Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Skylords Reborn (BattleForge) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:29:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) alpihun válasza OnSeT (#17600) üzenetére


alpihun
senior tag

Világos mind a nap.Respect. :D

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#17602) BladeHero válasza alpihun (#17599) üzenetére


BladeHero
tag

Igen, sok ugyan olyan deck van, de azért nem csak az a két lap van ami változhat.A nomadot be sem szokták rakni, csak nekem van bent.Scorched earth, thugs,wallbreaker,inferno(Bár ez elég ritka),magma hurler,sun reaver,virtuoso,sunderer...stb.
Ezek azok a lapok amikkel játszanak is meg nem is.
Nekem most ennyi jutott eszembe.Szóval ha azt nézzük a többi szín sem sokkal változatosabb.Ööö...ezt a sorod em értem:
"A pure fire dekkbe újdonságot, változást csak egy t2es jugg vagy egy t3as thunder wagon hozhatna."
Változást??

RPCJ

(#17603) G4ga válasza BladeHero (#17602) üzenetére


G4ga
őstag

deck osszetetlre gondolt.

az hogy a nomadot nem rakjak be, butasag. pl. a tegnapi aranypottyos is nomadal kezdett.

(#17604) Murder3 válasza alpihun (#17599) üzenetére


Murder3
addikt

undead army egy kis gondolkodással rájöhető h teljesen értelmetlen berakni, mert csak pure fire ellen ér valamit..
max pure shadow de az még ritkább.

befallen meg megint túl drága és főleg inkább a mellék effektje miatt lenne jó pl nature spalshekbe vagy frost ellen, de 120 az drága.
gyak nem éri meg rárak 1 eagléra h ezzel beelőzd a pajzsolását, még do-ra se éri meg, ha nincs lenne sebződ....

(#17605) Murder3 válasza G4ga (#17603) üzenetére


Murder3
addikt

igen, de attól még a scevi lealázza a nomad kezdést, profik nemhiába azzal kezdenek mindig.

Nomad még használható, de scevi kezdés sokkal erősebb.

(#17606) Cr4Zy válasza Murder3 (#17605) üzenetére


Cr4Zy
tag

Én meg épp azt akartam írni, hogy a nomad, vagy scavenger arany rang alatt teljesen mindegy, ízlés kérdése.

Afölött viszont kevesen használják a nomad-ot, mert a Scavenger S-counter, 60 power és swift, a nomad pedig M-counter, 75 power és swift.

Fire-ben t1-en nincs más olyan S counter, ami ne S méretű lenne (pl. thugs, de az S mérete miatt túl sok a knockback egység rá). És a nomad helyett M-counter gyanánt sokkal inkább a wrecker-t használják a statja miatt (olcsóbb, mint a nomad és ha összeadjuk a hp+támadó pontokat, azt hiszem U3-on 5-tel marad el tőle csak). Igaz, ez egy kicsit kockázatosabb is, mert a wrecker-ek hp-ja is elég alacsony, de a tulajdonsága miatt (daze nélkül lehet mellette egységeket lehívni) sokkal jobb lap, mint a nomad, aminek csak gyógyítása, vagy éppen nagyobb támadása van csoportos támadás esetén (3 db nomad 215 power, amiből úgy szedi ki az ellenfél őket, ahogy akarja, még 3 erution is ugyanennyibe kerül, szóval magasabb szinten ez használhatatlan)...

IGN: TBPeti

(#17607) Murder3 válasza Cr4Zy (#17606) üzenetére


Murder3
addikt

scevi a legjobb t1-es s counter ha a frost maget azt ne nézzük.
mellé a képessége sokkal hasznosabb mert ugye noamdból 3 kell kevés élete van és drágább is + m dmg.
sunstriders mellé meg minek?
sunstrider,erupt,scevi bőven elég t1-re firének sokmindenre.

(#17608) G4ga válasza Cr4Zy (#17606) üzenetére


G4ga
őstag

ne hagyd ki hogy ugyan 90 poveret de beszed egy var eaglet.
azert az t1 nem rosz.

