Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71801) MiklosSaS válasza MrM94 (#71798) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nesze te tudatlan:

A desztillált vizet úgy állítják elő, hogy felforralják, majd a gőzt egy másik edényben lecsapolják, így a benne oldott ionok a forralóedényben maradnak (vízkő), a másik edénybe kerülő víz sokkal tisztább, mint a kiindulási oldat. Ez a kezelés tetszőleges számúszor ismételhető, a végén egyre tisztább vizet kapunk, például a biológiában sejtkultúrákhoz tridesztvizet használunk, azaz háromszor desztillált vizet.

Az ioncserélt víz esetén egy műgyantán eresztik át a vizet, amely megköti a benne oldott ionokat, és a helyükre olyanokat juttat, amelyek elpárolognak, így nem rakódnak le vízkőként. (Teszem azt Ca2+ helyett NH4+, ami elpárolog belőle.) Előnye, hogy olcsóbb, gyorsabb eljárás és például hűtőrendszerekbe ez is tökéletesen elég.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71802) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

[link]

Véleményem szubjektív...

(#71803) hackeeeee válasza inspiroyhome (#71800) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Thx. :)

Véleményem szubjektív...

(#71804) norbert1998 válasza MiklosSaS (#71801) üzenetére


norbert1998
veterán

De teljesen tiszta H2O-t nem kapsz, csak ha mindkettő módot használod, nyilván sokszor. Forralással csak az ionok egy részét, a kicsapodoakat tudod eltavolitani.

(#71805) mackosajt válasza MiklosSaS (#71801) üzenetére


mackosajt
addikt

Nem tudom, honnan "ollóztad", de egy NH4+ hogyan párolog? (gyakorikérdések?)

Ioncserélt víz lényege pont az, hogy a vízben oldott ionokat lecserélik a víz saját ionjaira (oxóniumion és hidroxidion), vagy megkötik. Ez az ioncserélő gyantán történik.
Hátránya, hogy a gyantának véges a kapacitása, de regenerálhatóak. Viszont így csak szakaszosan működhetnek, ergo "elavult" technika, de van ahová csak ilyen víz a jó.

Illetve van az RO víz (remélem nem asszociáltok másra), ez a Reverse Osmosis (fordított ozmózis) elvén működik, féligáteresztő hártyán, vagyis egy membránból készült csőben áramlik a viz, és a membrán falán keresztül "szűrődik" a víz, hogy köznapi nyelvre fordítsam.

A desztillált víz meg otthon is előállítható, csak forralj egy fazék vizet, fölé meg tegyél egy fedőt, megbillentve, a fedőről lecsepegő vizet meg gyűjtsd meg.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#71806) MiklosSaS válasza mackosajt (#71805) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

netrol....kemikus azert nem vagyok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71807) mackosajt válasza MiklosSaS (#71806) üzenetére


mackosajt
addikt

Azért írtam oda a gyakorikérdéseket, mert ott láttam ezt a "választ". ;)

Mellesleg most pont gyakorlati tapasztalat is van idebent (RO-s víz van nálunk), mert hát semmi sem tart örökké, elhasználódás miatt alacsony az előállított mennyiség, így telefonálgatni kell, mielőtt használunk vizet.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#71808) MiklosSaS válasza mackosajt (#71807) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rakerestem es bemasoltam a macskanak. Nagyjabol tudtam mirol van szo, de nem 100 %-ban.

mas:

Made by JAPAN :C :C :C , mindig is a kedvenceim kozze tartoztak a japanok!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71809) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szep almokat!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71810) MrM94


MrM94
őstag

urak.számomra érthető nyelven?...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#71811) mackosajt válasza MrM94 (#71810) üzenetére


mackosajt
addikt

Desztvíz=forralt vízből lecsapódó pára

ioncserélt="szűrt" víz, csak itt a szűrés inkább kémiai

Megfelel?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#71812) #81556480


#81556480
törölt tag

Nnna én leléptem ! ;] Ha lesz wifi jelentkezem.

(#71813) mackosajt válasza #81556480 (#71812) üzenetére


mackosajt
addikt

Jó utat!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#71814) MiklosSaS válasza #81556480 (#71812) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jó utat!

Jó reggelt!

Jó munkát!

Jó .........

Ma gyõzni fog a LYÓ!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71815) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#71814) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt, de még mennyire győzni fog ma a jóóóó :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#71816) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Reggelt.


KaminosLaci
Jó utat.

(#71817) caindwan válasza #81556480 (#71812) üzenetére


caindwan
tag

Jó utat! :R

2. napja taposom a szünetet :DD Igen király érzés, kellett már :P

Legyen szép napotok!

(#71818) ViZion válasza MiklosSaS (#71808) üzenetére


ViZion
félisten

Kommenteket olvastad? :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71819) Televan74


Televan74
nagyúr

Szép napot!

