 42LF652V 42" Full HD 3D Smart LED TV - a kérdésem az lenne, hogy miért csak 60hz-n frissít a ha pc-re dugom? Előtte tény és való, hogy 32" os led volt az elődje, az annyit tudott, és hogy mivel tudom ezt följebb pöckölni? Win7 et hogy tudom rábírni, hogy felismerje rendesen a frissítést? Egyébként nagyon jó választás volt, jó áron, nagyon szép képpel, és a 3d-je olyan, hogy elsirom magam.. :DDD :DDD

900hz pmi - ez mit takar??? Nem vagyok jártas ebben, ha valaki segítene nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#72465) Televan74 válasza stratova (#72458) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha már csak ez meg lesz már akkor előbbre léptek és ha még jó áron is adnák akkor az sok játékosnak maga lenne a mennyország.Főleg ha a DX12 -ből indulunk ki,és igaz rá az hogy "gyengébb" cpu is elég lesz a játékoknak. Akkor esetemben az intel a drága core i7 -ét rákenheti a hajára. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#72466) MrM94 válasza Mahrenburg (#72460) üzenetére


MrM94
őstag

Határozottan, ezentúl az ajánlós topicocban el kell felejteni a 2011 kategóriát. És a mainstream i7eket is.
Ezentúl azokban a berkekben VIA CPU-t kell ajánlani,hogy végre megtapasztalják az emberek,azt,hogy milyen is egy igazi processzor.
A via-t ujra népszerűsíteni kell!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#72467) Televan74


Televan74
nagyúr

2009 ben adtam el a Via Epia TC 1000 -es gépet.Nem volt rossz,de már akkor is csak fórumozásra használtam. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#72468) stratova válasza Televan74 (#72465) üzenetére


stratova
veterán

Mi kollégával már megbeszéltük, asztaliban fél lábon is kivárjuk Zen-t ill én vagy Bristol Ridge vagy Raven Ridge APU-kat. Nála meg addig elduruzsol az A10-5800K + DDR3 2133, mert bár FM2+ lapja van, ami érdemi előrelépést ad IGP-ben az nem éri már meg a felárat.
Másrészt mindkettőnknek adna egy eddig csak intelnél meglévő mozgásteret az AM4. Ha nem kell erőgép mehet bele APU (Bristol Ridge, Raven Ridge), ha több kell Summit Ridge.

Gyerek mellett úgyis max rövid időre lesz időm játszani (ha lesz..) felesleges erőgépet építenem. Másik kollégámnak most született gyerkőce, így eladósorba került a jó kis R9 380 mert, nincs ideje rá.

CJ4567 a dupla tonhalas? Egészen biztosan! :D

[ Szerkesztve ]

(#72469) CJ4567 válasza stratova (#72462) üzenetére


CJ4567
veterán

Ez biztos hamis! A legalapabb VIA is erősebb mint az i3 fele áron!
Népszerűsítsük a VIA-t! :DDD

(lehet megártott a szendvics :DDD)

No Sana No Life

(#72470) mackosajt válasza Jakuskacsa (#72464) üzenetére


mackosajt
addikt

El ne hidd, hogy 900 Hz-en fog frissíteni.

Jó lesz az 60-nak is, csak valami képjavító technikát takarhat a rövidítés. (PMI index of image enhancement Picture Mastering Index.)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#72471) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#72472) caindwan válasza Lacielvtárs (#72389) üzenetére


caindwan
tag

Felröhögtem mikor megláttam az új avatárod :C :C

(#72416) DR|FTK|NG: Köszi az érdemet, de nekem sincs ;] ;]

@Hackee: :C :C Lényeg, hogy a gyerek tanuljon :DD

(#72473) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Estét, kicsit jobban vagyok már, köszi a jókívánságokat. :R

Úgy tűnik hamarosan elviszik a lapost. Mivel kocsiról egy ideig lemondtam, így tudok majd valamennyit költeni a gépre. 3 dolog az, amit "kinéztem"

2600k, valami nagyobb HD monitor, illetve egy a mostaninál (gts 250) combosabb videokártya. Ha esetleg a topikból valakinek véletlenül van / lesz eladó, szóljon. :)

(#72474) norbert1998 válasza stratova (#72453) üzenetére


norbert1998
veterán

Ennyire azét nem tudok németül :D 2-3 hónapja tanulom csak, azt is önszorgalomból, kivéve, ha elkap a macska betegség kb minden második nap ;]