(#17609) fantom922 válasza Murder3 (#17604) üzenetére


fantom922
aktív tag

Sajnos undead army jelenleg használhatatlan pvp-re. Persze magasabb szinten. Amiket mondtál pure deckek is könnyen fogják. Fire makeshift tower-t tesz le, de még ha mine-t használ is jobban kijön mint a sadós. UA U3-on 90 power. Pure sadó meg lehoz 1 nightcrawlert és mögé küld egy Nether warpot. Támad + kivédte az UA-t is. Ugye halálukig elportolgatnak :) Ha lehoz még 1-et nem tud védekezni.

...és abszolult igaz, hogy nincs túl nagy változatosság. Sokkal több lap kéne, vagy a rendszert kéne átalakítani... térképeken változtatni... nem tom.

[ Szerkesztve ]

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság. És látá az erényt az ő alakjában.” IGN: Ovobacsi

(#17610) BladeHero válasza G4ga (#17608) üzenetére


BladeHero
tag

Nem szed be egy war eagle-t. :N

RPCJ

(#17611) fantom922 válasza BladeHero (#17610) üzenetére


fantom922
aktív tag

Igen ezt én is furcsálltam. Ha jól emlékszem 2 kell hozzá :) ami 180 power.

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság. És látá az erényt az ő alakjában.” IGN: Ovobacsi

(#17612) BladeHero válasza fantom922 (#17611) üzenetére


BladeHero
tag

Igen, az a baj, hogy azt a képességet nem éri meg használni.Kivéve ha a nomadod feleslegesen van lent és egy skyfire drake az ellenfeled akkor megéri mert le szeded 90 ért a 100 poweres madarat.De ez is olyan ritka mikor használni kel.Szóval nem olyan jó az a képessége azért.De én szeretem a nomadot, mert erős hiába 75 power.

RPCJ

(#17613) phanzetomox válasza fantom922 (#17609) üzenetére


phanzetomox
őstag

Szerintem semmilyen változás nem javítana jelentősen a helyzeten, hisz hiába van sok lap úgyis mindenki az aktuális legjobbakat használja... Anno nekem még a razorleaf is bent volt a nature deckembe, most meg használhatatlan hisz vannak sokkal erősebb t3-as lapok, így nyílván mindenki azt használja.Tehát ha lenne 500 féle lap színenként, abból mindenki a legjobb 25-t használná :D. Szerintem talán egy tágasabb deck segíthetne picit a dolgon (ha mondjuk 25 lapos pakli lenne, akkor a hirtelen felszabadult 5 helyet kicsit változatosabban lehetne kihasználni, bár sztem csak idő kérdése, és így is kialakulna az a pár + lap ami kihagyhatatlan a 25 lapos deckbe :) , és akkor ugyanott tartanánk)
Mondjuk egy új szín megkavarhatná a dolgokat :D bár ez esélytelen :D

(#17614) OnSeT válasza phanzetomox (#17613) üzenetére


OnSeT
őstag

Te mikor szoktál ingame lenni?
Már lassan 2 hónapja hogy befektettem nálad. ;]

(#17615) Murder3 válasza phanzetomox (#17613) üzenetére


Murder3
addikt

az segítene ha folyamatosan nerfelnék és buffolnák az aktuális lapkészletet pl 2 hónaponta mindig szezonálisan lenne megcsinálva és mindig más-más lenne így a core lap.
mindig más-témára építenék és jönne velük 2 új pvp map és 1-1 új lap mindenhova.

így a játék egyszerűen nulla.
gyak kihalt belőle az a + ami ugye feldobná

(#17616) alpihun válasza BladeHero (#17602) üzenetére


alpihun
senior tag

Ebben azért igazad adok neked.Ám mi lelt téged, hogy már egy hete nem láttalak ingame?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#17617) fantom922 válasza phanzetomox (#17613) üzenetére


fantom922
aktív tag

Igen, szerintem is, sajnos :( És a helyek számának növelése valamelyest javítana a helyzeten, mert akkor már tényleg számítana mit hozol le counternek egy lapra válaszul. Most nincs sok választásod.