Megyek vásárolni,majd délután jövök. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#71820) hszilard666


hszilard666
veterán

Reggelt!
Nálunk gyönyörű idő van! Megyek bezárkózom a szobámba hogy kockuljak :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#71821) Whysperer


Whysperer
addikt

Jó reggelt.

Szakértők ( :C ) véleményét kérdezném. Ha 30 millióhoz közelít a PlayStation 4 és hozzáadom a XBOX-ot meg a PC-t akkor az a BÉNA AMD,hogy a tökömbe lehet veszteséges? 8) Én értem,hogy befektetés meg is van stb. csak mért

Javítsatok ki ,de majdnem 50 millió eladott CPU csak konzol piacról és ha még a PC-n is van 20%-30% akkro az elég szép szám. plus a grafikus egységekről ne is beszéljünk. Szóval nem a kérdésem most ,hog yjóbb vagy rosszabb csak az ,hogy miért veszteséges az AMD? Mi a ... xar? 8)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71822) Methionyl


Methionyl
senior tag

Reggelt

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#71823) Malibutomi válasza Whysperer (#71821) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mert a cpu es gpu agazat veszteseges, csak a semi custom (a konzol apu) agazat nyereseges.

(#71824) Whysperer válasza Malibutomi (#71823) üzenetére


Whysperer
addikt

Én értem ,de ugye az APU -ban van CPu meg GPU . szóval hasonló gyárban gyártják a abba is a CPU-t ami bulldozer tehcnológia nem? Tényleg krédezem nem kötekedés stb.

Azt Én értem ,de ha azt veszed.. NV-nek nincs Konzolk paiaca csak egyedül szinte a GPU paica.... és ha az AMD 30 közül birtokolja a VGA paicot és Intel AMD paicon is hasonló az arány . Mivel a CPu paicon is ott az APu szintén. Akkor ennek a 30+15 milliós konzol piacnak kompenzálni kéne az AMD éves bevételeit nem?

Mert a nyereség kaidás táblázatok nincsnek lebontva ,hogy AMD cpu/VGA/APU piac . Hanem AMD összbevételt

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71825) Whysperer


Whysperer
addikt

Más .. nézzétek meg ezt a gépigényt megint másik játénál. Overwatch gépigénye

Minimum:
Windows Vista/7/ 8/10 64-bit
Processzor: Intel Core i3 vagy AMD Phenom X3 865
Grafikus kártya: Nvidia GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 4850, vagy Intel HD Graphics 4400
4 GB RAM
5 GB szabad hely a merevlemezen

Ajánlott:
Windows Vista/7/ 8/10 64-bit
Processzor: Intel Core i5 vagy AMD Phenom II X3, 2.8 GHz
Grafikus kártya: Nvidia GeForce GTX 660 vagy ATI Radeon HD 7950
6 GB RAM
5 GB szabad hely a merevlemezen

Valamiről kezdek lemaradni?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71826) ViZion válasza Whysperer (#71825) üzenetére


ViZion
félisten

Ilyen jók az AMD-k... mi meg balfék módon az FX-eket hasonlítjuk az i3/i5-höz :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71827) MiklosSaS válasza ViZion (#71818) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elõször nem, de most hogy szóltál igen. Nekem vannak a régi cégtõl kapcsolatok Japánban, rá fogok majd kérdezni.

A fura az hogy sok a magyarul beszélõ japán...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71828) Whysperer válasza MiklosSaS (#71808) üzenetére


Whysperer
addikt

Megnyugodtam,hogy a gyeremekemet felkészíthetem egy helyre ahova elmehet ennyi elmebeteg közül!!!

Amúg yminket szeretnek a japánok. Most voltak nálunk itt. meg kint is Történt egyszer a Chelsa-nél,hogy jöttek látogatóba és mikro megtudták ,hogy magyarok is vannak. Oda jöttek és azt mondták. "Jóá nápot kíívonák" ezt nem az írásom maitt írtma így, hanem hasonlóan mondták. 8)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71829) MiklosSaS válasza Whysperer (#71825) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A lényeg hogy nem hardver zabáló...GTX 660 meg HD 7950 ezekvmár vagy három éves kártyák.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71830) MiklosSaS válasza Whysperer (#71828) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Annó még Temesváron a japánok és a németek voltak a partnereink...de én ezerszer jobban szerettem a japán hozzá állást.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71831) Whysperer válasza MiklosSaS (#71829) üzenetére


Whysperer
addikt

Amúgy egy ksi fejtörő..

Adott a Maya 3D program.

Megoldandó probléma. Maya rendernél és folyadék szimulácioknál használ Muli Core-t

Ncloth/ nucleusos szimulációknál hiába írod be a mulicore-s python parancsot, akkor is csak azt történik ,hogy pl i7-nél maxra járatja mind a 8 core-t de nem lesz gyorsabb a művelet mint,ha normal esetben 8 szálból 1 szálat járat csak.