(#72475) Mahrenburg válasza CJ4567 (#72461) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

CJ4567 (#72461) - Egyelőre, ha jól tudom még bérgyártót kellene találniuk, hogy beinduljon a sorozatgyártás. A VIA-féle iGPU viszont vélhetően nem lesz túl izmos, még ne nyugdíjazd a 4670-esedet... :D

Szent Sárkány (#72462) - Miért ne, főleg, ha sikerül 4 GHz fölé skálázniuk... :))

DonSasss (#72463) - Esetleg megkaphatná Olivia haját, úgyis itt van kéznél... :D :

Macsek (#72466) - :DD

Kitűnő ötlet, ezzel nagyságrendekkel emelkedne a szakmai topikok színvonala, s végre helyreállna a világ rendje:

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#72476) Jakuskacsa válasza mackosajt (#72470) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ejhh. mackóuraság... nem hittem én el, csak kérdeztem mit takar az a valami, mert nem értem, de lehet én fogalmaztam rosszul... De találtamolyan oldalt, ahol azt írják, hogy elvileg 100hz-t tudnia kellene, hdmi-n. Ha viszont egyéniben oldom meg a dolbot nvidia vezérlőpulttal, akkor valamiért nem múúködik. 75hz fölött letilt mint a szart... és nem a tv, hanem a nv.... na mind1 gondoltam hátha valaki tud segíteni, akkor marad a 60hz

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#72477) hackeeeee válasza caindwan (#72472) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valami olyasmi.. :D

Ismerős futott bele. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#72478) caindwan


caindwan
tag

Jó éjt!

u.i.: Nem tudtam, hogy ezt a szerepet is a 13-mas játsza :U

(#72479) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#72475) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72480) stratova válasza Mahrenburg (#72475) üzenetére


stratova
veterán

Igazgató Úr, ez ugye nem a VIA X4 Black Edition?

Hackeee: nem is tudtam, hogy ennek kész sorozata van (Piru és Zabu).

[ Szerkesztve ]

(#72481) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Vegre kicsit gep elott vagyok en is....a fiatal ember is ugy dontott hogy ma este inkabb nyugi van, alvas..nem hiszti...de nem kiabalom el, mert a reggel meg mesze van.
Rendben van minden, anyuka is...csak szegeny kolyoknek nincs ruhaja....menni kell holnap vasarolni. Az ujszulott ruhak kicsik mert a gyerek 62 cm...az 1-3 honapos ruhak kellenek. Ez van...
Szep rendesen fejlodik, minden rendben van vele..a lanyom sem feltekeny (meg!?)...remelem nem is lesz.

Meloban rendes volt a gore, hivatalosan jart volna 2 het fizetett, en meg kaptam 4 hetet....en is faCCa gyerek voltam es mondtam hogy be fogok nezni minden nap..meg a programokat otthonrol megcsinalom. Legalabb dolgozni fog az 5820K mind a 12 szalja.

Faradt vagyok, de rendben van. Nagyon franko minden, az erzes amikor a lanyom az egyik oldalon, a fiam meg a masikon....hat, az valami leirhatatlan...az eletnek az ertelme! Igen, a csalad az mindennel fontosabb...

Jo ejt!

@Hatalmas_Szent_Sarkany: nalatok minden rendben? Alakulnak a dolgok?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72482) mackosajt válasza MiklosSaS (#72481) üzenetére


mackosajt
addikt

No most képzeld el mindezt 3 gyerekkel, mikor a legkisebb a mellkasodon alszik! ;)

Jó éjt skacok/csajok! (opcionális, mindenki válasszon kedve/avatarja szerint! :D )

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#72483) MiklosSaS válasza mackosajt (#72482) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet par ev mulva en is ki fogom probalni ezt az erzest! :B ;)

Jaja...@Hablatyinak @Mahrenburg-Guru rittyentett serot az avatarjara....a @KeresztFiam meg lehet hogy ferde hajlamu ??? :( :N ;] :P

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72484) Televan74


Televan74
nagyúr

Azon agyalok hogy átmenetileg bevállalok egy LG 29UM67-P monitort.Még valami és jobb 1440p freesynces ips modell nem lesz,a jelenlegi áruknál olcsóbban. Karácsonyra meglepem magam vele. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#72485) ViZion válasza Televan74 (#72484) üzenetére


ViZion
félisten

mmost rendeltem ilyet, csak 57-P a vége és 10k-val ócóbb. Meglesem milyen, remélem a megrendelőnek is tetszik majd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72486) MiklosSaS válasza Televan74 (#72484) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Engem anno @KihajcsaLaci
(hatalmas arc, a mai napig hianyzik a topicbol....potolhatatlan...olyan @Zsivagooo fele gyerek) beszelt le az ilyen szeles es keskeny kijelzorol. Aztan amikor lattam eloben igazat adtam neki. Egyaltalan nem fain...