Engem ami a legjobban zavar, hogy kihoztak sok új lapot, de a balance-ra nem figyeltek sajnos. Pont ezért vannak op összeállítások. Nem akarok kiemelni egy színt sem, mert szerintem mindenhol ez a helyzet. Egyszerűen a pénzre utaztak és nem figyeltek a balance-ra. Arra mentek, hogy minél erősebb lapokat hozzanak ki és sokan vegyék. Majd úgyis nerfelik. Aztán persze már nem nagyon akarnak hozzányúlni, mi meg szenvedünk és próbálunk újabb felállásokat összerakni, de mikor egy hasonló szintű ellenfélre találunk akinek op összeállítása van persze kiszívunk. Azt gondolom nem az egyes lapok az op lapok, hanem a deck összeállítás lehet az op. Az egyes lapok balanceolására odafigyeltek, de hogy deck összeállításban nem próbálták őket az tuti. Do-val, Reaverrel, Church-el, Grigorival, Silverrel sem lenne semmi gond, ha a mellettük lévő lapok nem tennék annyira erőssé őket.

Talán az lett volna jó megoldás, hogy ne lettek volna dual orbok. Ha sadót választasz ne tehess bele más színből és fordítva. Viszont ebben az esetben sokkal több lap kell, hogy a változatosságot megőrizzük... még mindig nem tom... vagy fölöslegesen koptatom az újam? :D

[ Szerkesztve ]

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság. És látá az erényt az ő alakjában.” IGN: Ovobacsi

(#17618) phanzetomox válasza OnSeT (#17614) üzenetére


phanzetomox
őstag

Bocs sajnos semmikor mivel nincs netem :( , csak suliban lépek fel, illetve a vasútállomáson (Railjeten van wifi).
Ha nagyon kell megadom a jelszavam aztán küld át a saját accodra.

(#17619) OnSeT válasza phanzetomox (#17618) üzenetére


OnSeT
őstag

Nem sürgős, ráérsz majd akkor küldeni ha már lesz neted. ;)

(#17620) BladeHero válasza alpihun (#17616) üzenetére


BladeHero
tag

Sajnos begyulladt a szemünk mindkettőnknek.Én már kifele vergődök belőle, Zoli még annyira nem.

RPCJ

(#17621) Volgafan


Volgafan
senior tag

Höhö Darkkal 2 nap alatt 2 top20-ast vertünk!!Ráadásul egyik most épp Top11,és sztem rendesen alázva voltak,1 mp-ig se volt kérdéses agyőzelem,max csaz az idő volt kérdés....Tegnap OnSettel toltulk Vybáék ellen(jelenleg top2,de ált top1) és azt mondom,ha nem az az ocsmány map,még foghatóak is lettek volna....Remélem jövőhéten picit kevesebbet játszok és lesznek új filmek(anyag van)csak épp kedvem nincs...de most készül 1,ergo nemsokára új FILM!!!!!

Nem eshet örökké!!!by Eric Drawen amugy mindenki Lolka-Bolka IGN:Gyuriba

(#17622) Murder3 válasza fantom922 (#17617) üzenetére


Murder3
addikt

hát igen....
és még azt tegyük hozzá néhány long range meg kapásból a legtöbb alap mapon op és unfair mert túl kicsik a mapok hozzá.

Nekem már a 2v2-től is kezd elmenni a kedvem rájöttem az se több mint az 1v1 h lámulj be x lapra és kész...
maximum t3-ra lehet ott is változatosabb kombókat berakni, de azok meg gyengítik a decket és nehezebb is érvényesülni vele és nem biztosít előnyt se.

se változatosság nincs a játékba, se semmi.

(#17623) Volgafan


Volgafan
senior tag

[link]

Nem eshet örökké!!!by Eric Drawen amugy mindenki Lolka-Bolka IGN:Gyuriba

(#17624) OnSeT


OnSeT
őstag

A szeptemberre ígért bejelentésük:

The world of Nyn over the coming months [link]

(#17625) OnSeT válasza Volgafan (#17623) üzenetére


OnSeT
őstag

A sundis manővered nagyon nagy volt ;]
Dark meg beállt a kőműves brigádba :DDD

(#17626) Gyuri27 válasza OnSeT (#17624) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tömören mi ez?