Erre van ötletelet amivel meglehet kerülni azt,hogy Adott egy program ami kiküldi a PC-nek ,hogy itt a feladat. számold ki. Erre a gép elkezdi 1 szálon számolni és ezt sajnos ahogy nézem Maya-ba nem lehet. Viszont valahogy nem lehet megoldani azt,hogy amit kiküld a Maya ,hogy számoljon azt a Windows dobja szét a szálakra? Mert ugey akkor itt nicns előnyben sem a 5820k,ha cserélünk sem egy Xeon. maximum abelső gyorsítóval. Viszont mind 1 szálon számolná ki. Viszont ezeknek akkor jön meg az erejük a 4790k-val szemben ,ha multithreading van.

Bocs, ha valamit érthetetlenül írtam le. Bármi nem értelmezhet ebből. írjátok le és átfogalamazon.

Ötleteliteket előre is köszönöm!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71832) CJ4567 válasza MiklosSaS (#71829) üzenetére


CJ4567
veterán

Engem a 4850 nyugtat meg... Ha azon megy, akkor nagy valószínűséggel egy 4670-en is. :)

No Sana No Life

(#71833) MrM94 válasza mackosajt (#71811) üzenetére


MrM94
őstag

köszönöm,egy ilyen válaszra vártam :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#71834) norbert1998


norbert1998
veterán

Megjött a DG. Délután megyek érte.

(#71835) Whysperer


Whysperer
addikt

Azért ez úg yjól esett. 8)

"
Szerdán érkezett egy képeslap San Diego-ból az alábbi üzenettel:
Sziasztok!
Gondoltam elújságolom, hogy minap láttam az új Assassin TVSpotot!
Nagyon büszke vagyok rátok, szép munka!
Külön élmény volt Layát és Henkit az amerikai focimeccs szünetében látni!
Remélem mindenki jól van és rendesen dolgoztok :) Sokat gondolok rátok.

Puszi,
Eszter
Ui.: egész Amerika a ti munkátokat nézi a TV-ben!!! Nagyon állat :)
"

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71836) SP4C3


SP4C3
veterán

Jóreggelt! Sírok! :D :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71837) Whysperer


Whysperer
addikt

Ez az új [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71838) hackeeeee válasza CJ4567 (#71832) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Továbbfejlesztett szokásos Blizzard motor fog alá menni, vagyis ami a Wow és a Dio 3 alatt is dolgozik. Legalábbis Én így tudom.

Véleményem szubjektív...

(#71839) Habugi


Habugi
addikt

Jónapot!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#71840) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Utolso nap mint programozo, szervizes, termelesbe belepofazzo, ....... Hetfon pedig elso nap mint technologiai igazgato :C :C :C

Papiron....mert amig nincs rendes utod..... :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71841) Whysperer válasza MiklosSaS (#71840) üzenetére


Whysperer
addikt

Gratulálok!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#71842) MiklosSaS válasza Whysperer (#71841) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kosz szepen!

@Hablatyi: van az alaplapomon a CPU foglalatrol eszak-nyugatra egy olyan jumper amire az alaplap konyve szerint ra kellene dugni valamit, te tudod pontosan az hogy meri a hofokokat ? :C :C :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71843) Habugi válasza MiklosSaS (#71842) üzenetére


Habugi
addikt

Remélem csokibarna gyereked születik !!!!!! ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#71844) MiklosSaS válasza Habugi (#71843) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na mivan..kihajcsa a skylake? :D

Bazz'meg, meg mindig ezen rohogok..... :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71845) hackeeeee válasza MiklosSaS (#71842) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem az FX-ek alá való valamelyik lapnál is van ilyen, de fogalmam sincs melyiknél.. Mármint, hogy lehet rápattintani ilyen kijelzőt, ami ír minden adatot, azt is amit nem kéne. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#71846) CJ4567


CJ4567
veterán

Beírom ide is, hátha többet tudtok segíteni, nekem megállt a tudás, nem tudtuk kisakkozni:

SP4C3 kollégának kéne segíteni pontosan, a 4GB ramból 2.72-t lát a gép 256MB IGP-vel, és 32MB IGP-vel 3.44-et(GB). SP4C3 OS(XP)-vel csinálja ezt, WinKi-vel még megnézzük.

Bárki bármit tud, írja be :R

No Sana No Life

(#71847) inspiroyhome válasza CJ4567 (#71846) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Nekem 4GB ramból a p5b saját hülyesége miatt csak 3GB-ot látott. A biosban kellett valamilyen RAM REMAP vagy hasonló nevű opciót bekapcsolni.

.Memory Remapping Feature

[ Szerkesztve ]

(#71848) MiklosSaS válasza hackeeeee (#71845) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezt @Hablatyi kérdése volt :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#71849) hackeeeee válasza CJ4567 (#71846) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

32bit, egyszer, plusz van valami memory remap funkció, amit meg kéne keresni a bios-ban.

Véleményem szubjektív...

(#71850) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.