A szinei rendben vannak, minden franko kiveve azt hogy "vekony". De van aki szereti...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72487) ViZion válasza MiklosSaS (#72486) üzenetére


ViZion
félisten

Alacsony... gondolom úgy érted.
Viszont ez munkára lesz, Photoshop panelokat kipakolni frankó. Nekem anno 2 monitorom volt, PS-re ideális, kell a hely. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#72488) MiklosSaS válasza ViZion (#72487) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Arra idealis, nalam is a meloban jo volna...csak lattam egy boltban es kiprobaltam rajta a BF3-at anno, es en jatekban alacsonynak tartom...de mondom, van akinek bejovos!

Megyek aludni, jo ejt topic!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72489) Televan74


Televan74
nagyúr

@Ormányos és @DonSas

Az a gond hogy 1080p ben nincs még freesync és ips.Pedig jó lenne 70.000-80.000 Ft környékén.Ehelyett mindenki a 4k meg a 21:9 nyomatja.De valahol sejtem a probléma okát,dunát lehetne rekeszteni a 1080p -s monitorokkal. :Y

Akkor várok tavaszig,hátha lesz új 1080p modell. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#72490) Lacielvtárs válasza caindwan (#72478) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt pedig ö játssza :D
Igazgató Úr, Habugi Uraságot azzal a séróval én is el tudnám képzelni :D :C
mert mostani avatarán dús hajába tép a szél van ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72491) Habugi válasza Lacielvtárs (#72490) üzenetére


Habugi
addikt

Jáúúú reggelt elvtársUrunknak & topicnak..

(#72475) Mahrenburg:

Az munka! :C :))

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#72492) CJ4567


CJ4567
veterán

Reggelt.

No Sana No Life

(#72493) MiklosSaS válasza Televan74 (#72489) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyenlõre a 4K még nincs kiforrva, meg azt etetni kell rendesen. Az élvezhetõ játékhoz kell egy Fury CF/ 980Ti SLi, oda meg jó alaplap, táp, stb. Annó ezért választottam én is az 1440p kijelzõt.

Majd amikor egy kártya elég lesz 4K-ba, akkor majd jön egy faCCa kis 32"-os kijelzõ.

Jó reggelt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#72494) Lacielvtárs válasza Habugi (#72491) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jáááuuu Neked is :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72495) hackeeeee válasza MiklosSaS (#72481) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A lényeg, hogy minden rendben! :)

Reggelt.

Véleményem szubjektív...

(#72496) stratova válasza MiklosSaS (#72481) üzenetére


stratova
veterán

Jó reggelt.

Köszönöm kérdésed. Tegnapelőtt egész nap feszített a lurkó, párom ténykedett volna otthon de nem tudott (szerintem nem is baj). Viszont sajnos tegnap így egyedül ment szülőfelkészítőre (2x50 perc BKV és a metrón nem volt ülőhelye), mivel én meló miatt nem tudtam. De jól vannak és már túl is lépték az én születési időmet (30,5 hét).

Monitorból én is valamilyen FreeSync IPS-t keresnék 1080P-vel, mert ez a 47" 1080P kombó 70 cm-ről nem az igazi. :DDD De mire nálam összeáll az asztali biztosan lesz kínálat. :))

[ Szerkesztve ]

(#72497) Televan74


Televan74
nagyúr

Pálinkás jó reggelt! :D

Pedig a vsync helyett a freesync -et úgy kipróbálnám. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#72498) paleinho válasza Televan74 (#72497) üzenetére


paleinho
senior tag

Jó reggelt!

Vsync OFF és pislogsz mikor jön a tearing ;] :))

(#72499) Lacielvtárs válasza paleinho (#72498) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

adj' isten jó napot :K üdv a topikban, melynek indián neve: "Ki ide betér, hagyjon fel minden reménnyel" ;]
Kend' új a topikban vagy csak megint én vagyok figyelmetlen? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72500) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#72499) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Korral jár.. Nemszámít. :DDD

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.