Amd - Radeon - Ryzen

(#17627) OnSeT válasza Gyuri27 (#17626) üzenetére


OnSeT
őstag

A Watch Listes részben újítani akarnak,ami ígéretesnek látszik.
( ők is érzik hogy messze nem olyan változatosak jelenleg a deckek mint lehetnének.)

Cheat és Scam elleni védelmet fejleszteni fogják.

Tome modot ismét módosítják.

Amii Boosterek jönnek, de még nem közölhetik mikor.

Az user mapok nagyobb támogatást kapnak.

Nem sok konkrétum, de ami biztató hogy a címben "over the coming months" szerepel.

(#17628) Volgafan válasza OnSeT (#17625) üzenetére


Volgafan
senior tag

sztem gyakorlatilag az döntötte el a meccset

Nem eshet örökké!!!by Eric Drawen amugy mindenki Lolka-Bolka IGN:Gyuriba

(#17629) Murder3 válasza Volgafan (#17628) üzenetére


Murder3
addikt

szegény nem túlzottan ismerhette az amazont:D
gondolom fogalma nem volt mi is amit tud:D

(#17630) Murder3 válasza OnSeT (#17627) üzenetére


Murder3
addikt

watchlist ami igéretes remélem tényleg jól csinálják a többi érdemtelen.
community mapokra hülyeség koncentrálni mivel editor se jó meg amúgy sincs rá megfelelő community.
tome modot úgyse tudják játszahtó formába hozni.

boosterek meg hülyeség ennyi lapnál.
csak iszonyú lehúzás szinten tudnák létrehozni.

(#17631) Volgafan válasza Murder3 (#17629) üzenetére


Volgafan
senior tag

szted top 10-es páros nem ismeri?

Nem eshet örökké!!!by Eric Drawen amugy mindenki Lolka-Bolka IGN:Gyuriba

(#17632) alpihun válasza Murder3 (#17630) üzenetére


alpihun
senior tag

Hát ezt az új watchlistes dolgot nem nagyon értem...És nem is tetszik nagyon, max a top 200 ba változást hoz de a kiseb játékosokat, mint jómagam, ellehetetleníti.Hogy miért?Vegyünk egy egyszerű példát.Lenerfelnek egy lapot, amiért én kifizettem régebb xxx bfp-t négyszer, és az helyett egy kevésbé használt lapot buffolnak:tehát én pl a régi lapot el kell adjam, hogy legyen pénzem az újra, hogy ütőképes dekkem legyen.Viszont amit el akarok adni annak pl lemegy 100 bfp-t az ára, amit venni akarok az meg növekszik 200 al, mert mindenki azt akar venni.És én evvel vesztettem máris 400 bfpt,és ezt megcsinálják mégegyszer és bfp nélkü maradok+ örökké kel victory hegy legyen nálad, mert az új lapokat mindig uppolni kell.

De lehet, hogy nem jól értettem , javíts ki ha így lenne, de én nem várom szívből ezt az újítást.

UI: Vagyis a régebbi, lejárt lapon csomót bukok, míg az újak sokkal drágábbak lesznek..egyenlő...rednelj bfp-t nonstop ha pvp-zni akarsz.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#17633) Murder3 válasza Volgafan (#17631) üzenetére


Murder3
addikt

hát akkor idióta volt...
vagy nem tudta h a sunderer is beast...

(#17634) OnSeT válasza Murder3 (#17633) üzenetére


OnSeT
őstag

a legvalószínűbb verzió az, hogy nem figyelte hogy jön az amazon. :)
wellt meg azért húzhatott, hogy felhealelje a sundit ami előzőleg sérült a nastytól.

(#17635) Murder3 válasza alpihun (#17632) üzenetére


Murder3
addikt

ez nem számít vele jár.
végtére is az ilyen tcg-s alapú dolgoknak ez a lényege, az más kérdés h a battleforge ilyen szempontól nulla mert még véletlen se nagyon látni az újdonságokat.
értem ezalatt ugye az új editionok kiszorítják a régebbiket, ha pl rendesen félévente jött volna mindig új edition és úgy h olyan lapok is jönnek amik át tudják venni a régiek helyét pl egy-egy szerepre már tapasztalható lenne h pl épp mi a sláger.

(#17636) Murder3 válasza OnSeT (#17634) üzenetére


Murder3
addikt

csak azaz amazon szinte kiütöte a szemét...
azt ott nem tudom h nem lehetett látni.

(#17637) alpihun válasza Murder3 (#17635) üzenetére


alpihun
senior tag

LOL.Hát neked lehet, hogy nem.De ha így lesz, ahogy vázoltam,én nem sokáig maradok eredményes...Még a kereskedés is felborul evvel.

Új editiont megértem, az kell, de hogy egyik napról a másikra fél jtékot átnerfelik-buffolják az szivatós lesz...

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#17638) Murder3 válasza alpihun (#17637) üzenetére


Murder3
addikt

figyelj alapvetőn ez egy tcg, ergó ha normálisan lenne supportálva amúgy teljesen átlagos lenne h eggyik-lap elértéktelenedik míg egy új meg drága lesz, mivel ez digitális így itt lehetőség van buffolni,nerfelni őket.
vagyis bent lehet tartani.

ez pl edition tehát kb úgy félévente kéne h jöjjön egy új...
így kb félévente cserélődhetne a lap bázis.

ilyen esetbe se lehetne erre panaszkodni, mert aki elkezd játszani tudja mibe kezd bele---
de mivel nem így van és elképzelhetetlennek tartom h kb 1 hét alatt lefolyjon akár 1 lap változtatása is:D

(#17639) alpihun válasza Murder3 (#17638) üzenetére


alpihun
senior tag

de mivel nem így van és elképzelhetetlennek tartom h kb 1 hét alatt lefolyjon akár 1 lap változtatása is:D

Ja, én olyanra gondoltam, hogy minden nap nerfelt 10 et majd felbuffolnak 10 et és mttomém hónaponként a régi nerfelt lapokat megint buffolják, s minden héten teljesen új dekked lesz.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#17640) OnSeT válasza alpihun (#17632) üzenetére


OnSeT
őstag

Nem kell ahhoz nerfelni/buffolni a lapokat hogy módosuljon a játékban való előfordulásuk gyakorisága. Sokkal hatásosabb ha az orb kiosztásokhoz nyúlnak hozzá.

Mint anno a Deep One és Tremor esetében.
Első körben mindkettő kapott egy stat nerfet, ami nem befolyásolt semmit, aki addig használta azután is. Másodszorra az orb kiosztásukat módosították.

DO pure lap lett, így pl fire/natureban aki L unitot akart az Vilebloodot rakott be a deckjébe helyette. Tremornál az 1 frost + 2 választható orb módosult 2 frost egy választhatóra, így lecsökkent a deckek száma ahova befért.

S mivel kevesebben használták, megszűnt a sírás a home soilos tremor miatt. :)

Tehát szerintem ebbe az irányba akarnak elmenni a változtatásokkal, a kinti fórumon is felvetődött már hogy a népszerű t3as lapok orb követelményét módosítani kellene.

Jelenleg elég egyhangú a t3as felhozatal: silverwind lancers, ashbone pyro, sun reaver, drones

ahol megvan a szükséges orb ott bent vannak az említett lapok.
az 1 fix + 2 választható követelményt kellene módosítani, 2 fix 1 választhatóra.

ashbone ha 2 shadow +1 tetszőleges orbbal menne, helyette az 1 shadow orbos deckek használnák pl a shadow insectet, unstable demont.

sun rever helyett 2 fire+ 1 vásztható orb esetén, mehetne a magma hurler, virtuoso a deckbe.

stb.

statisztikájuk van a fejlesztőknek arról hogy melyik lapot milyen gyakran használják a játékosok, tehát csak elhatározás kérdése az egész hogy hozzá nyúlnak e a rendszerhez.

(#17641) Volgafan válasza Murder3 (#17638) üzenetére


Volgafan
senior tag

Valószínűsítem,full lenézett minket,rang nélkül egyből t2,meg fal.....tuti lenézett minket azért nem zavartatta magát..

Nem eshet örökké!!!by Eric Drawen amugy mindenki Lolka-Bolka IGN:Gyuriba

(#17642) BladeHero válasza Volgafan (#17641) üzenetére


BladeHero
tag

Gratulálok, szép volt.Kíváncsi lenék, hogy ők mit mondanak erre a meccsre.

RPCJ

(#17643) Murder3 válasza OnSeT (#17640) üzenetére


Murder3
addikt

sun reavernél nem elég annyi, hurler most is eléggé használt l counter meg t3-ra.

ergó reaver nem csak a tri colorba túl erős,de vigil,grigri,...etc pl ezen felül is túl erősek...

amúgy úgy lenne a legjobb ha 2 hónapos időközönként a komplett állomány nerf/buff-aléá helyeznék így mindig változna az adott pakli összeálítás és nem kéne 100 új lap mindig, persze új lapokat is gyakrabban kéne kiadniuk.

(#17644) zoli.22 válasza alpihun (#17637) üzenetére


zoli.22
tag

Rossz szemszögből nézed a dolgokat.
-Mert ha eddig esetleg eredményesen tudtál kereskedni, akkor a változtatásból most nagyobb hasznot tudsz csinálni. (Ha nem mozognának a tőzsdén az árfolyamok annak nagyon nem örülnék mert akkor nem tudok nyereséget csinálni az tuti)
-Ha meg nem vagy egy kereskedős típus, akkor lesz olyan lapod, ami eddig semmit nem ért, most felmegy az ára, és lesz minek meg csökken, de a kettő azért valamennyire kompenzálja egymást.

Ja és azért itt egyszerűbb dolga van az embernek mint a tőzsdén vagy forexen. :)

(#17645) KHiNg


KHiNg
csendes tag

Üdv! Kérdésem lenne h ezzel a Element of Conversation-nal meik mapon a legjobb tookent farmolni ? ..gondolom passage :)

Köszi a választ :)

IGN: KHiNg

(#17646) alpihun válasza KHiNg (#17645) üzenetére


alpihun
senior tag

Token farmhoz mind2 element kell.Ám szerintem king of the giants expert solo.
gyors, könnyű, egyedül letudható

én most csináltam ezt a héten és összeszedtem vagy 1600 victorit amiből még 900 megvan+ 3000 battle és 700 honor.
én ezt ajánlom

passage azért nemjó mert ha többen csináljátok keveset ad, és nemhiszem, hogy 12 playeres mapot leszólózol.
+ egy hét alatt 4 levelt léptem és mostmár skylord vagyok

ám g4ga ha fent leszel átpasszolom monut. köszi

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#17647) OnSeT


OnSeT
őstag

MotW repek 1p-s módban:

diff9: [link]
diff10: [link]

(#17648) phanzetomox válasza Murder3 (#17643) üzenetére


phanzetomox
őstag

Az a nerfelős buffolós nem lenne hülyeség ha a lapoknak nem lenne pénz értéke, így viszont elég durva húzás lenne..

(#17649) alpihun válasza phanzetomox (#17648) üzenetére


alpihun
senior tag

KB erről prédikálok 2 napja...

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#17650) Murder3 válasza phanzetomox (#17648) üzenetére


Murder3
addikt

ez vele jár ez egy ilyen játék aki neki kezdett annak ez be kellett volna kalkuálni, mert az h félévente jöjjön 300 új lap folyamatosan ugye látjuk, hogy nem jön semmi.

lapoknak amúgy sincs meghatározott értéke.
Tehát nem igazán kéne figyelembe venni h milyen "drága" lapot buffolnak/nerrfelnek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Skylords Reborn (BattleForge) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.